Трускавецький вісник № 34 (1592) від 14 березня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 34 (1592) від 14 березня 2018 р.

14.03.2018У номері: Трускавець вшановує добровольців; Трускавець поглиблю співпрацю з Каховкою; Уряд фінансує енергозбереження; Короткі новини.

Короткі новини

Я маю право!

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Отримати безоплатну правову допомогу можна в Трускавецькому бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62, тел.: (03247) 5-05-30, 0971818351, а також в Бориславському бюро правової допомоги (м. Борислав, вул. А. Міцкевича, 64), Дрогобицькому бюро правової допомоги (м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70) та у Стрийському місцевому центрі з надання БВПД (м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а). Прийом громадян здійснюється із 8.00 до 17.00.

Михайло Цимбалюк: «НАТО – це червона лінія для Росії»

Українська влада повинна усвідомлювати відповідальність за роботу з наближення країни до НАТО, адже нам потрібно пройти доволі складний і насичений шлях.

Про це у своєму блозі на сайті «Гордон» написав голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба обласного партосередку.

Михайло Цимбалюк наголошує, що Україна реально прагне бути повноправним членом НАТО, але цього їй не дозволяє чи то політичне безволля державного керівництва, чи то зовнішні чинники.

«Членство України в альянсі – важливий крок нашої країни, особливо в умовах тривалої військової агресії з боку нашого анахронічно дикого сусіда – Російської Федерації. Окрім того, члени альянсу мають повірити у готовність України до повноправного членства, у надійність держави. А з тими псевдореформами, які зараз відбуваються в нашій країні, мені не лише важко уявити, як ми переконуватимемо інших у своїй надійності, а складно візуалізувати саме членство нашої держави у НАТО», – зазначив очільник Львівської обласної «Батьківщини».

Михайло Цимбалюк вважає, що українське суспільство дозріло до того, аби Україна стала частиною НАТО.

«Після початку російсько-української війни кількість прихильників серед українців вступу в Північноатлантичний альянс зросла в рази, бо перебування військ НАТО на території України – це червона лінія для Росії, а маючи гіркий досвід войовничості Путіна, не хотілося б, щоб Україна й надалі була буферною зоною між Сходом і Заходом, демократією та тоталітаризмом», – підсумував лідер партійців Львівщини.

Добровольці на Львівщині отримуватимуть ті ж пільги, що й бійці регулярної армії

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, на Львівщині уже подали 193 заяви на визнання воїнів-добровольців учасниками АТО. Із них – 13 жінок. Про це сьогодні, 14 березня, повідомили під час брифінгу «Перебіг та проблематика процесу визнання воїнів-добровольців учасниками АТО на Львівщині».

«Соціальний захист та підтримка добровольців має бути на найвищому рівні. В місцевих бюджетах передбачені кошти для оплати житлово-комунальних послуг для добровольців. Окрім того, діє Комплексна програма з підтримки учасників АТО, добровольців можуть скористатися також програмою з реабілітації, якщо стан їхнього здоров’я цього потребує. А із літа поранені добровольці зможуть скористатися програмою відпочинку», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

В межах підтримки добровольців напрацьовуватимуть нові напрями та шляхи підтримки.

Під час брифінгу також відбулось нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Добровольці – новітні Герої України», що відбувався у школах за підтримки Львівської облдержадміністрації. Малюнки передадуть бійцям у зону АТО.

Власна інформація

Більше 1,3 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель

На Львівщині відбулися перші цього року земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

За результатами земельних аукціонів, які були організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, та відбулися у лютому-березні 2018 року, було продано права оренди 21 земельної ділянки державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 622 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 1,378 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Стрийського, Сокальського, Самбірського, Миколаївського, Дрогобицького та Бродівського районів Львівщини. Ціна продажу права оренди цих ділянок перевищила стартову ціну (378 тис. грн) на 1 млн грн (або у 3,6 разів). Середня орендна плата становитиме 2 215 грн за 1 га на рік.

Найдорожче продано право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 22 га, розташованої на території Карівської ради Сокальського району Львівської області. За результатами земельних торгів ціна продажу права оренди цієї земельної ділянки склала 207 тис. грн (стартова ціна – 25 тис. гривень). Завдяки проведенню аукціону орендна плата зросла в 8,3 рази,- від 25% до 66% від нормативної грошової оцінки ділянки. Розмір річної плати за користування земельним наділом становитиме 9 277 грн/1 гектар.

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

Прес-служба Держгеокадастру

Трускавець вшановує добровольців

Леонід Федевич, Роман Гарасим`як, Василь Шимко, Володимир Мельник, Ігор Яворський, Анатолій Мельник, Юрій Конченко, Руслан Щерба, Богдан Гальчишак, Святослав Матківський, Іван Курій, Роман Буртовий, Вадим Печніков та десятки інших наших земляків сьогодні мають свято. Бо сьогодні – День українського добровольця. Урочисті заходи з нагоди цієї дати пройшли в Народному домі Трускавця за участі міського голови і самих добровольців.

Хто вони, добровольці? Що змусило їх відкласти всі справи, взяти в руки зброю і піти в далечінь, на Схід? Напівголими і напівголодними вони то мерзли і щулилися від лютих морозів та пекучих вітрів, то умлівали на страшній спеці. Вони заклали фундамент сучасної української армії, котра в 2014 виявилася зовсім не готовою воювати, була деморалізованою, розкраденою, зрадженою своїми генералами.

Пройшло чотири роки. Чотири важкі і непрості роки. Багато з добровольців відійшло в засвіти – хто на війні, хто в шпиталях від хворіб, хто за інших обставин. Ті, що залишилися, дивляться на те, що відбувається в країні – і наверху, в столиці, і на місцях. І часто не знають якими словами це назвати.

Коли в 2015 році близько десяти депутатам Трускавецької міської ради вручили повістки, вони знайшли як «відмазатися». Хто хворий, хто раптом опікується невідомо ким. Здавалося б, все, крапка, не хочеш захищати країну – не йди у владу. Так ні, пішли. І пройшли. Люди проголосували за них. А за тих, хто воював, дивився у вічі смерті, захищаючи тили, захищаючи Україну – за тих не проголосували. Не стали депутатами Вадим Печніков, Роман Гарасим`як, Леонід Федевич, Микола Пилипів, Роман Буртовий та інші хлопці-АТОвці. Винятком став хіба воїн АТО Василь Тимчишак. А ті, що відмазалися, стали депутатами. І тепер корчать з себе героїв, «рішаючи» кому давати землю, кому ні, кому продовжувати договори оренди, а кому ні.

Міський голова Андрій Кульчинський вручив добровольцям відзнаки. Значної частини адресатів нагород в залі не було – хто на передовій, хто на заробітках за кордоном, бо рідна ненька-Україна не пропонує достойної зарплатні, щоб прогодувати сім`ю. Самі АТОвці теж вручили подяки чиновникам і запевнили мера, що підтримуватимуть його в боротьбі з корупцією, свавіллям, неправдою. Згадали про проблеми АТОвців-інвалідів, згадали Дебальцеве, Авдіївку, аеропорти. Під сумну мелодію «Плине кача по Тисині» пом`янули своїх побратимів. Таких як Ігор Дідач, Артур Гулик та десятки інших наших краян, що віддали своє життя. Не вимагаючи нічого взамін. Добровільно. Бо добровольці.

А тим часом паломництво на два тижні чи місяць на Схід триває. Щоб отримати статус учасника бойових дій. Спритні ділки тверезо розраховують як цим можна скористатися, інші на показ дарують вкрадене, щоб засвітитися яко волонтер, треті всюди показуються виключно у військовій формі, а четверті збирають гроші буцімто на АТО, а в той час справжні волонтери не можуть місяцями розплатитися за придбаний в борг далекомір. Отаке воно, наше сьогодення.

Мені стало соромно, коли під час виступу на сцені один з добровольців вклонився залові. Ні, не вони мають кланятися нам. Це ми, тилові щурі, маємо низько-низько вклонитися їм, добровольцям. Низько-низько, бо вони того варті. Як варті бути мерами, депутатами, керівниками районів та областей.

Але люди в нас цього не розуміють. Не розуміють, що слово «доброволець» походить від «добра воля». Ці люди вчиняли б жорстко, але правдиво. Тому вони небезпечні для системи, тому їх намагаються роз`єднати, зіштовхнути лобами, дискредитувати, зробити буцімто небезпечними.

Будьмо мудрими, як пише в Євангелії… Хто має вуха, нехай слухає…

Володимир Ключак

Трускавець поглиблює співпрацю з Каховкою

Трускавецькі восьмикласники пишуть листи своїм ровесникам з міста Каховка Херсонської області. Роблять вони це в рамках конкурсу «Напиши листа своєму другу», який проходить з ініціативи депутата Херсонської обласної ради Віктора Помазнюка і відділів освіти Каховської та Трускавецької міських рад. Листи подаються на конкурс з 1 по 27 березня, після чого до кінця місяця їх оцінять та виберуть найкращі з них. Визначення та оголошення переможців проходитиме в перший тиждень квітня, тоді ж сформують склад делегацій обидвох міст. Каховчани відвідають Трускавець у квітні, натомість трускавчани побувають на морському узбережжі у червні цього року.

Співпраця Трускавця та Каховки розпочалася нещодавно, вже за часів міського голови Андрія Кульчинського, а саме в 2016 році. Саме тоді відбулося нав’язування перших контактів органів місцевого самоврядування, а в листопаді 2016-го мала місце виставка у Каховському музеї на тему «Чорний квадрат Малевича. Україна. Світ», яку підготував Художній музей Михайла Біласа (м. Трускавець). Тоді участь у відкритті виставки взяли голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, депутат Верховної Ради України Сергій Хлань, начальник Херсонського обласного управління культури Світлана Думинська, міський голова Каховки Андрій Дяченко та багато інших почесних гостей.

Підписання угоди про побратимство міст Каховки та Трускавця проходило 5 грудня 2016 року в Каховській школі мистецтв. Тоді Андрій Кульчинський вручив міському голові Каховки Андрієві Дяченкові книгу про Трускавець і інкрустовану ікону ручної роботи з образом Андрія Первозданного, святого покровителя обидвох міських голів. Ікона була передана Каховській школі мистецтв. В свою чергу, Андрій Дяченко подарував своєму тезці і колезі книгу «Каховка. Історія і сучасність», Віктор Помазнюк передав для Трускавця спеціально підготовлене видання «Каховка – Трускавець. Міста-побратими», а начальник відділу освіти Каховської міської ради Михайло Гончар – збірник наукових матеріалів «Минуле і сучасність. Херсонщина. Таврія. Каховка».

Промоутером поглиблення співпраці Каховки та Трускавця є директор ФГ «Акант», депутат Херсонської обласної ради Віктор Помазнюк (безпартійний, обирався від БПП «Солідарність»). Він – відомий на півдні України волонтер, який вважає, що лише мистецтвом та особистими контактами можна відірвати молодь від телевізорів, комп’ютерів та соціальних мереж.

Поїздка юних трускавчан до Каховки стала б ще одним підтвердженням декларативного гасла «Схід і Захід разом». Наші діти мали б чергову нагоду пізнати прекрасні куточки Півдня України, натомість каховчани побачили б, якою прекрасною є весна в Галичині, які багаті наші великодні традиції, які гостинні, щирі та добрі наші західняки.

Дітей стимулює не лише можливість поїхати до міста в другому кінці України. Як трускавчани, так і каховчани зможуть побачити свої листи надрукованими – у форматі книжечки з ілюстраціями визначних місць Каховки та Трускавця.

Володимир Ключак

Уряд виділив 400 мільйонів гривень українцям на енергоефективність

Кабінет Міністрів України спрямував 400 мільйонів гривень на урядову програму з енергоефективності, яку в народі називають «теплі кредити». Втричі, у порівнянні з минулим роком, збільшено фінансову підтримку для ОСББ/ЖБК.

Вже через тиждень-півтора програма запрацює в державних банках – Ощадбанку, Укргазбанку, Приватбанку та Укрексімбанку. Українці зможуть отримати безповоротну допомогу від Уряду на проведення енергоефективних заходів у своїх домівках – утеплити будинок, замінити старий газовий котел на ефективніший негазовий, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави.

Безповоротно Уряд надає до 14 тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи. Урядовою допомогою – 400 млн. грн. – зможуть скористатися понад 180 тисяч українських родин.

Уряд очікує, що загалом очікуваний обсяг інвестицій у енергоефективність складе близько 1 млрд. грн., що в результаті забезпечить додаткову економію енергоресурсів в масштабах держави (газу, електроенергії, теплової енергії) у обсязі 81,6 млн. куб. м щороку в еквіваленті природного газу.

Крім того, завдяки тісній співпраці Уряду з органами місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК та індивідуальних домогосподарств. Це дає змогу українцям отримати ще додатково 15-20% грошової компенсації.

На сьогодні діє 107 таких програм, що на 23% більше у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року. На їх реалізацію у 2018 році вже виділено майже 115 млн. грн.. Це майже на 30% більше ніж у 2017 році.

Зокрема, на впровадження 16 обласних програм виділено майже 49 млн. грн., а саме:

- 18 млн. грн.. у Львівській обл.;

- 8 млн. грн.. на (2 програми) Харківської обл.;

- 6 млн. грн.. у Рівненській обл.;

- 4 млн. грн.. у Житомирській обл.;

- 3,5 млн. грн.. у Вінницькій обл.;

- 3 млн. грн.. у Закарпатській обл.;

- 1,2 млн. грн.. в Івано-Франківській обл.;

- 1 млн. грн.. у Кіровоградській обл.;

- 1 млн. грн.. у Тернопільській обл.;

- 1 млн. грн.. у Чернігівській обл.;

- 600 тис. грн.. у Сумській обл.;

- 500 тис. грн.. у Чернівецькій обл.;

- 400 тис. грн.. у Черкаській обл.;

- 400 тис. грн.. у Донецькій обл.;

- 300 тис. грн.. у Миколаївській обл.;

На 23 міські програми виділено понад 52 млн. грн.., в т.ч.:

- 10 млн. грн.. – Київ;

- 10 млн. грн.. – Львів (2 програми);

- 8 млн. грн.. – Луцьк (2 програми);

- 3,5 млн. грн.. – Рівне (2 програми);

- 3 млн. грн.. – Миколаїв;

- 3 млн. грн.. – Житомир;

- 2,1 млн. грн.. – Хмельницький (2 програми);

- 2 млн. грн.. – Одеса;

- 2 млн. грн.. – Ужгород;

- 2 млн. грн.. – Краматорськ;

- 1,9 млн. грн.. – Харків (2 програми);

- 1,8 млн. – Запоріжжя;

- 1,5 млн. грн.. – Суми;

- 1,4 млн. грн.. – Чернівці;

- 1 млн. грн.. – Чернігів;

- 500 тис. грн.. – Черкаси (2 програми);

- 267 тис. грн.. – Херсон.

Решта - 14 млн. грн. - виділено на 33 районні та 35 міських (у містах обласного та районного значення) програм.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

- Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.

- На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.

- Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.

- Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.

- Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

 Нагадаємо, безповоротна грошова допомога населенню України надається у розмірі:

- 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.

- 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).

- 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 14 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником