Трускавецький вісник № 10 (1745) від 22 січня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 10 (1745) від 22 січня 2019 р.

22.01.2019У номері: Із засідання виконкому; В Словаччині стартували міжнародні змагання «Karpatia Open»; Кір; Короткі новини.

Короткі новини

Депутат Трускавецької міської ради несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані

За участі органів прокуратури області, Трускавецьким міським судом Львівської області визнано винним одного із депутатів Трускавецької міської ради у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю). Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Так, згідно з адмінпротоколами, складеними УЗЕ у Львівській області, з’ясувалось, що народний обранець отримав понад 331 тис грн доходу від продажу автомобіля «PEUGEOT 508», а також придбав авто марки «SKODA OCTAVIA 2010», вартістю 211 тис грн, та несвоєчасно повідомив про такі суттєві зміни Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відтак, за наслідками судового розгляду до винного застосовано стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. Рішення суду набрало законної сили.

Трускавчани взяли участь в акції «Ланцюг єднання» з нагоди Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає столітній ювілей від дня, коли на Софійській площі в Києві 22 січня 1919 року було урочисто підписано та проголошено Акт Злуки, тобто об`єднання УНР та ЗУНР в єдину державу.

З нагоди Дня Соборності України партія «Батьківщина» (очільник Юлія Тимошенко) організувала та провела всеукраїнську акцію «Ланцюг єдності». Члени партії «Батьківщина» з м. Трускавця взяли активну участь у цій акції на кордоні Львівської і Закарпатської областей.

В Бориславі волонтери придбали автомобіль для воїнів на Сході

У неділю, 20 січня, в Бориславі було освячено автомобіль, який місцеві волонтери придбали для потреб воїнів АТО (ООС). Чин освячення провів Владика Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Ярослав Приріз під час відвідин парафії Собору св. Івана Хрестителя, котра в цей день відзначала храмове свято.

Власна інформація

На Львівщині чотири міста та дві ОТГ не отримали додаткової дотації на освіту та охорону здоров’я

16 січня 2019 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням розподілив додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Проект розпорядження підготовлено за даними обласних державних адміністрацій, які, за твердженням Асоціації міст України, розподілили кошти непропорційно.

Про це повідомляє Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Справа у тому, що 45% цієї дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70% всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об’єднаних територіальних громад, в яких проживає чверть населення нашої держави, лише 13,5 %.

У Львівській області сума цієї дотації становить 820,4 млн грн. І, згідно з рішенням Львівської обласної державної адміністрації, її не отримають чотири міста обласного значення: Львів, Стрий, Трускавець та Моршин, і дві об’єднані територіальні громади – Славська та Солонківська.

Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулася до прем’єр-міністра України з проханням скасувати вищезазначене рішення уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

ЗІК

Відбулося чергове засідання виконкому

22 січня відбулося перше в цьому році засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Питань було небагато – близько десятка. Окрім опублікованих попередньо на сайті два питання внесли з голосу – про дозвіл на обслуговування в 2019 році міського стадіону ГО «СА «Вікторія» та відносно медичної субвенції.

Першим про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2018 року та про заходи з організації та проведення відпочинку й оздоровлення дітей у літній період 2019 року доповідав завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль. Він розповів які заходи були зроблені для оздоровлення трускавецьких дітей – і про пришкільні оздоровчі табори влітку 2018 року, і про поїздки в Каховку та Залізний Порт, і про путівки в табори «Артек» та «Молода гвардія». Заплановані заходи з оздоровлення дітей на 2018 рік були виконані, розпочато виконання плану на 2019 рік. Запитань до доповідача не було, рішення було прийнято одноголосно.

Зрештою, дискусій не виникало по жодному з питань порядку денного, хоча по деяких із них міський голова давав досить розлогі коментарі. Зокрема, щодо команди «Вікторія», котра зайняла непогане п’яте місце серед 16 команд в області. А деякі з коментарів мера, наприклад про психічні відхилення окремих журналістів та щодо невміння людей бачити позитив у змінах в Трускавці, абсолютно не стосувалися розглянутих на виконкомі питань.

Начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер доповіла питання «Про затвердження списків черговиків, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання та за місцем праці на 2019 рік» та ще одне питання відносно зарахування на квартирний облік чергового пільговика. Про присвоєння адрес об’єктам нерухомості на вулицях Біласа та Роксолани доповідав головний спеціаліст містобудівного кадастру при Ума таз ТМР Анатолій Лютов. Про участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку у Львівській області у 2019 році розповіла начальник відділу залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги управління розвитку міста ТМР Оксана Барабаш. Начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак своє питання щодо затвердження медичної субвенції доповів навіть не виходячи до трибуни. Останнім заслухали та затвердили інформацію про розпорядження міського голови, видані в період з 1 по 22 січня цього року.

На виконкомі були присутні 11 членів (Андрій Кульчинський, Олександр Ткаченко, Олена Петранич, Ігор Пранник, Ренат Борсук, Володимир Бутим, Віра Савка, Микола Онисько, Мирослав Гумега, Ігор Михаць та Олександр Шишко). Тривало засідання одну годину.

Володимир Ключак

В Словаччині стартували Міжнародні змагання «Karpatia OPEN»

Минулого тижня в словацькому місті Дольний Кубін стартував перший етап міжнародних дитячих трьохетапних змагань з гірськолижного спорту Кубок «Karpatia OPEN», в яких взяли участь спортсмени зі Словаччини, України та Польщі.

Змагання першого етапу тривали два дні: 17-18 січня 2019 року. Україну представляли юні спортсмени спортивної школи «Бориславська Сніжинка», котрі вперше брали участь в міжнародних змаганнях. І вони зі своєю задачею справились доволі успішно, виборовши заслужене друге місце в командному заліку.

Плідно попрацювали і представники офіційних делегацій з України та Польщі, котрі прибули на змагання. Було багато комунікації, нових ініціатив, а також зустріч з міським головою Дольного Кубіна.

Завершився етап офіційним нагородженням спортсменів під час якого директор словацького етапу змагань Іван Гечко символічно передав естафету директору українського етапу Віталію Мицаку. Наступний (другий) етап проходитиме на схилах гірськолижного комплексу Буковиця. Прийматиме етап місто Трускавець 31 січня – 1 лютого 2019 року.

- Змагання «Karpatia OPEN» дали без сумніву старт новому етапу розвитку гірськолижного спорту в Україні, - розповідає голова правління Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України» і голова оргкомітету змагань Іван Цегенько. - Це перші змагання такого плану і засновані вони були саме в Україні, дякуючи ініціативі і підтримці небайдужих людей та партнерів. Я особисто вдячний керівництву Буковиці, тренерам і юним спортсменам зі спортивної школи «Бориславська Сніжинка», а також нашим закордонним партнерам з Дольного Кубіна та Устриків Дольних, котрі підтримали ініціативу і на високому рівні забезпечують проведення етапів змагань. Особлива подяка Трускавецькому міському голові і депутатському корпусу Трускавця за підтримку і виділення коштів для забезпечення проведення етапу «Bukovytsia OPEN. Приймає Трускавець». Український етап включений в міжнародний календар і ми очікуємо на приїзд крім словаків і поляків ще й багатьох спортсменів з інших європейських країн.  Отож запрошую всіх на схил Буковиці, щоб повболівати за наших гірськолижників і насолодитися прекрасним спортивним видовищем!

Степан Гнатків

Соборність душ єднає Україну

Єднаймося браття

Корінням родин,

Щоб доля воскресла з руїни.

Бо ми українці і Бог в нас один,

Й одна як життя Україна.

До Дня Соборності України 22 січня в Трускавецькій центральній бібліотеці був проведений тематичний вечір «Соборність душ єднає Україну». Бібліотекарі читальної зали у цікавій формі висвітлили присутнім основні події 1917-1921 років,  і згадали про «Живий ланцюг» 21 січня 1990 року, який організували патріоти між Львовом, Івано-Франківськом та Києвом, що став символом єдності народу. Було представлено відеоматеріали про боротьбу українського народу за власну незалежність і свободу.

З великим трепетом  молодь слухала поезію: «До українців», «Україна єдина країна», «В день Соборності та Злуки», яка пробудила в їхніх серцях патріотизм і гордість за тисячі українців, які боролися і віддавали своє життя за нашу величну і святу Україну.

Виконання гімну «Боже великий єдиний» ще раз нагадало нам про молитву до Бога за Україну, за її волю, за свободу та за прозріння народу.

Нехай в ці світлі та величні дні Вифлеємська зірка сяє над кожною українською домівкою, над кожною родиною, над нашою прекрасною Україною.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБС

Увага, кір!

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі.

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення. У зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих відповідно до Наказу МОЗ України №1216 від 26.06.2018р. "Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями", впродовж 2018-2019 рр. забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

- серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

- студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

Л.В. Янківська, завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького міжміського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України"

До теми. Кір і надалі атакує

Як інформує департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, 21 січня у Львівській області на кір захворіло 110 осіб, госпіталізовано – 75, з них 50 дітей згідно з первинними діагнозами. Захворюваність реєструється на всіх адмінтериторіях. Найвища у Пустомитівському, Яворівському, Стрийському районах та м. Червоноград, Дрогобич, Львів. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 1559 осіб, в т.ч. 1015 дітей, 544 дорослих.

Станом на 21 січня у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні перебуває 156 хворих на кір, з них 85 дорослих, 71 – особи до 18 років.

В Трускавецькій міській лікарні інформують, що протягом минулого тижня (11-18 січня) зареєстровано 8 випадків кору (м. Трускавець – 5, м. Стебник – 1, с. Станиля - 2), серед яких 6 дітей та 2 дорослих.

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема. Медики нагадують: найкращий захист від кору – вакцинація!Создан 22 янв 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником