Трускавецький вісник № 10 (1568) від 22 січня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 10 (1568) від 22 січня 2018 р.

22.01.2018У номері: Збори громади на тему збереження гідромінеральної бази; Дано старт прозорій приватизації; Про конкурс «Підкори сцену»; Короткі новини; Оголошення.

Короткі новини

Невідомі пробували спалити ресторан «Гражда» у Трускавці

У статті «Хто хоче спалити ресторан Лева Грицака?», опублікованій 12.01.2018 р., «Трускавецький вісник» подавав інформацію, що правоохоронці перевіряють інформацію про намір окремих осіб спалити ресторан, який належить родині колишнього міського голови Трускавця Лева Грицака. Буквально через кілька днів після цієї публікації, а саме в ніч на 16 січня, невідомі дійсно спробували здійснити вламання в ресторан та підпалити його. Щоправда, об’єктом нападу став не ресторан «Дворик Лева», а етно-ресторан «Гражда», який також є власністю родини Грицаків. Тільки пильність охоронця врятувала заклад від підпалу.

Отже, цей факт є підтвердженням того, що вороги Лева Грицака пробують йому помститися. Нагадаємо, що після відновлення свого членства в партії «Батьківщина» та обрання головою МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця Лев Грицак виступив з кількома публічними заявами, в яких піддав різкій критиці дії деяких своїх попередників та наступників на мерській посаді, а саме Р. Козира та Богдана Матолича. Не приховували злості, емоцій і бажання помсти й перші особи ПрАТ «Трускавецькурорт» – за те, що Лев Грицак підняв тему незаконної приватизації об’єктів санаторно-курортної галузі у Трускавці та рішуче став на захист гідромінеральної бази курорту, висловивши чітку позицію, що «Нафтуся» повинна бути власністю трускавецької громади, а не приватних комерційних структур. Реакція окремих осіб на ці публічні заяви Лева Грицака була істеричною.

Тож не виключено, що намагання невідомих осіб, яких розшукує поліція, спалити етно-ресторан «Гражда», що мало місце в ніч на 16 січня, є замовним злочином. Питання в тому, наскільки швидко будуть виявлені замовники нападу на ресторан.

Завтра в частині Трускавця не буде води

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради з посиланням на ТзОВ «Трускавецький водоканал», у зв'язку з проведенням ремонтних робіт по вул. Дрогобицькій, завтра, 23 січня, з 9.00 буде припинено подачу води на вул. Мазепи, 2-8, вул. Л. Українки, вул. Садовій, вул. Дрогобицькій, вул. Сагайдачного. Водопостачання буде відновлено після завершення робіт.

Власна інформація

Бюджет Дрогобича втратив 29 млн грн доходів через неукладення договорів оренди землі

Бюджет Дрогобича за 2014-2016 роки та за І півріччя 2017 року втратив доходів на 50,8 млн грн. Про це повідомила прес-служба Західного офісу Держаудитслужби за підсумками проведеного аудиту.

Зокрема, через неукладення договорів оренди земельних ділянок із землекористувачами та несвоєчасне внесення змін до діючих договорів міський бюджет Дрогобича за згадуваний період не отримав майже 29 млн грн доходів. Ще 5,1 млн грн було втрачено через списання податкової заборгованості за землю внаслідок спливу терміну позовної давності та визнання боржників банкрутами.

Ще 16,7 млн грн бюджет втратив через «недостатньо вмотивовані рішення про надання пільг при сплаті за оренду комунального майна» та не отримання відшкодування з бюджетів інших населених пунктів за лікування їх мешканців у медичних закладах Дрогобича.

Разом із цим, аудитори виявили резерви для наповнення міського бюджету на суму понад 30,7 млн грн. Наприклад, за умови погашення заборгованості із зарплати, яку допустили підприємства міста, до бюджету надійшло б майже 3,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Уклавши з органами місцевого самоврядування інших адміністративних територій, мешканці яких лікувалися в медустановах Дрогобича, угоди щодо передачі міжбюджетних трансфертів, до міського бюджету можна додатково залучати майже 20 млн грн щороку. Також додаткові доходи місто може отримати, залучивши кошти, виділені на фінансування навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які проживають у інших населених пунктах, а навчаються у Дрогобичі, та здавши в оренду вільні комунальні.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма повідомив ZAXID.NET, що у ІІ півріччі 2017 року була активізована претензійна робота у сфері земельних відносин, внаслідок якої вдалося отримати суттєві надходження за користування земельними ділянками у місті. Крім цього він готує розпорядження щодо врахування пропозицій аудиторів з розширення джерел доходів бюджету міста.

Юлія Поліковська, Zaxid.Net

На карту покладена доля Трускавця

Угодовська позиція влади Трускавця та її бажання за будь-яку ціну зберегти добрі стосунки з ПрАТ «Трускавецькурорт» стали приводом до чергових зборів громади. У неділю, 21 січня, зал Народного дому був переповненим – люди вкотре прийшли, щоб висловити своє рішуче «Ні!» підкилимним домовленостям влади міста з ПрАТом. Одноголосно було вирішено, що про жодне продовження оренди землі для ПрАТу не може й бути мови. А саме це питання збираються на сесії 25 січня розглянути депутати. Також люди пообіцяли, що прийдуть на сесію – щоб подивитися хто як голосує. Бо вже перевірено на гіркому досвіді, що депутати тільки тоді виявляють волю виборців, коли тих виборців є повний зал. Коли ж депутати на сесії перебувають тільки в «своєму колі», то керуються далеко не волею громади…

Три години тривали дискусії та вирували емоції під час зустрічі в Народному домі. Виступили представники різних політичних сил, трускавчани  різного віку і статусу – представники влади та опозиції, лідери громадських організацій, старші віком та молоді небайдужі мешканці курорту. З двох питань  саме тема збереження «Нафтусі» та отримання контролю над її видобутком стала найголовнішою: їй було присвячено майже дві години. Хоча важливою є і тема формату майбутньої Трускавецької об’єднаної територіальної громади, про що теж говорилося на зустрічі.

Відкрила збори громадська активістка, підприємець Віра Стецик, котра роз`яснила присутнім з якою метою проводяться збори громади в цей недільний пополудень. З ґрунтовною доповіддю виступив заступник голови МГО «Рада Старійшин», колишній головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. Він зокрема розповів і про те, з ким злигалася влада міста, з ким хоче співпрацювати. Озвучені факти про власників ПрАТ «Трускавецькурорт» стали шоком для багатьох із присутніх. Виявилося, що «Нафтусею» володіє і весь прибуток від її видобутку та реалізації отримує групка осіб, пов’язаних з донецько-луганським олігархічним кланом і засланцями з Росії.

Про власників ПрАТ «Трускавецькурорт»

У відкритому доступі в мережі Інтернет є інформація, що 99,7% акцій ПрАТ «Трускавецькурорт» належить ТОВ «Поліінвестгруп», засновниками якого є фізичні особи:

- Вінокуров Сергій Олександрович,

- Іоффе Юлій Яковлевич,

- Борисенко Наталія Олександрівна,

- Кулик Олександра Єфімовна,

- Якубенко Павло Павлович,

- Якубенко Володимир Павлович.

Також засновниками «Поліінвестгруп» являються такі юридичні особи як кіпрська компанія «Максімаленд Лімітед» і британська компанія «ДВ Корпорейшен Лімітед». Причому британська компанія зареєстрована кіпрським офшором «Вінокс інвестменс лімітед».

100%-вим власником кіпрського офшорну «Вінокс інвестменс лімітед» згідно офіційних даних реєстру являється Вінокуров Сергій, який народився в м. Оренбург (Російська Федерація), в 1985 р. закінчив Московський хіміко-технологічний інститут і був, за даним Інтернет-видання «Обком», направлений органами в Україну.

В Україні Сергій Вінокуров з 2010 р. по 22 січня 2014 р. згідно наказу міністра палива і енергетики України Юрія Бойка очолював державне підприємство «Укртрансгаз». А після Революції Гідності втік в Росію.

Згідно офіційних реєстраційних документів, Вінокуров Сергій Олександрович являється громадянином Росії з пропискою і постійним місцем проживання в м. Москва, вул. Ізумрудна (вказані дім та квартира).

Співзасновником «Поліінвестгруп» є Іоффе Юлій Яковлевич. Він крім того являється власником і британської офшорної компанії, яка є співзасновником «Поліінвестгруп» - «ДВ Корпорейшен Лімітед». Він тричі обирався у Верховну раду України від округу Луганської обл. (м. Рубіжне). УБОЗ проводить розслідування справи продажу підприємства «Стаханов-Уголь» за безцінь громадянином Іоффе Юлієм Яковлевичем. В період перебування Юрія Бойка на чолі міністерства палива і енергетики Іоффе займав посаду заступника міністра.

Інші співзасновники «Поліінвестгруп» - Кулик Олександра Єфімовна і Борисенко Наталія Олександрівна.

Борисенко, як і Бойко, народилась в м. Горлівка Донецької обл. Борисенко очолювала дирекцію фонду солідарного страхування в м. Горлівка.

Кулик і Борисенко являються також співзасновниками ОО «Політрейд», де іншим співзасновником є Черенцов Антон (росіянин), який одночасно являється співвласником кіпрського офшорну «Максімаленд Лімітед» (це компанія-засновник «Поліінвестгруп»). По даним інтернет-видання «Наші гроші», Антону Черенцову відмивати кошти допомагала лондонська фірма «ДВ Корпорейшен Лімітед» (це теж компанія-засновник «Поліінвестгруп»), власником якої є Іоффе Юлій Яковлевич.

Інтернет-видання «Наші гроші» повідомляє, що Наталія Олександрівна Борисенко, Олександра Єфімовна Кулик і Антон Александрович Черенцов являються ще і співзасновниками «Укренергомонтаж» - компанії, яка з 2010 р. після призначення Юрія Бойка міністром отримала коштів на виконання робіт більш ніж  4 млрд. гривень.

Інформація з Інтернет-видання «Обком» - про те, що Юрій Бойко був направлений в НАК «Нафтогаз України» з Москви, від структури «РосУкрЕнерго». Причому це Інтернет-видання інформує, що з призначенням ще в 2002 р. керівником НАК «Нафтогазу України» Юрія Бойка його представники Володимир Якубенко і Вадим Український почали масову скупку облгазів структурам «РосУкрЕнерго», тоді і було дано доручення на проведення скупки санаторіїв Західної України (Трускавець, Моршин та інші)

СБУ навіть розпочала справу на звернення голови Конфедерації незалежних профспілок України Михайла Волинця по підозрі втрати державної власності на суму 3,5 млрд. гривень. Але справа була припинена і в серпні 2004 р. Юрію Бойку присвоїли звання Героя України.

Компанія «Поліінвестгруп» (голова спостережної ради Павло Якубенко, колишній працівник Київського обкому Комуністичної партії України) наприкінці 2005 р. купила 49,8% акцій ЗАТ «Трускавецькурорт». Потім пройшла процедура додаткової емісії акцій, в результаті якої статутний капітал «Поліінвестгруп» збільшився в 2 рази – довівши частку власності в ЗАТ «Трускавецькурорт» до 99,68% - без тендерів, без конкурсів, без визначення частки державного і комунального майна.

Про імпічмент говорити зарано, але…

Виступ Олександра Грищенка в частині інформації про справжніх власників ПрАТ «Трускавецькурорт» став бомбою в залі Народного дому. І якось повз увагу присутніх пройшла мимо інша важлива інформація – про те, що влада міста зволікає із початком діяльності комунальної ГГРЕС. Зокрема, у відповіді на депутатський запит Руслана Цехмейстера ані словом не вказано, коли ж це комунальне підприємство нарешті запрацює. Ні фінансування на 2018 рік, ні штатного розпису, ні планів роботи, ні жодного кроку по отриманню ліцензії на видобуток мінеральних вод, і що найголовніше – жодного бажання цим займатися. Як зауважує Олександр Грищенко, така позиція є як мінімум дивною, адже рішення ради треба виконувати. Пройшло вже два місяці, відколи під тиском громади сесія ТМР прийняла рішення про КП «ГГРЕС», але ніхто палець об палець не вдарив, щоб ця ГГРЕС запрацювала.

Свій рецепт пропонує голова партії «Батьківщина» у м. Трускавці Руслан Крамар. Він зазначає, що на перших порах очолюване ним підприємство «Трускавецьтепло» могло б ввести у свій штат дві одиниці ГГРЕС, які б розкручували маховик необхідної діяльності. Одним з цих працівників Руслан Крамар бачить Олександра Грищенка, іншим – якогось хорошого юриста. Своєрідним натяком пролунала інформація, що влада міста не надто спішить приставати на цю пропозицію, ані не має наміру її обговорювати. Скидається на те, що чинушам вигідне «мовчання ягнят», тобто теперішній статус-кво, коли «Трускавецькурорт» довершить свої «справи», а влада закриватиме очі, що все гаразд.

Виступив під час обговорення цього питання і член партії «Батьківщина», голова МГО «Рада Старійшин», керівник ГКК «Карпати», двічі міський голова Трускавця (2002-2010 рр.) Лев Грицак. Він розповів присутнім про запит нардепа Сергія Євтушка, який став на захист інтересів громади, та висловив свої пропозиції щодо проекту рішення, яке планувалося ухвалювати на зборах.

Те, що виступили двоє представників партії «Батьківщина», та ще й згадали про народного депутата від «Батьківщини», який відстоює інтереси трускавчан, не надто сподобалося трускавчанину Миронові Матківському. Батько депутата від Дрогобиччини Богдана Матківського запитав, чому ж до його сина не звертаються трускавчани, і чого партія «Батьківщина» взяла це питання під свій контроль. У відповідь він почув вигуки несхвалення діяльності чинного нардепа від Дрогобиччини, який, на думку трускавчан, мав би все-таки активніше цікавитися реальним станом справ у місті, і відстоювати інтереси громади, котра його обирала.

З питання збереження гідромінеральної бази курорту виступили також підприємець Сергій Кнюх, громадські діячі Віктор Пиців та Ігор Кісак, деякі депутати ТМР.

Далі питання плавно перейшло у площину формату Трускавецької ОТГ, по якому також доповідав Олександр Грищенко. В обговоренні активну участь взяв сільський голова с. Модричі Мирон Флюнт, який зазначив, що модричани не поспішають об’єднуватися з Трускавцем в одну ОТГ, оскільки Модричі є самодостатнім селом. Під час обговорення виступили підприємець Сергій Розора, заступник міського голови Олексій Балицький, трускавчанин Володимир Веретка та ще декілька осіб.

Результатом зборів громади стало звернення до мешканців Трускавця, яких закликають прийти на сесію Трускавецької міської ради 25 січня (початок о 10.00) і не допустити зради інтересів Трускавця та схвалення оренди землі для ПрАТ «Трускавецькурорт». В резолюції прозвучала погроза – якщо мер міста і надалі не дослуховуватиметься до думки громади, то може бути розпочата процедура імпічменту. На це громадський діяч Ігор Пілько закликав трускавчан не надто надіятися на імпічмент, оскільки це тривала і забюрократизована процедура. В той же час він висловив надію, що Андрій Кульчинський ще зможе відбілити свою репутацію, яка стала явно підмоченою після загравань із ПрАТом та нехтування думкою громади.

Сепаратистам та посібникам терористів не місце в Трускавці

Попри те, що в порядку денному зборів були лише два питання (гідромінеральна база та ОТГ), у своїх виступах трускавчани торкалися і інших важливих проблем. Одна з них – стосунки влади міста та підприємців.

- Складається враження, що трускавецька влада основним своїм завданням вважає не розбудову курорту, а розбазарювання майна громади та формування корупційних потоків, - каже підприємець та громадський діяч Сергій Розора. - А щоб збільшити кількість товарів (земель) для продажу, хочуть об'єднатися з сусідніми селами, хоча і з своїми проблемами не дають ради. Велика проблема влади у співпраці з підприємцями, які вкладають свої кошти в розбудову Трускавця. Їм збільшують податки на землю, створюють труднощі, а тим, хто готовий платити в кишені корупціонерам, дають "зелене світло", хоча місто з цього майже нічого немає. А підприємці, які вклали в розвиток курорту, піддаються утискам з боку корупціонерів, які покривають своїх підопічних, за що десятки тисяч гривень корупційних відкатів щомісячно потрапляють їм в кишені. Тож підприємці Трускавця вирішили об'єднатися для захисту своїх інтересів та інвестицій.

Про труднощі в комунікації з владою Трускавця та підприємницьким середовищем говорив і підприємець, голова правління Асоціації малого та середнього підприємництва м. Трускавця Сергій Кнюх. Зупинився він і на темі неефективності діяльності та непрофесійності кадрів у Трускавецькій міській раді. На думку Сергія Кнюха, кількість чинуш в мерії Трускавця варто скоротити втричі – зі 140 осіб до орієнтовно 50.

Вплетенням у ряд виступів стала тема закриття верхнього бювету,  згадували і про відсутність стратегії розвитку міста, вирізку здорових дерев у курортному парку, висловлювали подив, що досі місто не має чітко окреслених меж тощо. В ухваленому рішенні громада просить вияснити, чи теперішні експлуатанти «Нафтусі» не причетні до фінансування тероризму та до сепаратистських рухів на Сході України. Адже якщо це так, то Трускавець ще довго не зможе змити ганьбу, що націоналістичне місто дало притулок сепаратистам, котрі визискують надра і фінансують московських окупантів. Втім, розбиратися в цьому мають правоохоронні органи.

Збори 21 січня стали черговим виявом невдоволення громади міста діями (і бездіяльністю в окремих питаннях) чинної влади Трускавця. Звісно, зі сторони це може виглядати як чиясь піар-акція чи видавання бажаного за дійне. Проте той факт, що на збори прийшло чимало абсолютно незаангажованих трускавчан-патріотів, свідчить про небайдужість громади до своєї долі, до долі рідного міста, до долі дітей та онуків, а зрештою і до питання, хто ж контролюватиме видобуток та реалізацію «Нафтусі». Як зазначав Ігор Пілько, внаслідок подій останніх місяців (жовтень-грудень 2017 р.) позиції чинного міського голови значно похитнулися. Але чи сам мер це розуміє, чи ні? І чи Андрій Кульчинський вже остаточно визначився, з ким він – з громадою чи з «групою Бойка»? Бо на карту покладено не лише його політичне майбутнє, а значно більше. На карту покладена доля Трускавця.

Володимир Ключак

Сергій Євтушок: «Батьківщина» намагається врятувати Трускавець від монополіста

Відома на весь світ туристична перлина України Трускавець знаходиться під загрозою зникнення через недбалість чиновників, що дозволяють монополісту знущатись над унікальним родовищем «Нафтусі» та інших мінеральних вод міста.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок, звертаючись до першого віце-прем’єр-міністра України під час Години запитань до уряду в парламенті.

«Україна – молода та багата унікальними природними ресурсами та надрами країна, змушена боротися з пронизаною корупцією владою, що не дає можливості утримувати Богом дані нам блага на користь українських громадян. Нині в критичному стані знаходиться Трускавець, відомий на весь світ своїми унікальними мінеральними водами!» – зазначив парламентарій.

Він розповів, що причиною такої ситуації є недбале господарювання ПрАТ «Трускавецькурорт», що володіє монопольним правом на всі об’єкти гідромінеральної бази міста.

«У 2001 році, всупереч чинному законодавству, Трускавецькою міською владою було передано у приватну власність новоствореній структурі ЗАТ «Трускавецькурорт» 124 об’єкти державної, профспілкової та комунальної власності курорту. З того часу Державною службою геології та надр України за невиконання природоохоронних заходів неодноразово призупинялася, а потім знову відновлювалася дія спеціального дозволу на користування надрами для «Трускавецькурорту», – поділився політик.

Народний депутат зазначив, що стан об’єктів курортної бази нині є критично незадовільним.

«Цей горе-господарник, кінцівки якого ведуть в офшорні кіпрські зони,  знищує Трускавець. 80% майна було розпродано або просто розкрадено. Всупереч закону, монополіст не допускає до перевірки Державну екологічну інспекцію України», – розповів він.

Сергій Євтушок звернувся до присутніх представників уряду з вимогою не допустити ліквідації Трускавця як курорту, та закликав у супроводі МВС провести відповідні перевірки ПрАТ «Трускавецькурорт».

Василь Перешко

Парламент і уряд дали старт прозорій приватизації

/Запуск чесної приватизації дозволить знайти ефективного власника для державних підприємств, відродити на них потужне виробництво, залучити додаткові інвестиції і створити нові робочі місця з гідною зарплатою/

 18 січня Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект (№7066) «Про приватизацію державного майна». Законопроект дає можливість розморозити велику приватизацію і прискорити продаж малих об’єктів державної власності за новими, абсолютно прозорими, зрозумілими і конкурентними правилами. Але це не означає, що держава повністю позбудеться своїх активів. В державній власності залишаться стратегічні підприємства, а також об’єкти, які виконують важливі державні, соціальні та інші функції. Про продаж таких об’єктів не може навіть йтися. Решта неефективних або взагалі фактично «мертвих» підприємств мають бути якомога швидше приватизовані. Запуск тисяч підприємств стане додатковим потужним стимулом розвитку вітчизняної економіки.

5 головних новацій Закону «Про приватизацію державного майна»

1. Усувається можливість маніпуляцій з державним майном

Всі об’єкти державної власності, які можуть бути продані, розподілені на дві групи: об’єкти великої приватизації і об’єкти малої приватизації. Об’єкти великої приватизації – обмежена кількість особливо важливих підприємств, перелік яких затверджується Кабміном (близько 50-60 з 800). Наприклад, Одеський припортовий завод. Об’єкти малої приватизації - це різноманітні активи, від приміщень та санаторіїв до невеликих виробництв на кшталт хлібозаводу, елеватору, або готелів. Перелік приватизації подібних об’єктів, що перебувають у державній власності, затверджує Фонд держмайна, в комунальній – місцевою радою. Переліки об’єктів приватизації є відкритими.

Об’єкти малої приватизації продаються шляхом відкритого інтернет-аукціону. Об’єкти великої приватизації реалізуються на аукціоні з залученням інвестиційного радника.

Зараз державні підприємства поділяються на 6 груп, для кожної з яких існують свої правила продажу. Також зараз діє 5 різних способів продажу. У тому числі, за спеціальними законами, що регулюють особливості продажу об’єктів окремих галузей. В таких законах можуть бути прописані правила продажу під конкретного покупця, що робить процес продажу глибоко корупційним, заважає приходу реальних інвесторів. Тепер правила для продажу уніфіковані для об’єктів малої та об’єктів великої приватизації.

2. Прискорюється процес приватизації

Суттєво зменшено термін підготовки об’єкту до приватизації. Зменшуються вимоги до гарантійного депозиту учасників торгів (з 5-20% до 5% від стартової ціни). Коли новий закон набере чинності, вже не потрібно буде витрачати час та гроші на довготривалу та часто неякісну оцінку активу начебто незалежним оцінщиком. Стартова ціна на об’єкт визначатиметься балансовою вартістю.

3. Об’єкти малої приватизації продаються тільки через інтернет-аукціони

Малі підприємства продаються в стандартному порядку через інтернет-аукціон (наприклад, Prozorro.Продажі). Це зробить малу приватизацію масовою. Електронний аукціон відкриває доступ до об’єктів малої приватизації всім бажаючим (фізичним, юридичним особам, малим підприємцям тощо). Інформація про запропонований до продажу об’єкт публікується в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті ФДМУ або на сайті органу місцевого самоврядування та в електронній торговій системі. Стартова ціна визначається на рівні вартості чистих активів або 0, якщо вона від’ємна. Далі збираються заявки від учасників, проводиться 3 раунди аукціону з підвищенням ціни, за результатами яких з переможцем укладається угода купівлі-продажу. За наявності лише одного потенційного покупця об’єкт виставляється на продаж повторно. Таким чином конкуренція зберігається за будь-яких умов.

4. Створюються умови для залучення широкого кола реальних інвесторів до придбання великих об’єктів приватизації

Готувати великі об’єкти до продажу буде радник – один з найбільших світових інвестиційних банків, який обиратиметься на конкурсі. Наприклад, для виробництв - UBS, Citi, JP Morgan. Радник готуватиме інформаційний пакет про виставлений на продаж об’єкт, формуватиме пропозицію стартової ціни, шукатиме потенційних покупців. Залучення радника з ім’ям до передприватизаційної підготовки великих об’єктів дозволить розширити коло потенційних інвесторів. Відтак зросте конкуренція та фінальна ціна продажу.

По завершенні підготовки об’єкту до продажу ФДМУ оголошує про проведення аукціону, встановлює стартові умови на основні пропозицій радника. умови продажу в т.ч. стартову ціну затверджує уряд. Далі оголошується конкурс і відкривається прийом заявок, які ретельно перевіряються, в тому числі на предмет походження коштів. Така перевірка унеможливить участь у торгах осіб, пов’язаних з країною-агресором. Об’єкт продається на аукціоні.

Для інвестора створюються сприятливі умови для початку роботи. Зокрема, забороняється порушення справ про банкрутство протягом 1 року з моменту продажу об’єкту. Це дасть можливість інвестору розрахуватися з боргами та не втратити підприємство на користь кредиторів. Також до 3-х років обмежується строк можливого оскарження результатів продажу, що не дозволить рейдерам втягнути інвестора в нескінченну судову тяганину.

5. Вперше інвесторам надається можливість вирішення спорів з державою в міжнародному арбітражі

Спір між державою і інвестором може бути вирішений в міжнародному арбітражі (застосування права іноземних держав за згодою сторін). Зазвичай інвестори будуть зацікавлені у використанні англійського права, яке найбільше захищає права обох сторін. Чому уряд запропонував цю новацію? По-перше, це сприятиме розширенню кола потенційних інвесторів. Особливо за рахунок тих кампаній, які ніколи не вели бізнес в Україні. Така норма гарантуватиме абсолютний захист інтересів інвесторів, що сприятиме підвищенню довіри до нашої держави. По-друге, ця норма стане запобіжником від корумпованої вітчизняної судової системи, гарантією неупередженого розгляду справи. Офіційні витрати на розгляд справи в міжнародному арбітражі вище, ніж в вітчизняному. Але неофіційні витрати у вітчизняному судовому процесі можуть бути набагато вищі.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

Приглашаем на Международный фестиваль конкурс искусств «Покори сцену»

Положение о Международном фестивале конкурсе искусств «Покори сцену»

Сроки проведения фестиваля-конкурса: 2-3 февраля 2018 года.

Срок подачи заявок: до 26 января 2018 года.

Организаторы и учредители фестиваля-конкурса:

- ДОО «Спивограй» (Кривой Рог, Украина);

- Киевская городская организация «Матери и сестры - молодежи Украины».

- Международный продюсерский центр «Star Media Production» (Тбилиси, Грузия);

Цели и задачи фестиваля-конкурса:

- сохранение и пропаганда национальных культур;

- развитие творческих контактов между коллективами и их руководителями;

- укрепление международных связей между коллективами и отдельными исполнителями стран-участниц;

- повышение исполнительского мастерства коллективов и отдельных исполнителей.

Место проведения фестиваля-конкурса:

Вокалисты и хореографические коллективы:

Киевский национальный экономический университет имени Вадима Гетьмана,

Центр культуры и искусств КНЭУ, ул. Дегтяревская, 49г.

Инструменталисты, чтецы и театральные коллективы:

ДК «Росток», ул. Гарматная 26.

Ориентировочный график проведения:

2 февраля – вокал и инструментальный жанр;Театральный жанр

3 февраля – хореография Церемония награждения всех участников по всем номинациям;

4 февраля – экскурсионный день.

Просим выслать фонограммы выступлений (вокалистам и хореографам) для составления общего плейлиста на адрес fanera.festival@gmail.com.

 Условия участия в фестивале-конкурсе:

в конкурсе принимают участие творческие коллективы и отдельные исполнители от 3 до 25 лет и старше в отдельных номинациях из разных стран мира.

Возрастные категории:

- 0. возрастная категория - 3-5 лет

- 1. возрастная категория - 6-9 лет;

- 2. возрастная категория – 10-12 лет;

- 3. возрастная категория – 13-16 лет;

- 4. возрастная категория – 17-25 лет;

- 5. возрастная категория – 26 лет и старше

 Номинации и категории:

1. Вокал:

- академический;

- эстрадный;

- народный;

- театр песни, мюзикл.

Формы:

- хоры;

- ансамбли;

- отдельные исполнители (соло, дуэт, трио, квартет и др.).

Критерии оценивания:

музыкальность, художественная трактовка музыкального произведения, чистота интонации и качество звучания, красота тембра и сила голоса, сценическая

культура, сложность репертуара, соответствие репертуара исполнительским возможностям и возрастной категории исполнителя, исполнительское мастерство.

Вокалисты (хоры, ансамбли и отдельные исполнители) представляют два разнохарактерных произведения общей продолжительностью не более 7 минут.

 2. Хореография:

- классическая;

- народная;

- эстрадная;

- спортивная.

Формы:

- ансамбли;

- отдельные исполнители (соло, дуэт, трио, квартет и др.)

Критерии оценивания:

исполнительское мастерство, техника исполнения движений, композиционное построение номера, соответствие репертуара возрастным особенностям исполнителей, сценичность (пластика, костюм, реквизит, культура исполнения), подбор и соответствие музыкального и хореографического материала, артистизм, раскрытие художественного образа.

Хореография (ансамбли и отдельные исполнители) представляет два разнохарактерных произведения общей продолжительностью не более 7 минут.

 3. Фольклорно-этнографический жанр:

номера, созданные на основе фольклора, народных (региональных, местных) обычаев и обрядов.

Формы:

- ансамбли;

- хоровые коллективы,

- отдельные исполнители (соло, дуэт, трио, квартет и др.).

Критерии оценивания:

качество используемого фольклорного материала (художественная ценность, этнографическая точность),

соответствие стиля и манеры исполнения, сопровождения, атрибутики, костюмов народным (региональным, местным) традициям, качество отображения музыкальных и пластических народных (региональных, местных) традиций, зрелищность, яркость, самобытность и оригинальность подачи.

Фольклорно-этнографический жанр (ансамбли, хоровые коллективы, и отдельные исполнители) представляет одно произведение продолжительностью не более 10 минут.

 4. Театры мод:

театрализованные показы коллекций на определенные темы.

Формы:

- театры мод;

- отдельные исполнители .

Критерии оценки:

оригинальность темы, выдержанность в стиле (костюм, прическа, хореография, музыкальное сопровождение), дополнения и аксессуары, артистичность исполнения.

Театры мод (театры мод и отдельные исполнители) представляют одно произведение общей продолжительностью не более 10 минут.

 5. Театральный жанр:

- драматический;

- эстрадный;

- академический;

- кукольный.

Формы:

- малые;

- крупные.

Критерии оценивания:

раскрытие и яркость художественных образов, исполнительский уровень, сценичность (пластика, костюм, культура исполнения), соответствие репертуара возрастным особенностям исполнителей, художественное оформление спектакля, реквизит, дикция актеров.

Театральный жанр (театральные коллективы и отдельные исполнители) представляет одно произведение общей продолжительностью не более 10 минут. ( малые формы)

6. Инструментальный жанр:

Инструментальные коллективы и солисты (струнно-смычковые, фортепиано, народные инструменты, духовые и ударные инструменты, инструментальная музыка «Профи»), возраст от 5 до 35 лет

Формы:

- малые (солисты, дуэты, трио, квартеты);

- крупные (ансамбли, оркестры).

Критерии оценивания:

степень владения инструментом, чистота интонации и музыкальный строй, сложность репертуара и аранжировка, владение динамической палитрой звука, музыкальность, артистичность, художественная трактовка музыкального произведения, творческая индивидуальность для отдельных исполнителей.

Инструментальный жанр (коллективы и отдельные исполнители) представляет два произведение общей продолжительностью не более 10 минут.

Порядок аккредитации на фестиваль-конкурс:

Для участия в фестивале-конкурсе необходимо направить в Оргкомитет следующие документы:

- заявка участника

- две цветные фотографии хорошего качества в электронном виде в формате jpg;

- краткую творческую биографию, указав интересные факты из жизни коллектива или отдельного исполнителя;

- репертуар согласно выбранной номинации

- список участников и сопровождающих лиц

- заявку на услуги по питанию, проживанию и транспортному обслуживанию

- Представителям других стран, кроме Украины необходимо иметь государственный флаг своей страны.

 Технические требования:

Каждая звукозапись должна быть записана на отдельном носителе с указанием города, названия ансамбля, или фамилии отдельного исполнителя; не допускаются конкурсные выступления вокалистов под фонограмму «плюс»; для вокальных ансамблей численностью более 5 человек разрешается использовать свои радиомикрофоны, или головные гарнитуры.

Запись каждой фонограммы должна быть отослана в оргкомитет на электронные адреса: fanera.festival@gmail.com с указанием названия произведения, фамилии исполнителя. Продолжительность каждого номера не более 4х минут.

 Состав жюри:

Жюри конкурса формируется из ведущих специалистов культуры и искусства Украины, Грузии ,России, Польши, Болгарии.

Итоги конкурса и награждение проводятся по номинациям:

Вокал, хореография, фольклорно-этнографический, театры мод, театральный жанр, инструментальный с учетом возрастных категорий и предусматривают присуждения следующих мест:

- Гран-При – Диплом Гран-при

- 1 место – Диплом лауреата 1 степени и приз;

- 2 место – Диплом лауреата 2 степени и приз;

- 3 место – Диплом лауреата 3 степени и приз;

- По отдельным номинациям: специальные призы.

Дополнительная информация:

Выступления конкурсантов оцениваются по 10-бальной системе.

При возникновении ситуации, когда нет достойных претендентов на Гран-при и призовые места - эти места не присуждаются.

А также допускается дублирование призовых мест.

Выступления конкурсантов проходит по европейской системе в форме концертов на протяжении всего срока проведения фестиваля.

Церемония награждения конкурсантов проводится на гала-концерте. Программу гала-концерта определяет режиссерско-постановочная группа на основании решений жюри.

 Финансовые условия:

Для участия в фестивале-конкурсе ансамбли, или отдельные исполнители должны оплатить фестивальный взнос.

Благотворительный взнос в фонд развития фестиваля:

Разовый вступительный взнос для вокалиста составляет 500 грн.

Разовый вступительный взнос для участника вокальной группы составляет 250 грн.

0 категория 200 грн. 0. возрастная категория - 3-5 лет

Соло - танец 350 грн.

Соло - театр 300 грн.

Соло - инструмент 300 грн.

Дуэты – 500 грн.;

Трио – 750 грн.;

Квартеты – 1000 грн.;

Театральные коллективы, инструментальные коллектив:

Группы 5-14 человек – 200 грн. с каждого участника;

Группы больше 15 человек – 3000 грн.

Танцевальные коллективы, театры мод:

Малые формы (группы 5-15 человек ) 250 гривен ( с участника за два номера )

Средние формы (группы от 16-25 человек ) 220 гривен ( с участника за два номера )

Большие формы (группы от 25 человек и больше ) 200 гривен ( с участника за два номера )

В случае отказа конкурсантов от участия в фестивале-конкурсе позже, чем за 5 дней до его начала – оргкомитет оставляет за собой право не возвращать любые взносы, которые были осуществлены участниками.

Предоплата в размере 30% вносится до 26 января

Назначение: благотворительный взнос.

Оплата взноса производится на расчетный счет ДОО «Спивограй», организатора фестиваля.

ГО «ДО «СПІВОГРАЙ»

код ЄДРПОУ 26003958

p/p 26000000038165

в АТ “Укрексімбанк»

МФО 322313

Заявки на сайте https://pokoriscenu.com.ua

Вниманию участников-вокалистов. Если участников этого жанра при поступлении заявок больше 70 .Оргкомитет предлагает исполнять одну конкурсную песню

В программе фестиваля:

мастер-классы, творческие встречи с ведущими специалистами в области искусства и культуры.

Экскурсии по Киеву.

Срок подачи заявки на участие в фестивале до 26 января 2018 года!

тел. +380 50 321 99 63, +380 67 796 52 03stasyaspiv@ukr.net, fanera.festival@gmail.com

Проживание предоставляется в гостиницах, хостелах и базах отдыха г. Киева. Также Вы можете заказать экскурсии для своего коллектива.

Предоставление данных услуг возможно только согласно предварительным заявкам.

По данным вопросам обращаться к менеджеру - Александра Барская

тел/факс: +380 44 362-04-76

моб: +3+380 93 329-79-57, +380 68 308-00-96

e-mail: info@fest-studio.com.ua

ОБЯЗАТЕЛЬНО!!! указывать об участии в фестивале «Покори сцену».

 ВНИМАНИЕ! По желанию программа пребывания может быть продлена и организована дополнительная экскурсионная программа по Киеву.

Дополнительная информация:

Проезд до Киева и обратно – за счет участников. Билеты приобретаются ими самостоятельно.

Оргкомітет

Оголошення

Шановні трускавчани!

21 січня відбулися збори громади, на яких трускавчани сказали рішуче «Ні!» співпраці влади міста та ПрАТ «Трускавецькурорт». Але на сесію міської ради знову виноситься питання оренди земельних ділянок для ПрАТ «Трускавецькурорт», і є велика небезпека, що депутати можуть за це питання проголосувати.

Від цього питання залежить доля курорту, доля нашої гідромінеральної бази. Якщо громада Трускавця не візьме під свій контроль «Нафтусю» та інші мінеральні джерела, то Трускавець може перетворитися на депресивну зону з усіма наслідками – безробіттям, відсутністю відпочивальників, занепадом. ПрАТ «Трускавецькурорт» свідомо доводить наш курорт до ручки, адже за цією структурою стоять донецько-луганський клан та вихідці з Росії.

Тому звертаємося до всіх свідомих трускавчан – не будьте байдужими! У четвер, 25 січня, о 10.00 прийдіть на сесію Трускавецької міської ради і висловіть свою чітку та рішучу позицію! У Ваших руках – доля «Нафтусі» і доля Трускавця!

Не дозволимо ПрАТ «Трускавецькурорту» при байдужості влади міста знищити наш курорт. Ми переможемо!

Міська громадська організація «Рада Старійшин»Создан 22 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником