Трускавецький вісник № 26 (1584) від 26 лютого 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 26 (1584) від 26 лютого 2018 р.

26.02.2018У номері: Що треба знати про лікування у Трускавці; Служити правді; Декларування доходів; Короткі новини Трускавця.

Короткі новини

Міський голова прозвітував

23 лютого в приміщенні кінотеатру «Злата» відбувся звіт міського голови Трускавця Андрія Кульчинського за 2017 рік. Звіт тривав дві години: протягом однієї міський голова розповідав про зроблене, натомість другу годину відповідав на запитання трускавчан. Свої питання задавали підприємець Олександра Олійник, депутат ТМР Роман Бучкович, громадські діячі Ігор Паньків та Леся Дідик, голова ОСББ Володимир Крилевич та інші. Виступили також волонтер Тарас Лужецький та воїн АТО Володимир Мельник. Звіт пройшов без ексцесів та провокацій.

Людей закликали прийти на сесію 1 березня

У неділю, 25 лютого, відбулися чергові збори Ініціативної групи трускавчан з порятунку курорту Трускавець. Зважаючи на сильні морози, людей зібралося дещо менше, ніж зазвичай. На зборах громадян були обговорені актуальні питання життєдіяльності міста-курорту, зокрема будівництво багатоповерхового комплексу навпроти бювету №1, закриття верхнього бювету, важке становище підприємців тощо. Між іншим, було згадано і ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування» щодо дострокового припинення повноважень міського голови. На завершення зборів ініціативна група закликала трускавчан прийти 1 березня о 10.00 на сесію Трускавецької міської ради, на якій розглядатимуться важливі питання.

У Трускавці відбудеться чемпіонат України з гірських автоперегонів

Наприкінці березня на Львівщині відбудуться 1 та 2 етап автоперегонів «Гран-Прі Трускавця». Про це йшлося на засіданні організаційного комітету з підготовки та проведення змагань,  інформує прес-служба Львівської ОДА.

Змагання складатимуться з 2-х днів і відкриються 23 березня урочистим заходом на центральній площі Трускавця. Перший етап Чемпіонату України з гірських перегонів стартує вулицями міста 24 березня.

Суть гірських перегонів полягає у швидкісному підйомі. Перед стартом відбудеться ознайомлення з трасою та кваліфікаційні заїзди. До заліку результату перегонів ідуть по два з трьох кращих фінальних заїздів кожного з учасників.

Оскільки траса змагань проходить через центр міста, на період змагань буде обмежено рух пішоходів певними ділянками і перекрито автомобільне сполучення.

Власна інформація

Служити правді

/Великопісні рефлексії/

Пізнайте правду, і правда визволить вас

Євангеліє від Івана, 8:32

Ми живемо в інформаційну епоху, в час, коли інформація є не просто знаннями, а товаром, цінністю, можливістю. Інформацію шукають, поширюють, продають. Її трансформують, перекручують, обрізують, доточують, підганяють під певні кліше, подають в залежності від того, для кого вона призначена. На інформації заробляють, її спростовують чи підтверджують, інформацією вбивають чи ранять. А скільки інформації не бачить світу Божого, і за це хтось розплачується, хтось отримує гроші, інший покарання, третій високу посаду.

Інформація – це зброя. Хто володіє інформацією, той володіє світом. Ці фрази наповнені змістом, проте вони будуть неповні, якщо не висвітлити питання честі. Честі та правди, що в наш час ніби й не є цінністю, але насправді це цінність по всі часи. Бо правда – це та інформація, яка попри заборони і приховування, попри нашарування і маскування колись постає у всій повноті. Наш народ недарма сказав, що «шила в мішку не втаїш», а народ скаже – як зав`яже. Тож інформація-правда, немов той зелений паросток з-під бетону, хоча й важко, але прокльовується, пробивається, торує собі шлях. Інше діло, що доброму зелу важко поміж бур`янами прорости і розцвісти, але, на щастя, є ті, хто вириває бур`яни і сприяє правді. Хоча, на жаль, значно більше тих, хто той бур`ян розсіває і поливає.

Раніше засоби масової інформації мали певну «монополію» на «видобуток» і поширення інформації. Перед тим як «подати» інформаційну «страву», вона перевірялася, причому досить ретельно. Відповідальність за «ляпи» була в першу чергу моральною, а чесне ім`я вартувало значно більше, ніж гроші. Але це було раніше.

Зараз будь-хто, створивши обліковий запис у соціальній мережі, може продукувати інформацію та поширювати її, не несучи жодної відповідальності за правдивість інформаційного контенту (наповнення). Причому цей «будь-хто» може діяти під вигаданим іменем та прізвищем і своєю інформацією паплюжити будь-що та будь-кого, не боячись ані Бога (бо в Нього не вірить), ані совісті (бо її в нього немає), ані суду (бо довести таку судову справу до логічного кінця нереально). Вакханалія, анархія, свавілля.

Та все ж і в наші важкі часи, коли правду стараються загнати у нішеві задвірки, коли правду намагаються приховати, а неправда позує на телеекранах та перших сторінках газет, є люди, які готові служити правді. Їхнє ім`я – християни.

Хоча в нас майже немає християнських ЗМІ, а масони фінансують видання «незалежних», «правдивих», «аналітичних», «популярних» газет, та все ж між ріками брехні та маніпуляцій просочується чистий незамулений струмочок правди. Люди не люблять посилань на Слово Боже, на справжніх моральних авторитетів, не люблять нагадувань Божих Заповідей та правд віри, але в глибині душі розуміють авторитет вічних цінностей. І зернинка правди, яку сіють християни, має шанси потрапити на добрий ґрунт, хоча багато зерен і гине, про що добре сказано в євангельській притчі про сіяча.

Християнин, котрому доводиться працювати з інформацією, має багато викликів та спокус. Але він має і зброю проти цих спокус. Ця зброя – це Слово Боже, молитва, тверді принципи, любов, лагідність, надія на Бога. Християнин не женеться за сенсаціями, не прагне за будь-яку ціну отримати похвалу чи винагороду, він виставляє правильні пріоритети. І правда – серед цих пріоритетів, а не десь у хвості. Бо коли Бог на першому місці, тоді все на властивому місці.

Кожен, хто працює в сфері комунікації чи засобів масової інформації, має можливість на власній шкірі відчути методи батога та пряника, якими світ користується, щоб принизити чи спокусити християнина. Християнин-журналіст мусить бути готовим до нерозуміння своїх колег, до наклепів та переслідувань, адже його стійка позиція неприйнятна для тих, хто коливається між доларом та євро, між мамоною і сенсацією, між покровителями та спонсорами.

Кожного дня, який починається з молитви, журналіст-християнин просить Господа, щоб Він допоміг йому вистояти у служінні правді. Це не означає, що кожен день завершується успіхом, і що гріх та спокуса ніколи не перемагають. Але сильний не той, хто не падає, а той, хто встає, визнає свою помилку і йде далі. Йде простим шляхом, не збочуючи на манівці. Йде, не виправдовуючись і нікому нічого не пояснюючи. Йде, не продукуючи фейків та замовних сенсацій, пропагуючи не ненависть, а любов, не війну, а смирення, не блискітки, а вічність.

Християнина можна порівняти з подорожнім, котрий йде пустелею. По дорозі трапляються змії і скорпіони, палюче сонце і рвучкий вітер уповільнюють кроки, міражі вводять в оману, а лукавий нашіптує думку, що ця дорога є марною і ніколи не закінчиться, тож варто повернути назад. Але подорожній йде вперед. Він може й не дійти до мети, він може впасти і загинути. Але переборюючи себе та сили природи, поклавшись на Господа і довірившись Йому, він йде і йде. Крок за кроком пустеля долається, і блажен той, хто виходить на берег річки та зелені луки.

Християнський журналіст йде пустелею, де його атакує брехня, ненависть, обмова, де сили зла ставлять капкан, а підтримки майже немає. Але його веде вперед віра в те, що є підтримка Всевишнього і що Він, Господь, не дозволить неправді взяти верх над правдою.

Яка мораль? – спитає читач. Кому потрібні проповіді? – спитає інший. Тю, немодно і неактуально, - скаже третій. А четвертий, з масонів або лукавих «правдолюбів» почне рахувати твої гріхи.

Але ти йди. Йди й надалі дорогою правди, добра і любові. Йди і не оглядайся. Йди і не зупиняйся. Йди, бо тебе веде Господь. Йди, бо якщо не ти, то хто? Йди і радься не ґуґла з фейсбуком, а Господа у Слові Божому і в глибині свого серця. І все диявольське й лукаве пропаде, згине, кукіль буде вирваний з корінням, а засіяна тобою пшениця проросте.

Без 30 срібняків і без подачок «благодійних фондів», котрі диктують політику твоєї газети. Без автомашини і без доларового депозиту. Без відпочинку в Туреччині і без подяки за твою благородну працю. Йди, працюй, сій зерно правди. Хто сіє правду, правду й жатиме. Хто сіє вітер – пожне бурю…

Пізнайте правду, і  правда визволить вас… Ісус Христос сказав: «Я є Дорога, Правда, і Життя» (Єв. від Івана, 14:6). Хто має вуха, нехай слухає…

Володимир Ключак

Коротко: що треба знати про лікування у Трускавці

Головним багатством Трускавця є його мінеральні води. Основна мінеральна вода – це «Нафтуся», лікувальна вода, аналогів якій немає у світі. По своєму складу «Нафтуся» наближається до прісної води і відноситься до маломінералізованих вод. Має запах сірководню і легкий присмак нафти. Вона утворюється на глибині більше 30 метрів.

Основна діюча речовина «Нафтусі» – органічні речовини: групи мікроорганізмів нафтового походження у високій концентрації. Через це «Нафтусю» називають живою водою. Під дією зовнішнього середовища ця вода втрачає свої лікувальні властивості, тому «Нафтусю» потрібно приймати у Трускавці, причому безпосередньо в бюветі.

Лікувальні ефекти «Нафтусі»: жовчогінний, гепатопротекторний, сечогінний, нефропротекторний, знеболюючий, спазмолітичний, детоксикацій ний. Також «Нафтуся» має властивість покращувати обмін речовин і виводити радіонукліди з організму.

Крім «Нафтусі» є мінеральні води джерело №1 «Марія» і джерело №2 «Софія», які ми назначаємо у комбінації з «Нафтусею» для пацієнтів з захворюваннями органів травлення.

Показами для прийому «Нафтусі» і лікування на курорті Трускавець є такі захворювання: 1) захворювання органів сечостатевої системи – хронічний пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит, сечокам`яна хвороба, сечосольові діатези, стани після оперативного лікування сечокам`яної хвороби, 2) захворювання органів шлунково-кишкового тракту – хронічний гепатит, гепатоз, холецистит, жовчнокам`яна хвороба, панкреатит, езофагіт, гастрит, дуоденіт, коліт, виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки, 3) захворювання, зв’язані з порушенням обміну речовин -  цукровий діабет, подагра, ожиріння.

Також в Трускавець люди приїжджають на оздоровлення з метою профілактики та очистки організму.

Рекомендований мінімальний курс прийому «Нафтусі»: від 14 до 21 дня. Кратність – один-два рази в рік.

Володимир Цимбрила, головний лікар готельно-курортного комплексу «Карпати», лікар вищої категорії, для газети «Карпати»

Декларування-2018

Триває компанія декларування доходів

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу громадян, котрі зобов’язані звітувати про отримані у 2017 році доходи, про затвердження відповідним наказом Міністерства фінансів з 01 січня 2018 року нової форми декларації.

Нова форма документу стала зручнішою та дозволяє витрачати менше часу на заповнення. Крім того, в ній враховані усі недавні зміни податкового законодавства.

Зокрема, у новій декларації кількість додатків зменшено з 4 до 2, оскільки з 01 січня 2016 року визначено ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% замість 15% і 20%, які діяли до цього. Тобто, якщо раніше платники, які отримували зарплатню від двох або більше роботодавців і якщо їх дохід перевищував у сумі 120 мінімальних зарплат за рік, зобов’язані були подавати декларацію для перерахунку податку, то тепер необхідності у такому перерахунку немає.

Крім того, для зручності громадян було скасовано додаток до декларації, в якому здійснювався перерахунок податку на іноземні доходи.

Тепер сума отриманих з-за кордону коштів (перерахованих в гривні згідно з валютним курсом НБУ, діючим на момент нарахування таких доходів), відповідні податкові зобов’язання, інформація про країну походження доходу та назва валюти зазначаються в самій декларації без заповнення окремого додатку.

Загалом платники повинні заповнити лише 2 додатки для доходів, податок на які нараховується з урахуванням зазнаних витрат. Перший – при визначенні розміру інвестиційного прибутку та другий – при розрахунку податкових зобов’язань самозайнятим особам.

Деклараційна кампанія триватиме до 01 травня 2018 року

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області: кампанія декларування доходів громадян, яка розпочалася з початку року, триває до 1 травня 2017 року. Задекларувати отримані у минулому році доходи громадяни повинні шляхом подання декларації про майновий стан і доходи до органу ДФС за місцем своєї податкової адреси за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Декларацію можна подати особисто або уповноваженою на це особою на паперових носіях; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису - не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Обов'язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу Податкового кодексу України;

у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

Подавати декларацію потрібно за податковою адресою, тобто місцем проживання, де особу взято на податковий облік.

Подати декларацію можна й надіславши її поштою (не пізніше ніж 5 днів до завершення кінцевого терміну подання) або в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі ДФС.

Крім того, можна скористатися послугами уповноваженої особи.

Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня

Трускавецьке відділенні ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує платникам податків, що з 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковими організаціями, суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров`я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім`ї першого ступеня споріднення, страхових платежів ( страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення тощо, суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу.

Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням https://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

Коли фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Якщо отримані спадщина чи подарунок оподатковуються за нульовою ставкою, то податкова декларація про майновий стан і доходи не подається

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Отже, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу.

Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Зазначена норма передбачена п.п. 164.2.10 ст. 164, п. 174.3 ст. 174, п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 26 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником