Трускавецький вісник № 25 (1583) від 23 лютого 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 25 (1583) від 23 лютого 2018 р.

23.02.2018У номері: Інтерв’ю з Левом Грицаком; УРБАН-бібліотека нарешті має кавомашину; Спортивні новини; Інформує бібліотека.

Короткі новини

Помер колишній міський голова Борислава

Помер колишній міський голова Борислава Іван Васильович Удовенко.

Іван Удовенко керував містом нафтовиків з 1998 по 2002 рік. Влада Борислава вже висловила свої співчуття в зв’язку зі смертю шанованого бориславця.

Приміщення санстанції повертається у комунальну власність

Як інформує наше власне джерело, судам щодо повернення приміщення колишньої вілли «Вавель» (пров. Тихий, 1) у власність громади Трускавця настав край.

Будівля, в якій до 2013 року розміщувалася санстанція, в тому ж році була віддана в оренду. А вже наступного року не без втручання перших осіб міста депутати проголосували за те, щоб ця будівля потрапила в перелік об’єктів до приватизації.

Більше року тривала судова тяганина нової міської влади та орендаря, в результаті якої будівлю санстанції все ж повернуто у комунальну власність Трускавця. Про те, коли ж виконавча служба виконає постанову суду і громада Трускавця отримає ключі від цього приміщення, повідомимо додатково.

Детальніша інформація про перипетії навколо рейдерського захоплення вілли «Вавель» - за посиланнями https://protruskavets.org.ua/rejderstvo-po-truskavetsky-yak-pamyatku-arhitektury-pryvatyzovuje-firma-z-nulovym-kapitalom/ та https://protruskavets.org.ua/pamyatku-arhitektury-v-truskavtsi-mozhut-prydbaty-za-42-tysyachi/

Всеукраїнський турнір з тенісу «Зимовий Трускавець» визначив переможців

Вихованці Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» стали переможцями Всеукраїнського юнацького турніру з тенісу «Зимовий Трускавець». Про це інформує адміністрація ДЮСК.

ХVІ Всеукраїнський юнацький турнірі з тенісу «Зимовий Трускавець» серед юнаків і дівчат до 12 та до 16 років проходив 19-23 лютого у Трускавці в ігрових залах дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» та готельно-курортного комплексу «Карпати». Цього року учасниками турніру були тенісисти з 14 міст (7 областей України): Донецьк, Дніпро, Одеса, Київ, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Хуст, Мукачево, Свалява, Львів, Стрий, Трускавець.

За результатами проведених поєдинків призерами та переможцями Всеукраїнського турніру з тенісу «Зимовий Трускавець» стали:

Одиночний розряд: Хлопці до 16 років: 1м – Шолош Лев (Львів); 2м – Медюх Марко (Стрий); 3м – Шолудько Іван (Львів); Хлопці до 12 р.: 1м – Колесниченко Олександр (Львів); 2м – Риштий Павло (Трускавець); 3м – Гнідець Віталій (Львів); Дівчата до 16 років: 1м – Микитин Яна (Трускавець); 2м – Граб Еліна (Чернівці); 3м – Карпяк Вікторія (Трускавець);

Парний розряд – Хлопці до 12 р.: 1м – Колесниченко Олексанлр / Явір Данило (Львів); 2м – Гойда Юрій (Рівне) / Риштий Павло (Трускавець); Дівчата до 16 років: 1м – Микитин Яна / Карпяк Вікторія (Трускавець); 2м – Балушинська Вікторія / Чад Каріна (Львів).

На урочистому закритті змагань учасників змагань вітали заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко, завідувач відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Роман Коваль, директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович та головний суддя змагань, суддя національної категорії Анатолій Стасюк.

У Трускавці пройде юнацький турнір, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні

У неділю, 25 лютого, у Трускавці пройде Відкритий обласний юнацький турніру з футзалу, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Змагання проходитимуть в ДЮСК «Спортовець», інформує адміністрація цього спортивного закладу. У турнірі візьмуть участь юнаки 2006-2008 р.н. ДЮСШ Львівщини.

Українська мова у моєму серці

Ми – українці – велика родина,

Мова і пісня у нас солов’їна

Квітне в садах червона калина,

Рідна земля для нас всіх – Україна!

Ми не завжди уявляємо собі, яким багатством кожен із нас володіє, ми не завжди його помічаємо, цінуємо. Але без нього ми не зможемо жити. Це наша рідна мова! Вона нам рідна, як мама і тато, як та земля, на якій ми зростаємо. Бо це мова, яку ми всі чуємо змалку, якою ми промовили перші слова. Ця мова зрозуміла і рідна всім нам. Бо без мови немає народу.

До Міжнародного дня рідної мови пройшла дискусійна розмова з учнями 9-Б класу НВК СЗШ №2-гімназії, вчителями Марією Мількович, Галиною Худою та завідувачем бібліотекою-філією №2 Лідією Стецик.

Захід пройшов в активному жвавому спілкуванні. Присутні обговорювали почуте та висловлювали свої думки, розповідали вірші та називали безліч прислів’їв та приказок про слово. На завершення заходу всі заспівали “Боже Великий Єдиний…” і помолилися за Україну, Небесну Сотню і воїнів АТО.

У казковому світі мови

Україна…Рідний край…Рідна мова… Скільки почуттів поєдналося в цих словах, скільки ніжності, любові та ласки! Що може бути для людини дорожчим за рідну мову? Адже мова народу – це не просто звуки. Мова – це душа народу, це його трепетне серце.

21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Цю дату в листопаді було проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 1999 року з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

Бібліотекар Трускавецької міської бібліотеки для дітей Віра Лучковська розповіла учням 2-В класу НВК СЗШ №2-гімназії про мову та провела філологічну гру “У казковому світі мови”. Разом з класоводом Світланою Кравець провели з дітьми ігри “Мовні загадки”, “Впіймай апостроф”, “Завдання-жарти”. Хлопчики та дівчатка із задоволенням відгадували загадки, відповідали на хитрі запитання та промовляли скоромовки. Діти показали свою кмітливість, винахідливість та знання української мови. Гра пройшла весело, цікаво і пізнавально.

Буква до букви і виникло слово

У міській бібліотеці для дітей м. Трускавця до Міжнародного дня рідної мови оформлена виставка-кросворд “Буква до букви і виникло слово ”. На виставці представлені книги, які відкривають двері в цікавий світ рідної мови.

Біля цієї виставки бібліотекар Наталія Кирилів провела вікторину. Діти проявили неабияку кмітливість, відповідаючи на поставлені питання.

Дуже приємно було спостерігати, що цей вид нетрадиційної виставки привертав увагу не лише маленьких користувачів, але й дорослих гостей нашої бібліотеки.

Власна інформація

Екс-працівники львівської ДФС побули статистами для київського охоронного агентства на тендері від трускавецьких комунальників

Комунальне підприємство Трускавецької міської ради «Парк Курортний» 19 лютого уклало угоду на послуги з охорони парку з київським ТОВ «Краж.нет» на суму 382 тис. грн. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з підписаною угодою, послуги будуть надаватися з 27 лютого до кінця 2018 року. Оплата праці однієї години роботи охоронця становить 22,5 грн.

Участь в торгах, окрім переможця, взяли ще три підприємства – одне з Києва та два зі Львова. Під час аукціону торги, фактично відбувались між двома столичними фірмами – «Краж.нет» торгувалось з ТОВ «Інтелиджент форс», в результаті чого їх початкові пропозиції знизились, а різниця в кінцевих пропозиціях становила лише 221 грн на користь «Краж.нет». Натомість львівські товариства «ВМ+» та «Бартка 1» протягом торгів не міняли своїх пропозицій, але все одно їх ціни були дешевшими – 365,8 тис. грн та 352,3 тис. грн, відповідно.

Попри це, КП «Парк Курортний» відхилив обидві дешевші пропозиції, оскільки фірми не подали всіх необхідних документів. Цікаво, що і «ВМ+», і «Бартка 1» не подали ідентичний набір документів – розрахунок оплати праці за одну годину, завірений проект договору та додаток-3, що передбачав інформацію про технічні якісні та кількісні характеристики закупівлі.

Спільним у цих фірм є також адреса – обидві зареєстровані на вулиці Стороженка, 25 у Львові. Крім того, їх власники, а це Іван Водолазький, що володіє ТОВ «Бартка 1» та Ростислав Каранець – «ВМ+», нещодавно звільнились з управління ДФС у Львівській області, обидва з посад головних державних інспекторів. В обидвох фірм основним видом економічної діяльності зазначено будівництво житлових і нежитлових будівель, а не охоронна діяльність.

Засновником ТОВ «Краж.нет», яке було створено лише рік тому є киянин Олександр Долженко. Крім цього підприємства йому належать ще охоронна фірма «Охоронна гільдіятруск», а його родина володіє підприємствами «Охоронний альянс груп» та «Охоронний альянс».

Наші Гроші. Львів

«Майдан болю і печалі»

Горить свіча і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає,

Земля ридає, плачуть небеса,

Героїв Україна пам’ятає.

Безстрашні захисники свого народу… Вони лежали просто неба, накриті жовто-блакитними стягами… Вони прийшли на Майдан, щоб підняти ці прапори у новій, вільній, незалежній державі, а знайшли під ними вічний спочинок... Вічна пам’ять Героям!

21 лютого у центральній міській бібліотеці Трускавця відбулася година пам’яті «Майдан болю і печалі», присвячена Героям Небесної Сотні. До сліз зворушили присутніх музичні твори :«Молитва на Різдво», «Я сьогодні від вас від’їжджаю», тужлива мелодія польського гурту «Еней». Відеохроніка подій Майдану в Києві додала кожному відваги, сили духу і жертовності. Кожен із присутніх мав змогу переглянути інсталяцію «Ми вас пам’ятаємо», на якій були представлені світлини Героїв Небесної Сотні.

Під звуки жалобного гімну «Плине кача» з рук в руки присутніх передавалась свічка пам’яті. Емоційною кульмінацією заходу стало спільне виконання Державного Гімну України.

Дякуємо вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної. зали Трускавецької ЦБС

Лев Грицак: «Дуже важливо прощати – тоді і жити легше…»

«Трускавецький вісник» продовжує цикл інтерв’ю на актуальні для Трускавця теми.  Сьогодні спілкуємося з головою МГО «Рада Старійшин», міським головою Трускавця 2002-2010 рр., генеральним директором ГКК «Карпати» Левом Грицаком.

- Леве Ярославовичу, за неповні два місяці цього року Ви багато разів «засвітилися» в позитивному значенні цього слова. Окрім таких важливих для міста акцій як благодійний обід чи пленер іконописців Ви були серед тих, хто став на сторожі гідромінеральної бази курорту, взяли участь у загальних зборах партії «Батьківщина», підписали Меморандум з воїнами АТО з ГО «Золоті леви чорної сотні». У «Карпатах» пройшло кілька фестивалів, а сама оздоровниця визнана «кращим санаторієм року». Через це містом знову поповзли чутки, що Ви балотуватиметеся – або на пост міського голови, або до Верховної ради. Підтвердьте або спростуйте їх.

- Не так багато людей можуть зрозуміти мій потяг до доброчинності, справедливості, доброти.  Розуміють ті, у кого також закладені подібні гени. Інші не задаються цим питанням, їм байдуже. Третя категорія – це скупі заздрісники. Вони судять по собі і впевнені: якщо хтось замається доброчинністю, то це з корисливою метою.

А є ще четверта група, зовсім невелика, але хитра і підла, яким власне моя доброчинність перешкоджає досягати поставленої мети. Вони не тільки скупі, але й дуже похотливі. Мета – добратися до влади, щоб збільшувати свої статки, використовуючи адмінресурс. Знаючи, що я маю немалий рейтинг і можу бути серйозним конкурентом на виборах, вони намагаються знизити цей мій рейтинг шляхом наклепів і розповсюдження неправдивих чуток.

Ким мене тільки не обзивали – і злодієм, і розпроданцем майна громади, і наркодільцем, і контрабандистом валюти. Якось мої польоти навіть «викликали економічну кризу в країні, бо пальне дороге».

Зараз мою позицію по необхідності вкласти гроші у збереження гідромінеральної бази, зокрема води «Нафтуся», а тим і курорту в цілому, дехто намагається спаплюжити, пояснюючи мої дії нібито моїм бажанням прихопити собі «Нафтусю» та інше.

Чи балотуватимусь я і куди? Це цікавить багатьох. Можу сказати, що моя доброчинність з цим не пов`язана. Згадайте, що я багато разів поспіль, задовго до обрання на посаду міського голови, був «кращим доброчинцем року». Це визначала міська рада. Я в той час нікуди не балотувався.

Теперішня моя мета, окрім тієї доброчинності, що супроводжує мене усе життя, - це ще чимось прислужитися громаді міста Трускавця. І це не займаючи якусь високу виборну посаду, а у громадській роботі.

Проте я не виключаю, що якщо складеться якась небезпечна для громади Трускавця ситуація з наступними кандидатами на міського голову, то я також буду балотуватись.

- Ви вже тривалий час судитеся з газетою Р. Козира «Джерела Трускавця», проте в ній знову і знову появляються анонімні пасквілі, спрямовані проти Вашої особи. Читаєте їх, реагуєте чи ні?

- Здебільшого не читаю і не реагую. Розумію, що у людей хвороба. У цієї так званої «газети» одна мета, одні і ті ж об’єкти, одні дописувачі-анонімникп, одна брутальщина та вульгарщина. Коли до моїх рук потрапляє ця «газета», я швидко проглядаю заголовки з надією, що хоч один екземпляр буде відрізнятися від інших, буде без паплюження мене і сьогоднішнього міського голови Андрія Кульчинського. Та такого ще не було, і тому на моєму обличчі появляється посмішка. Це значить, що я поставив їм вірний діагноз, а моя персона ще щось значить.

- Серед тих, хто постійно намагається Вас «вколоти», не лише люди з «команди Козира», але і представники інших середовищ, зокрема депутатка міськради від «Самопомочі» Олена Савченко або ж депутат Грабовський. Як думаєте, чим викликані їхні висловлювання проти Вашої особи?

- Олену Савченко я критикував за низький професіоналізм як юриста міської ради. Зрештою, це думка багатьох у міській раді. А мстивий характер і дружба з дописувачкою жовтої преси викликає негативні висловлювання проти мене.

Що стосується позиції Святослава Грабовського, то це пояснюю молодістю і впливом на нього козирівської пропаганди. Хоча він мені імпонує у своїй активній позиції по питаннях незаконного присвоєння державного і громадського майна ЗАТ «Трускавецькурортом», позицією по гідромінеральній базі.

- В питанні захисту інтересів громади та збереження «Нафтусі» Ваші думки дещо розходяться з думкою теперішнього міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, який зайняв досить стриману позицію. Чи означає це, що Ви розчарувалися в ньому? Адже на виборах 2015 року Ви заявили свою підтримку Андрію Богдановичу…

- В Андрієві Кульчинському я не розчарувався, хоча наші думки стосовно гідромінеральної бази курорту та збереження води «Нафтуся» трохи розходяться. Я переконаний, і це підтверджується законом та підзаконними актами, що контроль над мінводами Трускавця міська рада повинна посилити і несе за це відповідальність. Відповідно повинні виділятися і кошти з міського бюджету на санітарні водозахисні заходи.

Якщо в Конституції України прописано, що надра належать народові, то хай би воно так і було, нехай би Трускавецька міська рада, що представляє інтереси громади міста, була альтернативним власником унікальної лікувальної води «Нафтуся» і мала свої свердловини.

Адже ні один інший експлуатант не вкладе необхідний для збереження родовища «Нафтусі» обсяг коштів. Міська рада в порівнянні з іншими експлуатантами мінвод є і буде постійна, і вона в першу чергу зацікавлена у збереженні гідромінеральної бази, а відповідно і курорту Трускавець, завдяки якому трускавчани і мешканці навколишніх сіл і міст мають роботу.

Хотілося б, щоб плата за «Нафтусю» йшла не в офшори, а в міський бюджет. Впевнений, що таке бажання і у всіх інших споживачів «Нафтусі». Надіюсь, що і Андрій Богданович стане більш твердим у цьому важливому питанні.

Що стосується інших сторін його роботи, то я бачу позитив. Можливо, треба було б трохи приземлитися, поклавши питання промоції курорту за кордоном більше на заступників. Є над чим працювати на місці, і навіть виконавчі заступники не можуть вирішити питань, що може голова.

- Леве Ярославовичу, у Вас величезний досвід в господарській та політичній сфері. Якщо не таємниця, то признайтеся, які проблеми вирішувати легше – економічного чи політичного характеру?

- Ці проблеми часто пов’язані між собою. Тому несприятлива політична ситуація не дає розвиватися економіці. Це стосується як верхів, так і низів. Хоча я не пам’ятаю періоду, коли господарювати було просто. Можливо, трохи цікавіше було при президентові Л. Кучмі. Тоді зменшили податковий тиск на підприємців.

У нашому місті на сьогодні також існують немалі проблеми у підприємців. Тому міській раді треба їх проаналізувати і зменшити.

- Трускавцю Ви віддали більшу половину свого життя, свої сили та вміння. Маєте тут багато друзів, проте є й вороги. В час Великого Посту що би Ви побажали своїм ворогам, тим, хто Вас очорнює, хто намагається зробити Вам зло? Що легше: мстити чи прощати?

- Мені немало робили зла: спалили хату, кидали гранату на подвір`я, підкидали хабарі, щоб ув`язнити, оббріхували і оббріхують далі. Я нікому не мстив, хоча така можливість була, були навіть пропозиції. Не показове моління в храмі з вервичкою і благовидний погляд вгору, не складені як на молитві руки на фото, а внутрішня любов, добро до людей, сповідування християнських принципів – ось чим повинна керуватися людина. І, звичайно, дуже важливо прощати – тоді і жити легше…

- І насамкінець, чи не втомила Вас постійна війна, яка триває у Трускавці? Раніше Бучацький воював з Матоличем, Ви воювали з ЗАТ «Трускавецькурорт», потім Козир воював з Вами, тепер Кісак воює з Кульчинським, а місцева жовта преса, яка контролюється Кремлем, практично нападає на всі політичні еліти Трускавця. Як думаєте, чи колись це припиниться і що для цього потрібно зробити? Коли у Трускавці настане мир, благодать, коли не буде брехні, обмовлянь, а пануватиме злагода та спільна турбота про наше рідне місто-курорт?

- З історії знаємо, що при всіх суспільних ладах існували злочинці, були тюрми для них. Це існує і в теперішніх передових країнах, бачимо це і в фільмах про майбутнє. Але є різниця у дотриманні правопорядку як у нашій державі в цілому, так і в самому Трускавці. Санепідемстанція ліквідована у Трускавці, а громадське приміщення, де вона знаходилась, ще й «прихоплене». Міський відділ поліції як самостійна структурна одиниця ліквідований, відділ Служби безпеки ліквідований, міський суд ліквідовується. Трускавецька міська податкова інспекція самостійно не проводить перевірки. Введено мораторій на перевірки підприємницької діяльності. Муніципальну поліцію не узаконюють. Подібне і з іншими службами, які мали б безпосередньо забезпечувати порядок у Трускавці.

Корисливих людей при таких умовах тягне до влади, відсутність відповідальності за порушення законності їх ще більше спонукає до заборонених законом дій, в тому числі брехні і обмовлянь. Тому миру і благодаті нам ще довго чекати. Мусить спочатку наступити панування закону.

А от спільна турбота про наше рідне місто-курорт повинна бути присутня. Ми на місцях повинні давати собі раду. І в великій мірі це залежить від міського голови і депутатів міської ради. Нехай Бог їм допомагає і дає мудрість та здоров`я.

Спілкувався Володимир Ключак

Подяка і запрошення на каву

Чи знаєте ви, де тепер в Трускавці найсмачніша кава? Ну звичайно в URBAN-бібліотеці!

А найкраща кава ще тому, що цей проект реалізовувався активними небайдужими мешканцями Трускавця для трускавчан, задля їх добробуту, комфорту, підняття якості життя пересічних мешканців.

Дякуємо всім трускавчанам та мешканцям інших міст, що підтримали нашу ідею придбати для URBAN-бібліотеки Трускавця кавомашину.

Особлива подяка тим, які долучилися до збору коштів і пожертвували на це гроші: Пристай Андрій, Доценко Тетяна, Петровський Олег, Грабовський Святослав, Гамов Олександр, Губицька Мар’яна, Розора Катерина, Дикало Олег, Терлецька Юлія, Радищак Оксана, Демедюк Інна, Кошуба Наталія, Стець Володимир, Заліська Мар’яна, Ткаченко Олександр, Заліська Оксана, Домброва Марія, Литвин Анна, Щерба Оксана, Вовків Степан, Домбровська Зоряна, Ключак Володимир, Сенюта Іван, Магльона Олександр, Собко Лілія, Пранник Ігор, Матківський Богдан, Миськів Тарас, Бебкович Вікторія, дві пані Тетяни, пані Оленка, депутат ТМР, що не бажали вказувати свої прізвища, і працівники URBAN-бібліотеки.

Дякуємо підприємцю Федан Ростиславу, що підібрав для нас найкращий кавовий апарат, за мінімальну ціну.

Всього було зібрано – 7 160 грн. за два місяці.

 Ми придбали кавомашину, з річною гарантією та постійним сервісним обслуговуванням за 5 400 грн. + 500 грн. витратили на розхідний матеріал (кава в зернах Арабіка, паперові стаканчики, цукор, салфетки). На базарі, коли дізналися, для чого робимо покупки, підприємці зробили нам знижки.

На залишку в нас 1260 грн. Є пропозиція купити електронагрівач проточної води для туалетної кімнати.

 Запрошуємо до URBAN-бібліотеки на каву і на хорошу нову літературу до кави!

 Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотекиСоздан 23 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником