Трускавецький вісник № 114 (1672) від 4 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 114 (1672) від 4 вересня 2018 р.

04.09.2018У номері: Короткі новини.

Короткі новини

Трускавчани почали нарікати на якість води

Сьогодні, 4 вересня, жителі вул. Сагайдачного та Бориславської у м. Трускавці нарікають на якість питної води, котра тече з їхніх кранів. За словами обурених мешканців, вода неможлива для пиття та приготування їжі, її навіть страшно використовувати для технічних потреб, оскільки вона тхне рибою, жабами та мулом.

На вчорашній щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді (3 вересня) генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко підтвердив інформацію, що частина води, котра подається в мережу водопостачання, походить власне з питного озера, і що ця вода є чистою. Насправді ж озеро було закрите (заборона експлуатації) ще десять років тому тодішнім головним державним санітарним лікарем Львівської області Леонідом Аркатовим. В часи екс-мера Р. Козира озеро ніхто не чистив, проте саме за його урядування на посаду виконавчого директора водоканалу було призначено П. Іванишина, за наполяганням котрого знову було введено в експлуатацію озеро при вул. Карпатській-Городище. Знезараження води проводилося шляхом технічної очистки та хлорування.

Сьогоднішня ситуація вкотре показує, що може статися біда, коли в державі відсутні механізми притягнення винних до відповідальності. Чому по сьогодні ті, хто в обхід закону ввів в експлуатацію питне озеро, не понесли жодної відповідальності – ні адміністративної, ні кримінальної?

Люди вимагають збільшення кількості вагонів в поїзді «Київ-Трускавець»

Громадська організація "Центр сталого розвитку громад" звернулась до Міністерства інфраструктури України та ПАТ "Укрзалізниця" з вимогою збільшити кількість плацкартних вагонів в поїзді №4950 Трускавець-Київ. Про це інформує Дрогобицьке регіональне Інтернет-телебачення. Нещодавно кількість вагонів у цьому поїзді, котрий сполучає столицю України з курортною столицею держави, була зменшена до трьох, що викликало справедливе обурення громадян.

Нижче подаємо текст звернення до Міністерства інфраструктури України та ПАТ "Укрзалізниця".

«На нашу адресу надходять численні звернення громадян, і особливо студентів, мешканців Самбірського, Старосамбірського, Турківського та Дрогобицького районів Львівської області, щодо недостатньої кількості місць у поїзді №49/50 за маршрутом Київ-Трускавець, у єдиному поїзді з м. Києва на цей регіон!

Крім цього, через безглузде рішення ПАТ «Укрзалізниці», так звані реформи, кількість плацкартних вагонів у зазначеному поїзді скоротилася більше ніж удвічі, на даний час є всього 3 (три) плацкартні вагони. Решту вагонів купейні і спальні вагони. Вартість проїзду у них коливається від 500 до 1200 грн! При цьому для студентів пільговий проїзд у таких вагонах відсутній. Оскільки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. № 541 пільговий проїзд діє лише у поїздах приміського і міжміського сполучення у загальних і плацкартних вагонах, вагонах 2-3 класу всіх категорій поїздів міжміського сполучення, а ткож усіх вагонах регіональних поїздів та в поїздах приміського сполучення.

Ви, шановне панство, живете в іншому вимірі, з Вашими зарплатами «реформаторів» ця вартість квитків є мізерною, а для студентів які отримують лише 1200-2300 грн. у місяць стипендії (і то не всі) ці витрати є непідйомними, бо крім цього їм ще необхідно заплатити за проживання в гуртожитку 500-600 грн., за проїзд у громадському транспорту, за харчування, канцтовари, одяг тощо. У нас виникає така думка, що можливо це робиться навмисне, створюючи такі умови, щоб молодь тікала за кордон? Немає людини – немає проблеми?

Враховуючи наведене вище, просимо Вас втрутитися у ситуацію і збільшити кількість плацкартних вагонів у поїзді №49/50 до 7 (семи)та в установленому порядку поінформувати нас і громадськість…».

Моршин делегує свого представника до Госпітальної ради Львівського госпітального округу

Триває медична реформа, одним із завдань якої є створення в Україні госпітальних округів. Швидше за все, намагання утворити на Львівщині кілька таких округів, зокрема і Дрогобицький, завершаться безрезультатно, адже є чітка тенденція до створення єдиного в області госпітального округу. На ХХХІ сесію Моршинської міської ради, котра відбудеться у четвер, 6 вересня, виноситься питання «Про делегування представника Моршинської міської ради до Госпітальної ради Львівського госпітального округу».

Серед інших цікавих питань, котрі планують розглянути цього дня в Моршині, є питання внесення змін до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста та до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Моршина, а також внесення змін до Екологічної програми м. Моршина на 2018-2020 роки та затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Моршин. Порядок денний ХХХІ сесії Моршинської міської ради можна переглянути за посиланням https://morshyn-rada.gov.ua/sklikayetsya-xxxi-sesiya-morshinsko%d1%97-misko%d1%97-radi/

На Львівщині обговорили актуальні питання здійснення проектування та їх експертизи

За ініціативи Департаменту Держархбудінспекції у Львівській області та підтримки Львівської обласної державної адміністрації відбулася нарада із суб’єктами містобудування, які здійснюють проектування об’єктів будівництва та їх експертизу. Про це інформує прес-служба ДАБІ України.

У заході взяли участь голова Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, директор Департаменту ДАБІ у Львівській області Роман Желих, представники новоутворених органів держархбудконтролю, проектних та експертних організації, головні архітектори районів, міст та об’єднаних територіальних громад.

Директор Департаменту ДАБІ у Львівській області акцентував увагу на порушеннях під час проектування об’єктів будівництва та розробки відповідної документації.

За його словами, непоодинокими є випадки нестворення проектними організаціями безперешкодного життєвого середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Заниження класу наслідків, а також незабезпечення об’єктів будівництва необхідною кількістю паркомість, виокремлення достатньої площі для дитячих чи ігрових майданчиків. Крім того, зустрічається розроблення документації з порушенням охоронних та санітарно-захисних зон, зон регулювання забудови та протипожежних норм.

«За передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства для суб’єктів містобудування передбачені штрафні санкції», - наголосив керівник територіального органу Держархбудінспекції у Львівській області.

Наприкінці учасники заходу мали можливість отримати вичерпні відповіді на запитання та проконсультуватися щодо проблематики, яка виникає під час розроблення проектів будівництва та проходження її експертизи.

Власна інформація

Нові правила виїзду дитини за кордон

Міністерство юстиції України приділяє велику увагу захисту прав дітей і працює над удосконаленням законодавства у цій сфері.

Завдяки прийняттю першого пакету законів «Чужих дітей не буває» 06.02.2018 року, тільки на Львівщині із боржників з виплати аліментів стягнено близько 67 мільйонів гривень.

Другий пакет законів «Чужих дітей не буває», який набув чинності з 29 серпня дає змогу піти далі: той з батьків, із ким проживає дитина, і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди іншого, якщо має рішення суду або органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з ним. Таке рішення слід буде пред’являти прикордонникам при виїзді.

Окрім того, один із батьків, який вивозить дитину, обов’язково має повідомити про виїзд другого з батьків рекомендованим листом, у разі наявності інформації про місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов’язки. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, та на який термін покидає територію України. Єдиний виняток із цього правила – відсутність інформації про місце проживання другого з батьків – інформує начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень.

Якщо немає нотаріально посвідченої згоди батька, а при розлученні питання щодо визначення місця проживання дитини не вирішувалося, єдиний варіант – звернутися до органів опіки та піклування або до суду для отримання рішення про визначення місця проживання дитини.

У разі, коли один із батьків відмовляється давати згоду на виїзд дитини за кордон строком більше місяця, але при цьому справно виконує батьківські обов’язки, можливо отримати одноразовий тимчасовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька. Для цього потрібно звернутися до суду, – зауважив Тарас Грень.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність.

Окрім цього, такий батько чи матір втратить на рік право виїзду за кордон із дитиною.

Головне територіальне управління юстиції у Львівській областіСоздан 04 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником