Трускавецький вісник № 121 (1679) від 18 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 121 (1679) від 18 вересня 2018 р.

18.09.2018У номері: Пройшло чергове засідання з питань розробки Стратегії розвитку міста-курорту Трускавець; Короткі новини регіону; Від революції до діалогу заради розбудови курорту; Про приватизацію роз`яснює міністр юстиції Павло Петренко.

Короткі новини

У Дрогобичі пройде молитовна хода на захист сім`ї

У неділю, 30 вересня, у Дрогобичі пройде молитовна хода на тему «Сім`я – це найпрекрасніше, що створив Бог».Організовують захід Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ та ГО «Рух за життя». Початок ходи о 15.00 від церкви Пресвятої Трійці. Маршрут ходи: церква св. Петра і Павла, церква Преображення Господнього, церква Успення Пресвятої Богородиці, церква священомучеників Северина, Якима та Віталія. На завершення ходи відбудеться концерт і ярмарок.

За детальнішою інформацією звертайтесь за телефоном 067 67 450 70.

У Трускавці презентували виставу-балет легендарного композитора Арама Хачатуряна «Спартак»

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 17 вересня у Палаці культури імені Тараса Шевченка в місті Трускавець відбулася прем’єра благодійної вистави-балету легендарного композитора Арама Хачатуряна «Спартак», хореографія Андрія Літвінова. Понад 300 дітей, учнів та відпочивальників переглянули цю виставу.

В сюжеті – історичний роман італійського письменника Рафаелло Джованьйолі, який розповідає про реальні події, відомі як повстання Спартака. Історія про величного воїна-повстанця полонила не одну душу. Трускавчани та гості міста мали змогу переглянути історичну битву у вигляді балету, який майстерно продемонстрували актори Українського балетного театру «Прем'єра».

Головні ролі виконували: Євген Свєтліца (раб, фракійський воїн – Спартак), Каріна Тельвар (Фрігія), Роман Баглай (полководець Марк Луциній Красс), Ольга Фабіанська (Егіна).

Зазначимо, захід відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

На Львівщині планують встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту

З метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі депутати Львівської обласної ради вирішили встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України. Відповідне рішення обласні обранці ухвалили сьогодні, 18 вересня, під час чергової сесії. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Подібні дії вживають задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та для подолання наслідків тривалої мовної русифікації, а також беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій.

Відтак, вирішили створити міжвідомчу робочу групи за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи. Окрім того, органам місцевого самоврядування області рекомендуватимуть ухвалити аналогічні рішення.

Власна інформація

У Дрогобицькому районі ще одне село хоче влитися у Меденицьку ОТГ

У неділю, 16 вересня, у Дрогобицькому районі ще в одному селі провели схід громади, щоб вирішити питання щодо приєднання с. Ріпчиці до Меденицької ОТГ. Про це повідомив власкор IA ZIK. Схід скликали ініціативні мешканці села, які хочуть розвитку, для обговорення майбутнього с. Ріпчиці.

«До мене, депутата районної ради, обраної від с.Ріпчиць, звернулася молодь села, щоб запросити на зустріч нашого обласного депутата Михайла Задорожного, – розповіла Надія Нащочич. – Щира подяка Михайлові Леоновичу, що відгукнувся і своїм авторитетним переконливим словом підтримав молодь, яка хоче змін. Також на нашому сході відбулася зустріч з головою райдержадміністрації Андрієм Шевкеничем та спеціалістом з офісу реформ».

Мешканців села чи не найбільше хвилювало питання: чому Ріпчиці не в складі Меденицької ОТГ, створеної місяць тому? На думку Тараса Баранецького із Львівського центру місцевого самоврядування, «через деструктивну позицію голови та більшості депутатів Ріпчицька сільська рада лишилась за бортом об’єднання».

«Приємно, що Дрогобиччина нарешті «прокинулась», а Ріпчиці лише перше з сіл (але не останнє), де жителі самоорганізувались, щоб поцікавитися «Чому ми не ввійшли в Меденицьку громаду?», – прокоментував Тарас Баранецький.

Позиція сходу села однозначна – майбутнє Ріпчиць в ОТГ.

ЗІК

Дві фірми з одним принтером розіграли тендер на будівництво дороги в Дрогобичі

Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради 10 вересня підписало договір з ТОВ «СБМУ-124» на будівництво дороги від вулиці П. Орлика до вулиці Паркової в Дрогобичі вартістю 3,2 млн грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Роботи мають виконати до серпня 2019 року. На 2018 рік передбачено фінансування у сумі 1,05 млн грн. Договірною ціною передбачено витрати на зарплати – 56,6 тис. грн, прибуток закладено на рівні 35,9 тис. грн.

Окрім переможця участь у торгах брало ТОВ «ПМК-121», чия пропозиція була дорожча за ціну переможця на 1,9%. Під час аукціону пропозиції обох учасників залишилися незмінними.

ТОВ «СБМУ-124» зареєстроване лише півроку тому у Львові, власником є 19-річний мешканець Івано-Франківська Антон Гнатів.

Для ТОВ «СБМУ-124» це перша перемога на торгах. Згідно з довідкою про матеріально-технічну базу, всю техніку (18 одиниць) фірма орендує у ТОВ «ПМК-123».

Ця фірма належить Олегу Голобіну, а попередніми власниками були Любов та Андрій Остап’юки. Вони ж є власниками ТОВ «ПМК-121», яке конкурувало з переможцем торгів (ТОВ «СБМУ-124») на даних торгах.

Крім того, подані на торги конкурентами «СБМУ-124» і «ПМК-121» документи мають однакові дефекти друку.

Наші Гроші. Львів

Думай стратегічно

У вівторок, 18 вересня, в приміщенні Трускавецької центральної міської бібліотеки відбулося п’яте по черзі засідання за участі небайдужих трускавчан з розробки Стратегії розвитку міста-курорту. В цей день, за словами одного з розробників Стратегії Олександра Софія, визначалися з «кістяком» великого стратегічного плану, тобто його основою.

Вже з самого початку засідання, яке розпочалося кільканадцять хвилин після полудня, було зрозуміло, що попереду серйозна робота, результати якої стануть дороговказом для майбутніх поколінь. Така важлива тема як Стратегія розвитку міста зібрала дуже різних за політичними уподобаннями і баченнями розвитку Трускавця людей. Так, на зібрання прийшли і влада, і ті, хто її підтримує, і ті, хто її легенько критикує, і жорсткі опозиціонери, і ті, які позиціонують себе як незалежні здорово мислячі треті сили.

Серед тих, хто замість критиканства обрав непростий шлях роботи над планом розвитку громади, варто назвати депутатів Віру Сазонову, Олега Карпина, представників виконавчої гілки влади Наталію Скибак, Тетяну Вінницьку, Зіновія Кушніра, Лесю Соляк, Марію Заверюху, Романа Коваля, представників опозиційних сил різного спрямування Петра Іванишина, Сергія Розору, Ольгу Куц, Назарія та Романа Усів, громадських діячів Миколу Іваника, Ігоря Пілька, Анну Литвин, директора філії ГГРЕС ПрАТ «Трускавецькурорт» Андрія Тарнавського та ряд інших осіб. Всі вони мали можливість сказати своє слово, подати пропозиції, а водночас почути іншу думку. Саме в такому толерантному виваженому середовищі і формується громадянське суспільство, саме так твориться Стратегія, саме так вчимося демократії, взаєморозуміння, любові до ближнього і толерантності до його інакшості та його відмінних поглядів.

Присутні отримали цікавий майстер-клас від Олександра Софія та Олександра Волошинського щодо розробки та написання конкретного проекту.

- Для цього кожен із учасників обрав певну тематику і, опираючись на досвід, яким він володіє, описав мету та засоби реалізації обраного проекту. Робота виявилася не з легких, особливо, якщо немає жодного досвіду написання таких речей. Але в ході роботи виявилося, що писати проекти – це в принципі цікаво. Починаєш розуміти багато речей, над яким раніше просто не задумувався, - розповідає учасниця майстерні з розробки Стратегії розвитку Трускавця, журналістка, головний редактор газети «Трускавецькурорт» Галина Носова. - У підсумку: багато інформації, чимало нових думок, пропозицій, ідей. Якщо хоча б третя частина з них буде реалізована, то зможемо сміливо говорити про успіх процесу стратегічного планування у нашому місті.

- Для того, щоб Стратегія розвитку мала «руки-ноги», потрібно, щоб до її розробки залучались ключові гравці, які вже займають провідні позиції в господарці міста, передовсім у курортній справі, - коментує «стратегічний процес» колишній заступник міського голови Трускавця, депутат Трускавецької міської ради кількох демократичних скликань, громадський активіст Ігор Пілько. – Взагалі, є два варіанти майбутнього Стратегії, що розробляється: або вона стане робочим документом який буде дороговказом для подальшої розбудови курорту (і стане основою для розробки всіх тактичних і галузевих планів розвитку), або ж вона стане таким собі «Будапештським меморандумом» місцевого розливу і відповідно не вартуватиме паперу, на якому її надрукують, а заодно предметом для насмішок і приколів з боку місцевої еліти і не тільки.

- Я не поділяю скепсису деяких впливових очільників оздоровниць, - продовжує Ігор Пілько. - Грамотно розроблена Стратегія створить чудові умови для створення сприятливого інвестиційного клімату, який нам потрібен як повітря, а також зможе прочинити двері для участі в державних програмах, програмах міжнародної технічної допомоги та інших масштабних програм і проектів. Особливо хочу акцентувати увагу на вкрай важливій функції Стратегії – це узгодження, гармонізація розвитку бодай головних гравців Трускавецького ринку курортних послуг. Кожна з цих структур безперечно має свої власні плани розвитку, які при розумній постановці проблем мають якщо не співпадати, то бодай погоджуватись з головним планом розвитку Трускавця, яким покликана стати Стратегія розвитку міста. Тому без участі представників цих структур стратегія втратить і то дуже сильно Для образності картини: якщо якась частина курорту буде розвиватись як сучасний бальнеологічний оздоровчий комплекс, а в іншій буде до ранку гриміти гучна музика гучного нічного життя міні-Лас-Вегаса з пануванням кримінальних структур і зграйками дівчат з обмеженою соціальною відповідальністю, то в нас не буде ні Баден-Бадена, ані Лас-Вегаса, і тоді на майбутньому курорту можна ставити жирний хрест. Так чи інакше нам треба визначитись що ми будуємо: місто здоров`я чи місто розваг. Я не бачу поєднання цих концепцій, як і не бачу користі в споживанні нашими гостями, скажімо, ранкової порції Нафтусі після невивітреного перегару внаслідок нічних походеньок розважальними закладами. Розвиток сфери розваг у нас чомусь пов`язують з відкриттям чергового «злачного» закладу, як і розвиток бізнесу з появою чергового торгового центру чи ринку або ряду кіосків.

Думки Ігоря Пілька є настільки важливими, що продовжимо цитувати саме цю особистість, котра є не якимось «самозваним» експертом, а людиною, котра дійсно знає про що говорить. Адже він був і у владі, і в опозиції, а зараз теж не стоїть осторонь такої важливої справи як розробка Стратегії.

- Ми маємо приклади вдалих великих і малих місцевих проектів, які органічно вписуються в атмосферу курорту, - пише Ігор Пілько в соціальній мережі Фейсбук. –Наприклад, будівництво дельфінарію, СПА-центру санаторію «Молдова», чи просто вдалих втілених ідей як ранкова зарядка, яку організовує Сергій Розора або ж літературні зустрічі, які проводить Анна Литвин. В цьому напрямку і слід рухатись. Дивує участь, чи точніше, неучасть підрозділів міської ради в розробці Стратегії. Невже у них немає бачення перспектив розвитку бодай своїх галузей? Де позиція профільних заступників міського голови? Ентузіасти можуть висловлювати свої думки і впливати на участь в розробці Стратегії, але професіонали мають: 1) інформацію про стан та перспективи розвитку окремих галузей, 2) ресурси для реалізації програм, 3) можливість залучення фахівців в окремих сферах для якісного опрацювання проблематики. Найбільше мене насторожує при розгляді питань інфраструктури відсутність фахівців рівня Ігоря Баброцяка, Романа Домінка, Василя Стечкевича, Володимира Бервецького чи Олександра Грищенка, які стартували, але явно втратили інтерес до розробки Стратегії. Не можу не погодитись із Володимиром Ключаком стосовно дивної ситуації з передвиборчою програмою діючого міського голови. Вона б мала стати основою Стратегії, натомість скромно припадає пилом у шухлядах. Щонайменше дивно…

Як бачимо, Ігор Пілько звернув увагу на факт існування «Програми розвитку міста «Трускавець-2020» – передвиборчої програми чинного міського голови Андрія Кульчинскього, яку він презентував громаді як кандидат на посаду мера в 2015 році. Саме в цій «Програмі розвитку…» було вказано, що це «не просто програма на вибори, це план конкретних кроків комплексної стратегії розвитку Трускавця до 2020 року».

А тепер кілька слів про учасників майстерень, які проходять у Трускавці від літа цього року. Звісно, не всі, хто хотів би реально долучитися до розробки Стратегії розвитку міста-курорту Трускавець, мають для цього можливості. Хтось перебуває за кордоном, хтось в силу тих чи інших обставин не зміг прибути на засідання робочої групи, котрі проходять в робочий час та у будні дні. Але є й такі, які багато горлають про погану роботу міського голови та його команди, сиплють врізнобіч образи, наклепи, звинувачення. Таким «діячам» хотілося б сказати: візьміть приклад хоча б з Петра Іванишина чи Лесі Дідик. Цих людей явно не назвеш прихильниками Андрія Кульчинського, і всі знають, до якого табору вони належать. Але попри все вони знайшли в собі силу, мужність та бажання приходити на ці майстерні і спільно з іншими працювати на благо рідного міста.

Що стосується критиканства, то варто зауважити, що переважно критикують ті, хто нічого не робить. А нічого не роблять ті, хто або не вміє, або не хоче. На жаль, специфіка курортного Трускавця полягає також у тому, що тут значно більша кількість людей на душу населення, які звикли все ґанити, які звикли, що їм гроші йдуть просто так у руки, бо вони здають помешкання, не сплачують податки, або ж «таксують» за непомірно високу ціну, викликаючи тим самим не надто добре враження від курортного «сервісу» у ряду відпочивальників. Є люди, які, на жаль, свідомо чи ні, але підрубують сук, на якому сидять, які гадять у власне гніздо, які тільки й здатні що триндіти та розпускати плітки, нісенітниці, видушувати зі свого нутра голослівні заяви та каламутити воду, надіючись на улов хоча б якоїсь «рибини». Їх, ясна річ, при розробці Стратегії не було, нема й не буде.

Підсумовуючи п’яте засідання з розробки Стратегії Трускавця, зазначимо, що тривало воно досить довго, зате й було достатньо результативним. Всі напрацювання за результатом сьогоднішньої зустрічі розробники Стратегії Олександр Волошинський та Олександр Софій опублікують після належного опрацювання матеріалів.

Володимир Ключак

P.S. Телевізійний репортаж про засідання робочої групи з питань розробки Стратегії Трускавця з коментарями Олександра Софія, Віри Сазонової та Ігоря Пілька можна буде переглянути завтра, 19 вересня, на каналі «ТБ Трускавець» за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCBo0m2F-wEViI5WCWuaUNbg/videos?view=0&shelf_id=0&sort=dd

 

Від революції до діалогу заради розбудови курорту

У неділю, 16 вересня, в Народному домі відбулися анонсовані збори трускавчан, організовані членами так званої ініціативної групи мешканців міста, до яких долучилися представники декількох міських громадських організацій, асоціації малого та середнього підприємництва та профспілки “Трускавецький перевізник”. У порядку денному зборів – стан гідромінеральної бази курорту, діяльність надрокористувача ПрАТ “Трускавецькурот” в світлі експлуатації мінеральних джерел. Крім того присутні мали на меті обговорити питання скандального будівництва на межі першої зони санітарної охорони родовища торгівельно-розважального центру “Парк”. На зустріч, окрім її організаторів, за давньою міською традицією, прийшло дуже мало трускавчан, проте завітала чимала представницька делегація від товариства ”Трускавецькурот”.

Майже усі, хто чув чи знав про цю зустріч, заздалегідь охрестили її як чергову спробу опозиції висловити своє бачення розвитку подій у місті. Зрештою, починалися збори саме з претензій, висловлених пересічними трускавчанами до представників влади міста та переліком недоліків, якими щоразу дорікають керманичам товариства «Трускавецькурорт». Зрештою, хоч розмова часто перетворювалася на дискусійний клуб, а присутніх щоразу закликали стримати емоції і вислухати, процес обміну думками відбувся на належному рівні. Голова ініціативної групи Віра Стецик вдало модерувала зустріч, щоразу нагадуючи занадто емоційним учасникам про мету зборів – порятунок курорту.

Насамперед присутні вислухали доповідь науковця, кандидата геологічних наук, доцента кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ ім. Івана Франка, члена-кореспондента Академії гірничих наук України Василя Дяківа. Вона справила враження на присутніх, адже вчений буквально розклав по поличках усю інформацію, що стосується унікального родовища мінеральної води “Нафтуся”. Він зробив досконалий аналіз впливів на родовище, охарактеризував його теперішній стан та конкретизував загрози для його існування. На працю цього науковця посилався і ще один з учасників зустрічі, місцевий гідрогеолог Зенон Ших. Щоправда, з його виступу стало зрозумілим, що усі спроби зберегти родовище можуть бути марними, позаяк процес його руйнації вже почався. Зі слів пана Зенона, є люди, які дозволили собі незаконне будівництво не будь-де, а в зоні суворої охорони родовища. Йшлося про відпочинковий комплекс “Жива роса”, який звели без належних дозвільних документів та з порушенням усіх існуючих вимог та законів. Пан Ших розповів, як вже декілька років поспіль добивається правди про кричущі порушення священиками Самбірсько-Дрогобицької єпархії, адже ресторан та готель знаходяться поруч з джерелом і розташовані на території родовища. Його митарства по судах та інших правоохоронних інстанціях не завершилися й донині, а тому він попросив підтримки у громади, аби чимшвидше звільнити родовище від цього об’єкта.

Ще одним із значимих і резонансних був виступ генерального директора ПрАТ “Трускавецькурот” Андріана Драновського. На початку промови очільника товариства дещо перебивали та провокували. Тож перед тим, як донести до присутніх свою точку зору, він вислухав чимало образ. Однак, до честі керівника, це його не спинило і він ще раз розповів присутнім про такі важливі речі, як збереження родовища та контроль за якістю мінеральних вод. Для цього на базі товариства десятиліттями існує лабораторія, працівники якої регулярно проводять мікробіологічний аналіз води. А щодо інсинуацій на тему інспекцій він додав, що державні контролюючі органи не мають на сьогодні жодних зауважень щодо діяльності підприємства. Відповів він і на закиди щодо закриття верхнього бювету, а також переконливо довів, чому платний вхід до бювету, це вихід з багатьох складних ситуацій. Зі слів Андріана Драновського, насамперед це можливість завершити розпочату справу щодо розбудови центрального бювету, а також можливість реконструювати об’єкти на території парку (надкаптажні споруди, майданчик навколо джерела “Юзя” тощо), здійснити масштабні ремонти і в тому числі реальна можливість якомога швидше відновити верхній бювет. Звісно, людям, які категорично не сприймають навіть думки про платний вхід довести усі аргументи в стислій промові було вкрай складно. Однак той факт, що очільник товариства був вислуханий опонентами і частина його думок дійшла до вух та свідомості аудиторії, свідчить про те, що доба непримиримого протистояння поступово завершується. Нищівна критика, вбивча риторика без шансів бути почутими, якою раніше послуговувалися опоненти, поступово перетворюється на діалог.

Цікавими та змістовними були виступи Євгена Юника, Петра Іванишина, Лесі Дідик та ін. Більшість із них стосувалася забудови на межі першої зони санітарної охорони. У більшості своїй стосувалися вони забудови на бульварі Торосевича. Промовці закликали присутніх стати на захист першої зони санітарної охорони, адже за їх твердженням, такі неприпустимі речі можуть обернутися крахом для нашого курорту.

Тож не зважаючи на усі революційні настрої та бажання домінувати ініціатори зборів і самі дійшли висновку, що криками, сварками та звинуваченнями нічого не доб’єшся. Місту зараз дуже потрібен конструктив і злагоджена робота. Саме про це на завершення засідання розповів один із його ініціаторів Ігор Кісак. Звернувшись до присутніх, в тому числі до представників ПрАТу, він промовив: “Давайте дискутувати, давайте сідати за стіл переговорів і дивитися, де в нас є плюси і де мінуси. Досить з нас вже революцій”. І важко тут не погодитися. Вперше за довгий час протистоянь почати роботу над спільним проектами заради розвитку курорту – це важливе рішення для громади. А далі, як це банально не звучить, поживемо-побачимо, адже коли на носі вибори, важко спрогнозувати ситуацію. Єдине, про що нині можна сказати з упевненістю, так це про те, що такі заходи необхідні для того, щоб навчитися чути одне одного, аналізувати інформацію і пробувати щось будувати, замість руйнувати.

Галина Носова, ТрускавецьІнфо

Вересневі міжнародні заходи

Початок осені цього року характерний двома міжнародними заходами, в яких брав участь Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України». Традиційно вже, на запрошення Маршалка Сейму Польщі Марка Кухцинського, голова правління Центру Іван Цегенько спільно з директором Інституту транскордонної співпраці Богданом Матоличем взяв участь у міжнародній Конференції «Європа Карпат», котра відбулась в рамках XXVIII Економічного Форуму в польському місті-курорті Криниця Здруй 5-6 вересня. Цьогорічна Конференція була доволі представницькою і в ній взяли участь багато політиків, міністрів і перших осіб урядів країн Східної Європи. На Конференції Іван Цегенько спільно з директором Інституту транскордонної співпраці Богданом Матоличем мав можливість зустрітись та поспілкуватись з ними, а з Маршалком Сейму порозмовляти та попередньо домовитись про підтримку в проведенні Першого Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології «Кришталевий Лотос», котрий планується провести в Трускавці наступного року. Взяти участь в цьому Форумі і приїхати до Трускавця також попередньо пообіцяли деякі європейські та українські міністри, політики та представники бізнесу.

А вже наступного дня після приїзду з Польщі голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» на запрошення керівництва Львівської ОДА взяв участь в офіційних заходах Форуму Партнерства, котрий відбувався у Львові 7-9 вересня. На Форумі, чи як його ще називають, Фестивалі Партнерства, були представлені міста і регіони з різних частин Польщі. Захід проходив на дуже високому репутаційному рівні і його особисто патронували голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, міський голова Львова Андрій Садовий та Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський. В рамках Форуму вони почергово організували офіційні прийоми почесних гостей та представників офіційних делегацій.

- Початок вересня виявився дуже насиченим різними подіями, - розповідає голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. - Але це такі заходи, на яких в одному місці і в один час збирається дуже поважне представництво. І мені приємно, що мене вже знають, запрошують, що маю можливість спілкуватись з людьми, від котрих направду залежить доля Східної Європи. Це також дає неоцінений досвід і можливість створювати та реалізовувати конкретні проекти, пропагувати Україну в цілому і Трускавець зокрема, а також отримувати конкретні результати. Так, наприклад, поданий мною спільно з ГК «Буковиця» проект дороги Трускавець – Буковиця вже включений в План заходів з реалізації Стратегії розвитку у Львівській області, а відзнака «Кришталевий Лотос» виходить на новий, але ще раніше анонсований мною, рівень і тепер буде відзнакою східноєвропейською в рамках Першого Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології. Приємно, що цей захід буде патронувати безпосередньо Маршалек Сейму Республіки Польща Марек Кухцинський, котрий пообіцяв також і свою особисту відзнаку в рамках «Кришталевого Лотосу». І переконаний, що цей захід та й інші проекти, які реалізуються Центром, стануть корисними для Трускавця та популяризації нашої країни в цілому.

Степан Гнатків

Подвійний удар

/Чемпіонат області з хортингу та Відкритий кубок Львова – команда спрацювала кльово!/

15 вересня в центрі Львова в спорткомплексі Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулося справжнє свято українського національного бойового мистецтва хортингу. Тут пройшли одразу два турніри – чемпіонат Львівської області з хортингу в розділах «Сутичка», «Показовий виступ» серед всіх вікових категорій, «Двобій» серед кадетів, юніорів та дорослих і Відкритий Кубок міста Львова серед дітей – молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат від 8 до 13 років.

Подвійні змагання організувала і провела команда Львівської обласної федерації хортингу на чолі з Сергієм Дідусем та Львівська федерація хортингу, яку минулого року зареєстрував Анатолій Холівенков. На турніри до Галицького П’ємонту приїхали відомі команди з Києва – «Альфа», «Торнадо», «Пантера», новостворений та амбіційний «Сімуран», клуб «Мольфар» з Черкас, спортсмени з Рівного та звичайно, господарі – хортингісти Львова, команда Львівської обласної федерації хортингу - «Галицькі Леви» з Дрогобицького осередку хортингу та представники Трускавецького осередку хортингу «Сокіл». На урочистому відкритті більше ста спортсменів, батьків, тренерів, суддів вітали Президент Львівської обласної федерації хортингу Сергій Дідусь, Віце-президент Міжнародної федерації хортингу Віталій Плеханов, керівник Апарату Української Федерації хортингу Станіслав Федоров, представник Управління фізичної культури та спорту Львівської міської ради, адже турніри вдалося провести завдяки підтримці та сприянню керівника Управління Антона Нікуліна. Меценатом змагань також виступила будівельна компанія «Будінвестком».

Але тижні організації та підготовки, вітальні та напутні слова це лише прелюдія до головного дійства – власне двобоїв, сутичок і показових виступів. І юні спортсмени справді сповна виправдали затрачені зусилля на організацію двох турнірів. Чотири години без перерви безкомпромісна боротьба точилася на двох хортах. Завдяки професійній команді суддів два турніри пройшли без жодної травми. У відкритому Кубку Львова третє загальнокомандне місце виборола команда «Торнадо» з Києва (тренер Сергій Ковальов), перше командне місце за ще одним київським клубом «Альфа» (тренер Роман Кузнєцов). А ось Кубок за друге загальнокомандне місце залишиться на Львівщині – його володарем стала команда Львівської обласної федерації хортингу «Галицькі Леви» (тренер Денис Іваницький). У важкій боротьбі золоті медалі Кубка Львова для команди «Галицькі Леви» вибороли Вадим Дудник у віковій категорії 8-9 років 35-40 кілограм, Роман Столяр став чемпіоном в категорії 8-9 років, 30-35 кілограм та Маркіян Шовгенюк у віці 10-11 років, 40-45 кілограм. Єдине срібло для команди здобув Володимир Хомин у віковій категорії 8-9 років, вага 20-25 кілограм. Бронзові медалі здобули Максим Іванців у категорії 10-11 років 35-40 кілограм та Роман Зінов’єв у віці 12-13 років 50-55 кілограм. Відкритий Кубок Львова став першим турніром для представника Трускавецького осередку хортингу Назара Гіщака, який чинив достойний опір більш досвідченим спортсменам з Києва та виборов четверте місце і диплом за волю до перемоги.

На чемпіонаті Львівської області в розділі «Показовий виступ» «Галицькі Леви» вибороли сім золотих медалей. В командному розряді змагань у віці 12-13 років першими стали Роман Столяр, Данило Гера, Вероніка Ткачук, Роман Зінов’єв та Остап Ліщинський. В парному розряді серед кадетів 14-15 років золото вибороли Семен Фаль та Андрій Дубовий (тренер Денис Іваницький).

Шквал оплесків, найвищі бали 6.0 та золото в розділі «Показовий виступ» здобула доросла п’ятірка 18 плюс спортсменів Львівської федерації хортингу – представники патрульної поліції Львова спецпідрозділу «ТОР» Анатолій Холівенков, Микола Лепський, Олег Кійко, Назар Хащевський та Олександр Федорчук. Технічні кидки та видовищне розбивання бетонних брил руками та ногами продемонстрували, що згуртована команда Львівської обласної федерації хортингу підсилилася потужною федерацією у місті Львові. А, значить, нас чекають нові яскраві та видовищні турніри у Львові та на Львівщині – в Дрогобичі та Трускавці.

Іра Циган

Про приватизацію

/Роз`яснення міністра юстиції України Павла Петренка/

Пане міністре, живу у неприватизованій квартирі – все не було часу цим зайнятися. Підкажіть, будь ласка, як мені приватизувати житло.

Тетяна Литвин

- Хто має право на приватизацію?

- Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

- Які об'єкти не підлягають приватизації?

- 1. квартири-музеї;

2. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

3. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

- Як можна приватизувати житло?

- Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

- Куди звернутися для приватизації?

- Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

- Які потрібно зібрати документи?

- 1. оформлена заява на приватизацію;

2. копія документа, що посвідчує особу;

3. технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4. довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

5. копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);

6. документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

7. копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

8. заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

- Кому може бути відмовлено у приватизації?

- Громадянам, які:

- проживають у гуртожитках менше ніж 5 років, без правових підстав;

- проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

- мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;

- потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;

- проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

- Чи можна оскаржити відмову?

- Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

- Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

- Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

За даними прес-релізуОбновлен 19 сен 2018. Создан 18 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником