Трускавецький вісник № 89 (1647) від 18 липня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 89 (1647) від 18 липня 2018 р.

18.07.2018У номері: Інтерв`ю з Ярославом Бараном; Короткі новини регіону; Оголошення.

Короткі новини

У Дрогобичі представили військового комісара

Сьогодні, 18 липня, у Дрогобицькому військкоматі відбулося представлення нового військового комісара. Ним став підполковник Лисак Микола Вікторович.

Нагадаємо, що посада військового комісара на Дрогобиччині була вакантною після трагічної загибелі 25 березня ц.р. світлої пам`яті Віктора Попова.

Трускавчанин – серед кращих юних футболістів

Трускавчанин Генріх Матис взяв участь у відборі кращих юних футболістів, що проходив 12 липня в Маріуполі на стадіоні імені В. Бойка. Про це повідомляє наше власне джерело.

Talent Day 2018 для юних футболістів було проведено некомерційним фондом соціальних проектів “Shakhtar Social”, який орієнтується на реалізацію соціальних проектів, популяризацію здорового способу життя та розвиток масового дитячого футболу. Завдяки цьому проекту юні футболісти мають змогу привернути до себе увагу провідних футбольних наставників та отримати шанс на подальший розвиток своєї спортивної кар'єри.

Раніше подібні відбори проводилися також у Харкові та Львові. Цьогоріч в Talent Day взяло участь 85 хлопчиків і 1 дівчинка, всі вони 2005-2006 рр.н. Найталановитіших учасників запрошено до Футбольної Академії «Шахтаря». Переможцями згідно набраних очок стали Володимир Гречішніков, Руслан Бойко, Ярослав Іщенко, Денис Міхеєв та Руслан Фесенко. Всі учасники Talent Day 2018 отримали пам’ятні призи та знижки на путівки у футбольні табори.

Генріх Матис став єдиним представником глибинки Західної України, хто взяв участь в Talent Day 2018, тож хлопчину було по-особливому відзначено організаторами. Його ім`я потужно прогриміло на цих змаганнях. А про Трускавець – рідне місто Генріха – згадало багато мас-медіа Південно-Східної та Центральної України, а також ЗМІ з-за кордону, що очевидно є додатковою промоцією нашого курорту.

Детальніше про подію Talent Day 2018 можна прочитати на офіційному сайті футбольного клубу «Шахтар» https://shakhtar.com/ru-ru/news/2018/july/13_news/13_shakhtar-talent-day/

У Дрогобичі втопився чоловік

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, вчора, 17 липня, о 8:33 до рятувальників надійшло повідомлення, що у м. Дрогобич по вул. Плебанія 14 у водоймі перехожі виявили тіло чоловіка. Рятувальники 5 Державної пожежно-рятувальної частини м. Дрогобича витягнули тіло та передали працівникам поліції. Обставини події та особа встановлюється правоохоронцями.

Ознак насильницької смерті на тілі поліцейські не виявили. Відкрито кримінальне провадження, призначено судово-медичну експертизу. Чоловікові було приблизно 50-55 років.

Власна інформація

Я-Рек: «Творчість – це чудовий антидепресант, який лікує не лише душу, але й тіло»

В середині липня співак Я-Рек презентував свою нову пісню під назвою «Ти розумієш мене». Поет та композитор Ярослав Баран (сценічне псевдо Я-Рек) добре відомий у творчих колах тим, що полюбляє дивувати і дарувати несподіванки. Проте «Ти розумієш мене» своєю несподіваністю перевершила навіть найсміливіші очікування щодо нової роботи митця.

Тож сьогодні розставляємо всі крапки над «і», спілкуючись з Я-Реком про його нову пісню та про творчість взагалі.

- Ярославе, після першої строфи я подумав, що пісня «Ти розумієш мене» про твою дружину Ірину. Але потім почув «І я, і ти в полоні самоти». А далі у відеокліпі побачив фото Ірини. Тож про кого ця пісня – про дружину чи когось іншого?

- Володю, дякую за запитання. За досить складне запитання, оскільки навіть не знаю що відповісти. Справді, пісня як і кліп назбирала в собі дуже багато певних знаків та значень. Проте так сталося не через задум автора, а через те, що творчий процес відбувався у декілька етапів.

Спочатку був вірш без приспіву. Такий собі поетичний експеримент. Далі була музика, під яку треба було ще й дописати приспів. Насправді в момент коли народжувалась назва «Ти розумієш мене» йшлося про однодумців – творчих людей. А вони насправді завжди «в полоні самоти», незважаючи на своє публічне життя. І десь від цього, мабуть, страждають і дружини, оскільки бути половинкою творчої особистості справа не з легких. Тому так вийшло, що кожен вбачає свій зміст.

Як на мене, усі варіанти тут доречні. Ну а Ірина виручила тим, що вона моя найбільш фіксована на камеру модель. Тому обрати найкращий портрет я міг лишень з її портфоліо. А також надихнула на ідею про розмову «на різних мовах».

- Пісня вистраждана, виболена, чи далася легко? Скільки часу ти працював над нею?

- До поезії разів мабуть п`ять повертався, оскільки перша версія була віршем, а в кінцевому результаті була потрібна пісенна поезія. Та саме фінальна частина пройшла надзвичайно легко і на одному подиху. Декілька днів – і готове аранжування.

Два дні забрав запис вокалу, потім два дні зйомок і ще два монтажу. Насправді це дуже швидко, якщо взяти до уваги, що деякі пісні пишемо місяцями. А якщо згадати попередній кліп, який також знімався декілька тижнів – мабуть прийшло натхнення, яке й призвело до кінцевого результату.

- У відеокліпі виконавець Я-Рек якщо не малює портрет, то співає, тримаючи в руках фотоапарат. Як глядач мав би сприймати такі символи? Як важливість фіксації зображення коханої людини чи як натяк, що автор пісні не просто поет та композитор, а ще й фотомитець?

- Коли розпочав зйомку кліпу, то до останнього була полеміка який сюжет і зміст вкласти у це відео. Та все ж перемогла ідея пошуку ідеалу: фотограф (символ творчої особистості) шукає той ідеал, перебираючи море хороших світлин. І врешті отримує контури майбутнього ідеалу. Та все ж щоб прискорити процес доводиться братися за олівець, щоб ідея швидше була зреалізована.

До речі, портретні світлини, які пробігають у кліпі, також з реальними людьми. Насправді, це мої знайомі, яким в той чи інший момент була нагода створити портретні фотосесії. Тому їм велике спасибі за розуміння і вклад у це відео.

Також, звісно, хотілося підкреслити важливість фіксації близьких людей, адже фотографія – це такий собі контейнер спогадів, який в той чи інший момент дає нагоду згадати кращі фрагменти життя і взагалі не забувати про рідних, коханих, друзів. Тому фотограф там не випадково. Насправді перша версія мала бути більш егоїстичною і показувати боротьбу в одній людині фотографа і музиканта. Та все ж від цієї ідеї після детального аналізу вирішив відмовитися.

- Якою за рахунком у твоєму пісенному доробку є пісня «Ти розумієш мене»? І чи вважаєш ти її вершиною на цей момент, чи, можливо, якісь твої пісні для тебе є значно важливішими, «потужнішими»?

- Мабуть, як і в кожного автора, для мене усі пісні є важливими. Справді, деякі з них є знаковими. Скажімо як «Старий Оркестр», адже з цією піснею здобуто першу серйозну нагороду на пісенних конкурсах. Але якщо заглибитися в тему, то кожна пісня має якесь вагоме значення, адже стараюся кожен раз писати по новому.

«Ти розумієш мене», мабуть, також уже є знаковою бо, по-перше, я вирішив дещо змінити стилістику виконання і як показують перші враження, цей експеримент таки вдалий.

Якщо ж говорити про кількість, то після першої півсотні перестав рахувати. Однозначно, ця пісня уже з другої половини сотні.

- Творчі люди трохи диваки. Чи вважаєш ти себе диваком? Якщо так, то в чому проявляється твоя дивакуватість, якщо ні, то якими є специфічні риси тебе як власне творчої натури?

- Мабуть для оточуючих таки дивак. Ну, мені про себе важко говорити, але й справді творчі люди мислять дещо іншими категоріями, тому для сторонніх (не творчих особистостей) їх поведінка дещо є дивною. Це я роблю висновки зі спостереження за колегами. І десь інколи й за собою помічаю такий тип поведінки.

Та все ж свого часу зробив, думаю, вірний крок у журналістику, щоб якось об`єктивніше оцінювати: дивак чи не дивак. Але відверто визнаю: наразі цього зробити не виходить J, тому переконуюся, що розмови про дивацтва творчих людей – міф, нав`язаний суспільством через нерозуміння.

- В наш час, коли кожен тільки й думає про гроші, ти твориш заради заробітку, чи для чогось іншого? Слави, самовираження, самореалізації, любові до прекрасного, до музики, поезії? Чи це щось інше?

- Я звичайнісінька людина, яка живе в Україні і по суті нічим не відрізняється від інших. Писати пісні заради заробітку – бізнесовим терміном це банкрутство з першої ноти і особливо в Україні. Щодо слави, то звісно, в підлітковий період хотілося співати аби подобатися дівчатам. Та з часом усі ці речі (слава і ін.) відходять на задній план.

Не буду кривити душею: звісно, приємно, коли твої пісні користуються популярністю, проте метою написання стає саме можливість самореалізації. Адже дав Бог писати, і з цим ти нічого не поробиш. Йти проти природи – ми знаємо до чого це призводить. І насправді це чудовий дар, але він вимагає певних зусиль та жертв.

Так проходить час і ти кажеш собі «все, перестаю писати, немає можливості пісні донести до загалу». Минулого року вкотре вирішив зав`язувати з пісенною творчістю. Результат: три нові пісні було записано на студії. Тобто, це речі вищі за нас і не писати не можемо. І цього часто не розуміють навіть близькі люди, що черговий раз породжує міфи про дивацтва творчих людей.

Ну і творчість – це чудовий антидепресант, який лікує не лише душу, але й тіло.

- Ну і наостанок – про «іншу сторону медалі». Чи дочекаємося ми нових пісень від Я-Река на гострі, актуальні теми політики всеукраїнської чи місцевої? Щось на зразок «Нестора-інвестора»? Чи й далі твори будуть про кохання, добро, природу, дружбу та вірність?

- Такі теми залишаю для поезії. Вважаю, це більш вдалий формат. Саме цього року мав мрію видати першу збірку своєї поезії, де саме хотілося розмістити філософську і соціальну лірику. Мало того, цю збірку планував видати у форматі фотоальбому, щоб презентувати не лишень поезію, але й іншу сторону своєї творчості – фотографію. Та наразі усе залишається в мріях, через об`єктивні обставини.

Також не спішу занурюватися в політичні чи навіть патріотичні пісні, оскільки вважаю, що не той час, щоб «піаритися» на важкій ситуації в країні. Хоча варто констатувати, що при браку українських патріотичних пісень уже з`являються автори, які персонально пережили кульмінаційні моменти останніх криз і справді пишуть від серця, і в цьому плані уже з`являються шедеври.

Я ж піснями стараюся у цей складний час таки піднімати світлі і оптимістичні теми. Наскільки вдало – покаже час.

Спілкувався Володимир Ключак

Оголошення

СПА-центр «П`ятий океан» (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) запрошує на роботу масажиста. Тел. для довідок: 068-955-97-95 або 098-079-00-77.Создан 18 июл 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником