Трускавецький вісник № 73 (1631) від 5 червня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 73 (1631) від 5 червня 2018 р.

05.06.2018У номері: Мер двічі вдарив мешканця міста; Через передачу котелень можу бути колапс; Там під Перемишлем висока могила; З понеділкової наради; Інформує бібліотека; Оголошення.

Короткі новини

Мер двічі вдарив мешканця міста кулаком в обличчя

Як інформує наше власне джерело, у понеділок, 4 червня, після оперативної наради міський голова вдарив мешканця міста кулаком в чоло. А потім вдарив другий раз по обличчю.

Сталася подія в Дрогобичі. Мер Тарас Кучма провів оперативну нараду протягом 2-3 хвилин, заявивши, що поки не вирішиться проблема з Броницею (тема сміттєзвалиша), до того часу нема сенсу вирішувати якісь інші питання. Після наради відбулася розмова міського голови з присутніми небайдужими мешканцями Дрогобича. Пан Кучма вдарив представника Партії захисників Вітчизни, мешканця Дрогобича Ореста Загродського у присутності представника поліції. Пан Загродський пішов писати заяву в поліцію та знімати побої…

З понеділкової наради

Щотижнева оперативна нарада пройшла у понеділок, 4 червня, у Трускавецькій міській раді. Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський розповів про актуальні питання, які піднімалися на відеоконференції з керівництвом області, після чого зупинився на темі зменшення податкового навантаження щодо землі під об’єктами будівництва. Можливо, це буде здійснено шляхом зниження коефіцієнту на місцях, адже зміни в чинному законодавстві стали непосильним тягарем для підприємців. «Регуляторний акт не може бути інструментом репресій чи знищення підприємницького середовища», зазначив мер і повідомив, що він проводить консультації з представниками великого, середнього та малого бізнесу у Трускавці. «Я завжди раджуся, чи ми рухаємося в правильному напрямку, правильним шляхом. А весь бізнес ставиться негативно до проблем з довгобудами», зазначив міський голова.

Начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи і цивільного захисту Юрій Солян розповів, що Львівщина виконала план призову (770 осіб). Є певні претензії до поліції, котра незважаючи на діяльність рейдових груп не змогла виявити жодного з 90 чоловік, які перебувають в розшуку через ухиляння до призову. Певні натяки пролунали щодо резонансної теми призову на навчально-польові збори керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара. Міський голова зазначив, що так звану «бронь» необхідним для виконання важливих завдань людям в тилу надається внаслідок списків, укладених відділами кадрів чи відповідальними за військовий облік осіб.

Також під час наради було повідомлено про проведений фестиваль «Трускавка-Фест», візити до Трускавця естонської та іспанської делегацій, кількість викликів по сантехніці, ліфтах та електриці, про 6,5 тисяч підписаних декларацій з сімейними лікарями, придбання флюорографа найближчим часом, про ДТП на вул. Бориславській, внаслідок якої зазнала пошкоджень стіна корпусу №2 Трускавецької міської ради (при вході в ЦНАП). 30 трускавецьких школярів у супроводі 7 дорослих поїхало до Каховки. Було проанонсовано змагання по стронгмену наступної суботи та поінформовано про підготовку до Дня міста.

Свято сподівань і надій

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Щоб відзначити цей святковий день, на галявині перед бібліотекою для дітей м. Трускавця зібрались усміхнені, життєрадісні батьки, вчителі, бібліотекарі, діти з табору відпочинку СЗШ №3, діти з фізично обмеженими можливостями та просто перехожі.

Бібліотекар Леся Цісінська ознайомила всіх присутніх з Конвенцією про права дитини. Діти зачитували вірші, водили хороводи, співали пісні про щасливе дитинство “Свято дітей”, “Що дитині треба”, “Я маю право жити на землі” та інші під музичний супровід Лесі Цісінської.

Активну участь у святкуванні взяли учні 3-А класу (класовод Марія Дуб) та 5-Б класу (класний керівник Світлана Наум). Усмішки на обличчях дітей свідчили про те, що свято пройшло цікаво і весело.

А Ви часом не хочете до Таїланду чи Малайзії?

У суботу, 9 червня, в УРБАН-бібліотеці Трускавця відбудеться цікава зустріч на тему «Подорож по Таїланду, Малайзії і Сингапурі». Модератором заходу виступить голова історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» Микола Іваник, котрий побував у цих країнах особисто.

В програмі заходу: перегляд фільму, розповіді про цікаві місця Південно-Східної Азії, відповіді на запитання і дегустація екзотичного напою «копі». На потенційних мандрівників чекає цікавий сюрприз. Початок зустрічі о 15.00. Тел. для довідок 066-281-73-81.

Власна інформація

Там під Перемишлем висока могила…

«Там під Перемишлем висока могила, а в ній спочиває вся стрілецька сила…», - співається в українській пісні. Мова йде про масові поховання українських військових під Перемишлем (село Пикуличі). Саме тут у неділю, 3 червня, відбулися жалобні урочистості – спомин подій столітньої давнини, внаслідок яких цвіт української нації, молоді хлопці-січовики віддали своє життя за рідний край.

Близько тридцяти тисяч українців, похованих під Перемишлем – це не лише воїни, котрі загинули в боях. Передусім це наші хлопці, котрих як військовополонених в часи Першої світової війни та після її завершення косили тиф, дизентерія, жахливі санітарні умови таборів. Окрім військових поховані тут і цивільні українці, котрі з тих чи інших причин ставали в`язнями табору.

Не всі полеглі ідентифіковані, проте достеменно відомо, що в братських могилах вічним сном спочиває понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА та армії УНР, а в інших двох братніх могилах лежить 47 вояків і старшин УПА (їхні тлінні останки перенесено сюди в 2000 р.). Факт поховання на військовому цвинтарі воїнів УПА інколи стає причиною провокацій, а два роки тому навіть мав місце акт вандалізму. Проте цьогоріч поліція та польські служби правопорядку спрацювали відмінно, і хода українців вулицями Перемишля від катедрального собору св. Івана Хрестителя на Український воєнний цвинтар пройшла без ексцесів.

Участь у заходах взяла і делегація з Трускавця в складі семи чоловік: міський голова Андрій Кульчинський, депутати Трускавецької міської ради Мирон Мицько (фракція «Батьківщина»), Руслан Цехмейстер (фракція «Народний контроль»), Микола Сеньків (позафракційний депутат, колишній член фракції КУН), журналісти Галина Носова (головний редактор газети «Трускавецькурорт»), Ніна Федько (головний редактор газети «Франкова криниця Підгір`я») та Ваш покірний слуга.

Заходи в Перемишлі розпочалися зі Святої Літургії в катедральному соборі святого Івана Хрестителя. Після Служби Божої сформована колона з прапорами України, Польщі та Євросоюзу пройшла вулицями Перемишля за місто, на вулицю Пикулицьку (село Пикуличі), де знаходиться Український воєнний цвинтар. Тут після панахиди відбулося покладання квітів до могил українських військових, а згодом віче.

- Не для нас, а для тих, хто сьогодні спостерігав нашу ходу, для тих, хто роздумував над тим чи бути з нами, для тих, хто буде вчитуватися в інформацію про сьогоднішнє дійство, стоятиме два запитання: чому ми тут і чого ми хочемо. Ми тут тому, що тут наша історія. Ми тут тому, що тут спочивають українські воїни, які сто років тому повстали за нашу державність, землю та свободу. Вони створили разом з воїнами Польщі чудо на Віслі і погнали комуністичну навалу назад. Тут спочивають воїни, які є символом для сучасних Героїв, які захищають зараз нашу країну на Донбасі. Ми хочемо, щоб українців в усьому світі поважали, щоб в Україні запанував мир, щоб поважали нас там, де є наші могили, наші церкви, де звучить «Отче наш» по-українськи. Ми хочемо, щоб ніхто і ніколи не вказував нам, яку історію писати і яких героїв шанувати. Ми хочемо доброго сусідства з нашими братами поляками та усіма тими, хто зустрічаються на нашому шляху. Ми мирні люди, але ми готові постояти за нашу мову, землю, віру і свободу, - сказав під час виступу на віче голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Тема візиту до Перемишля була заторкнута під час оперативної наради в Трускавецькій міській раді 4 червня. Міський голова розкритикував тих працівників виконкому, котрі не бажають брати участь у таких важливих патріотичних заходах. Апелюючи до їхньої совісті, Андрій Кульчинський навів за приклад трускавецьких журналістів, котрі присвятили свій вихідний недільний день (з 6 ранку до 8 вечора), щоб вирушити в дорогу, годинами стояти на кордоні, вистояти всю Святу Літургію, знести спеку та півторагодинний піший похід на цвинтар, аби там вшанувати пам`ять Героїв. Мер зазначив, що на такі заходи потрібно буде складати списки, і туди їздитимуть почергово і працівники міськвиконкому, котрі повинні бути прикладом, зразком патріотизму та чіткої громадсько-патріотичної позиції. Андрій Кульчинський подякував журналістам, котрі відгукнулися на заклик мерії взяти участь у вшануванні загиблих українських воїнів.

Історія України та Польщі дуже тісно переплетена, і навряд чи хтось в цьому сумнівається. Ми приречені на добросусідські взаємини, і своєрідним символом нашого партнерства під час ходи були два прапори, з`єднані в одне ціле. Наша сила в єдності, а Московія пробує розсварити нас силами своїх агентів та не дуже розумних «корисних ідіотів», котрі є і серед поляків, і серед українців.

Події середини ХХ століття (етнічні чистки, злочини Армії Крайової, УПА, радянських партизанів, Батальйонів Селянських та інших формувань, операція «Вісла», Катинь, виселення українців та поляків з рідних країв тощо) дещо затерли в пам`яті обидвох народів події 1914-1921 рр. А якщо й не затерли повністю, то частково витіснили, відсунули на задній чи другий план. Нагадаємо, що тоді поляки та українці спочатку воювали пліч-о-пліч в австро-угорській армії проти російської армії, в якій теж воювали поляки (з Королівства Варшавського) та українці (з усієї України окрім Галичини, Буковини та Закарпаття). Коли Австро-Угорщина почала розвалюватися, поляки та українці почали створювати свої власні національні держави. 1 листопада 1918 р. була проголошена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР), а 11 листопада 1918 р. була відновлена (проголошена) незалежність Польщі (Друга Річ Посполита). Сутички між українцями та поляками, особливо за Львів та Галичину були запеклими, але зараз представники обидвох воюючих сторін лежать на цвинтарях по сусідству. Пам`ять про загиблих – святий обов’язок, і кожен, хто хоче спекулювати на тій темі, кожен, хто вчиняє акти вандалізму, нищить хрести чи піариться, політизуючи історію, не вчиняє по Божому.

Під Перемишлем, цим давнім русько-українським і одночасно давнім польським містом, височіє висока могила, де лежить «вся стрілецька сила»: Українські Січові Стрільці, воїни Української Галицької Армії, полонені воїни царської армії та навіть більшовики, воїни армії Української Народної Республіки (УНР), а з часом і перепоховані воїни УПА. Вони лежать в одній землі, неподалік поховані поляки, а трохи оподаль знаходиться єврейський цвинтар. Нехай всіх їх упокоїть Господь на лоні Авраама, Ісаака та Якова: і синів Ізраїлевих, і нащадків Леха та Мєшка, і наших братів-українців. Їх примирив час, над ними шумлять високі дерева, а ми, представники різних народів, маємо право і священний обов’язок шанувати їх.

Вшанувати загиблих українських військових прибули делегації Львівської ОДА на чолі з Олегом Синюткою, Львівської обласної ради на чолі з Олександром Ганущиним, всіх районів Львівщини, інших областей, ряду громадських товариств, чисельні делегації українців з Польщі. Окрім Трускавця з нашого регіону на заходах були ще делегації від міст Дрогобича, Борислава та Дрогобицького району.

Володимир Ключак

Старший державний інспектор Олег Горішевський: «Є ризик для бюджетної сфери, і мене особливо цікавить лікарня…»

/Тільки КП «Трускавецьтепло» має кваліфікований персонал, який забезпечує належне обслуговування котелень/

У четвер, 7 червня (тобто, вже післязавтра) відбудеться друге пленарне засідання XLII сесії Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Найрезонанснішим питанням, без сумніву, є питання передачі котелень бюджетних закладів (лікарні, ряду шкіл, дитячих садочків та об’єктів відділу культури) з балансу КП «Трускавецьтепло» на баланс відповідних відділів міськради чи комунальних установ.

Про загрози, які можуть виникнути внаслідок прийняття цього непродуманого рішення, вже розповідав очільник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар у статті «Кому вигідне банкрутство «Трускавецьтепла»?», опублікованій на «Трускавецькому віснику» 29 травня (посилання: https://protruskavets.org.ua/komu-vyhidne-bankrutstvo-kp-truskavetsteplo/). Жодної відповіді, жодних спростувань чи аргументації зі сторони міського голови, який форсує прийняття такого рішення, опубліковано не було.

Оскільки питання є надзвичайно серйозним, і в разі прийняття вищезазначеного рішення може бути загроза паралічу міста в зимовий період, то пробуємо зрозуміти логіку ініціаторів банкрутства комунального підприємства. Але, як кажуть, важко. Потенціальна економія коштів – це аргумент, притягнутий за вуха, який абсолютно не ґрунтується на розрахунках, а на виконані вказівок «кажемо, бо так нам сказали казати».

Доказом правоти Руслана Крамара є і коментар стороннього фахівця. Сьогодні, 5 червня, нам вдалося поспілкуватися з фахівцем в енергетичній галузі, а саме зі старшим державним інспектором з теплопостачання інспекції державного енергетичного нагляду у Львівській області Олегом Володимировичем Горішевським. Він здійснює моніторинг діяльності КП «Трускавецьтепло».

Єдине питання, яке ставимо перед паном Олегом – наскільки розумним буде прийняття рішення про передачу котелень з балансу КП «Трускавецьтепло» на баланс шкіл, садочків, лікарні тощо. Ось що він відповів в ексклюзивному коментарі для «Трускавецького вісника»:

- Час від часу я приїжджаю до Трускавця, як і в інші міста та райони Львівщини, на планові перевірки. На сьогоднішній моніторинг я прибув згідно поданого листа на адресу нашої інспекції. Тобто, на підставі звернення ми можемо їхати і проводити роботу. Ми вивчаємо які є заходи, що необхідно зробити – чисто як сторонній технічний нагляд. І якщо є потреба в якихось додаткових технічних чи організаційних заходах, то ми надаємо свої рекомендації.

Що зроблено доброго? Доброго зроблено багато. Я сюди їжджу не перший раз, тут я був ще в часи діяльності КП «Наше місто», коли теплопостачальну філію цього підприємства очолював покійний вже Петро Шашкевич. Тоді була велика проблема, бо половина квартир багатоквартирних будинків відмовилася від централізованого теплопостачання і від`єдналася від ЦО, тож виникли великі труднощі з обліком тепла та нарахуванням вартості теплової енергії, а також з втратами теплової енергії в мережах.

Труднощі були величезні, і було прийнято рішення про повне відключення мешканців Трускавця від централізованого теплопостачання. Були розроблені та реалізовані певні програми включно з допомогою малозабезпеченим та іншим верствам населення, котрі не могли самостійно встановити автономне опалення.

Тож зараз в КП «Трускавецьтепло» залишилися котельні, які опалюють виключно бюджетну сферу, тобто школи, садочки, лікарню.

«Трускавецьтепло» має кваліфікований персонал, який забезпечує належне обслуговування цих котелень. Працівники цього комунального підприємства добре знають свою роботу і навіть без вказівки директора чи головного інженера вони знають як готуватися до опалювального сезону, оскільки вони щороку цим займаються. Це позитив.

Але є й негатив. Заходи в «Трускавецьтеплі» щодо підготовки до опалювального сезону розроблені. Вони розроблені грамотно, там прописано, що потрібно зробити і в які терміни – промивка котлів, промивка теплообмінників, гідравлічні випробовування трубопроводів, тобто все, що необхідно зробити згідно регламенту обслуговування. Але ці заходи не є затверджені Трускавецьким виконавчим комітетом, що я спостерігаю вперше. Всюди по містах та районах такі заходи затверджені владою міста, а в Трускавці ні. Тож в мене виникає логічне запитання – чи зупинився процес підготовки до опалювального сезону?

Тобто, є певні роботи, які треба робити вже. Деякі роботи потрібно було зробити вчора-позавчора, для того, щоб встигнути належним чином підготуватися до опалювального сезону. Для прикладу, якщо при проведенні гідравлічного випробовування трісне якась труба, то її треба замінювати. Чи, для прикладу, вийде з ладу якесь обладнання. А на таку заміну потрібні і кошти, і час, це ж не робиться за день чи тиждень. А от промивка котла може зробитися й пізніше. Тобто, багато робіт треба виконувати вже, щоб у нормальному, а не авральному темпі входити в опалювальний сезон.

А оскільки заходи підготовки до зими не затверджені, то я так розумію, що гідравлічні випробовування ще не проведені. Це перше.

Другий негатив, на мою думку, наступний. Таке місто як Трускавець повинне мати підприємство, яке б обслуговувало котельні. Має бути кваліфікований персонал, причому він має бути «під рукою». Ці люди не мають бути в Дрогобичі чи Стебнику, вони повинні бути тут, на місці. Так, вони можуть виконати цю роботу, якщо на потрібний момент у них нема завантаженості вдома. А якщо цю роботу потрібно виконати вже, чи, наприклад, потрібно її зробити вночі? А якщо цю роботу потрібно виконати на вулиці при сильному морозі, а система починає замерзати? Не все воно так просто, як декому може здаватися на перший погляд.

Проблеми з персоналом є всюди, адже люди знаходять собі роботу, котра оплачується більше – чи то в нас, чи виїжджають за кордон.

Тож особисто я вважаю, що таке централізоване підприємство у Трускавці має бути. І саме воно мало б обслуговувати ці котельні.

- Аргументом протилежної сторони є економія коштів…

- Щодо економії коштів, то я за економію. Поки все добре працює, поки не треба глянути кваліфікованим оком, то воно може працювати. Але якщо глянув, а воно не працює, і треба щось робити? Тоді треба рішення приймати вже і негайно. А якщо не буде кому глянути, якщо не буде такого фахівця?

Зрозумійте правильно, я не говорю про операторів котелень і не говорю про слюсаря-сантехніка, котрий чистить каналізацію і на нього ще «повісять» такі обов’язки. Я говорю про слюсаря, котрий працює в теплопостачанні і працює власне по котлах. І чи підуть такі кваліфіковані та досвідчені слюсарі туди на роботу, на їхню зарплату – це не відомо ні мені, ні вам, ні директору.

- То які ризики для Трускавця як міста в разі ліквідації КП «Трускавецьтепло» шляхом доведення його до банкрутства?

- Для населення я ризиків не бачу, оскільки воно відключене від центрального теплопостачання і має власне електроопалення чи газове опалення. Єдине, що в людей буде незручність, бо вони знають, що є теплопостачальна організація, де можуть надати якісний сервіс за прийнятну ціну. І тут раптом людей такої можливості позбавлять.

Сервіс котла відомих фірм ці відомі фірми здійснюють, але й беруть за це великі гроші. Кваліфікований спеціаліст не піде працювати за невеличку оплату. Слюсарі «Трускавецьтепла», які обслуговують котли, можуть обслужити і населення, причому за меншу суму, бо це для них є не основне місце роботи, а як додаток І таким чином вони ще й виконують соціальну функцію, допомагаючи мешканцям виживати. Бо мешканці знають – є «Трускавецьтепло», є хороші спеціалісти, до них можна звернутися, і вони вирішать проблему за відносно невеликі кошти.

Є ризик для бюджетної сфери, і мене особливо цікавить лікарня. Тобто, якщо в школі чи садочку можна, не приведи Господи, організувати позапланові канікули, то в лікарні хворих не буде куди дівати. А лікарня у Трускавці є велика. Має бути окрема структура, котра б готувала ці котельні, зокрема котельню лікарні, до зими.

Скажу більше. В Новому Роздолі свого часу для лікарні побудували нову гарну модерну котельню. Економія, звичайно, є. А потім вони подумали і підключилися до центрального опалення від Новороздільської ТЕС. Нову котельню залишили як резервну. Тому що готувати котельню (навіть модерну) до зими кожного року – для цього необхідно мати кваліфікований персонал. Такий персонал вимагає гідної оплати. А лікарня в силу свого фінансування гідної оплати такому персоналу дати не може.

Зрештою, те саме стосується й такої бюджетної сфери як культура чи освіта.

- Тобто, підсумок такий, що при відсутності спеціалізованої теплопостачальної організації у місті ризики є великі? І може бути колапс?

- Так, може бути колапс.

Підготував Володимир Ключак

Оголошення

Продається земельна ділянка з житловим будинком в м. Трускавець по вул. Бориславська (пл. 10 сот.).

Земельна ділянка розташована в зоні багатоповерхової квартирної житлової та громадської забудови. Цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Поруч з житловим цегляним будинком (заг. пл. 145 кв.м.) розташований цегляний гараж на 2 автомобіля. Територія подвір’я заміщена тротуарною плиткою, встановлена металева (кована) огорожа.

Із запитаннями звертайтеся за телефоном 067-279-74-75 (Олександра).Создан 05 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником