Трускавецький вісник № 13 (1571) від 26 січня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 13 (1571) від 26 січня 2018 р.

26.01.2018У номері: Із сесії ТМР; Короткі новини.

Короткі новини

У Бориславі вже в цьому році відкриють міст, зруйнований паводками 10 років тому

У Бориславі вже в цьому році відкриють міст через річку Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА, що був зруйнований липневим паводкам у 2008 році. Про це сказав міський голова Борислава Ігор Яворський вчора, 25 січня, під час свого звіту про роботу за 2017 рік, передає кореспондент ІА ZIK. За його словам, управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради перерахувало аванс, що склав 4,479 млн грн на рахунок генпідряднику на придбання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій. Підрядник замовив балки перекриття, які вже виготовлені.

«Вперше за часів Незалежності кошти, виділені з держбюджету, стали перехідними. Тобто, кошти виділені в минулому році не повертаються назад в казну держбюджету», – наголосив Ігор Яворський

Загальний кошторис будівництва моста становить 19,7 млн грн. Щоб здійснити добудову стратегічного об’єкту, проект подано на конкурс ДФРР, згідно якого передбачено фінансування в сумі 4 млн грн, з міського бюджету виділено 3,9 млн грн. «Наше завдання віднайти 1,7 мільона гривень, щоб в цьому році відкрити міст», –сказав міський голова.

Нагадаємо, в 2017 році на рахунок управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради надійшла субвенція з державного бюджету міському бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (повне відновлення автомобільного моста через річку Тисменицю по вулиці Героїв ОУН-УПА в м. Бориславі Львівської області) в сумі 10 млн грн та співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету 600 тис. грн.

Внаслідок паводку в 2008 році у Бориславі було зруйновано два мости, відновити які не вдалося досі. Для Борислава спорудження мосту через р. Тисменицю є крайньою необхідністю. Ситуація ще більше ускладнилася, адже через сильні вібрації від руху важкого транспорту руйнується славетний Барабський міст у самому центрі Борислава.

ЗІК

В Дрогобичі судитимуть зловмисника, причетного до півсотні крадіжок з ювелірного магазину

Слідчі Дрогобицького відділу поліції завершили розслідування злочинів, до скоєння яких причетний 22-річний місцевий мешканець. Як встановили правоохоронці, починаючи з 14 серпня, минулого року, молодий чоловік, маючи вільний доступ до коштовностей, регулярно забирав додому якусь золоту прикрасу – перстень або ланцюжок. Остання з крадіжок була скоєна 2 січня.

Ювелірні вироби зловмисник зазвичай реалізовував через місцеві ломбарди. Загальна вартість викраденого склала 89 970 гривень.

За даними фактами було відкрито два кримінальні провадження за ч.1,2 ст. 185 (крадіжка) та ч.1 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт по одному з них вже скеровано до суду. Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Туристичну Львівщину вперше презентують у Туреччині

Цього тижня, з 25 по 28 січня, Львівщина представляє свої туристичні можливості на національному стенді Східно-Середземноморської міжнародної виставки туризму та подорожей «EMITT-2018» у місті Стамбул. Про це інформує Управління туризму та курортів Львівської ОДА.

«Потужні туристичні можливості, якими володіє Львівщина уже на слуху в наших європейських партнерів та спраглих до якісних туристичних послуг мандрівників. Тепер маємо можливість показати усі свої переваги турецьким туристам. Акцент робимо на культурний, оздоровчий та активний відпочинок, унікальних природних та рекреаційних можливостях Карпат Львівщини й круглорічному відпочинку. Ми не залежимо від пори року – абсолютно немає значення коли планувати поїздку на Львівщину - це завжди може бути спонтанною, доступною і пізнавальною подорожжю на кілька днів або повноцінним комплексним відпочинком з європейським сервісом», - зазначила начальник Управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.

За її словами, Львівська область презентуватиме свій потенціал у Туреччині вперше. Сам формат виставки передбачає представлення останніх продуктів, тенденцій, послуг, нових ідей та проектів у сфері туризму на національному та глобальному рівнях.

EMITT є п’ятою за величиною у світі Східно-Середземноморська міжнародна виставка туризму та подорожей. Щороку захід збирає тисячі представників сфери туризму, які обмінюються досвідом і шукають ефективні рішення розвитку туризму, зокрема останню виставку відвідало майже 50 тисяч учасників зі всього світу.

До слова, зараз діє пряме авіасполучення Львів-Стамбул п’ять разів на тиждень.

Прес-служба Львівської ОДА

Вичавити ворога з Трускавця

Хто він, головний ворог Трускавця? Чи можна його називати по імені і що з ним робити? Як, висловлюючись словами громадського діяча Володимира Шиманського, «вигнати ту банду»? Як вичавити московських посіпак з курортної столиці України, з такого чудесного галицького містечка як Трускавець?

Відповідь є очевидною – крок за кроком. І великого слона можна з`їсти, якщо кусати малими шматочками. Отже, головного ворога Трускавця можна витиснути, вичавити, вигнати, якщо не сприяти його бізнесовій діяльності, якщо не надавати йому в оренду землю, якщо припинити будь-які дружні відносини з ним і діяти згідно плану. Плану не оголошеного і не обговореного публічно, але зате ефективного і розрахованого на покрокову стратегію.

25 січня сталася важлива подія в історії Трускавця. На XXXVII сесії Трускавецької міської ради VII демократичного скликання депутати не продовжили оренду двох земельних ділянок для ПрАТ «Трускавецькурорт». Мова йде про земельні ділянки біля колишнього приміщення ГГРЕС при дорозі на Помярки (вул. Помірецька, 51, площа земельної ділянки 0,9898 га, кадастровий номер 4611500000:11:010:0021) для обслуговування лабораторно-адміністративного корпусу, та про ще одну ділянку по вул. Роксолани, 10. При розгляді першого питання про оренду землі для ПрАТ «Трускавецькурорт» «за» було подано тільки три голоси (депутати Кіселичник, Савченко, Стародуб), а при розгляді другого питання – жодного голосу «за». Це свідчить, що під тиском громадськості приходить усвідомлення того факту, що з ворогом співпрацювати не можна. Бо ПрАТ «Трускавецькурорт» явно не належить до «стратегічних партнерів», як це дехто хотів би подати. І саме так, крок за кроком, потрібно очищувати місто від цієї структури, не даючи їй жодного шансу. Втім, так само потрібно діяти і з іншими московськими засланцями, які є не менш небезпечними для Трускавця, аніж ПрАТ, оскільки вводять в оману людей, прикриваючись псевдопатріотичними гаслами та займаючись демагогією.

Під час сесії з депутатськими запитами виступило ряд депутатів. Першим був Руслан Цехмейстер, чий депутатський запит ми застенографували і подаємо нижче його повний текст.

«Мною 20.12.2017 року на ім`я міського голови м. Трускавця скеровано депутатське звернення №20042017/17 щодо надання офіційного роз`яснення з приводу таких питань:

1. Чи було оголошено конкурс на посаду керівника комунальної ГГРЕС;         

2. Який штатний розпис комунальної ГГРЕС;

3. Чи передбачено фінансування КП «Трускавецька міська ГГРЕС» на 2018 рік і в якому обсязі;

4. Які кроки здійснено для отримання ліцензії на видобуток мінеральної води комунальною ГГРЕС.

5. Чи проводиться належний контроль за станом гідромінеральної бази курорту Трускавець, і ким саме. Яка посадова особа Трускавецької міської ради є відповідальною за такий вид контролю.

Крім того я просив надати мені документи, які підтверджують, що контроль за якістю «Нафтусі» та інших мінеральних вод Трускавця на даний час ведеться належним чином і хто є відповідальним за такий вид контролю.

Замість того щоб розглянути моє депутатське звернення по суті, Трускавецькою міською радою, всупереч Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», листом за №486-36с від 22.12.2017 року переадресовано його до ПрАТ «Трускавецькурорт», до якого в мене не було жодного питання.

ПрАТ «Трускавецькурорт» 03.01.2018 р. за №01 прислало мені листа на моє звернення, з якого видно, що воно не мало компетенції для розгляду щодо поставлених мною питань, наведених у зверненні.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 13,22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», прошу Трускавецьку міську раду надати мені відповідь з таких питань:

1. Чому моє депутатське звернення в порушення вимог ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» не розглянуто по суті, а скероване до некомпетентного органу.

2. Чи було оголошено конкурс на посаду керівника комунальної ГГРЕС;         

3. Який штатний розпис комунальної ГГРЕС;

4. Чи передбачено фінансування КП «Трускавецька міська ГГРЕС» на 2018 рік і в якому обсязі;

5. Які кроки здійснено для отримання ліцензії на видобуток мінеральної води комунальною ГГРЕС.

6. Чи проводиться належний контроль за станом гідромінеральної бази курорту Трускавець, і ким саме. Яка посадова особа Трускавецької міської ради є відповідальною за такий вид контролю?».

Відповідаючи на цей запит, міський голова Андрій Кульчинський зазначив, що кошти на комунальну ГГРЕС можуть бути виділені вже в лютому, на черговій сесії ТМР, і попросив подавати пропозиції. Так що комунальній ГГРЕС попри підніжки недоброзичливців – бути!

Виступили з депутатськими зверненнями і депутати Роман Бучкович та Василь Тимчишак. Депутат-АТОвець зачитав вимоги «Руху визволення», підняв теми неякісного ремонту на пішохідному переході по вул. Мазепи (навпроти кафе «Шинок»), і неякісного виконання робіт на спортивному майданчику біля СЗШ №2-гімназія та ДЮСК «Спортовець». Із іронією розповідав Василь Тимчишак історію про те, як у Трускавці не знайшлося мотопомпи для відкачки води з підвалу житлового будинку на вул. Мазепи, оскільки на даний час мотопомпи у Трускавці нема ні в «Трускавецьжитло», ні в «Парку курортного», ні у водоканалу, ні в «Комфорт-Сервісу», а мотопомпу пожежників поламали працівники водоканалу, позичивши її. Тож чи не краще купити для міста кілька мотопомп, ніж помпувати мільйонами гроші у водоканал? – запитував Василь Тимчишак.

Окрім того Василь Тимчишак зробив два оголошення – фінансової допомоги потребує новонароджена дитина воїна-АТОвця Миколи Копка, і що волонтери з Клініки стоматології докторів Гуняка-Лужецького збирають кошти на тепловізор для потреб воїнів АТО.

Роман Бучкович підняв відразу кілька важливих питань, піднятих на зборах громадян, які проходили у Трускавці 21 січня. Він виступив за звернення в СБУ з проханням перевірити, чи не здійснюють часом засновники ПрАТ «Трускавецькурорт» фінансування тероризму і чи не проводять вони бізнесову діяльність на непідконтрольній Україні територіях в Донецькій та Луганській областях. Саме таке доручення дали депутату збори громади Трускавця своєю резолюцією від 21.01.2018 р. Як каже народна мудрість, диму без вогню не буває.

Навести лад з незаконними будовами на Шевченка, 30 закликала депутатка фракції «УКРОП» Зоряна Домбровська. А депутат Святослав Грабовський оголосив про своє зречення з посади голови комісії з питань регламенту та депутатської етики, зачепивши після цього ряд інших питань (виконання рішення сесії від 09.11.2017, теми паспортного стола та ін.).

Під час розгляду питань щодо оренди землі для ПрАТ «Трускавецькурорт» виступали депутати Карпин, Домбровська, Бучкович, громадські діячі Ігор Кісак, Володимир Шиманський, директор філії ГГРЕС ПрАТ «Трускавецькурорт» Андрій Тарнавський, батько нардепа від Дрогобиччини Мирон Матківський. Проте в цілому сесія пройшла мирніше, ніж можна було очікувати. Після того як депутати не надали ПрАТу землю в оренду, люди в більшості своїй розійшлися по домівках, і решта питань депутати розглядали при значно нижчому градусі, майже без напруги.

Під час сесії міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що в січні він провів ряд зустрічей з людьми в колективах, загалом охопивши більше тисячі людей. Мова йде про обговорення теми ОТГ. Мер повідомив, що збирається прозвітувати перед громадою в першій половині лютого 2018 р. Андрій Кульчинський виглядав спокійним та впевненим у собі, хоча кілька раз в його сторону лунали словесні образи і погрози імпічменту.

Володимир КлючакСоздан 26 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником