Трускавецький вісник № 37 (1595) від 20 березня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 37 (1595) від 20 березня 2018 р.

20.03.2018У номері: Про насильство; Короткі новини.

Короткі новини

Володимир Козявкін бере участь в офіційному візиті української делегації до Кувейту

Цими днями професор Володимир Козявкін (Герой України, керівник Міжнародної клініки відновного лікування «Еліт» у Трускавці) бере участь в офіційному візиті української делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком до Держави Кувейт. У Кувейті проходять робочі зустрічі та обговорюються перспективи співпраці в різноманітних галузях.

На фото: професор Володимир Козявкін з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Кувейт в Україні Рашидом Хаммадом Аль-Адвані.

День голосного читання в дитячій бібліотеці

Вже стало доброю традицією проводити у березні День голосного читання. Цьогоріч він присвячений творчості Василя Сухомлинського. 2018 рік – ювілейний для видатного педагога ХХ століття, адже виповнюється 100 років від дня його народження.

В книгах Василя Сухомлинського містяться мудрі і повчальні казки, оповідання, притчі, новели, написані для дітей і дорослих. Кожна казка, кожне оповідання розповідають читачам про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують бажання захистити слабшого, допомогти старшим, відповідати за свої вчинки.

В бібліотеці для дітей м. Трускавця проведено День голосного читання з учнями 3-А класу НВК СЗШ №2-гімназії. Бібліотекар Віра Лучковська наголосила, що твори Василя Сухомлинського треба читати повільно, аби добре зрозуміти, що саме хотів сказати автор у кожному оповіданні. Адже кожне з них навчить вас чогось, дасть пораду, а іноді змусить замислитися: а як би ви вчинили на місці героїв?

У читанні творів взяли участь бібліотекарі, завідувач бібліотекою-філією №2 Лідія Стецик, вчитель початкових класів Галина Возняк, вчитель англійської мови Галина Тріщук, мама Катерина Шафран, та діти, які були дуже активними і з задоволенням читали вголос.

Читачі-діти зустрілись з казковими героями Василя Сухомлинського читаючи казки “Лисиця й миша”, “Як їжачиха приголубила своїх дітей”, «Лисиця та Їжак» та багато інших в дійових особах. Їм дуже сподобалось бути акторами лялькового театру.

Для дітей проведено захід «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх. Незнання законів не звільняє від відповідальності»

Нещодавно в приміщенні Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відбулася комплексна правопросвітницька сесія для дітей 5-7 класів на тему «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх. Незнання законів не звільняє від відповідальності». Захід провела головний спеціаліст відділу "Трускавецьке бюро правової допомоги" Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції України Мар`яна Шуляк у співпраці з адміністрацією ТМЦСССДМ.

Мета заходу – запобігання правопорушенням, що вчиняються неповнолітніми. Про вплив девіантної поведінки дітей на формування особистості та на життя у майбутньому, про кримінальну відповідальність, про це йшлося під час лекції. Після завершення інформативної частини школярі закріпили свої знання в ігровій формі.

Також учні дізнались про систему безоплатної правової допомоги та про Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції, мета якого підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.

Звалюють на чужу голову

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, голова райдержадміністрації Володимир Шутко висловився за те, щоб керівний склад РДА брав участь у звітах сільських та селищних голів на Дрогобиччині. Очільник райдержадміністрації доручив своїм заступникам, керівникам структурних підрозділів, зокрема, фінансового управління бути присутніми на звітах, де обговорюються важливі питання розвитку та фінансування територій. Також працівники райдержадміністрації мають інформувати представників громад про те, яку участь у розв'язанні цих проблем бере районна влада, а яку – сільська рада. Громада повинна мати об'єктивну інформацію щодо діяльності обраних нею лідерів, в тому числі, й щодо формування ОТГ, оскільки деякі сільські голови і депутати в тому, що відбувається, намагаються безпідставно звинувачувати райдержадміністрацію, сказав Володимир Шутко під час щотижневої оперативної наради 19 березня.

Візьми участь у конкурсі відеороликів та прояви себе!

Фундація св. Антонія (м. Дрогобич) запрошує молодь віком від 16 до 23 років взяти участь у конкурсі відеороликів. Вимоги: зняти ролик польською мовою до 1,5 хв на довільну тематику (наприклад, соціальний відеоролик «Допомагаючи іншим допомагаєш собі» або ролик про цікаву локацію твого міста). Нагорода: переможець конкурсу отримає можливість відвідати медіатренінг у м. Варшава.

Ролик слід надіслати 22 березня на е-майл stantonifoundation@gmail.com або особисто занести у офіс за адресою м. Дрогобич, вул. Шевченка, 15 (приміщення Польської Школи).

Детальніше читай польською:

Fundacja Św. Antoniego zaprasza twórców wideoblogów oraz młodzież (w wieku 16-23 lat) zainteresowaną pracą reportera telewizyjnego do udziału w konkursie.

Lubisz nagrywać filmiki? Jesteś kreatywny? Weź udział w konkursie!

Co trzeba zrobić: do 22.03 23:59 przeslać na adres stantonifoundation@gmail.com 1,5 minutowy materiał wideo (zatytułowany imieniem i nazwiskiem autora) przedstawiający: autorską opowieść na dowolny temat (jak na przykład film socialny na temat „Pomagamy pomagać”), opowiadającą o ciekawym miejscu, lokalnej atrakcji, wydarzeniu lub film w oryginalny, kreatywny sposób pokazujący jak coś zrobić lub wykonać (krótki wideo-poradnik).

Nagroda: udział w warsztatach medialnych w Warszawie.

Uczestnicy zdobędą wiedzę o podstawach pracy dziennikarza oraz reportera telewizyjnego i zrealizują własne materiały, które zostaną wyemitowane w Telewizji POLwowsku.

Власна інформація

Львівська ОДА допоможе Дрогобичу у вирішенні сміттєвої проблеми

Сьогодні, 20 березня, під час брифінгу у Львівській обласній раді, відповідаючи на запитання журналістки одного з телеканалів, голова Львівської ОДА Олег Синютка заявив, що Львівська облдержадміністрація допоможе Дрогобичу у подоланні сміттєвої проблеми, що склалася внаслідок блокування представниками громади с.Брониці сміттєзвалища.

У який спосіб вирішуватимуть це питання, очільник Львівщини не уточнив, лише послався на досвід, який набула ОДА під час розв’язання сміттєвої проблеми Львова.

Нагадаємо, що від 9 лютого мешканці с. Брониця Дрогобицького блокують Дрогобицьке міське сміттєзвалище, що поблизу цього села.

ЗІК

Комунальники Дрогобича заплатять 19 млн грн за інфраструктуру для приватних будинків фірмі, що фігурує в розслідуванні НАБУ

Комунальне підприємство Дрогобицької міської ради «Управління капітального будівництва» уклало угоду на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури будинків котеджного типу на вул. Парковій в місті Дрогобич з ТОВ «ПМК-121» на суму 19,15 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з технічною документацією, до ділянки площею 6,8 га планують підвести дорогу та інженерні мережі: водогін, електрику, газ та каналізацію. Прибуток фірми, згідно з кошторисом, становить 299 тис. грн, а на заробітну плату передбачено 1,06 млн грн.  Роботи планують завершити до кінця 2018 року.

Ділянка, про яку йдеться, належить до комунальної власності міста і її планують віддати під приватне будівництво. Загалом тут передбачено квартал з 67 земельних ділянок. За право отримати ділянку бажаючі повинні заплатити 318,52 тис. грн як пайовий внесок для будівництва. Тобто бюджет повинен отримати 21,34 млн грн.

Така ціна затверджена рішенням Дрогобицької міської ради № 871 від 03 жовтня 2017 року, яким прийнято положення «Про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва».

У положенні також написано, що «виділення земельних ділянок буде здійснюватися після повної оплати, згідно з укладеним договором вартості робіт з проектування та будівництва інженерно-транспортної інфраструктури».

Місцеві активісти на даний момент оскаржують прийняте Дрогобицькою міською радою положення. На їх думку, воно прийнято з порушенням земельного законодавства. Зокрема, як повідомив місцевий адвокат та співзасновник ГО «Галицькі новини «Варто» Олег Петренко, порушенням ст. 118 Земельного кодексу України про «Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами», відтак, мерія не має права брати оплату за пайовий внесок.

Останнє засідання за позовом громадської організації відбулось 16 березня. Представники мерії вимагали відводу судді, але клопотання відхилили і розгляд справи перенесли на невизначений час.

ТОВ «ПМК-121» зареєстрована у Тернопільській області. Власниками є мешканці міста Монастириська Андрій та Любов Остап’юки. Це підприємство у грудні минулого року вже отримало підряд від Дрогобицької міськради на капітальний ремонт місцевого сміттєзвалища в селі Брониця на 4 млн грн. А в серпні 2016 року працювало над стабілізацією Грибовицького сміттєзвалища «Збиранка» за 21,5 млн грн.

На даний час підприємство  фігурує у кримінальному досудовому розслідуванні НАБУ щодо розтрати державних коштів, що були виділені Кабміном «для реалізації плану заходів з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону». 12 січня 2018 року слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва задовольнив клопотання детективів НАБУ про тимчасовий доступ до документів ТОВ «ПМК-121», зокрема, договорів та актів, укладених ТОВ «ПМК-121» з генпідрядними організаціями щодо здійснення робіт з інженерно-технічного облаштування українсько- російського державного кордону.

Наші Гроші. Львів

У Нагуєвичах відбувся науковий семінар про історію греко-католицького духовенства в Галичині

У конференц-залі Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відбувся науковий семінар-презентація «Бути всім для всіх»: греко-католицьке парафіяльне духовенство в Галичині наприкінці ХІХ ст.». Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на директора заповідника Богдана Лазорака.

Доповідачем була науковий співробітник інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАНУ Наталія Колб, дискутантами – Ірина Орлевич, Марія Омельчук та Леонід Тимошенко. До дискусії приєднались священики сіл Лішня та Нагуєвич, а також учні та вчителі Нагуєвицької школи-інтернату. Учасники заходу всебічно висвітлили роль греко-католицького духовенства у національному відродженні, формуванні й діяльності структур громадянського суспільства Галичини.

ЗІК

Все про насильство: його види та куди звертатися за захистом від насильства?

 Ми продовжуємо консультації із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги Марією Николаїшин у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». Сьогодні наша розмова стане у пригоді тим, хто потерпів від насильства.

- Пані Маріє, скажіть що таке насильство?

- Насильство у сім`ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров`ю.

- Чи можете детальніше охарактеризувати види насильства?

Фізичне насильство може характеризуватися такими чинниками:

- Вас б`ють, штовхають;

- перешкоджають вільному пересуванню;

- створюють ситуації, що несуть ризик чи загрозу Вашому життю чи здоров`ю;

- Вам погрожують зброєю чи іншими предметами, що можуть завдати фізичної шкоди;

- Вас позбавляють допомоги під час хвороби чи вагітності.

Економічне насильство може характеризуватися такими чинниками:

- Вас позбавляють їжі чи води;

- Ваше особисте майно пошкоджують чи ламають;

- Вам незаконно обмежують доступ до житла чи позбавляють житла;

- у Вас вилучають Ваші власні кошти, речі;

- Вас примушують жебракувати.

Психологічне насильство може характеризуватися такими чинниками:

- Вам погрожують вбивством чи каліцтвом;

- Вас цілковито контролюють;

- Вас зневажають як особистість;

- Вам погрожують відібрати Ваших дітей;

- Вас переслідують та залякують;

- Вас цькують;

- Вас звинувачують у всьому;

- у Вас систематично формують почуття провини у всьому.

Сексуальне насильство може характеризуватися такими чинниками:

- Вас примушують займатися проституцією;

- Вас примушують до небажаних статевих стосунків;

- Над Вами неприйнятно жартують, виголошуючи фрази із сексуальним підтекстом.

- Куди можна звернутися за допомогою?

- Викликати поліцію за номером 102.

 Звернутися до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, фахівці яких надають психологічні консультації.

Якщо у Вашій сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або ж є його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей.

Якщо з тих чи інших умов не хочете чи не можете повертатися до попереднього місця проживання, і у Вас є малолітні діти віком до двох років, у такому випадку можете попросити тимчасовий притулок у соціальному центрі матері та дитини. Одна із таких установ є у Дрогобичі. Там спеціально навчені фахівці допоможуть Вам вирішити ряд питань.

Також є багато громадських організацій, які можуть надати тимчасовий притулок або ж допомогти вирішити деякі проблеми, зокрема, посприяти тимчасово із одягом для дитини, їжею, ліками. На всеукраїнському рівні працює громадська організація Ла Страда - Україна.

Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства та потребуєте медичної допомоги, зверніться до лікарні чи поліклініки.

Зателефонувати на Національну «гарячу лінію» за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123.

У центрі безоплатної вторинної правової допомоги у тому числі й бюро правової допомоги Ви отримаєте юридичні консультації та, за необхідності, і безоплатні послуги адвоката. Отримати консультацію з метою захисту своїх прав та інтересів можете, звернувшись до бюро правової допомоги, які є відділами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги. На Дрогобиччині діють 3 бюро правової допомоги. Фахівці бюро приймають за адресою: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Нагадаємо нашим читачам, що проект «Я МАЮ ПРАВО» реалізовується в Україні з минулого року. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. Мета проекту: підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ! Знаю свої права. Користуюся ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно із законами, а держава захищає мене і мої права.

Марія БойкоСоздан 20 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником