Трускавецький вісник № 39 (1774) від 22 березня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 39 (1774) від 22 березня 2019 р.

22.03.2019У номері: Вечірній чай з міським головою Трускавця; Ранкова кава з головою Львівської облдержадміністрації; Інвестиції в Бориславі; Всесвітній день поезії в УРБАН-бібліотеці.

Короткі новини

Всесвітній день поезії у Трускавці

Цьогорічний Всесвітній день поезії в URBAN-бібліотеці пройшов дуже гучно, весело і масштабно. До нас завітали в гості діти аж з чотирьох груп: "Вишиванка", "Казочка", "Зернятко" і "Краплинка" дитячого садочка №4 "Сонечко", Діти читали поезії українських класиків на імпровізованій міні сцені-сходинках бібліотеки, за що кожна група отримала грамоти-подяки за участь у цьому святі поезії.

Крім цього, дітки мали цікаву екскурсію бібліотекою, ходили дивитись на рухомі стелажі у книгосховищі, і, звичайно, всі побігали на біговій доріжці. А ще в рухливій ігровій формі вивчили всі правила поводження у бібліотеці та взялися читати книжки.

Дякуємо вихователям ДНЗ №4 "Сонечко", що так гарно навчили дітей декламувати вірші та за спільно проведений захід.

Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. Трускавця

Ввечері – чай із мером, вранці – кава з головою ОДА

Професія журналіста небезпечна, не надто прибуткова, але цікава і жертовна. Служачи суспільству і правді, приходиться ставати на вістря боротьби з ошуканцями, мерзотниками, недобросовісними чиновниками, корупціонерами і іншими типами осіб. Проте є й плюси – часто знайомишся зі світлими постатями, високопорядними людьми, на яких можеш орієнтуватися і кого можеш ставити в приклад читачам.

Невід`ємною частинкою роботи журналіста є спілкування з представниками влади. Інколи воно доволі насичене – як в нашому випадку, коли ще ввечері ти п`єш чай з міським головою Трускавця і стараєшся вловити його месиджі готельєрам та рестораторам, а зранку о 9.00 сидиш у Львівській облдержадміністрації та спілкуєшся з її очільником.

Вечірній чай з міським головою

Клуб готельєрів та рестораторів Трускавця постав з ініціативи голови правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька. Майже рік тому, у травні 2018-го, небайдужі власники та керівники готелів, ресторанів та подібних закладів зустрілися в одному з ресторанів Трускавця, щоб обговорити шляхи співпраці та виклики сьогодення (дивись статтю).

І ось вже п’яте засідання Клубу – цього разу в «Бургер Клабі» дельфінарію «Оскар» (керівник Костянтин Генов). Тригодинна розмова зібрала ввечері 21 березня не лише «старійшин» Клубу готельєрів та рестораторів, котрі його започатковували і були на всіх засіданнях, а й нових членів, тих, хто прийшов вперше. Серед них – представники готелів «Сенатор», «ВіАн», партнери з медоварні «Медак» (м. Дрогобич), але також і найпотужніший конгломерат санаторно-курортних закладів ПрАТ «Трускавецькурорт». І гендиректорові ПрАТу Андріанові Драновському, і керівникові нещодавно створеного ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрієві Тарнавському було що сказати присутнім. Адже часто ті думки про «безкоштовну 50 років «Нафтусю» і про «чому одні платять, інші ні» перекочовують з середовища громадських активістів в бізнес-середовище.

Чай з міським головою – це чай з міським головою. І з тістечками та шоколадом, звичайно ж. Такий формат бесіди виключає якісь безпідставні звинувачення, популізм, гру на публіку чи свідоме зривання зустрічі. Чай з мером ні до чого не зобов’язує, натомість дає можливість почути думку влади, думку сусіда справа чи зліва, позицію великого п’ятизіркового готелю чи вілли на 10-12 номерів. Представники розважальних закладів (Дмитро Мицак з гірськолижного комплексу «Буковиця» чи Костянтин Генов з дельфінарію «Оскар») мають своє бачення рекламного процесу і теж можуть щось підказати владі – як ефективніше рекламувати курорт. В сукупності розмова вийшла тривалою і, сподіваємося, плідною. А плідною вона може бути тоді, коли не тільки говорять і слухають, але й чують.

В зустрічі взяли участь кілька депутатів теперішнього та попередніх скликань, представники серйозних гравців на ринку курортних послуг, люди з досвідом і бажанням вчитися та допомагати місту. Спочатку слово мав міський голова Андрій Кульчинський, котрий розповів, що в місті робиться, які промоційні заходи здійснюються, які кошти на це виділяються. Вкотре була виголошена теза, що в еквіваленті купівельної спроможності Трускавець зараз має один з найменших бюджетів за останні 20 років. Але в той же час робиться дуже багато. Андрій Кульчинський стверджує, що від початку його каденції на посаді мера вже зроблено більше, ніж за будь-які дві інші каденції часів незалежної України. І хвалиться, що за всю його першу каденцію буде зроблено в сукупності більше, ніж за всі попередні 25 років.

Окремі актуальні теми, обговорені на засіданні Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, були «розкладені по поличках» набагато ефективніше, аніж на сесіях, громадських слуханнях чи засіданнях депутатських комісій. Можливо, тому, що тут не було протиборства, а було єдине бажання зрозуміти один одного. Як зазначив власник ресторану «SOHO Terra» Мирослав Гумега, завжди спочатку потрібно сісти і зробити розрахунки, а тоді вже реалізувати той чи інший проект. Пан Мирослав спільно з Андріаном Драновським (обидва – фахові медики) зробили невеличкий лікнеп по «Нафтусі», адже тема її якості та властивостей теж була заторкнута.

В деяких новобудовах-багатоповерхівках окремі люди скуповують цілі під`їзди і здають їх в оренду відпочивальникам. Не платячи податків, не сплачуючи туристичного збору, ставлячи в нерівне становище вілли та готелі. Чому вілли та готелі мають платити ПрАТу за вхід в бювет (як планується) чи підписувати угоду за своїх гостей, а ці «чорні» гравці ніяк не докладаються ні до наповнення бюджету міста, ні до збереження та розвитку гідромінеральної бази курорту? Чому окремі заклади вперто рекламують тільки себе, старанно оминаючи вживання слова «Трускавець»? Чому в центрі Трускавця активно рекламується відпочинок на інших курортах, зокрема в Хмільнику? Чому таксисти «вішають лапшу» на вуха довірливим клієнтам, везучи їх до «справжніх» джерел «справжньої» «Нафтусі», котра насправді «типу лікує», бо вона не в Трускавці і ніхто жодних досліджень її впливу на здоров`я не проводив? Чому гості «Ріксоса» тільки раз виходять в курортний парк і далі вже не йдуть, бо їм не цікаво – нема на що дивитися? Чому в деяких закладах і далі сервіс совковий? Чому тема відпочивальника з Азербайджану цікава тільки трьом санаторіям? Чому дехто хоче паразитувати, отримуючи прибутки і нічогісінько не інвестуючи? Ці та інші питання були обговорені фахівцями, котрі вже зуби з`їли на курортній справі.

Вмілим модератором зустрічі був Іван Цегенько. Він гасив пристрасті, спонукав до слова, робив потрібні перерви на дегустацію збродженого меду. Присутніми було вшановано пам`ять нещодавно померлого Олександра Андрійовича Шишка, котрий фактично підняв на ноги санаторій «Перлина Прикарпаття». Також готельєри та ресторатори заочно привітали з Днем народження активного учасника Клубу Сергія Чурбанова (готель «Трускавець 365»), котрий перебуває з робочим візитом в Республіці Польща. Але навіть після традиційних двох годин офіційного засідання Клубу його учасники не поспішали розходитися, адже піднято було досить серйозні та непрості теми, вирішення яких кожен бачить зі своєї дзвіниці.

- Щиро вдячний всім учасникам за активність, небайдужість та конструктив, - каже головний «двигун» Клубу Іван Цегенько. – Приємно, що наш Клуб стає дедалі популярніший. Дякую також нашим гостям – журналістові Володимирові Ключаку і директорові компанії "Українські медовари" Романові Войтківу. Наступне засідання заплановане в готелі "Алькор". До скорої зустрічі!

Три месиджі Олега Синютки

Зустріч представників провідних регіональних ЗМІ з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою проходила сьогодні, 22 березня, о 9 ранку в форматі «кава з головою ОДА». Хоча головною темою, яка викликала дискусію та ряд запитань до очільника області, було існування місцевих ЗМІ після роздержавлення, та Олег Михайлович озвучив і месиджі, котрі не стосуються мас-медіа. Ось вони:

1. З іншим президентом я працювати не буду.

2. Ніхто не навів мені хоча б три переконливі аргументи, чому б я мав іти на мера Львова.

3. В Київ не збираюся.

Ці месиджі були потрібні, щоб чітко розставити всі крапки над «і» щодо подальшого майбутнього чинного голови ЛОДА. Ще перед цією зустріччю лунало багато чуток, що Олег Синютка однозначно полишить посаду очільника Львівщини. В разі перемоги Порошенка піде на підвищення до Києва, а в разі поразки чинного президента головою ЛОДА переможець однозначно призначить свою людину.

Проте, як не дивно, про вибори на зустрічі не йшлося. Обласна влада хоче підтримати місцеві ЗМІ, котрі часто залишилися без приміщень, належного фінансування і фактично без майбутнього. Хоча деяким вдається давати собі раду, укладаючи договори з міськими радами чи РДА, проте окремі газети з жахом чекають 2021 року, коли будуть позаду і вибори президента, і парламентські вибори, і вибори до органів місцевого самоврядування. Тож звістка про конкурс для газет з можливістю отримати від 30 до 60 тисяч гривень фінансування була багатьма сприйнята досить позитивно. Щоправда, не всіма, адже це невеликі кошти, а окрім того є питання відносно критеріїв відбору переможця та можливих «воєн» за приз. Приклад Дрогобича, коли дві газети (стара й нова) зчепилися в публічній площині після результатів тендеру, є показовим.

Дрогобиччину на зустрічі з Олегом Синюткою представляли п’ятеро ЗМІ. Випити кави з очільником Львівщини прибули головний редактор газети «Нафтовик Борислава» Петро Магур, головний редактор газети «Франковий край» Іван Швед, головний редактор Бориславського радіо «Слово» Тетяна Шеремета, довголітній кореспондент газети «Галицька Зоря» Володимир Турмис та Ваш покірний слуга.

На зустрічі прозвучала і тема підтримки місцевого радіо. Олег Синютка пообіцяв, що влада про радійників теж не забуде. Як не дивно, проте з невідомої причини на зустріч не запросили Трускавецьке комунальне радіо. А фінансова допомога з обласного бюджету явно б пригодилася трускавецьким радійникам, адже депутати міськради зі скрипом виділяють кошти на розвиток КП «Редакція міського радіомовлення».

В цілому на зустрічі з Олегом Синюткою песимізм все ж переважав над оптимізмом. Дорожнеча паперу, проблеми з доставкою від «Укрпошти», небажання міських влад фінансувати репортажі про засідання сесій чи виконкомів, відсутність рекламодавців – це та інше ставить редакції на грань виживання. В умовах Інтернету друкована газета часто стає пережитком, а якісна журналістика сходить на пси через появу в цеху малограмотних скандалістів, над статтями яких хочеться плакати і все перекреслювати червоною ручкою. Як казали древні, o tempora, o mores!

Детальніше про конкурс «Четверта влада» від Львівської ОДА – за посиланням https://loda.gov.ua/news?id=43937

Володимир Ключак

Залучення інвестицій – потужний крок до розвитку

У четвер, 21 березня, міський голова Борислава Ігор Яворський разом з депутатами Бориславської міської ради Русланом Зелінським, Андрієм Спасом, Ігорем Тарновецьким та членом виконкому Олегом Спасом відвідали новозбудовану сонячну електростанцію, яка знаходиться в мікрорайоні Губичі. Представники влади оглянули територію та встановлене обладнання.

ТзОВ «Бориславська сонячна станція» розмістило свої потужності на 14 га землі. Як зауважив міський голова, будівництво сонячних електростанцій в цьому районі – це одне з найбільш правильних рішень щодо використання території, адже ділянка попадає в дві санітарні зони: промислового підприємства та діючого сміттєзвалища, і немає великого кола можливостей для її використання.

«Тішить, що знайшлись інвестори, які розгортають там свої виробничі потужності, – зазначив міський голова. – Їх зацікавленості сприяють вдалий рельєф, нахил земельної ділянки, прокладені поруч високовольтні лінії, якими можна транспортувати електроенергію в мережу без додаткових фінансових вкладень. Тому, окрім цієї ділянки, поряд під таке ж призначення надані ще дві, в розробці документи на четверту. В недалекому майбутньому район, який донедавна був занедбаним, зможемо з впевненість називати «сонячним». Адже, згідно планів забудови, після реалізації проектів загальна площа території, яка буде охоплена сонячними електростанціями, сягатиме більше 40 га.

1 березня електростанція згенерувала перший кіловат сонячної енергії. На виробництві знаходиться 30 760 панелей. Обладнання оснащене 114 інверторами. Електростанція має загальну потужність – 8,4 МВт. Прогнозована річна загальна генерація буде становити близько 9 млн. кВт год.

«Люди часто не помічають позитивних змін. Завжди здається, що їх мало. Я готовий багато з ким дискутувати про те, що ситуація у місті стабілізується і я радий констатувати позитивну динаміку, – говорить Ігор Яворський. – Місто розвивається, коли бачить своє майбутнє… Першочерговим завданням, яке озвучується мною, є наповнення дохідної частини міського бюджету. Таких цілей можна досягнути лише залучаючи інвесторів, створюючи додаткові робочі місця, долучаючи до оподаткування нових суб’єктів господарювання».

Також пригадаємо: за останні роки у Бориславі відкрилось ще три нових промислових підприємства, у тому числі з іноземними інвесторами.

Так, у березні 2017 року розпочало свою діяльність українсько-турецьке деревообробне підприємство ТОВ «Вудкрафт Трейдінг». Підприємство працює на сучасному високотехнологічному деревообробному обладнанні і повністю автоматизованим процесом виготовляє продукцію, яка експортується до країн Європи. На сьогодні можливості переробки лісосировини становлять близько 100 метрів кубічних у зміну. Також на підприємстві було придбано лінію із виготовлення паливних брикетів, що дозволило максимально використовувати відходи виробництва. Потенціал у «Вудкрафт Трейдінг» чималий і вони постійно працюють над розширенням сфери збуту.

Розмістило свої виробничі потужності у нашому місті ТзОВ „БЕЛУКО” – український підрозділ бельгійського холдінгу компанії, що є одним з найбільших Європейських виробників м’яких меблів. У серпні 2017 року було придбане у власність приміщення майбутнього заводу, де зараз проводиться повномасштабна реконструкція для реалізації найкращих європейських традицій промислового виробництва диванів. На сьогодні, керівництво готується до повноцінного запуску, та в перспективі готове надати місту до 400 робочих місць.

У вересні 2017 року ТОВ «Синтез Солар» на території колишнього НДІ «Синтез» відкрило Бориславську сонячну електростанцію загальної потужністю 1,44 МВт. Електростанція складається із двох станцій – наземної та дахової. Наземна має загальну потужність 0,326 МВт, дахова – 1,114 МВт. Річна загальна генерація становить близько 1,4 млн. кВт год. Обладнання оснащене сонячними модулями та інверторами. Загалом на станції задіяно 4600 панелей. На сьогодні підприємство уже активно працює і постачає вироблену електроенергію ПрАТ «Львівобленерго».

Розвивається Борислав і у відпочинково-розважальній сфері. Так, гірськолижний комплекс «Буковиця» став не лише місцем сімейного відпочинку, а й достойною базою тренувань для місцевих лижних команд різних вікових категорій («Бориславська сніжинка»). Бориславська «Буковиця» стає ареною для всеукраїнських і міжнародних змагань із зимових видів спорту (слалом, слалом гігант, спеціальний слалом, сноуборд – «Bukovytsia Open», «Karpatia Open», «World Snow Day», «Bukovytsia Spring Pool» та ін.). Комплекс постійно розвивається і зараз будується перша із двох запланованих підвісних канатних доріг, а також невеликий готельний комплекс для спортсменів-учасників змагань.

Розпочали процес будівництва і два торгово-розважальні комплекси на вул. Коваліва та вул. Трускавецькій, які передбачають забезпечення відповідного рівня дозвілля у цьому мікрорайоні.

«Усі вищеназвані підприємства зареєстровані на території нашого міста і, відповідно, податки зі здійснення своєї діяльності сплачують у міський бюджет, що уже позитивно відображається на благоустрої та різних сферах. Борислав має великі перспективи, у нас є ресурс і все для того, щоб стати успішним містом», – підсумовує міський голова.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Ти маєш право знати про порушення під час проведення виборів

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», повідомляє про найбільш поширені порушення під час проведення виборів:

- видача бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;

- спроба голосувати особою без законних на те підстав;

- наявність сторонніх осіб на дільниці, в кабіні (кімнаті) для таємного голосування;

- винесення бюлетеня за межі виборчої дільниці;

- масове підвезення виборців до дільниці;

- несанкціоноване фотографування бюлетенів;

- роздавання грошей або подарунків за голосування;

- пошкодження виборчих скриньок;

- вкидання бюлетенів у великій кількості у виборчу скриньку;

- отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім члена комісії;

- передача бюлетеня сторонній особі.

За вчинення таких порушень до особи застосовуються серйозні покарання, передбачені Кримінальним кодексом України, починаючи від штрафу і закінчуючи позбавленням волі.

Якщо ви побачите одне з згаданих порушень ви маєте повне право звернутись до:

- Голови відповідної виборчої комісії;

- Представника національної поліції, який буде чергувати на виборчій дільниці;

- Офіційних спостерігачів, які забезпечують прозорість проведення виборів та дотримання законодавства під час їх проведення.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіОбновлен 25 мар 2019. Создан 22 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником