Трускавецький вісник № 48 (1606) від 13 квітня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 48 (1606) від 13 квітня 2018 р.

13.04.2018У номері: Інтерв’ю з Русланом Пристаєм та Богданом Гринчишиним; Тема насильства в сім`ї; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Через Іванишина Аваков отримав припис НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення припису Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову стосовно начальника Медичного реабілітаційного центру МВС України «Перлина Прикарпаття» у Трускавці Петра Кириловича Іванишина. Про це інформує прес-служба НАЗК. Припис також винесено Голові правління Державної іпотечної установи Андрію Камузу стосовно його заступника Віталія Кучевського.

Приписи внесено у зв’язку з порушенням Петром Іванишиним та Віталієм Кучевським вимог частини першої статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю корпоративних прав.

Так, Національне агентство встановило, що начальник Медичного центру «Перлина Прикарпаття» та заступник Голови правління Державної іпотечної установи, будучи посадовими особами юридичних осіб публічного права, не передали в установленому порядку належні їм корпоративні права в управління іншим особам протягом 30 днів після призначення на посаду.

Згідно з приписами, Національне агентство вимагає провести службові розслідування та розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Приписи Національного агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання цих приписів керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Воїни АТО ініціюють озеленення Трускавця

Громадська організація «Меч Арея», яка у Трускавці об’єднує воїнів АТО, виступила ініціатором висадки дерев у курортному парку м. Трускавця. Як зазначає воїн-доброволець Леонід Федевич, 50 саджанців дерев різних порід надає "Мечу Арея" Дрогобицьке лісництво, також є саджанці цінних порід у КП "Парк Курортний", які вони згодні надати для висаджування.

Мета акції "Посади дерево – омолоди парк» – по максимуму засадити територію курортного парку Трускавця молодими деревами, щоб не допустити в недалекому майбутньому дерибану парку під різні ресторани, кафе, торговельно-розважальні заклади, МАФи та інше, каже воїн АТО Микола Пилипів. Є намір одну з ділянок парку засадити сугубо фруктовими деревами.

Затяжна зима не давала можливості в повній мірі провести озеленення, тож залишилося лише кілька днів, коли можна посадити дерева. У трускавецьких комунальників не вистачає робочих рук, тож АТОвці Трускавця пропонують до озеленення парку долучатися всім небайдужим трускавчанам.

Збір у суботу, 14 квітня, о 10 год. ранку біля центральної сцени. Запрошуються всі бажаючі, у тому числі й відпочивальники. З собою бажано мати інструмент (лопату), бутерброд і хороший настрій.

Воїни АТО пропагують здоровий спосіб життя

Громадська організація «Ковчег», яка у Трускавці об’єднує воїнів АТО, вирішила серйозно взятися за виховання підростаючого покоління. Для того, щоб молодь не піддавалася поганим впливам та з метою профілактики шкідливих звичок, трускавецьким юнакам пропонують альтернативу – заняття спортом. З цією метою ГО «Ковчег» облаштовує спортивний зал.

Як каже АТОвець та громадський діяч Василь Шимко, «хто має бажання займатись спортом, прошу дуже, двері відкриті для всіх».

Трускавецький реабілітаційний центр для учасників АТО знаходиться за адресою вул. Стебницька, 100 (колишнє адміністративне приміщення КП «Наше місто» неподалік СШ №3).

У Львівській ОДА відбулось чергове засідання щодо карстового обвалу поблизу Стебника

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, вчора, 12 квітня, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ірини Гримак відбулася нарада щодо карстового обвалу внаслідок діяльності ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал". Участь у нараді взяв представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іван Шастун.

Присутні порушили питання визначення термінів підготовки пакету документів з метою виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ "ГХП Стебницький "Полімінерал" для подачі в Кабінет Міністрів України.

За підсумками наради кінцевий термін підготовки та подачі вищевказаних документацій визначено – травень 2018 року.

Розпочато ремонтні роботи на трасі Дрогобич-Самбір

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, вже розпочато ремонтні роботи на автомобільній дорозі загального користування державного значення Т-14-18 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий на ділянці Дрогобич-Самбір.

«Зокрема ремонтні роботи здійснюватимуть на ділянці від с. Лішня у напрямку до м. Самбора»,- зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Вже проведено роботи по профілюванню дороги, влаштуванню кюветів, а також плануванню узбіч. 11 квітня розпочалось влаштування основи щебенево-піщаної суміші. В межах ремонтних робіт планується влаштування основи щебенево-піщаної суміші, вирівнюю чого шару та влаштування верхнього шару з асфальтобетону.

Председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» поздравил Ильхама Алиева с победой на выборах

В среду, 11 апреля, в Азербайджане проходили внеочередные выборы Президента республики. По данным ЦИК, в голосовании приняли участие 3 млн 959,553 тыс. человек, или 74,5% избирателей. Действующий президент Азербайджана Ильхам Алиев набрал 86,09% голосов избирателей. В этом году впервые в истории общенациональных выборов в Азербайджане проведено электронный экзит-пол. Напомним, что Ильхам Алиев имеет огромную поддержку жителей своей страны, он с большим преимуществом побеждал на выборах Президента Азербайджана в 2003, 2008 и 2013 гг.

Председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов поздравил Ильхама Алиева с победой на президентских выборах и выразил уверенность, что Азербайджан под руководством такого мудрого и дальновидного руководителя будет развиваться и процветать.

- Азербайджан сделал правильный выбор, избрав Ильхама Гейдаровича Алиева на пост Президента республики. Результат выборов показал, что азербайджанцы полностью поддерживают политику нашего Президента – как внутреннюю, так и внешнюю. Как Председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» хочу поздравить господина Президента с этой победой и пожелать ему успехов как в реализации общенациональных дел, так и в сфере внешней политики. Он может рассчитывать на нас и на нашу поддержку, - сказал Эльмар Мамедов.

Власна інформація

Уряд пропонує посилити відповідальність за підкуп на виборах та спотворення їх результатів

Уряд ухвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства», спрямований на недопущення фальсифікації результатів виборів. Законопроект направлено до Верховної Ради.

«Практика фальшування результатів виборів або скупки голосів в Україні має відійти у минуле, а за такі дії потрібно встановлювати жорстку відповідальність», - наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Важливість ініціативи, на думку Глави Уряду, беззаперечна, адже 2019 рік – рік президентських та парламентських виборів.

Законопроектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за підкуп та надання/отримання неправомірної вигоди кандидатом або виборцем. Зокрема:

- підкуп виборця або кандидата, пропозиція або надання виборцю чи кандидату неправомірної вигоди за вчинення або не вчинення дій, пов’язаних з реалізацією виборчого права – карається обмеженням волі до 3 років або позбавленням волі до 6 років;

- отримання неправомірної вигоди кандидатом або виборцем за вчинення або не вчинення певних дій (відмова від участі в голосуванні, голосування за окремого кандидата, передача виборчого бюлетеня іншій особі, відмова від балотування) - карається штрафом 100-300 НМ або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі до 2 років.

Під неправомірної вигодою для виборця/кандидата розуміється надання їм продуктів харчування, спиртних напоїв незалежно від вартості, грошей, товарів (крім тих, що містять партійну символіку за умови їх вартості не вище 3% мінімальної зарплати), послуг, пільг, кредитів, лотерейних білетів тощо.

Окрім того, законопроектом пропонується:

- встановити штрафи за публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення шляхом їх демонстрації в приміщенні для голосування, знищення виборчого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування – 100-200 НМ

- карати за умисне порушення таємниці голосування виборця (розголошення змісту його волевиявлення третіми особами) - штрафом 300-500 НМ або позбавленням волі на строк до 3 років

За перешкоджання вільному волевиявленню пропонується встановити відповідальність до 3 років обмеження чи позбавлення волі, а за фальсифікацію, підроблення, викрадення або знищення виборчої документації – від 2 до 6 років позбавлення волі. Проте пропонується ввести звільнення від відповідальності для осіб, які до оголошення підозри повідомлять про фальсифікацію виборчої документації або підкуп.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України 

Руслан Пристай: «Багато людей досі не знає про цілющі властивості Нафтусі…»

Руслан Пристай – один з небагатьох депутатів Трускавецької міської ради, який знає як робити промоцію курорту і займається цим вже близько десяти років.

У якості заступника генерального директора ГКК «Карпати» з питань менеджменту та маркетингу він об`їхав десятки країн, щоб розповісти про Трускавець, про санаторій «Карпати», ознайомити людей з цілющими властивостями «Нафтусі», налагодити співпрацю з міністерствами, туристичними фірмами, посольствами.

Сьогодні ми знову спілкуємося з ним про промоцію Трускавця та про те, як її потрібно робити.

- Пане Руслане, за останні три місяці Ви побували у службових відрядженнях у стількох країнах, що дехто за все життя скільки не відвідав. Яка головна мета Ваших подорожей?

- У січні-лютому я побував на туристичних виставках в Литві («Adventure 2018») та Латвії («Balttour 2018»). Потім поїхав на Міжнародну туристичну виставку до Ізраїлю («ІМТМ 2018»), після чого були ще дві поїздки до Польщі (у Вроцлав та Катовіце).

В кінці березня ми взяли участь у Міжнародній туристичній виставці в Києві («UITT 2018»), а на початку квітня делегація з «Карпат» побувала на Міжнародній туристичній виставці «AITF-2018» в Баку (Азербайджан).

Зазначу, що «Карпати» брали участь і в інших міжнародних туристичних виставках, зокрема у Білорусі та Молдові.

Кожна з цих виставок є унікальною і відрізняється одна від одної. Для прикладу, виставки в Литві та Латвії організовані таким чином, що спрямовані на кінцевого споживача. Я вперше бачив, що на виставку шикуються такі величезні черги. Думаю – чому такий ажіотаж? Виявляється, що перший день виставки зосереджений на знайомстві та спілкуванні з туристичними операторами і зацікавленими організаціями, які хочуть в ту чи іншу країну відправляти людей чи приймати гостей у себе, а останні два дні, які припадали на вихідні, були розраховані на кінцевого споживача. Що мене здивувало окрім величезних черг, так це те, що люди просто приходять на виставку, щоб придбати собі тур чи путівку. Тобто, вони приходять на виставку з грошима обирати собі відпочинок і купувати його за спеціальною промоційною ціною.

До речі, в цьому році ми вперше поїхали в країни Прибалтики. Скажу чесно і відверто, що інтерес до нашого курорту є великий. Просто там бракує інформації про українські курорти. Наведу такий приклад – кілька років тому в цих країнах робив промоцію Буковель, і дотепер люди пам’ятають про це. Так, підходили і до нашого стенда і запитували про курорт «Буковель». Це свідчить, що такі промоційні поїздки є досить дієвими.

На виставках у Литві та Латвії ми уклали чимало договорів, і в нас вже є позитивний результат, є перші туристи, які приїхали з країн Балтії. Якщо крок за кроком далі виходити на цей ринок і робити там промоцію, то Прибалтика поїде до нас так само, як Польща. Єдине, що кількість населення в країнах Балтії менша, ніж в Польщі, але інтерес до Трускавця є. Наші ціни для них дуже прийнятні, сервіс у Трускавці хороший, так що їм явно вигідніше їхати на відпочинок та лікування до Трускавця, ніж на курорти Німеччини чи Чехії.

Зрештою, наша пропозиція для них є навіть кращою, ніж їхній Друскініскай, бо сервіс десь на одному рівні, а лікувальних процедур у нас значно більше.

- Поляки та азербайджанці становлять в ГКК «Карпати» приблизно половину всіх іноземних відпочивальників. Як вдається втримувати гостей з цих країн, що дехто з них приїжджає по кільканадцять разів, віддаючи перевагу Трускавцю над іншими курортами?

- Відпочивальники з Польщі та Азербайджану в «Карпатах» становлять навіть більше, ніж половину іноземних відпочивальників. Але пригадайте, що так було не завжди, а сприяла цьому наполеглива робота, і в першу чергу далекоглядність керівника нашої оздоровниці Лева Грицака.

Готельно-курортний комплекс «Карпати» вперше на ринок Азербайджану вийшов у 2012 році. А зараз ми є лідером серед всіх закладів у Трускавці по кількості азербайджанців, які тут відпочивають.

Чому азербайджанці люблять до нас приїжджати? Перше, що я помітив – це те, що менталітет людей, які проживають на Західній Україні, і менталітет жителів Баку десь на 80% схожий. Гостинність людей наявна і там, і тут. Тому, мабуть, азербайджанцям комфортно їхати сюди, їм комфортно відпочивати у Трускавці, бо тут до них дуже позитивне ставлення, у нас дуже позитивні люди, гарний сервіс, відносно невисока ціна.

Що стосується поляків, то ГКК «Карпати» стратегічно почав виходити на ринок Польщі три роки тому. До цього в нас були хіба одиничні випадки відпочинку поляків. Але ми почали виходити на цей ринок, їздити на всі важливі туристичні виставки, які відбуваються в Польщі, робити промоцію Трускавця і нашого санаторію «Карпати». І на сьогоднішній день ми співпрацюємо вже з двома десятками польських туристичних операторів, які забезпечують туристів в «Карпати».

Окрім великої кількості лікувальних процедур, низьких цін і прекрасного харчування поляки обирають Трускавець ще й тому, що тут є значний польський слід. Вони люблять приїхати в Трускавець, подивитися Дрогобич, відвідати Львів, Самбірщину. Тобто, наявний ностальгійний елемент, який для Трускавця є досить важливим.

Ще в кінці 1990-х років поляки масово їздили у Трускавець, але, видно, у них склався такий стереотип, що тут все залишилося на старому рівні, що тут ніхто не модернізує санаторії. Але коли ми почали працювати на польському ринку, коли почали показувати наш готельно-курортний комплекс «Карпати», який постійно вдосконалюється, модернізується, де надаються нові послуги, створюються нові умови для комфортного відпочинку, то вони зрозуміли, що Трускавець сильно змінився в кращу сторону. Тож коли поляки почали потрохи до нас їздити, то «сарафанна» реклама плюс рекламна кампанія, організована нашими польськими партнерами, почали працювати і таким чином кількість туристів з Польщі зросла.

Зараз на курорті Трускавець і в нашому ГКК «Карпати» поляки та азербайджанці займають значну частку іноземних відпочивальників.

- Чому інколи поїздки на туристичні виставки за кордон не призводять до бажаного ефекту? Для прикладу, нещодавно відбулася міжнародна виставка в Берліні, де були представлені і рекламні матеріали про наш курорт, але гостей з Німеччини у Трускавці не побільшало. І як думаєте, чи два візити міського голови Трускавця до Китаю дають надію, що до нас поїдуть туристи з Піднебесної?

- Ті виставки, які проходять в Берліні, Лондоні, Шанхаї, є добрими та масштабними, але розраховувати на те, що туристи з Німеччини чи Англії поїдуть до Трускавця, поки що не варто. Наш курорт ще не готовий приймати туристів з Німеччини, в нас не налагоджений мовний контакт, в нас немає закладів, де можуть вільно говорити німецькою мовою починаючи від рецепції і закінчуючи прийомом лікаря. Тому «Карпати» поки що не беруть участі у цих виставках.

Що стосується Китаю, то китайський туристичний ринок є величезним, але водночас дуже специфічним. Щороку з Китаю виїжджає 420 мільйонів туристів, але це не ті люди, які поїдуть на лікування до Трускавця. Це туристи, які люблять щодня бачити нові місця, бачити нові події.

Китайський турист – це дуже динамічний турист, і він не хоче сидіти на одному місці 14 днів і спокійно проходити курс оздоровлення чи лікування. Якщо вже виходити на цей ринок, то потрібно створювати окремі програми, де щодня будуть якісь виїзні екскурсійні тури по Західній Україні і поєднувати ці тури з оздоровленням на базі санаторно-курортних закладів. Тільки такі поєднання могли б, можливо, зацікавити китайського туриста.

А щодо поїздок міського голови до Китаю, то я думаю, що він їздить туди не на туристичні виставки, а з метою пошуку інвесторів та партнерських програм для можливості співпраці в тих чи інших галузях для Трускавця.

- Промоція курорту – це максимум позитивної інформації про нього, поширення її по всіх можливих каналах. Чому про Трускавець та лікування в ньому так мало інформації на наших загальноукраїнських телеканалах, у вітчизняному радіопросторі та друкованих ЗМІ?

- Так, це дивує. На фоні реклами різних пігулок та інших «чудо-засобів», яка йде на центральних телеканалах України, про Трускавець дійсно говориться мало.

Основним нашим надбанням є вода Нафтуся, за допомогою якої ми можемо вилікувати ті чи інші недуги – без пігулок. Якби більшість людей знали цю інформацію, то я впевнений у тому, що потік українських туристів до Трускавця значно б збільшився.

Але це повинна бути комплексна стратегія від міської ради, мав би бути чітко розроблений стратегічний план рекламних кампаній безпосередньо самого міста-курорту Трускавця, його оздоровчих та лікувальних можливостей. Особисто я головний акцент робив би саме на Нафтусі як нашому найбільшому надбанні. Бо багато людей досі не знає про цілющі властивості Нафтусі та про її цінність.

Тож якщо б міська рада зібрала всі курортні заклади Трускавця і запропонувала долучитися до рекламної кампанії Нафтусі, то я думаю, що більшість погодилося б її підтримати. Співфінансування з міського бюджету та кошти приватного бізнесу Трускавця могли б забезпечити успіх такій рекламній кампанії.

- Напевно, під час Ваших поїздок іноземці часто задають Вам запитання про унікальність Трускавця та санаторію «Карпати». Якщо не таємниця, то що їм відповідаєте? Бо знаю, що це питання задають журналісти в багатьох країнах, де Ви даєте інтерв’ю…

- Повторюся, що унікальність Трускавця в тому, що у нас є мінеральна вода Нафтуся. Це той унікальний дар, якого не має жодна країна світу, жоден інший курорт. Люди можуть їхати на той чи інший курорт, але такої води як в Трускавці більше немає ніде.

Готельно-курортний комплекс «Карпати» теж є унікальним комплексом, який постійно вдосконалюється, модернізується і тримає свою марку на високому рівні. В «Карпатах» є унікальний парк, тут знаходиться одна з найкращих медичних баз на курорті Трускавець з лікарями, які працюють понад двадцять років, які мають величезний досвід роботи. У «Карпатах» цей кістяк створений давно, і Лев Ярославович Грицак як Заслужений лікар України ретельно підбирає всі кадри в медичному комплексі, щоб він функціонував на найвищому рівні.

Що стосується харчування, то «Карпати» є єдиним санаторієм, який має власне підсобне господарство. І ми зараз робимо акцент на цьому, акцент на екологічно чистій їжі. Ми самі вирощуємо свині, гуси, барани, маємо власну молочну продукцію, недавно закупили буйволів.

Ну і має значення наше місцезнаходження. Ми знаходимося практично в підніжжі гір, тут завжди чисте повітря, чудові краєвиди, що теж сприяє хорошому відпочинку наших гостей.

Якщо люди до нас повертаються на відпочинок, то про що це свідчить? Про те, що в «Карпатах» добре лікування, гарне та здорове харчування, прийнятні ціни, прекрасна природа. В сукупності з цілющими мінеральними водами Трускавця все це дає позитивний результат для відпочинку.

Спілкувався Володимир Ключак, для газети «Карпати»

Богдан Гринчишин: «Зараз в Дрогобичі при владі маємо абсолютно непрофесійну випадкову людину» (частина ІІ)

Продовжуємо нашу розмову з громадським діячем Богданом Гринчишиним з м. Дрогобича. Початок інтерв’ю читайте тут. Наше спілкування з Богданом Гринчишиним проходило 5 квітня.

- Останнім часом окрім Броницького сміттєзвалища доводиться чути словосполучення «Рихтицьке сміттєзвалище». Про що йдеться?

- Розпорядженням голови Дрогобицької РДА від 27 березня була створена комісія з розгляду питання розміщення та функціонування сміттєсортувальної дільниці Дрогобицького комунального підприємства «Комбінат міського господарства» на території Рихтицької сільської ради за межами населеного пункту села Рихтичі.

Комісія складається з 13 осіб, очолює її заступник голови РДА Мізерник Іван Дмитрович. Оскільки я працюю в Дрогобицькій районній державній адміністрації, то теж ввійшов до складу цієї комісії. Туди теж включений за згодою Янів Андрій Євстахович, директор КП «КМГ». І ось та комісія 4 квітня виїжджала на сміттєзвалище в Рихтичах, і ми побачили все на власні очі. Щоправда, Янів туди не приїхав.

Що там є? Це територія Рихтицької сільської ради, на окраїні села, за межами населеного пункту. Це за межами Дрогобича, хоча адреса – вулиця Гайдамацька, 25. Це там, де автокрановий завод, де завод «Дрофа», і від «Дрофи», від автомобільної дороги десь так 800-900 метрів в сторону Рихтич. Там було колись районне підприємство «Сільгоспхімія», потім «Агросервіс». Воно давно спочило в Бозі, і там залишилися приміщення, є трьохповерховий адміністративний будинок, і є колишні цехи. На цьому підприємстві «Сільгоспхімії» більше десяти років тому складували відпрацьовані пестициди, і була проблема їх захоронення, тож вони лежали, текли, занечищували ґрунти, а потім їх вивезли і так тої проблеми позбулися.

Ця територія пустувала, аж минулого року всі ми дізналися, що там відкривають т. зв. сміттєсортувальну станцію. Її відкриття відбулося 14 лютого 2017 року з великою помпою, освяченням, священик окроплював. Варто зацитувати дослівно, що того дня писав офіційний сайт міської ради та щедро проілюстрував багатьма світлинами:

«У вівторок, 14 лютого, відбулося відкриття нової дільниці КП «Комбінат міського господарства», яка займатиметься сортуванням сміття.

Як зазначив керівник КП «КМГ» Андрій Янів, таке рішення сприяє вирішенню кількох проблем:

«1. Ми розвантажимо скупчення сміття на броницькому сміттєзвалищі.

2. Ми створюємо додаткові робочі місця.

3. З точки зору логістики транспортування сміття, ми зменшуємо частоту перевезень, що суттєво вплине на економію коштів та пального.

4. За відсортоване сміття, таке як пластик, папір, скло, ми отримаємо додаткові кошти».

…Оскільки сама дільниця знаходиться на території села Рихтичі, міський голова Тарас Кучма заявив своїм колегам, що місто Дрогобич, в особі керівництва КП «КМГ» бере на себе зобов’язання сплачувати кошти за оренду землі та приміщення у казну села Рихтичі на договірних умовах.

«Разом з вами ми повинні усвідомити, що жодних екологічних загроз ця сміттєсортувальна дільниця не несе. Ми не збираємось нагромаджувати тут сміття чи створювати сміттєзвалище. Тому закликаю усіх вас до спростування тих чуток, які ширяться серед наших громад. Що стосується проблеми сміття загалом, то переконаний, нам потрібно об’єднуватися і створювати умови для утилізації сміття так, як це роблять у європейських країнах. Тому я радий, що нині ми зробили перший крок. Сподіваюся, що й надалі ми зуміємо налагодити процес збору та утилізації сміття серед наших громад.», - зазначив Тарас Кучма. За доброю традицією, початок справи розпочали з молитви та Божого благословення».

(Примітка. Цитований текст та фото взято з офіційної сторінки Дрогобицької міської ради: https://drohobych-rada.gov.ua/u-strukturi-kp-kmg-zapratsyuvala-dilnytsya-sortuvannya-smittya-foto/)

Тепер, через 14 місяців, оглядаючи та читаючи ці переможні реляції Яніва та Кучми, у нас хіба крива усмішка з‘явиться.

Тож туди возили сміття і там його перебирали. В принципі, це правильно, що ще рік тому почали сортувати і перебирати сміття й таким чином кількість його зменшувалася, та й місце непогане, але треба було домовлятися, а не залізати на цю територію рейдерським способом. Залізли і нікому нічого не сказали. Тепер звинувачують сільського голову Рихтич Олега Бориса, що він теж був на тому відкритті «сміттєсортувальної дільниці» і схвалював це. Але він був туди запрошений за день до того відкриття.

Земля не є відведена, а приміщення викупила начебто якась жінка-підприємець, немісцева. Видно, з нею домовилися, що туди будуть возити сміття, а з відводом землі так нічого і не вирішували.

Одне діло, якби це сміття розміщали тільки в тих цехах. Але ми там були і все побачили на власні очі. Територію завалюють. Близько пів гектара вже завалено сміттям. Стоїть піч для спалювання, як я називаю, «піролізний реактор від Кучми» для спалювання сміття. До речі, Кучма говорив, що сміття спалюватимуть методом піролізу, але ж це високотехнологічний метод і на такому реакторі не цигани мають працювати…

Депутати районної ради десь зо три тижні тому їздили туди і кажуть, що стояв страшний сморід. Виявляється, там обпалювали мідні та алюмінієві дроти, щоб спалити ізоляцію, пластмасу. Це страшенно смерділо, і цей сморід розповсюджувався і на Рихтичі, і на Почаєвичі, і на ту частину Дрогобича, що в напрямку автокранового заводу. Я теж особисто чув цей їдкий запах. Ясно, що це все робиться без дотримання жодних норм, правил та вимог, це просто дике сміттєзвалище. Це ми всі побачили. Туди завозять сміття несанкціоновано, там відбирають ПЕТ-пляшку, метал, папір, скло, а решта ж треба кудись вивозити. А спалити легше.

Там на відстані 300-400 метрів від тої сміттєзвалки є хати. І ясно, що місцеві мешканці, які перекрили заїзд, є стурбовані, бо розуміють, що сміттєзвалище має здатність розширюватися. І вони казали, що там найбільше працювало 11 осіб, які жили у вагончику – роми з Закарпаття, в тому числі одна вагітна жінка, яка, як кажуть місцеві, там і народжувала. Зараз їх менше, шість осіб, причому там ми бачили також і дитину. Їм, як кажуть, давали по 300 гривень в день на цілу бригаду і вони це сміття сортували.

Крім того було сказано, що з 8 березня по ночах особливо інтенсивно туди завозили сміття зі сторони Львова, і це тривало декілька діб. А Кучма стверджував, що від початку лютого у Дрогобичі не приймали львівське сміття. І знову брехня.

На запит Рихтицького сільського голови директор КП «КМГ» А. Янів відповів, що «в структурі КП «Комбінат міського господарства» немає сміттєсортувальної дільниці»(!!!), і з часу блокування сміттєзвалища в с. Брониця вивіз, переробка та утилізація сміття проводиться на вул. Гайдамацькій, 25, а також вивіз сміття на вул. Гайдамацьку, 25 КП «КМГ» здійснює на підставі договору з ТзОВ «ДРОГОБИЧ-ЕКО-РЕСУРС» від 20.02.2018.

- То невже Андрій Янів відхрещується від своєї «сміттєсортувальної дільниці», яка ще рік тому була гордістю міської влади? І що це за фірма ТзОВ «ДРОГОБИЧ-ЕКО-РЕСУРС»?

- Та насправді не було жодної сміттєсортувальної дільниці або лінії, як її ще називали. Кучма з Янівим знайшли собі затишне місце подалі від цікавих очей і надумали там з допомогою циганів гачками та граблями тихо перебирати сміття, в т.ч. і львівське, вилучаючи все цінне, яке потім можна здати як вторсировину.

«За відсортоване сміття, таке як пластик, папір, скло, ми отримаємо додаткові кошти» – оце правду сказав Янів, тільки забув сказати, що у свої кишені. Цигани, зазвичай, були не оформлені на роботу і вся діяльність проводилася нелегально. Взимку неодноразово на різних прес-конференціях, понеділкових нарадах Москалик, Красуляк (гол. інженер КМГ), Янів, Кучма на запитання, а що там на Гайдамацькій вулиці робиться, бо туди якесь сміття звозиться, то ці «достойники від влади» казали, що нічого про це не знають і цим не цікавляться. Ну, брехня як завжди, вони не пам’ятають, що вчора набрехали, а не те, що рік тому. А придворні журналісти і писаки тільки «підспівували» цьому.

Треба відзначити, що Кучма завжди і всюди Яніва захищає і вихваляє. Подейкують, що на День комунальника він нагородив Яніва орденом «За заслуги перед Дрогобичем». А пригадується як 2 роки тому, на початку 2016 Янів був одним з перших кандидатів на звільнення з посади. Але домовилися, так само як з Росохою, а наш Тарасьо любить домовлятися з грошовитими людьми. «Правильно!» – кадри, особливо, злодійські та корумповані, треба берегти як зіницю ока! – це їхнє гасло. Якщо своїх не вистачає, то їх треба «імпортувати» з інших територій, наприклад з Трускавця.

А тепер про ТзОВ «ДРОГОБИЧ-ЕКО-РЕСУРС». Ця «фірма» була зареєстрована 19 лютого 2018р. за адресою: м. Дрогобич, вул.. Гайдамацька, 25 (але це територія Рихтич – Б.Г.). Директор (керівник) Кіліян Юрій Володимирович. Вже наступного дня, 20 лютого ця «потужна фірма» уклала договір з КП «КМГ» про надання комплексних послуг у сфері поводження з відходами. Договір на 4-х сторінках. Невідомо чим ця «фірма» володіє – якими машинами, механізмами, який її статутний фонд, зрештою скільки штатних працівників має? Але є два цікаві моменти:

1. В реєстраційному досьє у розділі «Контактна інформація» поданий Київ-старівський телефон, але цифр – там на одну більше, тобто номер є неправильний. Я не вважаю, що це випадковість, це все продумане шахрайство. Тому й журналісти не можуть до Кіліяна додзвонитись. (Але Б. Гринчишин може їм у цьому допомогти – В.К.)

2. Дружина Юрія Кіліяна – Оксана Кіліян працює заступником директора ЗОШ №2 і є родичкою мера міста, начебто двоюрідною сестрою. Цікаво? Думаю, що так. Тому не побоюсь зробити припущення, що ТзОВ «ДРОГОБИЧ-ЕКО-РЕСУРС» є своєрідна фірма «Роги і копита», а точніше своя і рідна фірма мера.

А може хоча б це зацікавило Департамент захисту економіки Національної поліції України???

Кучма часто любить говорити, що Броницьке сміттєзвалище не належить до Брониці, воно, мовляв, є на території Дрогобицького району, але Брониця до нього жодного відношення не має. Цю дурню я колись вперше почув від міськрадівського юриста Кулиняка, наголошую – від юриста. Те саме Кучма тепер говорить і про рихтицьку сміттєзвалку. На прикладі сміттєвої проблеми у Дрогобичі чітко видно, як мер міста через свою некомпетентність та корисливість усе доводить до абсурду.

- А чи не краще всій громаді Дрогобича об`єднатися навколо Тараса Кучми і спільно шукати шляхів виходу, аніж звинувачувати його в обмані? Може він обманює всіх заради якогось вищого блага?

- Ні, це обман виключно заради свого піару. Похизуватися, що він найкращий, мовляв, ми – перші, перші в Україні і навіть вже у Східній Європі, ми дуже багато робимо і до нас цього ніхто не робив, та й, взагалі, ми «впєрєді планєти всєй». Ось такі хвалькуваті бздури часто можна почути від Дрогобицького міського голови Тараса Кучми.

От я порівнюю теперішню владу Дрогобича з попередньою, яка теж добре наживалася. Але ті принаймні хоч знали «червону лінію», за яку не можна заходити. А теперішні цього не знають, бо не мають страху. Але це є загальноукраїнська тенденція. Вся влада діє так після Майдану: «Ми будемо робити, що хочемо, бо ми є влада».

Тому мені особливо прикро, бо я сам майданівець, від райдержадміністрації єдиний з держслужбовців, хто взяв відпустку і поїхав на Майдан. За станом здоров`я я не був там довго, але я був, на тій мирній стадії. І те, що зараз робиться після Майдану, після Революції Гідності – це сумно.

Відносно об`єднання, то Кучма може об`єднати навколо себе ту «громадськість», яка йому є підвладна і вони будуть йому співати «Осанна!». Інші люди, які далекі і від нього, і від політики, дивляться по стану міста. Тож звичайні люди, дивлячись на стан справ, Кучмі просто не вірять. Хоча певну здатність до переконання він має, застосовуються різні технології, випробувані в інших містах, а також досвід «голковколювача», який базується на переконанні, навіюванні та вмовлянні пацієнтів.

Розумієте, в Тараса Кучми дуже цікавий метод – він діє за Фрейдом. Обмовки за Фрейдом. Те, що притаманне йому, він перекидує на когось, приписує іншим. Така собі проекція з себе на інших осіб. І це постійно. Він звинувачує когось іншого в тероризмі, путінізмі, у шкідництві. Навіть на нараді (десь півроку тому) публічно сказав, що в нас у Дрогобичі є п’ять «врєдітєлєй». Коли його одразу спитали хто саме, то він сказав, що перша Лідія Надкернична, другий депутат Тарас Демко, а третій Богдан Гринчишин. Він так і сказав «п’ять врєдітєлів», а потім вже його поправили, що «шкідників».

Навіть отой «знаменитий» термін, який він вжив за Фрейдом на стоденному звіті, «УШЛЬОПКИ», він цілком був невідомий нікому, ми тоді не знали, що це означає, а це – примітивні дикуни. Але слово «ушльопок» одразу бумерангом повернулося до нього і міцно закріпилося за ним як своєрідний позивний або псевдонім. Тема вживання Т. Кучмою російських слів, а зокрема образливих зворотів – це окрема тема, як і його російський період життя, який тривав приблизно 8 років.

- Ви ж колись були в одній команді руху «Чесно». В 2012 році разом з Тарасом Кучмою, Володимиром Кондзьолкою, Михайлом Ваврином та іншими Ви підтримували Романа Ілика, коли він йшов у народні депутати, тоді лише Святослав Сурма підтримував Ігоря Куруса. Наскільки змінилася Ваша думка про Кучму?

- Знаєте, ми тоді не могли так розпізнати його, бо кожен мав свою ділянку роботи. Так, багато з нас, хто гласно, хто негласно, підтримував Романа Ілика. Я був нейтральним, не був у команді Ілика, хоча й голосував за нього. Я казав: «Ми маємо бути нейтральні». Інші, на жаль, тої нейтральності не дотримувалися.

Якщо говорити про теперішній час, то мені соромно, що представник руху «Чесно», який зараз є міським головою, так себе веде. Це просто – АНТИ-Чесно! Але Кучма був правий, коли на громадській раді у бібліотеці казав, що ми живемо в період негідників і результатами Революції Гідності користуються негідники. Він як завжди говорив за Фрейдом – ВІН МАВ НА УВАЗІ СЕБЕ! (див. попередню статтю, відео №2, частина 1).

- Не раз доводилося чути, що над Дрогобичем тяжіє якесь прокляття, бо за всі часи незалежної України був хіба один нормальний мер, та й то недовго – мається на увазі покійний Дацюк. Скажіть, будь ласка, кого Ви бачите наступним мером Дрогобича?

- Прізвищ не називатиму, бо їх буде багато, але це є важка праця – це самопожертва та й знання і досвід управлінський треба мати.

Мені заступник міського голови Дрогобича, трускавчанин Качмар вже кілька разів ставив запитання, на кого я працюю. Я ні на кого не працюю, але я не хочу бачити при владі хабарників, злодіїв і бандитів. Я не хочу їх бачити при владі і все. Незалежно від того, яка політична сила буде.

Звичайно, що я проти регіоналів і особливо есдеків, а це все є дуже переплетено, і оті їхні хвости чи лапи всюди видно. Я при владі хочу бачити компетентних людей, які б не крали і не наживалися до безмежності. Але, на жаль, це стає утопією.

Колись було три «П» Степана Хмари: патріотизм, порядність і професійність. Ми завжди звертали увагу на патріотизм і частково на порядність, а професіоналізм – ну, це, мовляв, таке, навчиться. Зараз в Дрогобичі при владі маємо абсолютно непрофесійну випадкову людину, яка ніколи нічим не керувала, навіть заввідділом лікарні не була. Керував в кабінеті акупунктури хіба що своєю медсестрою-реєстратором…

А тут йому довелося управляти всім містом. Тож не дивно, що керує не він, а з маріонетки ще й ліплять «культ особи». Але це вже тема іншої бесіди…

Спілкувався Володимир Ключак

Р.S. Автор добре усвідомлює, що після публікації цього інтерв’ю та інших статей у майбутньому, він піддасться шаленому опльовуванню кучмоботами і погрозам фізичної розправи (які вже надходять) кучмобандитами. Але відповідь автора одна – НЕ БОЮСЯ та НЕ ЗАЛЯКАЄТЕ. І нема на це ради!

Притримуюся Чорноволівського гасла – «БАНДИТАМ і ЗЛОДІЯМ – ТЮРМИ!»

Богдан Гринчишин

На фото:

1.  ескалатор, який винесе зі сміттям Кучму та Яніва на космічні орбіти Ілона Маска.

2. «піролізний реактор від Кучми».

3. «коптилка», в якій закарпатські роми мали намір накоптити на Великдень ковбаси та шинки для «хазяїв» рихтицької сміттєзвалки.

4 та інші. Виїзд комісії на рихтицьке сміттєзвалище.

 

Cуб’єкти насильства та спеціальні заходи протидії домашньому насильству

З цього приводу у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» консультує директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги Марія Николаїшин.

- Напевно, пані Маріє, спочатку слід окреслити важливі поняття, які будемо застосовувати?

 - Спочатку окреслю два основні важливі поняття: особа, яка постраждала від домашнього насильства (постраждала особа) - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі; кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.

Так ось, як кривдниками так і постраждалими можуть бути наступні особи:

1) подружжя;

2) колишнє подружжя;

3) наречені;

4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя);

5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;

6) особи, які мають спільну дитину (дітей);

7) батьки (мати, батько) і дитина (діти);

8) дід (баба) та онук (онука);

9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка);

10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка);

11) рідні брати і сестри;

12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);

13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими;

14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням;

15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Такий перелік визначено у ч. 2 ст. 3 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Водночас у частині 3 цієї ж статті зазначено, що дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству поширюється також на інших родичів, інших осіб, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання, а також на суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

- Які ж є спеціальні заходи протидії домашньому насильству?

- Стаття 24 цього ж Закону окреслює такі спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

2) обмежувальний припис стосовно кривдника;

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

- Що таке терміновий заборонний припис стосовно кривдника?

- Терміновий заборонний припис виноситься кривднику за заявою потерпілої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Він може містити такі заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Причому, кривдник, стосовно якого винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов’язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ органів Національної поліції України за місцем вчинення домашнього насильства.

- А якщо постраждала особа та кривдник проживають разом, чи діє тоді терміновий заборонний припис?

- Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Ця вимога поширюється теж і на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення. Наголошу, що працівники поліції можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника. Це у тому випадку, коли терміновий заборонний припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити. Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб. Він вручається кривднику, а його копія - постраждалій особі або її представнику.

- Коли припиняється його дія?

- Дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

- Що ж таке обмежувальний припис?

- Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

- заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

- усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

- заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

- заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Цікаво, що право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають: постраждала особа або її представник, а у разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини - батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування.

- На який строк видається обмежувальний припис?

- Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. За заявою осіб, визначених частиною першою цієї статті, на підставі оцінки ризиків обмежувальний припис може бути продовжений судом на строк не більше шести місяців після закінчення строку, встановленого судовим рішенням згідно з частиною четвертою цієї статті. Про видачу обмежувального припису кривднику суддя у встановлений законом строк інформує підрозділ поліції за місцем проживання (перебування) постраждалої особи для взяття кривдника на профілактичний облік, а також районні державні адміністрації та виконавчі органи місцевих рад за місцем проживання (перебування) постраждалої особи. Обмежувальний припис не може містити заходів, що обмежують право проживання чи перебування кривдника у місці свого постійного проживання (перебування), якщо кривдником є особа, яка не досягла вісімнадцятирічного віку на день видачі такого припису. Зауважу, що постраждала особа може вимагати від кривдника компенсації її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає (винаймала) з метою запобігання вчиненню стосовно неї домашнього насильства, а також періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника, у порядку, передбаченому законодавством. У разі порушення кримінального провадження у зв’язку з вчиненням домашнього насильства перелік заходів щодо тимчасового обмеження прав або покладення обов’язків на особу, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, або визнана винною у його вчиненні, а також порядок застосування таких заходів визначаються Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України.

З моменту вчинення домашнього насильства відповідний підрозділ поліції бере кривдника на профілактичний облік кривдників та проводить з ним профілактичну роботу. А працівники відповідних підрозділів місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування забезпечують виконання програм для кривдників.

У подальших публікаціях ми продовжимо консультації від Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Звернутися за допомогою з цього питання Ви можете до бюро правової допомоги – відділу цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Марія БойкоСоздан 13 апр 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником