Трускавецький вісник № 38 (1596) від 22 березня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 38 (1596) від 22 березня 2018 р.

22.03.2018У номері: У Трускавці відсвяткували Новруз; Весняний Кубок на Буковиці; Консервацію рудника «Полімінералу» здійснюватимуть німці; Спортивні новини; Кримінальні новини; Про пенсії військовим пенсіонерам; Різне.

Короткі новини

Німецька компанія готує проект консервації рудника «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал»

На виконання рішення Львівської обласної ради створено робочу групу з розслідування обвалу, який утворився внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

За результатами роботи робочої групи та наданих доручень проведено геологорозвідувальні та топографо-геодезичні роботи в межах здійснення моніторингових досліджень, в тому числі вздовж автомобільної дороги Східниця-Пісочне. За результатами спостережень поблизу автодороги виділено дві аномальні зони, де прослідковуються стабільні незначні просідання.

Окрім того, встановлено систему для відслідковування в режимі реального часу ймовірних підземних обвалів та проведено обстеження території гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» з метою виявлення фактів потрапляння вод річки Вишниця та інших поверхневих вод у підземні виробітки рудника №2. Фактів потрапляння поверхневих вод у підземні виробітки рудника не виявлено.

«Стебницькому ГХП «Полімінерал» надано від наукових інститутів пропозиції для розробки нового проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушень земель, який включатиме, в тому числі, заходи екологічного характеру.

Проведено наради щодо підготовки проектно-кошторисної документації із перенесення об’єктів інфраструктури за межі карстового провалля ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та надано відповідні доручення.

Службою автомобільних доріг у Львівській області підготовлено та подано на погодження до Державного агентства автомобільних доріг України технічне завдання на виготовлення передпроектної документації для будівництва нової ділянки автомобільної дороги в обхід зони впливу рудника № 2.

Станом на сьогодні німецька компанія «K-UTEC» проводить аналітичний аналіз наданих матеріалів та готує пропозицію для укладання договору з ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» по розробці концепції та нового проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушень земель. Орієнтований термін розробки проекту – кінець червня 2018 року.

В Трускавці відбудеться Чемпіонат та Кубок України зі спортивного орієнтування

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, впродовж 28 березня – 2 квітня 2018 року відбудеться серія офіційних національних змагань. Змагання відбуваються під егідою Мінмолодьспорту України й за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації у місті Трускавці. У серії змагань заплановано чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), Кубок України (етапи), Всеукраїнські змагання серед вихованців ДЮСШ та позашкільних закладів. Головний суддя змагань, суддя національної категорії  – Василь Березовський (м. Київ).

Консультативний прийом

21 березня в читальній залі Трускавецької центральної міської бібліотеки відбувся консультативний прийом, який провели начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №1 Наталія Шуляк та головний спеціаліст відділу Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського МЦ з надання БВПД Мар`яна Шуляк. Всі бажаючі мали змогу отримати правові консультації з різноманітних питань.

Трускавчани – призери Гімназіади Львівщини з плавання

19-20 березня у Львові відбулись змагання з плавання серед школярів Львівської області, за програмою Гімназіади України 2018 року. Трускавецьких школярів представляли вихованці відділення плавання дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець».

У командному заліку найкращі результати показали школярі з ДЮСШ №9 (м. Львів). Друге місце вибороли вихованці ДЮСК «Спортовець» (м. Трускавець). Бронзовими призерами обласних змагань серед школярів стала команда КДЮСШ ім. Кутенка (м. Львів).

Призерами Гімназіади Львівщини стали трускавецькі спортовці: Манюк Олена, Кулинич Микола, Ящишин Ангеліна, Скрипка Яна, Чернянська Вероніка, Міцьо Наталя, Маброук Аладдін, Думальський Микола, Креденсир Святослав (тренери ДЮСК Андрій Жгута та Богдан Смеречинський).

Поборолися і вибороли

20 березня у Трускавці, в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено обласні змагання з вільної боротьби серед учнів 2003 – 2005, 2006-2008 р.н. ДЮСШ Львівщини. У змаганнях брали участь 136 спортсменів усіх спортивних шкіл області. Загальне керівництво змаганнями здійснювало Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України.

Переможцями та призерами обласних змагання з вільної боротьби серед учнів ДЮСШ Львівщини стали 14 вихованців відділення вільної боротьби Трускавецького ДЮСК «Спортовець» (тренер ДЮСК – Семен Гардій):

- І місце – Кірчей Назар, Трач Вікторія;

- ІІ місце – Кривень Олександр, Кирчей Микола, Дзюбайло Андріана, Сальнікова Аліна, Чотчаєва Ася, Летуновська Даніела, Рентюк Андрій;

- ІІІ місце – Пядухов Олег, Стуканець Василь, Кривень Іван, Карпин Дмитро, Лаврись Андріан.

«Батьківщина» Львівщина виступила із різкою заявою щодо децентралізації

Об’єднання громад в Україні повинне відбуватися добровільно, а ресурси мають залишатися на місцях. Про це йдеться в заяві фракції ВО «Батьківщина» у Львівській облраді, яку 20 березня зачитав депутат облради Леонід Цибуля, інформує прес-служба обласного партосередку.

«Нинішня влада, маючи на меті закінчити процес децентралізації ще цього року, вдається до примусового об’єднання територіальних громад. Такі випадки ми спостерігаємо й на Львівщині. До прикладу, на території Бродівського району мешканців повідомили про створення лише однієї ОТГ, на Радехівщині – двох, а на Дрогобиччині – 9. Здебільшого процес об’єднання відбувається не зі згоди громадськості, а за розчерком пера обласного керівництва», – зазначається в заяві.

«Батьківщинівці» області звертаються до керівництва держави з вимогою провести якісну адміністративну реформу, яка приноситиме реальну користь мешканцям регіонів України.

«Для підтвердження відсутності реальної децентралізації наголошуємо на тому, що якщо взяти консолідований бюджет або всі бюджетні кошти країни, то побачимо, що в державному бюджеті збирається майже 85 відсотків усіх коштів. Принциповий аргумент: частка грошей держбюджету в консолідованому бюджеті країни за останні два роки зростає. А це вже не що інше, як фінансова централізація», – ідеться в документі.

«Допомогти може кожен»: львів'ян закликають стати донорами крові

27 березня у Львові стартує акція з донорства крові «Допомогти може кожен». Проект має на меті привернути увагу населення України до проблем донорства, поширити донорство серед громадян та допомогти таким чином тим, хто цього потребує.

«Як відомо, проблема нестачі крові у банках крові була завжди і всюди. Розвинена країна це чи країна 3-го світу, проблема існує у тій чи іншій мірі», - пояснюють організатори акції (ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”).

Місце проведення акції: Львівський центр крові, вул. Пекарська, 65. Час проведення: 27-29 березня 2018 року, з 8:30 до 13:00.

Донором може бути будь-яка здорова людина, у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Реєстрація донорів обов’язкова: https://goo.gl/ygne3y

Контакти координатора: +38 (067) 3861746 (Леся).

Власна інформація

На Колегії Дрогобицької РДА йшлося про чинники, які негативно впливають на роботу поліції

Сьогодні Колегія райдержадміністрації заслухала звіт щодо виконання Комплексної програми забезпечення захисту населення від злочинних і протиправних проявів та профілактики злочинності у Дрогобицькому районі за 2017 рік та затвердження відповідної програми на 2018 рік. У своїй доповіді начальник Дрогобицького відділу поліції Андрій Білас зазначив, що протягом 2017 року значно зросла динаміка росту кримінальних правопорушень, вчинених на території обслуговування підрозділу. Так, відповідно до критеріїв службової діяльності за 2017 рік зареєстровано 2723 кримінальних проваджень в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, з яких повідомлено особам про підозру в 589 провадженнях, до суду скеровано 533 провадження. Кількість нерозкритих кримінальних правопорушень становить 699. За кваліфікаційними ознаками: тяжких кримінальних правопорушень - 487, з яких 202 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 196 матеріалів. Найбільшу кількість злочинів становлять крадіжки майна (1264 випадки). Серед проблемних питань, які впливають на ефективність роботи поліції щодо профілактики та розкриття злочинів, на думку начальника поліції, є: суттєвий брак кадрового потенціалу (40 вакансій), один дільничний інспектор поліції обслуговує 12-13 населених пунктів; віддаленість гірських населених пунктів, що сприяє несвоєчасному реагуванню на правопорушення; відсутність повноцінного відділення поліції у м. Стебник; недостатній рівень професіоналізму працівників поліції; низький рівень профілактики та протидії злочинності, що полягає в неналежному інформуванні щодо виду відповідальності за вчинення того чи іншого кримінального правопорушення, а також відсутність заходів, спрямованих на правове виховання населення, передусім молоді.

Обговорюючи це питання, голова райдержадміністрації Володимир Шутко звернув увагу начальника поліції, а також сільських, селищних голів на необхідність встановлення систем відеоспостереження у населених пунктах, що значно полегшує роботу правоохоронців при розкритті злочинів. Очільник району також рекомендував місцевим головам спільно з керівництвом поліції проводити активнішу роз'яснювальну роботу серед молоді щодо можливості та умов влаштування на роботу в поліцію.

Прес-служба Дрогобицької РДА

25-річний бориславець проведе 7 років за ґратами за розбій

Самбірською місцевою прокуратурою підтримувалось державне обвинувачення у суді стосовно 25-річного мешканця м. Борислав, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КК України (розбій).

Нагадаємо, що інцидент трапився у липні 2017 року. Зловмисник напав на 59-річного місцевого мешканця у Самбірському міському парку культури та відпочинку. Чоловік завдав потерпілому декілька ударів по тілу та викрав у нього гроші, мобільний телефон, а також особисті документи.

Самбірський міськрайонний суд визнав вказану особу винною та засудив до 7 років позбавлення волі.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Викрав телефон – сидітиме три роки

В Дрогобицький відділ поліції наприкінці січня звернувся 41-річний місцевий мешканець. Чоловік повідомив, що під час проїзду в електропоїзді сполученням Трускавець–Львів у його 16-річної падчерки з кишені куртки викрали мобільний телефон «Самсунг Ґелексі». Сума завданих збитків становить п’ять тисяч гривень.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що до крадіжки причетний 26-річний місцевий мешканець. Він викрав телефон у потерпілої, перебуваючи на пероні дрогобицького залізничного вокзалу.

Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі. Проводиться перевірка на причетність зловмисника до скоєння інших злочинів, триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Активісти із Дрогобицького району під обласною радою провели акцію за створення Підбузької ОТГ

У вівторок, 20 березня, біля Львівської обласної ради, відбулась акція ініціативної групи за створення Підбузької ОТГ у Дрогобицькому районі.

За словами одного з організаторів акції громадського активіста Романа Калити, за сприянням депутата Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайла Задорожного, проведено консультаційну зустріч із координатором офісу реформ Львівської ОДА Віталієм Корецьким, що допоможе спланувати подальші дії на шляху до ОТГ.

«Надіюся, що інформацію яку отримали представники смт. Підбужа, буде використано для організації та створення ОТГ»,- сказав в коментарі IA ZIK Михайло Задорожний.

ЗІК

У Трускавці відсвяткували Новруз

Кожен народ має свято приходу весни і радіє весняному рівноденню, потеплінню, оживанню природи. Новруз (інша назва Навруз) – це веселе свято весни, східний Новий Рік. Новруз відзначають у багатьох мусульманських країнах, але по-особливому готуються до цього свята в Азербайджані. Новруз-Байрам (слово «байрам» означає свято, святкування) – одне з найулюбленіших свят для дорослих та дітей в Азербайджані. І навіть в діаспорі чи на виїзді азербайджанці намагаються гідно відзначити Новруз-Байрам.

21 березня у Трускавці відбувся концерт з нагоди свята Новруз. Ініціатором відзначення азербайджанських національних та мусульманських релігійних свят у Трускавці є Міжнародний альянс «Азербайджан-Україна», тож і цей концерт відбувся з ініціативи та за сприяння очільника альянсу Ельмара Мамедова. У своєму вступному слові Ельмар Мамедов привітав всіх учасників концерту зі святом весни, зі східним Новим роком.

- Хоча надворі ще біліє сніг, який вкрив землю пухнастою ковдрою, проте на душі у нас тепло та радісно, - каже Ельмар Мамедов. – Адже кожен з нас знає, що весна близько, і ніщо не спинить її прихід. Я вдячний Вам, що Ви прийшли розділити з нами радість святкування Новруз-Байраму і тішуся з того, що тут, в залі, присутні люди різних національностей, які зустрічають весну у Трускавці. Бажаю всім душевного тепла, затишку і весняного настрою!

Привітали учасників дійства зі святом Новруз і Народний артист України, очільник Азербайджанського культурного центру Гурбан Аббасов та ведуча популярного шоу «Ревізор» на «Новому каналі», співачка Наталія Кудряшова. Вони виконали ряд народних пісень, арій з опер та оперет, авторські пісні, зокрема ті, які старше покоління пам’ятає у виконанні незабутнього Мусліма Магомаєва. Твори звучали українською, азербайджанською, російською та італійською мовами.

Концерт відбувався в залі готельно-курортного комплексу «Карпати», проте на захід прийшло багато гостей і з інших оздоровниць Трускавця та азербайджанці, котрі постійно проживають в місті-курорті. Атмосферу радості та добра Гурбан Аббасов і Наталія Кудряшова створювали не лише піснями, але і короткими розповідями. Оплески та гучні «Браво!» супроводжували кожен виступ артистів, а особливо сподобалося слухачам «O sole mio» у виконанні Гурбана Аббасова.

Голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов щиро подякував співакам за чудовий вечір та вручив квіти Наталії Кудряшовій. «Ми не прощаємося з вами, ми кажемо: «До побачення!», - сказав Гурбан Аббасов.

Артисти поїхали дарувати радість з нагоди свята приходу весни до інших українських міст, а в Трускавці після їхнього виступу весна почала значно сміливіше заявляти про свої права. Сонечко світить та гріє, сніг топиться, пташки весело щебечуть. Все свідчить про те, що весна переможе. І нагадують про це також свята різних народів – Великдень, Песах, Новруз-Байрам – свята весни і пробудження природи.

Володимир Ключак

Весняний Кубок на Буковиці

В неділю 18 березня на гірськолижному комплексі Буковиця відбулись змагання з гірськолижного спорту «Весняний Кубок 2018». Традиційно так склалося, що цими змаганнями гірськолижний комплекс завершує спортивний зимовий сезон. Але цього року погода була по справжньому арктичною і ніщо не нагадувало прихід весни та завершення зимових розваг.

Незважаючи на хурделицю і мороз до участі в змаганнях заявилось близько ста спортсменів, які розігрували комплекти нагород в різних вікових категоріях: від шестилітніх дітей до поважних ветеранів гірськолижного спорту. Заїзди відбувались в дисципліні слалом-гігант на лижах і сноубордах. Нагороджували учасників керівництво ГК «Буковиця» та МЦ «Європейська інтеграція України».

- Цей спортивний сезон на Буковиці був по справжньому захоплюючим, хоча погода створювала нам постійні сюрпризи, - розповідає власник ГК «Буковиця» Віталій Мицак. - Але з кожним роком професіоналізм наших працівників зростає. Відповідно ми маємо змогу кваліфіковано і якісно реалізовувати всі наші проекти. В цьому сезоні, незважаючи на примхи природи, ми вдало провели юнацький міжнародний турнір «Bukovytsia OPEN», чемпіонат України зі сноубордингу, етап Кубка України з гірськолижного спорту, ну і «Весняний Кубок» для любителів і ветеранів спорту. Хочу подякувати всім учасникам, партнерам, співробітникам, а також гостям Буковиці. Сподіваюсь, що в наступному сезоні у нас буде ще комфортніше і цікавіше. І запрошую всіх продовжити теперішній сезон, адже снігу ще багато, і Буковиця працює в звичному режимі.

Іван Цегенько, голова МЦ «Європейська інтеграція України»

Уряд розпочав виплати підвищених пенсій військовим

/Завдяки урядовій ініціативі вже до кінця квітня перераховані пенсії отримають 536 тис. пенсіонерів/

Пенсійний фонд в березні розпочав виплату перерахованих пенсій згідно з рішенням, ухваленим Урядом (Постанова Кабінету Міністрів №103 від 21 лютого 2018 року). На початку березня Пенсійний фонд надіслав силовим міністерствам і відомствам списки пенсіонерів для складання довідок про розміри грошового забезпечення. Разом до списків включено 536 тисяч пенсіонерів силових органів. Станом на 20 березня до органів Пенсійного фонду надійшло 89 тисяч таких довідок.

За наданими довідками додатковими відомостями виплачено підвищені пенсії 15,3 тисячам пенсіонерів на загальну суму понад 62 мільйони гривень. В ці додаткові відомості включено різницю між розміром пенсії після перерахунку та «старим» розміром пенсії за січень – березень 2018 року. До кінця березня перераховані пенсії отримають ще щонайменше 20 тис. військових пенсіонерів. Решта отримає підвищені пенсії в квітні по мірі надходження від силових відомств довідок про грошове забезпечення.

Особи, яким виплату перерахованих пенсій буде проведено у березні, з квітня будуть отримувати свою пенсію у перерахованому розмірі в установлену дату. Особи, чиї пенсії буде перераховано у квітні, отримуватимуть такі перераховані пенсії з доплатою за січень-березень 2018 року за основними та додатковими відомостями. Необхідні для перерахунку пенсій кошти вже акумульовано у Пенсійному фонді.

Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії зростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

При перерахунку пенсій також враховано вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до Закону «Про Національну поліцію України». Пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року. Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

- Хто би що не говорив сьогодні, але ми зробили масштабний крок і суттєво підвищили пенсії мільйонам українців. Наступний крок – підвищення в 2019 році пенсій тим, хто має великий стаж роботи але отримував мізерну зарплату. Особливо це стосується робітників, які працювали в колгоспах за трудодні – тих, хто при Радянському Союзі працював за копійки. І я обіцяю – ми цю проблему теж вирішимо. Як почали вже вирішувати проблему підвищення військовим пенсіонерам, так, як і обіцяли: пенсії перерахують з 1 січня 2018 року, за 2 роки військові пенсії зростуть приблизно вдвічі.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 22 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником