Трускавецький вісник № 115 (1673) від 5 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 115 (1673) від 5 вересня 2018 р.

15.09.2018У номері: Прес-конференція Андрія Шевкенича; Узаконення самовільних будівництв; Безкоштовні ліки в лікарні; Різне.

Короткі новини

Опозиція зустрінеться в неділю, або Непродумані дії Андрія Кульчинського вилізуть йому боком

Кількість опозиціонерів до чинного мера Трускавця зростає, причому як серед простих мешканців міста, так і серед політичних еліт. Не виключено, що від підтримки Андрія Кульчинського може відійти і партія «Батьківщина», котра надала йому серйозну підтримку на виборах 2015 року (номер один у списку партії Наталія Пономаренко була довіреною особою кандидата Кульчинського), підтримувала його політику впродовж трьох років і котрій міський голова застромив ножа у спину. Мова йде не тільки про переслідування очільника міського осередку цієї партії Руслана Крамара (доведення до банкрутства очолюваного ним КП «Трускавецьтепло» та відправка його на військові навчальні збори), але й очорнювання лідерки партії Юлії Тимошенко. Підконтрольні Андрієві Кульчинському журналісти взялися за «роз`яснювальну» роботу з метою доказати трускавчанам, що за Юлію Тимошенко та партію «Батьківщина» не можна голосувати в жодному разі. І хоча мер міста зараз перебуває у відпустці (на відпочинку в Греції), та є ряд підстав вважати, що саме він замовив дискредитацію людини, котра має всі шанси стати новим Президентом України. Звичайно ж, що такі дії Андрія Кульчинського однозначно вилізуть йому боком.

Та якщо трускавецька «Батьківщина» поки що офіційно не заявила про свій перехід в опозицію до чинного мера Трускавця, то діючі опозиціонери (група Кісака-Козира) обговорюють план своїх подальших дій. Як інформує наше власне джерело, у неділю, 16 вересня, відбудеться чергове засідання ініціативної групи, на котрій буде обговорено стратегію подальших дій з метою врятувати Трускавець від можливої катастрофи. Опозиція закидає голові міста-курорту не тільки розтринькування бюджетних коштів та недалекоглядну політику в справі адміністративно-територіальної реформи, але й корупцію та непотизм, бездарність в управлінській, економічній та гуманітарній політиці.

Трускавець представлений на Міжнародному Економічному Форумі в Криниці

В Республіці Польща (місто-курорт Криниця) триває XXVIII Міжнародний Економічний Форум. Цього року він дуже масштабний і в ньому беруть участь тисячі учасників з цілого світу. В рамках Форуму проходить Конференція «Європа Карпат: спадщина і майбутнє».

Цьогоріч Трускавець теж присутній на Форумі, який ще називають «другим Давосом». У ньому беруть участь директор Інституту транскордонної співпраці Богдан Матолич та голова правління Міжнародного центру "Європейська інтеграція України" Іван Цегенько.

Детальніше про Конференцію «Європа Карпат» на цьогорічному Форумі можна прочитати за посиланням https://www.forum-ekonomiczne.pl/konferencja-europa-karpat-w-ramach-xxvi-forum-ekonomicznego-drugi-dzien-obrad/ (польською мовою).

Назначение Балабабы Гусейнага оглу Рзаева является мудрым решением президента Ильхама Алиева

Назначение председателем ООО «Азерэнержи» Балабабы Гусейнага оглу Рзаева является мудрым и продуманным решением президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом сообщил глава Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов.

По его словам, итоги расследования июльского блэкаута со стороны госкомиссии дают основание заявлять о безответственном и халатном отношении прежнего руководства «Азерэнержи» к возложенным на них обязанностям.

- Уверен, что теперь в сфере электроснабжения страны будет иная картина. Я знаю Балабабу Гусейнага оглу Рзаева как профессионала своего дела, скромного руководителя, которого очень ценят его подчиненные. Желаю ему успехов на новой должности, - подчеркнул Эльмар Мамедов.

Михайло Цимбалюк: «Відключення аналогового телебачення – це втрата права українців на інформацію»

Примусове відключення аналогового телебачення веде до прямої загрози – втрати права українців на інформацію, нівеляції журналістських цінностей та демократичних свобод.

Про це написав голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» у своєму блозі на сайті «Гордон», інформує прес-служба місцевого партосередку.

За словами очільника «Батьківщини» на Львівщині, можновладці беруться реформувати кілька десятків сфер суспільного життя, усі недопрацювання та прогалини проявляються надто разюче, а у випадку зі ЗМІ так звані реформи ще й мають певний маніпулятивний відтінок.

«Відключення аналогового телебачення – це ще й додаткові витрати пересічних українців, оскільки придбати супутникове телевізійне устаткування не кожному по кишені. А розрекламоване нинішньою владою телебачення Т2 не виправдало себе ані якістю передачі сигналу, ані кількістю телевізійних каналів», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Політик акцентує увагу на тому, що чиновники обіцяють аналогове телебачення залишити на межі України з Росією.

«Але вони не врахували той факт, що саме через супутник неможливо заблокувати доступ глядачів до російських телеканалів. Виходить абсурд – з одного боку, ми відгороджуємося від російської згубної пропаганди, а з іншого – робимо всі умови, щоб сигнал із країни-агресора максимально поширювати Україною… Чи розумів уряд Гройсмана, голосуючи за відключення аналогового телебачення, що в майбутньому за це доведеться відповідати», – наголосив Михайло Цимбалюк.

 Головний «батьківщинівець» Львівщини констатував, що через непрофесіоналізм влади Україна й надалі програє інформаційну війну з Росією і продовжує здавати свої позиції.

«Складається враження, що Міністерство інформаційної політики замість реального розвитку українського медійного простору зосередило свою роботу виключно на продукуванні фейків проти політичних конкурентів, створенні "ботоферм" для роботи у соціальних мережах тощо. А це означає, що основним завданням влади є прославляння самих себе, а не створення сприятливих умов для доступу громадян України до об’єктивної інформації», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Андрій Шевкенич: «Людям треба дивитися, кого вони обирають»

20 серпня відбулася інавгурація нового голови Дрогобицької РДА Андрія Шевкенича, а вже за два тижні, а саме сьогодні, 5 вересня, Андрій Іванович провів прес-конференцію. На зустріч з очільником району прибули редактори та журналісти Дрогобицького регіонального радіо «Франкова земля», газет «Франковий край», «Франкова криниця Підгір`я», «Галицька Зоря», «Медіа Дрогобиччина», Інтернет-видань ЗІК та «Трускавецький вісник», Дрогобицького регіонального Інтернет-телебачення. Протягом години часу журналісти спілкувалися з очільником району на різноманітні теми. Короткий огляд прес-конференції пропонуємо увазі наших читачів.

ОТГ

Час втрачено безповоротно. Спочатку був проект створення на території Дрогобиччини 11 об`єднаних територіальних громад, потім після заперечень на рівні області пропонувалося створити 6. Зараз мова йде про 4 з центрами в Дрогобичі, Бориславі, Трускавці і Модричах, і швидше за все так і буде, каже Андрій Шевкенич.

Очільник району зазначає, що в кожному селі є своє бачення щодо об`єднань, а часто навіть не одне. Багато сіл хотіли, щоб центр ОТГ був саме в них, але так бути не може. Тож поки в районі ніяк не могли дійти до спільного знаменника, інші райони отримували живі гроші, а села та міста «притиралися» одне до одного в рамках створених ОТГ. Для прикладу, на Самбірщині діють ОТГ, а Дрогобиччина упустила свій шанс впливати на формат ОТГ. Тож тепер слід очікувати Постанови Кабінету Міністрів України, згідно якої про формати ОТГ вирішать без обговорень та зауважень місцевих громад.

На запитання про Трускавецьку ОТГ Андрій Шевкенич зауважив, що буквально вчора він мав зустріч в селі Унятичі, яке (увага!) теж хоче приєднання до Трускавця. Проте, зауважує очільник району, приєднання до невеликого за площею Трускавця таких значних територіально сіл як Доброгостів, Уличне чи Модричі може призвести до того, що Трускавцю просто не вистачатиме коштів на утримання всієї інфраструктури. Втім, Андрій Шевкенич був обережним в питаннях критики і волів радше хвалити за добрі справи, аніж критикувати за «проколи». Так, він дуже схвально висловився про роботу сільського голови Модрич, де відкрито прекрасний спортивний майданчик, а те село, яке виграло мікропроект, але відмовилося від його реалізації, навіть не назвав.

Дороги

За два тижні перебування на посаді Андрій Шевкенич об`їздив всю Дрогобиччину вздовж і впоперек, побувавши в 70 населених пунктах. І визнав – дороги для району є проблемою №1. Як, для прикладу, дорога від Підбужа до Урожа в районі Підмонастирка. На жаль, цю дорогу в 2018 році не зроблять, бо не закладені кошти. Але в 2019 зроблять обов’язково – вірить голова ДРДА.

Кореспондент «Трускавецького вісника» поставив питання щодо нової дороги на Трускавець (через модрицькі землі в напрямку бориславського озера, в обхід небезпечної зони карстових порожнин). Вже майже рік минув від того часу, відколи на території Болехівської сільської ради біля Сільця обвалилася земля, тож питання нової дороги на Трускавець – це не чиясь забаганка, а вимога часу. Андрій Шевкенич розповів, що зараз йде робота по виготовленню проектно-кошторисної документації, а практичні роботи по нарізанні дороги розпочнуться в 2019 році. Нова дорога буде призначена для проїзду легкових та вантажних автомобілів. Стару, тобто діючу зараз дорогу на Трускавець не закриватимуть – нею їздитимуть тільки легкові машини.

В 2018 році на Дрогобиччині доріг відремонтовано на суму понад 10 мільйонів гривень (фінансування з бюджетів всіх рівнів), каже Андрій Шевкенич і сподівається, що ця цифра в наступному році буде ще більшою. А головне – що люди, зокрема водії, реально відчують, що це добра інвестиція в майбутнє.

Треба працювати

На друге місце по проблемах району після доріг Андрій Шевкенич ставить недобудовані об’єкти. Народний дім в Довгому Гірському, дитсадок в Нагуєвичах, школи в Уличному та Доброгостові, школа в с. Ролів – на все треба фінансування. По деяких об’єктах роботи ведуться, по інших плануються, адже кошти потрібні значні.

Потрібно не боятися реформ, в тому числі і в медицині. Для прикладу, Андрій Шевкенич висуває припущення – хіба не можуть лікарні в Рихтичах чи Грушеві функціонувати як хоспіси? В Рихтицькій лікарні з 20 ліжок 19 зайняті лежачими хворими, більшість з яких навряд чи одужають. Але очільник району заспокоює – щодо ФАПів чи амбулаторій, то про їх закриття мова не йде.

Торкнулися на прес-конференції і найболючішого питання для міста Дрогобича – сміття. Андрій Шевкенич каже, що попереджав владу міста, щоб не йшли на конфронтацію з мешканцями Брониці. Колись екс-мер Гук вже теж був наламав дров, про що «Трускавецький вісник» неодноразово писав, але тоді знайшлися четверо солідних людей, які локалізували конфлікт, заспокоїли броничан і все вляглося. Зараз навіть кількаразові приїзди голови Львівської ОДА Олега Синютки не дали належного результату, бо люди розлючені неповагою до них зі сторони мера Дрогобича та намаганням поставити їх на коліна. Андрій Шевкенич каже, що не буде стояти осторонь, а спільно з Олегом Михайловичем напрацьовуватимуть варіанти вирішення цієї штучно створеної проблеми.

Андрій Шевкенич переконаний, що там, де є господар, проблем значно менше, ніж там, де його немає. За приклад наводить не лише Модричі, але й Уличне та інші села району. Уличне, каже голова РДА, взагалі нагадує будівельний майданчик – і школа ремонтується, і садок, і сільська рада в прекрасному стані, і пожежну команду створено. Але ж не завжди так було. «Людям треба дивитися, кого вони обирають», - каже Андрій Шевкенич.

Те ж саме і з закладами культури – де війт на своєму місці, там чисто, прибрано, заклади функціонують. А є такі, що неможливо дивитися, аж жаль серце стискає.

- Порядок в сільських населених пунктах має наводитися силами громади, - каже очільник Дрогобиччини.

Голова райдержадміністрації чесно зізнався, що сподівався побачити в районі набагато гірший стан речей, аніж є насправді. Він відзначив, що район живе, працює, багато що зроблено за попередні роки.

Також Андрій Шевкенич спростував чутки, буцімто в результаті адміністративно-територіальної реформи Дрогобиччину приєднають до Стрийського району (повіту), каже, що це може бути швидше навпаки. Поспівчував колишній очільник медичної галузі Дрогобича теперішньому стану справ з боргами в місті (48 мільйонів гривень), зауваживши, що так званий «борг» району за пролікованих хворих у сумі 4 млн. аж ніяк цю ситуацію не врятує. Але ці питання потрібно вирішувати на державному рівні, переконаний Андрій Шевкенич.

Прес-конференція завершилися повідомленням, що подібні зустрічі з журналістами регіону варто проводити періодично, хоча б раз в два-три місяці. Тим більше, що цікаві часи наближаються…

Володимир Ключак, фото Сергія Матійка

В Україні почав діяти механізм «будівельної амністії»

В Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:  

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування такої нерухомості необхідні:

- заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

- один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

- звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

а також засвідчені в установленому порядку копії:

- документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

- технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури.

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

Багатьом ще й територіально буде зручніше пройти процедуру. Адже по Україні вже працює 100 новоутворених органів архбудконтролю, які були утворені місцевим самоврядуванням та отримали від ДАБІ повноваження у рамках децентралізації. Тому жителі відповідних населених пунктів зможуть безпосередньо звертатись до місцевих інспекцій та не їхати до Держархбудінспекції чи її територіальних органів.

Як відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, на відміну від попередніх, ця будівельна амністія є безстроковою, а отже всі хто бажає узаконити своє будівництво, встигнуть це зробити:

«Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. Сьогодні у всіх є можливість привести до ладу документацію на свої будинки та споруди, і більше не хвилюватися, що вони знаходяться «поза законом». Держархбудінспекція зі свого боку готова допомагати в цьому кожному, адже найперше зацікавлена у впорядкуванні сфери будівництва та у її стабільному розвиткові».

Прес-служба ДАБІ України

Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

В поточному році Уряд виділив з бюджету на закупівлю ліків та вакцин майже 6 млрд.грн. Всі лікарні мають перелік найнеобхідніших ліків, які закуповуються за державний кошт. Пацієнтам вони повинні надаватись безкоштовно. За дорученням Прем’єр-міністра з вересня всі медзаклади мають оприлюднювати перелік ліків, які є у них в наявності. Щоб кожна людина могла дізнатись, які ліки вона повинна отримати безкоштовно, якщо потрапляє до лікарні.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Ліки закуповуються за державний кошт, а приходить пацієнт до лікарні і йому виписують рецепт. При цьому перевірити – чи є ліки в лікарні – неможливо. Тож треба відкрити інформацію про наявність ліків у лікарнях. Також даємо доручення Державній аудиторській службі перевірити кожну область щодо наявності ліків

Які ліки мають надаватись в лікарнях безкоштовно

Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. До цього переліку входять 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених захворювань — це понад тисячу ліків від різних виробників, що мають закуповувати лікарні за бюджетні кошти. І всі ці препарати повинні надаватись безкоштовно пацієнтам, які лікуються на стаціонарі. Перелік препаратів, що входять до Нацереліку можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль». Пацієнт, отримавши лист призначення, може перевірити по назві кожного препарату, чи є він у Нацпереліку і чи не «забули» медпрацівники лікарні про це повідомити.

Як дізнатись про наявність ліків в лікарні

Інформація щодо наявних ліків та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти, в медичних закладах має оприлюднюватись на офіційних веб-сайтах департаментів охорони здоров’я обласних держадміністрацій, а також сайтах медзакладів та в самих медзакладах. Проте далеко не в усіх регіонах виконують цю вимогу, в більшості оприлюднюють інформацію частково або нерегулярно, в деяких випадках сайти для пошуку цієї інформації є не дуже зручними. Тому МОЗ працює над створенням єдиної електронної системи обліку залишків ліків, що дозволить ефективно управляти процесами їх постачання та використання у медзакладах. Окрім того, готуються зміни до законодавства, які передбачатимуть посилення контролю за оприлюдненням інформації щодо залишків ліків та встановлення покарання за невиконання цієї вимоги.

Дізнатись про наявність ліків в конкретній лікарні можна також на сайті eliky.in.ua, який був створений громадськими організаціями. До системи «Є ліки» на даний час підключена 921 лікарня з 18 областей. На сайті в пошуку можна задати торгову назву препарату або діючу речовину (МНН), який виписав лікар, і дізнатись, чи є цей препарат в конкретній лікарні. В разі наявності, він має надаватись пацієнту безкоштовно.

Що робити, якщо вам не дають безкоштовно ліки

Якщо в лікарні ви не отримали ліки, що входять в Нацперелік, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного департаменту охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів УкраїниСоздан 05 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником