Трускавецький вісник № 169 (1727) від 12 грудня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 169 (1727) від 12 грудня 2018 р.

12.12.2018У номері: Неомарксизм, або Подорож у безодню; Як сприйме громада готову Стратегію розвитку; Екологічні проблеми Борислава обговорили на міжнародному рівні; Короткі новини.

Короткі новини

Музей Біласа запрошує на відкриття виставки живопису

У суботу, 15 грудня, в Художньому музеї Михайла Біласа у Трускавці відбудеться відкриття виставки живопису «Пленерні враження» митців Левка Микитича та Олександра Ніколаєвського. Початок заходу – о 16.00.

На співробітництво територіальних громад в обласному бюджеті заклали більше п’яти мільйонів

З ініціативи Львівського ЦРМС у 2019 році на Львівщині вперше буде реалізована програма «Підтримки співробітництва територіальних громад» на суму 5,2 млн грн.

Над розробкою програми спільно працювали експерти Львівського ЦРМС, громадської організації “Європейський діалог”, Асоціації місцевих рад “Ради Львівщини” , працівники департаменту економічної політики Львівської ОДА та відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги Львівської обласної ради.

За словами директора Львівського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Галини Гречин, громади Львівської області наразі доволі слабо користуються інструментом міжмуніципального співробітництва. «Порівнюючи активність нашої області з іншими, хотілося активізувати наші громади до співпраці, а завдяки прийнятій програмі ми отримали серйозний аргумент у вигляді фінансового ресурсу із обласного бюджету. Сподіваємося, що ця можливість стане хорошим стимулом», - додала Галина Гречин.

Основним елементом Програми є Конкурс спільних проектів територіальних громад, який відбуватиметься на умовах співфінансування (не менше 50% - кошти заявників). Максимальна сума дофінансування з обласного бюджету - 1 500 тис. грн. Оцінка проектів здійснюватиметься Експертною комісією.

Власна інформація

Ваше право знати

В умовах національно-культурного відродження України, створення і розбудови правової держави та громадянського суспільства, важливим є формування вищого рівня правосвідомості та правової культури населення, знання своїх прав і чинного законодавства.

З метою захисту прав людини і забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, в Україні була впроваджена мережа безоплатної правової допомоги. В рамках тижня права 11 грудня в центральній міській бібліотеці відбувся бібліомікс "Ваше право знати". Бібліотекар абонементу Ірина Цимбаляк розповіла присутнім про соціальну та правову турботу держави. Головний спеціаліст Бюро правової допомоги Софія Габрівська надала присутнім правову інформацію щодо оформлення спадщини, юридичні консультації та роз'яснення з правових питань. Також були переглянуті відеоролики по даній темі.

В рамках заходу була організована книжкова виставка «Права громадян – турбота держави», яка інформувала про світ правових відносин. На завершення заходу кожен отримав буклет «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник».

Підготувала Ольга Зикіна, бібліотекар абонементу Трускавецької ЦБС

До теми. Головною темою стали права громадян у сфері відчуження майна

В рамках Всеукраїнського тижня права 11 грудня 2018 року в центральній міській бібліотеці м. Трускавець відбувся цікавий правопросвітницький захід у формі лекції-дискусії. Захід організували працівники бібліотеки спільно із головним спеціалістом Трускавецького бюро правової допомоги Софією Габрівською.

Серед присутніх були особи з інвалідністю, а також активні пересічні мешканці міста. У зв’язку із підвищеним інтересом, тема заходу була присвячена правам громадян у сфері відчуження майна. Говорили про особливості договорів купівлі-продажу нерухомого майна, договору дарування, договору довічного утримання, а також спадкування за законом та за заповітом.

Окрім цього, фахівець бюро правової допомоги здійснила наповнення новою правовою літературою книжкову виставку «Іменем закону», яка знаходиться в стінах бібліотеки.

Вл. інф.

В Дрогобичі поліцейські викрили зловмисників, причетних до пограбування пенсіонерки

В Дрогобицький відділ поліції звернулася за допомогою 59-річна місцева мешканка. Жінка повідомила, що 26 жовтня близько 22.15 на вулиці Княгині Ольги невідомі особи відібрали у неї сумку, в якій знаходились документи, грошові кошти, банківські картки та мобільний телефон.

Як встановили правоохоронці, до скоєння пограбування причетні двоє юнаків віком 15 та 20 років, жителі одного із сіл району. Відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.186 Кримінального кодексу України (грабіж). Статтею передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Неомарксизм, або Подорож у безодню

Для початку хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень. Аналогічні заяви підтримали більшість депутатів з 11 обласних та понад півсотні міських та районних рад. Впевнений, що з цією позицією можуть солідаризуватися всі представницькі органи місцевого самоврядування нашої країни.

Водночас мене, м’яко кажучи, здивувала позиція урядової уповноваженої з питань гендерної політики, яка звернулася до Служби безпеки України з вимогою знайти і покарати ініціаторів рішень місцевих рад на захист сімейних цінностей.

Дуже сподіваюся, що неадекватну агресивну позицію урядової уповноваженої не поділяють більшість членів Кабінету Міністрів України.

Щоб знайти прихильників і захисників сімейних цінностей, гендерним активістам не варто турбувати контррозвідку. Адже це мільйони українців, що готові віддати життя за Україну, за свою родину, за своїх дітей і онуків. Навряд чи знайдеться така репресивна машина, що здатна зупинити всіх, хто збирається захищати свої сім’ї і дітей від бруду.

Може, урядова уповноважена не збирається починати з масових репресій, а має бажання, для початку, щоб спецслужби покарали лише ініціаторів цих заяв? Так, щоб знали своє місце, та не сміли більше й рота розтуляти. Але тоді потрібно кинути за грати всіх членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, а це не лише лідери провідних християнських конфесій, а й керівники мусульманських та іудейських громад України. З точки зору ЛГБТ, вони вчинили страшний “злочин”, одноголосно проголосувавши звернення до Верховної Ради не допустити ратифікації Стамбульської конвенції з емоційно привабливою назвою щодо захисту жінок, яка за змістом стала маніфестом гендерної ідеології.

Але я маю сумнів, що офіцери СБУ почнуть переслідувати громадян, яких урядова уповноважена та гендерний актив, що з гарним апетитом з’їдає мільйонні гранти, визначили як “злочинців”.

По-перше, у українських контррозвідників зовсім інші пріоритетні завдання, які продиктовані необхідністю захисту безпеки країни, а по-друге, у них також є сім’ї і діти, яких вони захищають, зокрема, і на фронті разом з військовими Збройних Сил, Нацгвардії, і всіма патріотами України.

Що ще привертає увагу в заяві урядової уповноваженої з питань гендерної політики, окрім вимог до силовиків розібратись з інакомислячими, - це звинувачення незгодних з їх ідеологією у бажанні повернення до СРСР, підтримці “русского мира”, і навіть у підриві національної безпеки.

Якщо говорити про національну безпеку, то одна з реальних загроз для нашої країни – катастрофічне скорочення населення. Захисники традиційних сімейних цінностей, на відміну від організаторів гей-парадів, намагаються протистояти цій загрозі. Міцна повноцінна сім’я, що здатна народити, захистити та виховати дітей, сьогодні один із найважливіших факторів національної безпеки.

Звинувачення в “совковості”, в підтримці “русского мира” івано-франківських! рівненських! чернівецьких! та депутатів багатьох інших місцевих рад – брудна спроба зганьбити і відібрати в українців їх історичне коріння – традиційну сім’ю, християнську віру, патріотизм та відповідальність, приписуючи ці невід’ємні якості нашої нації апологетам “русского мира”.

“Русский мир” не має нічого спільного з християнською вірою, сімейними цінностями і патріотизмом. Він базується на цинічній брехні, агресії і жорстокості, рабській покірності, і на тотальному пропагандистському зомбуванні мас. Всі інші атрибути служать лише для маскування його хижого оскалу.

Як випливає з заяви урядової уповноваженої, а також з аналогічних виступів гендерних і ЛГБТ-активістів, - брехня, агресивність, несприйняття християнського світогляду, традиційних сімейних цінностей, безапеляційне нав’язування власних ідеологічних штампів і пропаганда аморальності, - все це споріднює їх з “русским миром”, не завжди за формою, але завжди за змістом.

Фактично під прикриттям правильних слів про права людини, толерантність, захист жінок від насилля і т.п., суспільству нав’язується ідеологія неомарксизму.

Марксизм став ідеологічним фундаментом режимів багатьох країн, призвів до величезних кривавих жертв та трагедій ХХ століття. Здавалося б, він відкинутий на задвірки історії. Але ні, ця ідеологія починає повертатися в новій якості. І знову знайомий “привид бродить по Європі” та багатьох державах світу. Схематична сутність марксизму, модифікованого в різних ліворадикальних доктринах (ленінізм, троцькізм, сталінізм, маоїзм, ідеї Пол Пота і Чучхе тощо) – це боротьба за права “пригноблених” шляхом придушення “гнобителів”.

Наприкінці ХІХ і у ХХ столітті в ролі пригноблених, в залежності від ситуації і поставлених завдань, виступали: пролетаріат, безземельне зубожіле селянство, і навіть цілі народи.

Здобувши владу, політичні маніпулятори від імені “пригноблених” починали придушувати “гнобителів”, ухвалюючи необхідні їм для обґрунтування агресії закони, змінюючи конституції.

За відпрацьованою технологією проводилася активна пропагандистська робота, ну, і улюблена тема марксистів – пропагандистські паради, а як же ж без них. Необхідно, щоб всі відчували свою причетність і залученість.

У сучасних умовах неомарксизм пропонує суспільству боротьбу за права нових «пригноблених», призначаючи на їх роль емансипованих жінок, гомосексуалістів, лесбійок, трансгендерів тощо.

Ці ідеологічні кліше стають частиною програмних засад багатьох політичних партій і громадських організацій. Але вони не обмежуються реалізацією своїх ідеологічних доктрин в межах власних держав. Інтернаціоналізм, нав’язування своїх ідей іншим країнам - одна з головних ознак всіх модифікацій тогочасного та сучасного марксизму.

Для реалізації політичних задач і нав’язування суспільству ідеологічних “аксіом” і “штампів” традиційно використовується вбивання особливого статусу “пригноблених” в закони і Конституцію. Величезні ресурси вкладаються в пропаганду і вербування апологетів “нових ідей”. Дуже важливо для них почати промивати мізки з дитинства, нав’язуючи дитячим душам безальтернативність їх доктрин та потворне сприйняття себе і світу. Тому і лізуть до шкіл, виправляючи шкільні програми, створюють у вузах кафедри і лабораторії з видуманих предметів “гендерних досліджень”.

Нічого нового. Повна аналогія з нашим комуністичним минулим. Старші ще, мабуть, пам’ятають конвеєр з промивання мізків, що починався з дитячого садочку. Потім обробка в школі, університеті… Згадайте псевдонауковців з науковими ступенями на кафедрах “Наукового комунізму” або “Марксистсько-ленінської філософії”...

Змінивши Конституцію і закони, не забувши прописати кримінальну відповідальність для нових “гнобителів”, що прийшли на зміну буржуазії та землевласникам, можна переходити і до їх придушення.

Кого готують неомарксистські ідеологи на роль ворогів прогресивного людства? Тих, хто не згоден, що традиційні сімейні цінності – це стереотип, що відмирає, хто не згоден, що пропаганда гомосексуалізму – це благо для виховання дітей. Ну і, звичайно, насамперед, це релігійні діячі і просто щирі віряни, які називають збочення гріхом.

У чому повністю повторює неомарксизм своїх бородатих попередників, - це в ненависті до християнства, в нав’язливих спробах дискредитувати, принизити, зруйнувати церкву, або добитись її деградації. Адже Біблію не перепишеш, а в ній сказано, що Господь ну дуже не толерантно ставиться до збочень. Вона говорить, що створивши людину за своїм образом і подобою, Бог створив лише чоловіка і жінку – лише дві статі, а не сотню гендерів.

Я не перебільшую, у багатьох країнах ці тенденції вже стають реальністю. А починалось все це з “невинної” підміни в національному законодавстві Богом даної людям статі – чоловічої і жіночої, на “гендер” з неймовірною кількістю варіацій (андрогендери, бігендери, трансгендери…). Після цього вже достатньо логічно рівність статей підмінюється гендерною рівністю. Ну куди ж без “рівності”, і ось, будь ласка, відхилення, збочення і банальна неадекватність захищається законом і стає суспільною нормою.

Залишається ще внести деякі поправки до законодавства стосовно укладення шлюбів, усиновлення дітей, ну, і, звичайно, посилення кримінального переслідування незгодних… і ось, будь ласка, маєте “толерантне” суспільство, де немає місця носіям таких “стереотипів”, як віра, мораль, любов.

Багато наших чиновників для демонстрації європейськості люблять додати до своїх виступів тези про гендерну рівність або гендерну ідентичність. А можна ще якусь постанову прийняти “про антидискримінаційні заходи”... адже не шкода. Це набагато легше, ніж підняти економіку або реально боротися з корупцією. Тільки наша країна, як жодна інша, відчула на собі соціальні експерименти ідеологів марксизму і його різноманітних модифікацій. Може, вже досить експериментів?

Невже хтось хоче звернутися до своєї дитини: “Синку!” А у відповідь почути: “Я тобі не син, я поліморфний гендер-флюїд…”

Конституція і законодавство України надає рівні права для всіх громадян нашої країни, незалежно від їх статі, національності, віросповідання чи особливостей приватного життя. Але українська Конституція та закони не надають особливого статусу жодній соціальній групі, і жодних переваг для будь-якої ідеології, не дозволяючи використовувати для її просування державні інституції, тим більше, переслідувати тих, хто її не сприймає. І гендерна неомарксистська ідеологія не повинна бути виключенням!

Я не маю права судити тих, хто відносить себе до ЛГБТ-спільноти. Господь – суддя. Ніхто не може втручатися в приватне життя людей, або обмежувати гарантовані їм Конституцією права. Але і ніхто не має права вимагати для себе особливого ставлення, тим більше закріплюючи його в законодавстві, нав’язувати суспільству свій спосіб життя, руйнувати суспільну мораль та традиційні цінності нашої нації.

Мої колеги переконували мене не друкувати цей матеріал. Нібито писати високопосадовцям на цю тему – моветон. Та й для політичної кар’єри це досить проблематично, адже багато послів провідних країн-партнерів хвацько марширували в Києві на останньому прайді (гей-параді), розмахуючи райдужними прапорцями. У цій темі задіяні величезні політичні, фінансові і інформаційні ресурси. Можуть в одну мить у ЗМІ зробити з тебе ретрограда, гальмо реформ, корупціонера, врешті-решт.

Але ситуація в світі змінюється достатньо динамічно, і багато політиків і громадських діячів починають розуміти життєву важливість відродження духовного, євангельського фундаменту, на якому свого часу була побудована велич провідних демократичних країн.

Не всі в Україні знають, що перемогу президенту Трампу в США забезпечили мільйони протестантів-християн. Адже він обіцяв не лише створити нові робочі місця, а й повернути до шкіл Біблію, зупинити неомарксистський атеїстичний наступ на справжні цінності. Впевнений, якщо Трамп виконає обіцяне, його оберуть і на другий термін.

Те, що ми називаємо моральним імперативом, по суті є Закон Божий. І ті, хто присвоюють собі право змінювати його на догоду своїм інстинктам і порокам, перетворюючи суспільство на сукупність осіб без статі, без моралі, наближають описаний в Біблії Армагеддон. Бо як тільки люди втратять свою сутність, Богом дану ідентичність, перестануть бути мужніми чоловіками і ніжними турботливими дружинами, втратять здатність любити, дарувати життя, ростити дітей, творити добро, людству прийде кінець. І цей сумний фінал буде повний болю і страждань.

Моторошно. Згоден. Запитаєте: “Що робити?”. Для початку відновити в національному законодавстві використання терміну “стать” замість штучно внесеного терміну “гендер”, та домогтися реалізації вимог, що містяться в зверненні Івано-Франківської, Рівенської, Чернівецької, Запорізької, Полтавської, Сумської, Одеської, Херсонської, Черкаської, Житомирської, Київської, і багатьох інших рад.

Олександр Турчинов

Як сприйме громада готову Стратегію розвитку?

Невдовзі у Трускавці відбудеться затвердження Стратегії розвитку Трускавецької громади, над створенням якої працювали майже півроку небайдужі трускавчани. Опікувалися її створенням спеціалісти зі Львова Олександр Волошинський та Олександр Софій та представники німецької громади Земля Ватлінген. І саме Німеччина має профінансувати увесь процес розроблення стратегічного плану для Трускавця.

На початку роботи фахівці з написання Стратегії та координатори чітко окреслили етапи роботи громади, яка на першому етапі передбачала збір, обробку, представлення та інтерпретацію даних. Другий етап – робота в групах з фахівцями, підприємцями та громадськістю над баченням майбутнього, SWOT, визначення стратегічних й операційних цілей та завдань. Третім етапом має стати власне впровадження Стратегії.

 За час роботи над Стратегією розвитку вдалося провести ряд робочих засідань, формат і мета яких щоразу змінювалися. Від збору інформації та її аналізу фахівці перейшли до роботи над конкретними проектами та розробкою планів. Щоправда, займатися пошуком проблем ідей та написанням планів повинні були самі трускавчани, представники сіл майбутньої громади, громадські активісти та місцеві депутати. Як тут не згадати перші зустрічі, на які ще приходили представники громадськості, готельєри, ресторатори, підприємці, представники різних галузей: культури, освіти, медицини, депутати та члени виконавчого комітету, керівники управлінь та відділів Трускавецької міської ради, журналісти та керівництво міста, представники сіл, які в майбутньому увійдуть до ОТГ. А от коли настав час закотити рукави та долучитися до цієї роботи, охочих стало в рази менше.

 У світлі останніх подій якось воно зовсім не дивно, що нині на адресу організаторів звучать звинувачення у повній відсутності інклюзивності процесу створення Стратегії розвитку Трускавецького субрегіону (залучення широкого кола громадськості та представників бізнесу), оскільки учасниками всіх стратегічних сесій, у переважній більшості, були працівники ТМР. Зі слів частини учасників цього процесу, участь громади і бізнесу не стимулювалась і була майже нівельована. Можливо, ці слова і мають певний сенс, адже останні засідання відвідало від сили 10-15 осіб, більшість з яких були представниками управлінь та відділів міської ради. І це не зважаючи на те, що організатори кожного разу запрошували трускавчан до співпраці, бо, як вони пояснили з самого початку, розробка Стратегії – довготривалий процес і потребує волонтерства та активності громади. І як годиться наша громада на чолі з депутатським корпусом була активною рівно до тих пір, допоки тривав збір та обробка інформації, а засідання мали характер дебатів. Як тільки процес перейшов русло індивідуальної роботи та створення окремих пропозицій – активістів різко поменшало. Усі ці речі неприємні, але дуже характерні для наших громадян, адже вони не поспішають вирішувати долю на громадських слуханнях, так як не поспішають позбуватися демагогів та посіпак серед представників громади.

Фахівці та організатори мали можливість спостерігати як від засідання до засідання кудись зникали крикуни та демагоги, а згодом поменшало і самих активістів. З цілого депутатського корпусу (24 депутати) засідання відвідувало лише декілька (!!!). До речі, останні, по совісті, мали б відвідувати усі засідання, адже більшість з наших обранців є не просто представниками громади, а ще, у більшості своїй, мають власний бізнес чи є керівниками оздоровниць. Тобто вони мали б узяти активну участь у створенні важливого для майбутнього розвитку міста документа. Натомість сьогодні ці люди, яких, судячи з їх «активності», абсолютно не цікавить розвиток міста, будуть вирішувати долю створеної без їхньої участі Стратегії?!

Судячи з побаченого за ці півроку можна зробити невтішні висновки – трускавецька громада на чолі з її обранцями виявилася не готовою до вирішення подібних завдань. Вона повела себе як інертний підліток, що звик споживати і не звик нести відповідальності. В черговий раз з’ясувалося, що цей морально не визрілий, інфантильний і водночас меркантильний суб’єкт реагує лише на подразники, які стосуються особисто його. Створювати належні умови на майбутнє, планувати, а тим більше робити це на волонтерських засадах – не входило в особисті плани ні наших громадян, ні їх поважних представників у раді, а тому стратегію розробляли або найзатятіші та амбіційні активісти, або ті, хто має чисто професійний інтерес до розробки Стратегії. Решта громади виявилася, на жаль, просто інертними споживачами результату.

 Однак вже завтра на черговому сесійному засіданні начальник управління розвитку курорту Наталія Скибак має представити проект створеної Стратегії. Зі слів очільниці управління, вона вклала в цей проект частинку своєї душі і не хотіла б бачити, що стратегічний план розвитку міста припадає пилом на полиці. Бо, можливо, він не є абсолютно досконалим чи ідеально збалансованим, як стверджують деякі учасники процесу, але він має реальне підґрунтя до виконання і в дійсності має запустити потужний процес розвитку та розбудови не тільки нашого міста але й майбутньої ОТГ. Не виключено, що очільниця управління розвитку вислухає на свою адресу чимало звинувачень у непрозорості процесу, заангажованості проекту і так далі. Однак, як правило, звинувачуватимуть ті, хто ніяким чином до нього не долучився. Але більше за все волатиме той, хто точно знає, як правильно щось створювати… але жодного разу ніколи, нічого не створив!

Галина Носова

Екологічні проблеми Борислава обговорили на міжнародному рівні

У вівторок, 11 грудня, в Бориславському Палаці культури відбулася панельна дискусія на тему вирішення екологічних проблем нашого міста внаслідок тривалого нафтовидобутку із залученням міжнародного досвіду і технологій за участі представників влади, нафтопереробної промисловості, іноземного підприємства у сфері боротьби із забрудненнями навколишнього середовища та посольства Фінляндії в Україні.

Захід було організовано за ініціативи компанії «Lamor Corporation AB», яка займається розробкою рішень з ліквідації забруднень навколишнього середовища. Головний офіс фірми знаходиться у Фінляндії і за 40 років свого існування компанія розширила свою мережу на 92 країни і є авторитетним лідером у своїй сфері. Як зауважив співзасновник ТОВ «Ламор Україна» Бруно Лете, компанія охоче допоможе Бориславу, адже ініціатива фірми виявилась небайдужою самим мешканцям міста і отримала потужну підтримку від влади.

Панельна дискусія відбувалась за участі міського голови Борислава Ігоря Яворського, Народного депутата України Олега Березюка, заступника посла Фінляндії в України Марії Агрен, співзасновників ТОВ «Ламор Україна» Бруно Лете і Михайла Бондаренка, заступника директора ТОВ «Ламор Юкрейн» Назара Бурбана, директора з досліджень і розробок Lamor AB Маркуса Ніштедта, виконавчого директора, віце-президента з видобутку та переробки ПАТ «Укрнафта» Маврикія Калугіна, виконавчого віце-президента з соціального та екологічного розвитку ПАТ «Укрнафта» Романа Ільтьо, директора Бізнес-підрозділу «Захід» ПАТ «Укрнафта» Олега Мальчика, менеджера Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яни Луцишин.

На початку зустрічі присутніх привітав міський голова Ігор Яворський, котрий подякував усім, хто прийшов на дискусію, адже це є виявом власної відповідальності за майбутнє рідного міста. «Проблема тривалого нафтовидобутку на території Борислава зібрала нас сьогодні, щоб знайти вирішення, яке допоможе місту, – говорить Ігор Романович. – Зараз настав час вживати конкретних заходів для вирішення даної проблематики. Водночас склалась і унікальна можливість, коли мешканці міста теж готові допомогти. Сьогодні бориславське родовище вважається виснаженим внаслідок тривалого нафтовидобутку. Тому сучасний промисел потрібно розглядати не як економічний проект, а екологічний, який зробить безпечним проживання людей у місті. Дуже вдячний підприємству «Ламор Україна» за те, що ви зацікавились нами і виявили бажання прийти на допомогу. Нам не потрібен процес, нам потрібен результат, тому саме від вашої ретельно виконаної роботи, із врахуванням усіх особливостей нашого міста, стане можливим створення кращого майбутнього для Борислава».

Також до дискусії долучились Ярослав Струс (депутат міської ради), Микола Тустановський (колишній міський голова Борислава), Мирон Цайтлер (кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та географії ДДПУ), Любов Голубіцька (депутат міської ради), Богдан Городиський (депутат міської ради), Володимир Фірман (колишній міський голова міста Борислава), Роман Наминанік (ТОВ НВП «Еконафтогаз»), Василь Процишин (НПК "Східно Європейський Енергетичний Союз") та інші.

Після тривалого та змістовного обговорення, учасники здійснили візит на об’єкт - огляд прибудинкової території будинку №12 по вулиці Чорновола на предмет нафтопроявів, де представники фінської та нафтопереробної компаній змогли особисто побачити негативний вплив тривалого нафтовидобутку у Бориславі.

Між Бориславською міською радою, ТОВ «Ламор Україна» та ПАТ «Укрнафта» буде підписано тристоронній меморандум про співпрацю. Відповідно до цього документу Борислав виступатиме замовником робіт у компанії "Ламор" із ретельного загального аналізу екологічного стану, реалізації конкретних технічних завдань із усунення заподіяної шкоди та подальшого запобігання виникнення забруднень. У свою чергу «Укрнафта» бере на себе зобов’язання долучитися до співфінансування проекту, а також залучити до цього кошти із різноманітних донорських, грантових та спонсорських програм і підприємств.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко зустрівся з головою Міжнародного альянсу «Азербайджан – Україна» Ельмаром Мамедовим

Зустріч голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка та голови громадської організації міжнародного альянсу «Азербайджан – Україна» Ельмара Мамедова відбулась сьогодні, 12 грудня 2018 року у стінах облдержадміністрації.

Головне питання, яке обговорювали, - перспективи розвитку туристичної галузі Волині, зокрема на Світязі Шацького району. За словами Ельмара Мамедова, його країна зацікавлена у розширенні туризму між Україною та Азербайджаном та хотіла б інвестувати у курортне селище Щацьк.

У приклад закордонний гість навів місто Трускавець, адже переконаний, що Шацьк має такі ж перспективи. Для цього треба збільшити наплив туристів і покращення інфраструктури відповідно. Мова про заклади харчування, автозаправні станції, дороги тощо. Зокрема, відзначено й те, що азербайджанці почали інвестувати у Трускавець, після того, як відпочили там та переконались у всьому особисто.

Тож голова громадської організації виступив з пропозицією створити у Шацькому районі регіональне представництво альянсу. Зокрема, мета створення – розширювати туризм та інвестиції з Азербайджану.

Слід відзначити, що для реалізації такої ідеї напередодні Ельмар Мамедов зустрівся з заступником голови обласної державної адміністрації Валентином Цьосем, керівником департаменту економіки та європейської інтеграції Андрієм Ткачуком та президентом Волинської торгово-промислової палати Олександром Смоличем, аби напрацювати пропозиції та ідеї. Розмовляли у приміщенні Волинської ТПП.

Тоді стало відомо, що голова громадської організації «Міжнародний Альянс Азербайджан Україна» завітав до Луцька вперше, хоч і був українським студентом. Каже, що вважає Україну своїм другим домом. Відтак, на зустрічі обговорили діяльність азербайджанської спільноти та іноземних студентів на Волині.

- Азербайджанці займають перше місце за кількістю іноземних студентів в Україні. Хоча навчання тут більш дороге, ніж в Молдові та Білорусі. Однак, потім студентські зв’язки переростають в бізнес, відтак маємо хороші торгові відносини. Окрім того, скоро у Баку відкриється торговий дім «Україна», - зауважив Ельмар Мамедов.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Олександр Савченко сказав, що ідею сприймає позитивно, адже у цьому напрямку в області вже триває робота.

- Ми посилено працюємо над тим, щоб створити в Шацьку якісну інфраструктуру. На сьогодні ми будуємо набережну у селі Світязь. Так, тут справді цілющі води, однак зовсім відсутня система каналізування. Тож цього року ми запустили проект по каналізуванню трьох ключових точок озер. У нас є грантові кошти – шість з половиною мільйонів євро. І коли закінчимо, то маємо надію на збільшення туристів. Тож ваші ідеї мене зацікавили, - відповів Олександр Савченко.

Також стало відомо, що в рамках візиту на Волинь Ельмар Мамедов зустрівся з представниками компанії «Тигрес», яка займається гуртовою та роздрібною торгівлею товарами для дітей та Павлівського пивзаводу.

До слова, сьогодні, 12 грудня, в Азербайджані – День пам’яті загальнонаціонального лідера Азербайджану Алієва Гейдара Алієвича. Це під час зустрічі зауважив Ельмар Мамедов, який на знак вшанування приніс його портрет.

Відділ інформаційної політики Волинської облдержадміністраціїСоздан 12 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником