Трускавецький вісник № 160 (1718) від 26 листопада 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 160 (1718) від 26 листопада 2018 р.

26.11.2018У номері: Про Чемпіонат Європи з хортингу; Михайло Цимбалюк побував у Дрогобичі; Короткі новини.

Короткі новини

Зберігайте спокій та виваженість

Сьогодні, 26 листопада, голова Дрогобицької районної державної адміністрації Андрій Шевкенич провів розширену оперативну нараду. Розпочинаючи її, голова ДРДА повідомив, що одразу по її завершенні він проведе зустріч із силовиками Дрогобиччини, очільниками міст щодо скоординованих дій в разі запровадження в державі воєнного стану. Очільник району звернувся до присутніх з проханням зберігати спокій, виваженість, чітко виконувати свої обов'язки, не забуваючи, що в Україні п'ять років триває війна з ворогом за нашу державність і територіальну цілісність.

Понеділкова нарада відбулася у розширеному режимі, окрім керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, були запрошені очільники служб регіону. Йшлося про стан готовності до роботи в умовах погіршення погоди, про формування перспективного плану розвитку району, про стан виплати пенсій, про роботу із зверненнями громадян тощо, інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Михайло Кіселичник вибачився за інцидент з дискотекою в День пам`яті жертв Голодомору

Директор Палацу культури імені Шевченка у Трускавці, депутат Трускавецької міської ради від БПП «Солідарність» Михайло Кіселичник вибачився за інцидент, котрий мав місце у суботу, 24 листопада, в День пам`яті жертв Голодомору. Нагадаємо, в соцмережах прокотилася хвиля обурення з приводу проведення в цей день дискотеки в танцювальному залі «Шайба» ПК ім. Шевченка.

«Нещодавно в Україні ми відзначали 85 річницю найстрашнішої катастрофи – Голодомору 1932-33 років. Я цілком усвідомлюю масштаби втрати мого народу, розділяю пекельний бій нації, частиною якої я є. В моїй родині цього дня також вшанували безневинно загиблих українців... Напередодні цієї важливої для кожного українця дати я відмінив запланований на 24 листопада концерт Євгена Літвінковича і з чистим сумлінням покинув місто у справах. Але сталася прикра помилка і фактично без мого відома у танцювальному залі відбувся вечір танців, який я теж не планував. Дізнався, про те, що він відбувся, опісля телефонних дзвінків друзів та знайомих. А ще з неприємних дописів у соцмережах. Аби з`ясувати, що відбулося, одразу після повернення зібрав колектив, прийняв дисциплінарне рішення стосовно осіб, які були причетні до цієї події. Однак інформація вже набула розголосу. Сьогодні я усвідомлюю свою вину як керівника, який не вжив достатньо заходів і не попередив про можливі наслідки відповідальних за це осіб, але хочу зауважити, що це трапилось вперше. Тож я прошу пробачення за цей інцидент у живих нащадків, в ім.`я тих, хто загинув від рук катів мого народу. Нехай пробачать мені і моїм підлеглим свідомі мешканці та гості міста, адже помилки можуть зробити всі. Важливо лише їх усвідомлювати і вчасно виправляти. З повагою, керівник Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка Михайло Кіселичник», - написав слова вибачення на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Михайло Кіселичник.

Незважаючи на обурення людей профанацією вшанування пам`яті жертв Голодомору, неможливо не зауважити певну тенденцію до очорнення депутатів Трускавецької міської ради від БПП «Солідарність». Цікаво, що займається цим сайт, який буцімто підтримує діючого Президента України Петра Порошенка, але в той же час нещадно висмоктує з пальця будь-який негатив щодо представників цієї політичної сили у Трускавці. Так, про дискотеку «на кістках» найпершим написав сайт екс-мера «Джерела Трускавця», він же і спричинився до того, аби ця новина дискредитувала Трускавець в Інтернет-просторі. Як відомо, випадковостей не буває, тож обсмоктування цієї теми на сайті «Джерел» теж не є випадковим явищем.

Трускавчанка Олена Манюк – бронзовий призер Чемпіонату України

Трускавчанка Олена Манюк стала бронзовим призером Чемпіонату України з морських багатоборств (серед юнаків та дівчат старшої вікової групи), який проводився 22-24 листопада 2018 року у м. Івано-Франківськ. Про це інформують в адміністрації Трускавецького ДЮСК «Спортовець». Разом з вихованцями дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» Миколою Кулиничем, Артуром Вітєбським та Олегом Гладким Олена Манюк увійшла у резервний склад національної збірної України з морських багатоборств на 2019 рік. Підготував переможницю до Чемпіонату України тренер ДЮСК «Спортовець» Роман Жгута.

Трускавец – безопасный город

Сегодня, 26 ноября, состоялась встреча председателя Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмара Мамедова с начальником Трускавецкого городского отделения полиции Максимом Гуком. В ходе встречи были обсуждены вопросы безопасности в городе-курорте. Максим Гук рассказал, что в Трускавце установлены камеры видеонаблюдения, а в 2019 году их станет еще больше. Видеонаблюдение позволяет полиции быстро реагировать и отслеживать любые правонарушения.

В свою очередь Эльмар Мамедов отметил, что Трускавец действительно является безопасным городом, и доказательством этому является тот факт, что на курорте отдыхают граждане разных стран, и не случается никаких правонарушений с их участием. В санаториях города, в частности в ГКК «Карпаты», существует строгий пропускной режим, который обеспечивает безопасность гостей.

- Камеры видеонаблюдения – это очень эффективный способ не только для борьбы с преступностью, но и для ее профилактики. Делаются все работы для того, чтобы туристы чувствовали себя в Трускавце безопасно, - подчеркнул председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов.

Власна інформація

Трускавець матиме нову систему фільтрування води

Проблема з водопостачанням у місті існувала давно: мережі зносилися, система фільтрації застаріла. У 2016 році влада міста, ретельно вивчивши питання, розробила детальний план подальших дій. Заміна труб та реконструкція водогону проводилися за гроші міського бюджету. Паралельно місто шукало можливості залучити додаткові кошти.

У цьому ж році розпочалася робота над підписанням угоди про партнерство між німецькою землею Ватлінген та Трускавцем. Для курорту співробітництво мало велику цінність. Окрім того, що міжнародний партнер давав місту вихід на європейський та світовий майданчик грантових програм, корисним був і досвід Ватлінгена. У цій німецькій громаді одна з найкращих систем фільтрації води у світі. В рамках співпраці трускавецькі фахівці відвідали Німеччину, а німецькі інженери та проектанти мали відрядження в Трускавець.

Маючи міжнародного партнера, Трускавець отримав право брати участь у іноземних грантових програмах. Відтак, управління розвитку міста подало заявку на програму NAKOPA, яка фінансується з коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

«Станом на сьогодні ми маємо підтвердження того, що наш проект отримав фінансування, – розповідає Наталія Скибак, начальник управління розвитку міста, – це 208 тис. 807 євро. Проект включає м’яку складову та інфраструктурний елемент. Під м’якою складовою розуміється ряд заходів розробка плану з вирішення ситуації, яка сьогодні є з водопостачанням. Також буде розроблено ПКД на подальші заходи, оскільки проект є довгостроковим і це лише його перша частина. За цим напрямком працюватимуть експерти, які здобудуть перемогу у тендері, їх контролюватимуть німецькі партнери. Щодо інфраструктурної частини, тут ми заклали заміну фільтрувальної системи та труб від резервного водосховища до насосної станції. Передбачено й встановлення нової насосної станції, яка буде менш енергозатратною».

Фінансування відбуватиметься за принципом 90/10, де основну частину витрат покриватиме грант, а 10% дофінансовуватиме місто. Реалізація проекту триватиме рік. На початку грудня до Трускавця прибуде німецький фахівець-проектант, який озвучить пропозиції, які напрацювала міська рада Ватлінгену саме для нашого міста.

«Ми не шукаємо партнерів навмання. Кожен наш крок є виваженим та дослідженим. Партнерство з німецькою землею відчинило для нас двері багатьох грантових програм. Трускавець виступає як надійний партнер. Це додає нам балів до перемоги. Реалізувавши проект із заміни фільтраційної системи, ми зможемо претендувати на фінансування більш вартісних ініціатив (у проекті NAKOPA максимум фінансування – 500 тис. євро), а місто отримає якісні фільтри, які будуть підібрані за показниками води саме з нашого водосховища», – резюмував Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Чемпіонат Європи з хортингу відгримів у європейському Трускавці

15-18 листопада в Трускавці пройшов третій чемпіонат Європи з хортингу. Курортне європейське місто на чотири дні зібрало 500 учасників з 15 країн. Тому, що молоде українське бойове мистецтво хортинг своїми простими правилами та видовищністю з кожним роком захоплює все більше спортсменів-універсалів, і географія держав, де відкриваються федерації хортингу, збільшується. Так, на чемпіонат Європи у Трускавець приїхали навіть представники Йорданії. Тож хортинг має реальні шанси стати олімпійським видом спорту.

Вже четвертий міжнародний турнір з хортингу відбувся на базі готельно-курортного комплексу «Карпати». На урочистому відкритті спортсменів, суддів, батьків, тренерів вітали засновник хортингу Едуард Єрьоменко, представник Міністерства молоді та спорту України Олег Карась, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Андрій Тур, голова організаційного комітету чемпіонату Європи, віце-президент Міжнародної федерації хортингу Віталій Плеханов та інші поважні гості. Та глядачі чекали видовищ. І всі спраглі феєричного спортивного дійства отримали бажане вже в перший змагальний день в розділі «Показовий виступ». Справді, тут спортсмени виклалися наповну та з допомогою світлових і вогняних спецефектів і музики зробили шоу достойне професійних турнірів з демонстрації володіння технікою бойових мистецтв.

В арсеналі спортсменів в розділі «Сутичка» не було жодних спецефектів, та боротьба була настільки запеклою, що сутички тривали і тримали глядачів до першої години ночі. Тому що тут ситуація то змінювалась щосекунди, і перевага в чотири бали перетворювалась на поразку від больового прийому, то сутичка тягнулася півгодини, бо ніхто не хотів ризикувати званням чемпіона Європи. А поєдинки в розділі «Двобій» просто змушували вболівальників худнути від переживань, такими драматичними були бої.

Та все буде хортинг, і перше загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи з хортингу виборола Україна! Принесли дві золоті медалі до скарбнички збірної країни-засновниці хортингу та стали чемпіонами Європи з хортингу представники команди «Галицькі Леви» Львівської обласної федерації хортингу Андрій Дубовий та Семен Фаль (тренер Денис Іваницький).

Свято відбулося і вдалося завдяки підтримці Трускавецької міської ради, керівника клініки відновного лікування «Еліта» Володимира Козявкіна, генерального директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира Білогана, голови наглядової ради Всесвітньої федерації хортингу Володимира Бови. А генеральний спонсор турніру – готельно-курортний комплекс «Карпати» (керівник – Лев Грицак).

Іра Циган

Михайло Цимбалюк у Дрогобичі: зустріч із пресою й участь у парткоференції

24 листопада до Дрогобича завітав голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. Спершу він зустрівся з місцевими журналістами, а згодом взяв участь у партійній конференції Дрогобицької районної організації ВО «Батьківщина», яка висунула кандидатів на вибори до Меденицької об’єднаної територіальної громади, що відбудуться 23 грудня ц.р.

Михайло Цимбалюк розповів журналістам про перебіг форуму «Новий курс країни», який пройшов напередодні у Києві. Темою форуму була соціальна тематика. Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко озвучила і довела розрахунками, що вартість газу українського видобутку для населення має становити 2094 грн. 61 коп. за тисячу кубометрів (а не 8550 грн. як зараз). Це разом із добуванням, транспортуванням, рентною платою, відрахуванням на розвиток галузі та рентабельності у 40%. Натомість зараз рентабельність «Нафтогазу» сягає 400%, а зарплата його голови – майже 1,8 млн. грн. на місяць!

У випадку перемоги на виборах Ю.Тимошенко планує відновити виплати за народження дитини у розмірі 50 тис. грн. – за першу, 100 тис. грн. – за другу, 150 тис. грн. – за третю і наступну дитину. За 5 років середню зарплату в Україні можна буде підняти до 1000 доларів (як зараз у Польщі), реально підвищити розмір пенсій, перейти до страхової медицини, допомогти молоді з відкриттям власної справи 3-відсотковими кредитами під конкретний бізнес-план, допомогти у розвитку фермерства, підтримати культуру й профтехосвіту, підвищити престижність вчительської професії і зарплату педагогам…

Відтак Михайло Цимбалюк відповів на запитання журналістів. Вони стосувалися процесу роздержавлення регіональних ЗМІ, його бачення утворення ОТГ на Дрогобиччині, майбутнього Борислава як колишнього центру нафтовидобутку та ін.

Після завершення зустрічі з журналістами у концертній залі районного Народного дому розпочалася партконференція «Батьківщини». Перед делегатами виступили Михайло Цимбалюк, голова районної організації ВО «Батьківщина» Микола Андріїв, депутат обласної ради Ярослав Качмарик.

І хоч партія не підтримує ідею адміністративно-територіальної реформи зі створенням ОТГ, називаючи її антиконституційною, все ж учасники конференції одностайно проголосували за список кандидатів у депутати від 26 виборчих округів Меденицької об’єднаної територіальної громади. На голову громади «Батьківщина» висунула кандидатуру Лесі Михайлівни Кушнір, яка коротко озвучила свою передвиборчу програму і пообіцяла втілити її у випадку перемоги.

Ярослав Грицик, газета «Галицька Зоря»Создан 26 ноя 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником