Трускавецький вісник № 31 (1766) від 4 березня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 31 (1766) від 4 березня 2019 р.

04.03.2019У номері: Поїздка до Польщі; Кришталевий Лотос-2018; Короткі новини; Де і коли перевірити себе у списку виборців.

Короткі новини

До мера запитань немає

У п’ятницю, 1 березня, в залі Кінопалацу «Злата» відбувся звіт міського голови Трускавця Андрія Кульчинського за 2018 рік. Послухати мера прийшло чимало трускавчан, та все ж вільні місця в залі залишалися. Модератором заходу був директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк. Після мера виступили також народний депутат України Богдан Матківський та депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Окрім трускавчан послухати що робиться в місті-курорті прибули міський голова Борислава Ігор Яворський, голова Дрогобицької РДА Андрій Шевкенич, заступник голови Дрогобицької районної ради Володимир Стецівка, інші посадовці. На диво, після проголошення доповіді не було запитань.

Звіт можна переглянути за посиланням https://drive.google.com/file/d/1Yhak2aeF0IsYlQ_c-gTejtmdiUoI8BZn/view

Трускавець і далі пасе задніх по зарплаті

За рівнем середньої заробітної плати Трускавець залишається аутсайдером. Так, якщо середня зарплата серед міст Львівщини становить 7 753 гривні, то у Трускавці вона становить 6 096,1 грн. Цей показник став однією з причин того, що наше місто-курорт ввійшло в трійку аутсайдерів міст Львівщини згідно оприлюдненого Львівською ОДА 28 лютого рейтингу міст та районів Львівської області. Гірші показники хіба що в Самбора та Борислава.

Окрім рівня зарплати невтішна ситуація і з народжуваністю – у Трускавці в минулому році народжувалося щомісячно лише по 7 дітей на 1 000 населення.

Серед основних критеріїв у роботі райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформовано рейтинг, є фінансові показники (наповненість бюджету, інвестиції, закупівлі в системі Prozorro), ситуація на ринку праці, охоплення населення освітніми та медичними послугами. Детальніше ознайомитися з даними рейтингу можна за посиланням https://loda.gov.ua/news?id=43326

В Києві відкрили виставку картин Тараса Франка

Сьогодні, 4 березня, в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відкрилася виставка картин «Колесо історії Тараса Франка», яка приурочена до 130-річчя від дня народження сина Івана Франка – Тараса. Про це інформує наше власне джерело.

Виставка налічує понад 20 картин різних жанрів, написаних Тарасом Франком у період з 1932-го по 1950-й рік. Вона дає можливість зазирнути у міжвоєнний період України й очами сина Івана Франка – Тараса – побачити частину України у різних ракурсах: від гумористичних сюжетів, міського пейзажу, портретів і аж до соціально-політичних рефлексій автора!

Виставку підготовлено Міжнародним фондом Івана Франка за ініціативи ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.

А завтра, 5 березня, у Квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві (вул. Володимирська, 48а, кв. 15) буде відкрито нову музейну експозицію, присвячену Тарасу Франку. Початок відкриття виставки – о 12.00.

Власна інформація

Делегації з Трускавця та Дрогобицького району їздили на вшанування пам`яті жертв Павлокоми та могилу отця Вербицького (фоторепортаж)

У неділю, 3 березня, в Польщі в селі Павлокома відбулося традиційне щорічне вшанування жертв українсько-польського протистояння. Мова йде про період кінця ІІ світової війни, коли в березні 1945 р. в Павлокомі за різними джерелами було вирізано від 80 до 500 українців. Злочин вчинили представники Армії Крайової (польський аналог УПА).

Також традиційно на початку березня делегації з України їздять на могилу отця Михайла Вербицького – автора музики Національного гімну «Ще не вмерла Україна». Урочистості проходять в селі Млини, де знаходиться могила отця Вербицького.

На ці дві події 3 березня їздили делегації від міст та районів Львівщини та інших областей України. Від Трускавця делегацію очолив міський голова Андрій Кульчинський, від Дрогобицького району – голова Дрогобицької РДА Андрій Шевкенич. В складі трускавецької делегації вшанувати пам`ять жертв Павлокоми та вклонитися праху о. Михайла Вербицького їздили також заступник міського голови Олексій Балицький та два депутати міськради від партії «Свобода» - Богдан Габшій та Юрій Наконечний.

Володимир Ключак, фото Сергія Матійка

Кришталевий Лотос-2018

В останній день зими 28 лютого по закінченню Першого Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології, в залі «Сенатор» готельно-курортного комплексу «Ріксос-Прикарпаття», відбулось вручення щорічної відзнаки «Кришталевий Лотос», котру вручали вже третій рік поспіль. Але цього року «Кришталевий Лотос» вручався в номінації «Гордість Карпат-2018», адже відзначались люди і заклади, якими по праву може гордитись весь Карпатський регіон Європи.

Передував врученню відзнаки довготривалий відбір і безпосередня експертна оцінка закладів, котрі подавались до нагородження. Кандидати були представлені журі, до якого ввійшли відомі готельєри, ресторатори, митці, а також представники громадськості. Після цього президія журі на чолі з першим заступником голови комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму ВРУ Миколою Величковичем остаточно затверджувала результати оцінювання.

Отож, першу відзнаку «Кришталевий Лотос. Гордість Карпат-2018» отримали:

1. Готельний комплекс «Арламув» (Польща),

2. Авторський Готель «Вежа Ведмежа» (Україна),

3. СПА комплекс «ХУНГАРО СПА Хайдусобосло» (Угорщина),

4. Ресторан «Карчма Соліна» (Польща).

Людиною року-2018 Карпатського регіону Європи став генеральний директор міжнародної Клініки відновного лікування, професор, Герой України Володимир Козявкін.

Ще дві відзнаки «Гордість Карпат-2018» отримали домінанти, якими по праву гордиться Трускавець і котрі в минулому році дуже багато зробили для популяризації цього міста-курорту. Це мережа готелів «Відпочинок 365» та готельно-курортний комплекс «Ріксос-Прикарпаття». Також «Кришталевого Лотоса» від засновників відзнаки отримав колектив симфонічного оркестру Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького, котрі ось уже третій рік беруть участь в церемонії вручення відзнаки.

В цей урочистий вечір, який вела Заслужений діяч культури та естрадних мистецтв Зоряна Конопельська, вже традиційно відбулося вручення подяк від голови Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артура Палатного, голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки та міського голови Трускавця Андрія Кульчинського. А на завершення були вручені дві спеціальні відзнаки – картини «Кришталевий Лотос», котрі створила трускавецька художниця Наталя Поліщук. За задумом організаторів такі відзнаки відтепер щорічно будуть вручатись іноземним представникам, котрі найбільше долучались в році, що минув, до популяризації Карпатського регіону Європи, Трускавця та відзнаки «Кришталевий Лотос». Цього року такі картини отримали депутат Сейму Польщі Богдан Жонца та Генеральне Консульство Угорщини в Ужгороді, консул якого д-р Лопарт Болаж був присутній на нагородженні.

По завершенню всі учасники і гості Форуму мали можливість відпочити та поспілкуватись під час чудового фуршету, який підготували кухарі готельно-курортного комплексу «Ріксос-Прикарпаття».

- Я насправді щасливий, що Форум і вручення відзнаки «Кришталевий Лотос» відбулись і цього року мають такі хороші відгуки, - розповідає голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. - Але це не було б можливим без людей, співорганізаторів і партнерів, котрі долучились до проведення Форуму. Була проведена по-справжньому титанічна підготовча робота, щоб підготувати все на найвищому рівні, запросити непересічних спікерів і модераторів в тому числі з-за кордону. Був зроблений відбір кандидатів до вручення «Кришталевого Лотоса», і я особисто побував майже у всіх цих закладах та разом з режисером і оператором Євгеном Явтушенком та представниками експертної групи ми зробили чудові відеопрезентації. І у фіналі ми отримали такий результат. Сподіваюсь, що цей захід буде відтепер проходити кожного року і збиратиме щоразу більше гостей і учасників. Адже тільки в комунікації і завдяки спільним зусиллям ми зможемо популяризувати наші Карпати в Європі і світі. Ще раз дякую всім!

Степан Гнатків

Конкурсанти міжнародного фестивалю «Чарівна рапсодія» заспівали у дельфінарії

Цими вихідними у курортному місті Трускавець вперше відбувся Міжнародний конкурс-фестиваль музичного, театрального та художнього мистецтва «Чарівна рапсодія -2019», в якому взяло участь близько 300 осіб з України та Угорщини.

Творчий фестиваль організував міжнародний продюсерський центр ВМС "Strong Solution" Угорщини спільно із Трускавецькою міською радою, а також за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та Посольства Угорщини в Україні.

Конкурс молодих талантів проходив під патронатом відомого угорського гітариста світового рівня Михайла Вігули, володаря рекорду Гіннеса найдовшого у світі сольного концерту Данієля Сурашенка та Народної артистки України і композиторки Лесі Горової. Офіційним партнером заходу став Розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар».

У рамках даного заходу дельфінарій приймав у своїх стінах понад 120 юних талантів віком від 6 до 12 років. Варто зазначити, що у творчому фестивалі участь взяло багато дітей учасників бойових дій та дітей соціально незахищених верств населення, які приїхали до Трускавця з різних куточків України. Власне з цієї категорії понад 50 дітей «Оскар» прийняв безоплатно, ще 70 осіб – на пільговій основі.

Виступ з дельфінами та морськими котиками урочисто відкрила шестирічна Ангеліна Харченко з м. Кам’янка Черкаської області, яка стала супер-переможницею фестивалю «Чарівна рапсодія-2019» у категорії естрадний вокал. Дівчинка із задоволенням виконала для відвідувачів «Оскару» пісню «Моєму старшому братику». Після завершення шоу директорка Міжнародного фестивалю-конкуру «Чарівна рапсодія-2019» Тетяна Ксенофонтова вручила керівництву Розважально-оздоровчого закладу подяку за підтримку їхнього фестивалю.

Мистецтвознавець наголосила, що ці конкурсанти вперше побували у дельфінарії і отримали колосальні враження. «Діти, які завітали на виставу у дельфінарій, - це діти учасників бойових дій та діти з малозабезпечених сімей. Вони ще ніколи не були у подібних закладах і навряд чи ще будуть. Вони отримали неймовірний захват від побаченого шоу. Ми дуже вдячні керівництву «Оскару», що надали можливість учасникам фестивалю в живу побачити морських тварин та познайомитися з ними поближче. Діти будуть усе життя пам’ятати цей похід», - зазначила Тетяна Ксенофонтова.

Довідково:

Головна мета Міжнародного конкурсу «Чарівна рапсодія» – об`єднання талантів України та Європи, демонстрація творчих досягнень вокальних, театральних та інструментальних колективів, окремих виконавців солістів, юних художників. Пошук нових талановитих імен, підвищення рівня кваліфікації та обмін досвідом творчих людей України та Європи.

Головне завдання організаторів – сприяти культурному, естетичному вихованню дітей та підлітків, пропаганда активних форм відпочинку, створення атмосфери дружби і взаєморозуміння між учасниками з та гостями представниками України та учасників країн Європи.

До складу творчої ради входять провідні фахівці конкурсних жанрів: музичного, вокального, театрального та художнього напрямку України та Європи: відомі творчі люди: музиканти, артисти, композитори, художники, режисери, мистецтвознавці.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Де і коли перевірити себе у списку виборців?

Ми продовжуємо наші консультації, спрямовані на покращення обізнаності громадян у сфері виборчого права. І знову сьогодні консультує Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, сертифікований ЦВК тренер з виборчого законодавства.

- Про що сьогодні спілкуватимемося, пані Маріє?

- Спочатку хочу окреслити коло суб’єктів виборчого процесу. Стаття 12 Закону України «Про вибори Президента України» визначає п’ять таких суб’єктів:

- виборець;

- виборча комісія (Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії та дільничні виборчі комісії);

- кандидат на пост Президента України, зареєстрований ЦВК;

- партія, яка висунула кандидата на пост Президента України;

- офіційний спостерігач (може бути від партії - суб’єкта виборчого процесу, від кандидата на пост Президента України або ж від громадської організації). Він повинен бути зареєстрований у порядку, встановленому Законом України «Про вибори Президента України».

- Скажіть, будь ласка, коли і де виборець може безперешкодно ознайомитися зі списком виборців?

- Кожен громадянин має право ознайомитися зі списком виборців та перевірити правильність внесених відомостей. І це він може зробити у приміщенні дільничної виборчої комісії. Зауважу, що виборець теж може перевірити, чи інші особи включені до списку виборців, а також наявність або відсутність відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

- Як бути, коли виборець у списку виборців побачив у своїх персональних даних неточність?

- У разі, якщо громадянин побачив помилки, допущенні при складанні списку виборців, він має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців чи до суду за місцезнаходженням виборчої дільниці. Громадянин особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії чи відділу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни ідентифікаційних персональних даних. До дільничної виборчої комісії чи до відділу ведення Державного реєстру виборців можна звернутися не пізніше як 25 березня. Якщо хочете зараз перевірити відомості про себе у Державному реєстрі виборців, рекомендую прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців. Оскільки дільничні виборчі комісії ще не працюють та й попередні списки виборців вони отримають лише 22 березня. У разі, якщо Ви працюєте і не маєте змоги прийти у будні дні, то можете це зробити у вихідні. До кінця березня усі відділи ведення Державного реєстру виборців Львівщини працюватимуть також по суботах і неділях. Окрім того, Ви можете перевірити інформацію про своє включення, зайшовши на сторінку сервісів Державного реєстру виборців в особистий кабінет виборця у розділ «Перевірка включення». https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:7937925246607.

 ***

Ми надалі продовжимо спілкування із фахівцями з виборчого законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУВАТИ». Задля отримання правової допомоги з метою захисту своїх виборчих прав Ви можете звернутися до фахівців бюро правової допомоги. Адреси бюро: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Марія БойкоСоздан 04 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником