Трускавецький вісник № 26 (1761) від 20 лютого 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 26 (1761) від 20 лютого 2019 р.

20.02.2019У номері: Звіт міського голови Борислава; Вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні; Фестиваль церковних хорів у Трускавці; Буковиця підготувала гірськолижників зі Старого Самбора; Інформує прокуратура; Оголошення.

Короткі новини

Прокуратура у Дрогобичі домоглась стягнення на користь держави 2,4 млн грн

Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, Дрогобицька місцева прокуратура у ході здійснення представницької діяльності скерувала у 2018 році позовну заяву у інтересах Дрогобицької міської ради до юридичної особи та вимагала стягнути 2,9 млн грн збитків у вигляді неодержаного доходу за користування земельною ділянкою комунальної власності без правовстановлюючих документів. Йдеться про понад 4 га землі у Дрогобичі.

Зазначимо, що на певному етапі справу передано до господарського суду, який часткового задоволив позовні вимоги прокуратури – зобов’язав юридичну особу сплатити на користь держави 2,4 млн грн недоотриманого доходу.

Михайло Цимбалюк: Нинішній Уряд змагається сам зі собою в абсурдності

У Кабінеті Міністрів України хочуть, аби борг за житлово-комунальні послуги у 86 мільярдів гривень, який продовжує зростати, частково сплатили ті українці, які й так справно сплачують штучно завищені тарифи.

Про це у своєму блозі на сайті Форпост написав голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», інформує прес-служба місцевого партосередку.

За словами політика, чиновники вирішили, що частину боргів будуть покривати споживачі, які, економлячи на всьому, досі сплачували зазначені в платіжках суми. Просто при формуванні тарифу враховуватимуть й відсоток боргів.

«Підконтрольна президенту НКРЕКП, яка останнім часом ледь не щомісяця затверджує все вищі й вищі тарифи, оприлюднюючи інформацію, що заборгованість за електроенергію в Україні зросла до 33,6 млрд грн., яку миттєво підхопили усі українські ЗМІ, чомусь «забула» уточнити, що борги населення за електроенергію становлять майже 5 мільярдів гривень, а решта – це кошти підприємств і бюджетних установ», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині наголошує на тому, що трагізму в цій ситуації додає й те, що державний регулятор у випадку заборгованості за комунальні послуги, яка в сумі складає понад 35 тисяч гривень, може відібрати квартиру й примусово продати її.

«Нині рахунки за комуналку не закриті у кожної п’ятої квартири в типовій багатоповерхівці. І навіть українці з високим достатком не поспішають розрахуватися за послуги. При цьому половина з них просто накопичує борги, а інша переходить в режим суворої економії, щоб якось справитися з непідйомними платежами», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Мер, котрий говорить притчами

У вівторок, 19 лютого, про свою роботу в минулому році прозвітував міський голова Борислава Ігор Яворський. Звіт був достатньо об`ємним (17 сторінок самого лише тексту, не враховуючи таблиць, схем та фотографій), і його озвучення тривало майже дві години. Приблизно стільки ж (трошки менше двох годин, але більше ніж півтори) тривала друга частина звіту – живе спілкування з мешканцями Борислава.

Від подяк та доріг до фінансів та відкритості

Свою зустріч з виборцями мер Борислава розпочав з традиційного християнського привітання «Слава Ісусу Христу!». У спокійній манері Ігор Яворський розповідав про те, що вдалося зробити в Бориславі у 2018 році, а що ні, називав причини невдач та проблеми, які виникають несподівано, акцентував увагу на тому, що та чи інша зроблена справа була його передвиборчою обіцянкою в 2015 році.

Найперше Ігор Романович подякував своїй команді, котра допомагає йому реалізувати проекти, та всім, хто вірив та підтримував. Кілька разів протягом звіту лунали слова вдячності на адресу голови Львівської ОДА Олега Синютки, депутатів облради від Дрогобиччини, а особливо нардепа Богдана Матківського, котрий, до речі, був присутнім у залі.

Першою Ігор Яворський озвучив тему ремонту доріг у Бориславі. В 2018 р. поточного ремонту доріг в місті виконано на суму 3 450 319 грн. В сім разів більшою є сума залучених коштів на видатки капітального характеру (майже 23,5 млн грн.). Ігор Яворський демонстрував на слайдах як зроблено ремонт і називав конкретні вулиці. Особливо радує голову те, що нарешті відновлено міст на вул. Героїв ОУН-УПА, котрий завалився під час паводку 2008 року.

Вулиця Дрогобицька була непроїзною, люди їздили до Дрогобича через Трускавець, а зараз її відремонтовано. Певні проблеми виникли з ремонтом стратегічно важливої вулиці В. Великого (через виявлення зруйнованої ливневої каналізації), тож недоробки виправлятимуть вже в цьому році. В 2019 теж ремонтуватимуть інші ділянки цієї вулиці (зокрема, від перехрестя з вулицею Коваліва до цвинтаря на Гуковій горі) та інші вулиці. На 2019 рік в бюджеті міста закладено понад 9 мільйонів на капітальний ремонт доріг і понад 2 млн на поточний.

Досить детально зупинився міський голова на підтримці комунальних підприємств та їхній діяльності: «Еко-місто», «Бориславсвітло», «Зелений світ», «Вододар». По останньому було найбільше інформації, а згодом і запитань від мешканців, адже проблема якісного цілоденного водопостачання не вирішена досі. Ситуацію ускладнила відміна в грудні минулого року двоставкового тарифу на світло для підприємств, що в рази збільшує видатки КП «Вододар» за електроенергію.

Доповідаючи про участь в конкурсі мікропроектів, Ігор Яворський послугувався цитатою зі Львова: «Борислав «прорвало» в позитивному значенні цього слова». А характеризуючи зміни в медицині, мер зазначив: «Ми послідовні у нашій діяльності і виконуємо свої обіцянки».

Соціальна політика, міжнародна співпраця, зокрема з Польщею (ґміна Санок), зрушення в освіті, започаткування сортування сміття в Губичах, дослідження джерел мінеральних вод – кожна з цих тем знайшла своє належне місце у звітній доповіді міського голови Борислава.

Два слайди були присвячені кращим платникам податків у Бориславі – як підприємствам, так і підприємцям. Їхня велика заслуга є в тому, що податків у міську скарбницю в 2018 році надійшло аж 122,5 мільйони гривень (загальний фонд). А гроші – це можливості: ремонт доріг, покращення якості водопостачання, створення належних умов у школах, лікарнях, закладах культури, соціальна підтримка потребуючих тощо. Для прикладу, в 2017 році до бюджету Борислава надійшло на 13,2% менше від 2018 р., а порівняно з 2016 р. доходи зросли аж на 55%.

Останні штрихи звіту Ігоря Яворського стосувалися відкритості влади. Так, в онлайн-режимі проводяться засідання сесій, виконавчого комітету, а навіть апаратні наради. А нещодавно запрацював новий сайт https://boryslavrada.gov.ua/, на якому, до речі, можна повністю переглянути відео звіту Ігоря Яворського. З надією, що наші читачі саме це і зроблять, ми опустили в описі доповіді мера більшу частину наведених ним цифр та фактів.

А тоді почалося…

Протягом всього часу доповіді мера зал сидів тихо та сумирно, і тільки інколи голова міської спілки інвалідів Любов Клапач вигукувала окремі репліки. Та коли Ігор Яворський запропонував перейти до «живого спілкування», то відбою від охочих висловитися не було. Здавалося, запитанням чи моралізаторству не буде кінця – кожен хотів озвучити якусь проблему (переважно не одну) або ж покритикувати чи похвалити міського голову.

Серед тих, хто найбільше критикував міського голову, варто назвати Любов Клапач та панів Ільківа і Юркевича. Вони озвучили ряд проблем, котрі зокрема хвилюють мешканців вулиці Модрицької, звинуватили міського голову у зловживанні владою та закритті рота інакомислячим, відверто підсміювалися над порівнянням Борислава до «європейського міста».

Протилежними були виступи тих, хто хвалив міського голову, а це депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, народний депутат України Богдан Матківський, депутат Бориславської міської ради Андрій Спас, пані Орися Гамків, мешканець мікрорайону Губичі, священик місцевої парафії ПЦУ.

В зв’язку з полярністю думок Ігор Яворський озвучив притчу про муху та бджолу. Першу завжди цікавлять лайно, вигрібні ями, сморід та нечистоти, бо вона тим живе. Бджола натомість бачить красивий луг та квіти на ньому, чує приємні пахощі. Люди – як ті мухи та бджоли, але і одні, і другі потрібні, зауважив мер Борислава. Тому замість нервуватися він не втомлювався дякувати за критику та мило посміхався. Хоча в окремих випадках у душі йому, напевно, кипіло, наче в казанку з бограчем.

Опишемо хоча б кілька проблем, піднятих мешканцями Борислава під час живого спілкування з очільником міста:

- погіршення якості водопостачання в центральній частині міста,

- незадовільна якість ремонту вулиці Володимира Великого,

- поганий стан дороги на цвинтар на Гуковій горі,

- вивезення лісу-кругляку в великій кількості, що зауважили мешканці вул. Модрицької,

- завезення сміття з окремих трускавецьких VIP-закладів до Борислава,

- зростання смертності населення,

- відсутність зупинки біля магазину «Рукавичка» на вул. Коваліва,

- стан дорожнього покриття на вул. Куліша та ряді інших вулиць міста,

- притон в приміщенні недобудованої лікарні в мікрорайоні Баня,

- виділення землі АТОвцям у болотистій та непридатній для забудови місцевості,

- антисанітарія в місцях стихійної торгівлі,

- стан приміщення лікарні на вул. Весняній,

- в ендокринологічному відділенні є одна палата, де разом розміщають і чоловіків, і жінок.

До речі, остання з наведених тут проблем була озвучена жіночкою з неабияким почуттям гумору – вона каже, якби пацієнти були молоді, то хоча б кількість населення збільшуватиметься від такої палати для чоловіків та жінок, а так з якою метою реорганізація медичних закладів здійснюється в такий спосіб?

Слід зауважити, що по більшості з критичних зауважень міський голова давав конкретні відповіді:

- родичці АТОвця з виділеною земельною ділянкою в болоті та рові обіцяв надати іншу земельну ділянку,

- з ендокринологією обіцяв розібратися, бо вперше почув про таку «реформу»,

- на цвинтарі на Гуковій горі зроблять поточний ремонт, бо на капітальний грошей немає,

- підряднику, який ремонтував вул. В. Великого, заборговані гроші віддадуть тільки після усунення недоробок – аж тоді підпишуться акти виконаних робіт,

- питання щодо вивезення лісу – до представника держлісгоспу,

- вкладені кошти у водопостачання вже дозволяють говорити про зміни в якості та кількості поданої води.

Окрім критики були й пропозиції:

- почати сортувати сміття – так, як це роблять Губичі,

- подавати більше позитивної інформації про Борислав і не відлякувати інвесторів,

- подумати про масштабне житлове будівництво,

- проаналізувати де найбільші втрати води та започаткувати її окремий облік для Борислава та Східниці,

- посилити роботу в напрямку е-урядування тощо.

Були й відверті лестощі – один з доповідачів назвав Ігоря Яворського найкращим мером за всю історію міста, а інший назвав Борислав містом з найкращою позитивною динамікою серед всіх промислових міст Львівщини.

Гарну характеристику діяльності міської влади дав православний священик: «Коли ми будемо говорити, що в нашому місті нічого не робиться, то цим будемо грішити. Бо насправді місто потроху стає кращим». Міський голова кількаразово зауважував, що з обмеженим фінансовим ресурсом, величезною площею території  (37 кв. км.) та за кілька років неможливо вирішити всі проблеми Борислава. Він закликав всі сили до співпраці і пообіцяв почути кожного.

Звісно, після звіту кожен залишився при своїй думці. Роз`їжджаючись маршрутками по мікрорайонах Борислава, учасники звіту жваво обговорювали побачене й почуте, повторюючи те, що вже казали під час заходу. Навряд чи переконав Ігор Яворський «мух», а «бджіл» і переконувати було не потрібно. Але звіт – не привід для переконування, а обов’язок міської влади, і Ігор Яворський став першим мером на Дрогобиччині, хто вже прозвітував за роботу в минулому році. Його уважно слухав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який планує звітувати на початку березня.

Оскільки звіт Ігоря Яворського проходив у річницю трагічних подій на Майдані, то за пропозицією Богдана Матківського присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

Володимир Ключак

А по тій Коляді пробувайте в гаразді

«А по тій Коляді

пробувайте в гаразді,

без турботи, без біди –

до нової Коляди!»

Різдвяна пора – це час добра, милосердя, злагоди та сімейного тепла, який щороку єднає християн різних конфесій в усіх куточках світу. Це дивовижні моменти любові й величі, в які ми славимо новонародженого Ісуса своїми щирими молитвами, міцною вірою та веселими колядками.

10 лютого о 18.00 в церкві святого Миколая відбувся ІV Міський фестиваль церковних хорів «У різдвяній родині колядує Трускавець», який спільною колядою об’єднав трускавецьких парафіян у велику християнську родину. Вже традиційно організаторами фестивалю виступили Трускавецький деканат Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ (отець-декан Петро Івасівка) та Релігійно-просвітницький центр імені отця Івана Валюха (керівник Роксолана Мартинюк). Участь в фестивалі взяло вісім хорів із трьох греко-католицьких парафій Трускавця, котрі впродовж кількох годин дійства своїми виступами дарували радість та різдвяне піднесення.

Участь у IV Трускавецькому міському фестивалі церковних хорових колективів «У різдвяній родині колядує Трускавець» взяли:

- дитячий хор «Гармонія» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (керівник Оксана Скочиляс),

- молодіжний камерний хор «Хвиля» церкви св. Миколая (керівник Роксолана Мартинюк),

- дитячий хор церкви св. пророка Іллі (керівник Уляна Костецька),

- хор «Brio» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (керівник Марта Зарицька),

- хор «Благовість» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (керівник Оксана Скочиляс),

- хор церкви св. Миколая (керівник Лідія Данило),

- хор «Осанна» церкви св. Миколая (керівник Роксолана Мартинюк),

- хор церкви св. пророка. Іллі (керівник Мар`яна Кравчук).

Розпочався фестиваль з невеликого флешмобу у виконанні всіх хорів. Учасники по черзі співали фразу «З нами Бог», котра наприкінці імпровізації звучала спільною молитвою і стала офіційним відкриттям фестивалю.

Приємно, що незмінною залишилася підтримка з боку отців греко-католицьких парафій, котрі своєю присутністю та добрим словом благословили дійство й стали приємною опорою для всіх учасників фестивалю.

Завершився вечір спільним виконанням колядки «Бог ся рождає» у виконанні всіх хорів та присутніх трускавчан.

Марта Мартинюк, учасниця фестивалю,

фото Ірини Бердаль-Шевчик

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Спасибі вам усім, звитяжні браття,

Низький уклін від серця до землі,

Ви розпалили не на вулиці багаття,

А в серці кожного жагу до боротьби.

В Трускавецькій міській бібліотеці для дітей зібрались учні 6-А та 9-А класів СЗШ №3 (класні керівники Леся Павелкевич та Ілона Пархоменко), щоб в скорботі схилити низько голови перед славними синами і доньками, які в розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя. Яких було вбито у мирний час ХХІ століття у боротьбі за волю і кращу долю України.

Ведучі Ярина Пасемко, Андрій Петранич, Артем Полюга розповіли про героїв Небесної Сотні, а також про трускавчанина Андрія Шіхта, старшого лейтенанта Збройних сил України, який за честь і достоїнство свого народу трагічно загинув під час виконання бойового завдання під Маріуполем.

З тривогою та болем у серці Юля Федитник зачитала власний вірш «Війна», а Владислав Шукель власний твір «Україна». Зі сльозами на очах всі присутні послухали вірші про наших героїв, які зачитали Віра Веселовська, Владислава Крейз, Ярина Пасемко, Андрій Тачівка, а також переглянули відеоматеріали “На варті неба”, “Реквієм за Небесною Сотнею” про події, які відбувалися на Майдані.

У виконанні Христини Боднар прозвучала пісня “Небесна Сотня”.

 Хвилиною мовчання діти вшанували героїв Майдану, героїв АТО, які померли за світле майбутнє України та мирних жителів, які полягли в неоголошеній війні на Сході України.

Під мелодію гімну Небесної сотні “Пливе кача” запалили свічку в пам’ять про тих, хто заради справедливості жертвував собою.

Годину мужності підготувала і провела бібліотекар читального залу Леся Цісінська.

Зіновія Мазур, завідувач бібліотеки для дітей м. Трускавця

Буковиця підготувала гірськолижників зі Старого Самбора

Нещодавно завершились практичні гірськолижні уроки фізичної культури для понад двадцяти школярів з двох загальноосвітніх шкіл міста Старий Самбір. Заняття проводились в рамках пілотного і унікального в Україні спільного проекту, започаткованого Старосамбірською міською радою спільно з гірськолижним комплексом «Буковиця» за сприяння Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України». Мета проекту: долучити школярів до здорового способу життя і занять активними видами спорту.

Незважаючи на те, що Старий Самбір є по суті гірським містечком, жителі якого змалку полюбляють кататись на лижах, все ж таки мало хто має змогу займатись класичним гірськолижним спортом. Отож, керівництво міста вирішило трохи змінити цю ситуацію та першими в Львівській області заклали кошти в бюджет міста для організації спортивних уроків. Три тижні в січні-лютому 2019 року діти зі Старого Самбора два рази в тиждень вчились гірськолижній майстерності під керівництвом досвідчених та сертифікованих інструкторів спортивної школи “Bukovytsia ski school”.

Ось що розповіли нам тренери.

Юлія Марич: «Перш за все хотіла би подякувати всім людям, котрі долучилися до організації таких навчань діткам! Було приємно проводити заняття і спостерігати, як вдосконалювались їхні вміння! Школярі засвоїли величезний об'єм інформації і навичок та стали впевненими лижниками! Мені було радісно, легко і в задоволення з ними працювати!»

Путієнко Сергій: «Я мав можливість провести шість занять з учнями старосамбірських шкіл. У мене займались хлопці 6-7 класів, які прийшли початківцями в гірськолижному спорті і досягнули хороших результатів. Хлопці пройшли уроки від основної стійки до карвінгу початкового рівня, а деякі опанували і карвінг. Під час занять у нас панувала дружня і хороша атмосфера. Надіюсь, що в наступному сезоні ми продовжимо наше навчання».

В юних старосамбірчан також залишилось багато нових і позитивних вражень. Вони полюбили цей захоплюючий зимовий вид спорту з його неповторною атмосферою і емоціями.

- З наступного року такі заняття для школярів будуть вже більш системними. Адже щоб здобути високі спортивні результати, необхідно займатись більш якісно, в тому числі і теоретично, - розповідає спортивний директор ГК «Буковиця» Дмитро Мицак. -     В подальшому до відбору і тренування школярів з інших міст ставлення буде набагато серйозніше і вимогливіше. А для особливо наполегливих і старанних відкриються нові можливості проявити себе в гірськолижному спорті. Але попри те ознайомитись з гірськолижним спортом й надалі зможуть всі бажаючі.

- Мені дуже приємно, що саме в місті, де я народився та навчався, вперше відгукнулись на нашу ініціативу проведення гірськолижних уроків фізкультури, - долучається до розмови голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. - Адже такі уроки проводяться практично в усіх країнах Європи, де є гори і гірськолижні комплекси. Кошти на це виділяються в рамках державних освітніх програм або з місцевих бюджетів. Це питання ми вивчали з власником гірськолижного комплексу «Буковиця» Віталієм Мицаком, коли перебували за кордоном в рамках підготовки до гірськолижних змагань «Karpatia OPEN». І Старий Самбір став першим містом, діти з якого отримали можливість кваліфіковано опанувати гірські лижі. Без сумніву, це стане добрим прикладом для інших міст, а також хорошою можливістю для школярів відірватись від шкідливих звичок та гаджетів та долучитись до здорового образу життя і надзвичайно захоплюючого спорту. За це дякую насамперед міському голові Старого Самбора Ігореві Трухиму і директору ТзОВ «ЕКО-Оптіма» Максимові Козицькому, який також долучився до фінансування проекту.

Степан Гнатків

Оголошення

Футбольна школа проводить набір дітей

Футбольна школа "КМС" (м. Трускавець) проводить відбір дітей 2006-2007 р. н.

Кількість дітей обмежена (16-18 чол.). Тренери з ліцензіями, індивідуальний підхід до кожної дитини, участь в якісних футбольних турнірах як в Україні, так і за кордоном, можливість переглядів дітей фахівцями з топових клубів України та Європи.

Тел. 096-064-71-97, 068-292-01-04.Создан 20 фев 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником