Трускавецький вісник № 18 (1576) від 7 лютого 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 18 (1576) від 7 лютого 2018 р.

07.02.2018У номері: А свідки хто; Короткі новини; «Доступні ліки» стануть ще доступнішими; «Батьківщина» вимагає розслідування афери.

Короткі новини

У Дрогобичі на подвір`я сім`ї волонтерів кинули гранату 

6 лютого вранці волонтерка з м. Дрогобича О. В. виявила біля брами на своєму подвір`ї бойову гранату. Про це волонтерка повідомила на своїй сторінці в мережі Фейсбук. «Ось такий дарунок мені сьогодні від якогось покидька», - написала волонтерка.

Подружжя В. займається волонтерською діяльністю з перших днів війни. І чоловік, і дружина відомі своєю активною громадянською позицією. Неодноразово В. висловлювали своє критичне ставлення до дій місцевої влади – колишньої трускавецької (2010-2015 рр.) та теперішньої дрогобицької. Останнім часом прізвище В. фігурувало у публікаціях трускавецької жовтої преси, підконтрольної екс-меру Трускавця Р. Козира.

Граната на подвір`ї подружжя волонтерів може означати попередження. Не виключено, що таким чином подружжя намагаються залякати агенти Кремля у Дрогобичі та Трускавці. Проте остаточне розслідування цього факту повинні провести правоохоронні органи.

Нагадаємо, що у червні 2010 р. в нашому регіоні невідомі кинули гранату на подвір`я тодішнього міського голови Трускавця Лева Грицака (в с. Станиля). Злочинців не знайшли досі.

Пройшла командна першість Трускавця з тенісу серед чоловіків

Традиційно в лютому у Трускавці проходять турніри з настільного тенісу у командній та особистій першості. Як інформує відділ у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради, у неділю, 4 лютого, командна першість міста з настільного тенісу серед чоловіків пройшла в спортивному залі СЗШ №3 м. Трускавця. Організатори змагань – відділ у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з громадською організацією «Черемшина». У змаганнях взяло участь 7 команд, всього 14 спортсменів. Після запеклих баталій на тенісних столах І місце здобула команда «БУТ», ІІ місце – команда «Воля», ІІІ місце – команда «Гарт». Призери були нагороджені медалями та грамотами Трускавецької міської ради.

А вже у наступну неділю 11 лютого буде проводитись особиста першість з тенісу серед чоловіків. Любителі настільного тенісу можуть зголошуватися для участі до відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР (вул. Бориславська, 2).

Вже втретє туристичні можливості Львівщини презентують в Ізраїлі

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 6 лютого у м. Тель-Авів за підтримки Міністерства туризму Ізраїлю відбулось відкриття 24-тої міжнародної туристичної виставки «IMTM 2018», яка є найбільшою в даній сфері у Східному Середземномор'ї.

Стенд України представляють управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, Київська міська рада, а також представники санаторно-оздоровчих закладів Трускавця, зокрема готельно-курортний комплекс «Карпати», ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» та курортний готель «Лісова пісня».

У межах виставки Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Геннадій Надоленко презентував туристичний потенціал України, Львівщини зокрема.

Учасники виставки зауважили основні аспекти, які зацікавили ізраїльський ринок, а саме відпочинкова інфраструктура, авіасполучення та природні ресурси Львівської області.

Власна інформація

У Дрогобичі зросли тарифи на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій

Учора, 6 лютого, виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Вартість тарифу зросла на 10 послуг, які надає мешканцям КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання», в середньому на 4-5 коп. на 1 кв м площі квартири.

За словами головного економіста КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Любові Кисери, підняття тарифу зумовлене підвищенням цін на електроенергію на 30,23% та збільшенням мінімальної заробітної плати на 16,3%.

ЗІК

У Дрогобичі відбудеться капітальне відновлення військового містечка для нацгвардійців

Попередні домовленості з міськими головами міст Трускавця, Дрогобича, Стебника та Борислава з командиром військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України щодо відновлення військового містечка у Дрогобичі, починають впроваджуватись у життя. Про це остаточно стало зрозуміло після робочої наради полковника Петра Шуляка та міського голови міста Дрогобича Тараса Кучми.

Таким чином, наразі вже розроблена Програма поліпшення матеріально-технічного забезпечення військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України в місті Дрогобичі на 2018 рік. Фінансування планують робити спільним, з бюджетів кількох міст на загальну суму близько 500 000 гривень. За ці кошти планується провести капітальний ремонт казармених приміщень, які знаходяться на території військового містечка в Дрогобичі.

Міські голови вищевказаних міст наголосили, що вони бажають підтримувати Національну гвардію України, адже вона допомагає підтримувати в їх містах спокій та порядок.

Нагадаємо, що 10 січня, у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася нарада щодо можливості розміщення підрозділу Національної гвардії України у Дрогобичі.

Молодший лейтенант Аліна Новікова

А свідки хто?

А судьи кто? — За древностию лет

К свободной жизни их вражда непримирима,

Сужденья черпают из забытых газет

Времён Очаковских и покоренья Крыма;

Всегда готовые к журьбе,

Поют всё песнь одну и ту же,

Не замечая об себе:

Что старее, то хуже.

Где? укажите нам, отечества отцы,

Которых мы должны принять за образцы?

Не эти ли, грабительством богаты?

Защиту от суда в друзьях нашли, в родстве, 

Александр Грибоедов, «Горе от ума»

Монолог Чацького з комедії Грибоєдова «Горе з розуму» може служити яскравою ілюстрацією до «свідчень» свідків, які 6 лютого виступали на стороні позивачів Л.Дідик, П. Іванишина та Р. Козира у судовій справі щодо «Казки про Петеньку і Лесеньку». Якщо в цьому монолозі слово «судді» замінити на «свідки», то все сходиться – і «древність літ», і судження черпають зі своєї забутої газети, і «всегда готовые к журьбе», і «поют всё песнь одну и ту же». Але свідки, принаймні двоє з них, намагалися виставити себе мало не «отечества отцами, которых мы должны принять за образцы». І напевно обуренням палатимуть вони і клястимуться помститися, якщо хтось до них прикладе слова російського поета початку ХІХ століття: «Не эти ли, грабительством богаты?».

Рівно рік минув з того часу, коли в лютому 2017 року на трускавецькому проводовому радіо (КП «Редакція міського радіомовлення, головний редактор Любомир Поливка) було озвучено «Казочку про Петеньку і Лесеньку». Взагалі то фейлетон, який було озвучено на радіо під рубрикою «Точка зору», носив назву «Краплені карти з колоди Козира», проте з легкої руки журналістів популярною стала саме назва «Казочка…». І не тільки журналістів, бо до популяризації «Казочки…» найбільше доклалися самі позивачі Дідик та Іванишин. Адже фейлетон за зверненням ГО «Рада міста», яку очолює Леся Дідик, двічі розглядали на профільній депутатській комісії з питань регламенту, депутатської етики та зв’язків зі ЗМІ. Тож твір, про який мало хто чув, а хто чув, то вже встиг забути, став мегапопулярним. Настільки популярним, що його було розміщено на сторінці ТрускавецьОнлайн каналу YouTube в мережі Інтернет.

Голодні слави «люди з команди Козира», про яких трускавчани поволі забувають як про страшний сон, немов сліпий плота вчепилися за можливість попіарити себе. І судова справа, котра теж скоро «святкуватиме» річницю від моменту позову, стала доброю нагодою піару тим, хто перебував при владі, але змарнував дарований долею шанс залишити добрий слід в історії Трускавця.

На судовому засіданні 6 лютого, котре тривало три з половиною години, було заслухано чотирьох свідків. Ці свідчення можна озаглавити «Сповідь Петра», «Обід з радіо», «Волонтер Козир» і «Я люблю маму». Четверо різних людей (свідків зі сторони позивачів) об’єднує приязнь до екс-мера Трускавця Р. Козира і те, що у фейлетоні «Краплені карти з колоди Козира» всі вони впізнали позивачів, тобто Петра Іванишина та Лесю Дідик.

Найдовше розпинався на трибуні теперішній очільник МРЦ «Перлина Прикарпаття», екс-бізнесмен Петро Кирилович Іванишин. Про свою порядність, добре ім`я, благодійність для міста, водоканалів України і нещасних людей, про свої статки і мудрість, про свою кар`єру і те, що він цю справу доведе до кінця, хоч би йому й довелося йти до Києва на касацію. Постійно принижуючи присутнього в залі відповідача Любомира Поливку, називаючи його «кхе-кхе-кхе», Петро Іванишин переконував суд, що у «Казочці…» пишеться тільки про нього. І не тому, що персонаж має ім`я Петрусик-Петенька, а тому, що тільки він, Петро Кирилович Іванишин, підходить під опис цього персонажа.

Спіч пана Іванишина нагадував передвиборчий виступ, а на спині через піджак почали проростати крила. Через грубі стіни суду ніяк не міг проникнути голос правди: «Горе вам, лицеміри!». Через товстошкірість бізнесмена також.

Свій обід з дружиною колишній секретар ТМР, пенсіонер Петро Євстахович Шумин розпочинає о 14.00. Саме в цей час стартує мовлення трускавецького проводового радіо. Мало в кого вже лишилося тих «колгоспників» у Трускавці, бо справжній «радіопад» відбувся у місті-курорті в 2013-2015 рр., коли «команда Козира» зробила з радіо агітпункт. До слова, автор цих рядків теж відмовився від проводового радіо, коли головним редактором була О. Куц – слухання захлинань «професійної журналістки» було в суперечності зі світоглядом християнина і порядної людини. Ще до ІІ Ватиканського Собору до церковних заповідей (їх зараз є 5) належала шоста «Злих книжок і часописів не читати». Так от, проводове радіо Трускавця часів Р. Козира було саме таким «злим ЗМІ», яке не годилося слухати.

Проте повернемося до свідка Шумина. Впізнавши у фейлетоні Іванишина та Дідик, він як їхній друг по ГО, відразу їм повідомив що й до чого. А під час очікувань на молоко у дворі будинку на вул. Сагайдачного Петро Шумин з іншими пенсіонерами жваво обговорювали радіопрограму. Хоча більшість людей і в тямки не били, про кого йшлося в передачі, їм розтовкмачували, що під Петенькою слід розуміти такого-то, а під Лесенькою таку-то.

Між іншим, саме Петро Шумин приніс на засідання регламентної комісії диктофонний запис фейлетону, про що екс-секретарю ради нагадав чинний депутат ТМР і одночасно один з відповідачів у справі Руслан Цехмейстер. Бо до того засідання комісії депутати ні цей фейлетон не чули, ні гадки не мали, про кого в ньому йдеться.

 Старший журналіст Британської телерадіомовної корпорації і начальник клубу військової частини Ярослав Самуїлович Карп`юк радіопередачу з фейлетоном не чув, проте читав текст «Казочки…». Він в основному зупинився на темі волонтерства Р. Козира і його команди. Хто хоче більше дізнатися про цю тему, той може прочитати статтю журналістки Тетяни Вінницької від серпня 2015 р. за ось цим посиланням: https://protruskavets.org.ua/mer-zvynuvatyv-volonteriv-drohobychchyny-v-pomu-scho-vony-bezvidpovidalno-ta-beznakazano-pobyrayutsya-ta-nazvav-volontersku-initsiatyvu-pryvatnym-biznesom/

Також Ярослав Карп`юк розповідав про стандарти журналістики. Щоб побачити, наскільки Трускавець далекий від європейської журналістики та відповідальності за наклепи, достатньо взяти будь-який з останніх номерів газети Р. Козира «Джерела Трускавця», де пасквілі підписані псевдонімами, а замість інформації бачимо суцільні образи, вигадки, припущення, маніпуляції.

Останнім свідком на судовому процесі 6 лютого був син Лесі Іванівни Дідик Павло Володимирович Козенко. Він зазначив, що його мамі неприємно було чути про себе слова «Казочки…». Подумалося – а чи не б`ють рикошетом власні дії «команди козирних» по них самих? Хіба дітям Лева Грицака чи його старенькій мамі легко читати ті пасквілі та наклепи, які публікуються в газеті та на сайті «Джерел Трускавця»? Якщо порівняти масштаби образ, які линуть від «команди Р. Козира» з краплиною жовчі та єхидства у «Казочці…», то це те саме, що порівняти слона і муху.

Суд завершився біля 18.30, ще двох свідків буде заслухано на наступному засіданні, 6 березня о 15.00. Яким би не було рішення суду, воно аж ніяк не задовольнить всі сторони. Петро Іванишин (позивач) під час свого свідчення публічно заявив, що якщо не знайде правди тут, то шукатиме її далі. Він каже, що журналісти в нашій державі захищені дуже сильно («як ніхто»), тому їх можна примусити писати правду (читай – замовкнути) тільки матеріальними покараннями.

Не хочуть визнавати себе винними і відповідачі. Руслан Цехмейстер, який взагалі випадково опинився у якості відповідача, каже, що вперше фейлетон почув саме на комісії з депутатської етики. А Любомир Поливка вважає, що журналісти мають право висловлювати свою думку і подавати її в рубриці «Точка зору» як оціночне судження.

Якщо ж узагальнити дуже коротко, то позивачі намагаються всіляко довести, що в «Казочці про Петеньку і Лесеньку» мова йде не про кого іншого, тільки про них, про Петра Іванишина та Лесю Дідик. І це доводили всі четверо свідків немов об’єктивну істину.

Направду, добре, коли в казці ти себе не впізнаєш. Бо тоді совість в тебе чиста…

Володимир Ключак

P.S. Пряма мова одного з адвокатів 6 лютого: «Ці слова не видумка, а брехня. А кожна брехня є видумкою»…

 

Сила молитви

/У Трускавці відкрився пленер за участі митців зі Словаччини, Польщі та Франції/

У лютому 2017 року у Трускавці в готельно-курортному комплексі «Карпати» вперше відбувся пленер іконописців «Джерела». Тоді дванадцять іконописців зібралися, щоб у спокійній молитовній атмосфері писати ікони, на яких повинна була бути відображена тема води і Трускавця. Завдання не було легким, проте справилися із ним всі. І плоди пленеру – чудові ікони, частина з яких залишилася в ГКК «Карпати» як перша експозиція музею ікони.

І от в лютому цього року, а саме 7 числа, пленер іконописців відкрився у Трускавці вдруге. Цього року він носить титул «Сила молитви», тож саме над цією темою працюватимуть митці. На відміну від минулого року кількість художників буде значно більшою – вже чверть сотні.  Проте вони не писатимуть ікони одночасно – одні прибувають, інші від`їжджають, а сам пленер триває як безперервний творчий процес.

Андрій Винничок, Ольга Кравченко, Наталія Русецька, Оксана Винничок, Софія Білик, Остап Лозинський, Роман Зілінько, Олександр Бриндіков, Уляна Нищук, Орест Рабик, Уляна Томкевич, Данило Мовчан, куратор та автор концепції пленеру іконописців Марія Цимбаліста – ці художники прибули до Трускавця торік. Є вони і цьогоріч, а до їх грона долучаються представники чотирьох держав – України (Ольга Мороз, Ольга Поломана, Іван Дашко, Кость Маркович, Лев Скоп, Тетяна Думан), Польщі (Моніка Єромінек, Анна Макач, Катажина Баняш, Марія Підлісна), Словаччини (Петер Крупа), Франції (сестра-монахиня Жюльєтт Од).

Пленер іконописців у Трускавці – це не перша спільна ініціатива настоятеля трускавецької парафії Покрови Пресвятої Богородиці отця Володимира Бондарчука та генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака, яка дає хороші плоди. Не перша і не остання, бо, для прикладу, спорудження пам’ятника Патріархові Йосифові Сліпому у нашому курортному місті – це теж спільна ідея отця та керівника «Карпат».

- Нехай Господь благословить, щоб цей пленер був ще успішнішим, ще яскравішим і чарівнішим, ніж минулого року, - бажає учасникам митецького дійства о. Володимир Бондарчук. – Тема молитви цього року обрана не випадково – щоб люди, споглядаючи ці ікони, хотіли бути з Господом, прагнули Його благодаті, Його волі, щоб розуміли величезну силу молитви в людському житті.

- Запевняю вас, що керівництво готельно-курортного комплексу «Карпати» зробить все можливе, щоб ваша творча робота проходила на належному рівні, - каже керівник «Карпат» Лев Грицак. – Бажаю натхнення у вашій роботі, котра є промоцією Трускавця і Церкви.

- Від імені всіх учасників пленеру дякую керівництву «Карпат» за теплий прийом, - відповідає «комісар» пленеру Андрій Винничок.

Пленер іконописців «Сила молитви» стартував. У широкому просторому світлому залі створені всі умови для праці митців. Прекрасні зимові краєвиди Трускавця теж надихають на молитву і роботу митців-учасників. Тож нехай вони з Божим благословенням творять свої картини – у різному стилі, в різних техніках, протягом різних днів. Нехай їхні образи надихають людей, підкреслюють велич Господа, пробуджують щирість, справедливість та каяття у найбільш затвердлих душах. Нехай пленер «Сила молитви» стане черговим доказом, що молитва мури ломить, а гори зрушує. Нехай такий захід доведе масонерії та тим, хто знаходиться під її впливом, що Свята Мати-Церква – це шлях до добра, благодаті і правди, шлях до істинного спасіння.

Трускавець однозначно виграє від того, що такий пленер проходить саме в нашому місті-курорті. Бути курортною столицею України і містом здоров`я – це добре, а бути одним з важливих духовних центрів – теж непогано.

Триватиме пленер художників «Сила молитви» до 18 лютого. У Сиропусну неділю, якраз напередодні початку Великого Посту, він завершиться. А плоди пленеру нагадуватимуть всім, що молитва направду має велику силу. Не вірите? Маєте можливість пересвідчитися в цьому самі. Попробуйте…

Володимир Ключак

P.S. Статтю про минулорічний пленер іконописців у Трускавці можна прочитати за посиланням https://protruskavets.org.ua/propahuvaty-mystetstvo/, а переглянути минулорічні роботи – за посиланням https://protruskavets.org.ua/u-truskavtsi-zavershyvsya-plener-ikonopystsiv-dzherela-fotoreportazh/ 

З лютого «доступних ліків» стане більше

Уряд розширив програму «Доступні ліки», за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою. З лютого 2018 року перелік препаратів, що входять до програми, збільшився на 20%.

В оновленому переліку 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування (раніше до програми були включені 198 препаратів). Стало більше на 24 препарати від серцево-судинних захворювань, на 14 - від діабету ІІ типу, на 3 – від бронхіальної астми.

До програми включені препарати 48 виробників: 30 іноземних та 18 українських.

47 препаратів можна отримати безкоштовно

47 препаратів з оновленого переліку можна отримати в аптеці безкоштовно за рецептом лікаря. Найдешевший з них Еналаприл (від серцевих захворювань) українського виробника, який коштує 4,76 грн., найдорожчий – Пульмікорт (від бронхіальної астми) швецького виробника, вартість якого 878,54 грн.

Вартість цих препаратів повністю компенсує держава, їх надають безкоштовно, за інші препарати пацієнт здійснює незначну доплату. Гроші за надані громадянам ліки за цією програмою держава перераховує аптечним закладам. З початку дії програми аптекам було перераховано з бюджету за ліки понад 600 мільйонів гривень.

Процедура отримання «доступних ліків» не змінилась

Як і раніше, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Тільки він має право виписати рецепт на ліки, що беруть участь в програмі.

В рецепті лікар вказує не торгову назву препарату, а діючу речовину. З рецептом потрібно прийти до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і обрати препарат, який містить вказану в рецепті діючу речовину, та отримати його безкоштовно або з незначною доплатою. Кількість аптек, де можна отримати доступні ліки, постійно збільшується і на сьогодні до участі в програмі долучились понад 6760 аптек – це кожна третя аптека в країні.

Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти 1 квітня 2017 року і за цей час держава відшкодувала вартість ліків від хронічних захворювань за майже 14 мільйонами рецептів на загальну суму понад 600 млн. грн. У 2018 році уряд збільшив фінансування програми на 40% - до 1 млрд. грн., кошти на реалізацію програми було перераховано урядом в регіони на початку січня.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

«Батьківщина» вимагає розслідувати аферу з постачанням неякісної оливи для танків, – Сергій Соболєв

«Батьківщина» вимагає від СБУ, Генеральної прокуратури та НАБУ надати парламенту інформацію про свідоме завдання шкоди обороноздатності країни з боку компанії-постачальника моторної оливи для танків, власником якої є чинний народний депутат.

Про це заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Він обурився тим фактом, що в сесійному залі парламенту сидять власники компаній, які завідомо знищують обороноздатність країни, а їхній прямий зв’язок з органами ФСБ вже визнали судові інстанції.

Сергій Соболєв, зокрема, зачитав рішення суду про вилучення документації у компанії, власником якої є народний депутат України: «Клопотання мотивується тим, що, за матеріалами кримінального провадження, службові особи Міністерства оборони України, діючи з відома та за попередньою змовою з представниками спеціальних та розвідувальних органів РФ та суб’єктами господарювання, починаючи з 2016 року, постачали недоброякісну оливу для танків, що призвело до зупинки більше двадцяти танків».

За словами політика, таку неякісну оливу постачала компанія «Агрінол», власником якої є народний депутат Олександр Пономарьов, екс-голова Партії регіонів у місті Бердянську.

Представник «Батьківщини» розповів, що після викриття органами СБУ цієї шахрайської афери, в якій фігурують мічені купюри, що видавалися, як хабар представникам Міністерства оборони, 27 січня 2018 року згорів один з найбільших складів у Слов’янську, там зберігалося понад 350 тонн цієї оливи.

Таким чином, за словами парламентаря, «злочинці спробували приховати всі кінці».

«Це завідомо сплановане знищення бойової техніки. Ми по всьому світу випрошуємо зброю для захисту від російських танків, а у нас в тилу знищують наші танки!» – обурився Сергій Соболєв.

Перший заступник керівника фракції «Батьківщина» також додав: «Мій виступ прошу вважати зверненням до органів СБУ, ГПУ і НАБУ, від яких я хотів би отримати відповідь, як будуть покарані ці особи».

Руслан АрченкоСоздан 07 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником