Трускавецький вісник № 101 (1659) від 13 серпня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 101 (1659) від 13 серпня 2018 р.

13.08.2018У номері: Найкраща реклама – це відгуки гостей; Короткі новини Трускавця та регіону; Про ринок землі.

Короткі новини

Повільна ліквідація витоків води – через кадрову проблему

На аварійній трускавецького водоканалу працює тільки семеро людей, оскільки чимало працівників підприємства позвільнялося, зокрема виїхало на заробітки до Польщі. З цих семи чоловік четверо є фахівцями з ліквідації наслідків аварій на водопроводах, а троє – на каналізаційних мережах. Про це 13 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко.

Мала чисельність аварійної бригади не дозволяє ліквідовувати аварії на водопроводах так оперативно, як цього хотілося б мешканцям. За приклад Віктор Марченко навів прорив на водопроводі на вул. Довженка, який стався на цих вихідних. Водоканал свідомо пішов на те, щоб здійснювався витік води, лише щоб не позбавляти мешканців води на вік-енд. Працівники аварійної у п’ятницю працювали до пізнього вечора, тож безсовісно було б їх заставляти працювати ще й у неділю. Сьогодні зранку цю аварію вже ліквідовують, здійснюються роботи і на вул. Стебницькій, сказав Віктор Марченко.

Проблема виїзду кваліфікованих кадрів на заробітки за кордон – це проблема не лише водоканалу, а всього Трускавця. На курорті бракує кваліфікованих та досвідчених фахівців в багатьох галузях: кухарів, офіціантів, барменів, лікарів, медсестер, покоївок, адміністраторів, сантехніків, слюсарів, зварників, електриків та інших. Середня зарплата в місті-курорті є найнижчою по Львівській області і однією з найнижчих в Україні. Хоча за останні три роки середня зарплата по Трускавці і зросла, проте в сусідній Польщі фахівець за тиждень заробить значно більше грошей, ніж у нас за місяць.

Дітям прочитають лекцію на тему лідерства

Фахівці Трускавецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді цього тижня прочитають кілька лекцій для дітей, котрі перебувають під соціальним супроводом. Про це 13 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомила директор ТМЦСССДМ Оксана Костишин. Серед прочитаних лекцій знайдеться місце для таких як «Лідерство» та «Основна життєва позиція». Посадовець розповіла про пророблену роботу за минулий тиждень, зокрема про видачу канцтоварів для дітей АТОвців та дітей з малозабезпечених сімей та про інші форми роботи центру. Двох дітей скеровано на оздоровлення.

Також на нараді розповіли про роботу за минулий тиждень і про плани на цей тиждень начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, начальник Служби у справах дітей Леся Дребот, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ольга Гарасим`як та директор територіального центру обслуговування одиноких та непрацездатних громадян Олена Пилат.

Зауважень до трускавецької лікарні немає

Нещодавно КП «Трускавецька міська лікарня» перевіряла Національна служба здоров`я. Про це 13 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив головний лікар закладу Ігор Стасик. Зауважень до роботи лікарні немає.

Під час наради Ігор Степанович розповів, що декларації з сімейним лікарем підписало понад 12200 трускавчан, після чого темп цієї процедури дещо уповільнився. Він нагадав, що з жовтня від кількості укладених декларацій залежатиме і фінансування лікарні зі сторони держави, тож закликав посилити роз`яснювальну роботу серед населення щодо необхідності підписання декларацій з сімейним лікарем.

За минулий тиждень до трускавецької лікарні за медичною допомогою звернулося 6 іноземців, у тому числі один був госпіталізований.

Також Ігор Стасик доповів, що завершено встановлення нових гінекологічних крісел.

Голова Львівської ОДА оглянув дороги на Дрогобиччині

У п’ятницю, 11 серпня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка здійснив робочий візит у Дрогобицький район. Під час візиту очільник області оглянув хід ремонтних робіт доріг Турка-Східниця, Новошичі-Ріпчиці, а також Городище-Східниця, де планують відремонтувати 12 км дорожнього покриття. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Зокрема, в межах ремонтних робіт ділянки дороги Турка-Східниця Дрогобицького району підрядна організація вже виконала роботи із розпушування існуючого покриття, влаштування основи ЩПС, влаштування вирівнюючого та верхнього шару асфальтобетону, укріплення узбіч, розробки ґрунту екскаватором.

Ремонтні роботи провели і на ділянці дороги Новошичі-Ріпчиці, на що у 2018 році виділили фінансування у сумі - 43 млн грн з коштів державного дорожнього фонду та обласного бюджету. Тут виконали роботи із розпушування існуючого покриття, влаштування основи ЩПС, влаштування вирівнюючого та верхнього шару асфальтобетону. Загальна площа - 48 000 м2, протяжністю 8 км.

Ремонтні роботи заплановані на ще одній ділянці дороги Новошиці-Ріпчиці км 25+000- км 29+200, протяжністю 3 км.

Також Олег Синютка оглянув стан дороги Городище-Східниця та поспілкувався з місцевими мешканцями, які власними зусиллями вирубують чагарники перед початком ремонтних доріг. Зазначимо, що наразі по цій дорозі провели процедуру закупівлі. Відтак, планують провести такі роботи: розпушування існуючого покриття, влаштування основи ЩПС, влаштування вирівнюючого та верхнього шару асфальтобетону. Загальна площа - 60 000 м2, протяжністю 12 км.

Наприкінці літа до Львова на «LeoCult» з’їдуться найнижчі автомобілі

25 серпня фестиваль «LeoCult-2018» об’єднає сотні автоентузіастів і любителів автотюнінгу зі всієї України та закордону. Тут можна буде побачити автівки різних класів – від дорогих Porsche та Mercedes, до «стареньких» Volkswagen та «ВАЗів» із наднизькою «посадкою» (кліренсом) та вражаючим зовнішнім виглядом.

Львів прийматиме «LeoCult» вже вчетверте і організатори обіцяють ще більше шалених вражень та емоцій. Цього разу змагання відбудуться на базі відпочинку «Гранд Резорт», усього за кілька кілометрів від міста.

Вже традиційно основним напрямком фестивалю є унікальна автокультура «Stance», особливість якої – екстремально низький кліренс автомобіля і своєрідне положення коліс у арках (ширина диска, ширина і профіль гуми тощо).

«Нашим напрямком є максимально занижені автомобілі, які майже «лежать» на асфальті. Такий зовнішній вигляд та форми дуже привертають увагу і не помітити їх просто не можливо», - пояснює співорганізатор фестивалю Андрій Гаєвський.

«LeoCult» щоразу набирає все нових і нових обертів, збільшується й кількість учасників. Цього разу захід очікує більше сотні «прокачаних» автомобілів з усіх куточків України, зокрема зі Львова, Києва, Одеси, Дніпра, Чернівців, Житомира, Івано-Франківська. Серед тих, хто вирішив продемонструвати свого «чотирьохколісного друга», буде й чимало автолюбителів із закордону.

«Цьогоріч нашою метою було суттєво збільшити кількість гостей, тому наша команда перенесла фестиваль на іншу локацію. Нова база розташована усього за 12 кілометрів від Львова із закритою територією, озером. Тут будуть організовані зони відпочинку та розваг, літні кухні. Тож відпочити зможуть як учасники, так і глядачі», - розповідає співорганізатор Олександр Бондарчук.

Відвідувачам обіцяють масу позитивних емоцій, в першу чергу, від естетичного вигляду автомобілів. На учасників заходу чекають цікаві конкурси, визначення найнижчого автомобіля та ТОП-десятки кращих машин.

Відвідувачі теж зможуть взяти участь у розіграшах, дізнатись про деталі тюнінгу найцікавіших автівок від їхніх власників та сфотографуватися з будь-яким «залізним конем».

Відкриття «LeoCult-2018» відбудеться о 12:00 годині.

Власна інформація

Лучшая реклама – это отзывы гостей

Промоция Трускавца – дело тонкое. Реклама курорта включает в себя много разносторонних аспектов: прямую и непрямую (косвенную) рекламу на радио, телевидении и в Интернете, печатную продукцию, участие в выставках в Украине и за рубежом, организация мероприятий непосредственно на курорте, борьба с антирекламой, разъяснительную работу, повышение уровня сервиса и многое другое. Но самым эффективным способом привлечения новых гостей являются позитивные свидетельства самих отдыхающих. Те, кто побывал в Трускавце, остался доволен отдыхом и лечением, и рассказывает об этом другим – это наши лучшие рекламные агенты.

За все время своего существования «Трускавецкий вестник» опубликовал очень много материалов, которые можно поместить в рубрику «Отзывы гостей». Это интервью, краткие отзывы, письма благодарности, стихи, статьи и другие материалы, в которых рассказывается о преимуществе отдыха в Трускавце, об эффективности лечения на нашем курорте, о том, почему гости рекомендуют ехать именно сюда. Эти отзывы опубликованы на украинском, русском и польском языках, часть из них была напечатана в газете «Карпаты», которая распространялась на туристических выставках в разных странах мира. Своими впечатлениями об отдыхе в Трускавце делились гости из Украины, Польши, Беларуси, Азербайджана, России, Молдовы, Литвы, Израиля, Германии, США, Туркменистана, Узбекистана, Грузии, Казахстана и других стран.

Среди наиболее свежих материалов – интервью с главным редактором Международного Интернет-издания Леонидом Ходосом (Израиль), с известным азербайджанским видеоблогером Азером Реджебли, украинским генералом Виктором Муженко, артистами Виктором Павликом, Альбертом Салтыковым, Афаг Аслан, Тарланом Шахбази, тренерами Александром Ищенко (футбол) и Анатолием Стасюком (теннис), председателем Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмаром Мамедовым, киевлянками Екатериной Калиниченко и Тамарой Клименко, Петром Орманджи из Мелитополя, директором туристической фирмы из Молдовы Габриелем Марджинеану, проректором Высшей школы туризма и гостиничной индустрии в Гданьске (Польша), профессором Мирославом Борущаком и многими другими отдыхающими. Причем часть этих интервью сделана не только в формате текста, но и как видеоматериал, что способствует диверсификации распространения информации об отдыхе и лечении в Трускавце.

Отзывы гостей – это не только сладкая похвала, но часто и объективный взгляд со стороны, предложения как улучшить сервис или логистику (к сожалению, доезд до Трускавца из некоторых стран все еще занимает много времени), иногда и критические замечания, которые стоит учесть владельцам санаториев и руководству города-курорта. Но больше 90% информации в этих отзывах – это восторг от пребывания на таком чудесном курорте, рассказ об эффективности лечения и приятностях отдыха, рекомендации приехать в курортную столицу Украины, жемчужину Карпатского края, курорт с 190-летней историей, наиболее изученными минеральными водами, специалистами высшей категории и современной диагностической и лечебной базой.

Часто в этих отзывах находится место для конкретных лиц, благодаря которым отдых и лечение наполнялись позитивом, радостью, результатом, качеством. Каждый работник сферы обслуживания в Трускавце должен помнить, что от него также многое зависит. Ведь иногда достаточно улыбки, хорошего слова или немного помощи для гостя, чтобы он запомнил этот момент и создал для себя и других позитивное впечатление о Трускавце.

Владимир Ключак

P.S. А сейчас предлагаем Вашему вниманию несколько новых отзывов гостей курорта, которые они оставили в книге отзывов гостинично-курортного комплекса «Карпаты».

Большое спасибо всему коллективу за чуткое и внимательное отношение, коллективу лечебного отделения за профессионализм.

Галина Школьник

Отдыхали здесь 11 дней, остались очень довольными. Спасибо Марии, которая проводила караоке и игру «Мафия». Также была очень хорошая подборка фильмов.

М.В., г. Ужгород

Выражаю большую благодарность проктологу Любомире Жибчин за профессиональное и доброжелательное отношение. Подробно и доступно доктор разъяснила ситуацию, назначила лечение, дала практические советы. Спасибо большое.

С уважением, Елена Орлова, г. Киев

Вместе с супругой прекрасно отдохнули и подлечились в вашем санатории. Спасибо поварам и обслуживающему персоналу! Особенная благодарность Врачу с большой буквы Жибчин Л.М., у нее золотые руки и большой опыт.

С уважением Екшембеев А.Х., Ивашева Т.А., гости из Казахстана

Очень благодарна всему персоналу санатория «Карпаты». Особенно хочу поблагодарить за организацию чудесного и веселого досуга Марию, ведущую интригующей игры «Мафия». Благодаря ей (ее умению мастерски вести игру) я нашла хороших друзей, познакомилась с интересными людьми. Большое спасибо! Процветания вам и благодарных курортников :-) До встречи в следующем году!

Лилия Муравская, г. Одесса

Сердечно благодарим за теплый прием, за профессионализм, доброжелательность, вкусную кухню. Особенно хочется отметить влача Головей Е.Б., бармена Ивана за вкусный кофе, и горничную Светлану (2-й этаж) за хорошую работу. А еще особо хочется отметить работу массажиста Клепача Василия. Очень грамотный, думающий специалист высокого уровня. Спасибо огромное за таких специалистов. Надеемся на новую встречу в «Карпатах».

С.З. Минич, И.М. Обрезанова, И.И. Ковалева, г. Салехард, Ямало-Ненецкий автономный округ, Россия

Оздоровились с женой – отправляемся домой!

С первых слов хочу сказать я «Слава Богу!»

За совет друзей и правильну дорогу.

Кто приехал в Трускавец,

Я скажу, что молодец.

А гостиница «Карпаты» –

Здесь я всем скажу – богаты.

Опыт здешних докторов

И прекрасных поваров.

Люди вежливы, приятны,

Чистота везде и все опрятны.

Каждый вечер концерт и кино,

А природа – глянь в окно.

Чистый воздух, пенье птиц,

В парке звери, красота перепелиц.

Ресторан «Гражда» –

Там иные господа.

Свежий на огне шашлык,

Комок в горле, а кадык!

Просто так не устоять,

Нужно что-то заказать.

А бювет, вода Нафтуся,

Честно вам я признаюся –

Оздоровились с женой,

Отправляемся домой.

Всех я вас благодарю,

Этот стих я вам дарю.

В. Задуба

Прекрасным девчонкам

Театр начинается вешалки,

Отель «Карпаты – с ресепшена.

Девчонки отдыхающих встретят,

Расскажут, оформят, поселят.

Читаю на бейджике красивое имя:

Кристина, Марьяна, Иванка, Аня, Оля, Ирина.

Вручат расписания, прием процедур,

Работы бассейна, питании,

Поправить здоровье вам пожелают,

Приятной улыбкой одарят.

И вроде еще не лечился,

Но вдруг как-то сразу взбодрился.

Моложе почувствовал, расправил грудь,

Живот обвисший втянул.

И как объяснить это явление?

Думаю, «Улыбколечение».

Кто едет в «Карпаты» с сердцем открытым,

Проходит здесь курс «Улыбкотерапии».

Юрий Савенков, комн. № 231

Искренне благодарим добрых людей, профессионалов, любящих людей!!!

Особая благодарность руководству санатория за огромную работу по организации лечения, отдыха, подбору персонала.

Мы впервые отдыхали у вас, но надеемся, что обязательно вернемся в «Карпаты».

Добрые впечатления о вашем санатории начались со входа, где встретил искренний и отзывчивый Марьян!

При оформлении в администрации мы встретили понимание и приветливость девушек-администраторов.

Огромное спасибо лечащему врачу Головей Е.Б. А администратор лечебного отделения Марьян – просто находка для вашего санатория.

Низкий поклон поварам и официантам за хлеб-соль и … «Карпаты», до встречи вновь!

С. Юреня, А. Яглейко, г. Кобрин, Бресткая область, Республика Беларусь

Хочу поблагодарить весь коллектив санатория «Карпаты» за их превосходную работу и внимательное отношение к пациентам и отдыхающим. Особо хотелось бы поблагодарить:

- Кузьмич Р.А., отдел бронирования,

- Колотэлюк В.И., главный инженер,

- весь лечащий состав от медсестер до врачей, коллектив столовой (еда превосходная),

- всех девушек, работающих на ресепшен (работают профессионально, виртуозно и очень красиво),

а также работниц, что поддерживают чистоту и порядок на этажах (особенно на моем и в моем номере).

Большое вам всем спасибо!

Барский А.В., турист из Израиля

 В санаторий «Карпаты» я приехала уже второй раз. И очень благодарна за хорошее обслуживание всего персонала, очень чуткие, добрые, улыбающиеся, знающие свое дело, а также поварам за их восхитительную еду и огромный труд.

Особенно хочу поблагодарить врача-кардиолога и терапевта Антощук Н.А. за профессионализм и отличное лечение, назначенное мне, тактичность и доброжелательность.

Еще раз огромное спасибо вам за все.

Лынько Ольга Павловна

Добрый день! Впервые отдыхали в г. Трускавец и могу сказать с полной уверенностью, что Ваш санаторий с предоставляемым сервисом и услугами превзошел мои ожидания.

Мы настолько были изумлены разнообразием блюд и качеством продуктов, что даже не могу сравнить ни с одним из санаториев, мною посещающими. Администратор Галина Ивановна кажется следит за каждым столиком, за каждым посетителем и по взгляду понимает, что нужна помощь.

Главный повар-бригадир Оксана М. умница, заботливая. Девушки, которые нас встречают на завтраки/обеды/ужины всегда с улыбкой. Так приятно.

Не могу не отметить девушек, которые накрывают столы, все всегда быстро и оперативно. Четвертый день в санатории, а позитивные эмоции аж переполняют.

У вас очень сильная лечебная база, врач-гинеколог Лилия Григорьевна – таких наверное уже нет. Так любит свою профессию, что эта забота замечается в ее действиях.

Наша лечащая врач Головей Елена – всегда все по теме, объяснит, выслушает, подскажет.

Сотрудникам рецепции могу пожелать терпения. С нашими вопросами, проблемами они все стойко выносят. Я хочу отметить Людмилу, еще из Киева она по телефону заверила, что мы едем в нужное место.

Василина – сама гостеприимность. Я работаю руководителем СПА в гостинице «Хаятт» в Киеве и точно знаю о гостеприимности.

Я благодарю каждого, кто делает наш отдых и лечение таким замечательным, кого-то мы и не видим.

Вам желаю всегда 100%-ной загрузки, успеха и самых довольных гостей.

Баркова Н.Г., г. Киев

Шалом! Пишут гости из Израиля. Благодарны за проведенное время. Хотим не только вернуться, но и пригласить своих друзей. Заинтересованность обоюдная.

Анатолий и Зинаида Герцель, г. Хайфа, Израиль

На фото: участники игры «Мафия» отдыхом и досугом в «Карпатах» очень довольны.

Чому без ринку землі фермер не зможе нагодувати Україну?

Коли на Львівщині проходила спеціалізована аграрна конференція, Президент України Петро Порошенко чітко зазначив, що фермер годує Україну. Проте, щоб він мав змогу це зробити, йому треба дати інструмент для управління власними ресурсами. І все починається з землі.

Львівщина володіє лісовими запасами, вугіллям, нафтою, газом та має значний земельний фонд. Маємо ми й свій ринок землі, який аж ніяк не назвеш цивілізованим. Великі або середні агрохолдинги часто обмінюються документами і домовляються, хто з них є власниками паїв. Кожен договір має певну вартість, на цьому заробляють великі гроші. Наприклад, якщо комусь треба докупити пай, він платить не власнику, а тому, хто продає договори, і тому, хто їх перереєстровує.

Механізм цей існує, і юристи від аграрних холдингів в неформальній обстановці це підтвердили б. Але такий ринок не захищає фермера, не захищає власника паю і, найважливіше, не захищає саму громаду. Оскільки вона через органи самоуправління до кінця не володіє земельним ресурсом і не має достатньої нормативної бази, щоб звернутися до фіскальних органів і попросити їх зібрати заборговані податки.

Не забуваймо й про рейдерство: відсутність рейдерських атак можлива лише тоді, коли все буде легалізовано. Якщо говорити відверто, то з сьогоднішнього дня запроваджувати ринок землі ми не готові: спочатку потрібно зробити всю підготовчу роботу, так зване «домашнє завдання». Для того, щоб все було за законом, по-перше, треба все інвентаризувати, відцифрувати, забезпечити прозорість цього ринку. Після цього ми можемо говорити про запровадження цивілізованого ринку.

Час вже не повернеш, треба було це робити три роки тому, разом із запровадженням форм децентралізації. Якби ми тоді це робили, сьогодні ми б мали зовсім іншу картину. Зараз ОТГ починають управляти землею поза межами населених пунктів, але в них немає інструментів для цього. Їм треба допомогти, оскільки там, де створюється ОТГ, одразу є «ліс в податках». І не тому, що їм передали ПДФО, а тому, що громада зацікавлена в легальних податках від бізнесу, що працює на її території.

Один з додаткових інструментів, який дозволить якомога швидше забезпечити захищеність і регіональний розвиток, - участь у проекті «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Все, що залежить від нас на регіональному рівні - органи держгеокадастру, органи юстиції - ми готові реформувати. Найважливіше, що він дасть, - це розуміння, яким ресурсом володіє громада. А крім того, можливість для розвитку фермерських господарств, самозайнятість, зростання виробництва в галузі АПК. І найголовніше, - створить додатковий поштовх для розвитку власне громади, дозволить дрібному фермеру піднятися на якісно новий рівень та підготуватися до легалізованого ринку землі.

Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської ОДА

Elmar Məmmədov: “İldən-ilə Ukraynada Azərbaycanın milli ruhunu daha da gücləndirəcəyik”

 Bu gün Ukraynada bir neçə diaspor təşkilatımız fəaliyyət göstərir. Belə qurumlardan biri də “Azərbaycan-Ukrayna” Beynəlxalq Alyansıdır. Alyansın sədri Elmar Məmmədov “Ekspress”ə müsahibəsində Azərbaycan və Ukrayna arasında mədəni, sosial sahələrdə əməkdaşlıq barədə danışıb, qurumun əlaqələrin inkişafı istiqamətində həyata keçirdiyi layihələrdən bəhs edib.

- Azərbaycan diasporunun fəaliyyətini necə dəyərləndirirsiz?

- Azərbaycan diasporu dünyanın bir çox ölkələrində öz mövqelərini gücləndirib. Qeyd etmək istəyirəm ki, Azərbaycan diasporunun bugünkü inkişafının əsasını ümummilli lider Heydər Əliyev qoyub. Ulu öndər Heydər Əliyevin sayəsində təqvimdə hər bir azərbaycanlı üçün mühüm olan tarix - 31 Dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü yarandı. Bu tarix Azərbaycan xalqının tarixində ən yadda qalan, ən şərəfli günlərdən biridir. Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü bayramı dünyanın 70-dən çox ölkəsində azərbaycanlılar tərəfindən qeyd olunur. Həmrəylik günü Azərbaycan diasporu üçün ən mühüm bayrama çevrilib. Hətta Yeni il bayramı ikinci plana keçib. Həmrəylik gününü milliyyətcə azərbaycanlı olmayıb, lakin Azərbaycanda doğulub böyümüş, Azərbaycan əsilli diaspor nümayəndələri də qeyd edirlər. Ümumiyyətlə, bu bayram ayrı-ayrı ölkələrdə yaşayan azərbaycanlılarla əlaqələr qurmaq, onlar arasında birlik və həmrəylik yaratmaq işində mühüm rol oynayır.

- Ukraynada fəaliyyət göstərən Azərbaycan diasporu hansı beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq edir?

- Hal-hazırda Azərbaycan diasporu bizim həmyerlilərimizin olduğu ölkələrədəki bir çox təşkilatlarla əməkdaşlıq edir. Bu, həm yerli təşkilatlar, həm də mədəni fondlardır. Bu, çox müsbət faktordur, belə ki, Azərbaycan xarici ölkələrdə yaşayanları öz ənənələri və mədəniyyəti ilə tanış edir.

- Ukraynada Azərbaycan diasporu hansı işləri ilə yadda qalır? Həmyerlilərimiz diaspor təşkilatlarından yetərincə dəstək alırmı?

- Azərbaycan diasporu öz mövqelərini Ukraynada möhkəmləndirib. Məhz Ukraynada diaspor və diaspor fəaliyyəti ilə məşğul olan təşkilatların sistemli, əlaqəli işi müşahidə olunur. Bundan başqa, Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradovun bizim fəaliyyətə yüksək maraq göstərdiyini qeyd etmək istəyirəm. Ukraynada olduğu zaman, o, diaspor sədrləri ilə çoxsaylı görüşlər keçirib və hər belə görüşdən əvvəl işin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması məqsədilə hədəf və tapşırıqları müəyyən edib. “Azərbaycan-Ukrayna” Beynəlxalq Alyansın sədri kimi əminliklə deyirəm ki, həmyerlilərimiz bizim təşkilatlardan böyük dəstək görürlər və həmyerlilərimiz üçün diaspor işi ilə bağlı fəaliyyət göstərən təşkilatlar bir dayaqdır. Biz hər cür şərait yaradırıq ki, Ukraynada yaşayan azərbaycanlılar bu ölkənin tamhüquqlu vətəndaşları olsunlar. Eləcə də, milli adətləri tərənnüm edən tədbirlər həyata keçiririk. Azərbaycan diasporu Ukraynadakı güclü diasporlardan biridir və mən əminəm ki, ildən-ilə Ukraynada Azərbaycanın milli ruhunu daha da gücləndirəcəyik.

- Oxucularımızla “Azərbaycan-Ukrayna” Beynəlxalq Alyansının gələcək planları ilə bağlı bölüşərdiz... Eləcə də, Alyans tərəfindən həmyerlilərimiz üçün hansı tədbirlər gerçəkləşdirilir?

- “Azərbaycan-Ukrayna” Beynəlxalq Alyansı Ukraynanın bütün ərazisində fəal fəaliyyət göstərir. Həmyerlilərimiz bizə müxtəlif sullarla müraciət edir və həmişə alyans tərəfindən dəstək görürlər. Ukraynada yaşayan azərbaycanlıların sayı kifayət qədər çox olduğundan, həmyerlilərimizin rahatlığı üçün biz ölkənin bir çox şəhərlərində filiallar açmaq qərarına gəldik. Kiyevdə bizim baş ofisimiz yerləşir. Truskavets, Çerniqov, Lvovda filiallarımız var. Gələcəkdə azərbaycanlıların ərazi üzrə müraciət edə biləcəyi filialların sayını artırmağı planlaşdırırıq.

Biz hər bir azərbaycanlının həyatında əlamətdar olan tarixlərlə bağlı çoxlu tədbirlər keçiririk. Sevə-sevə qeyd etdiyimiz belə günlər, Dünya Azərbaycanlıların Həmrəylik günü və milli bayramlardır. Xüsusilə, “Azərbaycan-Ukrayna” Beynəlxalq Alyansı Novruz bayramını bütün adət-ənənələri gözləyərək möhtəşəm, təntənəli qeyd edir. Dini bayramları qeyd edirik. Bunlarla yanaşı, alyansın təşəbbüsü ilə, Ukraynada ümummilli lider Heydər Əliyevin doğum günü və anım günü qeyd olunur. Bir neçə il bundan qabaq Borispola gedən yolda Ulu öndərin şəklinin olduğu banner quraşdırılmışdı, Ulu öndərin anım günündə isə Truskavetsin mərkəzi meydanında monitorda Ümummilli liderin həyat yolundan bəhs edən video çarx nümayiş olunmuşdu.

Onu da qeyd edim ki, Şevçenko adına Kiyev Milli Universitetində açılan

Azərbaycan mədəniyyət-informasiya mərkəzi xüsusi diqqətəlayiqdir. Burada azərbaycanlı tələbələr kimi ukraynalı tələbələr də Azərbaycana aid istənilən informasiyanı “ilk mənbə”dən ala bilərlər. Biz həm də Azərbaycan və Ukrayna arasında mədəniyyət və təhsil sahəsində əlaqələrin, əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlıyıq. Mən tez-tez Ukraynanın aparıcı universitetlərinin rektorları, mədəniyyət nümayəndələri ilə görüşlər keçirirəm və onları birgə əməkdaşlığa olan fəal marağımız sevindirir. Xüsusən mənim, Lvov Hərbi Akademiyası, Droqobıç şəhərindəki pedoqoji universitetlə bağlı tələbə mübadiləsi təklifim böyük maraqla qarşılanıb. Bütün görülən işlərə baxmayaraq, biz nail olduğumuzla kifayətlənmirik, bizim Azərbaycan və Ukrayna arasında sıx münasibətlərin, əməkdaşlığın genişləndirilməsilə bağlı çoxlu plan və layihələrimiz var və ən qısa müddətdə bu plan və layihələrimizi gerçəkləşdirəcəyik.

Yeri gəlmişkən, müsahibimiz bu yaxınlarda Azərbaycan Diasporu İnformasiya Mərkəzi və Azərbaycanın ilk ixtisaslaşmış diaspor saytı olan “diaspor.az”ın keçirdiyi sorğuya əsasən “İlin fəal diaspor sədri” adına layiq görülüb. Onu da qeyd edək ki, Ukrayna Patriarxı Filaret E.Məmmədovu İkinci dərəcəli Müqəddəs Apostola bərabər olan Knyaz Vladimirin ordeni ilə təltif edib. Bu şərəfə cəmi 25 nəfər layiq görülüb, onlardan yalnız 2-si ordeni Patriarxın şəxsən əlindən alıb. Elmar Məmmədov bu orden ilə təltif edilən, həm ilk azərbaycanlı, həm də ilk qafqazlıdır. Həmin görüşdə Patriarx Filaret Ukrayna ərazisinin bütövlüyünə dəstək üçün Azərbaycan Prezidenti və Azərbaycan xalqına təşəkkür məktubu yollayıb. Azərbaycan-Ukrayna Beynəlxalq Alyansının sədri Elmar Məmmədov Kiyev və bütün Ukraynanın patriarxı Filareti ilə görüşündə hər iki ölkə üçün əhəmiyyət kəsb edən məsələləri müzakirə etmiş və hər iki dövlət arasındakı əlaqələrin daha da inkişaf etməli olduğunu vurğulayıb.

Elmar Məmmədov Kiyev və bütün Ukraynanın patriarxı Filaretini ad günü münasibətilə təbrik edib və Alyansın “Qızıl medal”ı ilə təltif edib. E.Məmmdov, eyni zamanda Kiyev və bütün Ukraynanın patriarxına yazıçı Çingiz Abdullayevin kitabını təqdim edib.

Görüşdə Alyansın rəhbəri bildirib ki, Azərbaycan və Ukrayna xalqlarının səmimi, dostluq münasibətləri mövcuddur və bundan sonra bu münasibətlər daha da inkişaf edəcək. Filaret, öz növbəsində, diaspor rəhbərinə bu çətin dövrdə Ukraynaya fəal dəstəyə görə təşəkkürünü bildirib.

Nəzərinizə çatdıraq ki, ötən ilin yanvarında patriarx Ukrayna provaslav kilsəsinin təsdiqi üzrə Ukraynada mənəviyyatın ifadəsində xidmətlərinə görə E.Məmmədovu ikinci dərəcəli Müqəddəs Apostola bərabər olan knyaz Böyük Vladimir ordeni ilə mükafatlandırmışdır. Elmar Məmmədovun bu istiqamətdə fəaliyyəti dövlətlərarası əlaqələrin genişlənməsində çox böyük əhəmiyyətə malikdir.

Eləcə də, E.Məmmədov ilə Ukraynanın Kamenets - Podolskiy şəhərinin meri Mixail Cimaşkeviç arasında keçirilən görüşdə ölkələr arasında investisiya layihələrinin gerçəkləşdirilməsi, turizm sahəsində birgə layihələrin işlənməsi məsələləri müzakirə edilib.

E.Məmmədov Sumı şəhərinin meri A.Lısenko ilə işgüzar görüşü zamanı həmvətənlərimizin bu şəhərin ən yaxşı universitetlərində təhsil almalarında, işlə təmin olunmalarında maraqlı olduğunu qeyd edib: “Alyansın şəhər rəhbərliyi ilə əməkdaşlığının inkişaf perspektivləri çox genişdir. Əlbəttə ki, əsas istiqamətlər təhsil, mədəniyyət sahələrində əməkdaşlığın və turizmin inkişafıdır”.

A.Lısenko isə şəhərin inkişaf dinamikasından və 2015-ci il ərzində işlərin ilkin nəticələri barəsində danışıb. Görüşün sonunda E.Məmmədov Sumı şəhərinin əsasının qoyulmasının 360 illiyi münasibətilə meri təbrik edib və şəhərə əmin-amanlıq və çiçəklənmə arzulayıb.

E.Məmmədov San-Marinoda Azərbaycanın böyük dostu Aureliya Qriqoriuya Malta Ordeninin Ali mükafatı - Böyük Malta Xaçının təqdim edilməsi mərasimində iştirak edib.

E.Məmmədov xüsusi olaraq vurğulayıb ki, mükafatı təqdim edən Malta Kavalerlərinin Yerusəlimli Müqəddəs İoann Suveren Ordeninin Böyük Magistri Tornbyorn Paterno Kastello qeyd edib ki, “A.Qriqoriu ədalət və insan haqları işinə böyük töhfəsinə görə” bu ordenlə təltif edilir.

Təqdimat mərasimi çərçivəsində T.Kastello ilə görüşən Alyans sədri görüş zamanı “Malta ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişlənməsinin vacibliyini” xüsusi olaraq vurğulayıb. T.Kastello Maltanın Azərbaycanın yerləşdiyi regionda baş verən hadisələri diqqətdə saxladığını qeyd edib. E.Məmmədovun səyi nəticəsində Malta ilə Azərbaycan arasındakı münasibətlərdə daha da yaxınlaşma yaranıb.

Aynurə Məmmədova, Ekspress.AzОбновлен 14 авг 2018. Создан 13 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником