Трускавецький вісник № 103 (1661) від 15 серпня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 103 (1661) від 15 серпня 2018 р.

15.08.2018У номері: Призначено голову Дрогобицької РДА; Боржників по аліментах карають жорстко; Втілюй в життя свої захоплення; Короткі новини.

Короткі новини

Справдився прогноз «Трускавецького вісника» щодо голови Дрогобицької РДА

Сьогодні, 15 серпня, на офіційному сайті Президента України опубліковано розпорядження Президента №116/2018-рп «Про призначення Андрія Шевкенича головою Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області». В тексті розпорядження читаємо:

«Призначити Шевкенича Андрія Івановича головою Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області з 20 серпня 2018 року зі строком випробування три місяці та оплатою праці відповідно до законодавства».

62-літній Андрій Шевкенич – депутат Дрогобицької міської ради від БПП «Солідарність», довгий час працював начальником відділу охорони здоров`я Дрогобицької міськради, після залишення цієї посади за власним бажанням працював лікарем в одному з санаторно-курортних закладів Трускавця. Він – Заслужений лікар України, тривалий час очолював Дрогобицьке районне територіальне медичне об'єднання.

Про те, що Андрій Шевкенич є найімовірнішим кандидатом на посаду голови Дрогобицької РДА, «Трускавецький вісник» писав ще 8 травня (посилання https://protruskavets.org.ua/drohobytsku-rda-mozhe-ocholyty-andrij-shevkenych/).

Є інформація, що посаду першого заступника Андрій Шевкенич може запропонувати колишньому заступнику міського голови Дрогобича Петрові Суді.

На Дрогобиччині є перша ОТГ

Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки від 14 серпня 2018 року №804/0/5-18 затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень Меденицької селищної ради, Опарівської сільської ради, Летнянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області "Про добровільне об’єднання територіальних громад". До Меденицької селищної об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у селищі Меденичі входять села Опарі Опарівської сільської ради, Летня, Коросниця, Рівне Летнянської сільської ради Дрогобицького району. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

На черзі – проведення виборів в Меденицькій об’єднаній територіальній громаді. Львівська облдержадміністрація скерувала до Центральної виборчої комісії відповідне подання щодо призначення виборів до Меденицької ОТГ.

У Трускавці згадали про мігрантів-заробітчан

Чимало українців покидають рідні домівки у пошуках заробітку за кордоном. Трудова міграція в різні країни є серйозним викликом в багатьох аспектах, у тому числі й духовному. Про це сьогодні, 15 серпня, у своїй проповіді на Святій Літургії під час храмового свята Успення Пресвятої Діви Марії в трускавецькому костелі наголосив о. Якуб Зелінський (ЧНІ), колишній настоятель парафії, котрий очолив соборне служіння.

Трудова міграція – це проблема не тільки українців та України. Так, чимало поляків теж виїжджає на заробітки, зокрема в Великобританію, Ірландію, Німеччину та інші країни. Покидають рідну домівку і представники багатьох інших народів, і так було й раніше, досить згадати хоча б колонізацію Нового Світу, масову еміграцію з Галичини в США та Канаду в часи Австро-Угорщини, сучасних біженців з Близького Сходу і країн Африки.

Опинившись у новому середовищі, а часто ставши «на ноги», тобто покращивши своє матеріальне становище, трудові мігранти здійснюють переоцінку цінностей, заводять нову сім`ю, забувають про Бога та Церкву. Суспільство мало б допомагати мігрантам як в адаптації до нових умов, так і стосовно збереження їхньої національної та релігійної ідентичності, зазначив проповідник.

Відпустова урочистість зібрала у Трускавці чимало гостей із сусідніх містечок, але також і значну кількість відпочивальників з Польщі. Саме до них були скеровані слова отця про потребу шанувати Людину у кожному мігрантові, пам’ятаючи, що Пресвята Діва Марія з маленьким Ісусом та святим Йосифом теж колись були «біженцями», «мігрантами».

Також під час Служби Божої було звершено молитву за Україну – нашу Батьківщину.

Юлія Тимошенко визнана найуспішнішим прем'єр-міністром України за останнє десятиліття

Ефективним керівником уряду лідера «Батьківщини» вважають сім з десяти українців. Свої голоси за неї віддали 70% респондентів, свідчать підсумки опитування, проведеного на телеканалі ZIK.

Другим за популярністю з великим відривом йде Микола Азаров – 13%, третє місце у чинного голови Кабміну Володимира Гройсмана – 8%. Замикають п'ятірку Віктор Янукович і Арсеній Яценюк – 6% і 2% відповідно.

Нагадаємо, що Тимошенко обіймала посаду очільника українського уряду двічі. Перший раз з лютого по вересень 2005 року. Другий раз Тимошенко очолювала уряд з грудня 2007 по березень 2010 року і пішла у відставку після перемоги на виборах Віктора Януковича.

У перелік досягнень урядів Тимошенко відносять збільшення допомоги при народженні дитини, повернення в державну власність і подальша приватизація за рекордні досі $5 млрд "Криворіжсталі", повернення вкладів радянського Ощадбанку, ліквідацію скандального корупційного газового посередника "Росукренерго".

Примітно, що під час першого прем'єрського терміну відомий американський журнал "Форбс" назвав Тимошенко третьою за впливовістю жінкою планети.

Власна інформація

СБУ затримала на хабарі підполковника поліції

Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури викрили на хабарі одного з керівників управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Нацполіції у Львівській області.

Правоохоронці встановили, що підполковник поліції вимагав шістсот доларів США за видалення з бази даних персонально-довідкового обліку відомостей про судимість місцевого мешканця.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України оперативники спецслужби затримали зловмисника поруч із місцем роботи під час одержання неправомірної вигоди.

Наразі затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. Слідчі дії тривають.

Прес-центр СБУ

За неплатників аліментів взялися жорстко, або Позбавлення прав у прямому та переносному значенні

Станом на 9 серпня територіальними відділами державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області направлено до суду 1200 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення особами, які мають заборгованість по сплаті аліментів. Про це інформує Головне територіальне управління юстиції у Львівській області. За наслідками поданих протоколів та прийнятих судових рішень 24 боржники відбувають покарання, а 8 вже його відбули. Так, боржників змушують працювати двірниками, косити траву, замітати вулиці, підстригати кущі, виконувати іншу роботу. З вищезазначених боржників на користь дітей стягнуто 17 834,43 грн. заборгованості по аліментах, зазначив очільник Львівської юстиції Тарас Грень.

В юстиції нагадують, що несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Але це ще не все – до осіб, які мають заборгованість по сплаті аліментів, застосовують навіть такі заходи, які, на нашу думку, знаходяться на межі порушення прав людини та громадянина. Так, Франківський відділ державної виконавчої служби у м. Львові Головного територіального управління юстиції у Львівській області мав стягнути з боржника аліменти в розмірі 1/4 частини від його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 09.11.2007 року і до досягнення дитиною повноліття. Станом на 01.06.2018 року заборгованість боржника по сплаті аліментів, згідно розрахунку заборгованості становила 93 740,5 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, відповідно до 71 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

У зв’язку із застосуванням новел законодавства, боржником було погашено цю заборгованість в повному розмірі, тобто в сумі 93 740,5 грн.

Як бачимо, драконівські методи стосовно боржників у категорії «несплата аліментів» навіть жорсткіші, ніж відносно осіб, які ухиляються від військової служби чи мобілізації, а також ніж відносно людей, які заборгували за комунальні послуги. Обмеження у праві користування транспортними засобами (іншими словами, позбавлення водійських прав на певний термін) та обмеження у праві виїзду за кордон – це досить жорстко, але дієво. Не виключено, що такі методи в майбутньому будуть застосовуватися і до інших категорій боржників. І хто його знає, чи в нашому суспільстві не застосують щось подібне до неугодних у політичному чи якомусь іншому сенсі…

Володимир Ключак

Втілюйте свої захоплення в життя!

Кожна людина має захоплення. Одні люблять співати, інші – збирати маленькі іграшки, монети, марки. Захоплення, хобі дає можливість у повній мірі проявити себе. Є таке гарне правило: якщо хочеш бути щасливим в житті, то зроби своє хобі справою свого життя.

Вишивання – один з найпоширеніших видів народного мистецтва, приносить і буде приносити радість тисячам його шанувальників. Справжньою візитною карткою українського народного мистецтва є вишивка, корені якої сягають у глибину віків. Вишивкою прикрашали одяг, рушники, скатертини, серветки, наволочки, блузки, сорочки. Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти, кріпаки і пани, міщани і селяни. Вдягали їх у свята і на щодень. Вишиваний рушник прикрашав не лише хату-світлицю, а й громадську будівлю – храм, школу, що надавало йому національного звучання

Бісероплетіння – різновид декоративно-ужиткового мистецтва з використанням перлів природного чи штучного походження. Має тисячолітню історію. Використовувалося майстрами у Стародавньому Єгипті і державних утвореннях Південної Африки, Індії, в Південній Америці. Сьогодні бісер став неабияк популярним. Ним прикрашають одяг, взуття, домівку, роблять біжутерію… Із чого ж починався шлях кольорових намистинок, та яке місце займає бісер нині? Мало кому відомо, відколи до нас прийшов бісер. Ні, не в останньому сторіччі. Йому, насправді, уже понад 40 тисяч років. Назва походить від арабського слова «бурса», що в перекладі означає «штучні перли». Спочатку бісером називали камінчики, ракушки, кістки та зуби тварин. До речі, перші вироби з нього почали носити не жінки, а саме чоловіки. Вони взагалі вигадали багато видів рукоділля, які тепер вважаються жіночими. Багато всього майстри виробляють із бісеру й сьогодні. До речі, їхні роботи мають велику цінність не лише фінансову, а й духовну: у них вкладають душу і тепло. Спостерігаючи за світськими леді та показами мод, ми вкотре можемо переконатися в тому, що бісер неабияк цінується. Модельєри представляють велику кількість вечірніх та повсякденних суконь, вишитих бісером. Із нього можна зробити не лише вбрання, прикраси, а й картину, елементи домашнього інтер’єру або якісь гарненькі дрібнички.

Історія різьби по дереву нараховує багато тисячоліть. З тих часів, як люди почали будувати свої перші домівки з дерева, з’явилося й мистецтво обробки деревини, а з ним і різьба по дереву. Людина завжди намагалася прикрасити свою оселю та речі побуту. Серед усіх доступних матеріалів деревина підходила найбільше. Одвічне прагнення людини до прекрасного, змусило деревину в руках майстра стати справжнім витвором мистецтва. Прикрашалися дверні та віконні лиштви, кіоти для ікон, посуд, музичні інструменти, піхви для зброї, дерев'яні замки, та багато іншого. До наших часів дійшло багато подібних виробів і зараз ми можемо насолоджуватися роботою майстрів відвідуючи музеї та виставки. Це мистецтво неподільно пов'язане з історією розвитку культури, релігії та світогляду суспільства.

Чому церква для прикрашення храмів серед інших матеріалів надає перевагу саме деревині? Можливо тому, що людина обробляє дерево своїми руками, вкладаючи душу у свої вироби. Різьба по дереву стає дедалі актуальнішою серед населення нашої країни. Все більше людей замовляють дерев’яні меблі, посуд та інші речі, оздоблені різьбою. Чому? Відповідь дуже проста. Сучасна людина вже перенаситилася холодними та не живими матеріалами, ось і хочеться тепла та затишку. А дерево має тепло, бо воно живе, а якщо ще й оздоблене вишуканими різьбленими візерунками, то це саме те, що нам потрібно.

Отож, втілюйте свої захоплення в життя, а в цьому вам допоможуть книги, які знаходяться на полицях Трускавецької міської центральної бібліотеки (вул. Дрогобицька, 12).

Трускавецька ЦБСоздан 15 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником