Трускавецький вісник № 127 (1685) від 30 вересня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 127 (1685) від 30 вересня 2018 р.

30.09.2018У номері: Олімпійський урок у Трускавці; Відзначення Дня бібліотекаря; Виступ лемківського гурту «Лем ми» з Команьчі коло Санока в ресторані «Оскар»; Про субсидії; Короткі новини.

Короткі новини

Богдан Шкільник з Трускавця завершив роботу над книгою «Чин вінчання»

Тривають святкування 25-літнього ювілею Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Складовою частиною цих святкувань є видання ряду книжкових позицій. Серед них – і книга трускавчанина, викладача Трускавецької дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького Богдана Шкільника «Чин вінчання». До речі, це вже далеко не перша книга викладача з Трускавця.

Нотне видання побачило світ завдяки коштам єпархії. У післяслові автор висловив вдячність за співпрацю єпископові-помічникові єпархії Григорієві Комареві, о. Олегові Смереці, дияконові Богданові Криницькому, піддияконові Петрові Горічкові, регентці Марії Левицькій, братові-семінаристові Ігореві Марчишину.

При упорядкування «Чину вінчання» Богдан Шкільник використав чимало спеціалізованої літератури. Книгу надруковано у видавництві «Посвіт» (м. Дрогобич) в вересні 2018 р.

У терцентрі пройде відзначення Міжнародного дня людей похилого віку

У понеділок, 1 жовтня, в Трускавецькому територіальному центрі обслуговування одиноких та непрацездатних громадян пройде загальноміський захід – відзначення Міжнародного дня людей похилого віку. Про це «Трускавецький вісник» повідомила директор терцентру Олена Пилат. Цього року окрім традиційних офіційної та концертної частини святкувань відбудеться ще й освячення нового приміщення терцентру. Нагадаємо, що установа потребувала розширення і отримала додаткові площі за рахунок колишньої аптеки на Стебницькій, 66, що примикає до існуючих приміщень територіального центру.

Початок відзначення Міжнародного дня людей похилого віку у Трускавецькому терцентрі – о 12.00.

Власна інформація

Команьча, Команьча, команецька гора…

Село Команьча коло Санока – одне з тих, де лемківська культура не тільки збереглася, а й розвивається. В першу чергу завдяки ентузіастам, котрі працюють над виготовленням копій (реплік) давнього лемківського строю (одягу), котрі старі лемківські пісні та балади не лише записують, а й співають. Причому співають не лише в Команьчі, а в цілій Польщі та за кордоном, у тому числі в Україні.

Одна з невтомних діячок лемківського руху в Польщі Маріанна Яра вже не вперше виступає у Трускавці. Кожен раз вона приїздить до нашого міста-курорту з новою, іншою, цікавою та пізнавальною програмою. Соромно зізнатися, але маленька Команьча дає фору багатьом селищам та містам, де не збереглося автентичних, виключно локальних співанок, не збереглося ексклюзивних місцевих елементів одягу, не збереглося тих «родзинок», які вражають людей всього світу непідробністю, справжністю і духом старовини, котрий змушує затамувати подих і вдивлятися, вслухуватися, поринати в магію місцевості.

Дозволимо собі невеликий ліричний відступ, а точніше, запитання – скільки кожен з нас, трускавчан, знає старовинних пісень? Так щоб їх заспівати від початку до кінця? А якщо до цієї умови ще додати – пісень, щоб там була згадка про Трускавець? Не теперішніх, авторських, коли «пив «Нафтусю» й задивився на Марусю», а тих давніх, сільських, з часів отця Олекси Пристая чи хоча б отця Івана Валюха? То, може, хтось знає хоча б кілька коломийок, де фігурує топонім «Трускавець»? Питання радше риторичне…

Повертаючись до теми села Команьча, зазначимо, що тільки під час 40-хвилинного виступу в трускавецькому ресторані «Оскар» прозвучали дві виключно локальні пісні «Команьча, Команьча, команецька гора» та «Над Команьчов ясне сонце заходит». Решта ж були теж давніми народними співанками, котрі гурт «Лем ми» витягує із забуття, популяризує, дає їм нове дихання та нове життя.

До Трускавця гурт «Лем ми» приїхав на відпочинок і далеко не в повному складі. Шестеро співаків (троє чоловіків та троє жінок) скомпонувалися з двома польськими музикантами і створили для виступу гурт, котрий вартувало послухати. Частину пісень «Лем ми» виконали акапельно, тобто без музичного супроводу. Їхні сильні та чисті голоси пронизували душу, викликали неможливе до опису відчуття мурашок по шкірі. Ось вона – автентика, ось вона – душа народу.

Принагідно зазначимо, що одягнені артисти були в одяг, притаманній виключно їхній місцевості. Зокрема, жінки були в запасках та чепцях на голові (раніше заміжня жінка зобов’язана була носити чепець під хусткою).

Традиційно, як то буває в Трускавці, захід не зібрав повну залу. Можливо, не всі знали про цей концерт, дехто не зміг прийти з різних причин, хоча й дуже хотів. Але ті, які завітали на виступ гурту «Лем ми» (а серед них і українці, і відпочивальники з Польщі), залишали зал ресторану «Оскар» сповненими вражень. Директор готелю-ресторану Олег Блажівський в знак подяки за багаторічну співпрацю вручив Маріанні Ярій як керівнику колективу статуетку «Оскара». І лемки направду вартують нагороди.

На завершення ще один ліричний відступ. А точніше, запитання. Як часто ми самі співаємо? Як часто співаємо з кимось, тобто в товаристві? Виняток, можливо, становлять колядки, котрі ще лунають у груповому виконанні, та спільне виконання пісень на весіллях чи сімейних святах типу дня народження. А колись українці співали щодня – при роботі (косили, пряли, жали, молотили, рубали дерево в лісі, сіяли, випалювали поташ), при святі (в церкві, вдома, в гостях, на вулиці), при тій чи іншій нагоді. Ми вже втратили обрядові пісні і втрачаємо звичайні. Дроти у вухах і бум-цик-цик зі смартфона чи планшета замінили той процес, коли з рота, з гортані виходить пісня. В нас, на жаль, частіше виходить матюк чи обмова.

Ґьоте, великий німецький поет, колись написав так: «Де чуєш спів – там йди, там добре серце мають. Бо люди злі ніколи не співають»…

Щира подяка лемкам з Команьчі за те, що дають урок як потрібно любити своє, рідне.

Володимир Ключак

Бібліотекарі Трускавця відзначили професійне свято

30 вересня – Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. І є дуже символічним, що саме в цей день своє професійне свято відзначають бібліотекарі – хранителі книги та культури.

У Трускавці День бібліотекаря відзначили у п`ятницю, 28 вересня. 40 років існує Трускавецька бібліотечна система, тож з цієї нагоди бібліотекарі організували фуршет для всіх своїх друзів, котрі ніколи не покидають їх – ні в радості, ні в горі. На свято завітали представники влади – виступили заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко та начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Щоправда, і це було особливо помітно, не прийшов жоден з 26 депутатів. Чи не свідчить це про рівень культури депутатського корпусу?

У своєму вітальному слові заступник мера Олександр Ткаченко зазначив, що бібліотекарі плекають любов до книги, зберігають інтелектуальні та духовні скарби, котрі містяться між сторінками, між рядками на полицях та стелажах книгозбірень. Начальник Трускавецької ЦБС Наталія Марковецька подякувала владі за підтримку, навела цифри скільки коштів було виділено і скільки планується, скільки нових книг закуплено. Як пам’ятаємо, у минулому році (19 січня) було урочисто відкрито оновлене приміщення УРБАН-бібілотеки (бібліотеки-філії №1), в цьому році завершується ремонт дитячої бібліотеки, в 2019 оновиться і центральна книгозбірня міста. До бібліотеки йдуть не тільки почитати книгу, а й дізнатися потрібну інформацію, йдуть на зустріч з цікавими та непересічними особистостями, йдуть на тренінги та семінари, йдуть, щоб реалізувати себе, щоб обговорити Стратегію розвитку міста, щоб переглянути фільм чи взяти участь у відзначення того чи іншого свята.

Юні трускавчани співали пісню «Сто відсотків щастя» і танцювали «Ча-ча-ча», а Олесь Дяк (поет, композитор, виконавець) заспівав свої знамениті пісні про чорну каву, гонорову жарівку та вересень. Хвилюючим був виступ колишньої очільниці трускавецької бібліотеки Людмили Лоїк, котра згадала не лише про приміщення, де функціонувала колись бібліотека, а й про заходи на зорі незалежності України та людей, котрі творили бібліотечну історію Трускавця. Серед них – Надія Костриж, Ельвіра Стефанишин, Майя Григорівна та багато інших.

Урочистості плавно переросли в фуршет, і вже під час частування бібліотекарів з їхнім професійним святом вітали члени Асоціації інвалідів міста на чолі з головою Надією Заблоцькою, поет В`ячеслав Умнов, директорка терцентру Олена Пилат, директор Будинку учнівської творчості Василь Петранівський, вчителька Марія Дуб, діячка Польського культурно-просвітницького центру імені Раймунда Яроша Галина Заборовська, редактор міського радіо Любомир Поливка, краєзнавець та постійний читач бібліотеки Микола Іваник, автор цих рядків та інші гості, котрі в бібліотечних стінах почувають себе як вдома. Свято від початку до кінця дуже вміло модерував директор Трускавецької дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького Ігор Нич.

І немало в цей день звучало побажань для простих працівників бібліотек. Окрім здоров`я та достатку хранителям книг та захованої в них мудрості бажали також віри, надії та любові – чеснот, котрі уособлюють їхні небесні покровителі.

З сьогоднішнім святом вас, шановні працівники бібліотек – і загальноміських, і санаторних!

Володимир Ключак

Трускавець по-олімпійському

У п'ятницю, 28 вересня, в Трускавці відбувся завершальний етап «Олімпійського уроку», який проводить Національний Олімпійський Комітет України, Відділення НОК України у Львівській області спільно з Міжнародним Центром «Європейська інтеграція України». Це був завершальний урок з чотирьох, проведених в містах нашого регіону протягом одного тижня. Попередні відбувалися у Старому Самборі, Дрогобичі та Бориславі.

На щастя, погода посприяла тому, аби свято вдалося: сонечко світило, але не пекло, вітерець був помірним, а хмари не розливалися дощем.

Захід проходив на центральній площі Незалежності м. Трускавця. В цей день на "Олімпійський урок" завітали аж чотири олімпійці: Дмитро Дем`янюк (легка атлетика, стрибки у висоту), Лариса Заспа (гандбол), Антон Дукач (санний спорт) та член комісії атлетів НОК, гірськолижник, ініціатор і керівник проекту Дмитро Мицак. До речі, Дмитро Дем`янюк прибув до Трускавця спільно зі своєю дружиною, також відомою спортсменкою.

Після офіційного відкриття, виконання Олімпійського гімну та гімну України, після руханки від Школи християнських аніматорів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ розпочалося живе спілкування з олімпійцями. Також у програмі уроку було передбачено перегляд короткометражного ролика про олімпійські цінності, анонсування конкурсу творів про олімпійські цінності, після чого розпочалися власне змагання, в яких взяли участь учні 6-7 класів всіх трьох шкіл Трускавця.

Під час спортивної естафети емоції у школярів аж зашкалювали, хоча всім було відомо, що переможе дружба. Надзвичайно видовищними були показові виступи вихованців Трускавецького ДЮСК «Спортовець», не менш цікавими були майстер-класи, котрі проходили в цей день у Трускавці. Чи не кожен пробував себе на тренажері з гірських лиж, шкодуючи, що в шкільній програмі немає можливості підготуватися до цього виду спорту. Але колись це можливо зміниться, бо, як анонсував на презентації проекту «Олімпійський урок» керівник гірськолижного комплексу «Буковиця» Віталій Мицак, це є вимогою часу і інвестицією у здоров`я наших дітей.

Майстер-класи пройшли також з таких видів спорту як футбол, волейбол та бокс. Завершенням свята стало нагородження переможців і вручення пам’ятних призів усім учасникам "Олімпійського уроку".

Організатори висловили подяку всім дітям за участь в уроці, а також подякували партнерам: ГК «Буковиця», готель «Трускавець 365», кафе «Мармуляда», Школа Християнського Аніматора УГКЦ, готель «Ріксос-Прикарпаття», Фундація Юрія Турянського «Почни з себе», ТЦ "Скриня".

Від трускавецької влади учасників уроку вітав начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, на заході були присутні директори шкіл Володимир Щигель та Роман Гудзеляк, директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович та його заступник Ігор Гургула. Складовою частиною дійства став флеш-моб з нагоди Дня усиновлення, котрий провели соціальні служби Трускавця.

- Мене декілька разів запитували – яка мета цих уроків? – каже голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. - Щоб зрозуміти, необхідно подивитись на це все очима дітей, згадати свої емоції і реагування на такі події в шкільні роки. А ще побачити і відчути емоції школярів, ту серйозність, з якою вони віднеслись до підготовки і участі в змаганнях, почути питання, котрі вони задавали нашим спортсменам-олімпійцям, пережити з ними радість переможців і сльози тих, хто не виборов першого місця. Та найголовніша ціль – показати дорослим, що у нас чудові, розумні і наполегливі діти, і необхідно зробити все, щоб вони мали змогу реалізовувати себе в Україні, а не втікати за кордон. А дітям дати віру у власні сили та можливості. Сподіваюсь, що хоч трохи, але нам це вдалось.

Підготував Володимир Ключак, фото з мережі Фейсбук

За два тижні – Міжнародний фестиваль «Empire of arts»

Триває підготовка до грандіозної події – ІV-го Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts», що відбуватиметься у період з 12 по 15 жовтня 2018 року у м. Трускавець (Львівська область).

У конкурсі-фестивалі візьмуть участь таланти з усієї України та з-за кордону, що демонструватимуть свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці. моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр.

На даний час участь у фестивалі підтвердили гості з Республіки Гана, Республіки Білорусь, Литви, Німеччини та Угорщини. Загалом фестиваль відвідає близько 800 учасників та гостей.

Участь у фестивалі беруть також і діти-сироти, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також із сімей бійців АТО. Усі вони виступають на рівних умовах, однак Організатори нагороджують їх додатковими відзнаками та подарунками. Серед учасників цьогорічного конкурсу-фестивалю «Empire of arts» – фіналісти українських та закордонних талан-шоу та телепроектів, серед яких «Голос діти», «Україна має талант» та інші.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне міжнародне журі з України, Італії та Венесуели, що складається з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів, викладачів, дизайнерів та стилістів.

До складу журі увійшли:

1. Amador LOPEZ – Відомий хореограф, балетмейстер, шоумен, співак. Засновник та керівник творчого об`єднання «Rumbero’s art-group», фітнес-студії та танцювальної студії «Rumbero’s». Засновник і фронтмен відомого гурту «Rumbero’s» та самого видовищного шоу-балету України «Rumbero’s». Переможець і голова журі популярних телепроектів: «Танцюю для тебе», «Танці з зірками», «Майданс-2». Призер і голова журі багатьох танцювальних чемпіонатів, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, переможець континентального чемпіонату з сальси «Copa latina», голова журі міжнародного дитячого конкурсу «Little Miss World». Чемпіон світу з фехтування, рекордсмен книги рекордів Гінесса України (організував флешмоб, в якому одночасно танцювало 22,5 тис. людей.). Учасник карнавалу в Rio De Janeiro. Хореограф-постановник концертів та найяскравіших танцювальних кліпів зірок українського і російського шоу-бізнесу. Хореограф-балетмейстер ІІV Катериненського балу. (Венесуела)

2. Alfonso OLIVER – Популярний співак, автор пісень, музикант. Переможець Міжнародних конкурсів і фестивалів, учасник багатьох телевізійних та радіопрограм, популярних телешоу. Музичний промоутер. (Італія)

3. RULADA (Ірина ЦУКАНОВА) – популярна співачка, автор, композитор, викладач вокалу. Засновник вокальної методики та школи різножанрового вокалу improviNation, по якій викладають більш ніж в 30 країнах світу. (Україна)

4. Тарас ШІТ – Голова правління Львівського обласного відділення Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Головний балетмейстер-постановник Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце, Польща). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури та мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

5. Борислава БІЛОЦЕРКІВСЬКА – співачка, поетеса, композитор, викладач вокалу, сценарист. Президент Міжнародних конкурсів-фестивалів «Empire of arts» та «Empire of talents». Засновник та голова правління ГО «Імперія мистецтв». Генеральний директор продюсерського центру «Brava Production». Голова представництва Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Львові. Керівник Міжнародної акторської школи у Львові. Представник міжнародних фестивалів в Україні. Голова ЛОВ «Ukrainian Fashion Academy». Володарка Гран-Прі багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів. (Україна)

6. Олег СЕРАФИН – Соліст шоу-балету та групи Амадора Лопеса «Rumbero’s». Хореограф, тренер. Помічник хореографа на телепроекті «Майданс - 2». (Україна)

7. Олег ЛИСІЙ – Артист та диригент Бродвейських мюзиклів «Chicago», «Beauty and the Beast», «Cinderella» міжнародної театральної компанії «Stage Entertainment». Бек-вокаліст мюзиклів «Phantom of the Opera», «Бал вампірів», «Ghost». Музичний керівник шоу «Broadway Dreams». Лауреат Міжнародних конкурсів, викладач вокалу та акторської майстерності. (Україна)

Організатором цієї події є Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м. Трускавець Андрія Кульчинського.

Метою конкурсу-фестивалю «Empire of arts» є виявлення та підтримка талановитих дітей та творчо обдарованої молоді, їх духовного та естетичного розвитку, підвищення їхньої виконавської майстерності, обмін творчими здобутками, розширення міжнародних культурних зв’язків, сприяння інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору, пошук і розкриття творчих здібностей у молодих авторів, виконавців, хореографів, дизайнерів, моделей, артистів оригінального жанру та митців, залучення їх до мистецтва, включення їх у творчий процес духовного та естетичного потенціалу особистості; надання стартового майданчика для розвитку творчого потенціалу у їхній подальшій кар’єрі; встановлення, розширення і зміцнення дружніх і творчих зв’язків між колективами та окремими виконавцями, розвиток міжнародних та міжнаціональних зв’язків; подальша підтримка та продюсування учасників, дипломантів та переможців конкурсу-фестивалю, залучення їх до концертних шоу-програм, конкурсів, фестивалів, телевізійних зйомок, участі у реаліті та талант-шоу, а також міжнародних і міжнаціональних культурних проектів та обмінів.

Основними заходами конкурсу-фестивалю є:

1. Церемонія офіційного відкриття ІV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts»;

2. Проведення конкурсу-фестивалю у декількох номінаціях: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці , моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр;

3. Проведення масштабного флешмобу під керівництвом гурту «Rumbero’s»;

4. Програма відпочинку (вечір знайомств, дискотеки, творчі зустрічі, екскурсії, відвідування 3D проекту «Інший світ», анімація від «Обнімашки»);

5. Майстер-клас з вокалу та акторської майстерності за участю членів журі;

6. Концертна програма за участі зіркового журі та учасників фестивалю;

7. Церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців;

8. Святковий Гала-концерт!

Для усіх учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Empire of arts» передбачено нагороди та подарунки! Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION» нададуть спеціальні призи, а саме: мр3-плеєри, прикраси, сертифікати на безкоштовне створення пісні; володар Гран-Прі фестивалю отримає професійний відео кліп від Videographer Polyak Bogdan, професійні фотосесії для переможців нададуть наші партнери – фотостудія Vikeren studio, фотографи Ксенія Бойко, Орися Боднар, Тетяна Лукашик та школа «Luna Models». Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation» надасть усім фіналістам у номінації «вокал» сертифікати на вокальний тренінг. Окрім цього, МГО «CinemaHall» надасть квитки в кінотеатри країни, Еко-майстерня «АйноФайно» та «»MarmaLand» підготують смачні та корисні подарунки для журі та гостей фестивалю. ТМ «Main people», окрім журналів для учасників фестивалю, надасть деяким переможцям брендовий одяг. Також, багато подарунків для учасників фестивалю підготували наші партнери, а саме: Магазин дитячого італійського одягу та взуття «Мінні бутік», Крамниця - майстерня «КRISTI», Дизайнерські прикраси від кутюр Божена Лобанова, Розважальний дитячий центр «Дитяча Планета», Іграшки ручної роботи «Lviv Vernisage», авторський кубок від Elina Bilous Design. Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам, які погодилися підтримати даний захід!

Переглянути фото- та відеозвіт нашого попереднього проекту – Міжнародного конкурсу фестивалю «Empire of arts» можна на сайті фестивалю: www.empireofarts.com.ua

Розпочнеться фестиваль 12 жовтня о 16.30 урочистим відкриттям на Головній сцені міста. Конкурсні виступи відбуватимуться 13 і 14 жовтня в концертних залах Трускавця. А 15 жовтня о 12.00 відбудеться святковий парад учасників, після якого на відкритій центральній сцені Амадор Лопес та Олег Серафин проведуть для усіх масштабний флеш-моб. Вже о 14.00 в ПК ім.Т.Г.Шевченка відбудеться заключний Гала-концерт!

Ведучими урочистого відкриття, конкурсних днів та заключного Гала-концерту стануть Ростислав Пелех, Олена Музика та Юлія Скопик.

Детальну інформацію можна отримати за наступними посиланнями:

https://empireofarts.com.ua/empireofarts

https://fb.me/empireofarts.com.ua

E-mail: bravaproduction@gmail.com

Tel. + Viber: +38 096 388 73 48

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Трускавецька міська рада, Трускавецький інформаційний центр, Санаторій «Кришталевий Палац», Палац культури ім.Т.Г.Шевченка, Розважальний комплекс «Cazanova», Канал «Телевсесвіт», Громадське Медіа-група «ProMedia», Медіа-група «FestivalInfo», Компанія «FM-TV», Радіо «Хіт-ФМ», Радіо «Котермак», ФМ Галичина, Журнал «РIA-Львів», Журнал «Аpriori», Інтернет-портал «Ivetta», Варто – галицькі новини, Міжнародний культурний портал «Експеримент», Інтернет-платформа «Talents collection», «Львівська газета», Портал «Музичний Львів», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Газета «Медіа Дрогобиччина», Інтернет-газета «Майдан», ІА «Syla News», ТМ «Main people», Антикафе «CoMMuna», МГО «CinemaHall», Магазин дитячого італійського одягу та взуття «Мінні бутік», Крамниця - майстерня «КRISTI», Дизайнерські прикраси від кутюр Божена Лобанова, Розважальний дитячий центр «Дитяча Планета», Зоопарк «Лімпопо», Проект «Інший світ», Еко-майстерня «АйноФайно», Іграшки ручної роботи «Lviv Vernisage», Компанія «A-Trophy», Pizza Veterano Трускавець, Elina Bilous Design, Солодощі ручної роботи «MarmaLand», Videographer Polyak Bogdan, Фотограф Ксенія Бойко, Фотограф Орися Боднар, Фотостудія Vikeren studio, Фотограф Тетяна Лукашик та школа «Luna Models», Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation», Анімація «Обнімашки», ведучі Олена Музика та Ростислав Пелех.

Генеральний інформ.партнер – телеканал «ПравдаТУТ Львів Медіа».

Гостинно приймає готель «Соламія».

Борислава Білоцерківська, Президент Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts»

П’ять популярних запитань про субсидії

Напередодні нового опалювального сезону тема субсидій є однією з найактуальніших в країні. Міністр соціальної політики України Андрій Рева у форматі відеороз’яснення відповів на найбільш популярні серед населення питання.

1. Чи мають право у субсидії відмовити усно?

«Усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною. Згідно із законом «Про звернення громадян» та Положенням про порядок призначення житлових субсидій орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – призначена чи непризначена йому субсидія із обґрунтуванням такого рішення.

На допомогу від держави можуть розраховувати ті українські родини, чиї доходи не дозволяють в повному обсязі сплачувати житлово-комунальні послуги. Для оформлення субсидії необхідно звернутися у найближче управління соціального захисту населення виключно із Заявою і Декларацією про доходи.

2. Чи можуть у субсидії відмовити тим, у кого доходи менші мінімальної зарплатні?

Міністр соціальної політики України Андрій Рева стверджує, що така відмова є неправомірною.

Громадяни, які отримують менше за мінімальну зарплатню, мають змогу звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій. Якщо ЄСВ сплачується в повному обсязі, Комісія у дохід порахує три або навіть один прожиткових мінімуми, в залежності від соціального стану людини, і розрахує розмір субсидії.

Якщо ЄСВ НЕ сплачується з вини роботодавця, субсидію громадяни мають змогу оформити на загальних умовах, без розгляду справи Комісією. Субсидію у таких випадках розраховують на основі реально отриманих доходів, тобто з урахуванням мінімальної заробітної плати.

3. Чи потрібно ЄСВ безробітному сплачувати щомісяця після призначення субсидії?

Міністр соціальної політики України Андрій Рева запевняє, що для призначення субсидії безробітному ЄСВ потрібно сплатити лише за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії.

Тобто для «зимової» субсидії соціальний внесок має бути сплаченим за будь-які три місяці 1-2 кварталів 2018 року до моменту подачі документів в управління соцзахисту.

Якщо Вас змушують підписати річний договір на сплату ЄСВ, посилайтеся на статтю 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Вона гарантує право на одноразову сплату ЄСВ.

І якщо Ви подали заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, орган доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви зобов’язаний укласти договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Сплата ЄСВ відображається у базі даних Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

4. Чи потрібно розлученим декларувати доходи колишніх?

Міністр соціальної політики України Андрій Рева це спростовує і каже, що якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.

Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, то в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина).

І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включалися до сукупного доходу домогосподарства. Разом із завою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

5. Чи потрібно для оформлення субсидії додавати різноманітні довідки?

У загальному випадку для оформлення субсидії потрібні лише Заява і Декларація про доходи. Довідки потрібні якщо громадяни бажають оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих у помешканні осіб. Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо – на літній період, і окремо – на зимовий виключно на основі доходів зареєстрованих і фактично проживаючих у помешканні осіб.

Якщо допомогу уже призначено на новий рік (2018-2019 рр.), у жовтні їх розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів УкраїниСоздан 30 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником