Трускавецький вісник № 164 (1722) від 4 грудня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 164 (1722) від 4 грудня 2018 р.

04.12.2018У номері: Рік з Патріархом; Зекономлена субсидія; Львівські прем’єри від Оксани Винницької; Про Трускавецьку ОТГ; У Трускавці проведено першість міста з бадмінтону; Інформує управління юстиції.

Короткі новини

У Трускавці відбулося засідання круглого столу

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю сьогодні, 4 грудня, у Трускавецькій міській філії Львівського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу. Участь в ньому взяли начальник Трускавецького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Каніна, директор Трускавецької міської філії Львівського обласного центру зайнятості Маргарита Роман, директор Трускавецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Оксана Костишин, директор Будинку учнівської творчості, член Президії МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця Василь Петранівський, представники громадських організацій інвалідів та роботодавці.

- У цей День ми приєднуємося до міжнародної ініціативи, бо, захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми полегшуємо їм життя. Інвалідність – це не вирок. І від кожного з нас залежить, як будуть почуватися ці люди в суспільстві, яке матимуть майбутнє, - зазначила Руслана Каніна. Керівник Трускавецького сервісного центру ознайомила присутніх із змінами у пенсійному законодавстві, проведення з 01 грудня поточного року перерахунку пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, умовами призначення різних видів пенсій, перспективою накопичувальної системи. Під час спілкування фахівець Фонду зосередила увагу присутніх на особливостях пенсійного законодавства щодо категорії людей з особливими потребами, ознайомив з процедурою реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та запровадження сервісу СМС-інформування.

Додаткова інформація: у м. Трускавець на обліку перебуває 5 884 одержувачів пенсії, з них по інвалідності 679. Середній розмір пенсійної виплати – 2 114,97 грн.

У Трускавці провели відкриту першість міста з бадмінтону

У Трускавецькому дитячо-юнацькому спортивному клубі «Спортовець» одними з основних завдань є залучення учнів міста до систематичних занять фізичною культурою і спортом з подальшою підготовкою спортсменів для участі у змаганнях різних рангів.

Для вирішення цих завдань у ДЮСК функціонують секції з волейболу, баскетболу, футболу, тенісу, плавання, боротьби та боксу.

З 1 вересня 2018 року у «Спортовці» відкрито секцію з бадмінтону (тренер ДЮСК Юрій Бєлов), вихованці якої 1 грудня 2018 р. вже взяли участь у своїх перших змаганнях – відеритій першості м. Трускавець з бадмінтону.

Змагання проводились в спортивних залах середньої загальноосвітньої школи №1 і носили особистий характер, проводились окремо серед юнаків і дівчат 9-11 років та серед чоловіків і жінок аматорського рівня підготовки. Всього у змаганнях взяли участь 42 чол. Також у турнірі брала участь команда бадмінтоністів з м. Мостиська.

Організатори заходу – відділ освіти та відділ молоді і спорту Трускавецької міської ради. Безпосереднім проведенням змагань займалася суддівська бригада дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець».

За результатами поєдинків серед дівчат 9-11 років у призерах дівчата з Мостиськ: І місце - Яксманицька Діана, ІІ місце – Якименко Юлія, ІІІ – Яксманицька Софія. У юнаків 9-11 років переможцем турніру став трускавчанин Семенюк Владислав, ІІ – Вінярський Дмитро (Мостиська), ІІІ – Кічун Олександр (Трускаввець).

Серед юнаків 11 років І та ІІ місця вибороли юні бадмінтоністи з Трускавця Касьяненко Ярослав та Черемісін Віктор, а Яксманицький Назар (Мостиська) посів ІІІ місце.

У дорослих призерами змагань серед чоловіків стали: І – Белов Юрій (Трускавець), ІІ – Яксманицький Юрій (Мостиська), ІІІ – Куц Володимир (Трускавець); серед жінок: І – Бєлова Оксана та ІІ – Кропивницька Іванна (Трускавець), ІІІ – Шльопа Діана (Мостиська).

У парному розряді серед чоловіків перемогу виборов дует із Трускавця – Куц Володимир та Габриш Олег, ІІ місце також у трускавчан – Калічак Роман та Кошельков Ігор, ІІІ – пара з Мостиська Врубель Володимир та Терлецький Орест. Серед жіночих пар призерами змагань стали: І – Шльопа Діана та Паскевич Діана (Мостиська), ІІ – Кропивницька Діана та Касьяненко Оля (Трускавець), ІІІ – Левчук Олена та Шибуняк Марія.

По завершенні заходу призери відкритої першості м. Трускавця були нагороджені грамотами та медалями, а всі учасники пам’ятними вимпелами.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

Рік з Патріархом

Рівно рік тому, сніжної недільної днини 3 грудня, у Трускавці урочисто було відкрито та посвячено пам`ятник Патріархові УГКЦ Йосифові Сліпому. Виготовлений за кошти меценатів Лева Грицака та Михайла Цимбалюка (обидва – члени партії «Батьківщина»), пам`ятник прикрасив місто-курорт зі сторони в`їзду з Дрогобича та Львова, тобто головної брами курорту. Встановлений на підвищенні вулиці Дрогобицької біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці та в безпосередньому сусідстві з могилою воїнів УПА, монумент сподвижникові віри, незламному борцеві за духовне відродження українського народу, багатолітньому в`язневі сталінських таборів Йосифові Сліпому став ще одним духовним символом Трускавця – міста, де пам`ятають своїх Героїв.

Та неділя рік тому була пам`ятною та урочистою. На відкриття пам’ятника прибули Митрополит Львівський Ігор Возняк, Владика Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, міський голова Андрій Кульчинський, депутати рад різних рівнів, десятки священиків, сотні вірних. В той же день в Палаці культури імені Шевченка пройшла урочиста святкова академія, під час якої про незламного ісповідника віри Йосифа Сліпого розповідали присутнім Владика Ярослав Приріз та доктор Олег Турій, проректор Українського Католицького Університету та директор Інституту історії Церкви УКУ.

І ось минув рік. Пам`ятник влився в краєвид, став своїм, звичним, рідним. Подібно як пам`ятник іншому Главі УГКЦ, Митрополитові Андреєві Шептицькому (меценат Лев Грицак), котрий знаходиться у Трускавці нижче церкви св. Миколая. Подібно як встановлена дещо пізніше статуя Христа-Спасителя на Гошівській горі (меценат Ігор Кісак) чи відновлена в 2010 р. фігура Матері Божої в курортному парку (меценат Лев Грицак). Подібно як храми міста – старі й нові, котрі підносять високо хрест на своїх банях чи шпилях, нагадуючи хто ми, чиї діти, якого роду і якої віри.

Кожен з цих видимих знаків – чи то храм, чи то пам`ятник, чи то фігура, чи простий хрест – має бути спонукою до застановлення і задуми. Людина не лише їсть, п`є, веселиться і так коротає своє життя, а й має розвиватися, в тому числі духовно. Приклад святих має заохочувати нас до святості, а вже кожен сам обирає, що є ближче для його суті – бути ісповідником віри, бути євангелістом та проповідником, бути монахом-відлюдником чи, можливо, служити своїми вміннями, працею фізичною та розумовою, відстоювати істину, бути прикладом для інших. До святості покликаний є кожен, хоча не всіх святих офіційно беатифікують та канонізують.

Предстоятелі УГКЦ Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий поки що не удостоєні офіційного титулу «святий», а навіть і «блаженний». Процедури винесення до слави вівтаря є складними та чітко прописаними, тож потребують чимало часу та зусиль. Але і українці, і інші народи світу знають, скільки добра було вчинено цими двома мужами Церкви. Рятування євреїв в умовах Голокосту, підтримка обдарованих дітей, зокрема сиріт, будівництво притулків для бездомних, лікарень, навчальних закладів, страждання за віру та ув’язнення – обидва мужі Церкви, обидва Предстоятелі УГКЦ всім своїм життям засвідчили відданість Христові та готовність слідувати Його Заповідям.

Дуже добре, що в Трускавці постали пам’ятники цим духовним лідерам. Але цього замало. Замало одних пам’ятників, котрі лише стоять. Ці пам’ятники повинні спонукати до детальнішого вивчення творчої спадщини Андрея Шептицького та Йосифа Сліпого, до бажання наслідувати їх у служінні Богові, людям, рідному народові. Біографія і одного, і другого Митрополита є не лише їх особистою історією, а й історією України – переслідуваної, ув`язненої, але непокореної, мужньої, вірної. І проходячи повз пам’ятник чи то Андрея Шептицького, чи то Йосифа Сліпого, варто поставити собі запитання: «А чи я достатньо роблю для моєї Церкви, мого народу, моєї держави»?

Андреєві Шептицькому та Йосифові Сліпому довелося жити в надзвичайно складних часах, коли український народ був позбавлений своєї державності. Спочатку в складі Австро-Угорщини, а далі в межах Польщі й СРСР з короткими періодами листопадового зриву 1918 р. та гітлерівської окупації 1941-1944 рр. Українська Греко-Католицька Церква була однією з найнадійніших опор українців, їхнім прихистком в ущемленнях, поневоленнях, стражданнях. Церква була чи не єдиною установою, де звучало рідне слово, де людина могла вихлюпнути перед Господом свою душу і отримати віру та надію, що все так не буде. Ні Шептицький, ні Сліпий не дожили до того дня, коли Україна проголосила незалежність, але своєю діяльністю вони наближали цей день, котрий мусів колись настати, і настав у серпні 1991-го.

Віхола насипала свою білу шапку на головний убір Верховного Архієпископа Йосифа Сліпого, потім весняне сонце своїми зайчиками пострибало по обличчі, злагіднивши посмішку церковного діяча. Жовте листя падало до ніг постаменту, кружляло в танці навколо металевої конструкції арки, чіплялося за гілки живоплоту. І тепер знову сніг, морозець, а нині – відлига. Рік часу пройшов з моменту, коли пам’ятник Патріархові Йосифові Сліпому прикрасив Трускавець.

Кожен народ хоче ознакувати територію чимось своїм. Угорці ставлять міфічного орла Турула там, куди йшла нога їхніх предків. Поляки чітко знають котре місто чи село дало їм того чи іншого письменника, композитора, державного діяча, і меморіальними таблицями чи в інший спосіб позначають дане місце. Так само чинять й інші народи, вкладаючи не лише в себе матеріально, але й інвестуючи в пам`ять, у символи, котрі розпізнає той, для кого знаки встановлюються.

Тож з цієї позиції 3 грудня 2017 року у Трускавці було встановлено не лише пам’ятник Патріархові Сліпому. Це було знакування, що тут, у Трускавці, знають і пам`ятають Великого Українця, духовного провідника, котрий говорив лаконічно, але як же промовисто: «Великого бажайте!» і «Будьмо собою!».

А зараз послухаймо хоча б частинку з того, чого навчав Йосиф Сліпий:

«Батьки, християнська родина – це основа здорового суспільства, народу, нації. Це запорука їх росту і сили! І тому заповідаю вам: Збережіть, а де її розхитано, - оновіть в українському народі справжню християнську родину як невгасаюче вогнище життя і здоров'я Церкви і народу! Християнська родина і рідна українська школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь! Отож, заповідую вам: Відроджуйте їх і рятуйте їх в Україні і в усіх країнах поселення нашого українського народу!

Навчіться, що все своє, рідне, треба любити. Любіть свій нарід, за нього постійно моліться, для нього працюйте, вчіться і жийте!

Народе мій, стань уже раз собою! Позбудься своєї вікової недуги сварів і чварів, вислуговування чужим. Отрясися од своїх вікових недостач, стань на свої ноти в Україні і на поселеннях, піднеси свою голову, випростуй свої рамена. Покажи свою силу і вдячність, бо, шануючи своє минуле, ти ростеш у своїй могутності і славі!»

Володимир Ключак

Хтів пан когось ошукати, та й сам ошукався

Три роки тому, а саме 30 грудня 2015 року, на «Трускавецькому віснику» появилася стаття «Великий Трускавець». В ній новий міський голова Трускавця Андрій Кульчинський вперше за два місяці від моменту обрання на посаду озвучив плани об`єднання Трускавця з сімома сусідніми селами (Станиля, Модричі, Доброгостів, Бистрий, Уличне, Орів та Зимівки).

У 2016 році ці плани були конкретизовані та неодноразово підтверджені. Відбулося ряд зустрічей, перемовин, круглих столів, і метою їх було напрацювати алгоритм створення Трускавецької ОТГ, котра була б самодостатньою, перспективною, процвітаючою.

Зараз завершується 2018 рік. Три роки, котрі пройшли від моменту озвучення плану створення «Великого Трускавця» – це втрачені роки та невикористані можливості.

У вищезгаданій статті були такі слова: «Добровільна реформа забуксувала і де-факто не відбулася. А був шанс реалізувати цей проект до виборів місцевих органів влади 2015 р. Потрібно було не заговорювати проблему, як це в Україні звикли робити, а більш жорстко підійти і провести адмінреформу у примусовому порядку».

Ці слова були сказані в грудні 2015 року, але їхня актуальність не втрачена і тепер. Україна виявилася розділеною на «Україну в ОТГ» та «Україну без ОТГ», на нову і стару України, що аж ніяк не сприяє порядку в державі та верховенства права. Одні території отримали значні кошти для ОТГ, а інші їх не бачили і не побачать. ОТГ навчилися жити по-новому (хай пробачить Порошенко використання його передвиборчого лозунгу), а решта міст, сіл та селищ продовжують жити в «країні рад».

Як не прикро, та найбільше вереску проти «Великого Трускавця» було саме у Трускавці, зі сторони тих політичних сил, котрі програли місцеві вибори 2015 року. І в групі Ігоря Кісака, і в групі Р. Козира через підконтрольні їм Інтернет-медіа всіляко нав’язувалася думка, що Трускавець – самодостатній курорт, котрому не треба ні з ким об’єднуватися, щоб не нести тягар зайвих видатків соціальної та бюджетної сфери. Якщо ж об`єднуватися, то тільки з Модричами та Станилею, але аж ніяк не з решта 5 селами.

Причина такої позиції окрім позірної «турботи про трускавецьку громаду» очевидна. Це боязнь програти вибори. Зрозуміло, що якби вибори до Трускавецької ОТГ проходили, для прикладу, в 2017 чи 2018 роках, то Андрій Кульчинський як головний промоутор «Великого Трускавця» не дав би жодного шансу на перемогу будь-якому іншому кандидату на пост мера, чи то пак голови ОТГ. А довибори в раду від навколишніх сіл не змінили б загального балансу в Трускавецькій міській раді, де більшість підтримує голову у всіх його починаннях.

Проте опоненти ідеї «Великого Трускавця» зіграли проти себе самих. Інакше кажучи, прорахувалися, і то конкретно. Найперше тому, що втратили шанс дострокових виборів міського голови, а відповідно і шанс показати себе людям, донести до виборців свої програми. По-друге, за цей час авторитет Андрія Кульчинського ще більше зміцнів, особливо на фоні мерів сусідніх міст Дрогобича та Стебника, котрі погрузли в кризах як свиня в багнюці. По-третє, адміністративно-територіальна реформа все одно відбудеться, і Трускавець буде центром великої (!) ОТГ, адже на Дрогобиччині згідно Перспективного плану не передбачено утворення жодної сільської ОТГ. Нагадаємо, що саме Модричі та Станиля найбільше виступали за сільські ОТГ, а підігравали їм в цьому в Дрогобицькій районній раді, переслідуючи власні меркантильні інтереси.

Політичні ігрища та свідоме затягування створення ОТГ на Дрогобиччині не принесло користі нікому – ні містам, ні селам, ні курортам, ні економіці, ні бюджетам. Виграла від цього тільки вузенька група чиновництва, котра звикла паразитувати, посідаючи при кожній владі якісь посади чи маючи «впливи». Дрогобиччина, яка й до того не була лідером, стала відвертим аутсайдером.

Нестворення жодного ОТГ на Дрогобиччині (винятком в 2018 р. стало хіба селище Меденичі) вдарило по селах, котрі втратили шанс отримати додаткові кошти на розвиток, як це мало місце в сусідніх Самбірщині чи Стрийщині. Курорт Східниця, для якого привідкрилися двері унікальної можливості формувати громаду та стати локомотивом розвитку майже всього гірського регіону Дрогобиччини, теж прирекли на «прив`язаність» до Борислава. Не зміг розправити крила і Стебник. А села біля Трускавця так і залишилися селами, залежними від ситуації на курорті, хоча могли і самі стати частиною цього курорту та брати активну участь в творенні його стратегії розвитку.

23 грудня ц.р. в новостворених ОТГ, у тому числі Меденицькій, відбудуться вибори. Після цього кожна громада отримає інфраструктурну субвенцію, суму якої розраховують, виходячи з обсягу території ОТГ і кількості населення. Зазвичай йдеться про кілька мільйонів гривень. Втім, ОТГ, які не утворилися у 2018-му, ці кошти, найімовірніше, вже втратили, зазначають у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування (керівник Галина Гречин). Про те, що Трускавець може втратити шанс «взяти» живі гроші, пані Гречин говорила у Трускавці на круглому столі ще в липні 2017 року (читай тут).

Навіть якщо об’єднання навколо Трускавця і відбулося б наступного року, то не відомо, чи ЦВК призначатиме вибори за рік до запланованих місцевих виборів 2020 року. Малоймовірно також, що вибори до ОТГ «приєднають» до президентських чи парламентських в 2019 році.

- Станом на сьогодні ці кошти вже втрачені. Тому що ми не знаємо, чи ця громада утвориться до 2020 року, а інфраструктурна субвенція на розвиток сільських територій закладена в законі про добровільне об’єднання. Тобто якщо буде прийняте рішення у 2020 році про утворення громад в адміністративному порядку, то ті громади, які утворяться, вже не будуть отримувати інфраструктурної субвенції, – пояснює Галина Гречин.

Наскільки ймовірним є запровадження у 2020 році примусового об’єднання територій, які п’ять років бойкотували децентралізацію? Заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зазначає: нині закон передбачає лише добровільне створення ОТГ. Втім, він впевнений, що цей принцип уже вичерпав себе.

- Якщо говорити про досвід інших країн, практика показує, що рано чи пізно добровільність спливає і ми бачимо успіх. Чому такі успіхи не поширити на територію всієї України. Через сильну громаду формується потенціал і області, і всієї країни. Тому, якщо говорити про державницьку позицію, звісно, рано чи пізно ми прийдемо до того, що принцип добровільності вичерпає себе, – каже Ростислав Замлинський.

Противники утворення ОТГ навколо Трускавця використовували всі можливості, аби не допустити об`єднання курорту з сусідніми селами. Вони вимагали додаткових громадських слухань, робили спроби аналізу безперспективності існування «Великого Трускавця», підігравали місцевим князькам в окремих селах району. Найдужче боротьба проти «Великого Трускавця» точилася в 2016-2017 роках, натомість цього року всі сторони притихли і майже не обговорювали тему Трускавецької ОТГ.

Андрій Кульчинський, очевидно, махнув рукою на об’єднавчий процес, зрозумівши, що краще йому спокійно докерувати першу каденцію, дочекатися результатів президентських та парламентських виборів, а вже потім діяти згідно обстановки. В його руках є козирі, котрих не мають його головні опоненти, а саме ініціатива створення Трускавецької ОТГ та публічне декларування цього процесу. В будь-якому випадку він може невдачі списати на інтриги опозиціонерів, зате успіхи будуть в його активі.

І Козир, і Кісак залишилися біля розбитого корита. Як не парадоксально, але отримали вони саме те, чого хотіли – утворення «Великого Трускавця» поки що не відбулося. Але тепер стає зрозуміло, що цим Трускавець тільки позбавив себе зайвих грошей і опинився в когорті тих, хто спізнився на учту. Села до міста-курорту приєднають і так, але тепер Трускавець змушений буде обходитися без додаткових державних коштів.

Якщо ж в Україні влада поміняється кардинально і адміністративно-територіальній реформі в теперішньому форматі скажуть «Стоп!», то й тоді Трускавець швидше програє, ніж виграє. Бо землі нам не додасться, проблем не відніметься, а винними в тому, що курорт упустив свій шанс на збільшення в розмірі та втратив можливості розвитку і розквіту, будуть явно ті, хто найбільше волав проти «Великого Трускавця».

І тоді почнеться новий виток політичних ігор, в якому анти-отегешники замість атакувати змушені будуть оборонятися. І пояснювати людям, що не вони ошукали самі себе та Трускавець, а просто так несприятливо склалися обставини. Та чи повірить їм трускавецька громада?

Володимир Ключак

Львівські прем’єри від Оксани Винницької

30 листопада. Львів. Обласної філармонія. Зал поступово наповнюється людьми. Другий дзвінок, і розумієш – рекорд Дрогобича подолано. Третій дзвінок, і організатори переконані, що майже аншлаг. Звук літака, і на сцені з’являється журналіст та ведуча Катерина Воронова (Івано-Франківськ) у звичному образі стюардеси…

 Саме так у Львові розпочалася презентація другого сольного альбому співачки Оксани Винницької під назвою «Крила». Вечірній Львів уже давав підстави сподіватися на особливість цієї події, проте по завершенні презентації стало очевидним, що усі очікування перевершено.

Та трохи передісторії. 7 жовтня 2018 року першими почути абсолютно новий авторським альбом нашої землячки Оксани Винницької мали можливість мешканці та гості Дрогобича. Тоді у Львівському обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбулась презентація цієї збірки у форматі шоу-програми з однойменною назвою «Крила». Проте тоді ніхто не сподівався, що цей концерт стане потужною репетицією до здійснення давньої мрії Оксани, а саме презентувати свої пісні в самісінькому музичному серці Львова – обласній філармонії. І мрія врешті здійснилася.

До останнього були побоювання, що, можливо, львівський слухач балуваний і у великій мірі через погодні умови проігнорує цей захід. Проте уже після першого дзвінка побоювання почали розвіюватися. А далі уже звично: аеропорт, стюардеса і, врешті, перша пісня у виконанні Оксани Винницької.

Та Львів не був би Львовом, якби не притримав декілька сюрпризів на цей вечір. Перший сюрприз – гості, які прийшли привітати Оксану. І серед них сам голова Львівської обласної державної адміністрації пан Олег Синютка, який окрім теплих слів та вражень вручив співачці Подяку від львівської обласної державної адміністрації за популяризацію української пісні. Також привітати Оксану прийшли представники міської влади: Оксана Стельмах від імені управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради та міського голови Львова Андрія Садового вручила Оксані вітальний подарунок.

Проте приємні моменти на цьому не завершились. Наступним сюрпризом стали виконавці, котрі прийшли підтримати Оксану. І якщо виступ Я-Река уже не можна вважати сюрпризом, то поява барда Віктора Пашника та Заслуженого артиста України Андрія Заліска стали повною несподіванкою навіть для організаторів шоу. Їхній виступ додав суттєвого львівського колориту програмі. Ну і звично головну скрипку у цей вечір відігравала головна героїня. У її виконанні та в супроводі шоу-балету «Мадрін» прозвучали як пісні з нового альбому, так і візитівка «Любім того, хто поряд є».

Як зазначила ведуча Катерина Воронова, у цей вечір публіка у залі була особливою. Її активна підтримка відчувалася після кожної пісні і після кожної репліки. Також вдалося поспілкуватися з глядачами. «У залі, мабуть, не залишилося жодного байдужого до ліричних пісень Оксани, – розповідає глядачка Зоряна, котра з батьками прийшла на концерт. - У багатьох моментах на очах виступали сльози, оскільки тексти пісень діймали за живе». Тому не дивно, що у цей вечір було подаровано просто море квітів. Оксана Винницька також відчуваючи таку теплу підтримку, не скупилася на компліменти та враження. Вона вкотре подякувала усім, хто допоміг втілити задумане. Було згадано і художника та дизайнера альбому дрогобичанина Василя Лялюка, усіх рідних та друзів, які займалися організаційними питаннями, ну і звісно велика подяка була адресована слухачам. Під завершення концерту Оксана закликала їх вірити у мрії, адже її одна з найзаповітніших мрій виступити з сольною програмою у Львові у філармонії нарешті стала реальністю.

Концерт через велику кількість охочих привітати Оксану тривав на пів години довше. Та незважаючи на пізній час зал до останнього не збирався розходитись. Як зазначає Оксана Винницька, такий теплий прийом був і для неї несподіванкою, що беззаперечно стимулює її як співачку до розвитку. І ще не прозвучала остання композиція презентації, як Оксана уже готова до нових проектів та звершень, адже Львів таки визнав, що Дрогобиччина перебуває у музичному тренді.

На фото: 1) концертні моменти: на сцені Оксана Винницька та ведуча Катерина Воронова, 2) усе завершено: Оксана Винницька та Я-Рек, 3) в кулуарах презентації: Андрій Заліско, Оксана Винницька та Я-Рек.

Майкл Річчі

Той випадок, коли суд – вирішення проблеми!

04.07.2018 року до Дрогобицького міського відділу ДРАЦС звернулися гр. І. та гр. В. щодо реєстрації народження їхньої дитини. Однак при перевірці документів спеціалістом відділу було виявлено, що заявниця перебуває у зареєстрованому шлюбі з іншим чоловіком. У зв’язку з вищенаведеним гр. В. не може бути записаний батьком її дитини.

Працівниками Дрогобицького міського відділу ДРАЦС було запропоновано заявникам провести реєстрацію народження дитини відповідно до ст. 126 Сімейного кодексу України.

Пам`ятка: походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Однак для цього необхідно було залучити чоловіка гр. І., який не бажав приходити до відділу ДРАЦС. У зв’язку з вищенаведеним державну реєстрацію народження було проведено відповідно до ст. 133 Сімейного кодексу України та записано батьком дитини офіційного чоловіка, з яким громадянка перебувала у шлюбі.

Пам`ятка: якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік – батьком дитини.

Після цього працівниками Дрогобицького міського відділу ДРАЦС було надано заявникам юридичну допомогу у підготовці позовної заяви про оспорювання батьківства у судовому порядку.

27.09.2018 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області винесено рішення про виключення запису як батька з актового запису про народження дитини та про визнання батьківства, яке вступило в законну силу 12.10.2018 року.

03.11.2018 року заявники звернулися Дрогобицького міського відділу ДРАЦС із заявою про виконання вищевказаного рішення суду, після чого внесено зміни до актового запису про народження та видано свідоцтво про народження, де вказано гр. В. батьком дитини.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Поїхати з дитиною за кордон легко!

Тарас Грень, очільник Львівської юстиції, нагадав про те, що часто діти є засобом маніпуляції між розлученими батьками. Тому важливо знати про ті випадки, передбачені Законом, коли не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон.

Отже, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні та побаченнях з дитиною: така дитина може виїхати за кордон на термін до 1-го місяця. Що необхідно:

- якщо відомо про місце проживання другого з батьків, написати йому рекомендованого листа про державу-прямування та мету та тривалість поїздки;

- на кордоні пред`явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Пам`ятка: повернутись в Україну з дитиною потрібно в строк до 1 місяця з дати виїзду. За умисне порушення строків перебування з дитиною за кордоном передбачені штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою, то можна виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника. Що необхідно:

- отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;

- на кордоні пред`явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці або понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Тарас Грень наголосив, що ці правила стосуються виїзду із дитиною за кордон з метою лікування, навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинку.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Прийшла субсидія. Як сплачувати свій обов’язковий платіж?

Як і в минулих опалювальних сезонах зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму газу, води чи електроенергії.

До прикладу, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 грн. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 грн. Але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість – 92,26 грн. У наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.

Або ж у листопаді обов’язковий платіж становить 1 000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, до прикладу у грудні-січні. При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.

Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує чинне законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).

У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування – органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Против провокатора Владимира Евсеева нужно возбудить уголовное дело!

Генеральному прокурору Азербайджана

Закиру Гаралову

от председателя

Международного Альянса «Азербайджан-Украина»

Эльмара Мамедова

Обращение

Прошу Вас возбудить уголовное дело по факту высказываний заместителя директора Института стран СНГ Владимира Евсеева, который призывает к войне и заявляет «бить по Баку «Искандерами».

В эфире армянского телевидения NewsamChannel Владимир Евсеев заявил: «В настоящее время в зоне Нагорного Карабаха военная обстановка неблагоприятна для армий Арцаха и Республики Армения. Неблагоприятность заключается в том, что в количественном отношении Вооруженные силы Азербайджана имеют превосходство. В частности это проявляется по количеству бронетанковой техники, артиллерии и значительного превосходства в авиации. Однако важно не только количественное превосходство, но и наличие качественного превосходства. Именно это послужило одной из причин того, что в апреле 2016 года мы имели вооруженный конфликт, в ходе которого было значительное количество жертв с обеих сторон. Более того, впервые с 1994 года имел факт потери некоторой части территории, которая раньше входила в зону безопасности Нагорно-Карабахской Республики. В ходе этого инцидента, хочу напомнить, имел факт обстрела населенных пунктов Нагорно-Карабахской Республики с помощью реактивно-залпового огня типа «Град». В прошлом году качественное превосходство Вооруженных сил Азербайджанской Республики удалось ликвидировать путем поставки современных вооружений из Российской Федерации. В частности, поставка оперативно-тактического комплекса «Искандер» позволила поставить вопрос о возможности нанесения ответного ракетного удара по городу Баку, что является серьезным сдерживающим фактором для азербайджанской стороны».

Полностью выступление Владимира Евсеева можно посмотреть на армянском телевидении в Интернете под названием «Ադրբեջանն «Իսկանդերին» պատասխան չունի. ռուս փորձագետ» (ЮТюб, ссылка:

Мы считаем, что это открытый призыв к агрессии против Азербайджана.  Поэтому предлагаем возбудить уголовное дело против провокатора В. Евсеева и объявить его персоной нон грата в Республике Азербайджан.

Эльмар Мамедов, председатель Международного Альянса «Азербайджан-Украина»Создан 04 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником