Трускавецький вісник № 141 (1699) від 25 жовтня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 141 (1699) від 25 жовтня 2018 р.

25.10.2018У номері: Політиканство на воді (прес-конференція міського голови Борислава); Уряд прозвітував за 9 місяців 2018 року; Східниця має шанс стати містом обласного значення; У Дрогобичі пошкодили автомобіль депутата.

Короткі новини

Східниця має шанс стати містом обласного значення

На сайті Верховної Ради України оприлюднено проект Постанови «Про внесення змін в адміністративно-територіальному устрої Львівської області, зміну статусу селища міського типу Східниця та встановлення меж міста Борислав».Проект подав народний депутат України Валентин Ничипоренко, котрий є власником комплексу «Три сини та донька» у смт. Східниця.

В проекті Постанови пропонується:

1. Зменшити межі міста обласного значення Борислав Львівської області на 693 га у зв’язку із вилученням з його складу селища міського типу Східниця.

2. Віднести селище міського типу Східниця Бориславської міської ради Львівської області до категорії міст обласного значення Львівської області.

3. Кабінету Міністрів України в межах повноважень забезпечити взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, пов’язаних із зміною статусу селища міського типу Східниця Львівської області та, щодо зменшення меж міста обласного значення Борислав Львівської області. 

Завданням проекту Постанови є збільшення інвестиційної привабливості Східниці, створення можливостей покращення життя її місцевих жителів, а як наслідок – додаткове наповнення коштами місцевого та державного бюджетів. Проект Постанови в супроводі пояснювальної записки подано минулої п’ятниці, 19 жовтня. Ознайомитися з документами можна за посиланням https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64841

Нагадаємо, що найменшим містом обласного значення на Львівщині є Моршин. Такого статусу не має м. Стебник, котрий досі входить в склад Дрогобича, хоча і обирає свого міського голову.

У Трускавці вимагають скасувати підняття ціни на газ

Сьогодні, 25 жовтня, на засіданні XLV сесії Трускавецької міської ради голова депутатської фракції "Батьківщина" Мирослав Мицько зачитав звернення депутатів Трускавецької міської ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення. Про це інформує Трускавецька міська організація партії «ВО «Батьківщина» на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Нагадаємо, що «Батьківщина» стала першою політичною силою, котра виступала проти підняття ціни на газ для населення, а після прийняття рішення Кабміну від 19.10.2018 про підняття ціни на газ для населення на 23% з 01.11.2018 р., піддала його різкій критиці та анонсувала акції протесту.

Грант в сумі 35 300 грн. для абітурієнтів та студентів Трускавця 

Абітурієнти та студенти із Трускавця мають можливість взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Про це «Трускавецькому віснику» повідомила куратор соціальних і благодійних проектів Лілія Ярмоленко. Головним призом є грант (стипендія) у розмірі 35 тисяч 300 грн. на сплату року навчання в українському вищому навчальному закладі. Ця сума розподіляється між учасниками, які написали найкращі роботи.

Участь у соціальній програмі Scholarship повністю безкоштовна. Scholarship оплачує навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагне знайти талановитих молодих спеціалістів. Детальніше про умови конкурсу можна довідатися за посиланням https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/

Запитання та роботи можна надсилати через сайт або на пошту: scholarship@seoquick.com.ua

Власна інформація

У Дрогобичі зловмисники пошкодили автомобіль депутата міськради

У Дрогобичі в ніч на 24 жовтня було пошкоджено автомобіль депутата міської ради Олега Балога. Про це повідомив власкор IA ZIK.

У заяві на ім’я начальника Дрогобицького відділу поліції Олег Балог повідомляє, що розбито заднє вікно, праву задню фару, праве дзеркало заднього виду, пошкоджено праву стійку та порізано три колеса і цим завдано збитків приблизно на $2 000.

Олег Балог вважає це нічним попередженням йому як депутатові міської ради від «сміттєвої мафії» за його активну політичну та громадську позицію.

За словами О. Балога, він з моменту сміттєвої кризи на протязі всього часу відстоює мешканців Дрогобича. Звертався в різні правоохоронні та державні органи влади про вчинення діянь корупційного правопорушення за ознаками якого настає кримінальна відповідальність. Вказуючи на посадових осіб Дрогобицької міської ради, а саме, міського голову Т. Кучму, першого заступника І. Германа, директора департаменту Р. Москалика, директора КП «КМГ» А. Яніва. До останнього О. Балог звертався з депутатськими зверненнями та заявами щодо проведення перерахунків розміру платежів за неіснуючі послуги та невиконання умов договору.

Окрім цього, як депутат міськради О. Балог з квітня ц.р. систематично звертався до міського голови через депутатські звернення та з трибуни сесії щодо надання інформації стосовно реєстрів (списку громадян) заявників, котрі звернулися з проханням на право отримати згоду на виготовлення проектів відведення та технічної документації на земельні ділянки, затвердження матеріалів проектів відведення тощо  для об’єктивного та повного розгляду на постійній комісії ради з питань регулювання земельних відноси щодо сприяння та реалізації прав громадян у виділенні та наданні земельних ділянок. Та відповідей не отримував. У зв’язку з цим неодноразово озвучував на сесії свої припущення щодо корупційних схем з боку керівництва міста.

ЗІК

Політиканство на воді

- Питання водопостачання у Бориславі та Східниці набуває політичного забарвлення. І в цьому я вбачаю велику небезпеку. Бо коли в господарські питання втручається політика, то тоді починаються проблеми…

Такими словами розпочав прес-конференцію на тему водопостачання Борислава та Східниці міський голова Борислава Ігор Романович Яворський. Зустріч з журналістами проходила у середу, 24 жовтня. Окрім мера міста з представниками ЗМІ поспілкувалися активні депутати міськради та керівництво водоканалу (КП «Вододар»).

За словами міського голови, питання водопостачання було і залишається одним з пріоритетних для влади міста, якщо не сказати найпріоритетнішим. Взято курс на заміну водогонів, щоб зменшити втрати води (витоки) і здешевити її собівартість. За неповні три роки водогонів у Бориславі поміняно більше, ніж за всі попередні шість каденцій (!) часів незалежної України. Тільки в цьому році замінили понад 30 км труб – і це при тому, що по всій Україні (!) за півроку поміняли трохи більше, ніж 120 км водоносних труб.

Але про це мало говориться, майже не пишеться, і люди не знають про ту колосальну роботу, про цей титанічний труд, який здійснюється заради впровадження цілоденного водопостачання по всьому місту. Тож радше вірять у гучні лозунги та слухають виступи маловідомих осіб, котрі хочуть зробити собі піар на воді.

Ігор Яворський озвучив тільки дві з можливих причин, які призвели до загострення цієї теми, до активізації окремих громадських діячів, віче та заборів аналізів води львівськими та дрогобицькими прибульцями.

Перша з ймовірних причин – хтось дуже хоче, аби водопостачальне підприємство Борислава перейшло у приватну власність, припускає Ігор Яворський. І висловлює чітку, тверду та недвозначну позицію – ні! КП «Вододар» і надалі працюватиме як підприємство виключно комунальної форми власності.

Друга причина – є сили, котрі лобіюють інтереси КП «Дрогобичводоканал». Тут Ігор Яворський теж категоричний – Дрогобич аж ніяк не здатен забезпечити цілоденним якісним водопостачанням всі мікрорайони Борислава, не кажучи вже про Східницю. Тож потуги «друзів Дрогобича» (чи правильніше сказати «агентів») нічим не увінчаються.

На нашу думку, є й інші фактори, котрі могли спричинити недавнє збурення навколо теми водопостачання в Бориславі. Перший – намагання окремих маловідомих, якщо не сказати маргінальних, політичних сил зробити собі піар, повідомити про себе. Напередодні виборів 2019 року, головно парламентських, кожна партія хоче показати себе захисником інтересів людей. І при цьому йде на хитромудрі витівки, обман виборців, маніпуляції та інсинуації. Ну а другим фактором може бути помста так званої «дрогобицької влади» за те, що Борислав відмовився приймати дрогобицьке сміття.

Проте ми не вдаватимемося в детальний аналіз цих та інших можливих причин нагнітання ситуації навколо теми водопостачання у місті нафтовиків, а зупинимося на озвучених під час прес-конференції фактів.

Окрім інформації про замінені водогони було повідомлено, що протягом останніх трьох років значно розширився графік подачі води, на деяких вулицях він наближається до цілоденного. Але й на тих, де не всі проблеми вирішено, графік з 6 до 9 ранку та з 18 до 22 вечора значно розширили. Цьому сприяє і зменшення витоків завдяки заміні магістралей, і встановлення 9 регуляторів тиску, про що повідомив депутат міської ради Руслан Зелінський.

Відновлено резервуари чистої питної води. Здійснюється 200 аналізів води щодоби. Залучаються кошти з обласного та державного бюджету по програмі «Питна вода». КП «Вододар» має найбільшу динаміку росту серед усіх водоканалів Львівщини. У підприємство щороку інвестуються кошти, в тому числі шляхом поповнення статутного фонду. Зараз «Вододар» є одним з бюджетоутворюючих підприємств Борислава, на якому працює 125 робітників і котре сплачує податків на суму 1,5 млн грн. в рік. Проводиться робота з покращення якості води, хоча інколи мул з водозабору Рибник і потрапляє в мережу. Але краще мул, який потім осідає, аніж мали б потрапляти хімікалії.

Вода у Борислав та Східницю подається не «жорстка», як показують у своїх «аналізах» «діячі» та «експерти», а нормальна. Як каже доцент кафедри екології ДДПУ, громадський активіст, бориславець Мирон Цайтлер, в наших гірських районах вода апріорі не може бути м`якою, про що свідчать хоча б накипи в чайниках. Вода в Бориславі подається нормальна – підтримує міського голову пан Мирон.

Окрім мера Ігоря Яворського, депутата Руслана Зелінського та громадського діяча, доцента-еколога Мирона Цайтлера на прес-конференції виступили директор КП «Вододар» Ярослав Лопушанський, інші посадові особи водоканалу (Ігор Тарновецький, Олексій Ясеницький, Віра Загірська). Кожен з них вніс свою лепту в роз`яснення що ж робиться для покращення водопостачання в Бориславі та Східниці, і який стан справ на сьогодні у комунальному підприємстві.

Було сказано і про те, що з 2015 року практично майже не проводяться відключення об’єктів підприємства від електроенергії, як це мало місце раніше. «Вододар» економить електроенергію, качає воду з водозабору «Рибник» вночі, бо має двоставковий тариф на світло. Фірма оплачує Дрогобичу послугу очистки стоків. У планах – заміна труби 400 мм, котра йде в мікрорайон Бані, де переважно забудова садибного типу, на іншу, пластикову і меншого діаметру. Недавно демонтовані старі труби в мікрорайоні Мражниця, тож тепер найстаріші труби водогону в Бориславі – з 1960-х рр. (для прикладу, в Дрогобичі найстаріші труби з 1930-х рр.).

Головний інженер КП «Вододар» Олексій Ясеницький називає вулиці, де здійснюються роботи, показує розрахунки, з яких видно, наскільки вагомою є економія завдяки дбайливій політиці підприємства. Віра Загірська детально розповідає про хіміко-бактеріологічні аналізи води, про гіпохлорид натрію та щоденне відслідковування якості, надає журналістам таблиці та результати аналізів. Але, напевно, найпереконливішим є міський голова, котрий каже, що постійно для заварки чаю використовує воду з-під крану і пропонує перевірити наскільки обґрунтовані є звинувачення в тому, що вода в Бориславі неналежної якості.

Годинна прес-конференція навряд чи заспокоїть тих, хто має на меті «каламутити воду» в Бориславі. Оскільки заміна водогонів руйнує бориславські дороги, то завтра ці люди зорганізують віче на тему міських доріг, післязавтра піднімуть тему загазованості і волатимуть, що «влада нічого не робить!», а через тиждень вийдуть під партійними прапорами похизуватися на якесь інше, ними ж організоване віче.

Коли кіт з`їсть сметанку, то біла смужка навколо рота залишиться. Коли вбивця робить свою чорну справу, то все одно якісь докази його злочину на місці події та й залишаються. Коли злодій йде на чуже поле темненької нічки, то якщо цього не бачать люди, його дію бачить Всевишній. Адже нема нічого таємного, яке не стало б явним. Отак і у випадку з Бориславом – за кожною «громадською акцією» чи спланованою провокацією можна угледіти як тих бориславців, котрі працюють у Дрогобичі і давно «на підтанцьовці» у деяких одіозних фігур, так і явно не бориславських людей, котрі аж пищать, так хочуть дорватися до влади.

Володимир Ключак

P.S. Повний запис прес-конференції, котра велася в прямому ефірі, можна подивитися на офіційній сторінці Бориславської міської ради в Ю-Тюбі.

 

Уряд відзвітував за 9 місяців роботи в 2018 році

/Кабінет Міністрів забезпечив стабільний розвиток економіки, що дало змогу продовжити масштабні реформи і підвищувати якість життя громадян/

24 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр Володимир Гройсман представив звіт роботи Уряду за 9 місяців. Звіт висвітлює поточну ситуацію в країні й окреслює напрями та інструменти подальшого розвитку. Офіційна статистка доводить – національна економіка увійшла у фазу стабільного розвитку. За результатами ІІ кварталу цього року ВВП зріс на 3,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року.  За 9 місяців поточного року до державного бюджету надійшло майже 675 млрд гривень або «плюс» 89 млрд грн до показників січня-вересня 2017 року. Завдяки чому це стало можливим і як зростання економіки трансформується в реальне підвищення стандартів життя українців?

Середньоденні надходження від митниці зросли до 1,76 млрд гривень

Уряд розпочав масштабні перетворення на митниці. З одного боку, максимально спрощено оформлення вантажів для сумлінних підприємців. Ще до ухвалення і набуття чинності відповідного закону ДФС запровадила механізм спрощення і прискорення проведення митних процедур, т.з. «єдине вікно». На сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю й оформлюється за принципом «єдиного вікна», складає 89% від загальної кількості митних оформлень.

З іншого боку, ДФС виявила і розпочала перекривати схеми незаконного ввезення товарів у країну, через що бюджет втрачав мільярди гривень. Контроль на митниці буде посилено завдяки новітньому обладнанню, яке мінімізує корупційні ризики. В цьому році стаціонарними скануючими системами для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів будуть обладнані 7 міжнародних пунктів пропуску. Боротьба з контрабандою вже дає свої результати: в січні-серпні цього року надходження від митниці склали 231,4 млрд грн. У жовтні середньоденні надходження від митних платежів зросли на 22,8%. Якщо у червні вони становили 1,33 млрд грн, то в жовтні – вже 1,76 млрд грн.

103 800 громадян отримали дотації на телят

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і забезпечує близько 40% усіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів. Вперше завдяки урядовим ініціативам бюджетну підтримку змогли отримати не тільки великі сільськогосподарські підприємства, а й невеликі фермерські і приватні господарства. Зокрема, Уряд запровадив програму підтримки утримання корів: громадяни, в чиїх господарствах народились телята, отримають на кожного по 2 500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Гроші загальною сумою 144,3 млн грн вже отримали 103,8 тис. селян. Дотації на кожну молочну корову також отримують аграрні господарства. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%. На розвиток тваринництва Уряд у наступному році пропонує виділити 4 млрд грн.

Видано «теплих» кредитів на 400 млн грн.

Уряд підтримує енергоефективні заходи, які дозволять не тільки економити енергоресурси, а й гроші громадян за сплату комуналки. В цьому році на «теплі» кредити виділено 400 млн грн. Ще 100 млн грн у цьому році буде виділено додатково. Програма довела свою ефективність. За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 млрд грн та економлять енергоресурсів в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 млрд гривень. Державну програму надання «теплих» кредитів буде подовжено наступного року.

Відремонтовано більше 1 000 км доріг державного значення

Станом на кінець жовтня відремонтовано вже 1 020 км державних доріг, що складає близько 80% від плану робіт на об'єктах, запланованих до кінця року. Наразі виконуються роботи на 331 об’єктах, у тому числі на 52 мостах та шляхопроводах. Темпи виконання робіт на 30% вищі, ніж в аналогічному періоді минулого року. Це говорить про системність планування, проведення тендерів і виконання робіт на дорогах державного значення. В 2019 р на дороги буде виділено 55,1 млрд грн, що на 7,4 млрд грн більше, ніж цього року.

479 ОТГ отримали 938 тис. га земель

Одним з основних ресурсів для розвитку громад є право розпоряджатись землею. В лютому 2018 року Уряд розпочав процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність громад. На сьогодні 479 ОТГ (або 72%) вже отримали у комунальну власність 938 тис. га земель сільськогосподарського призначення. До кінця року землю отримають усі 665 ОТГ, створені у 2015-2017 роках. Рішення Уряду щодо передачі держземель у комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання. Уряд забезпечує моніторинг використання земель ОТГ та готовий до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад.

20 млн українців обрали свого лікаря

Цього року Уряд розпочав медичну реформу на первинній ланці. Вже 20 мільйонів українців обрали своїх лікарів, яким довіряють, та уклали з ними декларацію на обслуговування. Більша половина медичних закладів уже увійшла в реформу та підписала угоди з Національною службою здоров’я – це 623 медзаклади, з яких 538 – комунальні, 47 – приватні, 38 лікарів-ФОП. Всі вони отримують значно більше фінансування від держави за принципом «гроші за пацієнтом», ніж раніше за механізмом субвенції. А значить мають більше можливостей для підвищення зарплат лікарям, придбання необхідного медобладнання, покращення обслуговування громадян. Лікарі таких закладів почали отримувати вдвічі, а в деяких закладах і втричі вищі зарплати. До старту реформи вони мали 4000 – 6 000 грн, зараз 12 000 – 18 000 грн. Наступний крок - з липня 2019 року кожен українець зможе пройти безкоштовну діагностику за направленням свого лікаря, а також отримати консультації у вузьких спеціалістів. На це в проекті бюджету-2019 закладено 2 млрд грн.

16,1 тис. нових місць у дитсадках

Уряд виконує обіцяння до 2020 року ліквідувати чергу у дитячі садочки. В цьому році створено понад 16 тис. нових місць у дитсадках. Загалом за 2017-2018 роки кількість нових місць зросла майже на 36 тис. У минулому році черга до дитсадків скоротилася на 40,2%. Уряд також турбується про дітей з особливими потребами. В цьому році створено 539 інклюзивних груп у дитсадках і 402 інклюзивно-ресурсні центри.

Учасники АТО отримали 19 779 земельних ділянок

У період війни найголовнішим пріоритетом для Уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. У цьому році на сектор безпеки і оборони спрямовано 117,98 млрд грн. Для підвищення обороноздатності нашої армії, Уряд стабільно збільшує видатки на закупівлю і модернізацію військової техніки. Завдяки цьому в 2018 році до Збройних Сил поставлено 2 057 одиниць нового та модернізованого озброєння і військової техніки. В проекті бюджету-2019 на фінансування відповідної видаткової статті закладено  майже 17 млрд грн, що на 612,7 млн грн більше, ніж у цьому році.

Особливу увагу Уряд приділяє соціальному захисту військовослужбовців. У цьому році військові отримали 667 нових квартир, учасникам АТО виділено 19 779 земельних ділянок. У наступному році Уряд пообіцяв забезпечити військовим мінімальну зарплату на рівні 10 тис грн.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Ми звітуємо кожен квартал. І це не бравада про успіхи, а звіт про те, що зроблено, які стоять завдання та виклики. Ми маємо бути відкритими та прозорими. Завершується жовтень, і завдання – якісно завершити 2018 рік і увійти спокійно у 2019 рік. І тут важливо ухвалити реалістичний і правдивий державний бюджет. Маю надію, до 1 грудня Україна отримає збалансований реалістичний Державний бюджет. Це б означало, що ми прогнозовано і якісно будемо дивитися в 2019 рік».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 25 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником