Трускавецький вісник № 17 (1575) від 5 лютого 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 17 (1575) від 5 лютого 2018 р.

05.02.2018У номері: В «Карпатах» оздоровлюватимуться АТОвці і вдови загиблих воїнів; Вечір пам`яті Андрія Кузьменка в Бориславі; Із позачергової сесії Трускавецької міської ради; Календар бухгалтера на лютий 2018 року; Короткі новини.

Короткі новини

Двоє загиблих та двоє травмованих – результат жахливої аварії у Трускавці

2 лютого у Трускавці на вул. Городище (поблизу санаторію «Перлина Прикарпаття») сталася жахлива ДТП. Автомобіль «Ауді», який їхав на великій швидкості, врізався в дерево. Двоє чоловіків загинули на місці. Ще двоє – травмовані, їх забрала швидка. Прізвища загиблих та потерпілих не подаємо з етичних міркувань.

Моршин має свій промоційний логотип

На засіданні оргкомітету з визначення кращого промоційного логотипу та гасла Моршина, яке відбулось 26 січня 2018 року, визначено кращий промоційний логотип та гасло Моршина, автором якого є випускник Івано-Франківського інституту мистецтв ім. В.Стефаника Владислав Михайлів. Про це інформують у Моршинській міській раді.

Загалом на конкурс було подано 44 варіанти логотипу, які подали 12 учасників зі Львівщини, Івано-Франківщини та Рівненщини. Учасниками конкурсу були студенти, фрілансери, графічні дизайнери, працівники закладів культури.

Оргкомітет визначив з поданих робіт дев’ять кращих, які були розміщені для публічного обговорення в соціальній мережі Фейсбук та на стенді в м.Моршині.

Для мешканців міста, депутатів та суб’єктів господарювання в лютому 2018 року відбудеться презентація промоційного логотипу та гасла Моршина за участі його автора.

Переглянути логотип Моршина можна за посиланням https://morshyn-rada.gov.ua/orgkomitet-konkursu-viznachivsya-z-krashhim-promocijnim-logotipom-morshina/

Потрібна допомога – ще один ривок!

Родина дрогобичанки Вікторії Коцюби, котра потребує складної операції, тривалий час збирала кошти. Радісна новина – необхідна сума коштів у розмірі 29 000 євро на операцію в клініці міста Палермо (Італія) зібрана. Нелегко вдалося зібрати ці гроші – 15 тисяч євро зібрали з миру по нитці, 10 тисяч євро виділив Німецький благодійний фонд, а 4 тисячі євро родина позичила.

Однак за попередніми оцінками потрібно ще орієнтовно 10 000 євро на дорогу та проживання у післяопераційний період у м. Палермо (порада клініки – 2 тижні). Ці витрати не передбачені кошторисом.

Тобто, залишився ще один ривок, щоб мрія дівчини Вікторії та її родини здійснилася.

Номер карткового рахунку в Приватбанку 4149497857276010 – отримувач Коцюба Оксана Ярославівна (мама Вікторії Коцюби).

Власна інформація

Трускавецькі спортсмени – переможці обласних змагань з плавання

3 лютого у Трускавці в плавальному басейні дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбулись обласні змагання з плавання серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини (юн. 2006 р.н. дів. 2007 р.н.).

Загальне керівництво змаганнями здійснювало Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України ( начальник відділення Анатолій Ігнатович) та відділ освіти Трускавецької міської ради ( завідувач Орест Лобик). Обслуговувала змагання суддівська бригада з числа тренерів ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ».

Змагання носили особисто-командний характер і проводились з метою пропаганди та популяризація спортивного плавання, підвищення рівня спортивної майстерності юних плавців, підведення підсумків роботи серед спортивних шкіл Львівщини.

У командному заліку, який визначався за сумою очок, набраних спортсменами в особистій першості та естафетному плаванні, перемогу вибороли юні трускавчани:

1 ДЮСК «Спортовець» (м. Трускавець) – 349,                 

2 Аквапарк "Пляж" (м. Львів) - 294,                       

3 ДЮСШ 9 (м. Львів) - 243,                       

4 ДЮСШ «Соколяни» (м. Сокаль) - 164,               

5 Миколаївська РДЮСШ (м. Миколаїв) - 109,                  

6 СК "Водан" (м. Львів) - 104,        

7 ДЮСШ ім. І Боберського (м. Дрогобич) - 95.

В особистому заліку призерами обласних змагання з плавання серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини стали вихованці відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець»:

- 50 м - Батерфляй – дівчата: 1- Лялюк Ліля, 2- Білан Божена, 3- Олексин Катерина

- 50 м - Батерфляй – юнаки: 1- Фендик Володимир, 3- Вітєбський Артур

- 100 м - Брас – юнаки: 3 – Ліхтаревський Владислав

- 50 м - Вільний стиль – юнаки: 1- Вітєбський Артур        

- 4х50 м естафета – в/с - дівчата: 1- ДЮСК "Спортовець"

- 4х50 м естафета – в/с – юнаки: 3- ДЮСК "Спортовець" 

- 100 м - Батерфляй – дівчата: 1- Лялюк Ліля, 2- Білан Божена, 3- Олексин Катерина     

- 100 м - Батерфляй – юнаки: 2- Фендик Володимир         

- 50 м - Брас – дівчата: 2- Коблик Вероніка, 3- Жгута Олександра

- 50 м - Брас – юнаки: 2- Гладкий Олег, 3- Ліхтаревський Владислав      

- 100 м - Вільний стиль – дівчата: 3 - Коблик Вероніка     

- 4х50 м – комбінована естафета – дівчата: 1- ДЮСК "Спортовець"

- 4х50 м – комбінована естафета – юнаки: 2 - ДЮСК "Спортовець"

Підготували призерів обласних змагань тренери відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Андрій Жгута, Олег Кірчей та Богдан Смеречинський.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

В «Карпатах» оздоровлюватимуться АТОвці та вдови загиблих воїнів

У п’ятницю, 2 лютого, в кабінеті генерального директора Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лева Грицака відбулося підписання Меморандуму про взаємодію та співпрацю між ГКК «Карпати» та ГО «Золоті леви чорної сотні». Документ підписали гендиректор «Карпат» Лев Грицак та голова Проводу ГО «Золоті леви чорної сотні» Тарас Мацюк.

Обидві сторони визнають, що співпраця «Карпат» та «Золотих левів чорної сотні» буде взаємовигідною – коментарі Лева Грицака та Тараса Мацюка можна буде переглянути в репортажі на Інтернет-телебаченні «Трускавець-Онлайн».

Цікавим є пункт третій Меморандуму «Спільні проекти з громадськістю та завдання». Згідно цього пункту ГКК «Карпати» сприятиме в оздоровленні членів сімей загиблих воїнів АТО, а також тих бійців АТО, котрі перебували в зоні бойових дій. На оздоровлення можуть розраховувати також члени сімей загиблих Героїв Майдану, тобто близькі родичі розстріляної Небесної Сотні.

- Мені приємно приймати в нашому готельно-курортному комплексі «Карпати» таких мужніх гостей, - каже Лев Грицак. – Всім відома є їхня мужність як у справі захисту нашої країни від ворога, так і те, що сьогодні вони є запорукою спокою та підтримки порядку всередині України. Ми відчуваємо свій громадянський обов’язок надавати допомогу в оздоровленні цим людям, які воювали на Сході України, членам їхніх родин, а також членам родин військових і добровольців, які загинули, віддаючи життя за нашу Батьківщину – Україну. Я думаю, що наша співпраця буде взаємовигідною для однієї та другої сторони, а також для України.

Впевнений у тому, що Меморандум не залишиться декларацією, а буде втілений у життя і приноситиме свої плоди, і голова Проводу ГО «Золоті леви чорної сотні» Тарас Мацюк. Він сказав про те, що в теперішній непевний час багато осіб хотіли б скористатися війною задля власної вигоди, немало також робить собі піар на очорненні інших. Лева Грицака Тарас Мацюк назвав такою людиною, котра не кидає слів на вітер, і котра реально допомагає українським бійцям.

Про допомогу «Карпат» та особисто Лева Грицака можна було б писати багато, адже за чотири роки цієї війни її навіть важко виміряти в грошовому еквіваленті. Проте метою цієї публікації є дещо інше – звернути увагу на те, що українці повинні не на словах, а на ділі вносити свою лепту у справу перемоги. Хтось фінансами, хтось молитвою, хтось на вістрі інформаційної атаки, хтось волонтерством, а хтось – оздоровленням та реабілітацією наших воїнів. У цьому маємо бути єдині, бо в єдності наша сила. Хто ж пробує вносити розбрат і вишукує бозна які старі гріхи чи провини інших, щоб приховати свої, той аж ніяк не сприяє нашій спільній перемозі.

Гадаємо, приклад Лева Грицака щодо активізації допомоги нашим воїнам наслідуватимуть і інші керівники оздоровниць у Трускавці. Бо хто не підтримуватиме свою армію, той годуватиме чужу – це було сказано ще в дуже давні часи…

Володимир Ключак

«Мене нервують люди – ті, що думають мало…»

Кузьма Скрябін. Андрій Кузьменко. Три роки, як його вже нема…

«Люди помирають, але слова залишаються». Ця фраза з відеоролику, показаного під час вечора пам`яті Кузьми Скрябіна, який проходив у неділю, 4 лютого, в Бориславському міському Палаці культури, може бути приводом для роздумів не на один день. Так, люди помирають, проте залишаються їхні нащадки, їхні діла і … їхні слова. Слова, які придумав, записав, поклав на музику і виконав Андрій Кузьменко-Скрябін, давно стали народними. Як і він став народним артистом – без титулів, які надає влада, але тим почесним званням, яким титулував його сам народ.

Незважаючи на прикру погоду, незважаючи на фатальний стан доріг і вихідний, який можна було провести в сімейному колі, до Палацу культури міста Борислава прийшло надзвичайно багато людей. Зібрав їх тут Скрябін і пам`ять про нього.

Між піснями – короткі виступи ведучої Ольги Кекіс або ж відеоролики. Один з них – про шкільні роки Андрія, коли мудрий директор приймає зовсім не таке рішення, яке хотіла б запопадлива вчителька – підтримує юного творця. Під час пісень на екрані демонструються кадри з життя, концертів, повсякдення Кузьми Скрябіна.

«Мене нервують люди – ті, що думають мало…». Ця фраза – з одного з найбільш ранніх творів Скрябіна, під назвою «Танець пінгвіна». Виконує композицію бориславський гурт «Royal-band». Бурхливі оплески супроводжують завершення не лише цієї композиції, але кожної – у виконанні Анни Маринін, Марка Калина, Марічки Нагірнич, Ірини Дейнеги, улюбленців публіки Андрія Делінкевича та Ігоря Марчишина, Насті Васькіної та Давида Кузьмича, лауреаток всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів Божени Гамар та Тетяни Семенів, гуртів «Royal-band» та «Magic voices», учасниці вокальних телевізійних шоу неперевершеної Уляни Малиняк. А наприкінці вечора прозвучав чудовий вірш у виконанні Марії Кандур.

Звучить «Опана – зашибісь, а ми в Бориславі», гумористичні коломийки. Ці коломийки в програмі опинилися невипадково, адже Кузьма так любив веселощі, гумор, коломийки, анекдоти, приколи. І в той же час він сотворив такі глибоко філософські твори як «Не твоя вина», «Кинули» чи «Мам».

Андрію, Андрію, чому ти так швидко пішов від нас? Ніби нещодавно минула твоя «сорок третя осінь», як ти «побачив перший раз свій дім», а через пару літ настала твоя вічна зима. Чому відходять кращі, а замінити їх нема кому?

Юні глядачі, люди середнього віку, старші бориславці не лише слухали пісні, але й самі підспівували. Ніби такі прості слова, але вони не вивітрюються, не блякнуть, не в`януть і не висихають. А залишаються, як залишився у своїх піснях Скрябін. Залишився в кожному куточку України, у тому числі і в Бориславі…

Володимир Ключак

Для реконструкції школи №2 з держбюджету залучено понад 2 млн грн.

2 лютого відбулася позачергова сесія Трускавецької міської ради. На ній було розглянуто всього одне питання – зміни в бюджеті. Причиною скликання сесії стала вимога Державного фонду регіонального розвитку гарантії виділення коштів органом місцевого самоврядування на проект реконструкції даху НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця та облаштування в мансардному поверсі приміщень з різним функціональним призначенням.

На сесію прибуло 23 депутати (включно з міським головою), вони одноголосно і без довгих обговорень проголосували «за» проект рішення, який доповідав начальник фінансового управління Трускавецької міської ради Микола Федоричак. 870 тисяч гривень для ремонту шатрового даху перекинули з інших об’єктів освітньої сфери – 360 тисяч з облаштування території д/у «Сонечко», 310 тисяч – з облаштування території д/у «Зірочка», 200 тисяч – з облаштування території НВК «СЗШ №2-гімназія». Ця перекидка не означає, що території біля дитсадків не облаштовуватимуться – нас чекає ще не одна перекидка кошів у бюджеті протягом року.

На 870 тисяч гривень з міського бюджету (305) держава (ДФРР) виділяє 2 млн 29 тис грн. (70%). Якщо б Трускавець був центром ОТГ, то держава б профінансувала не 30%, а 95% цих робіт, каже міський голова Андрій Кульчинський.

Перед розглядом цього одного питання було кілька депутатських запитів. Стосувалися вони переважно проблем окремих мікрорайонів. Так, депутат Іван Герльовський озвучив біду мешканців вулиць Стефаника та Лесі Українки – постійний витік води на дорогу, через що там завжди або мокро, або слизько. Про ветху занедбану будівлю на Дрогобицькій, 23, котра є небезпечним об’єктом, говорив депутат Андрій Кісак.

Натомість депутат Мирослав Мицько висловив побажання, щоб на позачерговій сесії прозвітував генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко. Як каже депутат, звітувати є про що. Нагадаємо, що сам Мирослав Мицько є виконавчим директором трускавецького водоканалу. Та депутати не підтримали цю пропозицію, оскільки поспішали. Тим більше, що майже відразу після сесії проходила зустріч начальниці управління розвитку міста Наталії Скибак з представниками підприємств санаторно-курортної галузі міста на тему промоції.

Володимир Ключак

Календар бухгалтера на лютий 2018 року

Прийняті скорочення: статистична звітність – СЗ; податкова звітність – ПЗ; інша звітність – ІЗ.

09.02.2018 р., п’ятниця

Останній день сплати Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців загальносистемників за 2017 рік П. 5 розд. IV Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449

Останній день подання:

- податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності, за 2017 рік Пп. 49.18.5, п. 177.11 Податкового кодексу (далі – ПК) (ПЗ)

- звіт про суми податкових пільг за 2017 рік П. 3 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1233 (ПЗ)

- звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами (форма № 1-Б (річна, квартальна)) станом на 01.01.18 р. Наказ Держстату 07.07.12 р. № 286 (СЗ)

- податкова декларація з податку на додану вартість за ІV квартал 2017 року та заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду у 2018 році платниками єдиного податку, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу Пп. 49.18.2, п. 202.2 ПК (ПЗ)

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за ІV квартал 2017 року Пп. 49.18.2, пп. «б» п. 176.2 ПК (ПЗ)

- податкова декларація з екологічного податку за ІV квартал 2017 року Пп. 49.18.2, п. 250.2 ПК (ПЗ)

- податкова декларація з рентної плати за ІV квартал 2017 року, а також розрахунку з рентної плати: за користування надрами для видобування корисних копалин (додаток 1 до декларації); за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (додаток 3 до декларації); за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного транспорту (додаток 6 до декларації); за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики (додаток 7 до декларації); за спеціальне використання води (додаток 5 до декларації);

- копія Звіту про використання води (форма № 2ТП-водгосп (річна)) з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла Звіт, та датою прийняття) платниками рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями зазначеного збору до територіальних органів ДФС за 2017 рік П. 1.11 Порядку, затвердженого наказом Мінекології та природних ресурсів від 16.03.15 р. № 78

- податкова декларація збору за місця для паркування транспортних засобів за 2017 рік Пп. 49.18.2, п. 2681 .5 ПК (ПЗ)

- податкова декларація туристичного збору за 2017 рік Пп. 49.18.2, п. 268.7 ПК (ПЗ) Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, суб'єктами підприємницької діяльності станом на 01.01.18 р. П. 3 наказу Мінфіну від 25.12.95 р. № 207; лист від 12.03.13 р. № 6994/7/22-3317 (ПЗ)

- податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця платниками, віднесеними до третьої групи, за 2017 рік Пп. 49.18.2, п. 296.3 ПК (ПЗ)

- податкова декларація платника єдиного податку – юридичної особи платниками, віднесеними до третьої групи, за 2017 рік

- звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізособами-підприємцями, у т. ч. спрощенцями (додаток Д5) за 2017 рік П. 2 розд. III Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435) (ПЗ) за січень 2018 року

- декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) з 15.02.18 р. (подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції)) П. 4 розд. II Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 25.03.15 р. № 359 (далі – Порядок № 359) (ПЗ) 12.02.18 р.

19.02.18 р., понеділок

Останній день сплати:

- податок на додану вартість за ІV квартал 2017 року П. 57.1 ПК

- екологічний податок за ІV квартал 2017 року

- рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин за ІV квартал 2017 року

 - рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за ІV квартал 2017 року

 - збір за місця для паркування транспортних засобів, за ІV квартал 2017 року П. 57.1, пп. 2681 .5.1 ПК

- туристичний збір за ІV квартал 2017 року П. 57.1, пп. 268.7.1 ПК

- єдиний податок платниками, віднесеними до третьої групи за ІV квартал 2017 року П. 295.3 ПК Податкові зобов’язання з ПДФО, визначені у податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, за 2017 рік П. 57.1 ПК

- податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 01.01.18 р. Пп. 266.7.5 ПК (ПЗ)

- податкова декларація з транспортного податку станом на 01.01.18 р. Пп. 267.6.4 ПК (ПЗ)

20.02.18 р., вівторок

 Останній день сплати:

 - суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2018 року Ст. 9 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464); пп. 6 п. 3, п. 11 розд. IV Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449)

- авансовий внесок з єдиного податку платниками, віднесеними до першої та другої груп, за лютий 2018 року П. 295.1 ПК

Останній день подання:

- податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2018 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю П. 201.15, 203.1 ПК; лист ДФС від 02.02.16 р. № 3240/7/99-99-19-03-00-17 (ПЗ)

- декларація акцизного податку за січень 2018 року Пп. 49.18.1, п. 223.2 ПК (ПЗ)

- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2018 рік П. 286.2 ПК (ПЗ)

- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за січень 2018 року платниками, які звітують помісячно П. 286.3 ПК (ПЗ)

- звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за січень 2018 року П. 1 розд. III Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (ПЗ)

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Задекларуйте свої доходи!

Розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, в рамках якої окремі категорії громадян зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, або мають право на подання декларації з метою отримання податкової знижки. Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

Нагадаємо, наказом Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року № 556 форму податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо її заповнення викладено у новій редакції. Цей наказ набрав чинності 31 грудня 2017 року. Тобто, з 2018 року декларація має подаватися за новою формою.

З нового року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою

Зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та інструкції щодо її заповнення внесено наказом Мінфіну України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі – Наказ №556).

Цей наказ набрав чинності 31 грудня 2017 року.

Тобто, починаючи з 01.01.2018, Декларація подається за новою формою в один із таких способів на вибір платника податку:

1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису.

Декларації подаються за звітний (податковий) період, що дорівнює:

1) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 01 травня року, що настає за звітним;

2) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

3) календарному кварталу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

У Центрі обслуговування платників Трускавецького відділення створені належні умови для заповнення та подання податкової декларації

Громадяни, які отримали доходи - варто звернутися до податкових інспекцій за місцем своєї реєстрації, як це передбачає закон, та прозвітуватися про отримані минулого року доходи у вигляді спадщини, оренди та продажу майна тощо. Сплачені з отриманих доходів податок на доходи фізичних осіб та військовий збір доповнять держбюджет та бюджети місцевих громад. Отож, волинянам, котрі у 2017 році отримали доходи, з яких не сплачено податки, повинні обов'язково спланувати візит до податкової інспекції до 1 травня 2018 року з тим, щоб виконати конституційний обов'язок - подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

До речі, цього року така декларація подається за оновленою формою, яку можна отримати у фахівців Центрів обслуговування платників.

Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов'язковому декларуванню, належать:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- спадок від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім'ї .першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.

З графіком роботи Центрів обслуговування платників можна ознайомитися на субсайті територіальних органів ДФС у Львівській області за адресою www.lv.sfs.gov.ua

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 05 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником