Трускавецький вісник № 52 (1610) від 24 квітня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 52 (1610) від 24 квітня 2018 р.

23.04.2018У номері: Бумеранг; Два роки стагнації; Тут міг би бути комунальний готель; «Атака легкої бригади» у Трускавці; Короткі новини регіону; Анонси.

Короткі новини

Трускавецькі пластуни взяли участь у відзначенні Дня Пластуна

21-22 квітня двадцять пластунів зі станиці Трускавець приєднались до двохтисячної Пластової спільноти, яка зібралася у Львові на святкуванні традиційного Дня Пластуна. Про це інформує відділ у справах сім'ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради, який забезпечив перевезення трускавецьких пластунів.

Цьогоріч темою фестивалю була морська тематика «Як назвеш, так і попливеш». Причина такої тематики проста – 29 квітня цього року виповниться 100 років з моменту першого підняття прапора української держави на кораблях у Чорному морі.

Пластуни позмагались у таких конкурсах, як театральний, фотоконкурс, конкурс акустичної пісні, інтелектуальний змаг, Містер і Міс Дня Пластуна, танцювальний конкурс, конкурс відеопрезентацій, конкурс інсталяцій, Стенд-ап конкурс, Інстаконкурс, Game-room, літературний конкурс, конкурс винаходів.

А в конкурсі пластового шведінгу, суть якого полягає в тому, щоб зняти власну версію відомого фільму, пластуни станиці Трускавець здобули перемогу в номінації Soundtrack за власне озвучення стрічки «Король Лев». Це завдання пластуни зробили повністю самостійно. Переглянути версію "Короля Лева" від трускавецьких пластунів та фото з конкурсу можна в Інстаграмі на сторінці stanytsyatruskavets.

У Трускавці розпочато діяльність «Правової школи»

В рамках договору про співпрацю, який укладений між Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Трускавецькою міською централізованою бібліотечною системою, на базі Трускавецької дитячої бібліотеки започатковано діяльність «Правової школи».

Перший захід «Правової школи» відбувся нещодавно. Цікава правова гра-вікторина «Права людини починаються з прав дитини» так полонила учасників заходу, що вони й не помітили, як минув час. Головний спеціаліст відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Мар’яна Шуляк різними методами зуміла активізувати школярів до пошуку відповідей на питання. Важливо, що учасники заходу (учні 5-7-их класів) творчо підходили до вирішення поставлених завдань. Зазначимо, що місцевий центр так реалізовує проект "Я МАЮ ПРАВО".

Нагадуємо, що на Дрогобиччині діють три бюро правової допомоги, в яких люди можуть отримати безоплатну правову допомогу. Фахівці бюро приймають за адресою: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Називається, вийшов на пробіжку…

У Дрогобицькому районі рятувальники шукали хлопця 1996 року народження, який вийшов на ранкову пробіжку і вчасно не повернувся. Так, як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, у неділю, 22 квітня, о 11:40 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що в с. Станиля Дрогобицького району 21 квітня о 06:30 вийшов з дому на ранкову пробіжку в лісі та не повернувся місцевий житель 1996 року народження. Групою пошуково-рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України проводились пошукові роботи загубленого.

О 14:50 22-річний хлопець самостійно вийшов поблизу м. Трускавець.

До пошукових робіт залучалось 4 чоловік особового складу, 1 одиниця спецтехніки та 1 собака.

Озеленення у Східниці

Як інформує офіційний сайт Східницької селищної ради, в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» Національний природній парк «Сколівські Бескиди» (Підгородцівське лісництво) організував місцеву акцію «Посади дерево для нащадків». Головна мета акції – збереження, примноження та відновлення лісів, а також шанобливе ставлення до природи, оскільки ліс – невід'ємна складова всього живого та одна з найважливіших складових екології.

Організатор «зеленої» акції, лісничий Яромій Василь Олексійович запропонував створення алеї на території джерел мінеральних вод №25, 26. Працівниками Підгородцівського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» та активістами Східниці здійснено посадку близько 55 саджанців білого клену та оксамиту амурського, на території "кварталу 16" урочища «Явори» (біля джерел мінеральних вод №25,26). Активну участь у заході приймали інспектори з ОПЗФ, провідний інженер з лісовідновлення Джуфер Л.О., майстри з охорони природи, голова Східницької селищної ради Піляк І.Є., секретар ради Журавчак Ю.Д., невропатолог-апітерапевт Сенишин Д.М..

Відпочивальник Сергій, який приїхав з Київської області до Східниці оздоровлюватись цілющими водами джерел №25, 26, також виявив бажання посадити молоді дерева.

Цього ж дня працівниками КП «Господарник» та Східницької селищної ради за ініціативою селищного голови Івана Піляка було висаджено близько 50 саджанців липи в парку «Пантелеймона Цілителя».

Всі учасники акції залишились задоволені якістю зробленої роботи та набули неабиякого досвіду з висаджування лісових культур.

«Завдяки проведенню таких акцій ми робимо великий внесок в озеленення селища та екологічно чисте майбутнє нашого краю. Надіємось, що посаджені дерева, будуть рости на радість не тільки нам, але і майбутнім поколінням», - зазначають у Східницькій селищній раді.

Михайло Цимбалюк: «Влада навмисно затягує процес призначення нових членів ЦВК»

Минулого тижня парламентарі так і не змогли вирішити одне з найважливіших питань, яке стосується виборів, – обрання нового складу ЦВК.

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook нагадав, що термін повноважень більшості членів ЦВК минув ще чотири роки тому, а відтак там вакантні 13 з 15 місць членів комісії.

«Президент ще в січні вніс 14 кандидатур на 13 вакансій, а профільний комітет ухвалив рішення, що за кожну особу голосуватимуть окремо. Яким чином буде вирішена колізія, якщо всі без виключення наберуть достатню кількість голосів – незрозуміло. А про те, що кандидата від ВО «Батьківщини» Порошенко вніс лише після громадського розголосу навіть і згадувати не хочу – очевидно, що у владних кабінетах розігрують чергову шахову партію метою якої є пошити українців у дурні», – написав Михайло Цимбалюк.

За словами політика, 11 осіб в списку неформально можна вважати людьми президента.

«Невже Петро Олексійович піде на найнебезпечніший крок – контроль Центрвиборчкому, аби лишитися ще на один термін президентства. Чи ж не розуміє, що з 9% підтримки виборців, за останньою соціологією, його не врятує вже жодна обіцянка, а тим більше ручне керування такими структурами як ЦВК», – повідомив очільник «батьківщинівців» Львівщини.

«Батьківщина» пропонує, щоб кожна парламентська фракція мала в ЦВК лише по одному представнику, а решта були б представниками незалежного громадянського суспільства. Це дійсно був би чесний і збалансований підхід, який би унеможливив фальсифікації на виборах на рівні ЦВК.

Власна інформація

Świnoujście i Truskawiec chcą współpracować

Andrii Kulchynskyi burmistrz ukraińskiego miasta Truskawiec oraz Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia złożyli podpisy na dokumencie, który jest deklaracją woli partnerskiej współpracy pomiędzy obydwoma miastami. Uroczystość podpisania miała miejsce na sali kongresowej, podczas ostatniego dnia X edycji Baltic Business Forum w Świnoujściu. Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że współpraca Świnoujścia i Truskawiec będzie jednym z trwałych efektów jubileuszowej konferencji. A by tak się stało, podpisaną deklarację będą musiały teraz zatwierdzić rady obu miast.

Świadkami uroczystości byli uczestnicy Baltic Business Forum. Przy okazji zaprezentowany im został film informujący o walorach nowego partnera Świnoujścia. TRUSKAWIEC – leży u podnóża Karpat na wysokości 350 – 400 m n.p.m. To jeden ze starszych i unikalnych kurortów na Ukrainie i w Europie. Uzdrowisko znajduje się w odległości 100 km na południe od Lwowa. Liczba mieszkańców wynosi ok. 22,5 tys. mieszkańców (wraz z wypoczywającymi ta liczba wzrasta do ok. 35 tysięcy). Rozwojowi miasta sprzyja też utworzona w 2000 r. specjalna strefa ekonomiczna (ponad 20 inwestycyjnych projektów o wartości 34 mln USD, przy czym 64% to inwestycje zagraniczne). W ciągu 3 lat działania strefy utworzono 9 nowych przedsiębiorstw i 270 miejsc pracy. W Truskawcu znajduje się 19 sanatoriów i 20 pensjonatów oraz uzdrowiska dla dzieci. Oprócz tego kurort ma dwie pijalnie wód, polikliniki, miejską przychodnię zdrowia, laboratoria naukowe, katedrę rehabilitacji Lwowskiego Medycznego Uniwersytetu i centra rehabilitacyjne. Klimat Truskawca jest typowy dla Karpat Wschodnich: dosyć ciepłe lato, stosunkowo łagodna zima, wczesna wiosna, sucha i ciepła jesień. Burmistrz Truskawca podkreślił, że – mimo że dzieli nas prawie tysiąc kilometrów – to z uroków najpiękniejszego uzdrowiska Ukrainy warto korzystać. Udowodnił to krótki film promocyjny. Zdaniem obu stron nie ma mowy o konkurencji pomiędzy uzdrowiskami w Świnoujściu i Truskawcu. Obydwa proponują inną gamę zabiegów i ukierunkowane są na innego kuracjuszy z różnymi schorzeniami. Dlatego partnerstwo, zdaniem inicjatorów może obu stronom przynieść same korzyści.

Iswinoujscie.pl, fot. Sławomir Ryfczyński

Молодь і закон

 «Я маю право жити на землі,

Творити, дихати, учитись»

19 квітня у Трускавецькій центральній міській бібліотеці була проведена вікторина «Молодь і закон» для учнів 10 класу ЗСШ № 1. Провідний бібліотекар юнацької кафедри Олександра Пфайфер розповіла про те, що на сьогодні проблема правопорушень неповнолітніх є і залишається однією з гострих проблем українського суспільства. Юрист бюро правової допомоги Мар`яна Шуляк продемонструвала фільм про правопорушення і запропонувала ситуації для обговорення. Найбільшу зацікавленість у молоді викликали завдання, в яких потрібно було проявити кмітливість у розв`язуванні кримінальних ситуацій.

В рамках заходу була організована книжкова виставка «Відповідальність неповнолітніх», яка інформувала про світ правових відносин. На завершення заходу кожен учень отримав буклет «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник».

Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані Конституцією і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати, але пам`ятати, що поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар юнацької кафедри Трускавецької ЦБ

Бумеранг

Все повертається бумерангом. Зробиш добро – воно до тебе повернеться. Даси милостиню, допоможеш потребуючому – і отримаєш віддачу, часто в рази більшу за твої видатки. Подібно зі злом – якщо ти його чиниш, то воно до тебе повернеться.

Коли у 2015 році негідники монтували «мультфільми» проти тодішнього кандидата на посаду міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, то вони не думали, що їхня «праця» дасть зворотній ефект. Злість та ненависть до лікаря не зіграла проти Андрія Кульчинського, а вдарила натомість рикошетом проти замовника негідних «мультиків». Але цього замовника життя так нічого й не навчило – тепер, у квітні 2018 року, появляються нові «мультики», які боти поширюють у Фейсбуку.

Коли в 2009 році політтехнолог Кремля з Санкт-Петербурга брався уярмлювати трускавецький люд, то він і гадки не мав, що його розум, вміння та навички, подібно ж як і московські гроші на підкуп та технології виявляться нічим перед мудрістю трускавецької громади. Маніпуляції з «опозиційністю» до Путіна і переоцінка своїх можливостей спрацювали проти технолога на псевдо Мерзавец і він зазнав ганебного провалу – не в столиці і навіть не у Львові, а в провінційному 20-тисячному Трускавці.

Коли в травні 2017 року у Трускавці виникли перебої з вивезенням сміття, то за цією штучно створеною ситуацією стояли певні люди. Вони залучили «активістів», щоб ті блокували бориславське сміттєзвалище, і гори сміття на курорті мали дискредитувати владу міста. І все це для того, щоб на хвилі людського невдоволення нагадати про колишнього, який буцімто не доводив місто до такого стану. Але все повертається бумерангом, і тепер «сміттєва» тема турбує тих, хто «замовляв» її виникнення у Трускавці. Дрогобич досі не налагодив контакту з Броницею, а масштаби забруднення міста явно не надихають на оптимізм.

Коли восени 2017 року один одіозний діяч з Трускавця почав «копати» проти начальника санаторію «Перлина Прикарпаття» з метою самому посісти це «злачне» місце, він і не думав зважати на народну мудрість. А вона каже: «Не копай яму нікому, бо сам в неї впадеш». Але Бог за несправедливість не б`є палицею, є інші методи покарання. Пройшло півроку, і бумеранг влучив у того, хто його кидав.

Той, хто ходив з труною з метою політичного самопіару, змушений був покласти в неї дружину. Той, хто плювався жовчю, змушений був іти на операцію. Той, хто вважав інших ніким, сам став ніким. Той, хто не слухав інших, не може зараз сказати й слова, бо хто б його слухав. Той, хто був вірним псом, сам же мусив вкусити колишнього господаря…

Закон бумеранга діє безвідмовно. Сієш добро – пожнеш благодать. Сієш зло – воно прийде на твою голову. Так було, і то не раз. І так буде й надалі.

Сьогодні кілька людей запитували в мене поради. Що робити з тими «мультфільмами», які порочать людську честь і гідність, адже всі знають, під чиє замовлення їх готують? Що робити з Качмарем у Дрогобичі? Скільки можна терпіти несправедливість? Чому мер Трускавця не дослухається до людей, а дозволяє дерибанити бюджет міста? Як вплинути на несправедливого сусіда? І такі питання люди задають щодня.

Відповідь є – це закон бумеранга. А ще давнє китайське прислів`я про ворога, труп якого спливатиме річкою. Потрібно сидіти біля неї, і чекати. І не дозволяти цьому ворогу опановувати ваші думки.

Коли я читаю сповнені ненависті та немудрості думки-коментарі-статті-побрехеньки, то прощаю цим людям. І молюся за них. Висота життєвого досвіду – це та вершина, на яку піднімають не роки, а добрі вчинки і чисті помисли. Саме з цієї висоти можна побачити річку, котра тече внизу, забираючи в безвість політичні трупи безликих та сірих. Саме з цієї висоти завжди ближче до неба та до Неба. І тільки на цій висоті ти розумієш, що любов сильніша за ненависть.

«Якщо голодує твій ворог, нагодуй його хлібом, а як спрагнений він, водою напій ти його, бо цим пригортаєш ти жар на його голову, і Господь надолужить тобі!» (Приповісті 25:21,22).

Володимир Ключак

Тут міг би бути комунальний готель…

Приємно пройтися центральною частиною Трускавця. Все охайно, ошатно, будівлі милують око. Серед модернових споруд на Шевченка – не лише новобудова «Міротелю», а й торговий центр «КУБ». А ще якихось вісім-десять років тому тут була споруда, яку інакше як «будинок-привид» ніхто й не називав. Колишній магазин «Дитячий світ» (згодом «Мозаїка») перетворився в пустку, і тільки рука нового власника-господаря відвернула лиху долю руйнації цієї споруди в центрі Трускавця.

На жаль, у Трускавці таких «будинків-привидів» не бракує й зараз. І мова не лише про нагірну частину курорту, де «привидами» стали цілі санаторії та верхній бювет. «Привидом» є будівля колишньої дитячої лікарні. «Привидами» є окремі довгобуди на Воробкевича-Макомацького. Зрештою, «будинком-привидом» є будинок на Стуса, 6, а саме пансіонат «Мінерал», зблокований з гуртожитком, знаним в народі як «Червона рута».

Кілька років тому тут проводився ремонт даху зі спорудженням надбудови. Будівлю було огороджено, працювали майстри. Мешканці поблизьких територій погодилися на незручність перекриття проходу до магазину «Овочі-фрукти» та д/у «Ялинка». Надіялися, що «реанімація» будинку буде успішною, і тут житимуть люди. Та не так сталося, як гадалося.

Весна 2018 року. Все навколо цвіте та пахне. На вулиці Стуса люди причепурюють свої оселі, слідкують за чистотою на подвір`ях. І лише одна багатоповерхівка на цій вулиці, а саме «Мінерал», світить вибитими шибами, роззявленими пащеками дверей, сірістю та убогістю зовнішнього вигляду. Стуса, 6 перетворюється на руїну…

Нещодавно довелося почути інформацію, що нібито з приміщення колишньої санстанції (пров. Тихий, 1), котра нещодавно через суд була повернута у комунальну власність, планується зробити комунальний готель. Мовляв, приїжджають різноманітні закордонні делегації, їх завжди треба десь поселяти, розміщати, і таким чином можна буде вирішити цю проблему. Ідея добра, і вартує підтримки.

Зрештою, добрий господар у місті мав би звертати увагу на кожен непорядок і прагнув вирішити проблему. Для прикладу, чому б не розпочати із того ж «Мінералу» від Стебницького ГХП «Полімінерал»? Поцікавитися ціною, і викупити по можливості це приміщення для міста з подальшим переоблаштуванням його під той же комунальний готель. Інший варіант – викупити з метою облаштування пересильного фонду. Або ж просто надати там квартири людям, які потребують покращення житлових умов чи й житла взагалі. Напевно, отримавши дах над головою, нові мешканці власноручно облаштували б собі родинні гніздечка, і «будинок-привид» на Стуса, 6 став би нічим не гіршим від інших будинків на цій вулиці. Як кажуть, головне бажання і перший крок…

А тим часом «ракова пухлина» нагірної частини курорту поволі сповзає вниз. Інформація про банкрутство одного з тамтешніх санаторіїв, чутки про плани виставити на продаж інший санаторій (вже державний) настроюють на песимізм. Загальна ситуація в державі сприяє відтокові людей в інші країни, підприємці опускають руки і відмовляються від ведення бізнесу, оскільки правила гри змінюються надто часто. В цих умовах Трускавець як острівець спокою та добробуту мав би уважніше ставитися до всього, що відбувається на його території. Це стосується і влади, і опозиції, і простих громадян, далеких від політики.

Все починається в житті з малого – з зернини хліб, з промінчика зоря… Подібно і Великий Трускавець як в прямому територіальному значенні, так і в контексті розквіту та процвітання, починається з порядку на кожному об’єкті. В тому числі й такому як частинка Стебника у Трускавці, «Мінерал» на Стуса, 6…

Володимир Ключак

Трускавець: «атака легкої бригади»

Під час Кримської війни (1853-1856 р.р.) лорд Альфред Теннісон описав атаку англійських кіннотників на позиції артилерійської батареї росіян під Балаклавою. Всі вони загинули, і з того часу цей вираз застосовується для означення відчайдушно безнадійної справи. Таку справу автор цих рядків мав із директором Трускавецької СЗШ №1 добродієм Володимиром Щигелем. Отже про все, за порядком.

Про нашу зустріч ми домовилися заздалегідь. Я пояснив добродію директору, що Асоціація «Нові Горизонти» (АНГ) спільно з Центром працевлаштування молоді (ЛОДА) пропонують провести семінар-тренінг для старшокласників «Молодь торує шлях у краще майбутнє». Тренінг надасть інструментарій створення презентацій (класу, школи, Трускавця), посилить лідерський капітал учнів-старшокласників. Декілька активних учасників тренінгу матимуть змогу взяти участь у всесвітньому форумі молоді, що відбудеться у вересні у Львові. Також буде можливість отримання малого гранту для презентації школи чи/та міста Трускавець. Директор все це вислухав і попросив написати відповідного листа, який і було підготовлено до зустрічі.

Вона відбулася у п’ятницю, 20 квітня, напередодні запланованого семінару. Я представився добродію директору. Добродій Щигель попросив нагадати йому про предмет зустрічі, бо «був дуже зайнятий, коли розмовляв зі мною по телефону». Я все знову розтлумачив очільнику школи. Підкреслив, що подібні тренінги ми проводили у школах регіону, зокрема, минулоріч, у гімназії ім. Б, Лепкого (туди можна зателефонувати, щоб почути схвальні відгуки). Тренінг проводять високофахові тренери, зокрема, добре відома трускавчанам пані Леся Довганик – ініціатор та організатор економічних форумів у Трускавці, літніх дитячих таборів тощо .Описав я і перспективи, які матимуть не лише учасники заходу, але власне, школа та місто-курорт, позаяк ідеї та напрацювання молодих лідерів матимуть перспективи імплементації.

Та коли я звернув увагу на реакцію шкільного очільника, то не побачив на його обличчі жодної зацікавленості. Ба більше, добродій заявив, що йому потрібен лист або від ЛОДА або від обласного управління освіти. Мовляв, це ще треба було б погоджувати і з міським відділом освіти… Я сказав, що офіційного листа АНГ достатньо – це тривала, перевірена часом практика. На що добродій Щигель заявив, що «не може допустити посторонніх осіб до дітей. Бо школа – це державний заклад». І взагалі, «серед дітей-старшокласників є батьки-журналісти і вони завжди пишуть, щоб подібні заходи у школі не проводилися». На що я сказав добродію, що можна запитати про це у журналістів, бо якраз минулоріч АНГ провела два семінари якраз для трускавецьких медійників – понад 30 учасників. Мене здивувало, що до нашої розмови, як це ми завжди практикували, директор не запросив завуча чи методиста. Потім добродій директор спробував перекинути все на УРБАН-бібліотеку, мовляв, чому не там? Довелося пояснювати, що АНГ плідно та відповідально співпрацює з цією креативною структурою (завідувач пані Віра Савка): ми проводили там засідання «Живої бібліотеки» (до речі, вперше у регіоні), дискусійного клубу. А в школі старшокласникам буде більш комфортно, тим більше, що ми домовилися про повноцінне харчування школярів за місцем проведення заходу – у їх рідній школі.

І тут наступив момент «Атаки легкої бригади»: я побачив що добродій директор СЗШ №1 Трускавця Володимир Щигель заперечує будь-яку можливість проведення запропонованого семінару-тренінгу: він вже нічого не говорив про якісь офіційні листи, а чи критику з боку батьків, - у очах людини, що сиділа навпроти мене не було жодного проблиску думки. Йому просто не хотілося зайвих для нього турбот. Хоча всі організаційні питання вирішували організатори заходу. «Нічим не можу вам допомогти» - заявив наостанок добродій директор. Що я мав сказати цьому чиновнику від освіти? Що він позбавляє своїх учнів нових знань та досвіду і т.д., і т.п.? Добре бачив – мені трапився чоловік, випадковий у освітянській сфері, хоча не випадково, як на мене, посів крісло директора, бо його очевидне «нє пущать», мабуть, влаштовувало таких самих байдужих чи невігласів чинуш у освіті. Не подіяли на цього ще молодого, добре вгодованого чолов’ягу мої слова про те, що я сам проводжу цілий день у аудиторії, де юні школярі мають змогу проявити свої найкращі якості та здібності, що я бачу їх очі на початку заняття та під кінець. І вони разюче відрізняються, наповнюючись молодим завзяттям та бажанням змін на краще. Бажанням торувати шлях у краще майбутнє. Цей шлях їм перекрив/приховав своєю власною волею директор школи №1 добродій Володимир Щигель. Що на це скажуть батьки дітей старшокласників, які зі слів директора «забороняють проводити заходи в школі» і з якими він не погодився порадитися? Запитання не риторичне.

Олександр Магльона, член НСЖУ, президент АНГ

Примітка. Це фото добродія директора Щигеля взято з його партійних агіток.

Два роки стагнації

В ці дні минає два роки Уряду Володимира Гройсмана. Головний урядовець тішиться своїми досягненнями і схоже таки має переконання, що показує усім «як керувати країною», але для громадськості й усіх людей, які здатні критично мислити, діяльність уряду Гройсмана (не кажучи уже про досягнення) є більш, аніж сумнівною! Ми чітко бачимо, що дії більшості міністрів за цей час лише наближали українців до ще більших злиднів, депресії та невпевненості у завтрашньому дні. А відтак, початкові слова Гройсмана про філігранні управлінські вміння вже сприймалися як погроза та приреченість…

За гарними словами прем’єр-міністра дуже багато невирішених, а також наново назрілих проблем. Також додаються все нові виклики, перед якими постає Україна, і які пов’язані з війною, геополітичними перетрубаціями та й врешті цілком природною зміною світу. Втім, ні старі, ні нові проблеми уряд не вирішує, а скоріше з якимось дещо дивним і диким фанатизмом грається в політику, забуваючи про господарську роботу. Він працює на те, аби втримати чиновників на своїх посадах якомога довше, а добробут українців, на жаль, у владних кабінетах відставили як справу останнього порядку, як щось непотрібне і навіть зайве…

За два роки в Україні суттєво знецінилася гривня, зросли ціни, відбувається безперервний процес інфляції, постійно підвищуються комунальні тарифи, росте індекс корупції, підвищується рівень злочинності, українці активніше втікають за кордон для того, щоб вижити… і цей перелік можна продовжувати далі.

Сам же Уряд Гройсмана - це суцільні вибіркові та експериментальні рішення – пенсійна, медична, адміністративна, правоохоронна реформи - чи не всі вони, ледь розпочавшись, показали, що результату не буде. Бо для того, аби щось реформувати потрібно по-справжньому хотіти, створювати усі необхідні умови, а не просто демонструвати «хороше лице» перед зовнішніми кредиторами при паскудній грі всередині країни. У результаті псевдореформ з державного бюджету витрачено сотні мільйонів на нереалізовані плани… на плани. Які ніхто й не хотів реалізовувати.

Нинішні чиновники тішаться ростом іноземних інвестицій (більшість коштів переводяться в офшори), але якщо порівнювати з попереднім роком, то вони зменшилися на 1 мільярд доларів. Міжнародний валютний фонд суттєво скорочує об’єми фінансування об’єктів в Україні і найважливіший, «найуспішніший»показник діяльності Уряду – це трудова міграція сотень тисяч українців.

Й не дивно, що цього тижня Володимир Борисович так і не відзвітував за свою роботу перед парламентарями, його звіт перенесли аж на 20 червня і, ймовірно, що таке відтермінування було вмотивоване тим, що голосів на його затвердження у Раді може й не вистачити. А отже тривають домовленості і торги, а отже знову політики без господарювання…

На тлі таких «успіхів» смішним видається бажання Володимира Гройсмана брати участь у чергових парламентських виборах. І ця заява, впевнений, була адресована не широкому загалу, а конкретно Президенту України Петрові Порошенку, бо ж про те, що між ними існує конфлікт політологи говорять все частіше. Таким кроком прем’єр-міністр демонструє те, що він остаточно йде у самостійне політичне плавання, яке поволі може перейти у волання про допомогу потопельника… І не виключено, що прем’єра таки порятують, доєднавши до однієї з політичних сил…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»Обновлен 25 апр 2018. Создан 24 апр 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником