Трускавецький вісник № 147 (1705) від 2 листопада 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 147 (1705) від 2 листопада 2018 р.

02.11.2018У номері: Із прес-конференції Юлії Тимошенко у Львові; Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» – у розпалі; Спростування брехливої інформації на сайті «Джерела Трускавця».

За брехню та наклеп прийдеться відповідати

29 жовтня 2018 р. на сайті газети «Джерела Трускавця» появився черговий пасквіль. Навряд чи цим когось здивуєш, адже згадане, так би мовити, «видання» спеціалізується на брехні, наклепах, провокаціях та порушеннях законодавства. Прикладом цього є численні судові позови проти «Джерел» на захист честі, гідності та ділової репутації.

Схоже на те, що до цих позовів додасться ще один. ТОВ «Нові технології девелопмент», яке анонімний автор-пасквілянт «Микола Петрів» оббрехав у статті «Рейдерське захоплення землі у Трускавці! Місто втратило понад 5 мільйонів», вже готує позовну заяву до суду. Про це інформує наше власне джерело.

Наразі підприємство звернулося до редакції вищевказаної газети з вимогою подати спростування брехливої та наклепницької інформації. Але там зволікають, мовляв, почекайте невідомо скільки, а там подивимось.

Тож поки горе-писаки чухаються та думають як вийти сухими з води, публікуємо спростування, надане ТОВ «Нові технології девелопмент».

Щодо публікації 29.10.2018 р. «Джерелами Трускавця» статті під назвою «Рейдерське захоплення землі у Трускавці! Місто втратою понад 5 мільйонів»

Хочу зазначити, що таку статтю я читав. Інформація в ній не відповідає дійсності, та є наслідком чи то браку елементарних  правових знань, чи умисного створення ажіотажу для боротьби з бізнес-конкурентами. Припускаю і те, і інше.

Стаття містить взаємно суперечливу інформацію та взаємовиключні висновки. Зокрема в одній частині автор публікує відповідь КП ДОЛ «Дрогобицьке МБТІ та Експертної оцінки» про те, що на ділянці  зареєстрована нежитлова будівля площею 451,7 кв.м., яка станом на 31.12.2012 р. належала ТОВ «Олбудімпекс», а в іншій про те, що місто мало б продати її з аукціону.  При цьому, як вбачається із статті, автор абсолютно не обізнаний із нормами ст. 134 Земельного кодексу України, відповідно до якої не підлягають продажу на конкурентних засадах земельні ділянки комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Та обставина, що на земельній ділянці зареєстровано об’єкт права власності – нежитлову будівлю, яка на даний час належить ТОВ «Нові технології девелопмент», підтверджується відомостями з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, опублікованими самим автором статті. То про який аукціон може йти мова? Це було б пряме порушення земельного законодавства.

Крім того, у відповідності до ст. 41 Конституції України та ст. 321 Цивільного кодексу України,   право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Пошкодження чи часткове руйнування об’єкта нерухомості не є підставами припинення права власності (стаття 346 Цивільного кодексу України). Тільки власник вправі вирішувати питання про необхідність та способи відновлення такого майна.

Таким чином, продавши на аукціоні земельну ділянку, на якій зареєстрований  та знаходиться об’єкт, що належить іншій особі, місто тим самим допустило б грубе порушення права власності такої особи та норм чинного законодавства.

Більше того, продаж на аукціоні такої ділянки без будівлі є ні юридично, ні технічно не можливим. Це те ж саме, якби місто продало вашому сусідові ділянку під вашим будинком. Виглядає смішно, але саме так, на думку «Джерел Трускавця», мала б зробити місцева влада із зазначеною ділянкою.

Звідки автор взяв вартість ділянки в сумі понад 5 мільйонів гривень пояснити не можу. Припускаю, що звідти, звідти і іншу інформацію – просто надумав, як і причетність до діяльності нашого товариства свободівців Олексія Балицького, Богдана Габшія, Юрія Наконечного, міського голови Андрія Кульчинського. Це виглядає на  розправу з політичними опонентами.

Але виникає питання: чому для цілей цієї боротьби автор обрав саме ТОВ «Нові технології девелопмент», підприємство, яке тільки створилося, має великі плани на майбутнє, та в міру розвитку своєї діяльності буде приносити дохід, в тому числі,  і в міську казну?

Зрозуміло, що на війні всі засоби хороші. Окреме питання до автора та редакції, щодо відкритого нехтування ними елементарними правилами журналістської етики  про збалансоване представлення точок зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики та подання оцінок незалежних експертів. Автор, нехтуючи зазначеним правилами, не звернувся за коментарями до нашого товариства, не залучив до оцінки ситуації фахових юристів, інших незалежних експертів із земельних питань, і як результат, опублікував неправдиву та перекручену інформацію, маніпулюючи свідомістю трускавчан. Зазначений цинізм обурює, але попри емоції, ми скористаємося законними способами відновлення наших прав та встановлення істини у цій справі.

Віктор Дудзяк, директор ТОВ «Нові технології девелопмент»

Кінофестиваль – у розпалі!

У четвер, 1 листопада, у Трускавці стартував VII Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». Грандіозна подія, плеяда зірок, спалахи камер, червона доріжка – це все додаток до найголовнішого. А найголовнішим є те, що українське кіно відродилося, повстало, немов Фенікс із попелу, і частинка якісної кінопродукції примандрувала до Трускавця, щоб потішити жителів та гостей курортної столиці України і зробити їй додаткову промоцію.

З чотирьох днів кінофестивалю два вже завершилися. Видовищним був день перший, коли проходила урочиста церемонія відкриття. Червоною доріжкою до кінопалацу «Злата» пройшли молдавський кінорежисер Валеріу Жерегі, литовський режисер Альгимантас Пульпа, чеський режисер Віктор Вілгелм, письменник Андрій Кокотюха, народні артисти України Володимир Горянський, Гурбан Аббасов, телеведуча та співачка Наталія Кудряшова, українські кінорежисери (зокрема, Борис Савченко), актори, сценаристи та чимало інших знаменитостей.

Під час двогодинної церемонії відкриття «Корони Карпат» на глядачів очікували і виступи членів журі, і вітання генерального директора кінофестивалю Олега Карпина, і пісні та музичні і танцювальні композиції (Віктор Винник з гурту «Мері», Наталія Кудряшова та Гурбан Аббасов, Роман Скорпіон з шоу-балетом, Я-Рек, віртуоз Василь Гамар). Учасників та гостей кінофестивалю привітав і міський голова Андрій Кульчинський. Ведучі дійства Зоряна Конопельська-Петрас та Богдан Процишин бездоганно справилися зі своєю роботою, тож церемонія відкриття, як і завжди, пройшла на дуже високому рівні.

А потім були фільми. Три комедійні стрічки першого дня фестивалю виявилися не такими вже й комедійними. І це не мінус, адже картини змушували до рефлексії – для чого ми живемо, чому наше життя деколи є порожнім та без змісту, чому інколи ми потрапляємо у безглузді ситуації.

Комедія Тоні Ноябрьової «Герой нашого часу» виявилася радше реаліті-шоу з життя хлопця із провінції, котрий на два місяці потрапив до Києва. Нудьга та абсурд, пошук сенсу та розчарування у людях та ідеалах – це не дуже весело. Але кумедні ситуації, в які головний «герой нашого часу» Жорік потрапляє то в ЖЕКу, то в поліції, то в музеї на виставках сучасного арт-мистецтва, то в торгових павільйончиках, то у стосунках з нав’язливими жіночками, змушують по-іншому подивитися на поставлені режисером філософські запитання.

«Ізі» - це італійсько-українська стрічка, назва якої тлумачиться і як скорочене ім`я Ізидор, і як «Легко» (англійське easy). Товстунові Ізі легко не було, коли він потрапив з рідного італійського містечка в Україну. Та ще не куди-небудь, а  в глушину, в глухі карпатські села та маленькі містечка. Його мандрівка з труною на коліщатах – теж, здавалося б, не дуже смішний процес. Але насправді це досить романтична соціальна комедія, котра окрім розважальної мети ставить і глибші цілі.

Третьою стрічкою першого дня «Корони Карпат» були «Шляхетні волоцюги». Легка комедія, в основу сюжету якої лягли походеньки довоєнних Щепця і Тонця (у фільмі це Бодьо і Мірек), а німецькі фашисти та радянські енкаведисти виставлені явно не в найкращій іпостасі. Щоправда, ті, хто хотів би знайти хоча якийсь історичний підтекст, можуть навіть не намагатися цього робити. Жодної історії тут нема. Зате є надзвичайно хороші костюми та закручений сюжет, є діалекти та львівські краєвиди – все це разом з піснею «Тілько ві Львові» може зробити «Шляхетних волоцюг» хорошою пропозицією для спільного сімейного перегляду в кінотеатрі «Злата».

Але кінофестиваль тим і відрізняється від звичайних переглядів, що після кожного фільму є можливість поспілкуватися з його творцями: режисером, сценаристом, акторами. Для прикладу, останній фільм завершився після 23.00, але глядачі ставили і ставили запитання, отже, взаємодія «творець-споживач» дійсно відбулася.

Сьогодні – другий день «Корони Карпат». Окрім «Злати» стрічки «крутилися» і в Народному домі. Проходили майстер-класи, презентувалися проекти, а для гостей було проведено пішу екскурсію «Спацер по старому Трускавцю». Погода нас радує сонечком і комфортною температурою, тож ті, хто з невідомо якої причини ще не побував на кінофестивалі, має всі шанси зробити це в найближчі два дні.

На жаль, з об’єктивних причин скасовано анонсовану в програмі суботню зустріч з Адою Роговцевою, проте є чимало інших цікавих подій.

Так, 3 листопада в УРБАН-бібліотеці міста пройдуть зустрічі з Андрієм Кокотюхою та Борисом Савченком і презентація їхніх книги, а в Народному домі покажуть ряд короткометражних фільмів. Зауважте, що вхід на ці заходи є абсолютно безкоштовним.

Також в суботу покажуть цікаве аргентинське кіно «Бетібу», українську «Казку про гроші» та фільм «Червоний» (кінопалац «Злата», вхід платний). А в Палаці культури імені Тараса Шевченка о 20.00 відбудеться концерт учасників кінофестивалю, серед яких буде і виступ Михайла Грицкана, котрий, до речі, також вітав присутніх на церемонії відкриття «Корони Карпат».

Неділя, 4 листопада, стане заключним днем, коли нарешті визначиться фільм-переможець. Його й покажуть після церемонії закриття Міжнародного кінофестивалю та нагородження переможців (14.00).

Цьогоріч, переглядаючи програму фільмів, гостей та членів журі, впадає в око власне «міжнародність», присутність досить багатьох країн. Литва, Грузія, Аргентина, Молдова, Італія, Чехія, Польща, Франція, Македонія, Ісландія – якщо в кожній з цих десяти країн хоча б в окремих телепрограмах, газетах чи Інтернет-публікаціях згадають про їхню причетність до Трускавецького кінофестивалю, то це вже буде успіх. Гадаємо, не потрібно роз`яснювати чому саме.

Серед стрічок, котрі є на нашій «Короні Карпат» – номіновані на «Оскара» і ті, які вже завоювали нагороди на інших кінофестивалях. Як було сказано під час церемонії, Трускавецький кінофестиваль став унікальним, знайшовши свою нішу в фестивальному параді митців. Поки що він Сьомий, але з кожним роком ця цифра стає більшою. Колись він буде 50-тим, як зараз у Карлових Варах.

А все починалося якихось десять років тому, коли молодий патріот Трускавця, депутат міської ради Олег Карпин анонсував проведення Міжнародного фестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат». 10 січня 2010 року відкривалася перша «Корона Карпат», короткий репортаж з цієї події можна прочитати тут. Тепер це – одна з найпотужніших подій міста-курорту та кіномистецтва. І нехай так буде завжди!

Володимир Ключак, фото Олега Бачинського

Юлія Тимошенко: «На цей раз мафії настане кінець!»

У п’ятницю, 2 листопада, з робочим візитом у Львові та на Львівщині перебувала лідер партії «Батьківщина», лідер соціологічних рейтингів щодо президентських перегонів Юлія Тимошенко. Масштабною виявилася зустріч Юлії Володимирівни у Стрию. Чимало трускавчан їхало до Стрия власним автотранспортом, тільки щоб побачити та послухати майбутнього Президента України. Не бракувало і тих, котрі поїхали на цю зустріч замовленими парторганізацією автобусами.

Проте публікацію про зустріч у Стрию ми розмістимо наступного тижня, а зараз пропонуємо Вашій увазі почуте на прес-конференції, котра відбулася у Львові. В ній взяв участь і кореспондент «Трускавецького вісника», так що інформація подається з перших рук.

Отже, прес-конференція складалася з двох частин: вступного слова Юлії Тимошенко та її відповіді на запитання журналістів. Для зручності тезово подаємо кілька меседжів, котрі Юлія Володимирівна просила донести в кожну українську оселю.

1. За допомогою завищених тарифів влада системно грабує українців. Це Юлія Тимошенко сказала прямим текстом. За її словами, необґрунтовані тарифи на комунальні послуги – це вбивчий податок для українців. В Україні монопольне постачання газу, електроенергії, тепла, тож люди не можуть ухилитися від споживання ресурсів і змушені під виглядом тарифів сплачувати непосильні податки. «Сьогодні система тарифів є інструментом отримання надприбутків для дуже вузького кола людей, які насправді мають доступ до встановлення тарифів – це президент і його оточення. Всі, хто встиг узурпувати, забрати без правил і законів наші газові родовища, тепер на цьому заробляють надприбутки», – пояснила лідер «Батьківщини». На переконання Юлії Тимошенко, завищені тарифи знекровлюють українські родини і вбивають внутрішній ринок. Голова партії також закликала не вірити аргументам влади, що ціна на газ встановлюється ринкова: «А чи є хоч одна країна, де ринкова ціна встановлюється постановою уряду? Це не ринок. Це тотальний терор проти українців». Юлія Тимошенко запевнила, що її команда після приходу до влади публічно оприлюднить розрахунок ціни на енергоносії і щонайменше удвічі знизить ціну на газ для населення. 90 доларів за тисячу кубометрів газу – така цифра була названа на прес-конференції. «Ми розрахуємо кожну копійку. Закладемо 30% рентабельності для розвитку української газовидобувної галузі і поставимо окупний для галузі і посильний для людей тариф. Газ буде 90 доларів за тисячу кубічних метрів, а не 300, як це є сьогодні», – наголосила лідер «Батьківщини».

2. Готовність до співпраці з усіма демократичними силами. Юлія Тимошенко заявила про відкритість до співпраці з партіями «Самопоміч», «Громадянською позицією» та Святославом Вакарчуком. «Ми прагнемо об’єднати в роботі на Україну всі демократичні сили. Ми прагнемо створити спільну, сильну національну команду з правильною стратегією та з результатом, який буде не на папері, не у звітах, не в пропагандистських сюжетах, а так, щоб люди відчули на власному досвіді, що країна змінюється. І тоді люди почнуть повертатися до України. Ось це буде адекватна оцінка змін», – переконана лідер «Батьківщини». Юлія Тимошенко запропонувала оцінювати підтримку політичних сил за результатами місцевих виборів. «За результатами останніх місцевих виборів у квітні наша команда отримала понад 35% депутатів на виборах в ОТГ, – нагадала вона і зауважила, що це і є соцдослідженням електоральних настроїв в країні. – Це свідчить про те, що і на президентських, і на парламентських виборах наша команда здобуде перемогу». За соціологічним опитуванням, у місті-курорті за Юлію Тимошенко готові віддати свій голос від 15 до 20% виборців – це якщо б вибори відбувалися найближчої неділі. Не виключено, що підвищення ціни на газ та плановане зростання цін на електроенергію посилять позиції головної опозиціонерки країни.

3. Покроковий план підйому української економіки. Юлія Тимошенко розповіла, що Україна знаходиться в десятці найбідніших країн світу і є найбіднішою країною Європи. В той же час у нас – перше місце по корупції. Після приходу до влади в 2019 році Юлія Тимошенко та її команда спільно з фахівцями реалізуватимуть покроковий план підйому української економіки. Детальніше він буде представлений у «Новому економічному курсі».

4. Реформи. Те, що робиться зараз, Юлія Тимошенко назвала «видимістю реформ». Вона особливо розкритикувала медичну реформу, яку пообіцяла скасувати. Децентралізація насправді є централізацією, адже громади позбавлені коштів, які вони заробляють. Зміни торкнуться освіти, судової гілки влади та правоохоронних органів взагалі. Одним з перших кроків нової влади буде проведення перепису населення України. Реформи повинні бути реформами і повинні бути орієнтовані на рядового українця. Зараз маємо імітацію реформ заради збагачення купки тих, хто при владі. Також Юлія Тимошенко анонсувала відмову від мажоритарної системи на виборах.

5. Боротьба з мафією. Блок запитань про боротьбу з корупцією виявився найцікавішим. Можливо тому, що відповідь Юлії Тимошенко саме з цього питання була найемоційнішою. Ось кілька цитат: «СБУ перетворилося в політичний репресивно-каральний орган», «До масштабних фальсифікацій виборів ретельно готуються країна-агресор і діючий президент, але ми їх зупинимо. Мафія не пройде! На цей раз мафії настане кінець!». Юлія Тимошенко попросила не повторювати фразу, що «всі політики однакові» і розповіла про те, як її особисто та партію «Батьківщину» загалом переслідувала різна влада тільки за те, що вони домагалися справедливості для народу.

Це лише деякі з озвучених тез, адже їх було значно більше. І щодо безпеки України, і щодо Анастасії Приходько в команді, і щодо потрапляння ЮВТ в список санкцій Московії. Та чи не найголовнішою була теза про потребу повернути де окупований Донбас та де окупований Крим до складу України. Юлія Тимошенко випромінювала впевненість, що це обов’язково буде зроблено новою владою.

В цілому ж прес-конференція Юлії Тимошенко тривала півтори години. Окрім журналістів на заході були й деякі політики. Для прикладу, від Дрогобиччини нами було зауважено двох колишніх кандидатів у народні депутати від різних політичних сил різного часу – Павла Барнацького (балотувався від Партії Захисників Вітчизни Юрія Кармазіна) та Івана Матковського (балотувався від партії «Фронт змін»).

У Юлії Тимошенко, котру всюди супроводжував голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, сьогодні був дуже насичений день. Відвідавши Собор Святого Юра, Крипту Андрія Шептицького та поклавши квіти до пам‘ятника Митрополита Галицького Андрія Шептицького, Юлія Тимошенко  відвідала музей Олекси Новаківського. Після прес-конференції Юлія Тимошенко мала зустріч з підприємцями Львівщини, на якій також були присутні представники Трускавця, трускавецького бізнесу. Заключним етапом сьогоднішнього дня стала масштабна подія – зустріч з прихильниками у Стрию. Про ці заходи – в наших публікаціях з понеділка.

Володимир КлючакСоздан 02 ноя 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником