Трускавецький вісник № 145 (1703) від 30 жовтня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 145 (1703) від 30 жовтня 2018 р.

30.10.2018У номері: Із засідання виконкому; Тепло в домі; Спортивні здобутки; Короткі новини.

Короткі новини

За призи конкурсу Мусліма Магомаєва позмагається 15 вокалістів

На Першому Міжнародному конкурсі «Пам`яті Мусліма Магомаєва», котрий проходитиме 15-18 листопада у Трускавці, за нагороди позмагаються 15 вокалістів. Про це повідомила одна зі співорганізаторів конкурсу, телеведуча та співачка Наталія Кудряшова.

- Ми шукаємо справжні таланти – такі, як Муслім Магомаєв, - зазначила Наталія Кудряшова на прес-конференції в Укрінформі. – Він співав і оперну, класичну музику, і естрадну. І такий же «синтез вокалістів» ми шукаємо і на цьому конкурсі. Конкурсанти обов’язково виконуватимуть і оперну арію, і естрадну пісню. А щоб показати особливий зв'язок митця з Україною, обов’язковим твором конкурсної програми буде українська пісня…

Учасників конкурсу «Пам`яті Мусліма Магомаєва» оцінюватиме журі, до складу якого ввійдуть викладачі Національної музичної академії, солісти Національної опери України, діячі Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, а навіть солістка Хорватської Національної опери. Очільником журі є народний артист України Гурбан Аббасов. Прізвища учасників конкурсу будуть оприлюднені згодом.

Судитимуть учасника АТО з Борислава, якого обвинувачують у вбивстві колишньої дружини

Під процесуальним керівництвом Дрогобицької місцевої прокуратури, працівниками поліції завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 36-річного мешканця м. Борислав – учасника АТО, який підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України (умисне вбивство). Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Зазначимо, що чоловік – раніше судимий за злочини проти життя та здоров’я особи, зокрема, за ч.1 ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

Нагадаємо, подія трапилась цього року у серпні. Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений під час раптового конфлікту із своєю колишньою дружиною наніс їй шістнадцять ударів ножем по тілу. Від гострої крововтрати потерпіла померла.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Бориславського міського суду для розгляду по суті. Санкція вказаної статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

Медаль «За взаємодію» – для Ельмара Мамедова

Організація «European Police Association» нагородила голову Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмара Мамедова медаллю «За взаємодію». Про це стало відомо сьогодні, 30 жовтня.

Європейська поліцейська асоціація є неурядовою організацією, представником якої в Україні є Сергій Шульженко. Європейська поліцейська асоціація заснована в 1995 році в Брюсселі, вона має понад тисячу посадових осіб з 25 країн Європейського Союзу, з поліцейськими повноваженнями, а також членів безпеки ЄС і НАТО. Європейська поліцейська асоціація в Україні бере участь у наданні інформації, зборі інформації, аналізі інформації та взаємодіє з правоохоронними органами України для сприяння у викритті тяжких форм злочинності.

Голова Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов протягом чотирьох з половиною останніх років активно включається у громадське життя України та Азербайджану, зміцнюючи рівень довіри до органів влади та сприяючи взаємодії задля справи побудови громадянського суспільства.

Від моменту існування Альянсу (з березня 2014 р.) Ельмар Мамедов здійснює чимало практичних заходів, котрі направду вартують визнання. Одним з результатів ефективності діяльності МА «Азербайджан-Україна» і є нагородження медаллю «За взаємодію» його очільника Ельмара Мамедова.

Власна інформація

Новий АТБ відкриють у січні

12 членів виконкому – як дванадцять друзів Оушена. Тобто, всі працюють задля спільного блага, задля досягнення однієї великої і благородної мети – добробуту та процвітання Трускавця.

Так, цього разу їх було саме 12 – на засіданні виконкому в теплий день 30 жовтня. Вони зібралися, щоб вирішувати актуальні та важливі питання – як для громади, так і для окремих її представників.

Розпочали засідання із питання «з голосу». Шість мільйонів гривень – саме на таку суму збільшується бюджет міста. Це кошти, які підуть на субсидії (5 млн. 682 тис. 915 грн. 05 коп.) та на пільги за оплату житлово-комунальних послуг (317 тис. 084 грн. 95 коп.). Питання доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, воно було прийнято швидко та одноголосно.

Так само швидко та одноголосно члени виконкому проголосували за інше питання «з голосу», котре доповідав начальник Трускавецької ДАБІ Лонгін Мігоцький – про технологічні та інформаційні картки для узаконення самобудів.

Великий блок питань доповідав на виконкомі начальник УЖКГіБ Сергій Максимич. І про встановлення нових дорожніх знаків (біля «Шахтаря», «Едельвейсу» та «Бойківської світлиці»), і про погодження благоустрою та обслуговування прилеглої території до житлового будинку № 24 на вул. Сагайдачного з влаштуванням стоянки автотранспорту, і про тарифи на теплову енергію для ТзОВ «Хотел Менеджмент Груп» та ТзОВ «Бориславтепло».

Дискусію викликало питання «Про введення в дію рішення конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Трускавець». Свої зауваження висловив член виконкому, начальник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар. Нагадаємо, що саме це комунальне підприємство здійснює перевезення на маршруті №3.

Але прохання Руслана Крамара відкласти це питання, оскільки були порушені певні протокольні процедури, не зачепило за живе серця та душі десятьох членів виконкому, котрі не завагалися піднести свої руки вверх. Отже, тепер на маршруті №3 їздитиме новий гравець на полі внутрішньоміських перевезень у Трускавці – МКП «ТрансЕкіпаж» (керівник Йосип Дяків), підприємство, котре зараз обслуговує маршрут «Трускавець-Дрогобич». На «двійці» залишаються давні знайомі – МПП «Витязь» (Ігор Барна) та ТзОВ «ІнтерТрансТур» (Іван Асафат).

Як зазначив голова конкурсного комітету Олексій Балицький, за порушення умов договору міська рада зможе розірвати угоду з перевізниками. Виконком вирішив, щоб укласти угоду з ними на три роки. Поки що про підвищення тарифу не говорили, але зрозуміло, що 4 гривні по місту – це замало, тож питання про підняття вартості проїзду по місті стоїть не «чи», а «коли».

Зарахувавши на квартирний облік двох осіб (в тому числі учасника АТО, в якого народилася двійня) та надавши згоду на видачу дублікатів свідоцтв на право власності, виконком затвердив висновок за результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства. Мова йде про приміщення на третьому поверсі хірургічного корпусу міської лікарні. Також був затверджений Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних підприємств Трускавецької міської ради.

Якщо питання присвоєння адреси об’єктам нерухомості на вул. Данилишиних та на вул. Дрогобицькій не викликало жодних зауважень, то щодо третього подібного питання зауваження були у юрвідділі. Хоча члени виконкому в дискусію не вдалися, але і голосів рішення «Про присвоєння адреси об’єктам нерухомості по вул. Бандери» не набрало – тільки 7 «за» (Андрій Кульчинський, Наталія Пономаренко, Олена Петранич, Олександр Ткаченко, Зоряна Конопельська, Мирослав Гумега, Олександр Шишко), 4 ж утрималися (Віра Савка, Ренат Борсук, Микола Онисько, Олег Габриш). Навіть якщо б Руслан Крамар, котрий на той момент вийшов із зали, проголосував «за», то рішення все одно б не пройшло, адже потрібно мінімум 9 голосів (більша половина від загального складу виконкому, який становить 17 осіб).

Під час розгляду питання про присвоєння адреси Дрогобицька, 35-А міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що в цьому об’єкті (будівля колишньої автостанції) планується відкрити другий у Трускавці супермаркет «АТБ» – орієнтовно в січні 2019 року.

Зросте плата за відвідування туалетів КП «Парк курортний» (з 2 до 3 гривень, а місячний абонемент з 60 до 90 грн.). Копання могильної ями теж подорожчає – послуги екскаватора для могили на 2 метри зростуть з 528 грн. до 886 грн. 06 коп. Питання доповідав начальник комунального підприємства Назар Веретка.

Було внесено зміни у рішення № 24 від 29.12.2015р. «Про архітектурно-містобудівну раду при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради». Оскільки в керівництві земельної комісії сталася рокіровка, тож відповідно тепер і в містобудівну раду входитиме не депутат Анатолій Стародуб, а депутат Юрій Наконечний.

Виконком розглянув і інші питання порядку денного.

Володимир Ключак

Спортивні здобутки

25-27 жовтня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проводились обласні змагання з волейболу серед дівчат 13-12 років дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини (9 команд). Загальне керівництво змагань проводило Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Безпосередню організацію та проведення волейбольного турніру забезпечував ДЮСК «Спортовець».

Після триденних баталій, програвши у підгрупі ровесникам із Старого Самбора та виборовши перемогу у команд зі Львова, Самбора та Жидачева, вихованці відділення волейболу ДЮСК «Спортовець» (тренер Олена Крамар) зайняли 4 місце. Переможцями обласних змагань стали волейболістки із Стрия, друге місце у дівчат з Нового Роздолу, третє у активі Старого Самбора. 5 місце посіла команда Самбора, 6 – Жидачів, 7 – Дрогобич, 8 – Львів, 9 – Червоноград.

26-27 жовтня у Дрогобичі проводився обласний турнір з вільної боротьби «Відкрита першість СДЮШОР «Спартаківець» серед учнів 8 – 13 років. У змаганнях брали участь 142 спортсмена з 9 команд: 6 спортивних шкіл Львівського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» (Львів, Дрогобич, Щирець, Рава-Руська, Комарне, Пісочна), ДЮСШ «Сокіл» (Підгірці), КДЮСШ «Атлет» (Львів) та Трускавецький ДЮСК «Спортовець».

7 вихованців відділення вільної боротьби ДЮСК «Спортовець» стали переможцями та призерами обласного турніру: Пядухов Олег, Летуновська Даніелла та Трач Вікторія – вибороли перші місця та золоті медалі; Кірчей Назар, Чотчаєва Ася та Миколюк Ксенія – другі місця; Праник Євген – третє місце (тренер ДЮСК Семен Гардій).

Перебуваючи на обласному турнірі, вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець» та їхній тренер взяли участь у екскурсії по місту Дрогобич, зокрема відвідали відпочинковий комплекс «Залісся».

27-28 жовтня 2018 р. у Трускавці в плавальному басейні дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проводився чемпіонат Львівської області серед юніорів та чемпіонат Львівської області серед молоді з плавання.

В обласних змаганнях взяли участь 9 команд: Дрогобицька ДЮСШ, Аквапарк «Пляж» (м. Львів), ДЮСШ «Галичина» (м. Львів), СК «Водан» (м. Львів), СК «КЗС» (м. Львів), Червоноградська ДЮСШ №2, КДЮСШ ім. Ю. Кутенка (м. Львів), ДЮСШ №9 (м. Львів) та Трускавецький ДЮСК «Спортовець».

Загальне керівництво змаганнями здійснювали Федерація плавання Львівської області та Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Відкривали змагання та вітали учасників змагань міський голова м. Трускавця Андрій Кульчинський, Голова Федерації плавання Львівщини Андріян Гутник та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович. Головний суддя змагань Ігор Гургула представляв команди та ознайомлював присутніх з програмою змагань.

Призерами чемпіонату Львівської області з плавання серед юніорів (юнаки 16 р., дівчата 15 р.) та чемпіонату Львівської області серед молоді (юнаки 18 р., дівчата 17 р.) стали вихованці відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець»: Маброук Алладін – ІІ м. – 50 в/с, ІІІ м. - 400 комплексне плавання, Манюк Олена та Кулинич Микола – ІІ м. - 400 комплексне плавання , Скрипка Яна – ІІІ м. – 100 брас., Вітебський Артур – ІІІ м. - 200 батерфляй.

В естафетному плаванні серед юнаків трускавчани вибороли два ІІІ місця - 4 х 100 м вільним та 4 х 100 м у комбінованій естафеті. Підготували призерів чемпіонату Львівської області тренери відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Богдан Смеречинський та Андрій Жгута.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

На утеплення житла українці отримають 5 мільярдів гривень

Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», довела свою ефективність та працюватиме в наступному році.

На безповоротну допомогу населенню для енергомодернізації житла Уряд заклав до Бюджету 2019 року 2 мільярди гривень, з яких 400 мільйонів гривень піде на «теплі кредити».

1,6 млрд грн спрямується у Фонд енергоефективності, який має запрацювати у першому кварталі 2019 року. Ще 3 млрд грн для співфінансування Фонду, який допомагатиме утеплюватися ОСББ, готові надати наші міжнародні партнери.

У 2018 році безповоротною допомогою від Уряду на енергомодернізацію житла скористалося понад 118 тис. родин. Українці активно замінювали газові котли на більш енергоощадні, встановлювали лічильники, утеплювали свої помешкання. Безповоротно Уряд надавав до 14 тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи.

Додатково Уряд у жовтні 2018 року виділив ще 100 мільйонів гривень. Ці кошти надаватимуться ОСББ для комплексної енергомодернізації їх будинків.

Крім того, завдяки тісній співпраці Уряду з органами місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК та індивідуальних домогосподарств. Це дає змогу українцям отримати ще додатково 15-20% грошової компенсації.

На сьогодні діє 107 таких програм, що на 23% більше проти аналогічного періоду 2017 року. На їх реалізацію у 2018 році виділено майже 115 млн грн. Це майже на 30% більше, ніж у 2017 році.

За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 7 млрд грн та економлять енергоресурси в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету становили близько 2,3 млрд гривень.

Це у свою чергу дозволило додатково залучити більше 7 мільярдів гривень інвестицій в економіку України. Адже завдяки зацікавленості населення в енергоефективності пожвавився ринок виробництва енергоощадного обладнання і матеріалів, а також ринок послуг з утеплення, встановлення вікон, заміни газових котлів на твердопаливні тощо.

Менше споживаєш – менше платиш

Розмір платіжки за опалення визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання.

Якщо в будинку відсутні прилади обліку, то послуги мешканці сплачують за опалення згідно із затвердженими нормами. Розрахунок таких нормативів формується на базі усередненого споживання у місті і не враховує стану будинків та енергоощадної поведінки їх мешканців.

Діряві вікна, незачинені двері чи незасклені вікна під’їздів, надмірні батареї в коридорах значно впливають на споживання. Утеплені і неутеплені будинки будуть забезпечувати той самий комфорт за дуже різного споживання теплової енергії. Тому платіжки за опалення однакових за площею квартир у різних будинках та ще й з лічильником, і без нього, в одному місті можуть відрізнятися в рази.

Якщо є хоча б загальнобудинковий лічильник, то платіжка за тепло формується, виходячи з показників реального споживання тепла пропорційно площі квартири. Відповідно, чим краще утеплений будинок, якщо в ньому працює індивідуальний тепловий пункт, є прилади обліку і регулювання, тим менше він споживає енергії і менші рахунки за опалення отримують мешканці.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

- Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.

- На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.

- Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде відчутнішою.

- Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.

- Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 30 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником