Трускавецький вісник № 112 (1670) від 31 серпня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 112 (1670) від 31 серпня 2018 р.

31.08.2018У номері: Нові перспективи Буковиці і Трускавця; Презентація сайту «Змістовно»; Судитимуть жителя Соколя, який обікрав квартиру та фітнес-центр у Трускавці; Правопросвітнциький захід для неповнолітніх.

Короткі новини

У Трускавці судитимуть жителя Сокаля, який обікрав квартиру та фітнес-центр

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури, завершено досудове розслідування стосовно раніше судимого за злочини проти власності 30-річного мешканця Сокаля, який підозрювався у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.185 (крадіжка, вчинена повторно, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище), ч.3 ст.357 (незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом) КК України. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 24-25 серпня цього року зловмисник вчинив крадіжки із квартири мешканця Трускавця, приміщення фітнес-центру, а також автомобіля. Загальна сума збитків становила понад 33 тис грн.

Під час досудового розслідування до фігуранта застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Трускавецького міського суду для розгляду по суті.

Особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх

Таку назву мав міні-тренінг, який відбувся у рамках проекту «Я маю право» у приміщенні Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Юними слухачами були, зокрема, діти учасників АТО.

Організатори заходу – головний спеціаліст відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Софія Габрівська й директор Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Костишин – проводили цей захід задля попередження дитячої злочинності. Вони поставили перед собою завдання підвищити обізнаність присутніх дітей щодо особливостей кримінальної та адміністративної відповідальності, яка може варіювати в залежності від віку особи.

Тренери застосовували різні цікаві методи роботи із такою слухацькою аудиторією, розуміючи, що їм необхідно донести до дітей якомога більше інформації. Так, використання ігрового елементу допомогло дітям краще засвоїти інформацію щодо того, з якого віку настає адміністративна та кримінальна відповідальність, які види відповідальності можуть бути призначені неповнолітньому, де здійснюється відбування покарання неповнолітніми. Після час лекції діти також активно обговорювали тему та ставили питання, які їх цікавили.

Наприкінці заходу Габрівська Софія пригадала слухачам загальновідоме положення Конституції України: «Незнання законів не звільняє від відповідальності».

Звертаємо увагу читачів, що діти як окрема цільова категорія мають право на безоплатну правову допомогу. За захистом вони разом зі своїми представниками можуть звернутися до бюро правової допомоги, що діють на Дрогобичині з першого вересня 2016 року. Фахівці бюро працюють за адресою: м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00. А Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О.Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8. 00 до 17.00.

Власна інформація

Зміст та позитив

Чи є в Дрогобичі інформаційні сайти і скільки їх? Порахувати не береться ніхто, адже важко визначити критерій – чи можна за інформаційний сайт вважати явно політичні прокладки, чи буде повноцінною інформація на «сайті одного актора», чи вважати за інформаційний сайт сторінку в мережі, де інформація від сили оновлюється раз на тиждень. Тому й виник парадокс, що в майже 80-тисячному Дрогобичі сайтів ніби й предостатньо, проте нема жодного, котрий задовольняв би вибагливі смаки шляхетних дрогобичан.

Хоча в Дрогобичі протягом останніх 2-3 роки виникло кілька нових сайтів, та все-таки відчутною була інформаційно-культурно-просвітницька ніша. Жодне, повторимося – жодне (!) Інтернет-видання не змогло заповнити її з ряду об’єктивних чи суб’єктивних причин. Одна з них – вміння бачити конкурентів навіть там, де їх немає, нездорові особисті амбіції певних осіб, а ще гірше – безталання писак.

На щастя, завжди знаходяться люди, які вміло підмічають незаповнену нішу і роблять диво. Тож справжнім дивом у Дрогобичі, який захлинається сміттям у прямому (бруд та сморід) і переносному (інформаційні війни) значеннях, стала поява змістовного та позитивного сайту. Власне, презентація сайту «Змістовно» і проходила в місті Котермака в передостанній день літа в затишному залі ресторану «Фелліні».

Презентація зібрала в першу чергу друзів сайту – тих, хто випромінює світло та добро і з нетерпінням спраглої душі очікував на щось подібне в інформаційному просторі Дрогобичі. На захід прийшли і представники влади – це депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, мери Дрогобича та Трускавця Тарас Кучма та Андрій Кульчинський. Ну і, звісно ж, центральними постатями на презентації були самі співробітники «Змістовно», серед яких, без сумніву, найбільше увагу приковували дві талановиті сестри-красуні Роксолана Буяк та Єва Райська.

Що таке «Змістовно», для чого створювався сайт, як буде розвиватися і хто складає його команду? Це були основні питання, на які присутні почули відповіді. Щодо команди, то її майже в повному складі гості презентації могли ще й побачити. Це журналісти, фотографи, відеооператори. На перших хочеться зупинитися детальніше, адже саме від них залежить, щоб сайт тримав «марку» і не сповз до рівня всіляких містечкових «псевдо-майданів», де одні й ті ж люди або пишуть нісенітниці під різними псевдонімами, або строчать коментарі, оббризкуючи всіх і вся своєю жовчю. Хоча, звісно, і фотографи докладають свою лепту у справу вишуканості та естетизму нового медіапроекту. Приємно, що талановиті фотомисткині Ірина Мутка чи Христина Романчик, як і відеооператор Іван Дудяк є саме на «Змістовно», а не в якихось негідних виданнях. Бо це дуже важливо!

Та повернімося до журналістів, котрі наповнюють і наповнюватимуть «Змістовно». Отже, знайомимось. На початок – двоє молодих журналістів, котрі мають змогу свою мрію втілювати в життя: дрогобичанка Анна Качмар та трускавчанин Петро Юрса. Анна так гармонійно влилася у журналістське середовище, що читаючи її статті на «Змістовно», навіть не зауважуєш, що це робота молодого початківця. Петро – цьогорічний випускник журналістського факультету Ужгородського університету, віднедавна працює на Трускавецькому проводовому радіо. Його мрія – спортивна журналістика – втілилася наполовину. На «Змістовно» Петро пише про Трускавець, і його статті досить цікаві та незаангажовані.

Трійку «важковаговиків» «Змістовно» складають Роксолана Буяк, Єва Райська та Олег Стецюк. Роксолана в багатьох асоціюється з телебаченням «АЛСЕТ», яке колись було на Дрогобиччині, зокрема з аналітичними ток-шоу. Але часи змінюються, і зараз вона очолила сайт позитивних новин про Дрогобич і регіон. За два місяці, відколи функціонує сайт, він став на тверді ноги, і в цьому першенство заслуги, звісно ж, його головного редактора.

Єва Райська – надзвичайно талановита людина. Коли вона вчора, на презентації «Змістовно», зачитувала свій есей про малі міста (Самбір та Дрогобич), то, повірте, денну втому як рукою зняло, а мозок насолоджувався не тільки приємним тембром грудного голосу, а й потоком світлої, позитивної, щирої, якоїсь прямо-таки неземної інформації. Навіть якщо б заплющив очі і не бачив на цьому святі двох сестер-королев, то і тоді презентація надовго б запам’яталася тільки цим есе. А так чарівні слова в сукупності з відповідною аурою, створеною genia loci, зробили цю презентацію просто неперевершеною.

Ну і не можна не згадати про ще одного талановитого журналіста, котрий, без сумніву, є родзинкою на торті «Змістовно». Це Олег Стецюк. Як, Ви його не знаєте? І не читали його статей, в тому числі під псевдо «Артур Сом»? Тоді Вам точно відомо про Drohobyczer Zеitung чи Oleh Zeitung. Так-так, мова власне про нього, людину енциклопедичних знань, невтомного трудівника, а водночас певного роду дивака, бо саме диваками називають таких творчих і неординарних особистостей як Олег. А ще він надзвичайно любить рідний Дрогобич, надзвичайно!

Словами неможливо передати ауру зустрічі-презентації. Можливо хоча б частково її приблизить прямий ефір частини дійства, розміщений на сторінці автора (Volodymyr Kliuchak Kluczak) в мережі Фейсбук. Слова, музика, роботи обдарованих дітей, аукціон, вишукані наїдки та напої, компліменти, а головне люди – все це переплелося в якийсь один гармонійний штрих вічності, штрих, іменований «Презентація «Змістовно».

Слово «Змістовно» має в собі два компоненти – зміст та місто. Улюблене місто Дрогобич – чому ж про нього мається писати негатив, коли позитиву дійсно є багато? Серед подій є багато цікавого, чого ж тоді витрачати речі на те, що не має змісту, але вигідне політиканам, владцям чи ще комусь? Сайт «Змістовно» поставив ставку на вартісну, змістовну інформацію, котра не втрачає актуальності за день, тиждень чи місяць. Сайт «Змістовно» поставив ставку на позитив, поширюючи який, робимо цей світ добрішим та комфортнішим.

Удачі вам, колективе такого хорошого сайту! Тішуся, що все-таки віднайшов можливість відкласти всі справи набік, приїхати до Дрогобича, особисто привітати всіх вас і спільно порадіти з того, що Дрогобич нарешті має щось краще, ніж було досі. Нехай Бог благословляє всіх вас на путь правди, добра та любові!

Володимир Ключак

P.S. Фото з презентації сайту «Змістовно» вже зовсім скоро на https://zmistovno.com.ua  

 

Нові перспективи Буковиці і Трускавця

Нещодавно завершився спільний візит голови правління МЦ «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька та власника гірськолижного комплексу «Буковиця» Віталія Мицака до міст Устрики Дольні (Польща) та Дольний Кубін (Словаччина). У візиті також взяв участь член Олімпійської збірної України з гірськолижного спорту Дмитро Мицак. Метою візиту було складення попередніх домовленостей щодо проведення міжнародних дитячих гірськолижних змагань в три етапи і в трьох різних країнах.

В 2017 році на схилах гірськолижного комплексу «Буковиця», що на околицях мальовничого міста Борислав, вперше відбулись міжнародні дитячі змагання з гірськолижного спорту «Bukovytsia OPEN». Засновниками змагань стали ГК «Буковиця» та ГО «Європейська інтеграція України». В змаганнях взяли участь спортсмени з України, Польщі та Словаччини. А вже в 2018 році цей захід був включений в міжнародний календар FIS і в ньому брали участь збірні команди п’яти європейських країн. До участі в організації змагань долучився міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, всі технічні заходи, проживання учасників та суддів відбувались в цьому місті, і відповідно змагання проходили під гаслом «Приймає Трускавець», адже підтримка такого спорту і формату відпочинку як гірськолижний дуже важлива для розвитку і популярності міста-курорту.

А вже в цьому гірськолижному сезоні «Bukovytsia OPEN» буде проходити 31 січня – 1 лютого 2019 року і стане одним із трьох етапів Міжнародного дитячого гірськолижного Кубку «Karpatia OPEN». Два других етапи будуть проходити в січні та березні відповідно в Словаччині та Польщі. Підписання генеральної Угоди і Положення про змагання відбудеться в Трускавці в листопаді цього року. Про все це було попередньо домовлено під час візиту в Європу.

- Для нас дуже важливо, що ми розвиваємо дитячий гірськолижний спорт в Україні, а Буковицю як міжнародний центр гірськолижного спорту та активного всесезонного відпочинку, - розповідає Віталій Мицак. -    Маю сподівання, що це важливо і для Трускавця та регіону. Адже гірськолижний спорт та такого роду відпочинок є дуже популярними і затребуваними в Європі. Звичайно, ми не маємо таких гір як Альпи, але на Буковиці ми все робимо для того, щоб наші гості отримали справжнє альпійське задоволення від такого активного відпочинку. Також дбаємо про те, щоб цей відпочинок був комфортним, отож постійно розбудовуємо комплекс. Цього сезону туристи будуть мати змогу скористатись послугами нового прокатного пункту, пообідати в новозбудованому ресторані, піднятись на гору на новій чотири крісельній сучасній канатній дорозі. Також хочу при нагоді запросити до занять гірськолижним спортом дітей з Борислава, Трускавця, Дрогобича, котрі можуть в нашій школі займатись цим видом спорту безкоштовно і трошки відволіктися від комп’ютерів чи мобільних телефонів.

До розповіді про візит до Польщі та Словаччини долучається голова правління Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

- Я також маю великі сподівання, що те, що ми спільно з Віталієм робимо, є важливим найперше для Трускавця, - каже Іван Цегенько. - І моя мрія, щоб Трускавець став ще й гірськолижним курортом. Адже це дуже важливо для збільшення популярності міста-курорту, зростання інвестиційної привабливості навколишніх міст та регіону в цілому. І мені приємно, що проект будівництва дороги Буковиця – Трускавець, який ми спільно підготували, відповідно оцінений обласним керівництвом і вже включений в Стратегію розвитку Львівської області 2019 – 2020 в той час, як на засіданнях стратегії розвитку Трускавця я особисто почув від деяких «експертів» сумніви щодо важливості Буковиці для розвитку міста-курорту. Але попри те, завдяки міському голові Трускавця і його розумінню, ми завжди отримували підтримку в організації і проведенні спортивних заходів на Буковиці.

Отож, очікуємо нового сезону та будемо сподіватись, що він буде цікавий, а зима на Буковиці буде сніжною.

Степан ГнатківОбновлен 03 сен 2018. Создан 31 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником