Трускавецький вісник № 111 (1669) від 30 серпня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 111 (1669) від 30 серпня 2018 р.

30.08.2018У номері: Із засідання виконкому; Джерела брехні та маніпуляцій; Футбольний турнір у Старому Самборі; Як не перевантажувати школярів; Про оскарження реєстрації земельної ділянки.

Короткі новини

Перший Дзвінок у Трускавці пролунає в різний час

Свято Першого Дзвоника у Трускавці пройде традиційно 1 вересня (хоча це й субота). Повноцінне навчання в школах розпочнеться з понеділка, 3 вересня, натомість у суботу пройдуть тільки урочистості з нагоди Дня Знань. Свято розпочнеться о 9.00 (НВК «СЗШ №2-гімназія), 9.30 (СЗШ №3), 10.00 (СЗШ №1). А 3 вересня о 16.00 Перший Дзвінок пролунає в дитячій школі мистецтв імені Романа Савицького.

Власна інформація

Або – або

Або Трускавецька міська рада на своєму пленарному засіданні 26 вересня прийме інвестиційну програму водоканалу, згідно якої зобов’яжеться частково компенсовувати вартість послуги водопостачання для мешканців, або ж з часом знову прийдеться піднімати тариф на воду для населення у Трускавці. Про це стало зрозуміло після виступу генерального директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктора Марченка на черговому засіданні виконавчого комітету ТМР, яке пройшло сьогодні, 30 серпня.

Питання  «Про поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води», яке Віктор Марченко доповідав на виконкомі, практично не має стосунку до теми підвищення тарифів. Це технічне питання, в якому мова йде зокрема про втрати води, які з 28% згідно минулого рішення зараз піднято до 41%. Тема тарифу виплила після запитання члена виконкому Олександра Грищенка щодо аудиту водоканалу та інвестиційної програми його розвитку. Віктор Марченко відносно аудиту зауважив, що «це питання не до мене, бо сам себе я перевіряти не буду», а от щодо інвестиційної програми зазначив, то вона готується і буде подана на сесію, яка пройде у вересні. До слова, сесія відбудеться 26 вересня, в середу, оскільки 25 вересня до Трускавця приїжджає група польських журналістів (96 осіб), а 27 вересня – велике християнське свято Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього. Тож власне поміж цими двома датами депутати обговорюватимуть чи доцільно дотувати водоканал, щоб той не піднімав тариф для населення.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський висловив сумнів, що депутати з радістю погодяться на це та обома руками проголосують «за». Це питання вже не раз обговорювалося, і депутати не дають згоди на таке, зазначає мер. Але Віктор Марченко впевнений, що це один з шляхів утримання підприємства на плаву і водночас недопущення соціальної напруги, яка могла б виникнути в зв`язку з черговим підняттям тарифів на водопостачання та водовідведення. Звісно, тут ми подаємо не пряму мову учасників дискусії, а більш прямолінійну інтерпретацію почутого на виконкомі від цих двох досвідчених політиків та господарників.

Ще одна тема, яка була досить цікавою на засіданні виконкому 30 серпня – затвердження результатів конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Трускавця. Цілком прогнозовано конкурс виграла стрийська фірма ДП «Комунальник +» ТзОВ «Комунальник-1». З нею пропонується укласти угоду терміном на 10 років – міський голова дав відповідні роз`яснення, чому саме на такий термін, а не, скажімо, на 3 чи 5 років.

Дискусію викликало запитання члена виконкому, секретаря Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко щодо рідких відходів, які занечищують і територію біля сміттєвих майданчиків, і вулиці міста. Виявляється, рідина під тиском пресу все одно мусить кудись витікати, адже сміттєвоз – це не басейн. Але проблема загострюється виключно в літньо-осінній період, коли сміття не вбирає повністю всю наявну рідину. Задля зменшення витоків смердючої рідини вирішено звернутися до санаторіїв міста та «Комунальника +», щоб харчові відходи транспортувати окремими машинами після складування їх в окремі контейнери. Невідомо, наскільки це може бути реальним на практиці, проте інший тип відходів – пластик – вже з вересня можна буде кидати в окремі контейнери. Вони будуть оранжевого кольору і дозволять зменшити перевантаження звичайних контейнерів.

Засідання виконкому розпочалося з ряду «фінансових» питань, які доповідав начальник фінуправління ТМР Микола Федоричак. Цих кілька питань стосувалися затвердження обсягу ряду субвенцій з обласного бюджету, зокрема на освіту для фінансування проекту «Пізнання через діалог», на соціальний захист та соціальне забезпечення, на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (т.зв. інклюзивна освіта).

На суму 500 тисяч гривень зросте субвенція з області на ремонт доріг у Трускавці – ці кошти підуть на продовження реконструкції вулиці Помірецької, середня частина якої зараз в досить непривабливому стані.

Цікавою було і одне з «земельних» питань, а саме щодо звернення ПрАТ «Трускавецькурорт» щодо надання дозволу на розроблення детального плану території по вул. Біласа, 4 та вул. Біласа, 6. Це дві вілли («Марія» та «Христина»), які вже тривалий час не використовуються за прямим призначенням. ПрАТ хоче змінити цільове призначення землі, щоб замість вілл ці об’єкти функціонували в іншій іпостасі. Члени виконкому одноголосно пішли назустріч цьому бюджетоутворюючому підприємству.

Завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир озвучила проект рішення виконкому щодо затвердження тарифів на нововведені платні послуги двох музеїв міста. Нова послуга – це весільна процедура (урочиста реєстрація шлюбу). Хто захоче проводити її в Художньому музеї Михайла Біласа, той заплатить 900 гривень, а хто в музеї історії міста-курорту – 500 грн. Екскурсія музеєм коштуватиме тепер 60 грн, натомість оглядини «Повстанської криївки» обійдуться в 30 грн.

На виконкомі було присвоєно ряд поштових адрес, а також погоджено тариф на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії ТзОВ «Бориславтепло» у розмірі 1450 грн з ПДВ (середній тариф в цій галузі – 1823,66 грн). Це підприємство реалізовує теплову енергію для військового санаторію.

 Про роботу із зверненнями громадян доповіла керуюча справами виконкому Олена Петранич. Кількість звернень мешканців зменшилася – з 1045 в І півріччі 2017 до 778 в І півріччі 2018. На це є ряд об’єктивних причин, для прикладу, зараз вже нема звернень щодо дозволів на встановлення індивідуального опалення, поменшало звернень і щодо ЖКГ чи вуличної торгівлі. Зате кількість звернень з питань соціального захисту зросла, що в мерії пов`язують із втратою рядом мешканців чи сімей права на субсидії. Не стомлюються окремі трускавчани турбувати вищестоящі органи, як то Адміністрацію Президента, ВРУ, Кабмін, думаючи, що там їхні питання вирішать швидше та ефективніше.

Приємним моментом засідання виконкому стало вручення ключів від однокімнатних квартир двом трускавчанам з категорії дітей-сиріт. Богдан та Ліліана стали щасливими власниками житла (46 та 48 кв.м. відповідно) в одній з новобудов на вул. Стуса.

Виконком також розглянув ряд інших питань. Рішення виконкому, прийняті 30 серпня, будуть опубліковані на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради.        

Володимир Ключак

Джерела брехні та маніпуляцій

Навряд чи в Трускавці та поза його межами хтось серйозно сприймає сайт екс-мера під назвою «Джерела Трускавця». Викривлена та одностороння подача інформації, маніпулювання фактами, публікування як відвертої брехні, так і побрехеньок в стилі напівправди – все це давно скоротило число читачів сайту, який чітко вписується в рамки «жовтої преси». А ті, які ще вряди-годи заходять на «козирний листок», завжди мають привід посміятися з нових проколів «редакції».

Напевно, найперше слід зауважити, що колись у Трускавці дійсно була досить популярна газета «Джерела Трускавця». Заснована в 1999 році, під керівництвом Любомира Поливки, а згодом Тетяни Татомир, ця газета стала альтернативою тодішній єдиній трускавецькій газеті «Франкова криниця», котра в свою чергу стала спадкоємницею «Трускавецької оздоровниці», яка видавалася в місті-курорті з 1985 року. Протягом першого десятиліття свого існування газета «Джерела Трускавця» дотримувалася стандартів журналістики, хоча, звісно, не обходилося і без судових позовів чи непорозумінь, що є звичайною річчю в медійній практиці.

Але зараз газети «Джерела Трускавця» фактично немає. Є сайт. Сайт, де панує анонімщина, де публікується лише точка зору прихильників Р. Козира, де облити людину брудом для писак – це як раз плюнути. Плюють вони, пирскають жовчю та обливають брудом направо і наліво, аж інколи здається, що там не люди працюють, а якісь скажені собаки. Хоча важко назвати людьми тих, хто поступає не по-людськи.

Якщо переглядати «статті» на цьому сайті, то побачимо, що більшість з них підписані якимось іменем та прізвищем. «Статті», які «косять» під «журналістські розслідування J», підписують Галина Улинець, Дарина Кравець, Ірина Романова та ще декілька осіб, імен та прізвищ яких в реальності не існує ні в Трускавці, ні в цілому нашому дрогобицькому регіоні. Вряди-годи появиться прізвище реальної Ольги Куц, котра орієнтовно раз на місяць зредагує ще й друковану «витяжку» чорноти з цього сайту. Практично не появляється на публіці заступник головного редактора «Джерел Трускавця», громадянин Російської Федерації Павло Мезерін, і тільки вряди-годи вирине на світ Божий з небуття «журналіст»-екс-мер дрогобицький.

Для того, щоб привернути увагу трускавчан, «Джерела» вдаються не до наполегливої праці, як мало би бути, а до сумнівних методів. То логотипом московської генпрокуратури проілюструють інформацію від прес-служби прокуратури Львівської області, то розмістять «статтю», написану на основі фейкових, самими ж створених персонажів на Фейсбуці. Словом, як в тій російській частушці «Возлє тьощінава дома я без шуток нє хажу». Головна мета «Джерел» проста: дискредитувати теперішню владу Трускавця, показати в негативі абсолютну більшість політикуму міста-курорту, відбілити свого господаря з метою його реваншу. Люди наче живуть в іншому вимірі, бо забули, що після Революції Гідності московським запроданцям не місце в українській владі всіх рівнів. Але курві плюй в очі, а вона каже, що то дощ. Отак і тут.

Найсвіжішим проколом (а можливо, цілком спланованою провокацією) «Джерел Трускавця» стало підписання однієї з наклепницьких статей прізвищем Миколи Горончука. Відомий громадський активіст з Борислава Микола Горончук вже за часів незалежної України постраждав від репресивної системи, яку досі звуть «правоохоронною». Тільки увага громадськості та підтримка професійних адвокатів плюс висвітлення абсурдної «справи», яку шили Миколі в доблесній, тоді ще нереформованій міліції, дали змогу досягти справедливості. Микола Горончук – порядна людина, котра займає активну громадську позицію, а водночас має стосунок і до журналістики, адже є співзасновником громадської організації «Журналістська агенція «Трускавець Онлайн». Чи то не знаючи цього, чи просто придумуючи «на ходу» імена та прізвища для своїх наклепів та пасквілів, писаки з «Джерел» одну зі статей «приписали» Миколі Горончуку.

Звісно, що Микола Горончук висловив свою позицію чітко та недвозначно: «Стаття не моя!!! І ніякого відношення до Джерел Трускавця я не маю. ДЖЕРЕЛА, ВИ БРЕХУНИ?!!!». Замість того, щоб вибачитися чи в інший адекватний спосіб відреагувати на «прокол», «редакція» в особі пані Куц та її товаришки пані Дідик (голова ГО «Рада міста») в соціальних мережах почали діяти своїми звичними методами. «Нє віноватая я, он сам … казьол»…

Хто ж став жертвою підлості та непорядності анонімних «авторів» сайту екс-мера «Джерела Трускавця»? Ой, таких багато, і нижченаведений список навряд чи буде повним.

1. Чинний міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Приклад наклепів від «Миколи Петріва» та «Христини Світлої»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/kulchinskogo-zlili-v-sud-savchenko-ta-ponomarenko-chogo-b-to та https://djerela.com.ua/interview/dumayu-vas-ne-treba-perekonuvati-shcho-ya-ne-kozel-

2. Заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький. Наклеп від «Миколи Горончука», до якого справжній Микола Горончук не має жодного відношення: https://djerela.com.ua/news/truskavets/u-truskavts-rozsl-duyut-privlasnennya-byudzhetnikh-kosht-v-deputatom-v-d-svobodi-v-dkrito-krim-nalne А ось ще «розслідування» від «Галини Улинець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/zastupnik-truskavetskogo-mera-kupiv-avto-vart-styu-ponad-600-tis-griven

3. Заступник міського голови Олександр Ткаченко. Наклеп для підтримки «партнерів»-опозиціонерів від згадуваної вже «Галини Улинець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/posadovets-truskavetsko-m-skradi-pogrozhu-deputatam-bozhoyu-karoyu

4. Секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко. Наклеп в стилі «смажених новин» від «Вікторії Утрин»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/sekretar-truskavetsko-m-sko-radi-z-znalasya-u-personalnikh-zustr-chakh-z-golovoyu-sudu

5. Керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич. «Розслідування» «журналістки» «Дарини Кравець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/bezrob-tniy-truskavetskiy-deputat-s-m-ya-kogo-volod-got-vkoyu-ponad-1-mln-grn-zhive-za-rakhunok-druzh

6. Голова фракції «Громадянська позиція в Трускавецькій міській раді Тарас Матолич. Анонімна стаття «Андрія (!) Горончука»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/bezrob-tniy-truskavetskiy-deputat-s-m-ya-kogo-volod-got-vkoyu-ponad-1-mln-grn-zhive-za-rakhunok-druzh

7. Голова фракції «Народний контроль» в Трускавецькій міській раді Руслан Цехмейстер. «Викривальна» «стаття» «журналістки» «Галини Улинець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/ruslana-tsekhmeystera-n-ny-fedko-z-truskavets-onlaynu-f-nansuvav-eks-reg-onal-gritsak

8. Голова фракції «Самопоміч» в Трускавецькій міській раді Олег Карпин. «Стаття» «Галини Улинець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/deputatu-tak-p-dpri-mtsyam-n-yak-truskavetskiy-mer-v-ddyachu-chlenam-m-stsevo-samopomoch-za-p-dtrimk

9. Голова Трускавецької міської організації партії «Батьківщина», директор КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар. Стаття «людини» «Влад Твердий»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/yak-kramar-nagr-va-truskavets-lishe-na-zakup-vl-drov-ker-vnitstvo-truskavetsteplo-planuvalo-z-rvati-

10. Міський голова Трускавця 2002-2010 років Лев Грицак, справа про захист честі, гідності та ділової репутації якого досі розглядається в суді. Приклад анонімного наклепу – від анонімної «Дарини Кравець»: https://djerela.com.ua/news/truskavets/pavich-korzh-glad-y-u-sud-prozvuchali-pr-zvishcha-posadovts-v-yakim-eks-mer-truskavtsya-gritsak-rozd

Нехай читач вибачить за велику кількість лапок та посилань. Але як можна в цьому випадку писати без лапок слова стаття, журналіст чи вигадані прізвища? А посилання подаємо виключно для того, щоб кожен міг переконатися, наскільки низько може впасти людина, як може втратити найцінніше – честь, продавшись за московські рублі та надіючись повернутися у владні кабінети чи хоча б коридори. А ще – задля картинок до цих публікацій, які показують справжнє гниле нутро замовників цього бруду. Ці картинки – віддзеркалення того лайна, яке лилося на виборах 2010, 2012, 2014 та 2015 року. До цього часу, тобто до появи московського політтехнолога на наших теренах, такого бруду не було.

Наведені вище 10 прикладів – явно не все, що вийшло з-під ратиць московських холуїв на «Джерелах». Брудом було облито набагато більше людей. Серед них – голова фракції «Свобода» в ТМР Богдан Габшій, голова фракції «УКРОП» в ТМР Зоряна Домбровська, інші депутати (зокрема, Михайло Малащак, Мирослав Мицько, Святослав Грабовський, Микола Сеньків), громадські діячі, журналісти, працівники Трускавецької міської ради, підприємці (для прикладу, Віктор Возняк, котрий подав за наклепи в суд), звичайні трускавчани, які не поділяють точку зору «єдино правильної» «Єдиноросії», котра дуже вже комфортно почувається у Трускавці. Видно, є високі покровителі, які дозволяють закривати очі на те неподобство, яке творять московські холуї в місті-курорті.

Насамкінець – пропозиція. Нечиста сила дуже боїться молитви. Нечиста сила терпіти не може правду та добро, бо Диявол – батько брехні та зла. Якщо кожен з нас, трускавчан, помолиться за те, щоб у нашому місті був мир, спокій, Божа благодать, процвітання та взаємна любов і злагода, то ніякі «улинці», «кравці», «тверді», «романови» та інша нечисть не зможе робити свою чорну справу. Там, де всі живуть за законами Божими, для нечисті місця не буде. Хоча в будь-якому випадку колись ці нещасливі людці згинуть, як роса на сонці. А за їхні наклепи відповідять якщо не вони самі, то їхні нащадки – аж до сьомого коліна. Бо ніщо в цьому світі не минає безслідно. І про це ніколи не варто забувати…

Володимир Ключак, всі фото з мережі Інтернет

Футбольний турнір в Старому Самборі

Нещодавно в місті Старий Самбір в черговий раз відбувся щорічний дитячий футбольний турнір, присвячений Дню Незалежності. В турнірі «Кубок Роміка» приймали участь дванадцять дитячих футбольних команд 2003-2004 року народження. За сприяння Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України» участь в змаганнях взяли команди з Трускавця та польського міста Риманув.

- В черговий раз МЦ «Європейська інтеграція України» мав можливість долучитись до організації спортивного заходу для дітей,  – розповідає голова правління Центру Іван Цегенько. -  Нагадаю, що ще в 2016 році була підписана Угода між Трускавцем, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом (Польща) та польським містом Риманув. Отож, в старосамбірському футбольному турнірі команди мали можливість взяти участь в рамках цієї Угоди. Хочу подякувати за ініціативність громадському діячеві з Трускавця Романові Матисові та за сприяння в забезпеченні поїздки дітей з міста-курорту міському голові Трускавця Андрієві Кульчинському. Також вдячний голові Старосамбірської районної  ради Тетяні Терлецькій, котра повністю організувала прийом наших гостей з Польщі.

За результатами турніру перемогла команда з Середнього Закарпатської області. Але задоволення від участі в змаганнях отримали всі спортсмени, адже в черговий раз мали можливість набути неоціненну ігрову практику та поспілкуватись з однолітками.

Степан Гнатків

Як запобігти навчальному перевантаженню дитини?

Перевтома – порушення нормального фізіологічного функціонування організму, що може свідчити про певне захворювання.

Причини загострення проблеми навчальних перевантажень учнів на сучасному етапі розвитку освіти розкрито – це згубний вплив надмірного обсягу навчального матеріалу на розумовий розвиток, моральне виховання, фізичне і психічне здоров’я дітей.

Як уникнути перенавантаження дитини?

Разом з дитиною складіть розклад дня. Діти легко звикають до режиму, якщо дорослі його контролюють. Необхідно чергувати навчання із відпочинком, але сидіння біля телевізора, ігри на комп'ютері не є відпочинком, корисніше буде піти на прогулянку із дитиною. Порція кисню, отримана під час прогулянки, ще нікому не зашкодила. Гуляючи, дитина відволікається від шкільних проблем і навантажень. Мозок відпочиває і насичується киснем, що позитивно впливає і на навчання і на здоров'я дитини.

Залишайте дитині можливість самій вирішувати, коли саме і які домашні завдання їй робити. Одному більше подобається зробити спочатку все найскладніше, а легке залишити на десерт. Інші здатні налаштуватися на важкі завдання і формули тільки після того, як виконають легку і приємну частину. В одних голова знову «варить» після відпочинку від занять у школі, іншим зручніше приступити до виконання домашньої роботи відразу по приходу зі школи. Але найскладніші і найважчі завдання, які спрямовані на запам'ятовування, не варто робити пізно увечері, інакше дитині загрожує тривожний сон.

Правильне харчування не означає смачне – торти, тістечка, морозиво, газована вода і чупа-чупс у свята. Овочі, фрукти, горіхи, м'ясо, риба, молочні, кисломолочні продукти постійно. Балуйте дитину їжею, що містить триптофан (какао, курка, банани, молоко). Він корисний для мозку.

Сон. Кожна дитина індивідуальна. Поради типу: «Дитина повинна спати не менше дев'яти годин» працюють не завжди . Одному малюку справді потрібно багато спати, інший висипається і відновлює сили менш ніж за сім годин. Тому прислухаючись до порад педіатрів і шкільних психологів, не забувайте придивлятися самі до свого чада. Деяким дітям, і не тільки учням молодших класів, потрібно спати і вдень.

Слідкуйте за поведінкою дитини, деякі речі в поведінці дитини повинні насторожити батьків. Наприклад, у нього часто болить голова, вона погано спить (вдень сонний, до ночі бадьорий), примхлива, плаксива, якщо раніше це не було властиво, постійна нездатність всидіти на одному місці. Все це може бути ознаками перенапруги, які пройдуть без сліду, якщо зменшити навантаження. Якщо ні – варто звернутися до невролога або шкільного лікаря.

Не перевантажуйте дитину додатковими заняттями. Бажання батьків зробити зі свого чада вундеркінда погано позначається на його здоров'ї. Життя білки в колесі не для всіх дітей. І якщо ваша дитина не хоче одночасно з основним навчанням займатися музикою, ходити на англійську і стріляти з лука – це її право. Відчепіться від неї!

Дитина, що засвоїла правильну модель поведінки, починаючи з молодших класів школи, у старших вже самостійно зможе планувати свої справи і уникати шкільних перевантажень.

Не забувайте частіше хвалити своє чадо, коли є за що, і влаштовувати відмінні канікули!

Мирослава Босак, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”

Про оскарження реєстрації земельної ділянки

Ви дізналися, що на Вашу земельну ділянку зареєстровано право власності за іншою особою. Як захистити своє право? На це питання у рамках проекту «Я маю право» надає відповідь директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

- Якщо на Вашу земельну ділянку зареєстровано право власності за іншою особою тоді слід звертатися:

 - або до суду за захистом свого порушеного права з позовом про скасування рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав;

- або до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з проханням скасувати відповідну реєстраційну дію.

- Пані Маріє, скажіть будь ласка, які скарги розглядає ця комісія?

- Ця комісія розглядає скарги на:

- рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);

- на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України (Головні територіальні управління юстиції в областях та м. Києві).

Звертаю увагу читачів, що така скарга подається не пізніше 60 днів з моменту прийняття рішення, яке оскаржується, або з дня, коли особа дізналась чи могли дізнатися про порушення своїх прав.

- Чи ця скарга має складатися з якихось обов’язкових розділів?

- Звичайно, як і кожен документ, скарга має свої обов’язкові реквізити.

Спочатку зазначаємо повне найменування (ім'я), місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), адреса для листування, засоби зв’язку (номер телефону та/або електронна адреса) найменування (ім'я) представника, якщо скарга подається представником. У скарзі можна передбачити бажання скаржника та/або його представника взяти участь у розгляді скарги, а також вказати, в який спосіб скаржник та/або представник бажає отримати повідомлення про розгляд скарги по суті (в один з таких способів: телефонограмою (якщо номер телефону зазначено у скарзі); шляхом перегляду оголошення на офіційному веб-сайті Мін’юсту; засобами електронної пошти (якщо адресу електронної пошти зазначено у скарзі та/або інших документах, що додаються до скарги). Слід також вказати номер та дату прийняття рішення державного реєстратора, яке оскаржується, зміст оскаржуваного рішення (яким реєстратором прийнято рішення та з яких підстав) та норми законодавства, які порушено, на думку скаржника. Описати, чому скаржник вважає, що його права порушені.

Обов’язково додати фразу «відомості про наявність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення державного реєстратора та/або внесення відомостей до Державного реєстру прав відсутні». У разі наявності (виявлення наявності під час розгляду скарги) судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення державного реєстратора та/або внесення відомостей до Державного реєстру прав, Комісія відмовляє у розгляді скарги без розгляду її по суті. Скаргу необхідно підписати та зазначити дату її складання. У разі подання скарги представником, обов’язково додати довіреність на представництво інтересів чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копію такого документу, засвідченого в установленому порядку. Додати до матеріалів скарги засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника внаслідок прийняття рішення про державну реєстрацію (за наявності). При засвідченні копій документів, що додаються до скарги, на таких копіях проставляється особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, відмітка «Згідно з оригіналом», дата засвідчення копії. В разі подачі скарги від юридичної особи на копіях проставляється печатка (за наявності). Скарга, подана без урахування вищевказаних вимог Комісією по суті не розглядається.

- Чи може бути відмовлено у розгляді скарги?

- Може бути відмовлено у розгляді скарги чи відмовлено у задоволенні скарги:

- скарга не відповідає вимогам, які прописані у законі (викладені вище);

- якщо наявна інформація про судове провадження у зв’язку із спором між тими самими сторонами, з тих самих предмета і підстав;

- у випадку, якщо наявна інформація про судове рішення або ухвалу про відмову позивача від позову з того самого предмету спору. Якщо відповідач визнав позов, чи між конфліктуючими сторонами була затверджена мирова угода;

- якщо в органі розглядається скарга з цього питання від того самого скаржника;

- якщо скарга подана особою, яка не має на це повноважень. Особа повинна підтвердити факт порушення її прав у результаті прийняття такого рішення;

- якщо закінчився встановлений законом строк подачі скарги (60 днів з моменту прийняття рішення державним реєстратором, або ж 60 днів з того моменту, коли особа дізналася чи могла дізнатися про цей факт);

- якщо розгляд порушених у скарзі питань не належить до компетенції Міністерства юстиції України.

Звертаю увагу, що розгляд скарг щодо державної реєстрації, яка була вчинена на підставі рішення суду, не відноситься до повноважень Міністерства юстиції.

- Який термін розгляду скарги?

- Загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів з моменту надходження скарги до Міністерства юстиції України. При цьому скарга може бути відкликана на будь-якому етапі її розгляду комісією.

- Чи можна оскаржити рішення комісії?

- Так, якщо особа, яка звернулась зі скаргою, не згодна з рішенням, вона може звернутись до суду.

А на завершення нагадуємо, що на Дрогобичині з першого вересня 2016 року працюють три відділи – бюро правової допомоги, спеціалісти яких надають безоплатну первинну правову допомогу усім громадянам та вторинну (забезпечують доступ до адвоката) визначеним категоріям осіб. Окрім того у бюро відвідувачі зможуть скористатися такою послугою, як доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Фахівці бюро працюють за адресою: м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00. А Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О.Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8. 00 до 17.00.

Марія БойкоОбновлен 03 сен 2018. Создан 30 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником