Трускавецький вісник № 113 (1671) від 3 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 113 (1671) від 3 вересня 2018 р.

03.09.2018У номері: Таємниче життя дерев; Короткі новини Трускавця.

Короткі новини

У Трускавці триває оповіщення військовозобов’язаних

У Трускавці триває оповіщення військовозобов’язаних. Про це 3 вересня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи Юрій Солян. Він подякував керівництву ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» та КП «Трускавецьтепло» за сприяння в процесі оповіщення працівників вищевказаних підприємств та вручення повісток для участі в навчальних зборах. Юрій Солян наголосив, що така робота ведеться постійно.

Також посадовець повідомив, що найближчим часом на навчальні збори з Трускавця буде відправлено п’ятьох учасників АТО. Повістки для них вже виписані.

Нема кому освоювати кошти

На жаль, запланований на сьогодні, 3 вересня, тендер з визначення переможця щодо реконструкції даху фасаду НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця не відбудеться. Причина банальна – відсутність учасників тендеру, що означає, що немає бажаючих виконувати ці роботи. Про це з жалем констатував на оперативній нараді в міськраді начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик. Він зазначив, що нещодавно з аналогічних міркувань не відбувся тендер з виконання ремонтних робіт в іншій школі Трускавця.

За медичною допомогою звернулися 4 іноземці

Як повідомив 3 вересня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді головний лікар міської лікарні Ігор Стасик, в місті-курорті все спокійно, немає перевищень порогу захворювань на інфекційні захворювання, в межах норми знаходиться і ситуація з травматизмом. Слава Богу, за останній тиждень не було зафіксовано жодного випадку захворювань на правець, дифтерію чи кір.

За минулий тиждень в Трускавецькій лікарні було здійснено 16 оперативних втручань, в тому числі 11 малоінвазивних, повідомив Ігор Стасик. Було надано допомогу 4 іноземцям. Як інформує наше власне джерело, один з відпочивальників з Азербайджану, який лікував хребет у спеціаліста в одному з санаторіїв нагірної частини Трускавця, знепритомнів, тож довелося його госпіталізувати. Життю пацієнтів-іноземців нічого не загрожує.

Між іншим, такі випадки, коли відпочивальники змушені звертатися за медичною допомогою в зв’язку з погіршенням стану здоров`я, трапляються періодично, але в цілому до загальної кількості курортників їхній відсоток є мізерним. Причини погіршення стану здоров`я на курорті можуть бути найрізноманітніші.

У Трускавці пройде велопробіг

На найближчу п’ятницю, 7 вересня, у Трускавці заплановано провести велопробіг. Про це 3 вересня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив начальник відділу з питань сім`ї, молоді і спорту ТМР Роман Коваль. Початок велопробігу вулицями міста о 17.00. Захід приурочено до Дня фізичної культури і спорту, який в Україні відзначають в другу суботу вересня.

Також Роман Коваль повідомив, що 20 дітей з багатодітних сімей Трускавця безкоштовно відвідали батути (підприємець Олег Карпин). Також минулого тижня в місті проходила спартакіада інвалідів, в якій взяли участь 30 осіб в 6 видах спорту.

Чому не працюють гідранти?

Минулого тижня у Трускавці проходила інспекторська перевірка міського відділу з надзвичайних ситуацій. Про це 3 вересня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив очільник трускавецьких надзвичайників Володимир Гординський. Наш трускавецький підрозділ визнано показовим.

Єдине, на що звернули увагу перевіряльники – це несправність окремих гідрантів для гасіння пожеж. В місті є 124 гідранти, серед них і відомчі, тобто за стан яких відповідальними є окремі підприємства. Більшість гідрантів є під контролем водоканалу. Перевірка стану гідрантів проводилася у травні цього року, наступна – в жовтні.

Заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко, який головував на нараді, доручив керівникові водоканалу Вікторові Марченкові та очільникові міського відділу ДСНС Володимирові Гординському докласти всіх зусиль, щоб цю проблему було вирішено.

Навігаційно-інформаційний бокс та буклети англійською

Трускавецький інформаційний курортний центр працює над перекладом інформаційних буклетів англійською мовою. Про це 3 вересня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомила керівник КП «ТІКЦ» Віра Сазонова. За її словами, в цьому є потреба, адже окрім значної кількості поляків, які оздоровлюються в Трускавці, останнім часом на курорті значно побільшало і англомовних гостей.

Також Віра Сазонова поінформувала, що триває робота над розробкою теренкурів. Якщо спочатку планувалося відновити три теренкури, котрі діяли в час радянської доби, то активне обговорення теми в Фейсбуці показало, що таких маршрутів по Трускавці має бути більше.

Також на нараді про пророблену роботу доповідала начальник управління розвитку міста Наталія Скибак. Вона розповіла про участь в різноманітних конкурсних програмах та про роботу над розробкою Стратегії розвитку Трускавця. Команда управління розвитку міста готує матеріали для наповнення інформаційно-навігаційного боксу, зазначила Наталія Іванівна. Окрім того, посадовець повідомила, що 27 вересня у Трускавці відбудеться навчальний семінар в рамках ІІ конкурсу Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Також місто готується прийняти делегацію журналістів з Республіки Польща у складі 95 осіб.

Суд зобов’язав трускавецьку газету спростувати недостовірну інформацію та вибачитися

Трускавецький міський суд виніс ухвалу, якою зобов’язав редакцію газети «Джерела Трускавця» спростувати опубліковану нею недостовірну інформацію.

Сільський голова с. Добрівляни Дрогобицького району Іван Карпінський подав у суд позов про захист честі, гідності та ділової репутації в зв’язку з оприлюдненням анонімної статті «Браконьєри залишились не покараними. А врятував їх сільський голова. І не тільки…». Стаття підписана «Миколою Петрівим», є всі підстави вважати, що за цим псевдо, як і за рядом інших ховається колишній мер Дрогобича. В анонімній наклепницькій статті війта Добрівлян названо «рум’янощоким в гумових чоботях … власником автомобіля», який «вів себе хамовито», а згодом «притих і присів». В газеті категорично стверджували, що «сільський голова відвіз друзяк-браконьєрів» і «браконьєри … завдяки сільському голові Добрівлян вийшли сухими із води».

Справу № 457/245/17 війт Добрівлян Іван Карпінський виграв. Ухвалою від 22.05.2018 р. Трускавецький суд зобов’язав наклепників спростувати брехливу інформацію, котра не відповідає дійсності, порушує права та свободи, ганьбить честь, гідність та ділову репутацію сільського голови. «Джерела Трускавця» змушені були вибачитися перед Іваном Карпінським.

У Трускавці визначились з компанією-управителем багатоквартирних будинків

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, 30 серпня відбувся конкурс, на якому визначили управителя багатоквартирних будинків з надання послуги з управління багатоквартирними будинками. Участь у конкурсі взяли дві організації – КП «Трускавецьтепло» та ТзОВ «Управитель будинку по наданню житлово-комунальних послуг «Тепле житло». Свої пропозиції обидва учасники конкурсу подали з розрахунками тарифу по окремих будинках, які мають намір обслуговувати, це близько 50-ти багатоповерхових будинків, у яких не створили ОСББ). Після опрацювання пропозицій конкурсантів (окремо по кожній багатоповерхівці) члени комісії прийняли рішення допустити до участі в управлінні житловим фондом Трускавця обох учасників. При цьому було враховано інтереси мешканців, головним критерієм перемоги, за тією чи іншою адресою, стала відповідність запропонованих послуг, закладена в найнижчий тариф.

З переліком багатоквартирних будинків, які обслуговуватимуться КП «Трускавецьтепло» та ТзОВ «Управитель будинку по наданню житлово-комунальних послуг «Тепле житло», а також із запропонованими тарифами можна ознайомитись на сайті Трускавецької міської ради за посиланням https://www.tmr.gov.ua/doc-tmr/draft-decisions-executive-committee/9626-pro-pryznachennia-upravyteliv-bahatokvartyrnykh-budynkiv

Трускавецькі футболісти виборюють перемоги

2 вересня відбувся 11 тур чемпіонат Дрогобицького району. В грі між ФК "Забівка" (Стебник) та ФК "Зоря" (Трускавець) перемогу здобула трускавецька команда. З рахунком 4:5 перемогла доросла команда, голи забивали Михайло Бобоцько (1), Андріян Фрідрак (2), Йосип Кішко (1), Ростислав Ковельський (1). Юнаки зіграли внічию з рахунком 0:0.

А от інша трускавецька футбольна команда «Вікторія» зіграла «навпаки» – у грі з ФК «Хімік» (Новий Розділ) перемогу вибороли саме юнаки (1:2), тоді як дорослі зіграли внічию (0:0). Команда грає в чемпіонаті Львівської області.

І в одній, і в другій команді дякують всім тим, хто вболіває за футбол у Трускавці та підтримує його в різний спосіб, особливо фінансово.

Якщо ви думаєте, що перетнете кордон не сплативши аліменти – не сподівайтесь

Львівська митниця та Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформують, що неплатнику аліментів буде заборонено виїжджати за кордон при наявності постанови державного виконавця.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

5 лютого 2018 р. в Україні запрацював реєстр неплатників аліментів.

Завдяки цьому неплатникам аліментів може бути обмежено виїзд за корон. Для того, щоб обмежити ту чи іншу особу в праві виїзду за кордон, повинен бути задіяний спеціальний механізм. У цьому разі підставою для внесення в базу даних і подальшого обмеження в праві виїзду є постанова державного виконавця. Після того, як постанова надійшла в розпорядження прикордонників, неплатника аліментів вносять в базу даних.

Враховуючи прийняття закону та початок роботи реєстру неплатників аліментів тим, хто не платить аліменти більше шести місяців, тимчасово заборонено виїжджати за кордон, кермувати авто, користуватися зброєю і полювати, а також давати дозвіл на виїзд дитини за межі країни.

Крім того, для неплатників передбачено новий вид відповідальності – суспільно-корисні роботи, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.

Власна інформація

Таємниче життя дерев

Книгу Петера Воллебена «Таємниче життя дерев» я прочитав завдяки своєму керівникові. Не вдаватимуся в деталі, скажу лише, що протягом однієї ночі цю книгу мені вдалося буквально поглинути. А оскільки тема екології завжди є актуальною, а особливо в наш час і для нашої держави, то хочеться порекомендувати читання саме таких книг – заради посилення просвітницької роботи в екологічному напрямку.

Про що пише автор книги, німецький лісник? Назва говорить сама за себе – про дерева. А якщо точніше, то про дерева і про ліс. Ліс як цілісність, спільноту, як велику сім`ю, де кожному призначена своя роль і де за помилки також платять. Все чисто, як у людей.

Патріархальна лісова спільнота має свої закони, свою систему покарань, свої звичаї. В лісі немає нічого випадкового, і все знадобиться для підкріплення стабільності та рівноваги – і стовбур гнилого дерева, і гриб-трутовик, і мох та лишайник, і мурахи.

Ліс є різним, як різними є і дерева. Береза женеться за швидким життям, вільха шукає мокру та м`яку землю, буки спілкуються між собою за допомогою кореневої системи, смереки, немов інтернатські діти, найдужче підлягають натиску несприятливих обставин (ураган), кожен дуб має свій характер.

Автор описує не тільки життя дерев, але й зупиняється на лісовій фауні, окреслює роль птаства та комашні, велику увагу приділяє ролі грибів – цього окремого царства між рослинами та тваринами.

Німецький лісник Петер Воллебен свою роботу сприймає як захопливу дослідницьку експедицію, під час якої він розкриває для себе таємниці життя дерев і передає свій досвід іншим. Петер запевняє: дерева вміють говорити. А ще вони здатні відчувати біль, мають пам’ять і знають, хто з їхніх родичів потребує допомоги. Вони спілкуються між собою і на особливому рівні взаємодіють із довкіллям, вони здатні передавати інформацію й ділитись енергією. Лісник стверджує, що дерева можуть і вміють бути щасливими і за такої умови ліс є набагато продуктивнішим. В зв’язку з цим само собою напрошується питання – а чи вміємо бути щасливими ми, люди, і що для цього потрібно? І чи можна бути щасливим в самотині, чи для цього обов’язково потрібен ще хтось, або й ціла спільнота?

Після прочитання такої книги зовсім по-іншому сприймаєш ліс та його мешканців – як великих, так і малих, як нерухомих, так і метушливих. «Таємниче життя дерев» не є енциклопедією з життя лісу, цю книгу радше можна назвати «путівником». Після прочитання цього «путівника» розумієш, що завдаючи шкоди дереву чи будь-якій іншій живій істоті, обов’язково отримаєш відплату. Промовистий факт – в окремих заповідниках Німеччини заборонено навіть зривати голівки квітів край стежки. А в нас?

Ліс – це багатство. На жаль, в Україні це розуміють занадто буквально, тож вирубують дерева, оголюють схили Карпат, мають намір знищити неповторний Свидовець. Вагони кругляку їдуть в західному напрямку, а після роботи вандалів від природи залишаються захаращені кущі, спалені території, розбиті тракторами та іншою важкою технікою дороги. Заради збагачення декількох чи декількох десятків осіб з середовища «грубої риби», званої «лісова мафія», нищиться те неповторне, яке ми мали б передати нашим нащадкам.

А потім повені на Закарпатті, зсуви ґрунту, повсюдна засміченість, кліматичні зміни, нестерпна спека чи небувалі холоди, порушення екологічної рівноваги…

Ліс – це багатство також емоційне, естетичне, духовне. Ліс – це місце, де можна набратися сил (зарядитися енергією), відновити здоров`я, отримати дари, споживання яких принесе радість та користь (горішки, плоди шипшини, глоду, бруньки, шишки чи листя для відварів та чаїв, ягоди, гриби тощо). Ліс – це та територія, де можна воз`єднатися з природою в її первозданній красі, де можна відпочити від бруду міських вулиць, від пилу та шуму машин, від реву людей та техніки, від різного роду шкідливих випромінювань. В затінку дерев, йдучи тихою ходою, можна навчитися бути Людиною. Треба тільки захотіти.

Отож, якщо вам випаде нагода придбати чи прочитати книгу Петера Воллебена «Таємниче життя дерев», то зробіть це. Не пошкодуєте!

Володимир Ключак

На фото:

1. Обкладинка книги Петера Воллебена «Таємниче життя дерев».

2. Ліс.

3. Гриби та каміння в лісі.

4. Ожина.

5. Чорні ягоди (чорниця).

6. Потічок.

7. Вирубаний ліс біля Славського.

8. Плямиста саламандра – екологічний «маркер», бо водиться тільки в чистих місцях.Создан 04 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником