Трускавецький вісник № 93 (1651) від 27 липня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 93 (1651) від 27 липня 2018 р.

27.07.2018У номері: Запрошує «Імперія мистецтв»; Про трансуретральну резекцію простати; Влада Дрогобича та сміття; Із сесії ТМР.

Короткі новини

Прокуратура на Дрогобиччині повернула громаді 126 га земель

Дрогобицька місцева прокуратура цьогоріч у лютому звернулась до господарського суду Львівської області з метою визнання недійним рішення Грушівської сільської ради, яка передала у оренду підприємству землі сільськогосподарського призначення, що входять до складу спадщини.

Прокуратура вимагала звільнити майже 126 га земель від незаконного використання.

Приймаючи таке рішення сільська рада порушила вимоги Земельного та Цивільного кодексів України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду землі», «Про оцінку землі», «Про державну реєстрацію речових права на нерухоме майно та їх обтяжень» «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Таким чином, вказана сільрада передала у оренду земельні ділянки, якими не вправі була розпоряджатись.

Зазначимо, що під час розгляду справи орган місцевого самоврядування подав до суду Додаткову угоду про розірвання попереднього договору оренди.

Відтак, завдяки вжитим прокуратурою заходам, територіальній громаді Грушева повернуто спірні земельні ділянки вартістю майже 2,5 млн грн.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Влада Дрогобича пробує здійснювати тиск на поліцію?

Після невдалої спроби поставити на коліна громаду села Брониця, яка мала місце 23 липня, влада міста Дрогобича почала шукати винних. Вчора, 26 липня, у Світлиці дрогобицької ратуші відбулася нарада, основною метою якої був «розбір польотів». В ній взяли участь мер Дрогобича Тарас Кучма (балотувався від партії «Народний контроль»), народний депутат Андрій Антонищак («Народний контроль»), депутати Львівської обласної ради Василь Масний та Андрій Ковч («Народний контроль»), депутат Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик («Народний контроль»), представники влади та правоохоронних органів, а також «ручні» громадські активісти типу Олександри Лисак.

«Наплювали на всі державні структури», «реваншисти», «їм не шкода своїх дітей», «неправдива і неправильна інформація йде і відео від наших місцевих», «оправдується бездіяльність», «все, що робить область, все, що робить держава – воно нівелюється на місцевому рівні» - такими непричесаними фразами розпочав цю зустріч міський голова. Натомість нардеп Антонищак був конкретніший у своїх висловлюваннях: «поліції в районі не існує, а є посібники торгівців наркотиками, є посібники роздмухування отаких ворожнеч, є посібники незаконної торгівлі у місті Дрогобичі…». Пан Антонищак пригрозив, що від нього та інших нардепів буде звернення на ім`я Авакова та Луценка «щодо певних подій та щодо певних дій».

Наїзди на дрогобицьку поліцію – це далеко не єдина тема цієї наради. Вимахування паперами про законність дій тих, хто пробував захопити сміттєзвалище, нарікання на блокувальників, посилання на якісь документи мало не радянських часів, і навіть звинувачення районної влади, що місто Дрогобич не отримує платні за пролікованих жителів сіл (ця тема тягнеться ще з часів Радзієвського-Сендака) – поговорити «народні контролери» та їхні підлеглі мали про що. Рішення Броницької сільської ради щодо заборони вивозу сміття на сміттєзвалище названо незаконним. Так і напрошується аналогія з агресивною Московією, котра хоче диктувати слабкій Україні як та має жити.

Цією нарадою обговорення не обмежаться – влада Дрогобича планує вже найближчої неділі, 29 липня, провести «віче». Немає сумнівів, що сценарій «віче» прописаний і там обов’язково знайдеться місце для озвучення «аргументів» з наради та для виступів таких «активісток» та «активістів», які «за шмат гнилої ковбаси і рідну матір продаси».

У байках Леоніда Глібова та Івана Крилова є історія про вовка та ягнятко. Ягнятко було з`їджене вовком, бо «порушило закон». Приводом стало каламучення води, яке буцімто здійснило ягня, а справжньою причиною – звичайний голод хижака. Звісно, сильний слабшого завжди штовхає і гне, про що писав ще український філософ Григорій Сковорода. Але хочеться вірити, що Брониця буде не ягням, а комахою сонечком, яку ніхто не їсть, бо може отруїтися. Як хочеться вірити, що поліція і надалі виконуватиме свою місію недопущення кровопролиття, яке запросто могло статися в Брониці.

Злочинні накази, як і злочинні рішення судів, де процвітають непотизм та корупція – це все колись мине. В царя Соломона був перстень з написом «Все минає, і це теж мине». І як би не закінчилося протистояння Дрогобича з маленькою Броницею, та в пам`яті людській й історії залишиться «х.й собачий» і завалене сміттям славне старовинне місто, котрому чомусь не щастить з мерами.

Щодо тиску на поліцію, то його і треба було очікувати. Знаючи, що Кучма та Качмар є членами однієї команди, яка у Трускавці представлена Козиром-Іванишиним, пригадуються спроби екс-мера курорту підім`яти під себе правоохоронні структури, виклики на «килим» в буремні майданні дні начальника міліції та прокурора, творення парамілітарної охоронної структури для власних потреб за кошти бюджету і таке інше. Звісно, Кучмі не повезло, що йому доводиться мати справу не з якимось підлабузником чи невігласом, а з хорошим фахівцем Андрієм Біласом, котрий пам`ятає, що присягав служити не тимчасовим маріонеткам, а народові та законові. Але зате повезло людям, які можуть сказати, як в часи Помаранчевою революції: «Міліція з народом!».

Одне-єдине питання, котре і надалі залишається невирішеним після блокувань, спроб прориву, нарад та «віче» – це питання «коли?». Коли настане кінець сміттєвій кризі Дрогобича? Коли мешканці Брониці вільно можуть відітхнути і не чергувати ночами та не боятися за життя своє і  своїх близьких? Відповідь проста – коли Кучма перестане бути мером. Відставка – і все вирішиться немов за помахом чарівної палички. Нема жодних сумнівів у тому, що такого протистояння при в.о. міського голови Олегові Хрущеві точно не буде.

Володимир Ключак

Запрошує «Імперія мистецтв»!

У період з 12 по 15 жовтня 2018 року у м. Трускавець (Львівська область) відбудеться грандіозна подія – ІV-й Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts», у якому візьмуть участь юні таланти з усієї України та з-за кордону.

Прогнозована кількість учасників – 1000 осіб, віком від 3-х до 95 років, які готуються продемонструвати свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці. моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр. На даний час участь у фестивалі підтвердили гості з інших країн, серед яких країни Африки, Білорусь, Литва.

Участь у фестивалі беруть також і діти-сироти, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також із сімей бійців АТО. Усі вони виступають на рівних умовах, однак ми нагороджуємо їх додатковими відзнаками та подарунками.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне міжнародне журі з України, Італії та Венесуели, що складається з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів, викладачів, дизайнерів та стилістів.

До складу журі увійшли:

1. Amador LOPEZ – Відомий хореограф, балетмейстер, шоумен, співак. Засновник та керівник творчого обєднання «Rumbero’s art-group», фітнес-студії та танцювальної студії «Rumbero’s». Засновник і фронтмен відомого гурту «Rumbero’s» та самого видовищного шоу-балету України «Rumbero’s». Переможець і голова журі популярних телепроектів: «Танцюю для тебе», «Танці з зірками», «Майданс-2». Призер і голова журі багатьох танцювальних чемпіонатів, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, переможець континентального чемпіонату з сальси «Copa latina», голова журі міжнародного дитячого конкурсу «Little Miss World». Чемпіон світу з фехтування, рекордсмен книги рекордів Гіннесса України (організував флешмоб, в якому одночасно танцювало 22,5 тис. людей.). Учасник карнавалу в Rio De Janeiro. Хореограф-постановник концертів та найяскравіших танцювальних кліпів зірок українського і російського шоу-бізнесу. Хореограф-балетмейстер ІІV Катериненського балу. (Венесуела)

2. Alfonso OLIVER – Популярний співак, автор пісень, музикант. Переможець Міжнародних конкурсів і фестивалів, учасник багатьох телевізійних та радіопрограм, популярних телешоу. Музичний промоутер. (Італія)

3. RULADA (Ірина ЦУКАНОВА) – популярна співачка, автор, композитор, викладач вокалу. Засновник вокальної методики та школи різножанрового вокалу improviNation, по якій викладають більш ніж в 30 країнах світу. (Україна)

4. Тарас ШІТ – Голова правління Львівського обласного відділення Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Головний балетмейстер-постановник Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце, Польща). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури та мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

5. Борислава БІЛОЦЕРКІВСЬКА – співачка, поетеса, композитор, викладач вокалу, сценарист. Президент Міжнародних конкурсів-фестивалів «Empire of arts» та «Empire of talents». Засновник та голова правління ГО «Імперія мистецтв». Генеральний директор продюсерського центру «Brava Production». Голова представництва Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Львові. Керівник Міжнародної акторської школи у Львові. Представник міжнародних фестивалів в Україні. Голова ЛОВ «Ukrainian Fashion Academy». Володарка Гран-Прі багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів. (Україна)

6. Олег СЕРАФИН – Соліст шоу-балету та групи Амадора Лопеса «Rumbero’s». Хореограф, тренер. Помічник хореографа на телепроекті «Майданс - 2». (Україна)

7. Олег ЛИСІЙ – Артист та диригент Бродвейських мюзиклів «Chicago», «Beauty and the Beast», «Cinderella» міжнародної театральної компанії «Stage Entertainment». Бек-вокаліст мюзиклів «Phantom of the Opera», «Бал вампірів», «Ghost». Музичний керівник шоу «Broadway Dreams». Викладач Київської академії музики ім. Р.М.Глієра. Лауреат Міжнародних конкурсів, викладач вокалу та акторської майстерності. (Україна)

Організатором цієї події є Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м. Трускавець Андрія Кульчинського.

Метою конкурсу-фестивалю «Empire of arts» є виявлення та підтримка талановитих дітей та творчо обдарованої молоді, їх духовного та естетичного розвитку, підвищення їхньої виконавської майстерності, обмін творчими здобутками, розширення міжнародних культурних зв’язків, сприяння інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору, пошук і розкриття творчих здібностей у молодих авторів, виконавців, хореографів, дизайнерів, моделей, артистів оригінального жанру та митців, залучення їх до мистецтва, включення їх у творчий процес духовного та естетичного потенціалу особистості; надання стартового майданчика для розвитку творчого потенціалу у їхній подальшій кар’єрі; встановлення, розширення і зміцнення дружніх і творчих зв’язків між колективами та окремими виконавцями, розвиток міжнародних та міжнаціональних зв’язків; подальша підтримка та продюсування учасників, дипломантів та переможців конкурсу-фестивалю, залучення їх до концертних шоу-програм, конкурсів, фестивалів, телевізійних зйомок, участі у реаліті та талант-шоу, а також міжнародних і міжнаціональних культурних проектів та обмінів.

До участі у конкурсі-фестивалі «Empire of arts» допускаються колективи і окремі виконавці віком від 3 до 95 років.

Конкурс-фестиваль проходить у таких номінаціях:

а) Вокал (соло, дуети, ансамблі, хори),

б) Хореографія (соло, дуети, ансамблі),

в) Інструментальна музика (соло, дуети, ансамблі, оркестри),

г) Театральне мистецтво (соло, дуети, колективи),

д) Циркове мистецтво (соло, дуети, колективи),

е) Мажоретки, барабанщиці,

є) Моделінг,

ж) Дизайн одягу,

з) Оригінальний жанр.

Основними заходами конкурсу-фестивалю є:

 1. Церемонія офіційного відкриття ІV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts»;

2. Проведення конкурсу-фестивалю у декількох номінаціях: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці , моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр;

3. Проведення масштабного флешмобу;

4. Програма відпочинку (вечір знайомств, дискотеки, творчі зустрічі, екскурсії);

5. Майстер-клас за участю членів журі;

6. Прес-конференція за участю засновників, організаторів, членів журі, переможців та зіркових гостей конкурсу-фестивалю;

7. Концертна програма за участі зіркового журі та учасників фестивалю;

8. Церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців;

9. Святковий Гала-концерт!

Для усіх учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Empire of arts» передбачено нагороди та подарунки! Серед нагород: кубки, зйомка відеокліпів, авторські пісні, аранжування, туристичні путівки, фотосесії, подарункові сертифікати, сертифікати на майстер-клас з вокалу в Києві від Ірини Цуканової, мр3-плеєри, прикраси, солодкі подарунки та багато інших призів! Переможці конкурсу-фестивалю також отримують запрошення та знижки на участь у престижних Міжнародних конкурсах і фестивалях в Україні, Туреччині, Угорщині, Греції та інших країнах світу.

Переглянути фото- та відеозвіт нашого попереднього проекту – Міжнародного конкурсу фестивалю «Empire of arts» можна на сайті фестивалю: www.empireofarts.com.ua

Розпочнеться фестиваль 12 жовтня урочистим відкриттям на Головній сцені міста. Конкурсні виступи відбуватимуться 13 і 14 жовтня в концертних залах Трускавця. А 15 жовтня на відкритій центральній сцені відбудеться масштабний флеш-моб. Вже о 15.00 в ПК ім.Т.Г.Шевченка відбудеться заключний Гала-концерт!

Ведучими конкурсних днів та заключного Гала-концерту стануть Ростислав Пелех та Олена Музика.

Заявки на участь в конкурсі-фестивалі приймаються до 15 вересня 2018 року.

Детальну інформацію можна отримати за наступними посиланнями:

https://empireofarts.com.ua/empireofarts

https://fb.me/empireofarts.com.ua

E-mail: bravaproduction@gmail.com

Tel. + Viber: +38 096 388 73 48

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Трускавецька міська рада, Трускавецький інформаційний центр, Санаторій «Кришталевий Палац», Палац культури ім. Т.Г.Шевченка, Розважальний комплекс «Cazanova», Канал «Телевсесвіт», Громадське Медіа-група «ProMedia», Медіа-група «FestivalInfo», Компанія «FM-TV», Радіо «Хіт-ФМ», Радіо «Котермак», ФМ Галичина, Журнал «РIA-Львів», Журнал «Аpriori», Інтернет-портал «Ivetta», Варто – галицькі новини, Міжнародний культурний портал «Експеримент», Інтернет-платформа «Talents collection», «Львівська газета», Портал «Музичний Львів», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Газета «Медіа Дрогобиччина», Інтернет-газета «Майдан», ІА «Syla News», ТМ «Main people», Антикафе «CoMMuna», МГО «CinemaHall», Дитячий розважальний центр «Дитячий світ», Магазин дитячого італійського одягу та взуття «Мінні бутік», Крамниця - майстерня «КRISTI», Дизайнерські прикраси від кутюр Божена Лобанова, Розважальний дитячий центр «Дитяча Планета», Зоопарк «Лімпопо», Проект «Інший світ», Еко-майстерня «АйноФайно», Lviv Vernisage, Компанія «A-Trophy», Pizza Veterano Трускавець, Солодощі ручної роботи «Marma Land», Videigrapher Polyak Bogdan, Фотограф Ксенія Бойко, Фотограф Орися Боднар, Фотостудія Vikeren studio, Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation», Анімація «Обнімашки», ведучі Олена Музика та Ростислав Пелех.

Генеральний інформ.партнер – телеканал «ПравдаТУТ Львів Медіа»

Гостинно приймає готель «Соламія».

Борислава Білоцерківська, Президент конкурсу-фестивалю «Empire of arts»

Announcement

Dear friends!

We invite you to become a participant of the 4rd International Festival-Competition of Youth and Children's Art «EMPIRE OF ARTS»: October 12-15, 2018, Truskavets city, Ukraine.

Participation in the contest-festival «Empire of arts» allows groups and individual performers aged from 3 to 95 years.

The festival-competition takes place in the following nominations:

A) Vocal (solo, duets, ensembles, choirs);

B) Choreography (solo, duets, ensembles);

C) Instrumental music (solo, duets, ensembles, orchestras),

D) Theatrical art (solo, duets, collectives),

E) Circus art (solo, duets, collectives);

E) Majorettes, drummers,

G) Modeling,

H) Design of clothes,

I) The original genre.

The professional star international jury evaluates such as: Amador Lopez, Alfonso Oliver, Rulada (Irina Tsukanova), Oleg Serafin, Boryslava Bilotserkivska, Taras Shit and Oleg Lysiy.

Among the awards are cups, shooting of video clips, author's songs, arrangements, tourist trips, photo sessions, gift certificates, mp3 players, sweet gifts and many other prizes!

ATTENTION! From the organizers and partners of the festival there are additional awards and valuable gifts!

All participants are awarded with international diplomas and memorable gifts.

The winners of the contest-festival receive an invitation and discounts for participation in prestigious international contests and festivals in Ukraine, Turkey, Hungary, Greece, Bulgaria and more countries.

ATTENTION! For executives, there are special conditions!

Accommodations in the best hotels, master classes, flash mobs, discos, rich entertainment program, trips to the «Limpopo» zoo, dolphinarium visits, 3D attractions, interesting excursions and much more to the participants and guests of the festival!

Applications are accepted until September 15, 2018!

Those who wish to take part in the festival can read the rules and find out all the information by using the following links:

https://empireofarts.com.ua/empireofarts

https://fb.me/empireofarts.com.ua

E-mail: bravaproduction@gmail.com

Tel. + Viber: +38 096 388 73 48.

Східниця рекламується на центральних телеканалах, а Трускавець…

Під час відпустки, перебуваючи в Карпатах, ввечері ввімкнув телевізор, щоб подивитися новини. На телеканалі ICTV після розповідей про «чорну п`ятницю», під час якої Україною прокотилася хвиля жахливих ДТП, а також після інших важливих подій цього дня, був продемонстрований відеосюжет про курорт Східницю. В prime-time, без вихвалянь якогось конкретного готелю, без кричущості чи критики інших курортів. Настільки хороший сюжет, що аж самому захотілося вкотре відвідати це селище, щоб напитися содової води типу «Боржомі» та прогулятися вуличками цієї мальовничої місцини. Задумано – зроблено: сюжет я передивився у п’ятницю, а вже в понеділок мої ноги топтали східницьку землю.

Але описувати свої враження від Східниці не буду, оскільки ця стаття присвячена не їй, а черговій сесії Трускавецької міської ради, котра пройшла 26 липня. І першим з депутатських запитів, які були озвучені на цій сесії, був власне запит по цьому сюжеті. Депутат Юрій Яворський виступив з ініціативою звіту управління розвитку міста щодо заходів по промоції Трускавця. Бо не таємниця, що кошти на промоцію Трускавець виділяє чималенькі, освоюють їх теж акуратненько, а от на центральних телеканалах якщо й появляються якісь сюжети про Трускавець, то це переважно сюжети, замовлені окремими оздоровницями (приклад – по фестивалю «Трускавецька Фієста» від ГКК «Карпати» чи від інших оздоровниць). Для кого ж тоді робляться відеоролики, чому грубі гроші йдуть не за призначенням, а коефіцієнт корисної дії просто мізерний?

Юрій Яворський попросив надати йому план заходів з промоції курорту та фінансування, яке було здійснене, а також наголосив на тому, що чомусь ніхто не акцентує уваги на унікальності та невичерпності трускавецьких джерел, як і на тому, що вони найдужче досліджені науковцями, що іншим курортам і не снилося. А тим часом на центральних телеканалах лунає, що «Східницька вода завозиться до Трускавця». Так, це правда, бо східницькі води інші, ніж трускавецькі, і вони завозяться сюди, але… Чи вловлюєте, шановне панство, певну маніпулятивність, адже цю фразу можна трактувати і як «завозяться, бо кращі» чи «завозяться, бо в Трускавці води бракує» і т.д.? А насправді вони завозяться, бо це ІНШІ води.

З депутатськими запитами також виступили Руслан Пристай, Роман Бучкович, Андрій Кісак та Микола Сеньків. Стосувалися вони переважно господарських питань: затоплення квартир внаслідок сильних злив та дірявих дахів, несправної каналізації, розвалюхи на Дрогобицькій, 23. А Мирон Мицько підняв питання виготовлення та встановлення меморіальної таблиці в честь Романа Різняка-Макомацького.

Сесія тривала цілий день з обідньою перервою. В першій частині дня депутати розглянули чимало важливих питань, які не викликали дискусій. Це, зокрема, затвердження Порядку надання адресної грошової допомоги учасникам АТО (ООС), які потрапили в складні життєві обставини у зв’язку з довготривалою важкою хворобою, інвалідністю своїх дітей на 2018-2020 р.р., затвердження Програми соціальної підтримки окремих категорій мешканців м. Трускавця на 2018-2020 р.р., затвердження Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти комунальної форми власності територіальної громади м. Трускавця, про відкриття класу з інклюзивною формою навчання на базі СЗШ №1 та інклюзивної групи на базі д/у №2 «Ялинка», про припинення діяльності міської психолого-медико-педагогічної консультації та створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр міста Трускавець». Ці питання доповідали начальник управління парці та соцзахисту Віра Ільницька та начальник відділу освіти Орест Лобик.

Також депутати затвердили нові Правила утримання і поводження з тваринами у м. Трускавці та внесли зміни в рішення міської ради № 41 від 24 грудня 2015 року «Про затвердження міської цільової соціальної програми роботи з сім'ями, дітьми та молоддю на 2016-2020 роки». А от питання «Про внесення змін до міської цільової програми підтримки КП «Редакція міського радіомовлення» на 2018 рік», яке доповідав директор-головний редактор цього комунального підприємства Любомир Поливка, депутати відклали, очікуючи на доопрацювання. Окремі з обранців взагалі висловлювалися щодо доцільності фінансування проводового радіо та критикували його керівника.

Внесення змін до Положення, затвердженого рішенням міської ради від 25 квітня 2017 р. № 544 «Про Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця», затвердження Положень про управління, відділи та інші виконавчі органи міської ради та технічні бюджетні питання завершили блок неземельних питань, після чого розпочалася друга частина сесії.

Перерва на обід, сильна злива, а потім довге очікування на кворум – і, зрештою, сесія продовжила роботу, щоб завершитися під кінець робочого дня. Традиційно під час розгляду земельних питань чітко видно, як економіка тісно переплітається з політикою. Знову «неугодним» відмовляли, «своїм» пропихали, а питання дороги між «Лісовою піснею» та кількома будинками на вул. Сагайдачного стало прикладом того, як можна показати хто ж насправді господар в мерії. Проте в цілому сесія обійшлася без скандалів та присутності «зайвих», адже пора відпусток завжди є певним затишшям у політичних ігрищах.

Під кінець сесії вже всі забули про її початок і про ту важливу тему, яку озвучив депутат Яворський. Східниця рекламується на центральних телеканалах, а ми? Чому так? Хто винен і що робити? Якби не було грошей, то це інша справа, але ж вони є, і то щедро сіються…

Володимир Ключак

На фото: у Східниці (23.07.2018 р.).

Біполярна трансуретральна резекція простати

Про сучасні методи лікування аденоми передміхурової залози ми поспілкувалися із адміністрацією та експертами малоінвазивного урологічного лікування в регіоні – спеціалістами Медичного Центру «Консиліум».

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (в народі аденома простати) – розростання залози, що зумовлює здавлювання уретри, призводить до порушення сечовипускання, аж до цілковитої затримки виділення сечі. Це одне із найпоширеніших урологічних захворювань чоловіків похилого та старечого віку і виявляється в 40% чоловіків у віці від 50 до 60 років, у 50% — після 60-ти років, і у 90% — після 80 років.

- Що нового в цій галузі урології?

- Незважаючи на значну поширеність цієї патології, основним методом лікування аденоми простати залишається - оперативний. Останній представлений різними видами і модифікаціями, але найбільш ефективною є БІПОЛЯРНА трансуретральна резекція (ТУР) простати – видалення аденоми через сечовипускний канал без зовнішнього хірургічного розрізу. На сьогодні – це найчастіший вид оперативного лікування який використовується у всіх розвинутих країнах світу. Так, за даними Американської урологічної асоціації (AUA) із всіх хірургічних та інвазивних втручань з приводу доброякісної гіперплазії простати, БІПОЛЯРНИЙ ТУР виконується у 93% хворих. БІПОЛЯРНИЙ ТУР передміхурової залози має переваги щонайперше тоді, коли відкрита операція (аденомектомія) небезпечна для життя або протипоказана.

- Де саме в нашому регіоні такі втручання виконуються?

- Завдяки придбаному обладнанню внаслідок державно-приватного партнерства в особі Медичного Центру «Консиліум», кращі лікарі-урологи Трускавецької міської лікарні мають можливість виконувати оперативне втручання на єдиному у Львівській області апараті Біполярної коагуляції - БІПОЛЯРНУ трансуретральну резекцію простати без будь-якого розрізу і з найкоротшим періодом одужання і гарантією відсутності можливих ускладнень, які можливі при традиційній монополярній резекції. Нове устаткування істотно зменшило ризики операції, скоротився період перебування хворого в стаціонарі.

Радикальна відмінність Біполярного від монополярного електричного впливу полягає в тому, що струм не проходить через весь організм хворого, а обмежується відстанню між електродами. Таким чином, при біполярної технології струм не проходить через структури організму і не впливає на нього, що дозволяє розширити діапазон пацієнтів із суміжною патологією, особливо з кардіологічної, що часто є протипоказанням для монополярного методу. Для створення ріжучого ефекту між електродами застосовується електропровідний середовище (0,9% NaCl або інші сольові розчини). Використання даного розчину дозволяє виконати операцію без обмеження часу резекції. При БІПОЛЯРНОМУ методі застосовують радіочастотну енергію для конвертації електропровідної рідини в полум'яне поле, що складається з високоіонізованих частинок, які руйнують молекулярні зв'язки в структурі тканин. Необхідний вплив на тканину проводиться з використанням спеціальної технології, яка дозволяє проводити резекцію і одномоментно здійснювати гемостаз при більш низьких температурах. При проведенні операції з використанням цього обладнання температура тканини знаходиться в діапазоні 40-700С; при використанні моно полярної технології температура досягає 4000С.

- Кому показане таке лікування?

- Такий вид оперативного втручання показаний пацієнтам переважно старшого віку у випадку тривалого, але неефективного медикаментозного лікування ДГПЗ, а також особам відносно молодого віку, яким необхідно зберегти статеву функцію, після перенесених раніше операцій на простаті чи сечовому міхурі.

- Чи є протипокази?

- Вони обмежені загальними протипопоказами до будь-якого хірургічного лікування, серед яких – важкий стан пацієнта, гострі захворювання, зокрема й урологічні, а також стани, через які технічно неможливо виконати ТУР.

- А куди наші мужчини можуть звернутися для докладнішої консультації?

- Отримати докладну консультацію урологів, кращих спеціалістів малоінвазивного урологічного оперативного лікування Трускавецької міської лікарні Михайла Босака та Ольги Петришин можна записавшись на прийом за телефоном моб.: 0674627151.

При собі необхідно мати результати наступних методів дослідження:

- УЗД сечового міхура, простати, нирок;

- Загальний аналіз сечі та крові;

- Аналіз крові на загальний та вільний PSA та їх індекс.

Ультразвукове дослідження сечостатевої системи на апараті експертного рівня ведеться в Медичному Центрі «КОНСИЛІУМ» м. Дрогобич, вул. Шептицького, 7 (І поверх пологового будинку), тел.: 3-18-22, 098-956-24-00.

Тож немає потреби кудись їздити за 100 км, щоб уточнити для себе всі важливі питання щодо розглянутої теми.

ФейсбукОбновлен 29 июл 2018. Создан 27 июл 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником