Трускавецький вісник № 60 (1618) від 8 травня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 60 (1618) від 8 травня 2018 р.

08.05.2018У номері: Пам`яті Дарії Соловчук; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Дрогобицьку РДА може очолити Андрій Шевкенич

Як інформує наше власне джерело, кандидатура дрогобичанина Андрія Шевкенича розглядається як одна з можливих на зайняття посади голови Дрогобицької РДА.

Андрій Шевкенич – депутат Дрогобицької міської ради від БПП «Солідарність», довгий час працював начальником відділу охорони здоров`я Дрогобицької міськради, тепер працює лікарем в одному з санаторно-курортних закладів Трускавця.

Боротьба за посаду голови Дрогобицької РДА розпочалася після підтвердження в Львівській ОДА інформації про те, що очільник ДРДА Володимир Шутко написав заяву на звільнення. Серед тих, хто може обійняти цю посаду, називають також Романа Корпана, Віталія Скоропада та кількох інших відомих на Дрогобиччині осіб.

Для аграріїв області діє Гаряча лінія щодо незаконного використання земель

Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номером гарячої лінії 098-322-65-73.

Відтак усі звернення про можливе самовільне захоплення земель, або ж їх неправомірне використання, оперативно перевірятимуть. За результатами перевірок направлятимуть відповідні звернення у правоохоронні органи.

За результатами роботи оперативного штабу вже відкрили кримінальні впровадження щодо трьох компаній за незаконне володіння землею.

Зазначимо, що в межах діяльності штабу на Львівщині діють мобільні точки доступу до надання безоплатної правової допомоги. Отримати правову допомогу можна:

- Жовква – 8 травня, 11:00-13:00 год;

- Радехів – 10 травня, 11:00-13:00 год;

- Кам’янка-Бузька – 10 травня, 14:00-16:00 год;

- Золочів – 15 травня, 11:00-13:00 год;

- Броди – 18 травня, 14:00-16:00 год;

- Яворів – 22 травня, 11:00-13:00 год;

- Пустомити – 25 травня, 10:00 -12:00 год;

- Самбір – 30 травня, 14:00 - 16:00 год;

- Городок – 1 червня, 10:00-12:00 год;

- Перемишляни – 5 червня, 11:00-13:00 год;

- Старий Самбір – 8 червня, 14:00-16:00 год;

- Миколаїв – 12 червня, 10:00-12:00 год;

- Стрий – 12 червня, 14:00-16:00 год;

- Жидачів – 15 червня, 11:00 – 13:00 год;

- Дрогобич – 19 червня, 14:00-16:00 год;

- Мостиська – 22 червня, 11:00-13:00 год;

- Буськ – 25 червня, 11:00-13:00 год. у приміщеннях районних державних адміністрацій.

На Львівщині завершився етап чемпіонату України з ралі «XVI Ралі Галіція»

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, на території Львівщини (Дрогобицький, Старосамбірський, Сколівський, Турківський райони, м. Трускавець та м. Борислав) відбувся І етап чемпіонат України з ралі «XVI Ралі Галіція».

Змагання відбулись за ініціативи Автомобільної федерації України та Галицького автомобільного клубу під егідою Міністерства молоді та спорту України за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької, Сколівської Старосамбірської, Турківської райдержадміністрацій, Трускавецької та Бориславської міськими радами.

Традиційно чемпіонат України «Ралі Галіція» приваблює найсильніших пілотів - чемпіонів України з ралі та іноземних спортсменів.

У цих перегонах взяли участь 33 екіпажі з Львівської, Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Одеської, Чернівецької, Черкаської, Харківської областей, а також іноземні спортсмени з Німеччини, Латвії, Литви та Польщі.

За звання найвправніших і найшвидших було представлено екіпажі на машинах різних моделей від Subaru Forester — до ВАЗ 2101.

Особливості траси:

Загальна довжина маршруту «XVI Ралі Галіція»- 326 км, з них 144,8 км - спецділянки. Кількість спецділянок – 10.

Загалом у змаганнях з ралі було розіграно 7 комплектів в 5 класах: N4, 2 WD, 2 WD Open, 4 WD Open, RC 2 за якими визначено переможців в абсолютном та командному заліках.

Результати І етап чемпіонат України з ралі «XVI Ралі Галіція» розподілились наступним чином:

В абсолютному заліку перемогу здобув Janis Vorobjovs (Латвія) на автомобілі Mitsubishi Lancer, ІІ місце посів Ганджа Борис (м. Київ) на автомобілі Mitsubishi Lancer, ІІІ місце - Козлов Олександр (м. Київ) на автомобілі Subaru Impreza.

В командному заліку призові місця розподілились:

1. «MOST» (м. Київ) – 82 очки

2. «482 Rally» (м. Київ) – 80 очки

3. «IAMC RALLY TEAM TRUSKAVETS» (м. Трускавець Львівської області) – 65 очок.

Власна інформація

Депутата Трускавецької міської ради оштрафували, бо не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані

За участі прокуратури Львівської області, Трускавецький міський суд визнав винним депутата місцевого органу самоврядування у вчиненні двох адмінправопорушень, пов’язаних із корупцією, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю).

Перебуваючи на виборній посаді чоловік був зобов’язаний повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані.

Проте, народний обранець не задекларував купівлю автомобіля «BMW X5» вартістю понад 522 тис грн та кошти від відчуження «MERCEDES-BENZ» за більш як 173 тис грн. За наслідками судового розгляду до винної особи застосовано стягнення у вигляді штрафу на суму 1700 грн.

Зазначимо, що вказане судове рішення може бути оскаржене особою у апеляційному порядку.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Пам`яті Дарії Соловчук

7 травня в приміщенні Бориславської бібліотеки для юнацтва (вул. Коваліва, 32) було пом`януто Дарію Соловчук на 40-й день після її смерті.

Її смерть була несподіваною для всіх, і громом вразила найближчих – чоловіка Романа та доньок Лесю і Наталію. Для бориславців Дарія Соловчук запам`яталася як усміхнена, лагідна жінка з почуттям гумору, чудовим голосом та любов`ю до пісні і праці. І аж не віриться, що її вже немає серед нас, що відійшла у засвіти навіки…

«Дарія Соловчук народилася 24 квітня 1953 року в смт. Отинія на Коломийщині (Івано-Франківська область). Ще зовсім юною доля привела її до Борислава: 1972 року вийшла заміж за журналіста Романа Соловчука, і разом з ним прожила у місті нафтовиків 45 літ.

Дарія Соловчук закінчила Дрогобицький нафтовий технікум і працювала оператором в управлінні бурових робіт, економістом на філіалі НДІ «Синтез». Мало не два десятки літ віддала міському часопису «Нафтовик Борислава». Тут особливо проявила себе у видавничій роботі – у складі редакційної видавничої групи долучилася до виходу близько 20 книг і довідників. Кращі її роботи – це комп’ютерна верстка і дизайн історичного довідника «Бориславські нафтовики на межі тисячоліть», літературно-мистецького збірника «Бориславський ізмарагд», роману Р.Соловчука «Барабський міст», історико-краєзнавчого нарису Р.Тарнавського «Мразниця», історичної книги І.Нижника «Легенди гір», п’ятикнижжя поезій І.Нижника, історико-краєзнавчого нарису М.Желема «Мацина Велика- село Лемківське», двох поетичних збірок Ганни Костик, прозових книг Р.Соловчука «Краяни», «Дві брами», багатьох телефонних довідників, зокрема, «Земля Франкова: Борислав, Східниця, Попелі» та інших видань

Із 2005 року Дарія Соловчук активно виступає із нарисовими публікаціями на сторінках «Нафтовика Борислава», пише про цікаві долі бориславських жінок. Кращі її нариси - про 100-літню Ганну Федиців із Бані Котівської, відому лемківську співачку Анну Герман, кінорежисера киянку Галину Кувівчак-Сахно, родом із Мразниці, вчительку сьомої середньої школи Лідію Гірняк (Смакулу), вишивальницю, активну союзянку Аллу Муляву. А ще ж були друковані роздуми жінки-громадянки на актуальні теми життя, гуморески, оповідання. Останньою творчою роботою її був нарис про союзянку Ганну Попову.

У час Майдану Дарія Соловчук разом із чоловіком побувала в Києві, вступила в бориславську жіночу сотню, брала активну участь у громадському житті міста.

За активну життєву позицію, високий жіночий авторитет союзянки Борислава обрали свою посестру Дарію Соловчук головою міського осередку «Союз Українок». Під її головуванням союзянки провели чимало цікавих зустрічей з молоддю і громадою, зокрема у межах проведення ювілейного року з нагоди 90-ліття Героїні Світу Ірини Сеник. У зв’язку із хворобою змушена була передати керівництво осередком іншій посестрі.

Це була унікальна жінка, яка жила для інших, турбувалася не лише про чоловіка, дітей та внука, а й про ближніх.

Пані Дарія була згустком доброї енергії і світла, любові до ближнього, християнського милосердя і великого українського патріотизму. Такими ж виховала і двох доньок, які продовжують мамині традиції.

Була міцною опорою і порадницею для чоловіка-письменника і журналіста, сприяла його плідній творчій роботі, була його ангелом-охоронцем.

Непоправної втрати зазнала не тільки сім’я Соловчуків, а й уся бориславська громада.

Висловлюємо найщиріші співчуття усій родині.

Вічна пам’ять і Царство Небесне нашій посестрі Дарії Соловчук.

Ми завжди пам’ятатимемо про Тебе, посестро, Твої добрі справи. Твоя сонцесяйна усмішка повсякчас житиме серед нас», - висловилися після сумної звістки про смерть Дарії Соловчук її посестри з Союзу Українок Борислава.

Під час вечора пам`яті Дарії Соловчук у бібліотеці для юнацтва м. Борислава присутні згадували добрим словом покійну, пригадували різні життєві ситуації. Роман Соловчук представив увазі присутніх книги та збірники, руку до яких приклала Дарія Йосипівна. Свою поезію зачитали поети Богдан Британ та Богдан Завідняк, а поет Роман Квітневий у телефонному режимі запевнив у тому, що незважаючи на неможливість особисто побувати на зустрічі, душею він з приятелями Дарії Соловчук. Добрими словами згадала про покійну завідувачка бібліотеки-філії для юнацтва Оксана Смерека. Роман Соловчук подякував всім присутнім за пам`ять про його покійну дружину та за добрі слова на її адресу.

Життя минає, і ми не замислюємося над тим, що кожен прожитий день наближає нас до смерті. Іноді грішимо, іноді не прощаємо, іноді гадаємо, що маємо ще дуже-дуже багато часу на все. Але не знаємо навіть, що ж буде сьогодні до вечора, і чи побачимо ми цей вечір. Мудреці кажуть, що варто кожен день прожити так, немов би це був останній день життя. Звісно, це непросто. Але все-таки вартує час від часу старатися вдосконалювати своє життя, поєднуватися з Богом та людьми і бути готовими на смерть.

Дарія Соловчук залишила по собі слід на цій землі. Хоча фізично її вже немає серед живих, але людина живе доти, доки перебуватиме в пам`яті людській…

Володимир Ключак

Інформує ДЮСК «Спортовець»

3-5 травня у Трускавці, в ігровому залі спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСК «Спортовець» проводився міжобласний турнір з волейболу серед дівчат 2005 – 2006 р.н. пам’яті першого директора дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» Лоба Івана Павловича, який присвятив своє життя розвитку дитячого спорту і у 1981 році відкривав дитячо-юнацьку спортивну школу (теперішній ДЮСК «Спортовець»). Це традиційний турнір, який проводиться з 2008 року.

Відкривав спортивні змагання директор ДЮСК Любомир Мацькович. Вітали учасників заходу міський голова м. Трускавця Андрій Кульчинський та завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Роман Коваль.

Змагання проводились за коловою системою. За результатами 15 ігор переможцями міжобласного турніру стали волейболістки зі Стрия. Друге місце виборола команда дівчат з Нового Роздолу. Третє місце зайняла команда Старого Самбора. Четверте місце у активі вихованок Трускавецького ДЮСК «Спортовець», а 5-6 місця у турнірній таблиці посіли юні спортсменки з Луцька та Калинова (Самбірський р-н.).

5 травня у Львові команда вихованців відділення футболу Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» з рахунком 3:1 виборола перемогу у команди «Прайд» (м. Львів) в черговому матчі дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини серед юнаків 2007 р.н.

Голи у ворота львів’ян забили Андріяшин Микола, Шмігельський Микола та Ключник Олександр (тренер ДЮСК Олег Оринич).

5 травня у м. Сокаль, відповідно до регламенту проведення чемпіонату України з волейболу серед команд юнаків та дівчат загальноосвітніх навчальних закладів, відбулись фінальні обласні змагання з волейболу.

У середній віковій групі (2004 р.н. і мол.) Трускавець представляла команда дівчат СЗШ №1, яка виборола ІІ місце, уступивши у фінальній грі команді дівчат з Червонограда. Підготував призерів Львівщини вчитель фізичної культури СЗШ № 1, тренер ДЮСК Юрій Бєлов.

6 травня у м. Дрогобич команда відділення боксу ДЮСК «Спортовець» брала участь у боксерському турнірі «JUNIOR BOXER – 2018» серед молоді.

Всього у турнірі змагались 60 учасників зі спортивних клубів Дрогобича («Колізей», «Штурм», «Спартак», «Кіокушинкай карате»), Стебника («Патріот») та Трускавця («Спортовець»).

Семеро трускавчан вибороли перемогу та І місця (тренери ДЮСК Мінів Назар та Анатолій Гратків): Летнянчин Олег, Садов`як Назар, Грицик Микола, Побережний Ілля, Курдас Віталій, Макулич Андрій, Кот Богдан.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботиСоздан 08 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником