Трускавецький вісник № 33 (1768) від 7 березня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 33 (1768) від 7 березня 2019 р.

07.03.2019У номері: В бібліотеці вшанували Івасюка; Арифметика нинішньої влади; Стаття до дня 8 Березня; Короткі новини; Кримінальної новини.

Короткі новини

Мер мера послав на три букви

Не обійшлося без інциденту на сьогоднішній сесії Дрогобицької міської ради. Як інформує наше власне джерело, міський голова Дрогобича Т. Кучма у грубій та вульгарній формі обматюкав мера Стебника Петра Старосольського, заявивши йому в приватній розмові «Іди ти на.уй!». Причому сказав це не віч-на-віч, а у присутності священика, настоятеля однієї зі стебницьких парафій.

За словами очевидців, розлютило мера Дрогобича намагання міського голови Стебника зачитати рішення сесії Стебницької міської ради від 5 березня щодо недопущення закриття шкіл у місті калійників чи зміни їхнього статусу. В зв’язку з реформою в освіті та впровадженням стандартів так званої «нової української школи» на сьогоднішній сесії ДМР розглядалося власне питання оптимізації в школах, а саме зменшення ступневості (зі шкіл ІІІ ступеня до шкіл ІІ ступеня). Зокрема це стосується деяких стебницьких шкіл та СЗШ № 14 в Дрогобичі.

Орієнтовно з наступного тижня в Інтернет планується виставити відео, в якому Петро Старосольський підтверджує факт вульгарного висловлювання мера Дрогобича 7 березня.

Висловлювання матом – це не перший вульгарний демарш мера Дрогобича цього тижня. У понеділок, 4 березня, з приміщення світлиці Ратуші, де тепер проходять щотижневі оперативні наради, двома працівниками КП «Муніципальна варта Дрогобича» (в тому числі її очільником п. Блонським) було силоміць виштовхано громадського активіста, працівника Дрогобицької РДА (а отже, держслужбовця) Богдана Гринчишина. Коментуючи «видворення», товариш Кучма не стримався, щоб у некоректній манері вульгарно висловитися про пана Гринчишина.

Нагадаємо, що 4 червня 2018 року Т. Кучма в приміщенні сесійної зали Ратуші двічі вдарив кулаком в обличчя громадського активіста Ореста Загродського, а громадських активістів з Брониці чинний мер міста Котермака періодично обзиває «терористами». Як кажуть, безкарність породжує ще більше зло, і, здається, кінця краю цьому не видно. Але якою б довгою ковбаса не була, все одно колись їй настане кінець.

Парк буде як лялечка

В 2019 році у курортному парку Трускавця пройде масштабна реконструкція, якої тут ще не було від початку заснування парку. Справа в тому, що реконструкція міського курортного парку у Трускавці внесена до пріоритетів і є одним зі складових напрямків перспективного плану Львівської області на 2019-2021 роки.

Як інформує наше джерело в Раді регіонального розвитку Львівської області, яка діє при Львівській облдержадміністрації, проектом реконструкції заплановано проведення заходів щодо відновлення ландшафтів з цінними та рідкісними породами дерев. Так, в парку висадять як хвойні, так і листяні дерева, зокрема ялицю білу, ялину європейську, ялину колючу, ялину сербську, тую західну, сосну чорну, тис ягідний, модрину, Бальзамін Даммера, барвінок малий, липу дрібнолисту, спірею японську, тюльпанове дерево, магнолію, березу бородавчасту, вербу білу, горобину звичайну, ліщину, бук лісовий. Посадку здійснюватимуть на місці вирубаного сухостою.

Проектом реконструкції курортного парку Трускавця передбачається відновлення головних алей парку, реконструкція бульвару Торосевича (головна алея в партерній зоні парку), реконструкція зовнішнього освітлення та мережі каналізації, очищення потічків у верхній та середній частинах парку, встановлення малих архітектурних форм.

Парк у Трускавці, закладений в 20-30-ті роки ХХ ст. тодішнім керівником курорту і власником акціонерного товариства «Трускавецькі джерела» Раймундом Ярошом, є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення і займає 8% санаторно-курортної та житлової території міста. Він є найвідвідуванішим місцем у Трускавці, має надзвичайно важливе значення в лікувально-рекреаційній системі курорту.

У Трускавці встановлять меморіальну таблицю на честь батька Романа Різняка-Макомацького

Традиційно в першій половині березня Трускавець відзначає річницю від дня народження свого славного сина, героя національно-визвольного руху, боївкаря УПА, Почесного громадянина Трускавця Романа Різняка (псевдо «Макомацький»). Щороку відбуваються заходи біля пам`ятника нашому землякові на вулиці Джерельній.

Цьогоріч вшанування Романа Різняка окрім традиційного походу до пам’ятника матиме й інший вимір. Так, у неділю, 10 березні, на стіні церкви Покрови Пресвятої Богородиці буде освячено меморіальну таблицю, в якій згадується, що на старому цвинтарі Трускавця покоїться прах родичів нашого славного героя, зокрема його батька. Чин освячення пам’ятної таблиці та коротке віче розпочнуться орієнтовно о 13.30-14.00 (після третьої Служби Божої в церкві Покрови).

Детальніше про життєвий шлях та визвольну боротьбу трускавчанина Романа Різняка-Макомацького можна прочитати тут.

У Трускавці на Шевченківські дні виступить Національна Заслужена капела бандуристів

У Трускавці, як і по всій Україні, відзначать Шевченківські дні. Урочиста академія з нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря та 158-ї річниці від дня його смерті пройде у неділю, 10 березня, о 13.30 біля пам’ятника Т. Шевченку. А о 14.00 в Палаці культури імені Шевченка виступить з концертом Національна Заслужена капела бандуристів імені Георгія Майбороди (художній керівник та головний диригент – народний артист України Юрій Курач). Вхід вільний.

Наш Кобзар, наша гордість

В славному сузір’ї українських письменників непогасною зорею сяє ім’я Т.Г.Шевченка. Мужицький син, кріпак, школяр сільського дяка-п’яниці, мислитель, патріот-інтернаціоналіст, інтелігент з душею вселюдського милосердя… І все це він – Тарас Григорович Шевченко.

В бібліотеці для дітей м. Трускавця зібрались учні 6-А класу СЗШ №3 (класний керівник Леся Павелкевич) на конкурс знавців творчості Тараса Шевченка, на якому кожен з учасників продемонстрував не лише свої знання, а й здібності, талант, артистизм.

В конкурсі взяли участь дві команди. Команда дівчат – “Кавказ”, команда хлопчиків – “Гайдамаки”. З учасниками конкурсу проведено літературну вікторину “Хто швидше?”, гру-мікрофон “Що я знаю про Т.Шевченка?”, вікторину “Які висловлювання відомих людей я знаю про Шевченка і його “Кобзар?”. Діти розгадували кросворди та головоломки.

Між конкурсами дівчатка заспівали пісні на слова Т.Шевченка під музичний супровід бібліотекаря Лесі Цісінської, Владислав Шукель зачитав власну поезію “Пам’ять про Кобзаря”. Присутні учні розповідали прислів’я, приказки, бувальщини із життя письменника.

Prometheus запустив курс «Основи програмування CS50 2019» та офлайн-хаби для студентів

Курс «CS50: Основи програмування» (CS50: Introduction to Computer Science) від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для програмістів-початківців у світі. Від сьогодні найновіша версія цього курсу у перекладі українською мовою доступна на освітній платформі «Prometheus». Паралельно із запуском онлайн-курсу в українських університетах стартувало вивчення гарвардської програми у змішаному форматі. Також в Україні почнуть працювати офлайн-хаби, які допоможуть слухачам краще засвоїти матеріали.

Курс «Основи програмування CS50 2019» розрахований як на новачків, так і на тих слухачів, які вже мають стартовий досвід в програмуванні.

Пройшовши цей курс, слухачі отримають:

– Широке і ґрунтовне розуміння інформатики та програмування.

– Зрозуміють, як мислити алгоритмічно та ефективно розв’язувати задачі за допомогою програмування.

– Дізнаються, що таке абстракція, алгоритм, структури даних, інкапсуляція, управління пам’яттю, основи комп’ютерної безпеки, розробка програмного забезпечення і веб-розробка.

– Опанують основи одразу кількох мов програмування, зокрема, C, Python і JavaScript, а також технологіям SQL, CSS і HTML.

– Познайомляться з процесом розробки та презентації власного проекту з програмування.

На допомогу в опануванні матеріалу «Prometheus» ініціював запуск офлайн-хабів. Це такі місця, де група, яка проходить онлайн-курс, зможе збиратися раз на тиждень, щоб обговорити складні моменти з ментором-фахівцем. Свою допомогу у відкритті хабів (приміщення та спеціалістів) запропонували університети у Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Кривому Розі.

Записатися на курс можна за посиланням: https://goo.gl/dPY278.

Аби приєднатися до офлайн-хабу, потрібно заповнити анкету: https://goo.gl/jBafgb.

Переклад курсу став можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду BrainBasket. Міжнародний фонд «Відродження», заснований Джорджем Соросом, є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні, яка розвиває відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців в сфері ІТ.

Власна інформація

Затримано трьох зловмисників, причетних до скоєння квартирної крадіжки

В Дрогобицький відділ поліції 5 березня звернулася 53-річна мешканка міста Стебник, яка повідомила, що впродовж дня з її квартири було викрадено побутову та кухонну техніку, а також інше майно.

На місці події працювала слідчо-оперативна група Дрогобицького відділу поліції та працівники інших служб. Поліцейські встановили, що у помешкання зловмисники потрапили, пошкодивши замок на вхідних дверях.

Через декілька годин, оперативники затримали трьох зловмисників, причетних до скоєння цієї крадіжки. Ними виявились 27-річний мешканець Дрогобича, 42-річний житель Самбірського району та 28-річна мешканка Пустомитівського району, усі – раніше судимі. Викрадене майно двоє чоловіків та жінка намагалися здати в ломбард у місті Трускавець. Вони затримані в порядку ст.208 КПК України, невдовзі суд обере їм міру запобіжного заходу.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує від трьох до шести років позбавлення волі.

Зараз поліцейські перевіряють їх на причетність до скоєння інших злочинів, проводять досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Багатогранний талант Тараса Шевченка

«Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь»

(Т.Шевченко)

Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасу Григоровичу Шевченку належить особливе місце. Він прославився як поборник правди і свободи своїм поетичним словом. Також як художник займає одне з почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Відомий художник Леонардо да Вінчі стверджував, що «малярство – це німа поезія, а поезія – промовисте малярство». Двома цими гранями природа щедро наділила кріпацького сина. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу. Навіть у години страждань і тяжкої неволі поетичний дар і талант художника завжди були з Великим Кобзарем.

6 березня у СШ№3 м. Трускавця була проведена літературна година «Думи Тарасові слово народніє». Завідувач бібліотекою-філією №2 Лідія Стецик розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях геніального поета. Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер провела з учнями 10-А класу вікторину «Багатогранний талант Тараса Шевченка», запитання якої були пізнавальними та цікавими. Учасники вікторини довели, що вони читають та знають творчість Т.Шевченка. Старшокласники: Гнідан Софія прочитала поезію Ліни Костенко «Тарасу Шевченку», Колосова Софія та Піньковська Мар`яна зачитали свою авторську поезію, Фединяк Богдан продекламував вірш. Бібліотекар СШ№3 Марія Горічко підготувала книжкову виставку по даній тематиці. Учні також взяли активну участь у дискусійній розмові, яку провела вчителька української мови та літератури Леся Павелкевич. Творчість Тараса Григоровича Шевченка як поета та митця надихає, запалює, є актуальною…

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Трускавецької ЦБС

Король української пісні

Червона руто, чого ти зів’яла,

Молоденька дівчинонько, чого ж заплакала?...

Так, ще й досі в Карпатах побутує легенда про диво-квітку – червону руту. Упродовж багатьох років рута жила в легенді, чекаючи, щоб хтось молодий і сміливий відкрив і оспівав її. І нарешті – сталося! «Червона рута» стала улюбленою піснею мільйонів людей. Навіть тих, хто не знав її автора – Володимира Івасюка.

Вшановуючи пам’ять легендарного композитора-виконавця, поета, одного з фундаторів української національної масової музики в центральній міській бібліотеці Трускавця 5 березня було проведено музичну годину «Король української пісні».

Ведучі впродовж вечора вели стежинами життєвого шляху Володимира Івасюка. Програма вечора була насичена чудовими мелодіями, піснями, проникливими віршами. Пісні у виконанні автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету, викликали у слухачів сльози на очах.

Із щемом в серці говорив про особистість Івасюка трускавецький поет В’ячеслав Умнов. Він наголосив, що такі люди як Володимир Івасюк приходять на землю не просто так… Вони як світло, що запалює, не дозволяє бути байдужими.

Очільник клубу «Сива давнина» Микола Іваник розповів про подорож членів клубу на батьківщину Івасюка і пригадав, коли не стало молодого талановитого поета і композитора. Навіки замовкла співуча струна Генія – і заридала уся Україна, так що здавалось – почорніло українське небо…

Була організована книжкова виставка фотографій та матеріалів про В. Івасюка «Черлена рута». Кульмінацією заходу, справжньою даниною пам’яті великого композитора та поета було виконано разом найвідомішу і наймелодійнішу пісню Володимира Івасюка «Червону руту».

Яка б нас не гнітила скрута,

Та виживе наш рідний край,

Бо в нім цвіте «Червона рута»

І грає в горах « Водограй».

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБС

Арифметика нинішньої влади: заплатив за себе – плати за сусіда

Уряд Гройсмана знову змагається сам зі собою в абсурдності. Тепер у Кабміні хочуть, аби борг за житлово-комунальні послуги у 86 мільярдів гривень, який продовжує зростати, частково сплатили ті українці, які й так справно сплачують штучно завищені тарифи.

Чиновники вирішили, що частину боргів будуть покривати споживачі, які, економлячи на всьому, досі сплачували зазначені в платіжках суми. Просто при формуванні тарифу враховуватимуть й відсоток боргів.

Нагадаю, ще навесні 2017 року парламент схвалив проект закону щодо погашення 30 мільярдів гривень боргів за електричну енергію, при цьому частину – коштом державного бюджету, а решту – спеціальною надбавкою всім споживачам у тариф на електроенергію. «Геніальність» можновладців полягає в тому, що хто платить має заплатити й за тих, хто не платить.

Утім, як мовиться, диявол завжди ховається у деталях. А підконтрольна президенту НКРЕКП, яка, власне, останнім часом ледь не щомісяця затверджує все вищі й вищі тарифи, оприлюднюючи інформацію, що заборгованість за електроенергію в Україні зросла до 33,6 млрд грн., яку миттєво підхопили усі українські ЗМІ, чомусь «забула» уточнити, що борги населення за електроенергію становлять майже 5 мільярдів гривень, а решта – це кошти підприємств і бюджетних установ.

Враховуючи, що приріст заборгованості за рік становив 16% – з яких НКРЕКП, знову ж таки, не виділяє окремо борг населення, тобто менше, ніж загальна цифра боргу українців. Стає очевидним, що левову частку невиплат складають борги обленерго, які нині належать трьом одіозним українським олігархам та й досі, на п’ятий рік війни, ще двом компаніям із Російської Федерації.

До слова, борги за світло – ще «квіточки» у порівнянні із рештою комунальних заборгованостей українських споживачів «побутових благ». А вони на кінець грудня складали направду катастрофічні суми: за газ – 26,4 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 16,7 млрд, за утримання будинків та прибудинкових територій – 4,0 млрд, за холодну воду та водовідведення – 3,1 млрд.

Трагізму в цій ситуації додає й те, що державний регулятор у випадку заборгованості за комунальні послуги, яка в сумі складає понад 35 тисяч гривень, може відібрати квартиру й примусово продати її. Тут на життєві обставини ніхто не зважатиме…

Зараз за фактом рахунки за комуналку не закриті у кожної п’ятої квартири в типовій багатоповерхівці. І навіть українці з високим достатком не поспішають розрахуватися за послуги. При цьому половина з них просто накопичує борги, а інша переходить в режим суворої економії, щоб якось справитися з непідйомними платежами.

То чи є це країна, про яку ми мріємо? Риторичне питання…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації «ВО «Батьківщина»

Царя народжувала Сара від трускавецького гусара...

/Жартівливий подарунок на 8 Березня Інтернет-виданню «Трускавецький вісник»/

О, жінки! O donne! O Kobiety! Ey Kadınlar! O Frauen! O femmes! O Women! O נשים! يا نساء! Оже (О, Жіноча Вселенно!)

Що найголовніше в житті? Кохання! Кожна жінка – експонат для Музею Любові. Одна американка написала, що платонічна любов – це секс вище вух. Польська поетеса їй відповіла: секс, звичайно, сіль життя, але однією сіллю ситий не будеш. Українка додала: гроші не приносять оргазму...

У Німеччині кажуть, що любов – хвороба, яка укладає в ліжко відразу двох. «Що ви одягаєте на ніч?» – запитали Бріжит Бардо. – «Улюбленого чоловіка». Що таке перша шлюбна ніч? – Так, повна фігня в порівнянні з першою позашлюбною….

Інтимна революція, починаючи з епохи Відродження, привела до того, що жінки вийшли на перші ролі: в ліжку, в бізнесі, в соціальній сфері. «З ними важко, без них неможливо» – говорив філософ Арістотель. Вони рятують, лікують, навчають, виховують, втішають, кохають. На кому тримається бізнес, медицина, торгівля, спецслужби, банківська сфера, бухгалтерський облік, школи, редакції газет?.. На жінках! А вони протягом життя дуже змінюються. «До 18 років жінці потрібні добрі батьки, від 18 до 35 – добра зовнішність, від 35 до 55 – добрий характер, а після 55 – добрі гроші” – поділилася жіночими таємницями американська актриса Софія Такер (1884-1966).

Кожна жінка – як музичний твір: вона може бути симфонією, піснею, або вуличною коломийкою. В ідеалі вона – біблійна пісня пісень. Як легендарна Сара, що народила сина на 90-му році життя! Космічна Жінка знає і відчуває таємні вібрації всіх планет, вона навчилася використовувати їх для того, щоб наповнювати високою енергією своє життя. До речі, якби вся „хімічна” енергія організму надходила до нас з їжі, ми повинні були б з'їдати до 40 кг їжі в день! Насправді, більшість енергії надходить до людини ззовні, через так звані енергетичні центри – чакри. У цьому таємниця жіночої енергетики – вбирати сонячну енергію чоловічих поглядів, компліментів, захоплень! .. А потім дарувати цю енергію чоловікам.

Чоловік – господар, дружина – менеджер. Так можна «перекласти» на сучасну мову стародавні ведичні закони побудови взаємин у сім'ї. Запам'ятав характерний монолог моєї знайомої, бухгалтера Тані Назарової: «Вдома я – матрона (М) і наложниця (Н), а на роботі – куртизанка (К)... Суть жіночої кар'єри в тому, щоб за допомогою чоловіків, грошей, краси, чарівності, терпіння, випадку, сили волі і т.д. знайти золоте співвідношення між «М», «Н» і «К».

Французька маркіза Марі де Севіньє (1626-1696) в одному із знаменитих листів поділилася жіночою стратегією: «Вдале заміжжя платить за всіма рахунками». І нині шлюбний бізнес за своєю рентабельністю перевершує будь-яку іншу сферу – фінанси, виробництво алкоголю, тютюнових виробів, торгівлю зброєю... Недарма Чарлі Чаплін жартував, що жінка може зробити мільйонером будь-якого чоловіка-мільярдера. Йде полювання на грошовитих чоловіків. Вклавши в зачіску, косметику, «упаковку», рекламу своїх принад, умовно кажучи, долар, жінка в разі вдалого завершення полювання може отримати тисячодоларовий підйом! Навіть наркобізнес залишається далеко позаду! Ось чому в моді цифрові фотоапарати (для створення образу, легенди, унікальності сексуальних пропозицій), стилісти, фотожурналісти, перукарі. Італійська кіноактриса Софі Лорен вчила красунь: «Зачіска впливає на те, як складається день, а в підсумку і життя». По суті, вона озвучила спостереження американок, що жіночі проблеми, перед якими пасують кращі психіатри, часто вирішує навіть перукар другої категорії.

 На жаль, як кажуть американці, без грошей не можна бути леді. Гроші роздягають одних жінок і одягають інших... Жіночий капітал дозволяє, при вдалому обміні, домагатися нових багатств. Ось чому багато красунь йдуть в журналістику, бізнес, політику, займаються громадською діяльністю. Бо політика – дуже вигідний бізнес. На жаль, як кажуть, «Красива жінка для очей – рай, для душі – пекло, а для кишень – чистилище».

Дві тисячі років тому філософ Демосфен пояснював древнім грекам: «Гетер ми тримаємо заради насолоди, наложниць – для повсякденного задоволення потреб нашого тіла, дружин – для того, щоб народжувати законних дітей і мати вірну берегиню дому». А в наш час, для економії наших грошей, наші жінки змушені бути і гетерами, і наложницями, і дружинами – три в одній!..

Відкриємо Біблію. Сара народила в дев'яносто років. І кого? Царя! Чому? Дозволимо жарт: бо схилялася до спокуси, любила життя, любила сало! Мій коментар:

Царя народжувала Сара від... українського (або: трускавецького) гусара!

І в дев'яносто – знову молодість прийшла!

Весна – час повторяти подвиг Сари,

Щоб кожна жінка сонце юності знайшла!

Михайло Арошенко, дамський дегустатор, редактор журналу «Горілка +», м. Дніпро, для «Трускавецького вісника»Создан 07 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником