Трускавецький вісник № 171 (1729) від 17 грудня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 171 (1729) від 17 грудня 2018 р.

17.12.2018У номері: Нова виставка в музеї Біласа; Запрошуємо на відпочинок та лікування до Трускавця; У Дрогобичі порушують права громадян; Трафунки.

Короткі новини

У Дрогобичі оберти по порушенню прав громадян нарощуються з шаленою швидкістю

Так вважає колишня радниця мера Дрогобича Тараса Кучми, воїн АТО Надія Лисенко. Про це вона написала у своєму пості в мережі Фейсбук.

«Дрогобич! Оберти по порушенню прав громадян та кримінальній узурпації влади нарощуються з шаленою швидкістю. В 2016 році за допис місцевого журналіста у Фейсбуці, в якому він згадав мене, 13 депутатів Дрогобицької міської ради проголосували за видалення мене як радника міського голови з засідання сесії. Але вони не змогли добитися, щоб я покинула це засідання як помічник депутата Львівської обласної ради та журналіст.

Тоді дрогобицькій владі, на чолі якої стоїть так звана "команда професіоналів", це порушення зійшло з рук, бо мер ще метався між ними та тими патріотами, з ким прийшов до влади, і я не хотіла додаткового навантаження на нього.

Тепер вони руками своїх муніципалів побили на засіданні сесії міської ради журналістку (дубинкою по голові, як повідомляють місцеві депутати, журналісти та активісти). Крім того, прийняли рішення про заборону деяким особам відвідувати засідання сесій, що є грубим порушенням прав громадян. Нагадаю, що порушення прав та свобод громадян рішеннями місцевих рад обумовлює можливість дострокового припинення їх повноважень!» - пише Надія Лисенко.

Нагадаємо, що 13 грудня під час сесії Дрогобицької міської ради в сесійній залі працівниця Муніципальної варти Дрогобича привселюдно напала на стареньку жінку-журналістку (інвалід з паличкою), а сесія проголосувала за видворення з сесійного засідання (тобто, позбавлення права відвідувати сесії) двох громадських активісток – Лідії Надкерничної та Анни Корягіної. Як повідомляють місцеві ЗМІ, ще перед тим на щотижневу оперативну нараду в Ратуші була недопущена депутат кількох скликань Львівської обласної ради, громадська активістка, одна з учасниць національно-визвольної боротьби в Дрогобичі 1980-1990-х рр. Віра Байса.

Зі слів місцевих активістів, позбавлені права відвідувати сесії підготували позови до суду, щоб захистити свої конституційні права. Натомість один із заступників міського голови спільно з представниками Муніципальної варти намагається зам`яти ситуацію з побитою кийком журналісткою Анною Волошин, щоб не отримати кримінальне покарання за вчинене правопорушення.

Модрицький шофер збив модрицьку дитину

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у четвер, 13 грудня, близько 08:20 на автодорозі сполученням “Дрогобич-Трускавець”, в м. Стебник по вул. Задвірній, водій автомобіля “Фольксваген Гольф 2” 1961 року народження, мешканець с. Модричі Дрогобицького району, рухаючись в напрямку м. Дрогобича, здійснив наїзд на пішохода, мешканку с. Модричі 2003 року народження (дитина). Внаслідок ДТП пішохід була доставлена до ДМЛ №1 м. Дрогобича з діагнозом :“забійна рана голови, забій колінного суглобу”. Обставини та причини події встановлюються.

Власна інформація

На перетині думок

Розвиток національної правової думки як сукупності теоретичних знань і уявлень про державу, право зумовлюються різними чинниками. До них зокрема належать релігійні, конфесійні, соціальні, національні, політичні, економічні, культурні. В різні історичні періоди роль та значення цих чинників були суттєво відмінні. Це характерно для правової думки всіх народів. Не є винятком і українська правова думка.

Українська правова думка в Галичині вбирала в себе найкращі здобутки правової теорії та практики. В Україні останні десять років спостерігається тенденція до використання прав людини як інструменту у політичній боротьбі за владу. Український народ у тяжких випробуваннях захищає своє право на свободу.

Про проблему дотримання прав людини як одної з найгостріших у світі висвітлювалось на дискусійній розмові «На перетині думок», яка відбулася 14 грудня в центральній міській бібліотеці м. Трускавця. Участь у розмові взяла фахівець Бюро правової допомоги Софія Габрівська, яка професійно відповідала на запитання аудиторії. Головний спеціаліст Бюро правової допомоги представила присутнім книгу «Проти насильства», яка знайомить з правовими відносинами громадян у нашій державі.

До тижня права для користувачів було оформлено книжкову виставку «Права громадян – турбота держави» та плакат «Незнання своїх прав обмежує».

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБС

Трускавец приглашает на лечение и отдых

Власти Трускавца и администрации санаториев и гостинично-курортных комплексов города-курорта информируют, что ни введение военного положения в нескольких областях Украины, ни провокации на украинско-польской границе в конце ноября никаким образом не повлияли и не влияют на качество предоставляемых услуг.

Все здравницы и другие учреждения Трускавца работают в обыкновенном нормальном режиме, обстановка в городе и регионе очень спокойная и доброжелательная. Трускавец как всегда встречает гостей с радушием и гостеприимством.

Поскольку некоторые средства массовой информации (или дезинформации) распускают умышленные или неумышленные слухи об отдыхе в Трускавце, то считаем нашим долгом проинформировать о том, какая ситуация в городе-курорте на самом деле.

1. Во всех областях Западной Украины, в частности во Львовской, Закарпатской, Ивано-Франковской и Черновицкой (области Карпатского региона), военное положение не введено, поэтому здесь совершенно не изменились ни условия проживания, лечения и отдыха, ни уровень безопасности, который является чрезвычайно высоким.

2. Зона Антитеррористической операции (АТО), которая теперь носит название Операция Объединенных Сил (ООС), находится в более чем 1000 километров от Трускавца. По карте видно, что от Трускавца к Востоку Украины значительно дальше расстояние, чем от Трускавца к столицам Польши, Венгрии, Чехии, Австрии (Варшава, Будапешт, Прага, Вена).

3. Отсутствуют какие-либо ограничения для пересечения украинской границы для граждан иностранных государств. Все слухи о будто бы задержках автомобилей на еврономерах, денежном залоге в 3 тысячи Евро или мобилизации в армию являются сплошным бредом, не имеющим под собой никаких оснований.

4. Банковская и транспортная системы работают в Украине, в том числе в Трускавце, в обычном режиме, без сбоев или перебоев. В городе-курорте нет проблем с обменом валют, расчетом по банковской карточке и прочих операциях.

5. Никаких притеснений русскоязычных в Украине, в том числе в Трускавце, нет. Персонал здравниц понимает и общается с гостями на украинском, русском, английском или польском языках – в зависимости от того, на каком языке удобнее общаться клиенту.

6. Все права человека в Украине соблюдаются должным образом. В городе Трускавце случаев нарушения прав человека не наблюдалось на протяжении многих десятилетий.

7. Всю необходимую информацию о курорте или любую другую дополнительную информацию отдыхающие и туристы могут получить в туристско-информационном центре Трускавца (ул. Бориславская, 2) или на рецепции любого санатория или отеля. Такая информация предоставляется бесплатно и для граждан Украины, и для иностранных граждан.

8. Лечение и отдых в Трускавце являются достаточно эффективными и значительно дешевле, чем в странах Евросоюза или республиках бывшего СССР. Например, однодневное пребывание в гостинично-курортном комплексе «Карпаты» (г. Трускавец), которое включает в себя проживание, трехразовое питание по системе «шведский стол», консультации врача, диагностику, лечебные процедуры и культурно-развлекательную программу, обойдется ориентировочно в 50 USD для одного человека. Курс гривны к доллару стабильный и составляет 28:1.

9. В Трускавце лечение и отдых проводятся в течение всего года, здесь есть мощная база для оздоровительного туризма (минеральные воды, санатории, развитая инфраструктура), живописная природа, богатое историческое и культурное наследие, памятники архитектуры и садово-паркового искусства, широкий выбор предложений в категориях «цена-качество», высокий сервис, мощная лечебно-диагностическая база, высококвалифицированный персонал.

10. Видео в режиме реального времени о том, какая ситуация на курорте Трускавец именно сейчас, можно посмотреть по ссылке https://mytruskavets.com.ua/ru/truskavets-webcamera

Трускавец полностью готов к началу цикла новогодне-рождественских праздников, которые традиционно стартуют в День святого Николая 19 декабря. Именно в Трускавец многие отдыхающие едут встречать Новый Год, и эту традицию нужно соблюдать и развивать.

Спокойный и уютный Трускавец ожидает на Вас! Мы всегда рады видеть Вас в нашем городе-курорте! Приезжайте, здесь Вас ожидает радушие и отличный отдых!

Подготовил Владимир Ключак,

идея – Лев Грицак, генеральный директор гостинично-курортного комплекса «Карпаты»,

фото Михаила Грыцива 

Трускавец – город здоровья и отдыха!

По приглашению руководства гостинично-курортного комплекса "Карпаты" я нахожусь в Западной Украине, перелет предоставила авиакомпания МАУ.

Южнее города Львов в 100 км находится город Трускавец – город природной красоты. Городок славится на весь мир как бальнеологический курорт благодаря целебным свойствам минеральных вод, которые здесь расположены. Датой основания города курорта считается 1827 год. В этом году польский шляхтич Юзеф Мицевский добивается от австрийских властей официального разрешения на открытие небольшой водолечебницы. 1836 году фармацевт-химик Теодор Торосевич произвел большое исследование минеральных источников, важное место среди которых источник с именем "Нафтуся". Польза воды для организма человека оказалась огромной, и с 1836 года началось строительство города-курорта Трускавец.

Я проживаю в санатории "Карпаты». Гостинично-курортный комплекс «Карпаты» расположен в юго-восточной части города рядом с водохранилищем и лесным массивом. До центрального парка и бювета минеральных вод №1 — 10 минут ходьбы, но в комплексе есть также свой бювет минеральных вод.

«Карпаты» — это прекрасное место для лечения и отдыха. Здесь гости получают настоящий покой, а также качественный сервис, который обеспечивает добродушный персонал комплекса. Гостинично-курортный комплекс «Карпаты» может предложить не только лечение на бальнеологическом курорте, но и полный сервис услуг европейского уровня.

На территории ландшафтного парка «Предгорья» расположены две открытые детские площадки с разнообразными горками и качелями, оборудованными безопасной мягкой поверхностью. Также есть мини зоопарк.

В комплексе имеется Wi-Fi, банкомат, бильярд, бювет минеральных вод, детская комната, зал настольного тенниса, конно-спортивная база, конференц-зал, парикмахерская, пункт обмена валют, салон красоты, тренажерный зал, бассейн, сауна, транспортные услуги, ландшафтный парк, автостоянка, авиационные полеты, мини-зоопарк, бювет с минеральными водами «Нафтуся», «София», «Мария», «Бронислава».

Лечебно-профилактическое отделение имеет 75 процедурных кабинетов. Вместимость пансионата 435 человек. Стоимость в сутки с питанием, проживанием и процедурами 80 долларов на двоих.

Деонисий Мить, Казахстан 

Музейні враження, арт-терапія та срібний ювілей

У суботу, 15 грудня, в Художньому музеї Михайла Біласа у Трускавці відкрилася виставка живопису Левка Микитича та Олександра Ніколаєвського під назвою «Пленерні враження». Здавалося б, буденна подія, адже в трускавецьких музеях виставки відкриваються не рідше, ніж в обласних чи столичних музеях. Проте насправді кожне таке відкриття є святом, а суботні «Пленерні враження» стали поєднанням кількох свят.

По-перше, відкриття виставки було приурочено до 26-ліття функціонування музею Біласа. Нагадаємо, що на зорі незалежності України, а саме 19 грудня 1992 року в колишній віллі Раймунда Яроша «Ґопляна», котра в радянські часи слугувала резиденцію Курортної ради (територіальна рада по управлінню курортами профспілок), було відкрито перший в Україні прижиттєвий музей митця – художника-трускавчанина Михайла Біласа. Першим директором музею став світлої пам`яті Володимир Кушнір, проте саме Олені Білас-Березовій випала роль бути господинею закладу впродовж левової частки чвертьстолітнього існування музею.

По-друге, музей Біласа не вперше виставляє у своїх експозиціях роботи надзвичайно високого рівня, причому це роботи власне місцевих митців. От і Левко Микитич та Олександр Ніколаєвський – теж наші рідні митці: перший з Нагуєвич, а другий, Заслужений художник України – трускавецький. А ще ж в музеї виставлялися інші трускавецькі митці, пригадує голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин. Так, вілла «Ґопляна» гостювала в своїх затишних стінах роботи родини Копчаків, зокрема і Наталії Поліщук, роботи Олега Павловича, та багато-багато інших, котрі вийшовши з Трускавця прославляють його своїм мистецтвом по світах.

По-третє, кожна нова виставка в музеї Біласа сприяє насиченню його позитивної енергетики. І психологи, і екстрасенси, і біоенергетики в один голос відзначають, що вілла «Ґопляна» має надзвичайно потужну ауру. Дехто запевняє, що по нині в одній з кімнат живе дух власника будівлі Раймунда Яроша. Від гобеленів Михайла Біласа струменить надзвичайно потужний енергетичний потік. А кожна нова виставка додає «плюсів», лише окремі роботи «мінусують» енергетику.

На відкритті виставки творів Олександра Ніколаєвського та Левка Микитича виступили міський голова Андрій Кульчинський, директорка музею Олена Білас-Березова, трускавецькі художники Олег Олексин, Олег Павлович, викладачка музики Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського Людмила Садова. Говорилося про арт-терапію (терапія мистецтвом) як спосіб лікування, про історію музею, про художників, поетів та музикантів, про культуру як двигун розвитку цивілізації, про співпрацю між народами.

Гостями відкриття виставки були представник німецької землі Ватлінґен Рональд Данер, керівник санаторію «Батьківщина» Валерій Ченцов з дружиною, колишній секретар Трускавецької міської ради Петро Шумин з дружиною, кінорежисер Тарас Варивода, директор магазину «Пан і Пані» Олександра Олійник, голова трускавецького осередку Всеукраїнської Ліги Жінок Катерина Ківацька, керівник гуртка Будинку учнівської творчості Тетяна Осійчук та всі, хто виявив зацікавлення подією та прийшов до музею, незважаючи на складні погодні умови.

Володимир КлючакСоздан 17 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником