Трускавецький вісник № 21 (1756) від 12 лютого 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 21 (1756) від 12 лютого 2019 р.

12.02.2019У номері: Прес-конференція Юлії Тимошенко у Львові; Зустріч з Юлією Тимошенко в Трускавці; Майдан – нескорений; Короткі новини.

Короткі новини

Дрогобицький Комбінат міського господарства завдав державі збитків

Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області нещодавно було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Комунального підприємства «Комбінат міського господарства» (м. Дрогобич). Як інформує прес-служба інспекції,  в ході проведення перевірки державними інспекторами виявлено порушення норм водного законодавства, а саме: скид неочищених фільтраційних вод полігону твердих побутових відходів у р. Медвежанка, що призводить до забруднення поверхневих вод. Виявлений факт забруднення є порушенням вимог ст. ст. 74, 95, 100 Водного кодексу України та ст. ст. 40, 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Відповідно до «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів затвердженої Міністерством охорони навколишнього природного середовища  №389 від 20.07. 2009р. Зареєстрованої в Мін`юсті України №767/16783 від 14.08.2009р. зі змінами, внесеними  згідно наказу Мінекології та природних ресурсів від 30.06.2011р № 220, зареєстрованими в Мін’юсті 15.07.2011р.№ 881/19619; від 13.10.2015 року №367, зареєстрованими в Мін’юсті 05.11.2015р.№ 1369/27814» проведено розрахунок збитків завданих державі в розмірі 13 304 грн.

У Дрогобичі правоохоронці затримали злочинну групу, причетну до квартирних крадіжок

У Дрогобичі поліція затримала злочинців, які обкрадали квартири. Про це в мережі Фейсбук повідомляє ГУ Нацполіції у Львівській області.

Зловмисників, котрі впливали на криміногенну ситуацію в регіоні, викрили працівники управління стратегічних розслідувань поліції Львівщини спільно з оперативниками Дрогобицького відділу поліції. До затримання рецидивістів залучали бійців спецпідрозділу КОРД.

«Трьох зловмисників затримали у неділю, 10 лютого, близько 21.00 після скоєння крадіжки з квартири на вулиці Шевченка у Дрогобичі, коли вони саме «ділили здобич» - викрадені гроші та майно», - розповів очільник поліції Львівщини генерал поліції третього рангу Валерій Середа.

Особи затриманих встановлені – ними виявились троє місцевих мешканців, двоє віком 28 років, котрі раніше вже притягувались до кримінальної відповідальності та третій – 35-річний.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.185 (крадіжка) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Зловмисники затримані в порядку ст. 208 КПК України, невдовзі суд обере для них міру запобіжного заходу.

«Під час санкціонованих обшуків у помешканнях зловмисників та в орендованому гаражі поліцейські виявили та вилучили зброю, боєприпаси різного калібру, гранати, готівкові кошти та інші речові докази. Встановлено, що вони підтримували так звані «злодійські традиції» та впливали на криміногенну ситуацію у регіоні», - зазначив Валерій Середа.

Вилучену зброю та боєприпаси скеровані в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України для проведення експертизи. Проводиться досудове розслідування.

У Дрогобичі напередодні дня святого Валентина «любитимуть» депутатів

До дня всіх закоханих Дрогобич долучиться до Всеукраїнської акції «Полюби депутата свого міста». Як інформує прес-служба Всеукраїнської ініціативи «Активна громада», в місті Котермака акція пройде напередодні Дня св. Валентина, у середу, 13 лютого. З 12 до 13 години на площі Ринок люди можуть написати на полотні за що вони люблять депутатів місцевої ради та за що любили би їх ще дужче.

«Депутати перш за все люди, і їх є за що любити. Акція націлена на налагодження діалогу між громадянами та депутатами місцевих рад та інформування жителів міст про те, як вони можуть звертатися до обранців, чим допомагати в роботі. Депутат місцевої ради працює на громадських засадах і часто не може знати про всі проблеми в мікрорайоні чи місті», - пояснюють суть акції в ВІ «Активна громада».

В рамках акції кожен зможе ознайомитися зі списком депутатів і в разі потреби написати звернення, доручення чи пропозицію щодо покращення життя в місті.

Перемоги на олімпіаді з екології

Одразу дві перемоги на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології вибороли учениці НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця. Два третіх місця здобули Анна Шип (10-Б клас, науковий керівник Пуців Михайло Васильович) з роботою на тему «Дослідження якості фільтрів для очищення питної води» та Юричко Софія-Анна (11-А клас, науковий керівник Сидір Марія Петрівна) з роботою на тему «Якість води у моєму місті».

Власна інформація

Юлія Тимошенко: «Якщо на виборах ми проголосуємо «по приколу», то й наступних 5 років житимемо «по приколу»

Свій робочий день 11 лютого кандидат на посаду Президента України Юлія Володимирівна Тимошенко розпочала у Львові з ранкової кави з місцевими журналістами. В ресторані готелю «Панорама» в самісінькому центрі Львова журналісти мали можливість не тільки послухати виступ політика щодо «Нового курсу України» та шляхів реалізації цієї передвиборчої програми, але й почути відповіді на насущні запитання.

Розпочала свій виступ Юлія Тимошенко зі згадки про Івана Франка, котрий тричі балотувався до австрійського парламенту, але так і не був підтриманий земляками. Історія показала, що часто люди не розуміють величі тої людини, котра є поміж них і відстоює саме їхні, а не якісь особисті інтереси. І люди обирають не того, а потім нарікають, шкодують, але «після битви руками не махають». Як влучно висловилися Юлія Тимошенко, «якщо на виборах ми проголосуємо «по приколу», то й наступних 5 років житимемо «по приколу».

- Перед Україною стоять три потужні виклики, три всеохоплюючі проблеми, - зазначила після «розминки» Юлія Тимошенко. – І з ними Україні в такому стані далі жити не можна, потрібно щось робити. Перша проблема – це демографічна ситуація. Демографічна криза в останні 5 років розвивається настільки потужно і настільки стрімко, що нам потрібно про це говорити негайно. Вперше смертність в Україні майже вдвічі перевищує народжуваність. Це означає, що ми кожен рік втрачаємо приблизно 200 тисяч людей чисельності нашого народу. Це два середніх міста за один рік. Така тенденція, якщо її не зупиняти всіма можливими інструментами, може призвести до дуже-дуже негативних наслідків. Більше того – це доповнюється ще фактом, про який повідомив міністр закордонних справ Клімкін. Він сказав, що починаючи з 2016 року у нас кожен рік виїжджає з України приблизно до мільйона наших громадян – жити і працювати в інших країнах. Якщо раніше їхали просто попрацювати, заробити грошей і повернутися в Україну, до родин, то зараз пішов зсув, коли виїжджають цілими родинами, забираючи батьків, дітей, забираючи колег, їдуть цілими бізнес-командами. Виїзд креативного класу, професіоналів, освітян, підприємців, медиків, будівельників говорить про те, що ми втрачаємо той клас, котрий може піднімати Україну…

Юлія Тимошенко розповіла про ту величезну віру, котра була в українців після Революції Гідності, і про те, як діюча влада крок за кроком вбивала цю віру в душах та серцях народу.

Зараз найзапекліша конкуренція в світі – це конкуренція за креативний клас, а не за надра чи землю, каже Юлія Тимошенко. І Україна, на жаль, програє в цій конкурентній боротьбі в мейн-стримі IV промислової революції. Другий виклик – чи Україна «впишеться» в цю революцію, чи зможе поборотися за таланти? На жаль, зараз Україна на 129 місці з 137 країн по цьому показникові. А наші інтелектуали працюють на ВВП інших країн. Мусимо поміняти відсталу сировинну економіку на економіку знань, економіку інноваційного розвитку, впевнена лідерка «Батьківщини». В іншому випадку відстанемо від світу назавше.

- Третій виклик, а його можна ставити навіть першим – це те, як управляється країна, - продовжує Юлія Тимошенко. Ґрунтуючись на книзі «Чому нації занепадають?» Робінса, кандидат в Президенти дала відповідь в чому причина занепаду націй, а в чому причина процвітання націй. Якщо країна управляється ефективно, то народжуються Сингапури, якщо ж ні, то … знаємо з гіркого досвіду рідної неньки-України…

Після цього Юлія Тимошенко зробила короткий, але яскравий та зрозумілий аналіз її передвиборчої програми «Новий курс України», який включає 5 основних блоків: «Нова стратегія миру», «Новий економічний курс», «Нова народна конституція», «Нова соціальна доктрина» та «Нова молодіжна політика». Детальніше ознайомитися з цією програмою можна за посиланням https://nku.com.ua/ 

Відповідаючи на запитання журналістів, Юлія Володимирівна висловила своє бачення з приводу вирішення житлової проблеми: 1) відміна високого вступного внеску (25-30%) при взятті кредиту на житло, 2) розтермінування кредиту на довший період (з 3-5 до 15-20 років), 3) відсоток по кредиту має бути не 20% річних, а хоча б як у Польщі – трошки більше 3%.

Штучна інфляція, котра призводить до зубожіння населення, більш ніж вдвічі завищена ціна на газ та інші тарифи, гидкі маніпуляції політтехнологів на цих виборах (коли одним з кандидатів зареєстрований однофамілець Тимошенко Ю.В., причому з такими ж ініціалами), переслідування інакомислячих, потужне використання чинною владою адмінресурсу, потреба реальної, а не ілюзорної реформи системи охорони здоров`я в напрямку страхової медицини, реформа судочинства та заходи для зміцнення інституції місцевого самоврядування – кожна з цих тем була викладена лаконічно, але достатньо зрозуміло для пересічної людини.

Юлія Тимошенко наголосила, що за дещо спрощеними тезами «Нового курсу України» стоїть колосальна робота величезної кількості фахівців у тій чи іншій галузі. Реалізація «Нового курсу» після перемоги на президентських виборах для Юлії Тимошенко – це єдиний шанс отримати підтримку нового парламенту, вибори до якого пройдуть восени цього року.

Рецепт змін на краще в Україні доволі простий – повне перезавантаження системи управління країною, впевнена Юлія Володимирівна Тимошенко. Вибори президента – це шанс на таке перезавантаження, а одночасно вибір між «жити» та «виживати», вибір між білим та чорним, між добром та злом. Зрештою, це шанс на гідність та на перебування у справжній свободі, - зацитувала слова світлої пам`яті кардинала Любомира Гузара Юлія Тимошенко.

Володимир Ключак

У Трускавці на зустрічі з Юлією Тимошенко обговорили проблеми курортів Західної України

У понеділок, 11 лютого, розпочався тур Західною Україною кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко. Протягом лише одного дня Юлія Володимирівна провела ряд зустрічей в містах Львів, Дрогобич, Трускавець та Самбір. В курортній столиці України біля 600 осіб взяли участь в Форумі на тему проблем курортів Трускавця, Східниці та Моршина. Захід проходив в концертному залі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» і тривав близько двох годин (16.00-18.00).

Курорти Моршин, Східниця та Трускавець насправді є не конкурентами, а партнерами. Адже вони є важливою складовою туристично-рекреаційного потенціалу Львівщини, основою медичного туризму в області, локомотивами розвитку прилеглих територій. Так, Трускавець дає роботу мешканцям сусідніх сіл та міст, залучає кошти іноземців, Східниця є візитівкою області як українська Швейцарія, а Моршин не має рівних у лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Але кожна з цих курортних місцин борикається з проблемами, які інколи є специфічними тільки для конкретного курорту, а інколи спільні для всіх курортів Львівщини, Галичини, України. Тож на Форумі в «Карпатах» говорилося як про успіхи, так і про загрози.

Юлія Тимошенко прибула до Трускавця з невеличким запізненням – Дрогобич ніяк не хотів відпускати фаворита президентських перегонів. І зала «Карпат» на 450 місць, і весь хол (лобі-рецепція оздоровниці) були заповнені людьми різного віку та соціального статусу, котрі прийшли на зустріч з лідеркою «Батьківщини». Тепле привітання, квіти поваги, вступні слова Форуму, виступ Прикарпатського Заслуженого ансамблю пісні і танцю «Верховина» (м. Дрогобич) – і зрештою перейшли до головного, для чого тут зібралися – до обговорення теми проблем та перспектив курортної галузі.

Першим слово надали господареві – очільнику ГКК «Карпати» Левові Грицакові. Лев Ярославович про проблеми курортів, зокрема курорту Трускавець, знає не з чужих слів, адже певний час працював головним лікарем санаторію на Волині, потім будував санаторій «Карпати» у Трускавці, а ще двічі обирався міським головою Трускавця і керував цим курортом в непрості часи 2002-2010 рр. У своєму виступі Лев Грицак торкнувся не лише привабливих сторін міста «Нафтусі» та 190-літньої історії Трускавця, але й проблем, які можуть поставити курорт на межу виживання. Йдеться про стан гідромінеральної бази, відсутність контролю за ліцензіатом (власником спеціального дозволу на надрокористування), неможливістю місцевого органу влади вирішувати важливі питання через брак повноважень, закриття санстанції, Нагадаємо, що ці питання Лев Грицак ставить не вперше, і минулого року їх на найвищому державному рівні піднімав народний депутат України Сергій Євтушок (фракція «Батьківщина»).

Серед конкретних пропозицій, озвучених доповідачем, були розробка і прийняття державної програми по збереженню гідромінеральної бази курорту Трускавець, а якщо ширше, то і щодо вироблення чіткої концепції та державної підтримки курортів України. Також Лев Грицак запропонував: 1) відновити діяльність санітарно-епідеміологічних станцій по всій Україні, відокремивши СЕС від Держпродспоживслужби, 2) в державному бюджеті України відновити на належному рівні Фонд соціального страхування населення, що підніме соціальні стандарти, 3) відновити закупівлю соцстрахівських путівок, що реально вплине на стан здоров`я населення України.

Юлія Тимошенко, коментуючи виступ Лева Грицака, зауважила, що виконати ці доручення можливо тільки отримавши владу, і погодилася, що курорти розвивати потрібно, адже їхній розвиток безпосередньо спричиниться до розвитку всієї економіки України (зрештою, як і розвиток будівельної галузі, зміна системи кредитування, реформа системи охорони здоров`я, зміна векторів соціальної політики тощо).

Східницю на Форумі представляли кілька учасників, а доповідь про проблеми української Швейцарії мав селищний голова Іван Піляк. Іван Євгенович теж торкнувся проблем курорту, зокрема каналізування та інфраструктури,

- Як говорив Лев Грицак, повинна бути програма, державна програма розвитку курорту, - зазначив Іван Піляк. – Але якщо Трускавець на сьогоднішній день є містом обласного значення, то Східниця такого статусу не має, а залишається в межах міста Борислава. Східниця нічого не має особисто проти розвитку Борислава, який в свій час був потужним промисловим центром, проте Східниця все ж розвивається як бальнеологічний курорт зі своїми лікувальними джерелами. З 2015 року, відколи прийняли закон про добровільне об’єднання громад, ми б`ємося мов риба об лід, щоб довести, що Східниці не по дорозі з Бориславом, адже в нас зовсім різні стратегії розвитку.  

Іван Піляк зазначив, що подібні проблеми (відсутність статусу міста обласного значення) має і Стебник. До речі, мер Стебника Петро Старосольський теж був присутній на зустрічі з Юлією Тимошенко в «Карпатах».

Селищний голова Східниці попросив Юлію Тимошенко підтримати зареєстровану у Верховній раді України постанову про надання Східниці статусу міста обласного значення, адже це єдина можливість розвивати курорт в майбутньому, а в рамках реформи децентралізації сформувати навколо Східниці об’єднану територіальну громаду.

- Шановне товариство! Вважаю за честь ознайомити вас з проблемами та перспективами курорту Моршин, - розпочав свій виступ на Форумі громадський діяч з Моршина Віктор Янко (на виборах мера Моршина в 2015 році зайняв друге місце). - Наш бальнеологічний курорт спеціалізується на лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. В часи Австро-Угорщини та Польщі моршинську мінеральну ропу продавали в Італію, Британію, а навіть в Сполучені Штати Америки. В часовому вимірі це 537 років від першої згадки про поселення та 141 рік з дня заснування власне курорту підприємливим купцем Боніфацієм Штіллєром як кліматичного курорту для лікування хворих туберкульозом легень. В 80-ті роки минулого століття Моршин встановив власний рекорд, коли одночасно в місті лікувалося понад 12 тисяч відпочивальників.

Після короткого історичного екскурсу Віктор Янко зупинився на насущних проблемах Моршина. Він навів цікаві дані: для розвитку курорту потрібно, аби на одного місцевого жителя припадало 1,4 відпочивальника, отже, Моршину потрібно втричі збільшити свою продуктивність. Але роками не вкладалися кошти в інфраструктуру Моршина, комунікації. Моршин став інвестиційно непривабливим – констатував Віктор Янко. Ще одною проблемою Моршина громадський активіст назвав санаторії «Укрпрофоздоровниці», які «зупинилися в розвитку в 90-х роках». Причина затримки розвитку – невкладання коштів в санаторії «Укрпрофоздоровниці».

- Для мене як жителя Моршина незрозумілим видається також рішення Кабінету міністрів  України про передачу унікального санаторію матері і дитини на 500 ліжкомісць, з унікальним дитячим медичним обладнанням, досвідом роботи працівників на баланс Державної прикордонної служби України, - озвучив ще одну проблему Віктор Янко.

Практично у виступах всіх трьох представників трьох курортів Львівщини звучав один мотив – нам самим не справитися зі своїми проблемами без розуміння держави та без її підтримки. Стратегії розвитку окремих курортів нічого не дадуть, якщо не буде державної підтримки, якщо не буде хороших та безпечних доріг до наших курортів.

- Те, що ми зараз почули про стан справ з курортами, є наслідком комплексної проблеми в Україні, - підсумувала диспут Юлія Тимошенко. – Бо в чому зараз головна проблема? Україна сильна європейська держава, котра має безмежні ресурси, а наші курорти – наче діамант. Але вся фінансово-економічна політика в державі призвела до того, що Україна за останні десять років увійшла в десятку найбідніших країн світу. Що це означає? Це означає, що люди, які хотіли б нормально жити, лікуватися на наших курортах, нормально вчити, виховувати своїх дітей, купувати те, що потрібно для родин, не мають таких можливостей. Найголовніша проблема – те, що Україна може запропонувати безліч товарів і послуг, в тому числі і послуги з оздоровлення та лікування, але в людей немає грошей за це заплатити. Існує колосальний розрив між вартістю всіх послуг та товарів, і тим, що люди можуть собі дозволити. І це особливо сильно вдарило по українцях, коли в 2015 році гривню штучно опустили в три рази. Бо тоді наші доходи в валюті теж знизилися втричі. Плюс в бюджеті за останні 5 років прибрали видатки соціального характеру. Тож коли ви говорите про роботу фондів соціального страхування чи профспілок, то вони сьогодні тільки рахуються профспілками, людей їм нема за що захищати чи оздоровлювати. А зараз ще готується спеціальне рішення Міністерства охорони здоров`я, яким планується наші оздоровчі та лікувальні заклади взагалі зробити готелями – мовляв, не треба лікарів, не треба лікування, хай люди просто так відпочивають. Це неправильний підхід. А в цілому ми бачимо на прикладі трьох курортів весь комплекс проблем України, які нам потрібно буде розв’язувати…

Окрім теми курортів Юлія Тимошенко розповіла про свою передвиборчу програму «Новий курс України» та відповіла на запитання присутніх в залі, але це тема іншої публікації.

На жаль, відвідини політиком Трускавецького бювету мінеральних вод №1 довелося скасувати через брак часу (Форум завершився біля 18.00, а в цій годині мала розпочатися зустріч Юлії Тимошенко з самбірчанами). Проте в Юлії Володимирівни залишиться матеріальна згадка про Трускавець та бювет – на пам`ять про візит 11 лютого Лев Грицак подарував їй картину з зображенням бювету. Лев Ярославович побажав Юлії Тимошенко, щоб її наступний візит до Трускавця відбувся після виборів вже в якості чинного Президента України.

Володимир Ключак, фото Миколи Кравціва

Форум гостинності та курортології стартує в Трускавці вже за два тижні

27-28 лютого у Трускавці проходитиме Перший Східноєвропейський Форум гостинності та курортології «Кришталевий лотос». Про це говорилося на прес-конференції організаторів, котра сьогодні, 12 лютого, пройшла в конференц-залі готелю «Трускавець 365». Про Форум розповіли та на запитання журналістів відповіли ініціатор проведення Форуму, голова правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько та представниці адміністрацій ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» Ірина Сидорович та готелю «Трускавець 365» Тетяна Трушина.

- Перший Східноєвропейський Форум гостинності і курортології має на меті вперше зібрати в одній локації людей, котрі займаються діяльністю в сфері гостинності і курортології в Карпатському регіоні Східної Європи і від котрих напряму залежить подальше зростання вказаної індустрії та розвиток цього регіону в цілому, - каже Іван Цегенько. - Друга генеральна мета – показати інвестиційну привабливість туристично-рекреаційного карпатського регіону Європи. На Форум запрошені представники самоврядування міст-курортів, керівники і власники готельно-ресторанної сфери, реабілітаційних і оздоровчих закладів України, Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини. До участі долучаться представники бізнесу, влади, дипломатичного та депутатського корпусів цих країн, окремі міністри урядів, директори аеропортів та туристичних компаній.

Як зазначив Іван Цегенько, гості та учасники Форуму матимуть змогу обговорити проблеми сфери, котра на даний час є основною і найбільш перспективною для розвитку в Карпатському регіоні, перспективи і проблеми розвитку міст-курортів та сфери гостинності, а також ознайомитись з новітніми методиками оздоровлення та реабілітації, перейняти позитивний досвід один в одного.

Серед тем Форуму, анонсованих на прес-конференції, є «Мінеральні і термальні джерела Карпат», «Проблеми і перспективи розвитку міст-курортів в Карпатському регіоні Європи», «Стандартизація ресторану», «Вплив розвитку інфраструктури, шляхів і центрів сполучень на загальний економічний розвиток в Карпатському регіоні Європи», «Реабілітація, оздоровлення і перспективи розвитку медичного туризму в містах-курортах Карпатського регіону Європи». Та інші. Серед гостей Форуму – представники курортів та туристичних центрів Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Закарпаття, Івано-Франківщини, Трускавця.

- Проходитиме захід в форматі пленарних засідань у формі панельних і презентаційних дискусій на котрих учасники і гості матимуть змогу поділитись власним досвідом та висловити своє бачення конкретних проблем, - каже Іван Цегенько. - В рамках Форуму буде відбуватися урочисте вручення відзнаки «Кришталевий лотос». Визначатиме переможців експертне журі, буде вручено шість «Кришталевих лотосів» у різних номінаціях – як конкретним людям, так і курортним закладам.

Запитання журналістів стосувалися програми Форуму (розміщуємо нижче), діяльності Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, експертного журі, організаторів, відмінностей порівняно з минулим роком. Як каже Іван Цегенько, в Україні форумів на тему туризму проводиться багато, але це вперше зберуться представники країн Карпатського регіону, щоб не лише поділитися позитивним досвідом успішної діяльності, але й започаткувати якісно нове партнерство заради промоції Карпат.

Організаційними партнерами Форуму є Львівська обласна державна адміністрація, Трускавецька міська рада, Інститут транскордонної співпраці та європейської інтеграції, ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», патронування здійснюють голова Львівської ОДА Олег Синютка, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, Комітет ВР України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Генеральні партнери Форуму: ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», ТзОВ «Еко-Оптіма», ГК «Буковиця», ТзОВ «XXI століття», СТК «Трускавець 365».

Зареєструватися на участь в Форумі можна до кінця цього тижня. Іван Цегенько висловив здивування, що окремі трускавецькі заклади, котрі постійно нарікають на брак відпочивальників, не виявили жодного зацікавлення відносно участі в Першому Східноєвропейському Форумі гостинності та курортології.

Володимир Ключак

До теми. Програма Першого Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології у Трускавці 27-28 лютого 2019 р.

Середа, 27 лютого 2019 р.

13.00 – 13.50 – реєстрація учасників Форуму в ГКК «Ріксос-Прикарпаття».

13.50 – 14.00 – вхід в зал.

14.00 – 14.20 – відкриття Форуму, вітальні слова.

14.20 – 15.20 – пленарна дискусія «Проблеми і перспективи розвитку міст-курортів в Карпатському регіоні Європи».

15.20 – 15.50 – кава-брейк.

15.50 – 16.40 – пленарне засідання «Мінеральні і термальні джерела Карпат. Існуючий стан, перспективи розвитку, загрози та виклики».

16.40 – 17.50 – презентаційна панель Олександра Мусатова «Стандартизація ресторану. Зайве навантаження чи необхідність?».

17.50 – 18.40 – презентаційна дискусія «Історія успіху готельних комплексів і авторських готелів Карпат».

18.40 – 19.00 – завершення першого дня: вільне слово, питання, комунікація.

19.00 – 21.00 – фуршет-прийом міського голови Трускавця, спілкування.

Четвер, 28 лютого 2019 р.

09.00 – 10.00 – реєстрація учасників в ГКК «Ріксос-Прикарпаття».

10.00 – 11.00 – пленарна дискусія «Вплив розвитку інфраструктури, шляхів і центрів сполучень на загальний економічний розвиток в Карпатському регіоні Європи».

11.00 – 12.00 – пленарна дискусія «Реабілітація, оздоровлення і перспективи розвитку медичного туризму в містах-курортах Карпатського регіону Європи».

12.00 – 12.15 – презентація методу професора Козявкіна.

12.15 – 12.45 – презентації.

12.45 – 14.15 – кава-брейк, обідня перерва.

14.15 – 15.15 – пленарна дискусія «Перспективи розвитку альтернативних видів енергетики в Карпатах».

15.15 – 15.30 – презентація будівництва вітрової електростанції «Орів».

15.30 – 16.30 – презентаційна дискусія «Роль осередків активних видів відпочинку для розвитку курортів».

16.30 – 17.00 – підведення підсумків Форуму, вільне слово, підписання декларативних документів, угод.

17.00 – 21.00 – вручення відзнак «Кришталевий Лотос» і фуршет від засновників та співорганізаторів.

Примітка. Більше інформації про Форум – на його офіційному сайті http://crystal-lotus.pro/

Майдан – нескорений!

У суботу, 9 лютого, в URBAN-бібліотеці Трускавця говорили про Нескорений Майдан. Згадали сумні події Революції Гідності кінця 2013 – початку 2014 років, що відбулися на Майдані столиці та багатьох Майданах України. А потім почалась війна, так зване АТО, анексія Криму та часткове захоплення двох областей України. Вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих на Майдані та у війні піснею "Пливе кача".

В URBAN-бібліотеці відведений окремий стелаж з близько трьома десятками книг про події цього періоду нашої історії. Знайомила з цими книгами бібліотекар Люба Кіско та завідувач бібліотеки Віра Савка.

На захід були запрошені матері, дружини воїнів та самі воїни російсько-української війни (АТО), учасники подій на Майдані 2013-2014р. та членкині Ліги українських жінок Трускавця. Голова цієї Ліги, Катерина Ківацька згадала подвиги українських жінок у таборах радянського режиму і подякувала за мужність, терпіння всім присутнім жінкам, бо нема гіршого випробовування, як чекати з війни сина, коханого. А Леся Таратайців подарувала частинку свого таланту, заспівала пісні про рідну землі, про маму, про долю.

Леонід Федевич з дружиною Оксаною розповіли про свій задум, що планують створити у Трускавці закритий клуб жінок АТОвців, мета якого допомагати жінкам, матерям воїнів, що вертаються з фронту розв'язувати психологічні питання у спілкування з чоловіками, як їх зрозуміти, як налагодити стосунки із зовсім вже інакшими чоловіками.

Цей захід вдалося організувати за підтримки директора Трускавецького міського центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Оксани Костишин, за сприяння секретаря ТМР Наталі Пономаренко та великої ініціативи Катерини Ківацької, нашої колеги, бо справжній бібліотекар колишнім не буває.

Віра Савка, завідувач УРБАН-бібліотеки ТрускавцяОбновлен 13 фев 2019. Создан 12 фев 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником