Трускавецький вісник № 16 (1574) від 1 лютого 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 16 (1574) від 1 лютого 2018 р.

01.02.2018У номері: Із засідання виконкому; Уряд сприяє ОТГ; На Буковиці відкрились міжнародні дитячі змагання; Короткі новини регіону; Оголошення.

Короткі новини

Не дамо занепасти волонтерському рухові

Сьогодні, 1 лютого, під час засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради слово було надано відомому у Трускавці та на Дрогобиччині волонтеру, керівнику Клініки стоматології Тарасові Лужецькому. Він повідомив, що наші бійці на фронті потребували далекомір, який було відправлено, проте кошти на нього збираються ще досі. Він попросив владу посприяти, зазначивши, що щораз менше людей тепер займається волонтерством. Тарас Лужецький також нагадав, що за два місяці будемо святкувати Світле Христове Воскресіння (Пасху), тож хотілося б, аби наші воїни на передовій теж отримали великодні кошики. Волонтер сказав, що зараз ситуація із постачанням в АТО краща, ніж була в 2014 чи 2015 рр., проте ми не повинні забувати, кому завдячуємо мирним життям тут, у тилу. «Хлопці дуже тішаться, коли ми їм привозимо вареники чи домашню ковбаску», - каже Тарас Лужецький.

Гроші, продукти чи іншу допомогу українським бійцям в зоні АТО можна передавати в Клініку стоматології докторів Гуняка та Лужецького (м. Трускавець, вул. Стуса, 18), або ж через інших надійних волонтерів, зокрема тих, які вже повернулися з ротації і зараз перебувають в нашому місті.

Міжнародний альянс «Азербайджан-Україна» пропонує відкрити у Трускавці філію Міжнародного банку Азербайджану

По залученню азербайджанських інвестицій курортне місто Трускавець займає одне з перших місць в Україні. Про це заявив голова Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

За його словами, в Трускавці вже діють два ресторани азербайджанської кухні, також азербайджанські бізнесмени побудували тут торговий центр і готель. Швидше за все, мова йде про ресторани «Вогні Баку» та «Султан», торговий центр «Європа» і готель на початку вул. Уляни Кравченко поблизу пам’ятника Іванові Франкові.

Крім того, Ельмар Мамедов повідомив, що серед зарубіжних гостей Трускавця відвідувачі з Азербайджану займають перше місце, і їхня кількість щороку зростає.

«Щороку приблизно 4 тис. людей з Азербайджану відпочиває в Трускавці. Азербайджанців тут можна зустріти буквально на кожному кроці цілий рік. Наші бізнесмени масово скуповують нерухомість в Трускавці і його околицях. Часом у мене самого створюється враження, що я перебуваю не в Трускавці, а десь в Азербайджані», - зазначив Ельмар Мамедов.

«Під час розмов азербайджанські бізнесмени нарікають на те, що стикаються з труднощами щодо переведення великих сум з Азербайджану. З урахуванням вищесказаного я вважаю, що в Трускавці необхідно відкрити філію Міжнародного банку Азербайджану. Це значно полегшить життя азербайджанському бізнесу у Трускавці і азербайджанським туристам», - сказав глава Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна».

Юний трускавчанин удостоєний нагороди міського голови

Сьогодні, 1 лютого, під час урочистого відкриття міжнародних дитячих змагань зі слалому «Bukovytsia OPEN-2018», яке проходило на центральній сцені Трускавця, було вручено подяку міського голови Андрія Кульчинського юному футболістові Генріхові Матисові. Подяку вручено за особисті заслуги, спортивні досягнення, бажання розвиватися і своєю діяльністю популяризувати Трускавець та Україну в Європі та світі.

Генріх Матис попри юний вік має вже ряд значних досягнень, тренувався і тренується на базі відомих зарубіжних футбольних клубів. Подяка від міського голови – стимул юному трускавчанинові, свідчення того, що у нашому курорті є талановиті діти і люди в різних галузях діяльності, якими можемо і маємо пишатися.

У Бориславі пройде концерт пам`яті Кузьми Скрябіна

У неділю, 4 лютого, в Бориславському міському палаці культури (вул. Д. Галицького, 34) пройде концерт «Сам собі країна» пам`яті українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна). Початок концерту – о 16.00, вхід вільний.

Завершився І етап Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу  «Стежками Каменяра»

1 лютого Міжнародний фонд Івана Франка завершив прийом учнівських робіт на конкурс «Стежками Каменяра», який було організовано спільно з Міністерством освіти і науки України та ГО "Львівське товариство у м. Києві". Про це інформує прес-служба фонду.

Конкурс проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

У творчих змаганнях взяли участь понад 2000 талановитих школярів з усієї України. Учні представляли свої проекти у чотирьох номінаціях - «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» - у двох вікових категорія: 6-11 років та 12-16 років відповідно. Найбільше конкурсних робіт надійшло в номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» - 43%; у номінації "Поезія" - 30%; "Проза" - 26%; "Драматургія"- 1%.

Варто зазначити, що учні старшої школи були більш ініціативними, від них надійшло майже 60% робіт. Найактивнішими за кількістю робіт були учні зі сходу України - 35%, лише з Донецької області надійшло майже 400 робіт, включно з роботами учнів прифронтових сіл і міст (Мар`їнка, Піски, Авдіївка). Найменш активними були школярі із Західної України, які надіслали понад 300 робіт, це - 17% від загальної кількості.

Наразі завершується опрацювання конкурсних робіт і після цього їх розглядатиме журі. Оголошення переможців у кожній із номінацій та в обох вікових категоріях - 30 квітня 2018 року.

Нагадуємо, що відзначення переможців дипломами та призами відбудеться 27 травня у м. Києві біля пам’ятника Іванові Франкові, напередодні річниці смерті Великого Каменяра.

Михайло Цимбалюк: «Видається, що на міжнародній арені втомилися від України»

Більшість українських політиків, які відвідують ЄС та США, їдуть туди і розказують, як погано все в Україні. Тоді політики з держав, які є нашими партнерами, розчаровуються в Україні.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив голова львівської обласної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд напередодні, коментуючи відсутність у «Кремлівському списку» Володимира Путіна, заявив, що «це робить усе смішним. Це серйозна спроба когось високопоставленого в уряді змусити уряд США виглядати кумедними».

«Я б менше хотів би переживати за Путіна, а більше за Україну. Проте зараз складається враження, що на міжнародній арені від України втомилися. І це дуже лякає», – заявив Михайло Цимбалюк.

Причиною цьому, на його думку, є те, що більшість українських політиків, які відвідують ЄС та США, їдуть туди і розказують, як погано все в Україні.

«Тоді політики з наших країн-партнерів дивляться на це все і розчаровуються в Україні. Ми бачимо, як Джо Байден, який вважався своєрідним куратором України, розповідає про те, що не робить честі ні українцям, ні тим, кого він відстоював або кому давав доручення», – каже голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина».

Тобто таким чином ми визнаємо, що у нас є зовнішнє управління, а це страшно для європейської держави.

«Тому ці санкції тільки ще раз підкреслюють, що Україну почали сприймати по-іншому. Але з іншого боку, це повинно змусити всіх нас зрозуміти, що ні Америка, ні ті, хто воює з нами, ніколи не бажали і не бажатимуть українцям кращого життя», – заявив політик.

Власна інформація

На ліквідацію наслідків НС біля Трускавця потрібно 214 млн грн: депутати апелюють до Кабміну

На Львівщині триває розробка проектно-кошторисної документації щодо ліквідації НС, що сталася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Про це у коментарі IA ZIK повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

«На сьогодні завершується розробка проектно-кошторисної документації і весь пакет документів буде передано у Мінфін і тоді кошти будуть виділені. Попередньо, це 214 млн грн. Можливо, сума буде коригуватися відповідно до ПКД», – повідомив Р.Гречаник.

Посадовець нагадав, що планується перенесення автомобільної дороги Т1402 (Дрогобич-Трускавець), водогону Гірне-Дрогобич та перенесення двох ліній електропередач.

«Наразі на дорозі обмежено рух вантажівок. Висновки науковців показали, що є незначне просідання щороку. За останній рік – 6 см. Дорога стабільно буде просідати. Можна пробувати її рятувати, а можна перенести. Краще перенести, а тоді пробувати рятувати стару як запасну», – зауважив Р.Гречаник.

На сесії Львівської облради 30 січня депутати заслухали інформацію і озвучили ініціативу до Кабміну про виділення коштів на ліквідацію провалля біля Трускавця.

Як відомо, 30 вересня поблизу Трускавця в зоні рудника №2 утворилося провалля діаметром 200 метрів і глибиною 30 метрів. Величезна яма виникла за 300 метрів від дороги та 1 км до найближчої будівлі. За висновками науковців, обвал спровокував землетрус потужністю 0,8 бала, втім причиною просідання земної поверхні було невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Львівщина просить з держбюджету 133 млн на ліквідацію наслідків провалля.

Стебницький калійний завод «Полімінерал», як державне підприємство, у 2003 році повністю припинило видобування калійної руди, залишивши по собі відпрацьовані порожнини шахт та забруднене соляними відходами середовище. У 2003 році уряд затвердив програму рекультивації території, щоб унеможливити провалля і екологічне лихо. Проект почали реалізувати з 2004 року, виділивши понад 160 мільйонів гривень державних коштів. Однак у 2013 році Фонд державного майна передав підприємство «Полімінерал» у приватні руки.

ЗІК

Підвищення квартплати – не примха, а вимога часу

Сьогодні, 1 лютого, відбулося засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. На нього з`явилося 13 членів виконкому, які досить плідно попрацювали.

Більшість питань, які розглядалися на виконкомі, були суто технічними, тож запитань до них не виникало. Дійсно, які можуть бути запитання до проекту рішення про затвердження актів на списання основних засобів з часів, як висловилася керуюча справами, «мезозойської ери»? Майно, придбане у 1980-1990-х, матеріально та морально застаріло, як, для прикладу, старі пластикові баки для сміття. Або ж чи можна довго дискутувати про оздоровчу кампанію для дітей пільгових категорій, або ж відносно надання дозволу на договір дарування чи договір найму? Тому такі питання «лускалися» як горішки, адже час – це гроші, і члени виконкому, серед яких є й бізнесмени, прекрасно це розуміють.

Єдиним резонансним питанням, яке викликало тривалу дискусію, стало затвердження нових тарифів на квартплату. Розглядалося воно першим, доповідав заступник начальника УЖКГіБ ТМР Орест Лобос, а відповіді на всі питання готовий був надати директор ТзОВ «Комфорт-Сервіс» Олег Кабальний. Нагадаємо, що саме це ТзОВ є відповідальне за обслуговування багатоквартирних будинків, в котрих ще не створені ОСББ.

Отже, квартплата у Трускавці не зростала ще з 2012 року, коли її за каденції Р. Козира різко підняли на пропозицію КП «Трускавецьжитло», яке тоді очолював Олександр Ткаченко. Напевно, трускавчани пам`ятають ті війни та збурення громадськості, які проходили після збільшення квартплати, і як результат, після тривалих дебатів та консультацій виконком тоді цю квартплату дещо зменшив.

Але пройшло майже 6 (!) років, і квартплата у Трускавці не переглядалася. Тож тепер, на початок 2018 року цей тариф став найменшим у Львівській області, а підприємство не може працювати собі в збиток. Як каже Олег Кабальний, в ТКО «Комфорт-Сервіс» працює 66 чоловік, у тому числі 16 двірників на півставки, заборгованість населення становить понад 1 мільйон гривень, і підприємство просто не «витягує».

Тариф на квартплату зросте неоднаково, оскільки передбачена градація по кожному будинку. Найвищим він буде для будинку №27 на вул. Крушельницької, і становитиме там 3,73 грн. за метр квадратний загальної площі квартири. А в середньому по місті тариф на квартплату, який офіційно іменується як тариф на послуги ТОВ "ТКО «Комфорт-Сервіс" з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, становитиме 2,49 грн/м.кв. У порівнянні з 2012 роком ріст становить приблизно 70% (тоді середній тариф складав 1,46 грн/м.кв.).

В дискусії щодо необхідності такого росту тарифу взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, члени виконкому Віра Савка, Наталія Пономаренко, Руслан Крамар, керуюча справами Олена Петранич та інші. В результаті «за» подали голос 12 членів виконкому (А. Кульчинський, О. Ткаченко, О. Петранич, Н. Пономаренко, Р. Крамар, О. Шишко, І. Михаць, М. Гумега, В. Бутим, М. Онисько, Р. Борсук, О. Грищенко), «утрималася» Віра Савка. Рішення ввійде в дію через 15 днів після опублікування його в друкованому засобі масової інформації.

На виконкомі також були розглянуті питання «Про внесення змін у бюджетні призначення управління праці та соціального захисту населення на 2018 рік», «Про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2017 року та заходи з організації та проведення відпочинку й оздоровлення дітей у літній період 2018 року», «Про затвердження списків черговиків, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання та за місцем праці на 2018 рік», «Про створення комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам», було присвоєно ряд адрес об’єктам нерухомості тощо.

З голосу хотів внести в порядок денний питання списання з балансу будинку №2 на вул. Мазепи член виконкому Володимир Бутим. Але «за» включення цього питання в порядок денний проголосувало лише четверо (Володимир Бутим, Олександр Грищенко, Ренат Борсук та Віра Савка), тож це питання не розглядали. Міський голова прокоментував, що це питання повинні вирішувати депутати міської ради, а не виконком. Одна з жительок цього будинку, котра прийшла на виконком, не приховувала свого обурення.

Останнім у переліку питань на сьогоднішньому виконкомі було заслуховування інформації про розпорядження міського голови, видані за перший місяць цього року.

Отже, політичний лютий у Трускавці був започаткований досить спокійно – сьогоднішнім виконкомом. Натомість завтра, 2 лютого, нас чекає інша політична подія – депутати зберуться на позачергову сесію. Розглянуть на ній лише одне питання порядку денного – «Про внесення змін до показників бюджету м. Трускавця на 2018 рік».

Володимир Ключак

На Буковиці стартували міжнародні дитячі змагання з лижного спорту

Сьогодні, 1 лютого, у Трускавці відбулося урочисте відкриття міжнародних дитячих змагань зі слалому «Bukovytsia OPEN-2018». Урочистості проходили на центральній сцені Трускавця, в них взяли участь представники влади, спортивних середовищ, а також самі учасники змагань.

Позмагатися за приз на схилах Буковиці (гора поблизу Трускавця, в адміністративних межах Борислава) прибули учасники з п’яти країн – Польщі, Литви, Латвії, Білорусі та України. Вони пройшли урочистою ходою центральною площею Трускавця, несучи в руках національні прапори. Лунають гімни п’яти країн, з напутнім духовним словом до спортсменів звертається о. Василь Копичин, а з неба світить та гріє ясне сонечко. У Трускавці снігу немає, але, на щастя, на схилах Буковиці його предостатньо. Тож організатори не затримують надовго офіційне відкриття, щоб чимшвидше розпочати змагання – стати на лижі і з вітерцем проїхатися схилами гори.

В церемонії відкриття змагань взяли участь міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Борислава Ігор Кобилецький, керівник Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, власник спорткомплексу «Буковиця» Віталій Мицак, технічний делегат Міжнародної Федерації лижного спорту (FIS) Jana Palovikova (Словаччина), інші офіційні особи.

Відкриті дитячі міжнародні змагання зі слалому «Bukovytsia OPEN-2018» регламентовані як змагання для юнаків та дівчат віком 14-16 років. Вони вперше в сезоні включені в офіційний календар спортивних змагань Міжнародної Федерації лижного спорту. Змагання відбуваються за сприяння Федерації лижного спорту України, Львівської облдержадміністрації, Бориславської, Трускавецької та Дрогобицької міських рад.

Хто переможе на змаганнях? Про це стане відомо вже завтра, коли о 15.30 проходитиме церемонія закриття. Та в будь-якому випадку переможе дружба і здоровий спосіб життя. Їзда на лижах – це один з тих факторів, які формують любов до такого здорового способу життя. Адже що взимку є ліпше за лижі? Певно хіба лижі на Буковиці.

Володимир Ключак

Уряд передав об’єднаним громадам у власність землі за межами населених пунктів

Кабінет Міністрів України розпочинає процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Згідно з розпорядженням КМУ, вже з 1 лютого розпочнеться процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.

Як саме земля буде передана в розпорядження громадам

Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад відповідно до статті 117 Земельного кодексу України. Також відтепер передача таких земельних ділянок в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність буде здійснюватись тільки за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

«З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення, - сказав Володимир Гройсман. – Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету».

Урядове рішення сприятиме розвитку громад

Завдяки ініціативі Уряду відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшать надходження до місцевих бюджетів. Також децентралізація земельних відносин дозволить побороти проблему корупції в цій сфері. Рада громади сама визначає ставку земельного податку, 100% якого залишається в місцевому бюджеті.

Скільки землі зможуть отримати в розпорядження об’єднані громади

Минулого року бюджетні надходження об’єднаних громад від плати за землю зросли на 20% – до 1,4 млрд грн. Завдяки рішенню Уряду надходження зможуть суттєво збільшитись, адже у розпорядження об’єднаних територіальних громад може перейти до 7,2 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів, можуть скласти до 10% бюджетних надходжень ОТГ.

Чому об’єднані громади мають розпоряджатись землями за межами населених пунктів

Наразі землями поза межами населених пунктів розпоряджається Держгеокадастр. Суттєва частина цих земель здавалася в оренду за найменшою орендною платою – 1-3%, тобто за цінами, нижчими за ринкові, а об’єднані територіальні громади були повністю усунені від розпорядження такими земельними ділянками державної власності. Це збільшувало корупційні ризики, а громади недотримували кошти на свій розвиток. Органи місцевого самоврядування фактично мали вплив лише на 12% власних територій і були позбавлені можливостей ефективно планувати їх розвиток.

Як збільшаться бюджети громад завдяки урядовому рішенню

 Завдяки більш широким можливостям органів місцевого самоврядування у частині розпорядження земельними масивами, орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%.

До теми. Уряд підтримує важливі інфраструктурні проекти об’єднаних територіальних громад

Уряд ухвалив рішення, згідно якого кошти з Державного фонду регіонального розвитку будуть направлені в першу чергу на реалізацію важливих для громад проектів, а саме:

- будівництво і модернізацію дитячих садочків;

- модернізацію об’єктів профтехосвіти;

- об’єкти екстреної медицини;

- розвиток електронної економіки;

- розбудову закладів фізичного виховання та спорту

- об’єкти інфраструктури, критично важливі для громад.

Таким чином Уряд дав старт максимально ефективному розпорядженню коштами фонду, а це 6 млрд грн у 2018 році, для підтримки розвитку соціальної сфери і підвищенню комфорту життя об’єднаних територіальних громад. Загалом завдяки різним інструментам підтримки та розвитку регіонів громади отримають ресурси для розвитку загальним обсягом близько 11 млрд грн.

 «Уряд через механізми регіонального розвитку цього року фінансує близько 11 млрд грн, - заявив Прем’єр-міністр. - Ми підготували рішення Уряду, яке дозволить сфокусувати увагу місцевих органів влади на пріоритетних проектах».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

Оголошення

СПА-центр «П`ятий океан» (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) запрошує на роботу прибиральницю, косметолога по тілу (гідрованни, обгортання, пілінг), масажиста (дівчину). Тел. для довідок: 068-955-97-95.Обновлен 02 фев 2018. Создан 01 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником