Трускавецький вісник № 15 (1750) від 30 січня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 15 (1750) від 30 січня 2019 р.

30.01.2019У номері: Сієна та Трускавець можуть стати містами-партнерами; Слово про вчительку Марію Дуб; Короткі новини; Про нарахування на газ для домогосподарств без лічильників; Інформує Держгеокадастр.

Короткі новини

У Трускавці проходить VII освітянський Форум інноваційних технологій

VII освітянський Форум інноваційних технологій  «Трускавець – 2019» відкрився сьогодні в нашому курортному місті. Про це повідомляє прес-служба Трускавецької міської ради. Цьогоріч на Форум до Трускавця приїхали понад 100 провідних фахівців галузі та методистів.

«Освітяни у Трускавці збираються всьоме поспіль. Щороку рівень форуму виходить на новий якісний щабель. Тішить, що напрацювання не залишаються лише на папері – свої рекомендації учасники резолюють та надсилають у Міністерство освіти і науки України. Це означає, що робота Форуму має практичне застосування, а не тільки теоретичне», – зауважив у вітальному слові трускавецький міський голова Андрій Кульчинський.

Темою Форуму став управлінський аспект суб’єктів навчального процесу. Зокрема, мова йтиме про створення сучасного освітнього середовища у закладах освіти шляхом впровадження дослідно-експериментальної, проектно-технологічної, конструкторської та винахідницької діяльності.

Для Трускавця цей напрямок не є новим, оскільки щороку міські школи отримують мультимедійне, дослідницьке обладнання. Завдяки застосуванню новітніх моделей та методів навчання трускавецькі учні виборюють призові місця у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах.

Власник землі з Дрогобиччини та покупець судяться за право оформляти купівлю-продаж ділянки

Мешканці Львівщини, які не змогли оформити угоду з купівлі-продажу «підмораторної» землі та подавали позов до Дрогобицького суду, після отримання відмови, звернулись з апеляцією до Львівського. Позов, від імені власника земельної ділянки та покупця Дмитра Огнєва, у вересні 2018 року був поданий юридичною фірмою  PWC Legal на нотаріуса, яка відмовилась завіряти угоду купівлі-продажу, аргументувавши відмову дією мораторію на продаж сільгоспземель.

11 вересня 2018 року власник і покупець земельної ділянки звернулися до приватного нотаріуса з метою посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 1,1391 га, розташованої у Львівській області. Нотаріус відмовилася завіряти угоду, аргументувавши відмову положеннями Земельного кодексу, що встановлюють мораторій на продаж сільгоспземель. Позов заснований на тому, що мораторій на продаж сільгоспземель в Україні суперечить положенням міжнародного права.

Зважаючи на рішення Європейського суду з прав людини, який визнав мораторій на землю незаконним, позивачі налаштовані відстоювати власні права і, за необхідності, пройти всю судову систему країни. В Україні вже зафіксовано прецедент, коли землевласникам вдалося відстояти у Донецькому апеляційному суді право вільно розпоряджатися землею, посилаючись на дане рішення ЄСПЛ.

Якщо ж проблема мораторію не буде вирішена і провокуватиме подальше подання українцями судових позовів, у т.ч. до Європейського Суду прав людини, ЄСПЛ перейде до призначення грошової компенсації — від 2 до 75 тисяч євро для одного позивача залежно від оцінки кожного конкретного позову.

Власна інформація

Більше 3,1 млн грн нараховано державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель за порушення земельного законодавства на Львівщині у 2018 році

У 2018 році державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області здійснено 1 263 заходи державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. За результатами проведеного контролю було виявлено 661 порушення земельного законодавства на площі 3,2 тис. гектара.

З метою усунення виявлених порушень земельного законодавства винесено 395 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 123,5 тис. гривень. Видано 407 приписів про усунення виявлених порушень земельного законодавства.

Також фахівцями Держгеокадастру Львівщини розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму більше 3 млн гривень, з яких майже 2 млн грн порушниками сплачено у добровільному порядку. Зазначені кошти надійшли до бюджетів місцевих рад Львівщини. Щодо інших порушників матеріали передано до прокуратури для примусового стягнення шкоди.

За результатами  здійснених заходів державного контролю матеріали перевірок передаються до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Львівській області або до органів прокуратури для забезпечення представництва інтересів держави в суді. Зокрема, минулого року, за рішенням суду було повернуто державі 5 земельних ділянок загальною площею 303 гектари.

Прес-служба Держгеокадастру

Уряд унеможливив неправомірні нарахування постачальників газу для домогосподарств без лічильників

Кабінет Міністрів України 30 січня 2019 року прийняв Постанову, яка унеможливлює незаконні дії постачальників природного газу виставляти населенню, яке не має лічильників газу, завищені платіжки.

Уряд встановив, що з 9 серпня 2018 року в Україні діють такі норми споживання газу без лічильників:

- Газова плита за наявності центрального гарячого водопостачання (ЦГВП): 3,29 кубів газу на одну особу в місяць

- Газова плита без ЦГВП: 5,39 кубів газу на одну особу в місяць

- Газова плита та водонагрівач: 10,49 кубів газу на одну особу в місяць

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду наголосив, що за завищеними нормами платити не потрібно.

«На превеликий жаль, в газовому середовищі всі думають, що потрібно наживатися на людях. Уряд проти цього і буде робити все для того, щоб захистити людей. Люди мають платити справедливу ціну, а не завищену», - сказав В.Гройсман.

Також Уряд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зайнятися питанням обліку газу, щоб в кожній український хаті був лічильник.

«Газовики один на одного списують обсяги газу. Щоб ніхто нічого не крав, потрібен облік. Це завдання того, хто постачає і виробляє газ. Тому в кожному домогосподарстві за рахунок Нафтогазу має бути встановлений газовий лічильник. Кошти на це мають бути закладені у фінансовому плані Нафтогазу на 2019 рік», - підкреслив Прем’єр і доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України вести жорсткий контроль виконання рішення Уряду НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення складає 8,550 грн. за куб. метр.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Дітям – добре серце і щиру любов

Колись видатний український педагог Василь Сухомлинський написав книгу «Серце віддаю дітям». Можна сказати, що за таким же принципом живе вчителька початкових класів СЗШ №3 м. Трускавця Марія Михайлівна Дуб. Дітям вона віддає своє добре серце і щиру любов.

На педагогічній ниві Марія Михайлівна трудиться вже майже сорок років. Саме стільки часу пройшло від того дня, коли в далекому 1979 р. молода сором’язлива дівчина-педагог розпочала свою працю на освітянській ниві. Було це в початковій школі села Ясениця Замкова Старосамбірського району, де Марія Дуб згодом працювала директором школи. А далі були інші села та містечка Старосамбірщини – Скелівка (давній Фельштин), Добромиль, Росохи…

У Трускавці Марія Михайлівна Дуб сіє розумне, добре, вічне з 1991 року. Спочатку працювала в СШ №2, а з 1992 р. – в СШ № 3 (в третій школі вона працює з моменту відкриття – скоро буде двадцять сім років).

Запитуємо вчительку про особливості роботи з дітьми молодшого шкільного віку.

- До молодшого або початкового шкільного віку належать роки навчання дітей у початковій школі, - каже Марія Дуб. - За ці роки відбуваються дуже важливі зміни в умовах життя і діяльності дитини. З початкових класів потрібно формувати основи фінансової грамотності. Адже це основа розвитку громадянського суспільства.

Вступ до школи є  переломним моментом у житті дитини. Вона стала школярем, її основною діяльністю стає навчання, нагромадження систематичних знань про природу й людське суспільство. Навчання стає першим і найважливішим обов’язком дитини, до виконання якого вона повинна ставитися з великою відповідальністю. У школі учень вступає в нові для нього складніші стосунки – зі своїми вчителями й товаришами-ровесниками. До нього ставиться ряд нових і суворих вимог, виконання яких потрібне для нормального перебігу навчальних занять і виховання в учнів громадської активності та моральних рис особистості.

Як би не була добре підготовлена дитина до школи в дошкільному закладі або в сім`ї, все ж із вступом до школи вона включається в новий колектив. Школа наче відкриває перед нею новий світ. Дуже важливо, щоб школа зустріла дитину з належною увагою і привітністю. Це день вступу до нового життя, щоб школа для дитини була школою радості і бажанням вчитися. А це бажання повинен прививати вчитель. Особливо у новій українській школі (НУШ). Мета роботи вчителя-професіонала – достукатися до серця кожної дитини, допомогти пізнати себе, пробудити і розвинути закладені природою поетичні здібності, можливості та бажання їх вдосконалювати, здобувши освіту, виконати свій обов’язок – стати Людиною. Творчий потенціал особистості вчителя бере свій початок у методиці.  Кожен вчитель удосконалює свою майстерність і творить власну технологію, розраховану на себе і свій клас.

Одночасно з новими обов’язками школяр набуває і нових прав.  Він дістає право на те, щоб у сім`ї зважали на його навчальні обов’язки, здійснювали розумний контроль за його заняттями, робили все, щоб домашні умови сприяли досягненню високої успішності і дисциплінованості, - пояснює Марія Михайлівна.

Зараз Марія Дуб є класним керівником 4-А класу СШ №3 м. Трускавця, але вже відтепер готується з материнською ласкою та любов`ю прийняти своїх нових пташенят – майбутній 1-А. Така доля вчителів початкових класів – привчити, виростити, заопікуватися, віддати себе всю … і потім віддати естафету вчителям середньої школи.

В класі Марії Михайлівни чисто, прибрано, затишно. Потрапляємо на урок літературного читання і бачимо, з яким захопленням та непідробною щирістю учні вивчають твори шкільної програми, з якою любов`ю ставляться до України, рідного краю та своєї вчительки.

Марія Дуб на уроках застосовує мультимедійну техніку, нові передові технології навчання, знаходить індивідуальний підхід до кожного учня. Але вчителька не зупиняється на досягнутому, а продовжує вчитися і в той же час навчати молодших колег. Її педагогічні статті публікуються в збірниках та матеріалах конференцій, її досвід роботи з обдарованими дітьми вивчають педагоги з різних куточків України. Вона плідно співпрацює з закладами культури Трускавця, зокрема з дитячою бібліотекою міста-курорту. Зрештою, до неї за доброю порадою йдуть не лише інші вчителі початкових класів, але й батьки, бо знають, що Марія Михайлівна має великий життєвий досвід і без поради не залишить.

Грамоти, подяки, сертифікати не відображають того рівня, на який піднялася вчитель вищої категорії (звання «вчитель-методист») Дуб Марія Михайлівна. Вона співпрацює з Академією педагогічних наук, спеціалізованими педагогічними виданнями, «Великою дитячою газетою», є учасницею Всеукраїнського конкурсу Global Teacher (жовтень 2018 р.), і цей перелік можна продовжувати. Але найголовнішим для неї є те, що й надалі може віддавати дітям своє добре серце і свою щиру любов.

Приємно, що у Трускавці живуть та працюють такі люди. Наше місто-курорт може гордитися такими людьми як вчителька Дуб Марія Михайлівна.

Володимир Ключак

Трускавець та італійська Сієна можуть стати містами-партнерами

Трускавець може розпочати плідну взаємовигідну співпрацю з Італією. Першим кроком до налагодження такої співпраці може стати підписання угоди про партнерство між нашим курортом та італійським містом Сієною. Про це повідомив радник міського голови Трускавця, один із засновників та голова «Спортивної асоціації «Вікторія» Роман Матис.

Сієна (населення близько 60 тис.) – старовинне місто в італійському регіоні Тоскана, адміністративний центр однойменної провінції, один з найбільших туристичних центрів Італії. В часи Середньовіччя Сієна була столицею Сієнської республіки, осередком мистецького життя епохи треченто. Добре збережений середньовічний центр Сієни охороняється ЮНЕСКО як пам'ятник Світової спадщини. У місті розташований один з найстаріших університетів Італії. Всього ж університетів у місті два, причому в них навчаються студенти з різних куточків Італії та з-за кордону. Всі студенти та викладачі, котрі вивчають та викладають італійську мову, стажування та іспити проводять в Сієні, каже Роман Матис.

Сієна розміщена 55 км на південь від Флоренції. Як каже Роман Матис, з Сієни до Флоренції можна добратися за 40 хвилин поїздом чи за півгодини автомобілем.

Радник мера Трускавця вважає, що наш курорт та Сієна могли б співпрацювати в різних напрямках. Перший – це обмін молоддю, співпраця в спортивній та культурній сферах. Другий – вихід через Сієну на туристичний ринок Італії, промоція Трускавця на Апеннінському півострові, медичний туризм. Третій – співпраця в медичній галузі, адже в Сієні розміщено один з найбільших та найавторитетніших госпіталів в Італії.

Сієну вважають містом банкірів, це дуже заможне процвітаюче місто, туристичний центр, і досвід нашого майбутнього побратима можна запозичити та використати. Зрозуміло, що мова йде також про можливі інвестиції в Трускавець. Інший цікавий нюанс, на якому акцентує увагу Роман Матис – в останні кілька років Сієна, подібно як і Трускавець, активно налагоджує співпрацю з Китаєм. Отже, можна подумати і про тристоронню співпрацю на лінії Україна (Трускавець) – Італія (Сієна) – Китай (Ліян та інші китайські міста-партнери).

Роман Матис перебував в Італії, зокрема в Сієні, в приватних справах у січні 2019 р. Його син, талановитий футболіст Генріх Матис, періодично проходить тренування в Італії і є добре знаним у футбольних колах цієї республіки. Генріх Матис, до речі, входить в список талановитих дітей Італії в розділі «футбол».

З метою вивчення ситуації щодо налагодження співпраці Трускавця з італійськими містами Роман Матис провів ряд зустрічей, зокрема з мером Сієни Луїджі Де Моссі та віце-мером Карло Інфантіно, а також з багатьма іншими муніципальними, спортивними та бізнесовими особами. Досягнуто принципової згоди щодо започаткування партнерства Сієни та Трускавця або якогось іншого українського міста. Роман Матис каже, що міський голова Трускавця Андрій Кульчинський ідею співпраці між нашим містом-курортом та Сієною сприйняв схвально, і на березень-квітень заплановано візит трускавецької делегації до Італії.

Володимир Ключак, фото Романа Матиса

На фото: Роман Матис та мер Сієни Луїджі Де Моссі, Генріх Матис на італійській землі, італійські газети про можливу співпрацю Трускавця та Сієни, України та Італії в спортивній галузі.Создан 30 янв 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником