Трускавецький вісник № 176 (1734) від 26 грудня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 176 (1734) від 26 грудня 2018 р.

26.12.2018У номері: Трускавець-2022 – європейська столиця велосипедного туризму; Де поїсти та переночувати у Трускавці; Короткі новини регіону; Спортивні новини.

Короткі новини

Відзнака для МЦ «Європейська інтеграція України»

22 грудня 2018 року в Дзеркальній залі Львівського оперного театру відбулось урочисте засідання відділення Національного Олімпійського Комітету України у Львівській області. На засіданні були присутні спортсмени-олімпійці області, представники обласної і міської влади Львова, депутати ВРУ та Львівської обласної ради а також багато інших поважних гостей.

На засіданні відбулось відзначення найкращої спортсменки Львівщини за підсумками листопада 2018 року – лучниці Вероніки Марченко та її тренера Марії Гавелко. Також відзнаками Національного Олімпійського Комітету України були відзначені люди, котрі відзначились в році, що минув, пропагуючи Олімпійський рух. Такою відзнакою був нагороджений і голова правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько за співорганізацію Центру в проекті «Олімпійський урок в західному регіоні Львівської області», а також за діяльність, яка пропагує і підтримує спорт та Олімпійські цінності.

У Трускавці презентуватимуть календар «Краса материнства»

У четвер, 27 грудня, в УРБАН-бібліотеці Трускавця (вул. Бориславська, 36) відбудеться презентація соціального проекту «Краса материнства». Це надзвичайно цікавий і красивий календар на 2019 рік, на кожній сторінці якого розміщена фотографія багатодітної матері з Дрогобиччини, ангели-хоронителі від Левка Скопа та вірші-присвяти тим унікальним жінкам від Василя Кузана. Ідейною натхненницею та організатором проекту є Оксана Рудавська та ГО "Родовід". Початок презентації о 18.00.

У Дрогобичі відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 22 грудня на базі Дрогобицького вищого професійного училища №19 (директор Володимир Маринкевич) відкрили навчально-практичний центр з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр. Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

Функціональні можливості новоствореного центру презентували учні навчального закладу під час майстер-класів. Зокрема, показали гостям усі етапи покладання плитки та фарбування стін.

«Цей навчально-практичний центр дасть можливість ще краще готувати майбутніх майстрів. Наш регіон веде інтенсивне будівництво, відповідно, такі професії як: будівельник, маляр, штукатур дуже популярні і потрібні», - зазначив директор Вищого професійного училища №19 Володимир Маринкевич.

У новоствореному центрі діятимуть три майстерні: малярня, штукатурня та лицювально-плиточна майстерня. Також у центрі буде майстерня практичної та теоретичної підготовки.

На відкриття навчально-практичного центру з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр з обласного бюджету виділили 1,05 млн грн.

«У межах програми «Розвиток освіти Львівщини» на заклади професійної освіти області у 2018 році було виділено 50 млн грн. Таким чином, з одного боку - ми надаємо можливість нашим роботодавцям отримати якісні кадри, а з другого – ми виконуємо найважливішу соціальну функцію. Молодь, отримавши якісну освіту, матиме можливість себе реалізувати у суспільстві», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Також під час відкриття центру за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази Любомира Мандзій вручила грамоти кращим майстрам Дрогобицького вищого професійного училища №19.

Зазначимо, що сьогодні на Львівщині на базі училищ і ліцеїв працює уже 23 навчально-практичні центри.

Новообраний голова Меденицької ОТГ розповів про плани

Сьогодні, 26 грудня, у Львові, в Центрі розвитку місцевого самоврядування (далі – ЦРМС) відбувся прес-брифінг, присвячений підсумкам виборів до ОТГ на Львівщині. Про це інформує наше власне джерело. Нагадаємо, що вибори до ОТГ на Львівщині проходили минулої неділі, 23 грудня, і стосувалися 5 ОТГ: Бібрської, Зимновідської, Лопатинської, Меденицької і Радехівської.

В прес-брифінгу взяли участь діючі Радехівський міський та Меденицький селищний голови, які, за попередніми підрахунками, обрані головами новостворених Радехівської та Меденицької громад.

Голова Меденицької ОТГ (представник БПП «Солідарність») Володимир Шулак розповів, що важливість іти шляхом реформи для себе усвідомив із успішного досвіду вже утворених ОТГ Львівщини: «Ми неодноразово їздили по об’єднаних громадах і побачили позитивні результати їх роботи, які їм вдалося досягнути за дуже короткі терміни. За два-три роки вони змінили до невпізнаваності свою інфраструктуру, зокрема  садочки і школи, поремонтували дороги».

На запитання про плани на перший рік , голова Меденицької громади відповів, що для селища Меденичі і сусідніх сіл актуальною є потреба створення ЦНАПу, щоб мешканці з комфортом отримували всі потрібні послуги.

За словами директора Львівського ЦРМС Галини Гречин, серед голів місцевих рад, які  роздумують, чи їм варто об’єднуватися, багато тих, хто боїться не лише ініціювати зміни, а й брати на себе відповідальність за їх впровадження. «Усі п`ять новообраних голів ОТГ є діючі голови рад, які ініціювали процес об’єднання. Дуже показово, що мешканці саме їм довірили керівництво громадою. Оскільки ці люди зуміли розгледіти переваги реформи, то кому, як не їм, реалізовувати задумане», - сказала Галина Гречин.

Меденицька ОТГ, вибори керівних органів якої пройшли 23 грудня – перша ОТГ на Дрогобиччині. Утворення об’єднаних територіальних громад навколо міст Дрогобича, Борислава та Трускавця блокують певні сили. Невизначеною залишається і доля спроможної, але офіційно не схваленої Східницької ОТГ.

Меденицьку селищну громаду утворили 3 ради, що об'єдналися: Меденицька селищна рада; Летнянська сільська рада (село Летня, село Коросниця, село Рівне) і Опарівська сільська рада. Площа об'єднаної територіальної громади – 86.6 км кв. Чисельність населення громади – 7435 осіб.

Трускавчанин Руслан Старовий – кращий боєць боксерського турніру

Як інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 21-23 грудня у м. Івано-Франківськ проводився Відкритий Кубок міста Івано-Франківськ з боксу серед юнаків. У змаганнях взяли участь 9 команд (біля 100 юних боксерів) із Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей.

Трускавець на цих змаганнях представляли 7 вихованців відділення боксу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» і усі вибороли призові місця: І місце – Кот Богдан, Летнянчин Олег, Садов'як Назар, Старовий Руслан; ІІ місце – Грицюк Микола та Макулич Андрій; ІІІ місце – Маскула Юрій.

Переможці боксерського турніру були нагороджені грамотами, медалями та грошовими преміями, а трускавчанина Старового Руслана рішенням суддів та представників команд визнано кращим бійцем турніру за дострокове завершення нокаутами двох поєдинків із старшими за нього суперниками.

Підготували призерів Відкритого Кубку м. Івано-Франківськ тренери відділення боксу ДЮСК «Спортовець» Гнатків Анатолій та Мінів Назар.

Бадмінтонний дебют трускавчан

Дитячий турнір – це завжди свято з виром неймовірних емоцій. Це запекла боротьба, величезна самовіддача і воля до перемоги. Це шалена дружня підтримка, переживання батьків, вболівання та допомога тренерів.

22 грудня 2018 р. у Львові на дитячому турнірі з бадмінтону «Команчерики» (до дня св. Миколая) взяли участь 73 юних спортсмени з Ужгорода, Трускавця, Мостиськ та Львова.

Трускавець на турнірі представляла команда вихованців дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» (тренер Юрій Бєлов), для яких це були перші «виїзні» змагання, оскільки секція з бадмінтону почала функціонувати з вересня ц.р.

Дебют відбувся за сприянням відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради та став доволі вдалим – трускавчанки Федів Марія та Жеплінська Віолета в одиночному розряді у віковій групі до 12 років вибороли відповідно 1 та 2 місця, а у парному розряді стали срібними призерами юнацького турніру. У цій же віковій групі серед юнаків вихованці «Спортовця» Касьяненко Ярослав та Семенюк Владислав «добрались» до чвертьфіналу.

Усі учасники турніру достойно змагались, показали гарний рівень підготовки та отримали солодкі подарунки від Миколая, інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець».

А Ви б назвали дитину Міладою чи Кайласом?

Як інформує Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, найпоширенішими іменами, які надавались дітям при державній реєстрації народження у 2018 році на Львівщині, були: Максим, Матвій, Давид, Артем, Олександр, Владислав, Данило, Дем’ян, Назар, Дмитро, Анастасія, Софія, Анна, Вероніка, Діана, Вікторія, Мілана, Злата, Соломія, Марія. Рідковживані імена, які надавались дітям при державній реєстрації народження протягом 2018 року: Йосип, Лука, Едгар, Мефодій, Дарій, Кирило, Северин, Устим, Енвер, Іларія, Патриція, Стефанія, Квітка, Елеонора, Амелія, Ванесса, Мотря, Барбара.

Окремі батьки вирішили дати своїм дітям екзотичні імена: Орхідея, Лейла, Меліса, Мілада, Оріана, Неоніла, Лама, Мурат, Тамерлан, Рувим, Алан, Ельдар, Аслан, Самір, Ліам, Кларенс, Кайлас.

В давнину при виборі імені для дитини, батьки керувалися церковним календарем, або ж називали дитя в честь родичів чи видатних людей. Вважається, що кожне ім'я несе в собі якийсь зміст і певною мірою впливає на характер людини. Дехто і досі вважає, що від імені людини залежить вся її доля, і навіть у наші часи батьки, перш ніж дати ім'я дитині, часто намагаються ретельно вивчити його значення. Цікаво, чи добре знали значення імен ті, хто назвав власну дитину екзотичним незрозумілим іменем?

По инициативе председателя Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмара Мамедова выпущена марка в честь М. Ибрагимова

П инициативе Международного альянса «Азербайджан-Украина» (председатель Эльмар Мамедов) в Украине выходит в обращение почтовая марка с изображением Национального героя Азербайджана Мубариза Ибрагимова.

- Мубариз Ибрагимов – достойный сын Азербайджана, и моя цель – довести информацию о нем до общественности Украины. Хочу также отметить, что М. Ибрагимов герой не только азербайджанцев, проживающих в Азербайджане, но и азербайджанцев всего мира, - сказал Эльмар Мамедов.

Напомним, что недавно Международный альянс «Азербайджан-Украина» учредил медаль имени Мубариза Ибрагимова, 22-летнего прапорщика, погибшего во время армяно-азербайджанского конфликта в 2010 г. Выпуск почтовой марки в честь Национального героя Азербайджана М. Ибрагимова – очередная инициатива председателя Международного альянса «Азербайджан-Украина».

Власна інформація

В Бориславі поліцейські викрили зловмисника, причетного до крадіжки двох скутерів

В Бориславське відділення поліції звернувся 51-річний місцевий мешканець. Чоловік повідомив, що 17 вересня з подвір’я його будинку на вулиці Дрогобицькій невідома особа викрала скутер «Навігатор ЕХ50». Його орієнтовна вартість становить близько 6 200 гривень.

За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Максимальне покарання, передбачене статтею, - позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Правоохоронці встановили особу зловмисника – раніше судимого 41-річного жителя Борислава. Як з’ясувалося під час досудового розслідування, він причетний також до крадіжки скутера «Сузукі», вчиненої 26 вересня.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко,  Дрогобицький ВП

Безсмертний заявив про створення партії

 Український політик, віце-прем‘єр-міністр (2005 р.) Роман Безсмертний заявив про початок роботи над створенням партії «новітнього зразка» і закликав однодумців приєднуватися до цієї політичної сили. Про це політик написав у Маніфесті «Про майбутнє», опублікованому на його сайті.

«Я готовий брати на себе відповідальність, щоб стати ініціатором формування партії новітнього зразка. Установчий з’їзд політичної сили однодумців пропоную провести наприкінці січня 2019 року», - йдеться у Маніфесті.

За словами Безсмертного, партія повинна будуватися за горизонтальним принципом, а її члени бути не «гвинтиками» системи, а постійними учасником внутрішньопартійних дискусій. «В еру горизонтальних зв’язків та мережевої демократії будувати партію за номенклатурно-адміністративною моделлю означає вчергове відтворювати КПРС. У майбутнє неможливо потрапити, рухаючись назад. Партія має ростити, готувати кадри та нести відповідальність за їхню роботу в державних органах та органах місцевого самоврядування», - пише політик.

Він також переконаний, що основною цінністю держави має бути людина та її інтереси, а виразником інтересів громадян – якраз політичні партії. Втім, на думку політика, існуючі партії в Україні «є лише «машинками» для приходу до влади і розподілу її на свою користь. Єдині інтереси, які вони відстоюють, – це інтереси інвесторів, лідерів та наближених».

Безсмертний пропонує змінити ці підходи і створити партію, яка б стала «виразником інтересів суспільства, посередником між громадянами та державою». Політик повідомив, що у цієї політичної сили поки що немає назви і логотипу. Також спільність прихильників має виробити принципи організації та управління партією.

Водночас у своєму Маніфесті Безсмертний пропонує деякі програмні речі для майбутньої політичної сили. Серед них: робота заради створення сильної української армії; позбавлення держави монополії на виробництво товарів оборонного замовлення; розрив економічних відносин з Росією; перехід до цивілізованого обігу земель; перезаснування держави; побудова парламентської держави; посилення ролі місцевого самоврядування тощо.

«Нашою метою має стати побудова Великої України. Ми маємо позбутися комплексу меншовартості та зайняти своє місце серед великих держав світу. Інструментом має стати перезаснування держави через якісну зміну всіх її інститутів», - зазначається у Маніфесті.

Безсмертний закликав до підтримки усіх, хто прагне долучитися до партії новітнього зразка і визнає, що основною цінністю держави має стати людина.

Нагадаємо, у травні цього року Роман Безсмертний заявив про намір брати участь у виборах Президента України.

Прес-служба Романа Безсмертного

Трускавець-2022 – європейська столиця велосипедного туризму

Напередодні Дня Святого Миколая з паризької штаб-квартири Європейської спілки з велосипедного туризму до Трускавця надійшла приємна звістка. В липні 2022 року Трускавець стане Європейською столицею велосипедного туризму і прийматиме учасників XVIII Європейського тижня поціновувачів цього двоколісного транспорту.

UECT (l'Union Européenne de Cyclotourisme, Європейська Спілка з велосипедного туризму, сайт https://www.uect.org/fr/) була створена в 2002 році в Парижі п’ятьма європейськими країнами. В 2012 році до неї долучилася і Україна. Метою спілки стали прагнення громадян бюджетно подорожувати по Європі і кожного року проводити зльоти велосипедистів в різних країнах старого континенту.

І ось в 2022 р. надійде черга і до України. Автору цих рядків прийшла на думку ідея – а чому б не провести цю подію в курортному Трускавці? Ця пропозиція надійшла до голови Української Федерації зі спортивного туризму Тараса Пахолюка, і після тривалого обговорення вона знайшла підтримку.

Звичайно, доведеться докласти чимало зусиль, щоб відремонтувати дороги не тільки в Трускавці, але і в районі, прокласти велосипедні доріжки. Це буде гарною промоцією нашого краю в Європі і стимулом навести порядок в дорожньому будівництві. Маємо для цього ще три роки.

Транспортні маршрути складатимуться таким чином, що охоплюватимуть Дрогобицький, Сколівський і Стрийський райони. Жителі цих районів матимуть можливість заприятелювати з учасниками зльоту, беручи участь в культурних заходах на трасі, пропонуючи свою сувенірну і гастрономічну продукцію. В нас буде нагода показати європейцям нашу українську гостинність, чудові краєвиди і нашу ментальність.

Своїми справами наближаймо Україну до Європейської спільноти!

Микола Іваник, історико-краєзнавчий клуб «Сива давнина» 

На фото: трускавецькі велосипедисти Микола Іваник та Олег Осійчук; Європейський зліт велосипедистів в м. Івердон (Швейцарія) в липні 2013 р.

 

Трускавець: де можна поїсти, переночувати і не тільки…

/Практичні поради для туристів та мандрівників і трохи інформації про відпочинкові заклади, ресторани, готелі, а також поради, які полегшать перебування у Трускавці/

Місцеві журналісти, гіди та фахівці туристичного бізнесу зібрали для вас опис найцікавіших об’єктів чи найякісніших закладів Трускавця у кожній з можливих сфер зацікавлень туристів.

Де можна швидко поїсти?

1. Кафе-бістро «Солохина кухня» (вул. Стебницька, 1, навпроти церкви св. Миколая).

2. Кафе-ресторан «Бойківська світлиця» (вул. Мазепи, 23-А, тел. 097-63-24-923).

3. Кафе-ресторан в готелі «Марко» (вул. Городище, 1-А, тел. 097-107-05-91).

4. Готель-ресторан «Річки» (вул. Шевченка, 21, тел. 067-28-777-21).

5. Кафе готелю «Оріана» (пров. Тихий, 8, тел. 067-967-68-30).

Де можна переночувати та похарчуватися?

1. Готель «Трускавець 365» (вул. Дрогобицька, тел. 067-314-63-80).

2. Готель-піцерія «Дворик Лева» (вул. Різняка-Макомацького, 2, тел. 067-320-53-58).

3. Готельна група «Набі» та «Сані» (вул. Шевченка, тел. 03247-6-96-00).

4. «Алмаз» та «Кристал» від Української Готельної Групи (вул. Суховоля, тел. 067-370-33-70).

Де можна випити запашної кави?

1. Кав`ярня «Італьяно» (вул. Стебницька).

2. Кав`ярня «Шоколад» (вул. Суховоля, тел. 093-216-14-70).

3. Фреш-кафе «Раймонд» (площа Незалежності).

Що можна відвідати?

1. Дельфінарій «Оскар».

2. Музей історії міста.

3. Художній музей Михайла Біласа.

4. СПА-центри «Женева» і «Молдова».

5. Медично-діагностичний центр «МедПалас».

6. Гірськолижний комплекс «Буковиця».

7. Екскурсії: фортеця «Тустань» (с. Урич), місто Дрогобич (сільзавод), Борислав (церква св. Анни), екскурсія центральною частиною Трускавця.

8. Шопінг в Трускавці (супермаркет «Фуршет» і торговий комплекс «ТКС» на вул. Суховоля і супермаркет «АТБ» на вул. Стебницькій, а також сувенірний ринок на бульварі Ю. Дрогобича та міський ринок на вул. Стебницькій).

9. Магазин-пекарня «Братрура» на вул. Стебницькій.

Більше інформації можна отримати в Центрі туристичної інформації (м. Трускавець, вул. Бориславська, 1).

Підготував Віктор Пиців, за сприяння місцевого осередку Асоціації екскурсоводів України у Львівській областіСоздан 26 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником