Трускавецький вісник № 142 (1700) від 26 жовтня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 142 (1700) від 26 жовтня 2018 р.

26.10.2018У номері: Триває Трускавецький ЛітФест; Короткі новини регіону; Створено КП «Трускавецьвода».

Короткі новини

Трускавчанин очолив обласне управління стратегічних розслідувань поліції

У четвер, 25 жовтня, відбувся брифінг очільника Нацполіції у Львівській області, генерала поліції третього рангу Валерія Середи. На ньому він розповів про створення обласного управління стратегічних розслідувань та представив його керівника. Т.в.о начальника нового підрозділу призначений підполковник поліції, трускавчанин Богдан Собко, котрий тільки нещодавно переїхав до Львова (раніше очолював Трускавецьке відділення поліції). До складу управління увійшло 24 працівники, із них одинадцять – найдосвідченіші оперативники.

- Першочергове завдання цього управління – це боротьба з організованою злочинністю, злочинними організаціями, кримінальними «авторитетами» та «злодіями в законі». Підрозділ створений щоб ефективніше їм протидіяти, – зазначив Богдан Собко.

Жителя Дрогобича засуджено до 13 років позбавлення волі за жорстоке вбивство з корисливих мотивів

Прокуратурою Львівщини доведено у суді вину 34-річного дрогобичанина, який підозрювався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п.п. 6, 12 ч.2 ст.115, ч.4 ст.187 КК України – умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою групою осіб та розбійний напад, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Так, у листопаді 2003 року чоловік зі своїм спільником (матеріали стосовно якого ще розглядаються судом), проник через вікно веранди у будинок 75-річного місцевого мешканця та вчинив розбій. Під час нападу господар будинку отримав від лиходіїв декілька колото-різаних ударів кухонних ножем, внаслідок яких помер на місці пригоди. Встановлено, що зловмисниками керували корисливі мотиви.

Кримінальне провадження здійснювалося в порядку спеціального судового провадження, згідно вимог ст.323 КПК України. Права обвинуваченого в ході досудового слідства та в судовому засіданні не порушені.

Вироком Дрогобицького районного суду Львівської області обвинуваченого визнано винним у вчиненні інкримінованих йому злочинів та засуджено до 13 років позбавлення волі з конфіскацією в дохід держави усього належного йому майна.

Зазначимо, що на даний час вирок суду законної сили не набрав та може бути оскаржений у апеляційному порядку, з підстав встановлених законом.

У Трускавці говорили про трудовий договір та легальну зайнятість

«Особливості працевлаштування за трудовим договором. Легальна зайнятість – гарантія захисту трудових та соціальних прав». Під такою назвою у четвер, 25 жовтня, пройшов черговий захід для осіб, які перебувають на обліку у Трускавецькій міській філії Львівського обласного центру зайнятості. У заході взяла участь головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Софія Габрівська.

Під час інформаційної сесії фахівець бюро звернула увагу на поняття трудового договору, строки його укладення, умови, перелік документів, які необхідні для укладення трудового договору. Фахівець бюро також поінформувала, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не є передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

По завершенню інформаційної сесії присутні мали можливість отримати індивідуальну юридичну консультацію, яка відбулась в межах мобільного консультативного пункту. За такою консультацією до працівника бюро звернулась одна особа.

Також, присутні отримали інформаційні буклети, щодо діяльності системи БПД, а також буклети на різну тематику, видані в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту « Я МАЮ ПРАВО!».

У ніч на 28 жовтня Україна переходить на «зимовий» час

У ніч на неділю, 28 жовтня, Україна перейде на "зимовий" час. О четвертій ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад.

Зазначимо, переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

"Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад", - йдеться у документі.

На сьогодні понад 110 країн світу переходять на "літній" і "зимовий" час.

Власна інформація

Через хуліганів буде припинено водопостачання Дрогобича, Стебника, Трускавця з водозабору «Гірне»

31 жовтня з 04.00 до 06.00 1 листопада буде припинено водопостачання частини Дрогобича, Стебника, Трускавця та сіл, що живляться з водозабору «Гірне». Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на речницю КП «Дрогобичводоканаал» Лесю Ясюру.

«Цього разу планова зупинка водопостачання є наслідком хуліганських дій, – зауважила Леся Ясюра.

Нещодавно під час планового обстеження мережі було виявлено несанкціоноване втручання у запірну арматуру на водогоні діаметром 500 мм на вул. Трускавецькій (міст через р. Тисменицю).

Ймовірно, що невідомі особи намагалися викрасти сталеві елементи із запірної арматури, чим спричинили витік води. Щоб ліквідувати наслідки злодіяння, необхідно зневоднити мережу. Разом з тим, під час вимушеної зупинки водопостачання, користаючи із сприятливих погодних умов (відсутності мінусової температури), задля поліпшення експлуатації мереж протягом 31 жовтня КП «Дрогобичводоканал» проведе ще ряд інших ремонтних заходів».

ЗІК

Доля книги

Кожна людина має свою долю. І кожен народ також. Те ж саме можна сказати і про книгу – як про окремий екземпляр, так і про ту чи іншу книжкову позицію. Інколи це доля лежати припорошеною пилом, інколи бути зачитаною до дірок, а деколи здійснювати мандрівки і мати кількох господарів.

У червні 2015 року в мене була можливість брати участь у відкритті фотовиставки газети «День» в Дрогобичі (https://day.kyiv.ua/uk/article/akciya-dnya-top-net/nad-drogobychem-shodyt-novyy-den). Серед книг, придбаних мною того дня, була і збірка творів Джеймса Мейса англійською мовою. Признаюся, що купив її не так для поглиблення своїх знань в царині Голодомору, як задля покращення своєї англійської. Читання давалося важко – як через недосконале володіння англійською, так і через надзвичайно моторошну історичну правду, котру розкривав Джеймс Мейс у своїх коротких та влучних нарисах.

Коли до Трускавця приїхав волонтер Корпусу Миру Енді Ленець і почав активно включатися в життя міста-курорту та проводити просвітницькі заходи, то захотілося щось подарувати цій чудовій людині. Збірка нарисів його земляка, американця Джеймса Мейса перекочувала таким чином з моєї бібліотеки до його. Можливо, ця англомовна книга зараз в США, тобто на батьківщині Мейса та Ленця. Хочеться вірити, що там її прочитають люди, котрі досі не знають, що в Україні був Голодомор, що Україна і Росія – це далеко не одне й те ж, що саме завдяки Мейсові про Голодомор почали говорити у цивілізованому західному світі.

Цю історію я розповідаю не просто так. 25 жовтня у Трускавці відкрився Літературний фестиваль, і першою його гостею в місті-курорті стала власне дружина покійного Джеймса Мейса Наталія Дзюбенко-Мейс, а перша вистава, поставлена в рамках ЛітФесту на сцені Народного домі, стосувалася теми Голодомору.

Відкриття фестивалю було коротким – вітальні виступи начальника управління розвитку міста Наталії Скибак, керівниці проекту «Перехресні стежки» Анни Литвин та міського голови Андрія Кульчинського. А далі – до праці. Втім, праця йшла повним ходом весь день – протягом четверга відбулося ряд цікавих зустрічей з майстрами слова в Дрогобичі, Бориславі, Стебнику, селах Доброгостів та Уличне. В час, коли в Народному домі завершувалася зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс, в УРБАН-бібліотеці міста-курорту розпочиналася презентація книги трускавчанки, психолога Лідії Кондратик. Так що ЛітФест явно не розпочався з урочистої церемонії – зрештою, завдяки Анні Литвин він триває перманентно вже кілька років. Адже саме завдяки їй, цій прекрасній та скромній жінці, Трускавець протягом останніх двох років вітав Галину Пагутяк, Мирослава Дочинця, Василя Габора, Ніну Бічую, Юлію Курташ-Карп, Андрія Содомору, братів Капранових та багатьох інших знаних літераторів. «Перехресні стежки», започатковані в місті-курорті (а також в Дрогобичі, Бориславі та інших містах) з жовтня 2016 року, отримали чудовий подарунок до свого дволітнього дня народження – офіційний Трускавецький ЛітФест.

Зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс легкою не назвеш, адже тема Голодомору, його причин, наслідків, замовників, виконавців, жертв, дослідників – і об`ємна, і занадто пекуча. Як каже дружина дослідника цього страхітливого геноциду українського народу, це не був просто голод, це була «селянська війна», тобто війна проти селянства, яке становило основу України.

Моновистава «Голос тихої безодні» у виконанні львівської актриси Лідії Данильчук стала логічним продовженням цієї болючої теми на ЛітФесті. Щоправда, зал значно порідів, а недоречне хіхікання окремих учнів на задніх рядах явно дратувало і вимагало втручання педагогів. Але блискуча акторська гра та сюжет, котрий тримав у напрузі від початку до кінця, компенсували будь-які недоречності поведінки окремих глядачів. «Так, це мистецтво», - зі словами Тараса Вариводи, сказаними при виході з Народного дому після вистави, не можна не погодитися.

Наталія Дзюбенко-Мейс провела зустріч і сьогодні, 26 жовтня – в конференц-залі готелю «Трускавець 365». Цього разу вона презентувала власну творчість – поему «Предтеча. Григорій Сковорода» та книгу «Та, що біжить по стерні».

А перед тим в «Трускавці 365» виставку своїх фото «Портрет з Цікавою» представила майстриня та фотомисткиня Ірина Бердаль-Шевчик.

На першому поверсі готелю триває книжковий ярмарок, де представлені і книги Мирослава Дочинця, і наші земляки – дрогобицьке видавництво «Коло» в особі пана Андрія Дудка, і де можна було побачити лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра під час розмови з мером Трускавця Андрієм Кульчинським.

Подій «Трускавецького ЛітФесту» настільки багато, що нереально побувати на кожній із них. Атмосфера, в яку Трускавець поринув на цих кілька днів, - це атмосфера книги, культури, мистецтва та слова. Слово, яке говорив та писав Джеймс Мейс, дало свій плід – Голодомор визнаний актом геноциду українців навіть Конгресом США. Слово Шевченка, за визначенням того ж Мейса – це таємна зброя України. Словом ми переможемо, а не лише зброєю!

…В моїй бібліотеці вже немає книги Мейса англійською – вона виконує свою місію в США, завдяки Енді Ленцю. Але святе місце пустим не буває. На поличці її замінила новопридбана позиція – класика психології, твір американського психоаналітика, розробника трансакційного аналізу, описувача рольових ігор Еріка Берна «Люди, котрі грають в ігри. Ігри, в які грають люди». Для мене це буде одна з матеріальних і водночас нематеріальних пам`яток з Першого Трускавецького ЛітФесту. Чомусь думаю, що ця книга теж матиме свою власну оригінальну долю. Принаймні свій шлях від автора через перекладача та видавництво до мене вона дійшла. А далі – все як у людей…

Володимир Ключак

P.S. «Трускавецький ЛітФест» триває, так що обирайте куди піти…

 

Водопостачанням у Трускавці займатиметься комунальне підприємство

Депутати Трускавецької міської ради створили нове комунальне підприємство. КП “Трускавецьвода”, створене при існуючому сьогодні напівприватному “Трускавецькому водоканалу” (де 49% акцій належить приватній фірмі “Альфа-плюс”), має займатись забором, очищенням та постачанням води та забезпечуватиме населення питною водою.

Рішення про створення нового комунального підприємства “Трускавецьвода” було прийняте 25 жовтня, під час позачергової сесії Трускавецької міської ради.

Депутати більшістю голосів підтримали створення нового КП, хоч не всі до кінця розуміли, “що воно таке і з чим його їстимуть”. Попередніх публічних обговорень на цю тему не проводилось, тож доцільність створення комунального підприємства, яке виконуватиме ту ж роботу, що й існуючий сьогодні “Трускавецький водоканал” розуміли не всі. Ще менше підтримки серед депутатів отримала назва КП. Ну ніяк не хотіли депутати називати підприємство “Трускавецьвода” (посилаючись на негативний досвід підприємств з аналогічними назвами – “Трускавецьжитло”, “Трускавецьтепло”). Але, так як кращих пропозицій в залі не пролунало, – назву залишили незмінною.

Головною причиною створення КП “Трускавецьвода”, за твердженням очільника міста, є можливість залучення закордонних грантових коштів на модернізацію мереж водопостачання та сучасні очисні споруди для фільтрації озерної води.

- Ми вже давно ведемо перемовини з нашими німецькими партнерами – землею Ватлінген. Є можливість залучити кошти німецького фонду для фільтраційних станцій, але є чітка умова – для цього водопостачанням має займатись комунальне підприємство. Щойно нами був зроблений перший крок в цьому напрямку, – розповів після голосування міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Мова йде про можливість виграти грантові кошти у розмірі 150 тисяч євро (4, 8 млн гривень – за теперішнім курсом) на модернізацію системи водопостачання в частині очищення води.

Попередньо німецькі партнери налаштовані на співпрацю. Але просто так німці гроші не даватимуть. Вони ретельно вивчатимуть документи, статутний капітал підприємства та його роботу, перш ніж дати кошти. Тому роботи в цьому напрямку ще непочатий край, так як підприємство поки не має ні директора, ні працівників, ні жодної копійки чи основних засобів на рахунку. Над цим працюватимуть найближчим часом.

Іншою причиною створення КП “Трускавецьвода”, подейкують, є скрутне становище існуючого “Трускавецького водоканалу”, який починаючи з 2013 року грузне в боргах перед “Дрогобицьким водоканалом”. Станом на сьогоднішній день борг перед Дрогобичем становить понад 12 мільйонів, місто-сусід вимагає повернути заборговані гроші та пеню за невчасно оплачені рахунки, а платити трускавецькому водоканалу нізвідки. Раніше місто декілька разів оплачувало частини боргу, щоб уникнути відключень електроенергії в Гірному, але такі рішення давались нелегко і їх називали не інакше, як викиданням бюджетних грошей на вітер. Так як вибратись з боргової ями ТзОВ “Трускавецький водоканал” ніяк не може, то підприємство рано чи пізно може спіткати доля банкрута.

Ніна Федько, ТрускавецьОнлайнСоздан 26 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником