Трускавецький вісник № 155 (1713) від 16 листопада 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 155 (1713) від 16 листопада 2018 р.

16.11.2018У номері: Із сесії міської ради; Чемпіонат Європи з хортингу у Трускавці; Трускавець співпрацюватиме з Азербайджаном в галузі освіти; Профілактика кору; Пільга чи субсидія; Сіноплетіння.

Короткі новини

Уличне святкуватиме День села

Цими вихідними, 17-18 листопада, в Уличному пройдуть святкування 575-ої річниці першої писемної згадки про село. Нижче подаємо програму заходів.

Субота, 17 листопада:

15.00 – освячення та відкриття музею в приміщенні сільської бібліотеки;

16.00 – краєзнавча конференція;

21.00 – святкова дискотека.

Неділя, 18 листопада:

9.30 – Свята Літургія в церкві свмчц. Параскеви;

16.00 – святковий концерт учасників художньої самодіяльності села Уличне, Народний дім;

21.00 – святкова дискотека “Кому за...”.

Впродовж дня в центрі села працюватимуть дитячі атракціони та фотозона. Всі бажаючі матимуть можливість відвідати музей.

Святкування організовують Уличненська сільська рада та громадська організація “Маю права”.

У Трускавці навчать плетінню виробів з сіна

Наступного тижня, у четвер, 22 листопада, в УРБАН-бібліотеці Трускавця (вул. Бориславська, 36) відбудеться майстер-клас з сіноплетіння. Про це інформує завідувач закладу Віра Савка. Учасникам майстер-класу обіцяють корисне та веселе проведення часу, підсумком якого стане оригінальний сувенір.

Заняття з сіноплетіння мають ще й арт-терапевтичний ефект. Взаємодія рук з сіном, процес створення, оздоблення, обговорення допомагає зняти напругу та урівноважити свій емоційний стан. А створені власними руками сувеніри принесуть радість і частинку літа у оселю учасників воркшопу.

Організатори просять попередньо записуватися на майстер клас, щоб узгодити нюанси заготівлі матеріалу. Тел. для попереднього запису: 093-206-58-14 та 067-118-52-35.

Власна інформація

Депутати-прогульники, здайте мандати!

У четвер, 15 листопада, розпочалася XLVII сесія Трускавецької міської ради. Першим із депутатським зверненням звернувся депутат Руслан Цехмейстер. Він звернув увагу присутніх на те, що сесія розпочалася о 10.30, тобто на півгодини пізніше від запланованого часу. Депутат акцентував увагу на тому, що депутати часто пропускають пленарні засідання та засідання депутатських комісій, зривають їхню роботу, залишають сесію, запізнюються тощо. Таку поведінку представників депутатського корпусу Руслан Цехмейстер різко розкритикував та назвав несерйозною і такою, що суперечить принципам депутатської діяльності.

- Не хочете чи не можете працювати належним чином, то здайте мандат, і тоді на вашому місці опиняться серйозніші представники громади! – апелював до свідомості присутніх депутат.

На жаль, цей заклик не знайшов відгуку в депутатському середовищі. Протягом пленарного засідання депутати часто виходили із зали засідань, тож інколи це мало вплив на прийняті рішення. Для прикладу, питання, яке доповідав начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи Юрій Солян щодо СБУ, не набрало достатньої кількості голосів власне тому, що окремі депутати повиходили з залу і голосування проходило на межі кворуму. І таких прикладів, коли депутати по півроку не відвідують сесії, коли не цікавляться проблемами виборців свого округу чи дбають тільки про політичний піар, а не про інтереси міста, можна наводити досить багато.

- Патріотизм починається з дисципліни та порядку, з внутрішньої потреби чинити добре та справедливе, а не в одяганні вишиванок, - каже в кулуарах Руслан Цехмейстер. Але, на жаль, більша частина депутатського корпусу цим не переймається. І це проблема не лише Трускавця чи регіону, а всієї України. Риба, як то кажуть, гниє з голови.

Проблеми прориву каналізаційної труби порушив під час запитів депутат Василь Тимчишак, а депутат Руслан Пристай вніс пропозицію включити до порядку денного питання захисту інтересів міста, реалізованих внаслідок промоційної діяльності представників влади та керівників санаторно-оздоровчих закладів Трускавця протягом 2014-2018 рр. За підтримку Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» подякував депутатам генеральний директор кінофестивалю, депутат Олег Карпин.

Без обговорення депутати прийняли чотири рішення, внесені на розгляд сесії управлінням праці та соціального захисту населення: «Про надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО», «Про затвердження Програми залучення безробітних осіб до громадських робіт щодо інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботи з документацією на 2019 рік», «Про затвердження Програми соціальної підтримки окремих категорій мешканців м. Трускавця на 2018-2020 рр. в новій редакції» та «Про затвердження Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю м. Трускавця на 2019-2021 роки».

А от на ухвалення рішення «Про погодження інвестиційної програми розвитку ДП «Комунальник Плюс» ТзОВ «Комунальник 1» на надання послуг зі збирання та перевезення побутових відходів на території м. Трускавець на 2018-2023 роки» голосів забракло. Мова йде про підвищення тарифу на вивезення твердих побутових відходів із Трускавця орієнтовно на 4 гривні 50 копійок для кожного мешканця.

Депутати внесли зміни до Програми Промоції міста-курорту Трускавець на 2016-2020 роки затвердженої рішенням Трускавецької міської ради № 42 від 24.12.2018 р., а саме збільшили видатки на заходи в 2018 р. на 80 тисяч гривень. Нагадаємо, що це кошти на проведення конкурсу вокалістів пам`яті Мусліма Магомаєва, проти якого виступали окремі ксенофоби.

Питання мораторію на використання в Трускавці російського культурного продукту на сесії не розглядалося, оскільки не було підтримане депутатською комісією. Бюджетні питання доповів начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. Сесія продовжує свою роботу.

Повертаючись до теми етики депутатів, піднятої на початку сесії Русланом Цехмейстером, зазначимо, що сьогоднішня сесія була досить вульгарною. Так, кілька разів звучали терміни типу «лайно», «забити болт» та їм подібні, що аж ніяк не прикрашає народних обранців. Обранці почувають себе вершителями долей людських, забуваючи, що їхньою головною місією є служіння, а не збагачення чи хизування. За все в цьому світі приходиться і прийдеться платити – за зради, інтриги, корупцію, зловживання посадовим становищем, пиху та порушення людських та Божих законів.

До закінчення каденції ще два роки. Навряд чи хтось з депутатів зважиться на гоноровий вчинок і складе свій депутатський мандат. Але на наступних виборах виборцям варто пам’ятати хто був хто, хто чим дихав, як себе вів і чиї інтереси відстоював. Тоді в недостойних громада сама забере депутатський мандат і віддасть його іншим. Питання тільки, чи ті інші не стануть такими ж, як теперішні…

Володимир Ключак

Трускавецький водоканал розробив інвестиційну програму: тариф на воду вкотре зросте

Депутати Трускавецької міської ради затвердили інвестиційну програму для ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Не в повному обсязі. Однак незначне зростання тарифу на водопостачання у місті таки відбудеться.

Під час сесії Трускавецької міської ради генеральний директор ТзОВ “Трускавецький водоканал” Віктор Марченко презентував інвестиційну програму, розроблену з метою реалізації заходів енергоефективності, які дозволять підприємству знизити витрати на електроенергію та покращити ефективність роботи в частині ліквідації витоків.

Загалом вартість пропонованої Віктором Марченком інвестиційної програми складає 1 мільйон 973 тисячі гривень. Саме така сума, за твердженням керівника водоканалу, необхідна на придбання насосів, втілення заходів енергоефективності та заміну засувок, більшість з яких знаходиться в незадовільному стані і не виконує своїх функцій.

Понад 880 тисяч гривень в рамках інвестиційної програми коштують нові насоси, які планував закупити водоканал. 300 тисяч гривень – придбання та заміна засувок, які дозволять повноцінно перекривати воду та ефективніше ліквідовувати аварії. Сьогоднішні засувки, – за твердженням Віктора Марченка, – не тримають воду, тому часто працівники змушені півдня чекати, поки з труб стече вода і лише тоді приступати до ліквідації аварії.

“Мене питали, – чому ми не розробимо інвестиційну програму, яка дозволила б покращити якість води. Так як на якість води останнім часом є дуже багато скарг. Але, насправді, щоб втілити такий проект потрібно не менше 30 мільйонів. Оскільки інвестиційна програма на 2 мільйони передбачає підняття тарифу на 1 гривню, то програма на 30 мільйонів вимагатиме підвищення тарифу на 15 гривень. Хто на це піде? Тому ми реально дивимось на речі і пропонуємо те, що можна зробити зараз”, – говорить Віктор Марченко.

За словами директора водоканалу, інвестиційний проект мав би окупитись за рік, так як водоканал отримає суттєву економію в частині оплати електроенергії, а нові засувки мали б допомогти ефективніше ліквідовувати аварійні витоки.

Критики зі сторони депутатів в адресу водоканалу лунало чимало. І за неякісну воду, яка в деяких мікрорайонах має характерний жовто-зелений колір і пахне рибою та водоростями. І за відсутність результатів в частині ліквідації незаконних врізок та відповідно зменшення крадіжок води. І за неправильний, на думку деяких депутатів, менеджмент.

В результаті тривалого обговорення інвестиційну програму для “Трускавецького водоканалу” затвердили, але не в повному обсязі. Виключили з неї майже 900 тисяч, передбачені на придбання насосів для викачування озерної води. Так як Трускавець зараз очікує офіційних результатів конкурсу на залучення німецьких грантових коштів (близько 200 тисяч євро на втілення програми очищення питної води в місті, – які за попередньою інформацією місто отримає від німецьких партнерів на новостворене комунальне підприємство “Трускавецьвода”).

В частині придбання засувок та реалізації інших енергоефективних заходів – інвестпрограма отримала підтримку більшості депутатів.

Тож в ближчому часі виконавчий комітет ради затверджуватиме новий тариф на водопостачання та водовідведення, який прогнозовано підвищиться від 60 копійок до 1 гривні.

За словами Віктора Марченка, тариф піднімати в будь-якому разі довелось би. Оскільки НКРЕ підвищила тариф для Дрогобича майже на 3 гривні, відповідно оптова вартість води, яку Трускавець купує у Дрогобича, також зросте, що тягне за собою підвищення ціни на воду в кожному місті.

Ніна Федько, ТрускавецьОнлайн

Трускавець співпрацюватиме з Азербайджаном в галузі освіти

Навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа №2-гімназія» м. Трускавця розвиває співпрацю не лише з навчальними закладами України, а й виходить на міжнародний рівень. Ми вже подавали інформацію про партнерські проекти нашої школи-гімназії з польськими та німецькими містами, які базуються на обміні досвідом та запровадженні у Трускавці сучасних технологій. А тепер географія партнерства розшириться за рахунок Азербайджану. Так, сьогодні, 16 листопада, підписано Меморандум про співпрацю між НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця та середньою школою ім. Алхана Алханова міста Сабір в Шемахинському районі Республіки Азербайджан.

Меморандум передбачає:

- обмін передовою практикою в сфері науки и освіти;

- педагогічні дискусії серед вчителів шкіл;

- вивчення та впровадження інновацій, які використовуються в в школах Азербайджану та України;

- регулярний обмін ідеями різноманітної тематики між педагогами та учнями з використанням онлайн-комунікацій;

- святкування знаменних дат двох країн в школах;

- проведення різноманітних заходів в сфері педагогічної практики;

- методичну підтримку і рекомендації викладання іноземної мови в школі;

- організацію спільних семінарів і конференцій;

- організацію дебатів серед учнів;

- спільне представлення шкіл-побратимів в тій чи іншій країні;

- проведення освітніх обмінів учнями в обумовлений час;

- участь в інших проектах та програмах з спільними  інтересами.

Директор азербайджанської школи Ґюльнура Бабашова та вчителька Вефа Вахідова перебувають у Трускавці і вражені нашим містом. Вони кажуть, що люди тут надзвичайно приємні та гостинні, а погода нагадує їм рідну осінь в Шемахі. З Трускавцем та Дрогобичем їх ознайомив голова Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов. Наші азербайджанські друзі, а тепер ще й партнери поспілкувалися з генеральним директором готельно-курортного комплексу «Карпати» Левом Грицаком, мером Дрогобича Тарасом Кучмою, побували на Міжнародному конкурсі вокалістів пам`яті азербайджанського співака Мусліма Магомаєва, котрий проходить цими днями в Трускавці.

Та найвагомішим здобутком вчителів з Азербайджану стало власне підписання Меморандуму про співпрацю між двома школами.

- Ми хочемо, щоб наші азербайджанські діти відкрили для себе Україну, побачили як живуть та навчаються їхні ровесники у Трускавці, ознайомилися з цим затишним містом-курортом, - каже Ґюльнура Бабашова. – У свою чергу діти та вчителі з Трускавця відвідають Азербайджан, який для більшості українців все ще є terra incognita. Гадаю, що така співпраця буде результативною і від цього виграють обидві сторони.

- Ми відкриті на світ і готові не тільки вчитися від інших, але і ділитися тими позитивними напрацюваннями та здобутками, якими може похвалитися наша школа-гімназія, - каже директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк. – Вже після першої зустрічі з нашими азербайджанськими колегами Ґюльнурою Бабашовою та Вефою Вахідовою стало зрозуміло, що ця співпраця обіцяє бути цікавою, плідною та перспективною. Маю надію, що Меморандум стане поштовхом не тільки для покращення азербайджансько-українських відносин в галузі освіти, а й буде додатковою промоцією нашого міста-курорту в Республіці Азербайджан.

- Мені приємно, що окрім економічної та культурної співпраці між містами України та Азербайджану, яку всіляко підтримує наш Альянс, ми розвиваємо і співпрацю в освітній галузі. Це не перший наш освітній проект, адже ми реалізували такі ініціативи з вищими та професійно-технічними навчальними закладами. І ось тепер ми ініціювали такий проект між загальноосвітніми школами. Сподіваюся, що цей пілотний проект освітньої співпраці між Трускавцем та Сабіром матиме продовження і для інших міст України та Азербайджану, - каже голова правління Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

Володимир Ключак

Хортинг forever!

Дочекалися – Трускавець приймає вже не тільки Всеукраїнські спортивні змагання, але й Чемпіонат Європи. Цими днями в курортній столиці України, в спорткомплексі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» проходить Чемпіонат Європи з хортингу-2018. На змагання приїхали спортсмени-хортингісти з 15 країн світу, що свідчить про масштабність та репутаційність заходу. Тим приємніше, що мова йде про порівняно молодий український національний вид спорту, котрий завоював чимало прихильників у Литві, Польщі, Узбекистані, Латвії, Молдові, Словаччині, Словенії та інших країнах.

Офіційна церемонія відкриття мала місце у п’ятницю. 16 листопада. При повній залі молодих та спортивних учасників Чемпіонату Європи, тренерів та вболівальників урочисто прозвучав гімн країни. Приємно було бачити, що руку на серце поклали і прославляли нашу неньку-Батьківщину не лише українці, але і представники інших народів.

З вітальним словом до присутніх звернувся хресний батько хортингу, його засновник Едуард Ерьоменко. Від імені генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака, котрий виступив генеральним спонсором Чемпіонату Європи з хортингу-2018, привітав всіх зі спортивним святом заступник гендиректора «Карпат» з питань безпеки Віталій Ясінський. Привітання від міністра України з питань молоді та спорту зачитав високий гість з Міністерства. Віце-президент Всеукраїнської Федерації хортингу Віталій Плеханов подякував всім командам, котрі прибули до Трускавця, та вручив дипломи друзям та партнерам з різних країн, де хортинг розвивається і стає щораз популярнішим видом спорту. Виступили також представники Узбекистану, Азербайджану, Литви, Латвії та Білорусі.

Показові виступи від вихованців Дрогобицької ДЮСШ ім. Івана Боберського викликали захоплення та гордість за вміння наших земляків. Свято молодості та спорту не обмежилося, звісно ж, офіційним відкриттям Чемпіонату. З самого ранку учасники Чемпіонату Європи змагалися між собою в розділах «Показовий виступ», «Сутичка», «Форма», змагання продовжилися і після завершення офіційної церемонії відкриття.

Суддівська колегія має перед собою непросте завдання – визначити найкращих з-посеред найкращих хортингістів різних європейських країн. Звісно, не всі поїдуть з Трускавця з першим чи другим місцем, але однозначно всі поїдуть з позитивним враженням про наш курорт. Таким чином інвестиція в спорт – це не лише вкладення у здоров`я та молодь, але й інвестиція в промоцію курорту.

Змагання з хортингу проходитимуть до неділі, 18 листопада, у різних вікових категоріях (дорослі, юніори, кадети, юнаки, молодші юнаки) в розділах «двобій», «сутичка», «форма», «показовий виступ». Чемпіонат Європи з хортингу-2018 у Трускавці проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України, управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Всесвітньої федерації Хортингу (World Horting Federa­tion WHF), Міжнародної федерації Хортингу (Internation­al Horting Federa­tion IHF), Європейської федерації Хортингу (European Horting Federation), Української федерації Хортингу, Благодійного фонду розвитку дитячого хортингу, Львівської обласної федерації хортингу, Трускавецької міської ради, Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати», Міжнародної клініки відновного лікування проф. Володимира Козявкіна, КП «Дрогобицький ринок» та інших партнерів, котрим під час відкриття організатори подякували щиро та від душі.

Хоча субота – вихідний день, та для хортингістів 17 листопада буде насиченим у двобоях за призові місця. Півфінальні та фінальні виступи у розділі «Двобій» у всіх вікових категоріях відбуватимуться в неділю до обіду. Остаточний вердикт хто ж переміг і в якому розділі суддівська колегія винесе 18 листопада ближче до вечора. В цей же день о 19.00 пройдуть нагородження учасників та переможців Чемпіонату Європи з хортингу-2018.

Володимир Ключак

«Єдиними методом профілактики кору та його наслідків для здоров'я є вакцинація», - Ірина Микичак

На Львівщині зростає кількість випадків захворювання на кір. Відтак, департамент охорони здоров’я Львівської ОДА закликає мешканців області вакцинуватись від інфекційного захворювання. Як зазначила сьогодні, 14 листопада, під час брифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак, вакцинація на сьогодні є єдиними методом профілактики кору та його наслідків для життя людини.

«Чергова епідемічна хвиля захворюваності кором прийшла до нас з Європи. Львівщина належить до тих територій, які мають чи не найвищий рівень захворюваності. Зокрема, за попередній тиждень реєструються значно більше випадків захворювань, що майже на рівні 500 випадків за тиждень. Відтак, в черговий раз хочемо донести до наших мешканців, що єдиним методом профілактики інфекційного захворювання кір, яке є загрозливе своїми ускладненнями, зокрема летальними, є вакцинація. Специфічного лікування від кору немає. Є тільки можливість попередити своєчасно та вакцинувати дітей і дорослих відповідно до календаря щеплень», - розповіла Ірина Микичак.

«Лише у Львівську обласну інфекційну лікарню за добу госпіталізовуються 25-35 чоловік із ознаками кору. Відповідно кожен для себе зараз повинен прийняти рішення: чи він планує захворіти на кір, чи не планує. Ті люди, які вже перехворіли на кір мають довічний імунітет і їм немає чого боятися. Також можуть бути спокійними люди, які мають дві дози вакцини проти кору. А ті люди, які не знають про свій вакцинальний статус, не вакциновані, або мають лише одну дозу вакцини проти кору, щодня наражаються на небезпеку захворіти. Адже людина є ще заразна до того, коли в неї з’являється висип. Коли в людини піднімається температура, може виникати кашель, коньюктивіт, вона активно виділяє збудник і ділиться ним з оточуючими. Такі люди їздять в громадському транспорті, купують їжу в супермаркеті і ніхто з нас на сьогодні не застрахований від зустрічі зі збудником кору», - розповіла головний експерт департаменту Наталія Тімко.

Також вона наголосила, що вакцина, яка сьогодні наявна в області, є безпечною, а також нагадала, що вакцинування є безкоштовним. Відтак, для того, щоб убезпечити себе від захворювання, людина повинна зробити два щеплення інтервалом в місяць.

«Якщо людина не планує захворіти на кір найближчим часом, вона йде до сімейного лікаря, сімейний лікар оглядає її, переконується, що людина на даний момент не має гострого захворювання чи загострення хронічного, пише дозвіл на проведення профілактичних щеплень, і безкоштовно у кабінеті щеплень людина отримує профілактичне щеплення бельгійською вакциною європейської якості зі всіма індикаторами, дозволами, яка перевірена в Україні на те, що вміст ампули відповідає заявленій на ній і ті, хто зробить два щеплення інтервалом в місяць гарантовано від кору захистяться. Якщо дитина має одну дозу вакцини, а в плановому порядку це 1 і 6 років, і якщо з певних причин це не було зроблено своєчасно, ніколи не пізно розпочати вакцинацію і захистити дитину від кору, паралельно краснухи та паротиту, оскільки використовується потрійна вакцина, а також є вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку і інших інфекційних захворювань. Весь цивілізований світ довів, що єдиними дієвим способом профілактики інфекційних захворювань є вакцинація. Немає негативних наслідків після проведення профілактичних щеплень. Доведено практикою та доказовою медициною, що ті, хто вакциновані, захищені від хвороби на 95%, а 5% можуть захворіти, але вони не будуть мати ускладнень у вигляді запалення легень, запалення головного мозку і вони однозначно залишаться здоровими», - додала Наталія Тімко.

«Ми забезпечені вакциною у Львівській області більше аніж на 100%. Ми маємо в резерві 40 тисяч доз вакцини, тобто всі, хто потребують вакцинації і всі, хто мають бажання вакцинуватись, мають змогу це зробити у всіх поліклінічних закладах охорони здоров’я Львівської області. І ще дуже важливо, що сама хвороба складна і також важкий період після хвороби, коли людина є надзвичайно уразлива до практично всіх інфекційних захворювань і в тому числі респіраторних. Особливо кір небезпечний для людей, які хворіють хронічними захворюваннями», - додала Ірина Микичак.

Зазначимо, що з початку року в області на кір захворіли понад 6 тисяч людей. З них понад 68% невакцинованих, 11% - мешканців, які мали одну вакцину профілактичних щеплень.

Прес-служба Львівської ОДА

Пільга чи субсидія? Сім’я має право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією чи пільгою

Держава надала право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати заяву для призначення субсидії.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.

Хто має право на комунальну знижку від держави? Основними категоріями пільговиків є:

- учасники війни (50% знижка);

- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);

- особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка);

- учасники бойових дій (75% знижка);

- особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка);

- ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка);

- жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);

- діти війни (25% знижка).

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією? Нижченаведені приклади показують, що в першому випадку пенсіонеру вигідніше користуватися пільгою учасника бойових дій, ніж субсидією, а в другому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 16 ноя 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником