Трускавецький вісник № 124 (1682) від 24 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 124 (1682) від 24 вересня 2018 р.

24.09.2018У номері: Олімпійський урок в Старому Самборі; Короткі новини регіону; Перевірки Держпродспоживслужби з питань дотримання держдиципліни цін у сфері ЖКП; Спортивні новини; Що треба знати про побори з батьків.

Короткі новини

У Трускавці – відпочивальники з Шотландії

Географія відпочивальників, котрі для оздоровлення та відпочинку обирають Трускавець, постійно розширюється. В останні кілька років вже нікого не дивує на вулицях Трускавця німецька, італійська чи іспанська мови. Англійську хоча й чути, та все ж гостей з Англії поки що не так багато.

Минулого тижня на оздоровлення до Трускавця завітала група з Шотландії (Сполучене Королівство Великої Британії). Щоправда, не корінні шотландці, а поляки, котрі на початку 1990-х виїхали на заробітки і там, в Шотландії, залишилися та отримали громадянство. В неділю, 23 вересня, гості з Шотландії взяли участь у недільній Святій Месі (сума) в трускавецькому костелі Внебовзяття Найсвятішої Діви Марії. Судячи з їхніх коментарів, відпочивальники з Шотландії дуже задоволені умовами проживання та лікування у Трускавці.

Майбутнє Станилі – з Трускавцем

Так вважає міський голова Трускавця 2002-2010 року Лев Грицак. У своєму коментарі в групі «Трускавець. Оперативно» в Фейсбуці на тему небажання Станилі виділити землю під новий трускавецький цвинтар, Лев Грицак пише: «Сумно. Живіть, станильчани, земляки, вічно, щоб перед Вами не виникали такі проблеми. Але маєте бачити перспективу. Ваше майбутнє з Трускавцем. Сьогоднішні великі надходження до бюджету села за рахунок відрахувань з продажу акцизних товарів є тимчасовими. Колись, а я думаю, що скоро ситуація може помінятися, і тоді станильський бюджет може значно зменшитись. Уявіть собі, земляки, що від Вас можуть відвернутись трускавчани, як сьогодні Ви відвертаєтеся від них. Де ви будете працювати, лікуватись, дітей навчати, на спацер ходити, в магазини і т. п.? Ніхто не може передбачити як вплине на розвиток села реформа територій. Тому вважаю, що перспективи у с. Станилі без Трускавця немає. Розумно було б домовлятись про взаємовигідну співпрацю і добросусідські відносини».

Крематорій для Трускавця будувати невигідно

Тема відмови громади села Станиля виділити земельну ділянку під новий трускавецький цвинтар викликала бурхливе обговорення в соціальних мережах. Одним з виходів із ситуації деякі громадські діячі вбачають будівництво крематорію – мовляв, це економитиме площу, та й у світі така практика існує.

Відносно будівництва крематорію висловився і експерт в галузі ритуальних послуг, власник похоронного бюро «Вічність» Степан Піряник.

«Відносно крематорію. Їх в Україні три: в Києві, Харкові і Одесі. Кремують у них 25-30% від усіх померлих в цих містах. В Трускавці помирає 25 чол. в місяць і християнська мораль значно вища, ніж в Одесі. Навіть 30% від 25-ти це 8 чол. в місяць. На мою думку, зекономити землю можна за допомогою склепів. Це більш природньо для наших людей», - пише Степан Піряник у своєму коментарі в групі «Трускавець. Оперативно» на Фейсбуці.

Дрогобицький окружний суд Львівської області зареєстровано як юридичну особу

На виконання указу Президента України №451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів» Дрогобицький окружний суд Львівської області 19.09.2018 року зареєстровано як юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Як повідомлялося, Указом Президента України від 29.12.2017 № 451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів» було постановлено утворити, зокрема, Дрогобицький окружний суд – у містах Бориславі, Дрогобичі та Трускавці, Дрогобицькому районі Львівської області із місцезнаходженням у містах Дрогобичі, Бориславі та Трускавці Львівської області шляхом реорганізації (злиття) Бориславського міського суду, Дрогобицького міськрайонного суду та Трускавецького міського суду Львівської області.

Бориславський міський суд Львівської області, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області та Трускавецький міський суд Львівської області наразі продовжують здійснювати свої повноваження до початку діяльності Дрогобицького окружного суду Львівської області.

За тяжкі тілесні ушкодження житель Дрогобиччини може потрапити за ґрати на 8 років

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури, слідчими поліції повідомлено про підозру 44-річному мешканцю Дрогобиччини у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Конфлікт на ґрунті ревнощів трапився цьогоріч, 14 вересня у м. Дрогобич. Під час розпивання спиртних напоїв із 50-річним знайомим, зловмисник раптово умисно наніс йому удар ножем у ділянку живота. Такими чином потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення органів черевної порожнини із пошкодженням внутрішніх органів, внутрішньочеревної кровотечі, геморагічного шоку.

Відтак, підозрюваному Дрогобицький міськрайонний суд, 15.09.2018, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Довідково: за вчинення вказаного злочину санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

За спробу умисного вбивства працівника виправної колонії житель Дрогобича може провести за ґратами 10 років

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування стосовно 34-річного мешканця Дрогобича, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 п.13 ст.115 КК України (закінчений замах на умисне вбивство особою, яка раніше вчинила умисне вбивство). Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Подія трапилась у червні цього року на території одного із кафе на вулиці Мекелити у Стебнику. Того дня зловмисник, який уже відбував покарання за умисне вбивство, напав на 41-річного працівника виправної колонії та завдав йому декілька проникаючих ударів в грудну клітку, внаслідок чого потерпілий потрапив до Дрогобицької міської лікарні №1. Встановлено, що до злочину лиходій готувався заздалегідь, адже при собі мав викрутку.

Так, за клопотанням сторони обвинувачення, підозрюваному обрано найсуворіший запобіжних захід – тримання під вартою. На даний час обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області для розгляду по суті. У разі доведення вини, відповідно до ст.68 КК України, фігуранту загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років.

Полоністичний науково-інформаційний центр – міжнародний партнер наукової конференції «На пограниччях культур і народів» у Саноку

13 – 15 вересня 2018 року Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька вже вп’яте виступив міжнародним партнером наукової інтердисциплінарної конференції «На пограниччях культур і народів», яка від 2013 року щороку відбувається у Державній вищій професійній школі імені Яна Ґродка у Саноку (Польща). Про це на офіційному сайті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка інформує прес-служба Центру.

У рамках Міжнародного наукового форуму впродовж останніх років своїми науковими поглядами та концепціями поділилися науковці Дрогобицького педуніверситету Павло Скотний, Світлана Щудло, Олена Квас, Марія Каралюс, Ірина Бермес, Олександра Німилович, Олена Галян, Ігор Галян, Віра Меньок.

Цьогоріч Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка на конференції у Саноку вже не вперше представили доценти Павло Скотний, Віра Меньок та Олександра Німилович, зі своїми доповідями долучилися також доценти Ірина Лозинська, Олександра Проць і викладач Оксана Бобечко. Павло Скотний виголосив доповідь про актуальні проблеми вимірювання та диференціації доходів населення України, Віра Меньок розповіла про етичний обов’язок щодо Іншого у текстах Сергія Жадана про війну на Сході України, Ірина Лозинська торкнулася проблем русифікації в Галичині під час адміністрування Георгія Бобринського, Олександра Проць розповіла про права людини як цінність на основі теоретичного й емпіричний аналізу досліджень української та польської молоді, музикознавчі доповіді Олександри Німилович та Оксани Бобечко стосувалися творчості Модеста Менцинського і Людомира Ружицького та кобзарства на українсько-польському пограниччі.

Серед учасників конференції були науковці з Польщі, України, Словаччини. Впродовж трьох днів пленарних та секційних конференційних засідань було виголошено близько шістдесяти наукових доповідей із різних галузей гуманітаристики, суспільних та економічних наук. Наукове насичення конференції урізноманітнювалося такими культурними заходами, як концерт бандуристок гурту «Ґердан» з Івано-Франківська у Саноцькому Замку; відвідини галереї відомого польського художника Здіслава Бексінського, життя та творчість якого пов’язані з Саноком; екскурсія в одному з найбільших у Європі Саноцькому музеї під відкритим небом.

Слова вдячності за відмінно організовану конференцію Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька висловив її організаторам – науковим працівникам Державної вищої професійної школи імені Яна Ґродка у Саноку доктору Йоланті Карольчук та професору Робертові Ліпельтові. «Сподіваємося, що у наступні роки Полоністичний центр Дрогобицького педуніверситету надалі виступатиме міжнародним партнером Саноцької конференції «На пограниччях культур і народів», під час якої науковці Франкового вишу зможуть поділитися своїми науковими концепціями порозуміння, єднання та творення спільних вартостей у культурному просторі українсько-польського Пограниччя», - кажуть в Центрі.

Чергове золото Яни Микитин

З 7 по 16 вересня у Львові відбувався Міжнародний турнір з тенісу Tennis Europe Galychyna Cup 2018 U16 (до 16 років) ІІІ категорії. Організатор змагань – Європейська тенісна асоціація та Федерація тенісу України. У змаганнях взяли участь 70 кваліфікованих юних спортсменів високого рівня підготовки з Чехії, Польщі, Словаччини, Білорусі, Росії та України. Про це інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець».

Трускавець на міжнародному турнірі представляла чотирнадцятирічна Яна Микитин – вихованка відділення тенісу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» (тренер ДЮСК Ігор Микитин). Виступаючи перший раз на змаганнях такого рівня, трускавчанка продемонструвала чудову гру – у парі з Пінаєвою Анною (м. Бровари) вибороли перемогу та золоті, медалі обігравши в парному розряді чотири дуети з Росії, Білорусі та України.

Перемога у турнірі такого рівня перемістила Микитин Яну більш ніж на 500 місць у Європейському рейтингу серед юніорів.

У Трускавці пройде Чемпіонат України з акватлону та морських багатоборств

5-7 жовтня у Трускавці, у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» та у курортному парку, буде проводитись Чемпіонат України з морських багатоборств (юнаки та дівчата молодшої вікової групи) та акватлону (біг, плавання). Організатори змагань – Міністерство молоді та спорту України та Всеукраїнська федерація морських багатоборств та акватлону. Головний суддя змагань – Андрій Жгута (голова федерації морських багатоборств та акватлону Львівщини, тренер ДЮСК «Спортовець»).

Власна інформація

Wystawa ikon oraz obrazów Matki Bożej w Drohobyczu

20 września 2018 roku, w dzwonnicy kościoła pw. św. Bartłomieja w Drohobyczu została otwarta wystawa ikon oraz obrazów Matki Bożej.

Są to przede wszystkim kopie obrazów Matki Bożej z Krechowa, Matki Bożej z Podkamienia, Matki Bożej Sokalskiej, Matki Bożej Janowskiej, Matki Bożej Bełzkiej, Matki Bożej Kochawińskiej, Matki Bożej Buskiej i in. Na ekspozycji możemy zobaczyć też dewocjonalia, figurki, po części zniszczone, oraz inne eksponaty. Uwagę przykuwa odnowiona figurka św. Jana Nepomucena, jak również makieta kościoła parafialnego z dzwonnicą. Głównym pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Adam Chłopek.

Na otwarciu ekspozycji byli obecni: metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, księża rzymskokatoliccy, greckokatoliccy, prawosławni, prezydent miasta Taras Kuczma, historyk Leonid Tymoszenko i in. Na wystawę licznie przybyli również drohobyczanie. Wydarzenie zostało oprawione śpiewem chóru studenckiego. Prowadzącym uroczystości był ks. proboszcz Mirosław Lech.

Andrzej Pietruszka, Kurier Galicyjski

У Дрогобичі судитимуть дитину, яка вбила власного батька

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування за фактом скоєння вбивства 35-річного місцевого мешканця, яке трапилось 7 липня цього року у будинку, де потерпілий проживав разом із дружиною та дітьми.

Встановлено, що під час раптового конфлікту, 13-річна дитина завдала власному батькові один удар ножем в шию, внаслідок чого той помер.

За результатами здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за фактом вчинення малолітньою суспільно небезпечного діяння (яке підпадає під ознаки діяння, передбаченого ч.1 ст.115 КК України (умисне вбивство), слідчим, за погодженням із процесуальним керівником, у п’ятницю 21 вересня, до суду скеровано клопотання про застосування до неї примусових заходів виховного характеру у вигляді направлення до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до її виправлення на строк 1 рік.

Довідково: вік, з якого може наставати кримінальні відповідальність – 14 років.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Внаслідок необережного пострілу з мисливської рушниці чоловік отримав поранення ноги

У Дрогобицький відділ поліції 23 вересня надійшло повідомлення від працівника місцевої лікарні про те, що близько 19.50 у медичний заклад за допомогою звернувся 57-річний мешканець одного з сіл району. У чоловіка лікарі діагностували «вогнепальне поранення лівого стегна, колінного суглоба та гомілки».

Як встановили правоохоронці, поранення чоловік отримав близько 18.00 у лісосмузі неподалік села. 55-річний односельчанин потерпілого з необережності здійснив постріл з мисливської рушниці та влучив товаришу в ногу. З собою чоловік мав  посвідчення мисливця, членський квиток та контрольні картки. Рушницю правоохоронці вилучили.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст.128 (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України. Санкція статті передбачає покарання – громадські або виправні роботи, або обмеження волі на строк до двох років. Проводиться досудове розслідування.

Правоохоронці вкотре закликають власників мисливської зброї, бути максимально обережними під час полювання та вживати усіх заходів безпеки.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Інформуємо про законопроект щодо визначення прізвища дитини

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9094 про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення прізвища дитини.

 «Сьогодні досить часто дітки народжуються поза шлюбними відносинами або у сім'ях, в яких жоден із подружжя не змінював власне прізвище при укладенні шлюбу. У разі народження у таких осіб дітей, вони мають право визначити прізвище кого із батьків буде носити дитина. Саме тому, батьки обирають подвійне прізвище для дитини», - зауважив Тарас Грень, голова Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Проте нормативне регулювання недостатньо детально врегульовує зазначені випадки. Тому позитивним є той факт, що сімейним законодавством України надано право батьків за обопільною згодою визначити прізвище дитини за прізвищем одного із батьків або ж як подвійне. Так, відповідно до статті 145 Сімейного кодексу України, прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою.

Законопроектом пропонується передбачити, що батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ у будь-якій послідовності. Подвійне прізвище дитини може складатися не більше ніж з двох слів, з'єднаних під час написання дефісом.

У разі присвоєння дитині подвійного прізвища за прізвищами батьків, якщо подвійне прізвище одного із батьків не містить прізвища другого з батьків, при визначенні подвійного прізвища дитини за його вибором дитині може бути присвоєно лише одна частина такого прізвища.

Не допускається зміна послідовності приєднання прізвищ батька і матері один до одного при утворенні подвійних прізвищ у повнорідних братів та сестер.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Олімпійське свято миру та радості

Старий Самбір прийняв гостинно

21 вересня, в день Різдва Пресвятої Богородиці, відзначається Міжнародний День Миру. Як відомо, ще стародавні греки припиняли будь-які війни, коли розпочиналися Олімпійські ігри. Тож дуже символічним є той факт, що саме цього дня стартували практичні «олімпійські уроки» в нашому регіоні.

Чотири міста вперше в своїй історії проводять «олімпійські уроки». Відтепер Старий Самбір, Дрогобич, Борислав та Трускавець поєднуватиме не лише історична згадка про спільну приналежність до Перемишльської землі, а й спільна участь у проекті «Олімпійський урок», котрий реалізовуватиметься і в майбутньому.

Старий Самбір олімпійців прийняв гостинно – теплою сонячною погодою, підготовленим полем для урочистостей та змагань, хорошим настроєм і розумінням, що головне – це не перемога, а участь. Дві години (а саме стільки тривав «олімпійський урок» в Старому Самборі) запам`ятаються надовго і дітям, і вчителям, і мешканцям, котрі мали можливість поспостерігати за цією чудовою промоцією спорту, миру та здорового способу життя.

Три олімпійці в Старому Самборі

Десант з трьох олімпійців висадився в Старому Самборі за годину до початку уроку.

Керівник проекту «Олімпійський урок» в нашому регіоні – Дмитро Мицак, член комісії атлетів Національного Олімпійського Комітету України і член Національної олімпійської збірної України з гірськолижного спорту. Він – учасник І Зимових юнацьких Олімпійських ігор 2012 в Інсбруку та Зимових Олімпійських ігор 2014 в Сочі, а також член комісії атлетів НОК України.

Саме Дмитро Мицак є головним «двигуном» всіх чотирьох уроків, бо буде їх вести, запрошуючи до участі інших олімпійців – чемпіонів, призерів, лауреатів.

До Старого Самбора окрім олімпійця Дмитра Мицака приїхало ще двоє зіркових гостей. Це Ксенія Пантелєєва (фехтування), учасниця Олімпійських ігор 2012 року у Лондоні, срібна призерка Кубку світу 2012 у командному заліку, чемпіонка України, Заслужений Майстер спорту, та Антон Дукач (санний спорт), учасник І Зимових юнацьких Олімпійських ігор 2012 в Інсбруку та Зимових Олімпійських ігор 2018 в Пхьончанг, Чемпіон України.

Треба було бачити радість дітей, що до них завітали такі зіркові гості, справжні олімпійці, учасники та призери Олімпійських ігор, Чемпіонатів України та світу! Тим більше, що олімпійці насправді виявилися дуже простими, комунікабельними, терплячими і залюбки розповідали про себе, про спорт, а також не відмовляли нікому у спільній фотосесії.

До речі, школярі інших трьох міст матимуть можливість зустрітися з олімпійцями з інших видів спорту – гандболу, волейболу, легкої та важкої атлетики тощо.

Що таке «Олімпійський урок»?

Олімпійський урок проводиться в рамках спільного проекту Національного Олімпійського Комітету України, Львівського відділення НОК України і Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України» за підтримки партнера – Школи християнського аніматора Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Метою проекту є: 1) популяризація гуманістичних цінностей олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства, прагнення досконалості, 2) формування в учнів навичок і культури здорового способу життя; вміння і прагнення досягати своєї мети в будь-якій сфері діяльності, 3) залучення учнів до активного способу життя, занять фізичною культурою та спортом, 4) підготовка здорових, мотивованих, освічених і фізично міцних громадян для нашої країни.

Звісно, в Старому Самборі про проект олімпійського уроку розповіли в дещо доступнішій формі – зробили це керівник проекту Дмитро Мицак та голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. Після їхньої розповіді про проект та вітального слова міського голови Старого Самбора Ігоря Трохима власне і розпочався «урок». Хоча в часі він був значно довшим від звичайних шкільних уроків, але діти цим абсолютно не переймалися, радше навпаки – ніхто не жадав швидкого символічного «дзвінка» закінчення «олімпійського уроку». Бо було цікаво, було весело, було спортивно, і, кажучи сленгом сучасної молоді, було кльово та круто.

Відбувалося дійство на території спортивного майданчика Старосамбірської середньої школи №2, педагогічний колектив якої на чолі з директором Ігорем Хмельовським віднісся до цієї події творчо і з великою відповідальністю. В змаганнях взяли участь учні двох старосамбірських шкіл (№1 та №2) різного віку.

Все починається з руханки

Вихованці Школи християнських аніматорів, які приїхали до Старого Самбора з Дрогобича, дали запальний старт «олімпійському уроку» не згірш від олімпійців. Віра Парфьонова, керівниця Школи, котра діє при Центрі душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, не приховує бажання розширювати співпрацю з закладами освіти. Проведення руханки (зарядки) в формі танцю та ігор, а ще коли можна рівнятися на драйвових молодих олімпійських спортсменів, дало такий заряд енергії всім присутнім, якого повністю вистачило на дві години уроку.

Зрештою, краще один раз побачити, ніж сто разів почути – відео частини руханки можна переглянути на YouTube під назвою «Руханка на Олімпійському уроці в Старому Самборі».

Шлях до знаменитості

Окрім змагань та майстер-класів, котрі стали основою уроку, знайшовся час на спілкування та ближче знайомство з Дмитром Мицаком, Ксенією Пантелєєвою та Антоном Дукачем. Спочатку діти були дещо несміливими, тож перші два питання олімпійцям задав модератор зустрічі Іван Цегенько («Європейська інтеграція України»). Проте згодом певний психологічний бар`єр чи якісь комплекси вдалося подолати, і діти щедро сипали запитаннями.

Як часто треба тренуватися? Скільки годин на день потрібно займатися? У скількох країнах ви побували? Де тренуєтеся, коли нема снігу (це про сани та гірськолижний спорт – В.К.)? Коли Олімпіада пройде в Україні? Як потрібно харчуватися спортсменам? З якого віку ви почали займатися спортом? Чи важко постійно тримати себе в формі? На ці та інші запитання діти та дорослі почули щирі та конкретні відповіді. Власне, тим спортсмени відрізняються від політиків, що вони не лукавлять, не обдумують, як би викрутитися, а відповідають відверто та повністю.

Ксенія Пантелєєва вже й не рахує країн, де вона побувала, а її батьки нарахували їх аж 55. Антон Дукач каже, що в Україні немає жодної підходящої санної траси, тому тренуватися мусить за кордоном, головно в Німеччині та Австрії. Дмитро Мицак більше половини року (200-220 днів з 365) проводить саме за кордоном, бо які можуть бути тренування в Україні на гірських лижах влітку, восени чи навесні. Їсти треба багато, кажуть олімпійці, але раціонально – сніданок повноцінний, вечеря легка, 5-6 прийомів їжі на день. В Україні планувалося проводити Зимову Олімпіаду в 2022 року, але в зв’язку з подіями, які розпочалися в 2014, заявку було скасовано. Та все ж олімпійці вірять, що колись і на нашій вулиці настане справжнє олімпійське свято.

Змагання та майстер-класи

На олімпійському уроці були спортивна естафета, біг на 30 м, футбол та волейбол, перетягування канату, теніс. Захід було продумано таким чином, що в час, коли одні грали у волейбол, інші могли відвідати майстер-клас з кимсь із олімпійців. Дмитро Мицак показував, як правильно займатися на тренажері, котрий імітує їзду на гірських лижах, а також бігав на короткі дистанції з учнями школи. До речі, ніхто з учнів не зміг випередити олімпійця.

Антон Дукач грав у теніс, а Ксенію Пантелєєву від тенісного столу діти «випрошували» для спільного фото. Змагання з перетягування канату не були популярними, бо там не було олімпійця, зате біля тренажерів був справжній бум.

У спортивній естафеті взяли участь учні ЗСШ №1 та ЗСШ №2, за її підсумками перемогла з відривом у 8 секунд ЗСШ №2. Усі учасники естафети отримали призи та сувенірну продукцію від Відділення НОК України у Львівській області (голова Юрій Турянський).

Підсумком заходу стало вручення пам’ятних сертифікатів, призів і відзнак від відділення НОК України у Львівській області. Організатори проекту подякували всім учасникам і партнерам проекту: міському голові Старого Самбора, педагогічним колективам середніх шкіл №1 і №2 Старого Самбора, школярам обох шкіл, танцювальній студії «Резонанс», батькам дітей і гостям котрі відвідали захід в Старому Самборі, за небайдужість, активність і надзвичайну креативність.

На черзі – Борислав, Дрогобич, Трускавець

Завершення олімпійського уроку було таким же чудовим, як і його початок та основна частина. Короткий виступ танцювальної студії «Резонанс», анонси (в тому числі про написання твору), вручення пам’ятних сертифікатів участі та призів, спільне фото.

Голова МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько та керівник оргвідділу Старосамбірської міської ради Юрій Леус подбали і про культурну програму гостей – олімпійців та представників Школи християнських аніматорів. Коли діти відпочивали після двох годин спортивного заняття, олімпійці піднімалися на гору Острогірку між Старим Самбором та с. Стрільбичі, щоб помилуватися чудовими гірськими краєвидами, оглянути вітряки-велетні компанії «Еко-Оптіма» та вшанувати пам`ять загиблих в І світовій війні. На горі Острогірка загинуло кілька тисяч воїнів царської та австро-угорської армій, в тому числі дуже багато українців.

Хороша погода, котра була 21 вересня, посприяла тому, що олімпійський урок в Старому Самборі став незабутнім для всіх його учасників. Циклон, котрий насунув на Західну Україну з суботи, 22 вересня, може спробувати зіпсувати свято миру та спорту в інших населених пунктах, котрі беруть участь в проекті. Але навряд чи це йому вдасться, адже олімпійський урок в крайньому випадку може бути перенесений на день-два, але аж ніяк не скасований. Бо він є потрібним, надзвичайно потрібним новій українській школі, і це ми побачили на власні очі в Старому Самборі.

Олімпійський урок у Дрогобичі заплановано провести на площі Тараса Шевченка в середу, 26 вересня, у Бориславі – на стадіоні «Нафтовик» в четвер, 27 вересня, а в Трускавці – у п’ятницю, 28 вересня, на центральній площі міста-курорту – площі Незалежності.

Володимир Ключак, фото автора та зі сторінки гірськолижного комплексу «Буковиця» в мережі Фейсбук

Перевірки Держпродспоживслужби з питань дотримання держдиципліни цін у сфері ЖКП забезпечили повернення споживачам 187,9 тис. грн.

Незважаючи на мораторій на проведення планових заходів державного нагляду з питань дотримання держдисципліни ціни Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (надалі – ГУ ДПСС у Львівській області) особливу увагу приділяє питанням дієвого контролю за тарифами на житлово-комунальні послуги.

Так, у 2018 році ГУ ДПСС у Львівській області на підставі обґрунтованих звернень громадян з метою захисту їх законних прав проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) у сфері житлово-комунальних послуг, а саме за дотриманням суб`єктами господарювання порядку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, які є регульованими.

В ході проведених заходів державного нагляду порушення державної дисципліни цін встановлено у 100% із перевірених суб`єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги. Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» до підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 29 809,46 грн. та зобов`язано повернути споживачам – 187 906,32 грн.

З метою недопущення обрахунку споживачів та для упередження порушень державної дисципліни цін (тарифи) ГУ ДПСС у Львівській області наголошує на недопущені таких характерних порушень:

- формування економічно необґрунтованих тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення, на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій в частині розрахунку в завищеному розмірі складових витрат, а також включення у тарифи плати за непередбачені послуги та застосування їх у розмірі вищому від встановлених органом місцевого самоврядування, і як наслідок, нарахування споживачам плати за надані послуги у завищеному розмірі.

Отже, якщо у Вас виникають питання щодо ціноутворення на житлово-комунальні послуги, просимо, за допомогою звертатись в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Вітовського, 18).

Оскільки, згідно ст.3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позапланові заходи (контроль) здійснюється виключно на підставі обґрунтованого звернення громадян про порушення суб’єктом господарювання їх законних прав, до звернення необхідно подати документи, що підтверджують застосування завищених цін (чеки, квитанції), назву та місцезнаходження суб`єкта господарювання, тощо.

Відділ контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

Що треба знати про побори з батьків

Зі слів начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тараса Греня, «окрім того, що ми повинні формувати нетерпимість до проявів агресії, знати та запобігати проявам булінгу у школах, не менш важливою та актуальною темою сьогодення є збори коштів з батьків».

Як відомо, кошти збирають на все – на нові парти, на ремонт класу, на додаткові заняття. Жодні батьківські збори не відбуваються без поборів на потреби класу, школи тощо Часто це стає причиною скарг – якщо не в управління освіти, то хоча б у соцмережах.

Пам’ятайте! Здавати гроші на розвиток школи, як і мити підлогу у класі, учень може виключно на добровільних засадах.

Фінансування навчальних закладів здійснюється за рахунок бюджетних коштів, відтак, якщо у школі бракує грошей на фарбу чи прибиральницю, це не має турбувати ні учня, ні його батьків. Щороку навчальний заклад формує бюджетний запит, відправляє в управління освіти і, відповідно до їхніх потреб, надаються кошти.

Як контролювати використання коштів?

Наразі всі українські школи повинні публікувати свою фінансову звітність або на власних інтернет-ресурсах, або на ресурсах місцевих відділів і департаментів освіти. Тобто, вся фінансова інформація та всі документи повинні знаходитися у відкритому доступі.

Тому у всіх батьків є можливість проаналізувати їх і прийняти рішення про добровільну здачу грошей на ремонт або на будь-які інші шкільні потреби. Якщо з якоїсь причини документи опубліковані не були або ви їх не знайшли, то можна звернутися спочатку до адміністрації школи, а далі (якщо на рівні школи отримати документи не вдалося) – в управління освіти.

У частині другій статті 78 Закону України «Про освіту» встановлено, що фінансування закладів, установ і організацій системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Іншими джерелами фінансування можуть бути: спонсорські кошти батьків, які роблять це з доброї волі. Скажімо, якщо побачив оголошення у школі чи на сайті навчального закладу про те, що потрібні кошти на певні потреби, і вирішив перерахувати пожертву. Система, коли батьки приходять на збори і їм виставляють рахунок від 100 до 1000 грн, діяти не може.

Якщо ж школа все-таки звертається до батьків за фінансовою допомогою, то спочатку батьки мають дізнатися, скільки бюджетних коштів на школу виділено, куди вони пішли, і на що конкретно ще не вистачає.

Як діяти, якщо вимагають сплачувати добровільні внески?

Якщо у школі під примусом вимагають так звані добровільні внески, батькам слід об’єднатися, звернутися до місцевої влади, а якщо і це не подіє – до прокуратури міста з відповідною заявою, де слід вказати усі обставини справи.

Звинувачувати у шкільній корупції одну сторону як мінімум несправедливо: якщо збирання грошей на «ремонт і штори» – зазвичай ініціатива адміністрації школи, то подарунки і конверти «з вдячністю» вчителям на всі свята у році – звичка та ініціатива самих батьків.

Пам`ятайте: якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!». Тут Вам не тільки нададуть інформацію щодо захисту порушених прав, але й допоможуть в отриманні послуг безкоштовного адвоката в суді.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіСоздан 24 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником