Трускавецький вісник № 75 (1633) від 9 червня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 75 (1633) від 9 червня 2018 р.

09.06.2018У номері: «Рада Старійшин» внесла пропозиції до Стратегії розвитку Трускавця; Позиція Станилі щодо ОТГ; Надійне плече трускавецької «Зорі»; Інформує бібліотека; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Біля Доброгостова виявлено незаконну зрізку 115 дерев

Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області в рамках розгляду звернення громадянина  Фарими С.С. проведено позапланову перевірку Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області. Про це інформує прес-служба інспекції.

В ході проведення перевірки держінспекторами з ОНПС на території Доброгостівської сільської ради, за межами населеного пункту, в урочищі «Ясиновець» (на землях запасу сільської ради) виявлено незаконну зрізку 115 дерев різних порід. Сума збитків, заподіяних державі становить 113 353,94 грн.

Матеріали перевірки в порядку  ст. 214 КПК України скеровано у Дрогобицький відділ поліції ГУ НП у Львівській області для встановлення винних осіб.

Футбольний турнір «Трускавецьке літо» стартує з понеділка

11-14 червня на центральному стадіоні Трускавця відбудеться турнір з футболу "VICTORIA CUP "Трускавецьке літо 2018" серед дітей 2005-2006 та 2007 р.н. Організатори змагань: відділ у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з ГО «Спортивна асоціація «Вікторія». В турнірі візьмуть участь 22 команди з різних куточків України. Початок змагань – 11 червня о 14.00.

Чемпіон світу з боксу Андрій Котельник зустрівся з юними трускавчанами

У четвер, 7 червня, у Трускавці, в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбулась зустріч вихованців відділення боксу ДЮСК з видатним спортсменом Андрієм Котельником – українським боксером. призером Олімпійських ігор 2000 року, колишнім Чемпіоном Світу у 1-й напівсередній ваговій категорії по версії WBA, кавалером Орденів «За заслуги» І, ІІ та ІІІ ступенів за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм. Про це інформує адміністрація «Спортовця».

Під час зустрічі з трускавецькими дітьми Андрій Котельник, розповів про себе, про те, як тренувався та зміг досягти таких високих спортивних результатів, давав настанови та рекомендації щодо занять спортом та показав майстер клас з тренування боксера.

Власна інформація

Віртуальна виставка “Книги-святині”

Книга — одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довіряли книгам.

7 червня у центральній бібліотеці Трускавця відбулася віртуальна виставка “Книги-святині”, на якій були присутні учні ЗСШ№1. Бібліотекар по роботі з юнацтвом Пфайфер Олександра ознайомила дітей з книгами-святинями: Біблією, Апостолом, книгою мініатюр Пересопницького Євангелія, Острозькою біблією, Букварем та Кобзарем. Це вагома духовна спадщина християнського народу, їх створили великі люди з глибокою вірою і любов`ю до Господа. Діти з цікавістю переглядали книги та ілюстрації до них. На завершення заходу учні переглянули віртуальну виставку “Книги-святині”. ЦІ святині є частиною тієї платформи духовності, яка формує націю, в якій закладено генотип нашого народу на багато поколінь.

Підготувала Олександра Пфайфер, бібліотекар по роботі з юнацтвом Трускавецької ЦБ

Спомин про Костянтина Степанкова

6 червня в читальній залі Трускавецької міської бібліотеки відбувся відеопортрет “Український актор, педагог Костянтин Степанков” з приводу 90-річчя від дня його народження.

Степанков був цілою епохою в українському кінематографі, як актор, який створив багато цікавих образів. Талант його засяяв різними гранями в десятках фільмів.

Учням ЗОШ №1 було запропоновано фільмографію К.Степанкова, спогади із життя і епізод з фільму “ Анничка”. Ми впевнені, що для молодих глядачів, які подивилися цю стрічку, вона стала одкровенням...

Персонажі з “Камінного хреста”, «Комісарів”, “Аннички”, “Захара Беркута”, “Думи про Ковпака”, “Білого птаха з чорною ознакою” житимуть на екранах і в пам`яті глядачів, а спомини лишаться завдяки фільмові.

Молоді люди були зачаровані таким талановитим актором з колоритним голосом, якого подарував нам великий світ мистецтва, і запропонували, щоб частіше демонструвати і знайомити їх з такими цікавими і творчими персонажами. Тому що це наша національна гордість і про це треба пам`ятати.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБ

«Рада Старійшин» плідно попрацювала над Стратегією розвитку Трускавця

8 червня відбулося чергове засідання Президії міської громадської організації «Рада Старійшин» м. Трускавця. На збори  Президії прибуло 17 чоловік з 20. До участі у зборах 8 червня було запрошено також сільського голову с. Станиля Михайла Сащука та директора КП «Трускавецьтепло», члена виконавчого комітету Трускавецької міської ради Руслана Крамара. На зборах було розглянуто єдине питання – пропозиції МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця до Стратегії розвитку міста-курорту.

Відкриваючи збори, голова МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця Лев Грицак доповів, що на його ім`я прийшов лист від міського голови Андрія Кульчинського щодо участі громади міста в розробці стратегії розвитку. Громадська організація вирішила не бути осторонь цього процесу, а внести свої пропозиції, реалізація яких дозволила б вирішити багато питань життєдіяльності курорту.

Основним доповідачем на зборах був заступник голови МГО «Рада Старійшин», колишній головний архітектор Трускавця, член виконкому Олександр Грищенко. Розроблені ним пропозиції були прийняті за основу і з виправленнями та доповненнями стали базою для документу «Пропозиції «Ради Старійшин» м. Трускавця для включення в Стратегію розвитку міста-курорту», прийняті зборами Президії МГО 08.06.2018 р. Текст цього документу опублікуємо нижче.

Зазначимо, що в пропозиціях до Стратегії розвитку знайшлося місце як для надзвичайно важливих і серйозних заходів по оздоровленні гідромінеральної бази чи реалізації Генплану, так і для менш глобальних речей типу облаштування пандусів для інвалідів, модернізації вуличного освітлення чи вирішення проблеми нового цвинтаря.

Ряд цінних зауважень та пропозицій до документу вніс член Президії «Ради Старійшин» Володимир Бервецький. Маючи величезний досвід роботи в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва Кабінету Міністрів України (біля двох десятків років!) і займаючи різні посади в Мінрегіонбуді, Володимир Бервецький чітко зупинився на темі водопостачання та водовідведення у Трускавці, яку вивчав у складі комісії два роки, навівши конкретні факти та подавши пропозиції вирішення проблеми.

Участь в дискусії на тему водопостачання та інших пунктів стратегії розвитку взяли Почесний голова МГО «Рада Старійшин» Борис Кривко, голова «Ради Старійшин» Лев Грицак, заступник голови МГО «Рада Старійшин» Віктор Бессарабов, член Президії організації Володимир Саратовський. Цілком імовірно, що теми реалізації Генерального плану та водозабезпечення Трускавця стануть темами чергових засідань Президії «Ради Старійшин».

Про сесію 7 червня і можливий колапс бюджетних установ Трускавця в зимовий період розповів керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар.

Нечастим гостем у Трускавці є війт Станилі Михайло Сащук, тож його поява на зборах Президії «Ради Старійшин» на запрошення Лева Грицака викликала непідробну зацікавленість. Сільський голова Станилі розповів, чому це село не бажає вливатися в склад Трускавецької ОТГ, зупинився на деяких моментах співпраці з нашим містом, а точніше на відсутності такої співпраці, дав ряд порад з позиції дружнього сусіда. Виступ Михайла Сащука ми подамо окремою публікацією, оскільки він виходить за рамки проблематики пропозицій «Ради Старійшин» до Стратегії розвитку міста-курорту.

Більше двох годин тривало конструктивне обговорення тез пропозицій. Звісно, в людей є різні бачення розвитку Трускавця, проте всі погоджуються в одному – це повинен бути курорт, в якому жити комфортно і безпечно. Навряд чи когось потрібно переконувати, що наш найголовніший скарб – мінеральні води – потрібно берегти, а курорт мусить розвиватися не тільки інтенсивно, але й екстенсивно, тобто розширювати свої межі.

Готуючи пропозиції по розвитку Трускавця для місцевої влади, зокрема для управління розвитку міста, в «Раді Старійшин» зазначають, що готові надати детальніші консультації по кожному з пунктів. Заступник голови МГО «Рада Старійшин» Олександр Грищенко є членом виконкому, тож якщо владі дійсно потрібна хороша стратегія, то вона дослухається до думки мудрих та досвідчених людей. Якщо ж метою так званого «опитування» і всього цього шуму навколо питання стратегії є звичайнісіньке освоєння грантових коштів, то підготовлений старійшинами Трускавця документ має всі шанси лягти під сукно, як багато інших хороших, але нереалізованих ініціатив.

Володимир Ключак

Додаток. Пропозиції МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця для включення в Стратегію розвитку міста-курорту

І. Основа Стратегії розвитку міста-курорту – законодавча база і прийняті рішення по курорту:

- Закони України «Про курорти», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про питну воду», Кодекс України «Про надра»…

- Постанова Ради Міністрів УРСР №548 від 09.11.1981 р. «Про межі округів і зон санітарної охорони курортів Трускавець…»

- Розпорядження Президента України №294/95-РП від 10.10.1995 р. «Про забезпечення раціонального використання природних ресурсів та впорядкування санаторно-курортної діяльності на території курорту Трускавець»

- Розпорядження Голови Львівської ОДА №245/0/5-12 від 18.04.2012 р. «Про здійснення заходів щодо оголошення окремих курортних територій області курортами державного значення»

- Розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р. «Про схвалення стратегії розвитку туризму та курортів України»

- Рішення Трускавецької міської ради №233 від 21.12.2011 р. «Про затвердження містобудівної документації коригування Генерального плану міста-курорту Трускавець».

2. Планувальні обмеження розвитку курорту:

- Запаси родовища мінеральних вод

- Санітарні зони охорони мінеральних джерел

- Лісові і лісопаркові захисні зони курорту

- Стебницьке родовище калійних солей

- Бориславське нафтове родовище

- Природні та штучні водоймища і струмки.

Пропозиції «Ради Старійшин» м. Трускавця для включення в Стратегію розвитку міста-курорту

1. Приступити до виконання заходів, передбачених Розпорядженням Голови Львівської ОДА №245/0/5-12 від 18.04.2012 р. «Про здійснення заходів щодо оголошення окремих курортних територій області курортами державного значення» для надання Трускавцю статусу курорту державного значення.

2. Розробити та затвердити «проект землеустрою» щодо встановлення меж 1, 2, 3-ї санітарних зон охорони мінеральних джерел – згідно ст. 30 ЗУ «Про курорти» і ст. 47 ЗУ «Про землеустрій».

3. Розробити програму розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони мінеральних джерел – згідно ст. 42 ЗУ «Про курорти» і ст. 10 Кодексу України «Про надра».

4. В найкоротші терміни забезпечити укомплектування кадрами, фінансування, облаштування комунальної ГГРЕС та затвердити план роботи по охороні і моніторингу гідромінеральної бази курорту.

5. Розробити програму брендингу і міжнародної сертифікації унікальних мінеральних вод курорту з патентуванням назви бренду «Нафтуся» - на виконання Розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р. «Про схвалення стратегії розвитку туризму та курортів України».

6 . Розробити «Програму безпеки туристів та відпочивальників» та надання медичної допомоги на курорті для іноземних туристів і відпочивальників – згідно Розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р.

7. Розробити програму «Екологічно чисте місто-курорт» з відповідною міжнародною сертифікацією – згідно Розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р.

8. Розробити програму оздоровлення зон санітарної охорони мінеральних джерел курорту Трускавець та реконструкції гідромінеральної бази курорту – на виконання Розпорядження Президента України №294/95-РП від 10.10.1995 р. і Постанови РМ УРСР № 548 від 09.11.1981 р.

9. Розробити програму «Туристичний Трускавець». Унікальна історико-архітектурна спадщина курорту» з впорядкуванням і систематизацією друкованих видань і буклетів про курорт.

10. Розробити програму фахової підготовки обслуговуючого персоналу туристичної індустрії і санаторно-курортних закладів – на виконання Розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р.

11. Розробити програму реалізації Генерального плану розвитку міста-курорту – згідно рішення Трускавецької міської ради №233 від 21.12.2011 р. і рішення виконавчого комітету №32 від 24.02.2012 р., де зокрема звернути увагу на наступні напрямки розвитку:

11.1. Розвиток лісопаркової і рекреаційних зон південно-західної частини курорту, де передбачити:

- будівництво лікувально-оздоровчих пішохідних теренкурів, велосипедних маршрутів, влаштування кінних маршрутів в лісопарковій зоні, починаючи з вул. Помірецької аж до вул. Бориславської,

- будівництво дендропарку по вул. Карпатській,

- будівництво ландшафтно-рекреаційного гідропарку і зони активного відпочинку на базі питного і купального водосховищ (у відповідності до затвердженого Генерального плану приступити до переведення питного водосховища в рекреаційне).

11.2. Розробити програму розвитку нагірної частини курорту (санаторно-курортна зона):

- у відповідності до ст. 29 ЗУ «Про місцеве самоврядування» та ст. 635, 657 Цивільного кодексу України здійснити процедуру придбання об’єкту нерухомого майна – бювету №2 по вул. Суховоля – у комунальну власність територіальної громади Трускавця, а при відмові розглянути можливість будівництво власного комунального бювету),

- будівництво дитячого розважального центру по вул. Роксолани, павільйону з льодовим майданчиком по вул. Суховоля, тенісних кортів по вул. Городище, дитячих атракціонів по вул. Бориславській, аквапарку по вул. Роксолани, мотузкового парку по вул. Городище.

11.3. Розробити програму розвитку урочища Помірки:

- дати доручення новоствореному ГГРЕС провести дослідження родовищ мінеральних вод, соляних розсолів, ропи, солі «Бар бара», сірководневих родовищ, які були занедбані на цій території в радянський період,

- на виконання затвердженого Генплану розвитку міста-курорту провести дослідження можливості включення «Помірок» в програму розвитку санаторно-курортної діяльності, враховуючи цінні лісопаркові і природні ландшафти,

- створити однокілометровий лісовий заказник місцевого значення.

11.4. Звернутися і налагодити роботу зі Станильською сільською радою  про спільну роботу по дослідженню і розвитку території урочища Помірки, що має пов’язані гідромінеральні запаси з гідромінеральною базою курорту Трускавець.

12. Розробити програму модернізації транспортної інфраструктури на території міста-курорту:

- поетапний перехід у всіх сферах життєдіяльності та обслуговування міста-курорту на електротранспорт зі створенням системи електрозаправок біля магазинів, кафе, ресторанів, на парковках і стоянках; зі створенням маршруту екскурсійного електропотягу в пішохідних зонах міста,

- розробити програму популяризації велосипедного руху на території міста зі створенням велосипедних доріжок, парковок, прокатних пунктів (розпорядження КМУ №168-Р від 16.03.2017 р.).

13. Розробити програму створення історико-архітектурного заповідника (згідно вимог Генплану) на базі об’єктів культурної спадщини – унікальної дерев`яної архітектури.

14. Розробити програму модернізації житлово-комунального господарства з проведенням реконструкції і поступовою заміною водопровідних і каналізаційних мереж та мереж дощової каналізації в курортному парку на основі існуючого проекту із  вказанням чітких термінів виконання.

15. Розробити план заходів щодо поступового виведення з експлуатації питного озера та паралельними роботами щодо введення в експлуатацію альтернативного джерела водозабезпечення міста Трускавця власною гілкою з річки Стрий, новим резервуаром питної води вище існуючого забрудненого питного водосховища (вверху по течії річки Воротище) та з озера на території Доброгостівської сільської ради.

16. Реконструкція електропостачання з метою досягнення безперебійного електропостачання зі стабільною напругою.

17. Модернізація системи вуличного освітлення з впровадженням енергозберігаючих технологій та освітлення курортного парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва «Адамівна», а також освітлення парку нагірної частини курорту.

18. Розробити програму стимулювання підприємств, організацій і установ на перехід на альтернативні джерела енергетики (вітрові електростанції, теплові насоси, сонячні батареї тощо).

19. Відновити роботу, розпочату в 2005-2010 рр. щодо будівництва регіонального сміттєпереробного заводу для міст Трускавець, Дрогобич, Борислав та Стебник. Розробити програму «Чистий Трускавець» з впровадженням системи сортування побутових відходів і утилізації сміття з системою прибирання прилеглих до підприємств територій.

20. Вирішити проблему поховань шляхом облаштування місця під новий цвинтар з паралельним проведенням ремонтних робіт покриття дороги на цвинтар і облаштування освітлення.

21. Розробити програму доступності для маломобільинх груп населення (осіб з обмеженими можливостями) в міському транспорті, підвищення і освітлення пішохідних переходів зі звуковим супроводом, облаштування пандусів згідно ДБН в громадських місцях – в адміністративних і житлових будинках, медичних закладах, аптеках тощо.

Прийнято на зборах Президії МГО «Рада Старійшин» 08.06.2018 р. (протокол № 2/18 від 08.06.2018 р.)

Михайло Сащук: «В нас є офіційно прийняте у 2015 році рішення про збереження Станильської сільської ради як окремої територіальної громади»

Сільський голова Станилі Михайло Сащук – не частий гість у Трускавці. Обраний громадою села вчетверте, щоб відстоювати її інтереси, Михайло Сащук впевнений, що Станиля є самодостатнім селом і не потребує входження в Трускавецьку ОТГ.

8 червня Михайло Сащук на запрошення голови МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця, міського голови Трускавця 2002-2010 рр. Лева Грицака побував на засіданні Президії «Ради Старійшин», на якому йшлося про Стратегію розвитку міста-курорту. Пропонуємо увазі читачів «Трускавецького вісника» запис його виступу.

 - Шановний Леве Ярославовичу, шановні присутні! Дійсно, мені приємно сьогодні бути присутнім на вашому засіданні. Декого з вас я знаю, декого ні, адже проживаю в селі Станиля. Що я можу сказати відносно важливого питання, яке ви сьогодні обговорюєте? Я уважно вас слухав, і хтось тут дуже добре сказав, що таку програму розвитку міська влада повинна була затвердити та почати реалізувати після завершення виборів, коли був обраний мер вашої територіальної громади міста Трускавця та депутатський корпус, коли був затверджений виконавчий комітет. На превеликий жаль, у вас так не сталося. Можливо, міському голові треба було допомогти в тому питанні, можливо, він багато чого не знав, хоча знаю, що він був депутатом міської ради кількох скликань.

У нас зовсім інакше. Я вже четверту каденцію сільським головою, і ми після виборів, коли обирають сільського голову і депутатський корпус, виконавчий комітет, то ми таку програму розвитку затверджуємо на цілу каденцію – на п’ять років. 

У нас така стратегія розвитку нашої територіальної громади села Станиля є, і ми дотримуємося даної програми, і виконуємо її.

Я думаю, що ви бачите, що наша територіальна громада дійсно розвивається, причому успішно, і дороги не гірші, ніж у вас у Трускавці, і практично ми вже завершуємо питання вечірнього освітлення в нашому селі, чи вже й закриваємо деякі питання вечірнього освітлення відносно вашої територіальної громади. Я маю на увазі дорогу до кладовища. Сподіваюся, у вашій стратегії розвитку вашої територіальної громади міста Трускавця треба би внести питання ремонту дороги до міського кладовища.

У 1996 році  нашою сільською радою було прийнято рішення і була виділена земельна ділянка 10 гектарів, хоча, на жаль, ніяких відшкодувань так і не поступило. Сьогодні та дорога в жахливому стані. Всі ви, напевно, пам’ятаєте, що вона була заасфальтована з ініціативи і за часів каденції вашого міського голови Лева Грицака, проте після завершення його каденцій цю дорогу не ремонтують. Навіть частина мешканців Трускавця звертається до нас з проханням ремонту. Але я наголошую, що ця дорога є трускавецька, оскільки призначена для доїзду на міське кладовище.

У мене була розмова з вашим мером відносно того, щоб відремонтувати цю дорогу. Але він сказав, що сьогодні це питання не на часі, хоча я вважаю, що ця дорога потрібна, адже кожен день вона використовується.

Крім того, ви знаєте, у 2017 році ми закрили питання вечірнього освітлення шести вулиць, і практично десь 35% ми закрили питання даної дороги, адже треба було зробити розгалуження по деяких вулицях і треба було вийти на цю дорогу.

Також я мав розмову з вашим мером відносно освітлення цієї вулиці, і він теж сказав, що це не на часі. А я вважаю, що ці питання варто включити в цю стратегію розвитку територіальної громади міста Трускавця.

Відносно ОТГ… Ви знаєте, 6 числа відбулася сесія Львівської обласної ради, на якій розглядали програму Перспективний план Дрогобицького і Сокальського районів. По Сокальському районі затвердили, а по Дрогобицькому районі відклали до осені. Є багато проблем по тих кущових територіальних громадах, які формовані згідно Постанови Кабінету міністрів, відносно методики спроможних територіальних громад. Я думаю, що і в Трускавецькій (на перспективу) об’єднаній громаді не все так просто, і по Дрогобицькій, і по Бориславській громадах теж є проблеми.

Але я буду говорити відносно тієї територіальної громади, котру на перспективу планують з центром у Трускавці. Значить, 6 числа відбувалася також у вас в міській раді така робоча зустріч, де були присутні ваш мер і його заступник, депутат обласної ради Балицький, а також були представники територіальних громад Уличного та Доброгостова. Я, правда, не був присутній, бо був на судовому процесі. І були представники з обласної державної адміністрації, з Інституту реформ Корецький був і ще декілька осіб.

В зв’язку з тим, що на сесії обласної ради до осені відклали питання Дрогобицького району, то і на тій робочій зустрічі в Трускавецькій міській раді вирішили також поки що дане питання відкласти до осені. Всі очікують, що коли буде затверджений Перспективний план Дрогобицького району і одночасно Трускавецької громади, тоді дійсно можна буде повернутись до питання ОТГ.

Все ж таки згідно закону про добровільне об`єднання територіальних громад, який президент Порошенко підписав у лютому 2015 року, громади повинні об’єднуватися добровільно. І десь міська влада Трускавця і попереднього скликання, і теперішнього свого роду й порушує даний закон, тому що в законі чітко прописаний механізм. Тобто, громада Трускавця якщо б хотіла об’єднуватись, то вона повинна звернутись до суміжних землекористувачів, тобто до тих громад, які є сусідами, з проханням обговорити такі питання на громадських слуханнях. Після того повинні бути прийняті сесійні рішення, і аж після цього дану процедуру можна продовжувати.

На превеликий жаль, трускавецька міська влада цього не зробила, до нікого з сусідніх громад не зверталася. Те, що зараз крутять – це не є згідно чинного законодавства. Тому сьогодні й нема підстав говорити про ту територіальну громаду з центральною садибою у Трускавці, якщо вона дійсно буде.

Влада Трускавця повинна була проявити ініціативу, а такої ініціативи я не бачив. До мене такі листи не надходили. Козир ніколи не звертався, і ваш теперішній мер також не звертався.

Тому не треба звинувачувати ті територіальні сільські громади. Ви повинні звинувачувати в першу чергу свою владу міста Трускавця, котра порушує закон і не дотримується законодавчої бази.

Ще відносно нашої громади. У Станилі самодостатня громада, у нас один із найбільших бюджетів району. У 2015 році в нас було громадське обговорення (після підписання президентом закону про добровільне об`єднання територіальних громад) і наша громада чітко висловила свою позицію.

На сьогоднішньому етапі ми практично не бачимо об`єднання. Як воно буде з часом – побачимо. Тут хтось сказав, що у Верховній раді є проект примусового об`єднання, можливо, не примусового, а про зміну адміністративно-територіального устрою України, де, можливо, буде перерозподіл, де не буде Дрогобицького, а буде Дрогобицько-Стрийський регіон. Можливо, тоді можна буде говорити про такий варіант.

Одночасно ми це питання розглядали на сесії сільської ради, і в нас є офіційно прийняте у 2015 році рішення про збереження Станильської сільської ради як окремої територіальної громади. Тобто, ми йдемо згідно чинного законодавства. Можливо, колись в майбутньому можна буде обдумати тему об`єднання, але сьогодні воно ще не на часі. Прийме сесія обласної ради Перспективний план – тоді можна буде говорити конкретніше відносно даного питання.

В інших територіальних громадах теж це питання обговорювалося, адже ми спілкуємося з усіма сільськими головами.  Я є член Асоціації сільських і селищних рад Дрогобицького району, і знаю, що це питання обговорювали в Доброгостові, Уличному, Модричах, і є різні думки.

Модричі, для прикладу, категорично проти об`єднання, бо вони також  є самодостатня сільська рада. Доброгостів чи Уличне мають трошки інакшу думку. Хоча якщо взяти реально закон про добровільне об`єднання територіальних громад, то якщо Станильська сільська громада буде проти об`єднання, то не бачу як можуть об`єднатися Трускавець і Доброгостів, адже вони не є суміжними землекористувачами. А згідно чинного законодавства не може бути об`єднання, якщо землекористувачі не є суміжними.

Отака є позиція нашої громади, і я думаю, що вартує до неї прислухатися і її почути. Треба перше знати всю інформацію, а вже тоді критикувати.

Бо в мене є довіра людей, які обирають мене вже четверту каденцію. Бачите, у вас в Трускавці  кожну каденцію новий мер. Значить, той сільський голова вартує, якщо його обирають знову і знову…

Ось така позиція нашої громади. Я вам дякую…

Записав Володимир Ключак

Надійне плече

Футбольна команда «Зоря-Трускавець» стала володарем Кубка Героїв Небесної Сотні. Баталії за цей кубок тривали два місяці на футбольних полях Дрогобиччини, і завершилися наприкінці травня. 28 травня остання гра між командами Трускавця та Меденич визначила переможця. Трускавець – лідер!

В кожному селі чи місті, де проходили змагання, футболісти хвилиною мовчання вшановували пам'ять людей, які не повернулись додому з Майдану. Тому ці ігри – це не просто футбол, це ще й лекція патріотизму, вияв шани та поваги до тих, хто поклав своє життя на вівтар Батьківщини в холодні лютневі дні 2014-го.

Нелегко було футбольній команді «Зоря» здобувати цей кубок. Підтримки від влади міста нуль, а кошти потрібні, адже грали наші хлопці переважно на виїзді. На шляху до основного фіналу трускавецька «Зоря» у своїй групі виборола перемогу в команд Уличного, Бистрого, Доброгостова, Новошич, Лішні. Кожна гра була видовищною, але водночас затратною. У важкий час команду «Зоря» підтримали добрі друзі, серед яких першість належить голові ТМО партії «Батьківщина» Русланові Крамарові. Доклалися до перемоги й інші меценати, зокрема знані та шановані у Трускавці та далеко поза його межами Володимир Козявкін (Міжнародна клініка відновного лікування) та Лев Грицак (генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати»).

У четвер, 7 червня, відбулася зустріч гравців команди «Зоря-Трускавець» з Левом Грицаком. Вона проходила за участі президента «Зорі» Михайла Данилишина та голови ТМО партії «Батьківщина» Руслана Крамара. Футболісти подякували Левові Ярославовичу за підтримку команди, а він в свою чергу запевнив, що й надалі допомагатиме «Зорі» здобувати нові футбольні перемоги.

- Кубок Небесної Сотні, який виграла наша трускавецька команда «Зоря», засвідчує, що варто підтримувати наші спортивні таланти, варто інвестувати у трускавецький футбол, - каже Лев Грицак. – Бажаю «Зорі» нових звитяг, і вірю, що вони будуть!

Під час зустрічі було заторкнуто тему футбольного поля у Трускавці. Лев Грицак пригадав, що наприкінці його другої каденції був розроблений проект будівництва стадіону, приїжджали фахівці зі Львова, зокрема, покійний Степан Лукашик. Жаль, що міські голови, яких було обрано після мене, поклали цей проект під сукно, каже Лев Ярославович. Адже Трускавець з його теперішнім бюджетом має змогу перетворити футбольне поле, теперішній стан якого бажає кращого, на сучасний стадіон.

Футбольний клуб «Зоря-Трускавець» в особі його очільника Михайла Данилишина подякував Левові Грицаку за його допомогу. Після зустрічі футболісти зробили спільне фото з Левом Грицаком та Русланом Крамаром.

Нагадаємо, що Кубок Небесної Сотні трускавецька «Зоря» здобула, провівши 28 травня гру з командою ФК «Меденичі» на стадіоні в с. Доброгостів. Склад «Зорі-Трускавець» у цій фінальній грі був наступним: Ярослав Тхір, Любомир Цісельський, Андрій Федитник, Андрій Юзьв'як, Бодан Чохрій, Василь Юзьв'як, Андрій Босько, Юрій Кулик, Богдан Явір, Тарас Куціль, Антон Притула, Юрій Завилов, Михайло Бобоцько, Олег Бондар, Назар Юрчак, Роман Кекіс, Назар Чайковський, Михайло Данилишин.

Володимир Ключак, фото Миколи КравціваОбновлен 14 июн 2018. Создан 09 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником