Трускавецький вісник № 65 (1623) від 18 травня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 65 (1623) від 18 травня 2018 р.

18.05.2018У номері: Інтерв’ю з Сергієм Чурбановим; Про підтримку ФК «Зоря-Трускавець»; Трускавець відзначив День Вишиванки; Рекомендації щодо оздоровлення дітей влітку; Позиція Михайла Цимбалюка щодо реформи поліції; Екскурсія бібліотекою.

Короткі новини

Михайло Цимбалюк: «Час селфі закінчився, у поліції є великий некомплект, недовіра самих поліцейських до своєї професії»

Випадок з львівськими патрульними, коли одна з поліцейських отримала ножове поранення, свідчить про необхідність підвищення професійного рівня працівників поліції.

Про це в коментарі одному з Інтернет-видань заявив голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина», генерал міліції і колишній ректор Львівського державного університету МВС Михайло Цимбалюк.

«Насамперед хочу висловити співчуття поліцейській, яка отримала поранення в результаті виконання службових обов’язків. Але водночас мене хвилює ситуація в поліції не тільки Львівщини, а й цілої України», – зазначив він.

На його думку, подібні ситуації є результатом непрофесійності підбору кадрів, відсутності реальної системи навчання і підготовки поліцейських. І це проблема керівництва, яке саме надзвичайно слабке і непрофесійне. А поліцейські, на думку Цимбалюка, не готові ні морально, ні фізично, ні професійно до того, що «вони завжди йдуть в бій і що на них може чекати небезпека».

«У випадку з львівськими патрульними я вважаю, що треба керівництву Нацполіції розібратись, по-перше, чому були такі дії поліцейської, яка пішла сама на затримання цього правопорушника, чому її напарник не страхував, хоча насправді йти затримувати повинен спочатку чоловік, а не жінка. По-друге, сьогодні порушено кримінальне провадження за фактом. Я хочу вірити, що слідство буде об’єктивним і встановить той факт, що поліцейський мав право в цьому випадку застосовувати вогнепальну зброю», – зазначив голова Львівської «Батьківщини».

Він додав, що там, можливо, є інші нюанси, про які громадськість не знає, але сам факт, який стався, говорить про те, що професійність поліцейських є дуже і дуже низька.

«Час селфі закінчився, у поліції є великий некомплект, недовіра самих поліцейських до своєї професії. Це якраз спричиняє такі непоодинокі випадки. І як чув на засіданні сесії обласної ради, як керівник патрульної поліції звітував, що в них 20 автомобілів не експлуатуються через поломки, 22 – через ДТП не виходять на несення служби. Тобто патрульна поліція, не сформувавшись, уже знищена. І знищена руками поліцейських.

Нагадаємо, 13 травня у Львові чоловік підрізав працівницю патрульної поліції. На вул. Стрийській трапилась ДТП, водій намагався втекти від патрульних. Одна з поліцейських хотіла затримати втікача і він поранив її ножем. Нападника затримали після того, як йому вистрелив у ногу інший поліцейський.

Власна інформація

Екскурсія бібліотекою

17 травня до центральної міської бібліотеки м. Трускавця завітали учні 2-го класу ЗСШ №1 (класний керівник Мотика Віра Тадеївна). Провідний бібліограф Волчанська Ярослава Миронівна провела екскурсію бібліотекою. Вона ознайомила дітей з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, її структурними підрозділами. Учні дізнались багато нової інформації про бібліотеку. Цікавим доповненням до екскурсії став перегляд мультфільму «Знайомтесь! Бібліотечні каталоги та картотеки».

Молодших школярів вразила кількість книг, які вони побачили у книгоховищі. На згадку всі разом зробили світлини в книгозбірні.

Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБ

Сергій Чурбанов: «Багато людей дізнаються про «Нафтусю», тільки приїхавши до Трускавця»

Трускавчани пам’ятають яким занедбаним та непривабливим виглядав ще п`ять-десять років тому готель «Трускавець» у самісінькому центрі міста. Здавалося, він повторить долю багатьох об’єктів, котрі «відцвіли» і перетворилися в руїну.

Але ж ні – в останні два роки готель отримав друге дихання і став процвітаючим. Тепер про готель «Трускавець 365», його цікаві та недорогі пропозиції сімейного відпочинку для активних людей знають по всій Україні. Величезна заслуга в цьому директора готелю Сергія Володимировича Чурбанова. Уродженець Кривого Рогу вносить свою вагому лепту у промоцію Трускавця, а готель став справжньою візитівкою нашого міста-курорту. Саме з Сергієм Чурбановим спілкуємося сьогодні про бізнес, політику, промоцію та пріоритети.

- Пане Сергію, як вдалося такий занедбаний готель перетворити у процвітаючий вид бізнесу? Що було потрібно в першу чергу: гроші, віра, бажання чи щось інше?

- Я думаю, що Ви самі відповіли на це запитання. Так, гроші, віра і бажання. А в першу чергу це була віра.

Коли ми у 2015 р. вперше приїхали до Трускавця, і коли приймалося рішення про придбання готелю, то чомусь у нас відразу виникло відчуття, що саме сюди захочуть приїздити наші клієнти.

Були різні варіанти розвитку туристичного бізнесу, були різні пропозиції, але ми обрали Трускавець, і не пошкодували про це. Два роки нашої роботи показали, що ми не помилилися. Люди приїжджають, милуються красою нашого краю, вони задоволені.

- Чим «Трускавець 365» відрізняється від інших готелів курорту? У чому його «фішка»?

- Я б сказав, що нас відрізняє все. Ми єдиний готель у Трускавці, який працює не на чисте оздоровлення. Хоча ми не відмовляємо гостям в такому сервісі, в нас є і бювет, є і лікарі, проте наш основний напрямок – це туризм.

Різноманітність і якість походів і розважальних заходів, які ми пропонуємо нашим гостям плюс наша любов до них, яку вони відчувають – це нас і вирізняє.

- Гості готелю «Трускавець 365» - хто вони? Чому вони обирають саме Ваш готель? І чим поясните той факт, що навіть в період «низького сезону» у Трускавці у Вас нема проблем із заповнюваністю? Чи може це комерційна таємниця?

- Насправді нема ніякої таємниці. Наші гості – це люди з різних куточків світу, але переважно це все-таки Центральна, Північна, Південна та Східна Україна. Останнім часом бачимо велику зацікавленість нами зі сторони поляків, і сподіваюся, що ми й їм зможемо показати те все, що ми на сьогоднішній день показуємо нашим гостям з України.

Що стосується «низького сезону», то є таке золоте співвідношення як «ціна-якість». Ми знаємо про низький сезон і думаємо – а що люди будуть робити в цей час? І ми пропонуємо їм такі послуги, щоб вони тут не сумували, щоб були зайняті.

Як кажуть, у природи немає поганої погоди. Взимку ми даємо гірськолижний сервіс, постійно працюють аніматори, організовуємо походи різного рівня складності, вводимо нові програми, коригуємо існуючі. І таким чином ми даємо людям впевненість, що їхній час, проведений у Трускавці, не пропаде даремно, а буде використаний з максимальною користю.

Тож одним із показників нашої роботи є те, що люди до нас повертаються, приїжджають цілими сім`ями, запрошують друзів, розповідають іншим, як їм добре відпочивалося у готелі «Трускавець 365».

- Чи не було до Вас претензій від інших готелів, що Ви демпінгуєте ціни? Адже 3 – 3,5 тисячі гривень за тиждень для однієї особи – це досить невисока ціна.

- Ну, я не думаю, що в системі ринкових відносин можливі якісь претензії. Хіба що на рівні якихось розмов…

Але Трускавець настільки великий і тут такий широкий спектр надаваних послуг, що знайти щось для себе можуть всі. У тому числі туристи – на різний смак.

Кожен готель, кожен санаторій вибирає свою цінову нішу і відповідно свого клієнта.

- Які екскурсії готелю «Трускавець 365» користуються найбільшим успіхом?

- Що стосується популярних екскурсій, то люди в більшості хочуть побачити Карпати, всю їх велич, красу і повноту. Вони люблять їздити в гори, дивитися скелі Довбуша, фортецю Тустань, канатну дорогу у Славському – їм це приносить велике задоволення.

Поряд з цим є гості, які їдуть з інтелектуальним навантаженням – вони дивляться замки Львівщини та Закарпаття, відвідують Львів. Кожен має можливість вибору – що йому цікаво, таку екскурсію відповідно і обирає.

Мені наприклад дуже подобається, коли набирається велика група людей і ми можемо їм показати Трускавець, Дрогобич, Борислав. Адже і в нас є багато що показати нашим гостям.

- Таким чином Ви робите промоцію…

- Кожен турист, який приїжджає до нас, в перший день отримує екскурсію по Трускавцю. Я дуже радію, коли бачу як групи людей по 40-50 чоловік інтервалом в 2 години йдуть дивитися Трускавець. Багато з них тут вперше, вони приїжджають і бачать, що це європейське місто. Багато людей дізнаються про «Нафтусю», тільки приїхавши до Трускавця. Частина з цих людей обов‘язково повернеться до нашого міста в майбутньому.

Люди їдуть до нас з туристичною метою, а в доповнення отримують консультацію лікаря, дізнаються про «Нафтусю», розуміють, які її лікувальні властивості. Про це обов’язково розповідають наші екскурсоводи.

Навіть якщо зараз у цих людей нема проблем зі здоров`ям, то через певний час ця інформація їм може знадобитися. І вже вирішуючи куди їхати на лікування, вони знатимуть про Трускавець, про «Нафтусю», про потужну діагностично-лікувальну базу міста-курорту. Так що ми працюємо не тільки на сьогодення, але й на майбутнє.

- Хоча проблем із заповнюваністю готель не має, та Ви постійно впроваджуєте якісь нові програми. Що нового плануєте впровадити найближчим часом?

- Ми не стоїмо на місці і фактично кожен місяць у нас з`являється як мінімум один маршрут. Для прикладу, минулої неділі ми їздили до Старого Самбора, вивчаючи можливість нового маршруту, перед тим вивчали можливість продовження маршруту зі Східниці до Рибника та Майдану, де є багато цікавих речей, зокрема популяція зубрів в Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Правда, нас трохи стримує в цьому питанні якість доріг…

У нас є плани зробити на кожен день якусь закордонну екскурсію. Вже є певні напрацювання в цьому плані щодо Польщі, зокрема маємо дві екскурсії – Перемишль-Красічин та Сянок-Саліна. Плануємо возити наших гостей до Кракова, а в майбутньому організовувати екскурсії до Словаччини та Угорщини.

Детальніше про наші пропозиції можна дізнатися на сайті готелю «Трускавець 365» www.truskavets365.com.ua чи на нашій сторінці в мережі Фейсбук.

- Політика і бізнес невіддільні. «Трускавець 365» інколи пов`язують з партією «Самопоміч», можливо тому, що тут перед виборами був офіс цієї партії чи тому, що у їдальні харчуються працівники міськради. Проте особисто Вас не було помічено у якихось політичних проектах. Чи плануєте в майбутньому паралельно з бізнесом зайнятися і політичною діяльністю?

- Не розумію, з якого дива наш готель прив`язали до «Самопомочі». Так, дійсно, тут перед виборами «Самопоміч» орендувала офіс, але це нормальна практика. Нічого дивного немає і в тому, що тут іноді обідають працівники міськради. Це цілком логічно, бо по-перше ми найближчі, по-друге, тут якісне харчування, а по-третє, це обходиться досить бюджетно, тобто недорого. Тож запрошую і Вас, можете самі в цьому пересвідчитися. В нас система «шведський стіл», ціна 80 гривень – я думаю, що це найдешевше, що є на сьогоднішній день у Трускавці. Так що працівникам міськради нема що вигадувати і шукати щось інше.

Щодо особисто моєї політичної діяльності, то на сьогоднішній день є ще дуже багато роботи по готелю, тож просто фізично нема часу відволікатись. Думаю, що найближчим часом таке питання не стоїть.

- В галичан є такий стереотип, що східняки негативно ставляться до націоналістичних ідей і взагалі вони є меншими патріотами. Наскільки я знаю, Ви на своєму офісі в Кривому Розі вивісили червоно-чорний прапор. Звідки у східняка така патріотична позиція?

- Бачу, розвідка у Вас працює (сміється). Так, червоно-чорний прапор в нас на офісі висів з початку 2000-х. Коли почалися події 2014 року, то до нас навіть приїжджала міліція (ще поліції тоді не було) і робили нам зауваження, щоб ми зняли прапор, бо можуть бути провокації.

Щодо патріотизму, то я вважаю, що любити Батьківщину мають всі однаково – чи на Сході, чи на Заході, чи в Центрі. І з таким стереотипом, про який Ви говорите, треба всім дружно боротися. Щоб тут на Заході не думали, що східняки не люблять Україну, а на Сході не думали, що західняки їх не люблять і не поважають.

Хочу сказати, що Кривий Ріг останнім часом мене дуже радує своїм відношенням, змінами, які відбулися за останні два-три роки. Правда, в нас і раніше було багато патріотів, серед моїх друзів десь 99% відносяться до української справи так само, як і я. Але зараз у Кривому Розі я дуже часто чую українську мову, чого фактично раніше не було. Особисто це мене радує.

- Що Вам найдужче допомагає в роботі у Трускавці, а що заважає?

- Найдужче мені допомагає мій колектив, який складається з професіоналів, людей, які люблять свою роботу. Це відчувають і про це говорять наші гості.

Також велику увагу розвитку готелю приділяє власник нашої мережі «365». Завдяки добре налагодженій співпраці ми маємо можливість швидше вирішувати питання, які постають на порядку денному.

Навіть інколи не віриться, що за два роки ми змогли сформувати таку чудову команду готелю «Трускавець 365». Особливо хочу відзначити наших екскурсоводів, які є високопрофесійними у своїй сфері, і завдяки яким з кожної екскурсії наші клієнти повертаються задоволеними, сповненими позитивних вражень, з новими знаннями і бажанням приїжджати до нас знову і знову.

Окрім колективу мені допомагають мої друзі. За два роки в мене у Трускавці їх появилося досить багато…

- А вороги появилися?

- Які вороги, якщо ми всі разом робимо добру справу?

- Як думаєте, над чим потрібно попрацювати у Трускавці і владі, і бізнесу, щоб розвиток міста був ще відчутнішим?

- Я думаю, що не скажу нічого нового, адже всім зрозуміло, що Трускавець – це в першу чергу курорт. І розвиватися він має саме як курорт, в напрямку залучення відпочивальників, туристів – як українців, так і іноземців.

На мій погляд, курорт розвивається, але роботи є ще багато – як для влади, так і для бізнесу. Промоція, інфраструктура, логістика, облагородження…

Треба менше говорити, а більше працювати. Тоді й буде результат.

Спілкувався Володимир Ключак

Трускавець відзначив День Вишиванки

В місті відбулось відзначення свята українського національного вбрання, – вишиванки. На центральній площі курорту зібралось багато трускавчан та гостей міста, одягнутих у вишивані вбрання, а молодь представила яскраву концертну програму, танці та флешмоб, присвячений Дню Вишиванки.

Кожна організація міста-курорту долучилась до відзначення Дня Вишиванки. Соціальні мережі рясніли фотографіями людей у вишиваних вбраннях.

А о 12.00 на центральній площі курортного міста відбулось загальноміське святкування. З центральної сцени лунала українська музика, а площа заповнилась яскравими барвами вишиванок, які з радістю одягнули сьогодні люди.

- Це прекрасно, що є таке свято, що ми зберігаємо традиції нашого народу, бо це дуже важливо, – зізналась гостя курортного міста з Дніпра, яка однак не забула вдягти вишиванку та прийти на спільне святкування.

Школярі міста презентували присутнім цікаву концертну програму, в рамках якої були виступи талановитих учнів, презентація найбільшої вишиваної сорочки, спільні танці, конкурс на кращу вишиванку та флешмоб, під час якого школярі вибудували на площі фігуру українського герба.

Сьогодні День вишиванки є міжнародним святом. Його відзначають українці в усьому світі в третій четвер травня. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ніна Федько, Трускавець Онлайн, 

фото Тетяни Вінницької

Нам важко!

Я, Крамар Мирон Адамович, 92-річний шанувальник трускавецького футболу, звертаюся до вас вислухати мене і при бажанні підтримати мою петицію.

У нашому місті активно розвивається футбол і у 2018 році повноцінно функціонують дві футбольні команди.

Перша команда – це футбольний клуб «Зоря-Трускавець», який є спадкоємцем футбольної команди «Зоря», за яку грав ще мій рідний брат Павло Крамар та легенда Трускавця Роман Різняк-Макомацький, а нині продовжує традиції своїх предків прямий родич також легенди Трускавця Дмитра Данилишина Михайло Данилишин.

Михайло Данилишин відродив команду у 2013 році. З цих пір я не пропустив майже жодної гри рідної команди.

ФК «Зоря-Трускавець» протягом трьох років представляв Трускавець у чемпіонаті Дрогобицького району, останні два роки (2016 та 2017) – на чемпіонаті Львівської області. У зв’язку з відсутністю фінансування з бюджету міста в 2018 році ФК «Зоря-Трускавець» бере участь в Прем`єр-лізі Дрогобицького району. Попри скруту, наші футболісти показують красивий, видовищний футбол і вийшли у фінал кубку «Небесної Сотні» Дрогобицького району.

Другий клуб – це ФК «Вікторія». Цей клуб створений у 2018 році, заявив себе на обласний чемпіонат і зразу отримав фінансування від міського голови у розмірі 300 тисяч гривень. Я не знаю чи там грають трускавчани, але хай щастить цьому клубу і бажаю йому перемог.

Для мене не зрозумілим є те, що тільки-но створена ФК «Вікторія» зразу ж отримує фінансування у розмірі 300 тисяч гривень, а рідна легендарна трускавецька команда «Зоря» залишена поза увагою міського голови, яка, до речі, я пам’ятаю, дуже активно підтримувала п. Кульчинського на виборах, як хлопчики розносили газети і казали «допоможемо Андрію, а Андрій допоможе нам». Сумно!

Я, Мирон Крамар, звертаюся до трускавчан підтримати мою петицію, яка полягає в тому, що як мінімум, фінансування обох команд має бути однаковим. Я закликаю міську владу надати фінансову допомогу ФК «Зоря-Трускавець» у такому ж розмірі як новоствореному ФК «Вікторія».

Трускавчани, не дамо зруйнувати рідну команду, підтримайте її.

Щиро Ваш і до кінця відданий рідному місту і Україні Мирон Крамар

Від редакції «Трускавецького вісника». Підписати петицію можна за посиланням https://e-dem.in.ua/truskavets/Petition/View/22

Рекомендації щодо оздоровлення дітей

Чим наповнити дозвілля дітей? Доречно, щоб це були ігри, розваги, спостереження, праця в природі, загартувальні процедури, походи, спортивні свята. Цікавими для дітей будуть лялькові вистави, концерти, вікторини, інсценівки, драматизації казок, у яких вони будуть брати безпосередню участь.

Загартувальні процедури

Загартування повітрям

- повітряні ванни в приміщенні;

- повітряно-сонячні ванни на прогулянках. Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно вдягати дитину відповідно до сезону і погоди, щоб забезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. У теплі дні організовують ігри середньої рухливості, щоб діти не перегрівалися);

- сон на повітрі (якщо є умови);

Загартування водою

- обтирання. Початкова температура води — 38-40°С, у подальшому її знижують до 26-24°С;

- обливання. Загартуванню сприяє обливання стоп як самостійна процедура і в комплексі з ходінням босоніж по підлозі, холодному та гарячому піску);

- купання (у гумових басейнах, встановлених на майданчиках, у відкритих водоймах разом з батьками);

- ходьба по вологому килимку, змоченому в сольовому розчині.

Загартування сонцем

- Дітям рекомендується короткотривале перебування на сонці.

- Перші сонячні ванни треба приймати при температурі повітря не нижче +18°С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5 хвилин (далі додавати по 3-5 хвилин, поступово доводячи до години).

- Приймати сонячні ванни найкраще вранці, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора, коли сонце хилиться до заходу.

- Не рекомендується загоряти безпосередньо перед їжею і відразу після неї. Сонячні ванни можна приймати через 30-40 хвилин після сніданку, а закінчувати не менш ніж за годину до чергового прийому їжі.

- Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря +30 Сْ.

- Після сонячних ванн, а не до них, дітям призначають водні процедури.

- Рекомендується не перебувати на сонці в повній нерухомості.

- Для попередження перегріву та сонячного удару дітям обов'язково потрібно надівати білі панами або хусточки.

Заняття з фізичної культури

- Улітку, як і взимку, заняття складається з трьох частин, але при його проведенні необхідно кожного разу враховувати стан погоди, в залежності від того, збільшувати або зменшувати навантаження.

- Улітку заняття з фізкультури мають відрізнятися динамічністю, швидкою зміною діяльності. Вихідні положення не повинні бути стабільними, раз і назавжди закріпленими за даними вправами, їх треба частіше змінювати.

Ранкова гімнастика

- Ранкову гімнастику слід обов'язково проводити на повітрі.

- У теплу погоду діти мають виходити на гімнастику в трусиках і майках, по можливості, босоніж.

- У залежності від погоди змінюється темп проведення вправ, а інколи вихідні положення.

Ігри

- спортивні (бадмінтон, городки , ігри з елементами футболу та баскетболу).

- рухливі (ігри з ходьбою, бігом, рівновагою; з повзанням і лазінням; з киданням і ловінням предметів; зі стрибками; на орієнтування у просторі).

- рольові ;

- народні.

Досліди з водою і повітрям

- Дослід „Бульбашки". Опустити один кінець трубочки у воду, а через інший кінець видувати повітря. Діти мають пояснити, що відбувається, чому?

- Дослід „Тоне , чи ні". Запропонувати дітям кинути у воду камінець, потім мочалку. Пояснити, що сталося, чому?

- Дослід „Хризантема". Зробити з паперу трубочки. Один кінець розрізати на тоненькі смужки. Занурити у воду розрізаний кінець трубочки. Що відбувається зі смужками під водою? На що вони схожі? Чому вони спливають? Витягнути трубочки з води. Що відбулося, чому?

- Дослід «Вода, що не виливається". Набрати повну коробочку води, згори покласти аркуш паперу, перевернути коробочку догори дном. Що сталося? Чому? (Пояснення: повітря тисне на папір і притискає його до коробочки).

- Дослід „Як швидше вилити воду із пляшки". Наповнити водою по дві пляшки. Спробувати вилити воду з пляшок. Одну з них тримати нерухомо шийкою донизу, а другу можна нахиляти, трясти, обертати. З якої пляшки вода виллється швидше? (Пояснення: вода з пляшки, що рухається виливається швидше тому, що її місце займає повітря, що надходить ззовні).

Праця

- на городі;

- на майданчику;

- у квітнику;

- допомога молодшим дітям.

Самостійна художня діяльність

- виготовлення поробок з природного матеріалу (каміння, мушлі, листя, гілочки, шишки, насіння);

- виготовлення поробок з використанням круп (манка, пшоно, гречка, рис тощо);

- малювання піском і клеєм;

- рельєфні малюнки (для фарби: вода, сіль, крохмаль, гуаш);

- конструювання з паперу (орігамі);

- малювання вугіллям;

- пластилінове малювання;

- малювання нитками.

При функціонуванні табору із харчуванням необхідно дотримуватись вимог щодо норм харчування, проводити відомчий лабораторний контроль безпечності та якості харчових продуктів, які виготовляються вами та вводяться в обіг за мікробіологічними, санітарно-хімічними показниками: готової продукції, напівфабрикатів, води, змивів з об’єктів довкілля для уникнення харчових отруєнь.

Мирослава Босак, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу  ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України"Создан 18 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником