Трускавецький вісник № 28 (1586) від 2 березня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 28 (1586) від 2 березня 2018 р.

02.03.2018



У номері: Про звіт Володимира Шутка та перипетії навколо нього; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Двоє депутатів отримали подяки за постійну підтримку учасників АТО

1 березня на сесії Трускавецької міської ради депутат-АТОвець Василь Тимчишак вручив подяки своїм колегам-депутатам Анатолієві Стародубові та Андрієві Остапчукові за постійну підтримку учасників АТО та волонтерської групи «Дрогобиччина SOS».

Натомість нагрудний знак «За оборону Луганського аеропорту» був вручений під час сесії батькові загиблого героя Івана Ісика Василеві Ісикові міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським.

Трускавчанин виборов перше місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу

Трускавчанин Петро Олар, майстер спорту України, зайняв перше місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу. З результатом 845 кг у ваговій категорії до 120 кг він став переможцем в абсолютній першості серед ветеранів (1 вікова група). Чемпіонат відбувався в м. Коломия з 25 по 28 лютого, і був присвячений 30-річчю розвитку пауерліфтингу в Україні. Відрядження спортсмена забезпечив відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради.

Вітаємо нашого земляка з черговою перемогою та бажаємо йому подальших перемог та звершень!

В Бориславі та Дрогобичі горіли машини

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, 1 березня о 10:19 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу в автомобілі «Audi 80» у м. Борислав на вул. Куліша, 41. Пожежу локалізували о 10:35 та ліквідували о 10:40. Вогнем знищено моторний відсік, пошкоджено салон автомобіля.

В цей же день, тобто вчора, рятувальники отримали повідомлення про пожежу в автомобілі в автомобілі «Renault Master»  у Дрогобичі на  вул. Трускавецькій, 73 в автомобілі «Renault Master». Інформація поступила о 22:20, пожежу локалізували о 22:30 та ліквідували о 22:45. Вогнем знищено моторний відсік, салон автомобіля.

Внаслідок цих пожеж люди не постраждали, причини виникнення загорянь встановлюються.

Михайло Цимбалюк: «Міністерство у справах ветеранів може стати просто черговою бюрократичною вертикаллю»

Міністерство у справах ветеранів буде ще однією вертикаллю влади та способом «заговорити» тему ветеранів АТО. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповів генерал-лейтенант міліції, голова «Батьківщини» на Львівщині Михайло Цимбалюк.

Він наголосив, що людям, які життя кладуть на захист країни, має надаватися підтримка. І держава має контролювати цей процес. Йдеться про реабілітаційні центри, про систему заходів щодо підтримки ветеранів тощо.

«Але Міністерство ветеранів, яке хочуть створити, – це знову чиновники, які нічого не роблять. Потрібно змінювати систему, а не створювати додаткову. Адже малоймовірно, що працювати там будуть екс-бійці АТО. Декількох «атовців» призначать, а решту заповнять потрібними чиновниками. Прикриються ширмою конкурсів, до яких прийдуть ті, хто потрібен, а не ті, хто може і відповідає вимогам», - зазначив Михайло Цимбалюк.

Він зауважив: міністерство має лише напрацьовувати систему заходів. А хто їх буде реалізовувати і за які кошти?

«Я боюсь, що цю відповідальність покладуть на обласні та районні адміністрації, які себе вже давно вичерпали. Може виникнути ситуація, коли, наприклад, та сама Львівщина – з більшим бюджетом – зможе виконувати певні зобов’язання, а сусідні Рівненщина та Тернопільщина не зможуть. І однакові бійці опиняться у різних умовах», – сказав Михайло Цимбалюк.

Нагадаємо, Верховна Рада 27 лютого підтримала створення Міністерства у справах ветеранів. Документ передбачає звернення до Кабміну щодо створення відомства на базі Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Михайло Цимбалюк: «В Україні потрібно осучаснити виплату пенсій»

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк у своєму блозі на одному з українських сайтів наголосив на тому,  що люди, які більшу частину свого життя приділили важкій роботі біля землі, зараз просто відсутні у переліку пенсійного забезпечення.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині пояснив, що це через те, що селяни працювали за трудодні і до 1972 року не мали трудових книжок, тобто підтвердження їхнього стажу. Якщо міські мешканці при оформленні пенсії отримують доплати за стаж, то сільське населення у цьому обділене.

«Це одна із тих соціальних несправедливостей, на яку роками у нашій країні просто ніхто не зважає… Тому фракція «Батьківщини» у Верховній Раді домагається вирішення цієї проблеми, встановлення соціальної справедливості і гідної оцінки людей, які все своє життя присвятили важкій праці. З цією метою напередодні народний депутат України Сергій Соболєв зареєстрував у Верховній Раді законопроект про пенсійне забезпечення селян», - зазначив Михайло Цимбалюк.

«Зараз влада часто говорить, що нема відповідного закону і таке інше. Але такий є – Про осучаснення пенсій. Згідно з цим документом, на початок квітня щороку держава зобов’язана піднімати пенсії на рівень інфляції. Якби цього дотримувалися, то кожен пенсіонер отримав би суттєву доплату, але у країні стрімких «реформ» і шалених авантюр про закон часто забувають», – написав «батьківщинівець».

Політик акцентує увагу на тому, що це все призводить до того, що громадяни України мусять шукати шляхи кращого життя не завдяки владі, а скоріш всупереч їй.

«Відтак, і економіку України нині підтримують не ті, хто тут щодня працює за мінімальну зарплату, а саме заробітчани. Саме вони вісім мільярдів доларів минулого року надіслали до України – і це лише офіційні дані. Люди, які залишили свої домівки, рідних, країну стали головними інвесторами країни, які від своєї держави нічого не отримують… І не мають жодного шансу отримувати: ні гідної заробітної плати, ні врешті пенсії», – наголошує Михайло Цимбалюк.

«Держава повинна бути зацікавленою у тому, аби створити робочі місця, залучити до праці людей, зміцнювати економіку. Для цього потрібні належні заробітні плати, відповідні соціальні гарантії і, звісно ж, перспектива заслуженого відпочинку (саме відпочинку, а не виживання) на пенсії. Бо саме забезпечені громадяни можуть бути основою міцної економіки і міцної держави», – підсумовує головний «батьківщинівець» Львівщини.

Власна інформація

Володимир Шутко прозвітував

1 березня в сесійній залі Дрогобицької районної ради проходив звіт голови Дрогобицької районної державної адміністрації Володимира Шутка. В президії окрім очільника ДРДА сиділи голова Львівської ОДА Олег Синютка, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Борислава Ігор Яворський, міський голова Стебника Петро Старосольський, заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький і заступник голови Дрогобицької районної ради Володимир Стецівка. Зал був заповнений вщерть, частині слухачів довелося стояти. Звіт тривав дві з половиною години і складався з двох частин – безпосередньо звіту Володимира Шутка і виступів та запитань представників влади та громадськості.

Тему гострих запитань до влади, актуальних проблем Дрогобиччини і протистояння між владами міста та району Ви знайдете у статті «Кучмоботи прийшли на звіт…», натомість тут зупинимося на цифрах та показниках розвитку Дрогобиччини і короткому аналізові суті запитань до Володимира Шутка та Олега Синютки.

Регіональний розвиток

У минулому році для регіонального розвитку Дрогобицького району залучено понад 12 млн 753 тис грн з різних джерел фінансування.

За кошти Державного фонду регіонального розвитку реконструйовано систему теплопостачання в рамках впровадження комплексних заходів з енергоефективності в Унятицькій СЗШ– 1297.8 тис. грн;

Для співфінансування програм з районного бюджету використано 177.0 тис.грн.

За рахунок Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення з обласного бюджету розвитку використано 858.9 тис. грн.

Реалізованого 11 мікропроектів у різних сферах життєдіяльності району на загальну суму 2312.44 тис. грн.

На реалізацію 16-ти обласних галузевих програм використано 3029.24 тис. грн. В тому числі, 7 програм за кошти обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища:

- Розчистка та покращення екологічного стану р.Солониця с. Болехівці- 280.15 тис. грн;

- Розчистка та регулювання русла р.Летнянка в смт.Меденичі- 249.132 тис. грн;

- Розчистка та покращення екологічного стану р.Ріпчанка в с. Солонсько- 141.5 тис. грн;

- Проведення заходів для попередження підтоплення с. Довге – 75.8 тис. грн;

- Розчистка та покращення екологічного стану потоку Потокового від підтоплення в с. Верхні Гаї – 62.72 тис. грн.

В рамках обласного конкурсу “Екологічно-чистий населений пункт” реалізовано 2 програми:

- будівництво контейнерних майданчиків для екологічно безпечного збирання та зберігання ТПВ в с. Раневичі-30.0 тис. грн;

- поліпшення технічного стану та благоустрою водойми в с. Верхні Гаї –30.0 тис. грн).

Енергозбереження

В Дрогобицькому районі в 2017 році успішно реалізовувалася Програма заходів з енергозбереження у бюджетній сфері. Зокрема, в освітній галузі освоєно 8 млн. 68 тис. грн., що дало можливість зекономити 190 тис. грн.; закладах охорони здоров’я – 1 млн. 355 тис. грн., економія становить 110 тис. грн.

У восьми навчальних закладах та в п'яти закладах охорони здоров'я проведено ремонт або реконструкцію котелень, систем опалення. В тринадцяти навчальних закладах та у 2-х закладах охорони здоров'я району проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.

Загалом, на реалізацію заходів з енергозбереження у бюджетній сфері використано 9 млн. 450 тис. грн., економія бюджетних коштів склала 300 тис. грн.

З метою здешевлення кредитів на впровадження енергозберігаючих заходів в 2017 році у відповідності до районної цільової програми «Про відшкодування відсотків населенню Дрогобицького району за надані кредити на впровадження енергозберігаючих заходів» 139 жителям району відшкодовано з усіх джерел фінансування відсотки за отримані кредити в сумі 3 млн. грн.

Соціальне забезпечення

У 2017 році чотири сім’ї загиблих учасників АТО та дві сім’ї інвалідів АТО - мешканців Дрогобицького району отримали компенсацію на придбання житла за рахунок субвенції з державного бюджету на загальну суму понад 4 млн. 559 тис. грн.

У 2017 році учасники АТО та їхні родини отримали соціальні виплати в сумі 502,5 тис. грн.

У 2017 році райдержадміністрацією за кошти обласного, районного та сільських бюджетів (937 тис. грн.) вперше придбано дві квартири для чотирьох дітей, позбавлених батьківського піклування, – трикімнатну квартиру в м. Дрогобич та однокімнатну в м. Червоноград.

Освіта

У 2017 році відбулося урочисте відкриття приміщення нової школи в с. Сторона, збудованої за кошти ДФРР з частковим дофінансуванням з районного бюджету. У новій сучасній школі, яка розташована в одному з найвіддаленіших гірських сіл району, навчається біля 200 дітей. Тут облаштовано просторий спортивний зал, шкільну їдальню, сучасні кабінети, змонтовано сучасну котельню.

Відповідно до Програми «Шкільний автобус» відділ освіти райдержадміністрації отримав шкільний автобус українського виробництва марки "Атаман". Новий "школярик" придбаний за кошти обласної субвенції та місцевого бюджету. Автобус для перевезення учнів та вчителів до опорної СЗШ І-ІІІ ст. смт. Меденичі. На сьогодні в Дрогобицькому районі експлуатується 11 спеціальних автобусів, які здійснюють перевезення понад 1000 учнів.

Дошкілля – в Медвежанському НВК відкрито одну групу повного дня на п’ятнадцять дітей, переведено роботу короткотривалих груп на режим повного дня в ДНЗ «Червона калина» у селі Вороблевичі та Попелівському НВК.

Культура та туризм

В минулому році за кошти бюджетів різних рівнів відремонтовано дев’ять народних домів, на що освоєно коштів на 1 млн. 119 тис. грн. Це - народні доми в селах Ріпчиці (231,6 тис. грн.), Раневичі (223,3 тис. грн.), Почаєвичі (500 тис. грн.), Волоща (100 тис. грн.), Михайлевичі (8 тис. грн.), Уріж (30 тис. грн.), Підмонастирок (10 тис. грн.), Грушів (Красне) (4 тис. грн.), Доброгостів (12 тис. грн.).

За кошти обласної програми поповнено бібліотечні фонди бібліотек району на суму 98,4 тис. грн.

Серед культурно-мистецьких заходів району у 2017 році особливо вирізняються фестиваль зимового фольклору “Колядує Франкове Підгір'я” та Всеукраїнське літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде” на вшанування 161-х роковин народження Івана Франка в Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”. Минулорічне Франкове свято в Нагуєвичах, окрім різноманітної концертної програми на сцені літнього театру, було цікаве етно-фестом за участю фольклорних колективів та майстрів народних промислів, науковою презентацією генеалогії роду Франка XVIII ст., презентацією нової експозиції «Прижиттєві видання Франка», відкриттям вело-маршруту «Франко-Ровер» разом з історичною презентацією «Давня вело-вандрівка до Нагуєвич», показом фільму «Жива» за сприяння Трускавецького кінотеатру «Злата» та українських режисерів.

У галузі туризму в 2017 році здійснено промоцію Дрогобиччини крізь призму постаті Івана Франка, зокрема, проведено промотури новими туристичними маршрутами: вело-маршрут «Франко-Ровер» та пішохідний оглядовий маршрут «Нагуєвицький котел».

Також, здійснено промоцію автентичного кулінарного маршруту «Традиційна прикарпатська кухня» за рецептами Ольги Франко. До рекламної акції цього маршруту був запрошений відомий український телеведучий програми “Смачна країна” Костянтин Грубич, який провів майстер-класи практичної кухні Ольги Франко у найпопулярніших відпочинкових закладах Дрогобиччини, зустрівся з тимчасово переселеними кримськими татарами, які теж демонстрували свою кухню.

Молодіжна політика

Головний спеціаліст структурного підрозділу Дрогобицької райдержадміністрації з питань молодіжної політики Віталій Ковалишин разом з дрогобицьким автором пісенних текстів Романом Стахнівим за участю обдарованих дітей Дрогобиччини створили відеоролик «Десь по світу» (українська версія хіта "Despacito") , який зібрав понад п'ять мільйонів переглядів на Інтернет - ресурсі «Youtube».

Нещодавно ця ж творча група зняла новорічний відеоролик «Сніг сипле», як українську версію пісні «LastChristmas» британського поп-дуету Wham, присвячений воїнам АТО.

Автори та виконавці цих роликів брали участь у телепрограмах обласного телебачення, у прямому ефірі телепрограми “Сніданок з 1+1” на запрошення редакції програми.

Спорт

Для розвитку фізкультури і спорту в рамках Програми «Спортивний майданчик 2017-2021» встановлено та відрито тренажерні майданчики в селах Уличне, Нижні Гаї та селищі Меденичі.

Спортивні досягнення:

Гирьовик Андрій Лагуш, мешканець с. Верхні Гаї, у 2017 році став переможцем Кубка України в м.Хмельницький, чемпіоном Європи серед клубів в Ужгороді, призером чемпіонату України-2017 в Полтаві, завоював три золоті медалі на Всеукраїнських змаганнях в Ужгороді.

Учні тренера-викладача з тхеквондо (ВТФ) Івана Харіва завоювали бронзові медалі у відкритому Чемпіонаті Львівської області.

В Дрогобицькому районі відбулися ралі «IV Зимові Вершини - 2017» в рамках етапу національної серії «Кубок Карпат». Загалом, автоперегони на Дрогобиччині набувають щораз більшої популярності. Проведення цих змагань також сприяє промоції регіону в Україні та на міжнародному рівні.

***

Ще перед початком свого звіту Володимир Шутко зазначив, що презентує досягнення та плани не лише свої, а всієї команди. Особливу увагу очільник РДА звернув на тему доріг, особливо дороги Дрогобич-Самбір.

- Будівництво доріг є пріоритетом цього року в нашому районі, так само, як і в області, яка є лідером з будівництва доріг в державі. Дороги – це артерії району. Будуть дороги, буде розвиток економіки, туризму, в районі буде залишатися молодь, будуть народжуватися діти. Отже, будуть добрі дороги – буде життя, будуть багатими наші села, а в майбутньому – об'єднані територіальні громади, - сказав Володимир Шутко.

Голова ДРДА висловив сподівання, що у 2018 році дорогу Дрогобич-Самбір урочисто відкриють «зі стрічками», чим викликав певне невдоволення голови ЛОДА Олега Синютки, який запитав звідки такий «веселий грайливий тон». Інше зауваження обласного очільника стосувалося теми перевезень, яка є найпроблемнішою саме на Дрогобиччині. Олег Синютка наполегливо радив передати ці повноваження з району на область – мовляв, тоді ціни на перевезення знизяться і люди не нарікатимуть.

Після звіту Володимира Шутка слово було надано заступникові голови райради Володимирові Стецівці та мерові Дрогобича Тарасові Кучмі. А далі люди мали можливість задати свої запитання. До речі, значна частина (якщо не більшість) запитань стосувалася не так Дрогобицького району, як міста Дрогобича. Це і алкопритон на вулиці Шолом-Алейхема, 10, за який очільник області розкритикував начальника Дрогобицької поліції Андрія Біласа (давши термін два тижні на ліквідацію «точки»), і виселення владою Дрогобича семи районних установ, і навіть намагання створити Дрогобицьку Народну Республіку, про що розповіла громадська активістка Лідія Надкернична.

Свої запитання задавали та пропозиції висловлювали воїни АТО Руслан Цеслів, Дмитро Куцій, Володимир Мельник, Андрій Брезецький та інші, волонтер Тарас Лужецький, громадські діячі Лідія Надкернична, Богдан Гринчишин, працівник дрогобицького «Комбінату міського господарства» Осип Фурдин, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, міський голова Стебника Петро Старосольський, представники сіл Брониця, Майдан, Рибник, Кропивник та інших населених пунктів. Щоправда, висловитися вдалося не всім, адже на 17.00 Олег Синютка мав бути на такому ж звіті у Самборі. Очільник області пообіцяв, що знову навідається до Дрогобича і зустрінеться з громадськістю регіону в кінці квітня.

Під час звіту Володимира Шутка було піднято тему збереження Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина», на захист якого стали широкі верстви прогресивної громадськості краю. Представниця «Верховини» вручила Олегові Синютці листи від багатьох установ та підприємств, з якими ансамбль плідно співпрацює, у тому числі від ряду трускавецьких санаторіїв – «Карпати», «Перлина Прикарпаття», «Шахтар», «Дніпро-Бескид» та інших. До речі, в день звіту у Трускавці пройшов флеш-моб на підтримку «Верховини», який підтримали депутати міської ради, журналісти, громадськість міста-курорту.

Олег Синютка відповів, що область може взяти ансамбль на баланс тільки після остаточної відмови від «Верховини» міської влади Дрогобича. Тож залишається сподіватися, що колектив, який з 1 березня знаходиться у «висячому» положенні, буде збережений, а його учасники отримуватимуть не жебрацьку «мінімалку», а достойну зарплату.

Тему допомоги воїнам АТО підняли Володимир Мельник (позивний «Тур») та Тарас Лужецький із Трускавця. Чому допомагають одні і ті ж, а величезна маса чиновників та підприємців, які купаються в розкошах, не дасть ні копійки? Волонтери з «Дрогобиччина SOS» взяли на «чесне слово» тепловізійний приціл і дотепер не можуть назбирати гроші на нього. До речі, про це Тарас Лужецький говорив і під час звіту міського голови Трускавця Андрія Кульчинського 23 лютого. Волонтер передав голові РДА чистий зошит, в який той вписав би пожертви для пришвидшення нашої спільної перемоги. Олег Синютка погодився зі словами, що допомагати воїнам АТО треба – і там, на передовій, і тут, після їхньої демобілізації чи в час перепочинку.

Міський голова Стебника Петро Старосольський попросив очільника області допомогти з ремонтом дороги через Стебник, по якій після утворення провалля пішов весь важковаговий транспорт. Нагадаємо, мова йде про «цісарську» дорогу через Солець, яка замощена «бруківкою». Дорогу цю в народі звуть «ребрачкою» і не один шофер згрішив, кленучи все на чому світ стоїть, їдучи цим шляхом.

Були озвучені проблеми забезпечення воїнів АТО земельними ділянками та дровами, проблеми в Рибницькій школі (брак кадрів), вирубки лісів, відсутності дільничних та груп швидкого реагування поліції в селах району, намагання  насильницького впровадження чотирьох ОТГ замість як мінімум семи для Дрогобиччини, пасажирських перевезень в районі та інші. Після такого «навантаження» Олег Синютка заявив, що настрій у нього «погіршується з кожною хвилиною» і постарався більш-менш передоручати вирішення озвучуваних проблем.

Багато добрих слів було сказано в цей день про депутата облради Михайла Задорожного, який в кінці звіту також виступив. Депутат чітко озвучив найактуальніші теми: ОТГ, «Полімінерал», Броницьке сміттєзвалище, пасажирські перевезення, ансамбль «Верховина».

Звіт голови Дрогобицької РДА Володимира Шутка став для Дрогобиччини важливою подією, адже викрив ті болячки, лікування яких має бути проведено негайно і невідкладно. Практично до діяльності самого голови РДА питань не виникало. В кінці квітня, або і швидше, стане зрозуміло, чи частину з тих проблем, про які говорилося на звіті, вдалося вирішити.

Володимир Ключак, фото автора та Сергія Матійка

 «Кучмоботи прийшли на звіт…»

Ця фраза з виступу громадського діяча Богдана Гринчишина під час звіту голови Дрогобицької РДА Володимира Шутка, який проходив 1 березня, є ілюстрацією до факту, що протистояння між владами Дрогобича-міста і Дрогобицького району входить у гостру фазу. І ситуація, яка склалася навколо спроб силового вирішення проблеми Броницького сміттєзвалища, є ще одним підтвердженням, що належної взаємодії між владцями міста та району немає. Інші озвучені під час звіту теми (блокування створення ОТГ, бунтівливі настрої людей, невирішення питання трансферів за надані медичні послуги, відмова лікувати хворих з іншої території, інтриги з метою посадити в крісло голови ДРДА «полтавчанина» з темним шлейфом) лише доводять факт розбрату. Очільник Львівщини Олег Синютка теж зауважив ці тенденції, тож невипадково дав два місяці часу на те, щоб деякі гарячі голови одумалися і замість популізму зайнялися роботою. Бо через відсутність діалогу, як висловилася громадська діячка Лідія Надкернична, «місто Дрогобич і Дрогобицький район у ср.ці». З цих вульгарних слів у залі посміялися, але нікому і в голову б не спало їх спростовувати.

У статті «Володимир Шутко прозвітував» детально описано про що ж говорив голова ДРДА. Натомість в цій публікації зупинимося на іншому – запитаннях із залу, виступах та репліках учасників звіту, темі протистояння між містом та районом.

Відразу ж після завершення звіту Володимира Шутка слово було надано заступникові голові районної ради Володимирові Стецівці. Похваливши голову РДА за співпрацю та господарський і логічний підхід до вирішення багатьох справ, Володимир Стецівка торкнувся двох тем, які болючі для Дрогобиччини в цілому – проваль Стебницького ГХП «Полімінерал» та Броницького сміттєзвалища.

Заступник голови райради озвучив те, про що всі знають, але говорять в кулуарах – про намагання влади Дрогобича вирішити проблему сміттєзвалища силовим шляхом. Утриматися від цього ще 20 лютого закликав владу Дрогобича у своєму відкритому листі депутат облради від Дрогобиччини Михайло Задорожний. Згодом факт погроз, залякувань і тиску на громадян і громаду Брониці озвучували депутат райради Дмитро Куцій та директорка школи в с. Брониця. Слова про автобуси з молодиками, про виклики «на килим» тих броничан, які працюють у Дрогобичі і тиск на них та шантаж говорилося відкритим текстом. Михайло Задорожний обурювався розміщенням на офіційному сайті Дрогобицької міської ради закликом збирати підписи і закликав очільника області втрутитися, а правоохоронні органи тримати руку на пульсі. Намагання Дрогобича «нагнути» громаду Брониці може призвести до непередбачуваних результатів.

Варто було бачити реакцію Тараса Кучми на закиди Володимира Стецівки щодо сміттєзвалища. Замість аргументів посипалися «пі-пі-пі». Як скаже пізніше Богдан Гринчишин, Тарас Кучма ховав своє обличчя за руками і виглядав явно стурбованим під час звіту. Зрештою, більшість сказаного на тему сміттєзвалища Тарас Кучма не чув, як не чув і виступів Богдана Гринчишина, Михайла Задорожного, Дмитра Куція та директорки Броницької школи. Він пішов далеко до завершення звіту – разом зі своїм першим заступником. Цей відхід Кучми пан Гринчишин охарактеризував одним-єдиним словом: «Втік!». І закликав голову Львівської ОДА Олега Синютку «не вірити Кучмі».

Михайло Задорожний пригадав часи одіозного мера Дрогобича Миколи Гука, за якого вперше виникло протистояння влади Дрогобича та громади села Брониця. Він нагадав, що два тижні тодішній очільник Львівщини Петро Олійник (Царство йому Небесне) змушений був врегульовувати напружену ситуацію. Цю паралель між владами Гука та Кучми озвучуємо тому, що вона важлива, адже їх поєднує певне «гніздечко» в одному з сусідніх міст.

З усіх виступів, які лунали на звіті, на захист влади Дрогобича та її методів вирішення питання вивезення сміття став хіба що виступ працівника «Комбінату міського господарства» п. Фурдина.

Активістка Лідія Надкернична озвучила інформацію, що НАЗК відкрила провадження за фактом відомостей у декларації очільника міста Дрогобича, та в цілому звинуватила правоохоронні органи краю у недостатній ефективності. В зв’язку з цим очільник ОДА «піднімав» прокурора та начальника поліції.

Хоча звіт очільника району стосувався проблем сіл та селищ Дрогобиччини, проблеми міста «вилізли» на перший план. Як би влада Дрогобича не старалася вибілити себе, як би не намагалася оправдати свої ті чи інші дії, як би не пускала туману в очі через своїх ньюзмейкерів, які пройшли школу Козира і політтехнолога з Російської Федерації Мезеріна, проте дрогобичани не глухі, не сліпі, і, що найголовніше, не німі. Вони не лише бачать що робиться в місті. Вони не лише чують про різні речі і не лише відчувають «пакращення» на власній шкірі. Вони ще й можуть сказати про це вголос, не боячись погроз чи помсти, про які теж говорилося на звіті (у виступах жителів села Брониця). Те, що озвучили Лідія Надкернична, Руслан Цеслів та Богдан Гринчишин – думка не лише їх трьох, а великої частини дрогобицької громади. Тої, що вміє не лише слухати і бачити, але й думати та аналізувати.

А «боти», які намагаються сподобатися владі з тих чи інших причин, були, є і будуть. Це так, між іншим, до відома Богдана Гринчишина. І чим менше на них реагувати, тим меншу платню вони отримають…

Володимир Ключак, фото автора та Сергія Матійка



Создан 02 мар 2018



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником