Трускавецький вісник № 16 (1751) від 31 січня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 16 (1751) від 31 січня 2019 р.

31.01.2019У номері: Про Павла Мезеріна; Із сесії міської ради; Кубок світу з хортингу відбувся і вдався; Збільшення соціальної допомоги сім`ям з дітьми; Короткі новини.

Короткі новини

Екскурсоводам проведуть семінар

19 лютого у Львові в приміщенні музею історії релігії пройде семінар для екскурсоводів. Про це інформує наше власне джерело. Семінар триватиме з 10.00 до 17.30. На ньому обговорять гастрономічні цікавинки Західної України, міфи та правду про фортецю Тустань (с. Урич Сколівського району), забудову Львова, історичну постать Станіслава Жолкевського, якому завдячує своє найменування місто Жовква, та ряд інших тем. Участь в семінарі візьме заступник начальника туризму Львівської міської ради Галина Гриник. Семінар організовує та проводить Асоціація екскурсоводів м. Львова та області.

Вартість участі в семінарі – 185 гривень, довідки за тел. 097-492-23-43 (п. Галина).

Трускавчани стали чемпіонами Львівщини з боксу

24-26 січня 2019 р. у Львові відбувся Чемпіонат Львівської області з боксу серед юнаків 2003-2004 р.н. У змаганнях взяли участь 87 спортсменів. Трускавецький ДЮСК "Спортовець" представляли два вихованці, які вибороли першість та стали чемпіонами області: Маскула Юрій у ваговій категорії 66 кг і Старовий Руслан у категорії до 80 кг (тренери ДЮСК Анатолій Гнатків та Назар Мінів).

Власна інформація

Нам не забути славу Крут

Під Крутами там молоде юнацтво

На прю криваву з ворогами стало.

За України славу, честь й багатство

Життя юнацьке своє там віддало.

 У центрі уваги бібліотек завжди знаходяться питання духовного і патріотичного виховання дітей та молоді. 30 січня у ЗСШ№3 м. Трускавця була проведена година історії «Нам не забути славу Крут». Учні 9-А класу з хвилюванням слухали виступ провідного бібліотекаря обслуговування юнацтва центральної бібліотеки О.Т.Пфайфер про бій під Крутами та вірші П.Тичини, Б.Стельмаха, Д.Гавриша, присвячені цій історичній події. Старшокласники взяли участь у дискусійній розмові, яку провела вчитель історії І.А.Пархоменко.

Зав. бібліотекою-філією №2 Л.І.Стецик ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Крути – бій за майбутнє». На завершення заходу всі вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання. Нехай пам’ять про наших героїв, які загинули під Крутами буде вічною.

Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС

Агент Путіна Мезерін: спочатку в Україні, а тепер в ЄС

Вперше про агента впливу пітерських та московських єдиноросів ми почули у 2016 році, коли приїхали працювати в Дрогобич радниками міського голови. Він не був публічною особою, а, як і подобає «підривникові», стояв за спинами своїх керованих публічних осіб.

Що найперше ми дізнались про цю особу? Він був політтехнологом колишнього мера Трускавця Руслана Козира, у якого був спільний бізнес з тими ж самими пітерськими та московськими єдиноросами, причому не рядового складу, а з керівниками цих структур.

Цитати з «Трускавецького вісника» за 03.06.2011 р.: «1-2 июня 2011 года в Трускавце с визитом побывала делегация города Санкт-Петербурга, северной столицы Российского государства. В первый день прошла встреча в Народном Доме за участием мера Трускавца Руслана Козыра, который имеет прочные личные и деловые связи с городом над Невой…». «Из Санкт-Петербурга в Трускавец прибыли представители местной исполнительной власти, а также депутаты Законодательного собрания…». «Они приехали по приглашению городской власти Трускавца – эта встреча осуществилась благодаря открытию в Питере представительства нашего города. Его возглавили PR-технологи Дмитрий Перевязкин и Павел Мизерин, которые и привели в Трускавце Козыра и его команду к власти».

Для місцевих мешканців не таємниця, де зараз себе проявляє ця «команда професіоналів» на Галичині.

Давайте тепер відслідкуємо шлях Павла Україною.

Згідно з надійними джерелами інформації, свою кар’єру в нашій країні російський політолог, фахівець з російсько-українських відносин Павло Мезєрін розпочав з участі в складі міжнародних спостерігачів від міжнародної організації «CIS Emo» на виборах президента України 2004 року. Зазначена організація спостерігачів країн СНГ, незважаючи на те, що декларує свою діяльність як незалежну, насправді є суто російською, що виконує накази Кремля.

Яким чином простому смертному можна потрапити в таку організацію? Чи може Кремль допустити до виконання завдань, покладених на членів такої організації, випадкових людей?

Коли вибори президента України пішли не за сценарієм Кремля, треба було щось робити, наприклад, створити ілюзію сварки між членами даної організації з метою запустити свого агента в українське середовище. Вибір, або рулетка, або якісь попередні рекомендації вказали на Павла.

Але він пробув в нашій країні недовго, повернувся на свою батьківщину вже депутатом муніципалітету Піскарєвка в Санкт-Петербурзі, де був переобраний навіть на другий термін.

Справді? В Росії? Звичайна людина? Яка ще посварилась зі своїми соратниками на президентських виборах України? Та ну, ви що? При цьому Павло не є офіційним членом партії «Єдина Росія». І депутат? Дива дивні, правда ж?

Але це ще не все. Бо через деякий час Мезєрін, не будучи офіційно членом єдиноросів, посварившись на виборах з міжнародними залежними від Кремля спостерігачами, стає головою адміністрації району Піскарєвка, в якому він був двічі депутатом. При цьому, за класичним сценарієм по створенню образу жертви режиму з метою завести свого агента в коло ворога, Мезєріну організовують штучне травлення з боку єдиноросів, хоча, як бачимо по його роботі на Галичині, жодних конфліктів в реальності між ним та цією політичною силою немає, навпаки, повним ходом йде співпраця.

Тепер згадаємо як голосувала Західна України на президентських виборах 2010 року. Для багатьох було здивуванням велика підтримка Януковича саме в західних регіонах нашої держави.

А де в цей час перебував Павло? Не повірите, з 2008 року не на посаді голови адміністрації поблизу Пітера, не депутатом там само, а в Україні, на Галичині. Працював політтехнологом. Аж до 2012 року. Два роки підготовки до виборів, та два роки налагодження роботи по розвалу всього українського в серці країни – на Галичині.

В Росію Мезєрін повернувся вже працювати з опозицією. Партія «Яблуко», РПР-Парнас тощо. Ну як, є в Росії опозиція? Паша добре попрацював? Вірною дорогою скерував він опозиційний рух в своїй країні? Але нам до їх внутрішньої політики справи нема, нам своє боронити треба.

Після «бесіди» в ФСБ Павло «був вимушений» поїхати знов в Україну. І знаєте коли це сталося? Аж у січні 2014 року! Як же ж так, такі події в сусідній державі відбуваються, звичайна агентура не впоралась, треба терміново генія політтехнологій знов на арену виводити.

На батьківщині Павло має відношення до руху «Свободная Ингрия». Цей рух начебто бореться за відокремлення Пітера від Росії з метою заснування нової європейської балтійської республіки.

Напевно, боротьба відбувається таким же ж чином, як і робота з опозиційними політичними силами. Але цікаво те, що офіс цієї «Інгрії» розташовано в Санкт-Петербурзі в приміщені так званого «музею Новоросії», де нещодавно проводились маски-шоу з постановочним обшуком ФСБ. Невже інших приміщень по всьому Пітеру не знайшлося? Що ж ви так палитесь, агенти?

Сьогодні ФСБ демонстративно «пресує» штучно створених Мезєріним місцевих пітерських сепаратистів, а завтра за наказом забезпечить їх зброєю, що дозволить Путіну протриматись при владі до самої смерті.

Де зараз агент Паша? Павло у Вільнюсі. Що він там робить? Працює над образом праворадикала, вигнанця російського режиму, просуває свій рух «Свободная Ингрия», намагається втиснутись вже в політичне коло Європи, бо України йому замало, тут він своє зробив, добре виховав «команду професіоналів» на Галичині, яка з середини руйнує все проукраїнське.

Литва, будьте уважні, не забувайте, що російські агенти говорять одне, а коли доходить до реальних справ, то відбувається зовсім протилежне. Наприклад, цитата новин з Телеграм-каналу від 07.12.2018 р.: «Движение «Свободная Ингрия» отказалось обсуждать трибунал над президентом РФ Владимиром Путиным на VI-м «Форуме свободной России», который пройдет 7-8 декабря в Вильнюсе».

Відповідні служби країн Балтії таки виконують покладені на них обов’язки з захисту державності дуже файно, на відміну деяких окремих осіб з наших служб, які замість нейтралізації впливу агентів Кремля на Галичині займаються різними бізнес-проектами з їх посіпаками на рівні місцевої влади.

Зізнаюсь чесно, було важко повірити в те, що деякі проукраїнські соратники не бачили очевидних фактів по руйнації патріотичних сил у Львівській області. Чи готові вони тепер виправляти свої помилки або невірно зроблений вибір? Подивимось.

Надія Лисенко

Від редакції «ТВ». Автор розслідування Надія Лисенко – учасниця АТО, жінка-воїн, жінка-доброволець, колишня радниця міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

L

Останній день січня у Трускавці виявився «ювілейним». Саме цього дня пройшла ювілейна L (п`ятдесята) сесія Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Святкового в ній було мало – тільки вітання січневих іменинників-депутатів Віри Сазонової та Ігоря Стасика, а також подання на звання «Заслужений економіст України» та «Заслужений працівник освіти України» начальника фінансового управління ТМР Миколи Федоричака та начальника відділу освіти ТМР Ореста Лобика. Міський голова Андрій Кульчинський вручив Ігореві Стасику пам’ятну грамоту-подяку з нагоди ювілею та заслуг перед містом (Ігор Степанович працює в Трускавецькій міській лікарні 37 років).

Решта ж сесії пройшла в звичайному, буденному, рутинному режимі, як і будь-яка інша сесія.

І. Рівень злочинності зменшився

Перед розглядом питань порядку денного виступив прокурор Юрій Малахівський, керівник Дрогобицької місцевої прокуратури. Він прозвітував про роботу прокуратури за 2018 рік, розповів про стан злочинності в місті та відповів на запитання депутатів та громадських активістів. Відео трансляцію майже всього виступу Юрія Малахівського можна переглянути в Фейсбуці в групі «Трускавець. Оперативно».

- Основною категорією злочинів на території міста є злочини, пов’язані з протиправним посяганням чи заволодінням майна юридичних осіб, - каже очільник Дрогобицької місцевої прокуратури. – Це в першу чергу пояснюється складними економічними умовами, оскільки велика кількість злочинів вчиняється особами, котрі перебувають за межею бідності. Дуже багато випадків продуктів харчування з торгівельних магазинів на території міста. Зафіксовано багато крадіжок алкогольних напоїв у супермаркетах. Незважаючи на те, що в районі, а також в містах Бориславі та Дрогобичі є зростання кількості квартирних крадіжок, на території Трускавця кількість цих злочинів значно зменшилася – майже на 57,1%. В 2017 році таких злочинів було скоєно 42, а в 2018 – 18. Це пов’язано з тим, що місто обладнане відеокамерами, які дають змогу відслідковувати в`їзд-виїзд транспорту та встановити осіб, які в той чи інший період перебували на території Трускавця в тому чи іншому місці. Викликає занепокоєння той факт, що і як на території області, так і в місті Трускавці фіксується ріст злочинів, пов’язаних з порушенням правил дорожнього руху. Таких злочинів у 2018 році скоєно 7, на відміну від 2017, коли їх було 3. Позитив: на відміну від 2017 у 2018 ніхто не загинув внаслідок ДТП. З 7 резонансних злочинів, скоєних на території міста, 4 розкриті, 3 залишаються нерозкриті.

Прокурор розповів про розкриття ряду резонансних злочинів щодо грабежів, а також вбивства, котре було скоєно минулого року у Трускавці. Нагадаємо, було вбито чоловіка, котрий приватно займався обміном валюти. Вбивцю затримали, він заарештований та чекає вироку суду, а вироком може бути навіть довічне ув’язнення. Вирок винесуть у Стрийському міжрайонному суді.

Турбує прокурора ситуація з обігом наркотичних засобів та психотропних речовин. Ця робота була згорнута міським відділенням поліції, і не дала позитивних результатів, вважає прокурор. До суду скеровано тільки 5 кримінальних проваджень із вказаної категорії. За фактом збуту наркотичних засобів до суду за останні два роки не скеровано жодного кримінального провадження. На це є і об’єктивні, і суб’єктивні причини, серед них – недоукомплектованість органів поліції.

- Місцевою прокуратурою забезпечено стовідсоткову участь при розгляді всіх корупційних правопорушень, які розглядалися Трускавецьким міським судом, - доповів Юрій Малахівський. Він подякував депутатам, які «час від часу проявляють громадянську позицію» і звертаються до прокуратури зі зверненнями. В той же час прокурор нагадав, що згідно чинного законодавства органи прокуратури позбавлені можливості здійснювати загальний нагляд чи давати правову оцінку чи правові висновки, як це було колись. «Ми не маємо права перевіряти законність чи незаконність тієї чи іншої господарської діяльності», - зазначив прокурор, натякаючи на виступ депутата Романа Бучковича, в якому він, зачитуючи проект рішення, пропонував звернутися до прокуратури «з вимогою надати оцінку» щодо недавно створеного ТОВ «Трускавецькі лікувальні води». «У нас і так є чим займатися», - парирував прокурор

- Дякую за увагу і дякую за підтримку, - завершив свій виступ Юрій Малахівський.

ІІ. ПрАТ, перевізники, земля, гроші та туристичний збір

Перша частина сесії тривала три години. За цей час окрім заслуховування інформації прокурора депутати розглянули чимало важливих для життєдіяльності міста питань. Без тривалих обговорень та при підтримці більшості депутатського корпусу були прийняті такі питання як «Про надання адресної грошової допомоги на покриття витрат на житло і комунальні послуги особам з інвалідністю», «Про затвердження Порядку компенсації витрат автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів, що мають право на пільговий проїзд на міських маршрутах загального користування на 2019-2020 рр.», «Про надання щомісячної грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг деяким категоріям громадян м. Трускавець на 2019 рік» (доповідала начальник управління праці та соціального захисту населення Віра Ільницька), «Про затвердження міської цільової Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, на впровадження заходів з енергозбереження в м. Трускавець на 2019-2021 рр.», «Про затвердження міської цільової Програми заходів із землеустрою об’єктів житлово-комунального господарства на 2019 рік», «Про внесення змін до рішення №1132 від 13.12.2018р. «Про затвердження міської цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства м. Трускавця на 2019-2021 рр.», «Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради №664 від 12.10.2017р. «Про затвердження міської програми «Комплексна міська екологічна програма м. Трускавець на 2018-2020 роки» (доповідав начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Сергій Максимич).

Під час представлення начальником відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення Юрієм Соляном питання «Про затвердження міської цільової програми покращення матеріально-технічного забезпечення військової частини 3002 Національної гвардії України в м. Дрогобичі на 2019 рік» слово надали депутатові обласної ради Василеві Масному, котрий відповів на питання депутатів та роз`яснив, чому важливою є підтримка в цьому питанні саме органів місцевого самоврядування.

Без обговорень депутати затвердили річний звіт про виконання бюджету м. Трускавця за 2018 рік. А от з питанням «Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради № 789 від 30.01.15р. "Про встановлення місцевих податків і зборів на території м. Трускавця" щодо розміру туристичного збору обранці «помодохалися». Зав’язалася гаряча дискусія між начальником фінансового управління ТМР Миколою Федоричаком з однієї сторони та депутатом, заступником директора ДП «Санаторій «Кришталевий палац» Юрієм Яворським з іншої відносно того чи туристичний збір у Трускавці встановлювати в розмірі 0,2% чи 0,15% від мінімальної зарплати. Інакше кажучи, мова йшла про те, чи санаторії, готелі, вілли, курортні комплекси за відпочивальника мають сплачувати в бюджет міста 6 чи 8 гривень за 1 добу (ніч) його перебування в місті.

Юрій Яворський зачитав звернення керівників санаторно-оздоровчих закладів, в якому вони обґрунтовували чому саме варто прийняти ставку 0,15%. Але міський голова став на сторону начальника фінансового управління, і вийшло так, як завжди. Тобто, не добро перемагає зло, не здоровий глузд святкує перемогу над меркантильними інтересами «проїдачів коштів», а більшість диктує свої умови меншості.

Не оминули увагою на сесії і новостворене підприємство «Трускавецькі лікувальні води». Депутат Роман Бучкович запропонував, а депутати підтримали внесення до порядку денного питання щодо цього підприємства, котре тепер займається видобутком, транспортуванням та реалізацією мінеральних вод. Депутат каже, що створювалося підприємство з порушеннями, і свою господарську діяльність теж веде з порушеннями.

- Комісії працювали нормально, чому Ви не надали цей проект рішення на комісії? – дорікнула пану Бучковичу секретар ради Наталія Пономаренко.

- То що, нам закрити бювет і чекати? – злився міський голова.

Але питання внесли в порядок денний. Але не розглянули на самому початку сесії, як наполягав Роман Бучкович, а розглядатимуть в блоці земельних питань.

На сесії були присутні громадські активісти, котрі сьогодні не заважали веденню сесії і не вчиняли деструктивних дій.

Володимир Ключак

Трускавець та Борислав приймають міжнародні гірськолижні змагання

Міжнародні дитячі змагання з гірськолижного спорту «Karpatia Open» цьогоріч складаються з трьох етапів. Перший вже відбувся в Словаччині (дивись статтю), третій проходитиме в Польщі, а другий триває саме зараз в Україні – у Трускавці та Бориславі. На схилі гірськолижного комплексу Буковиця (м. Борислав) змагаються учасники з трьох країн – України, Польщі та Білорусі. Словаки не змогли приїхати через накладку, оскільки в їхній країні тривають національні змагання з цього виду спорту.

Напередодні першого дня змагань, а саме вчора, 30 січня, в конференц-залі готелю «Трускавець 365» відбулося спільне засідання суддів і тренерів, на якому вони вирішували технічні та організаційні питання. Не обійшлося без вітальних слів – учасників змагань та суддів вітали власник ГК «Буковиця» Віталій Мицак, керівник оргкомітету змагань Іван Цегенько, спортсмен-олімпієць, спортивний директор змагань Дмитро Мицак, директор відділу з питань сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, представники FIS з України (Ігор Сидорко) та Словаччини (Яна Гантарова). Вітальну частину цієї зустрічі можна переглянути в Фейсбук-групі «Трускавець. Оперативно» за посиланням https://www.facebook.com/volodymyr.kluczak/videos/2074170555952958/

А вже сьогодні відбулося офіційне відкриття змагань – на центральній сцені Трускавця та в більш урочистій обстановці. Привітати учасників на сцену вийшли міський голова Трускавця Андрій Кульчинський зі своїм заступником Олександром Ткаченком, заступниця міського голови Борислава Роксоляна Гарасимів, заступниця бурмістра Устриків Дольних Катажина Секула, Віталій та Дмитро Мицаки, представники FIS Яна Хантарова та Ігор Сидорко, директор спортивної школи з Устриків Дольних Богдан Зварич, головний суддя змагань Олександр Заїка.

Учасники винесли прапори Білорусі, Польщі, України та Словаччини, заспівали національні гімни. Після офіційної церемонії на них чекала ще концертна програма від талановитої трускавчанки Оксани Сопілки-Чіпак. Відео прямої трансляції події можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/volodymyr.kluczak/videos/2075515072485173/

Щорічні дитячі змагання з гірськолижного спорту – відкритий Кубок «Karpatia OPEN» засновані МЦ «Європейська інтеграція України» і ГО «Бориславська Сніжинка» в 2018 році. В спільний організаційний комітет змагань ввійшли організатори, директори гірськолижних комплексів, міські голови. В змаганнях беруть участь діти-спортсмени за правилами міжнародної лижної організації FIS.

Погода посприяла ІІ етапу змагань – маємо сніг, невеликий мороз, що додає хорошого настрою. Завтра, 1 лютого, на Буковиці змагання продовжаться, і остаточні переможці будуть визначені. О четвертій пополудні планується провести церемонію офіційного нагородження і урочистого закриття ІІ етапу змагань. Після цього залишиться провести третій етап – в Польщі, на горі Лаворта коло Устриків Дольних.

Тож залишається побажати всім учасникам змагань з наших сусідніх країн вдалих спусків, високих балів від суддівської колегії, здоровими та неушкодженими повернутися до рідної домівки.

Володимир Ключак

Кубок світу з хортингу у Трускавці відбувся і вдався

Українське національне бойове мистецтво хортинг розпочало тренувальний і змагальний 2019 рік одразу потужним міжнародним турніром – 23-28 січня у Трускавці пройшов Кубок світу з хортингу. Вже п’яті міжнародні змагання гостинно прийняв готельно-курортний комплекс «Карпати». В Трускавець з’їхалися 300 спортсменів високого рівня з Білорусі, Словаччини, Чехії, Вірменії, Угорщини та, звичайно, кращі хортингісти України. Спортсмени змагалися у п’яти розділах – «Форма», «Показовий виступ», «Сутичка», «Двобій» та «Поліцейський хортинг» у шести вікових групах, починаючи з восьми років. Власне, мало де організовуються міжнародні змагання такого рівня для дітей. А на Кубку світу з хортингу у Трускавці вперше відбулося чітке розділення - перші три дні були повністю присвячені дітям, а два останні дні реєструвалися та змагалися дорослі 18 плюс та ветерани хортингу.

Красивою та символічною церемонією стало урочисте відкриття змагань, де спортсменів, тренерів, батьків вітали засновник хортингу Едуард Єрьоменко, віце-президент Міжнародної федерації хортингу Віталій Плеханов, начальник Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Роман Хім’як, заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко та інші поважні гості. Акапельне виконання Гімну України ведучою свята співачкою Марією Гуцало ніби ще раз підтвердило глибоке українське коріння хортингу та разом з тим його простоту та відкритість для світу. Дві свої пісні подарував присутнім і народний артист України Микола Свидюк.

Та, звичайно, головною окрасою видовищного спортивного шоу під назвою Кубок світу з хортингу були спортсмени, які на хорті викладалися наповну, долаючи біль, твердо йшли до перемоги та дарували глядачам незабутні емоції. Достойно виступили на Кубку світу та представили свої клуби і спортсмени Львівської обласної федерації хортингу (Президент Сергій Дідусь). В розділі «Показовий виступ» командний золоті медалі вибороли Остап Ліщинський, Данило Гера, Роман Зінов’єв, Вероніка Ткачук та Дар’я Дахіна, в парному розряді чемпіонами Кубка світу серед юніорів 16-17 років стали Андрій Дубовий, Семен Фаль (Дрогобицький осередок хортингу, клуб «Галицькі Леви», тренер Денис Іваницький). Ще два золота в парному розряді у віковій категорії 12-13 років команді принесли Андрій Микитин та Назар Гіщак (Трускавецький осередок хортингу, клуб «Сокіл», тренер Ірина Циган). Назар Гіщак також зайняв друге місце в розділі «Сутичка» у ваговій категорії 35-40 кг, 12-13 років. Вадим Дудник виборов дві бронзові медалі - в розділі «Двобій» та «Сутичка» у вазі 35-40 кг у віковій категорії 10-11 років. Бронзу в абсолютці понад 50 кг в розділі «Сутичка» здобув Давид Шумега, Максим Іванців приніс у скарбничку наших земляків срібло в розділі «Сутичка» 10-11 років, вага 25-30 кг. Срібло в розділі «Двобій» 30-35 кг 8-9 років виборов Роман Столяр. І два золота у «Сутичці» та «Двобої» у вазі 45-50 кг – трофей Кубка світу одинадцятирічного Маркіяна Шовгенюка (всі - «Галицькі Леви», тренер Денис Іваницький).

А кубок за третє командне місце повезла додому команда Білорусі, друге загальнокомандне місце посіли спортсмени клубу «Сильна нація» з Києва, і кубок за перше місце виборола команда «Спарта» зі Сміли Черкаської області.

Отже Кубок світу з хортингу у Трускавці відбувся і вдався. Це результат злагодженої командної роботи Міжнародної, Української та Львівської федерацій хортингу та натхненника, голови організаційного комітету турніру Віталія Плеханова – людини, яка перша почала проводити міжнародні змагання з хортингу, організувала перший чемпіонат світу з хортингу в Польщі та вже п’яті міжнародні змагання в Трускавці. За те, що свято спорту пройшло на найвищому рівні організатори щиро дякують меценатам хортингу – генеральному спонсору Кубка світу з хортингу ГКК «Карпати» - керівник Лев Ярославович Грицак; спонсору потужного звуку та світла турніру, які зробили змагання в розділі «Показовий виступ» яскравими, наче на День міста – Дрогобицькій міській раді – міський голова Тарас Кучма; спонсору нагородного матеріалу – Трускавецькій міській раді – міський голова Андрій Кульчинський; директору КП «Дрогобицький ринок» Володимиру Білогану. Всі дівчатка-призери отримали розкішні букети від квіткового спонсора турніру ТзОВ «Тандем» від Наталії Дорошенко. Проживання збірної команди Білорусі оплатив директор клініки відновного лікування «Еліта» Володимир Козявкін.

Ксенія Чумак

Уряд збільшує соціальну допомогу сім’ям, в яких народжуються діти

Муніципальна няня додатково до щомісячних виплат на дитину

Кожній українській сім’ї, в яких народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджету заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

Подвійна вигода

Урядовий проект «муніципальна няня» має три мети. Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення вкінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.

Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють в сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 / юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Чому це вигідно для няні? Пояснюємо на конкретному прикладі.

У містах-мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис грн. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн і ЄСВ – 816 грн. Це становитиме загалом 1 319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин із батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниОбновлен 02 фев 2019. Создан 31 янв 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником