Трускавецький вісник № 41 (1776) від 26 березня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 41 (1776) від 26 березня 2019 р.

26.03.2019У номері: Із сесії Трускавецької міської ради; Про співпрацю з Японією; Кір; Допомога багатодітним сім`ям; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Дрогобицький «Комбінат міського господарства» порушує вимоги природоохоронного законодавства

Як інформує прес-служба Державної екологічної інспекції у Львівській області, працівниками еко-інспекції проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства комунальним підприємством «Комбінат міського господарства» м. Дрогобич. В ході перевірки встановлено, що комунальне підприємство на території автотранспортної дільниці в м. Дрогобич по вул. П. Орлика, 15 здійснює несанкціоноване складування твердих побутових відходів, не забезпечує роздільне збирання твердих побутових відходів та не проводить первинний облік поводження з відходами, які утворюються на підприємстві, що є порушенням ст. 17, 33, 35-1 Закону України «Про відходи». Крім цього, перевіркою виявлено невиконання вимог дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

За результатами проведеної перевірки у відповідності до ст. 82, 82-1, ч1 ст.78, ч.2 ст.79 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальних посадових осіб підприємства притягнуто до адмінвідповідальності та видано припис про усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства.

У Трускавці перебуває делегація з Узбекистану

Узбекистан – країна в Середній Азії, громадяни якої відпочивають та оздоровлюються в Трускавці ще з часів Радянського Союзу. Кількість відпочивальників з Узбекистану в нашому місті-курорті могла б бути більшою, і над цим працюють представники оздоровниць та влади міста.

Сьогодні, 26 березня, з робочим візитом у Трускавці перебуває делегація з Узбекистану. В готельно-курортному комплексі «Карпати» відбулася робоча зустріч керівництва комплексу з учасниками делегації. Заступник генерального директора «Карпат» Петро Суда розповів про оздоровницю та її потенціал, а головний лікар Володимир Цимбрила зупинився на властивостях трускавецьких мінеральних вод та діагностично-медичній базі санаторію. Про взаємовигідність співпраці поспілкувався та на запитання гостей відповів заступник гендиректора ГКК «Карпати» Руслан Пристай.

 Гості з сонячного Узбекистану після ознайомчої екскурсії містом ще мають зустріч з міським головою Трускавця (о 16.00).

У Трускавці пройде семінар для футбольних тренерів

У суботу, 6 квітня, в Трускавці на базі готелю «Трускавець 365» пройде семінар для тренерів дитячо-юнацьких футбольних команд. Про це повідомив один з головних натхненників семінару, засновник «Футбольної школи КМС» Роман Матис. Семінар розпочнеться о 14.00, вхід вільний.

Власна інформація

726 українських Героїв безкоштовно відпочили у трускавецькому дельфінарії

Розважально-оздоровчий комплекс «Оскар» продовжує на безоплатній основі приймати у своїх стінах поранених військових, які проходять реабілітацію у курортному місті Трускавець Львівської області. Так, за минулий 2018 рік у дельфінарії відпочили 698 наших українських Героїв. А за три місяці цього року встигли переглянути виставу із дельфінами та морськими котиками уже 28 осіб.

Перезарядитися та вживу познайомитися з унікальними створіннями – дельфінами, наші захисники мають можливість в рамках співпраці з Центром медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», де після бойових дій поранені Герої проходять лікування чи оздоровлення.

«Дельфінарій існує уже три роки і весь цей час наші двері завжди були відкриті перед військовослужбовцями. У період перебування там на Сході чимало хлопців отримали не лише поранення, деякі з них дістали психологічний стрес, а за кимось закріпився посттравматичний синдром. Тому сьогодні важливо допомогти військовим зняти ці симптоми, щоб вони перезарядилися позитивними емоціями, а дельфіни якраз цьому дуже добре сприяють», - зазначають в адміністрації «Оскара».

Додамо, що Розважально-оздоровчий комплекс «Оскар» з початку своєї діяльності активно займається благодійною діяльністю і тільки за останній рік прийняв понад дві тисячі осіб, серед яких не лише військові, але і їхні сім’ї, діти з прифронтових зон, переселенці, діти з вадами, сироти, інтернат-вихованці тощо.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Каналізація, заміни, детальні плани…

Тема каналізації стала головною в депутатських запитах під час чергової LІІ сесії Трускавецької міської ради, котра проходила сьогодні, 26 березня. В гарячий передвиборчий тиждень про політику не говорилося – виключно про господарські та фінансові місцеві питання. І одне з них – каналізація, котра постійно проривається, десятиліттями не ремонтується, нищить будівлі, створює дискомфорт через неприємний запах.

Про те, що не все гаразд з каналізаційними мережами, говорили депутати з різних мікрорайонів – Василь Тимчишак (Стебницька, 76, 78), Руслан Пристай (Івасюка, 1-А, 1,3), Зоряна Домбровська (Мазепи, 18, 22, 26).

Окрім того були підняті питання стану дитячих та спортивних майданчиків і потреби догляду за ними (Андрій Степаненко), ремонту даху на Стебницькій, 78 та облагородження території між будинками 76 та 78 на цій вулиці (Василь Тимчишак), кріплення сушок на Мазепи, 18 (Зоряна Домбровська), стан провулку між вул. Стебницькою та Івасюка (Михайло Кіселичник). Депутат Андрій Степаненко як голова профільної комісії з питань ЖКГ вийшов з пропозицією заслухати звіти керівників комунальних підприємств.

За пропозицією депутата Анатолія Стародуба всі присутні вшанували пам`ять померлого в середині березня довголітнього керівника санаторію «Перлина Прикарпаття», депутата міської ради кількох скликань, члена виконкому Олександра Андрійовича Шишка. Сесія прийняла рішення про зміну в складі виконкому – замість Олександра Шишка до нього ввійшов теперішній очільник «Перлини Прикарпаття», депутат міськради попереднього скликання Сергій Саліженко.

Більшість питань порядку денного приймалися швидко та майже одноголосно. Депутати затвердили порядок здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів міського бюджету на 2019-2020 рр., внесли технічні зміни в додаток 15 рішення Трускавецької міської ради № 85 від 11.02.16р. "Про затвердження положень про відділи, управління та інші виконавчі органи Трускавецької міської ради" (в частині комунальних підприємств «АТП» та «Трускавецьвода»), затвердили міську комплексну Програму покращення житлових умов сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю на 2019 рік та міську цільову Програму технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку міста Трускавця на 2019 рік. На останню виділено 15 тисяч гривень задля закупівлі та встановлення ліцензії і програмного забезпечення системи оповіщення населення.

Виділено 275 тисяч 795 гривень на придбання металопластикових вікон для відділення поліції – шляхом затвердження міської цільової програми покращення матеріально-технічного забезпечення Трускавецького відділення поліції Дрогобицького ВП ГУ НП України у Львівській області на 2019 рік. Це питання доповідав заступник начальника Трускавецького відділення поліції Степан Бурич, в залі був і сам начальник поліції Максим Гук.

Також депутати затвердили Правила розміщення зовнішньої реклами у м. Трускавці, дали дозвіл на проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства для реалізації проекту «Створення Центру малоінвазивної хірургії (малоінвазивні оперативні втручання в хірургії, урології, гінекології та проктології) по вул. Данилишиних, 62 у м. Трускавці» та прийняли рішення про оренду цілісного майнового комплексу – СТО на Стебницькій, 100. Орендна плата комплексу без права викупу становитиме 16% від експертної оцінки майна.

Легко як по маслу пішли питання, які доповідав головний архітектор міста Зіновій Кушнір. Стосувалися вони розробки детальних планів окремих територій. Не проголосували депутати тільки за дозвіл на розробку детального плану за адресою Грушевського, 2, де кількаповерховий будинок має намір споруджувати Ігор Кісак. В залі були присутні як представники забудівника, так і ті сусіди, котрі категорично виступають проти будівництва. «За» це рішення проголосувало всього 7 депутатів, в тому числі фракції КУН та «Свобода» в повному складі.

«На закуску» депутати приберегли земельні питання.

Володимир Ключак

Японська допомога українським реформам

Впродовж тривалого часу Японія надає велику допомогу Україні, будучи одним із провідних її донорів. Тут вона присутня своїм інвестиційним капіталом, з яким її компанії приходять до нашої країни. Суттєва підтримка надається і японським урядом. Переважно вона проходить по лінії Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), офіс якого працює в Києві.

JICA реалізує ряд проектів, які спрямовані на реформування української економіки, вдосконалення системи держуправління, поліпшення бізнес клімату, розвиток незалежних медіа. Докладніше про це говоримо з постійним представником JICA в Україні паном Такаакі Кавано.

- Якою є місія JICA, і в яких країнах воно працює?

- Насамперед, варто зазначити, що JICA – це урядова організація, яка здійснює програми міжнародного співробітництва.

JICA працює у понад 140 країнах, надаючи їхнім урядам концесійні кредити, а також реалізує програми технічної допомоги та гранти. Це три основні напрямки нашої діяльності.

В Україні з перерахованих напрямків працюють лише два: концесійні кредити та програми технічної допомоги.

Хочу підкреслити, що JICA дає позики на дуже комфортних умовах. І виходить парадокс: зазвичай приватний банк при наданні кредиту виставить більш високу відсоткову ставку для країни, яка стикається з економічними труднощами. JICA діє з точністю до навпаки: чим вразливішою буде економіка країни, тим лояльніші умови концесійної позики JICA їй пропонує.

- На яких умовах JICA дає кредити?

- Зараз стандартні умови концесійного кредитування для України передбачають позики під 1,45% річних. Це фіксована ставка за кредитом на 30 років. Перші 10 років – так званий пільговий період (grace period). У цей час країна-позичальник може не погашати тіло кредиту, а сплачувати лише відсотки. А далі впродовж наступних 20 років вона повинна погашати і тіло кредиту, і відсотки, які на нього нараховуються.

Якщо уряд впродовж пільгового періоду не в змозі платити відсотки, для покриття цих витрат він може позичити у JICA додаткові гроші. Це пояснюється тим, що в перші 10 років при реалізації інфраструктурних проектів країна, як правило, ще не отримує від них прибутку і їй нема з чого платити за кредитами. По завершенню цього терміну вона отримує вигоди і додаткові доходи від проекту, фінансове навантаження з погашенням кредитів на бюджет зменшується.

Ми розуміємо, що якісь проекти можуть приносити реальну вигоду в грошовому еквіваленті одразу по їх завершенню. А інші не призначені для цього. Та в будь-якому випадку їх реалізація позитивно позначиться на економіці країни. Наприклад, якщо JICA позичило гроші для будівництва енергетичного об’єкту, який генерує електрику, тоді зрозуміло, що Україна гарантовано отримає гроші в міру реалізації цього проекту – від населення, яке сплачує комунальні послуги. Та візьмемо інший приклад – будівництво дороги. Якщо уряд не вирішить зробити її платною, то жодних грошей від її використання не отримає. Але ж ми розуміємо, що будівництво дороги – це великий внесок у розвиток економіки країни в цілому. Наші аналітики вираховують економічні вигоди від подібних проектів, і на підставі такого аналізу ми ці проекти розглядаємо.

Один із видів кредитів, які надає JICA, це так звані STEP loans (Special Terms for Economic Partnership) – кредити під спеціальні умови для економічного партнерства. Їх особливість у тому, що, згідно з договором за такими кредитами, проекти повинні виконувати японські компанії.

- Чим це зумовлено?

- В основу таких проектів закладаються передові японські технології і, відповідно, для їх впровадження повинні залучатися японські компанії. Один із прикладів такого STEP кредиту – це кредит для модернізації станції аерації в Бортничах під Києвом. Проект використовуватиме сучасні японські технології для переробки рідких відходів. Цей кредит наданий під 1% на 40 років, перші 10 років – пільговий період.

Японські спеціалісти, яких найняла JICA, розробили детальний дизайн нової станції. Їх робота здійснювалася в рамках технічної співпраці, і тому Україні нічого не коштувала. На підставі цього дизайну «Київводоканал» склав тендерну документацію спільно з японськими інженерними експертами. А 15 березня цього року був оголошений тендер на реалізацію цього проекту.

- JICA працює винятково з урядами країн-позичальників?

- JICA проводить операції і для приватного сектору. Якщо компанія збирається робити інвестицію в Україну і від цього буде користь для економіки країни, JICA може взяти участь у цьому або своїм капіталом, або надати для реалізації цього проекту кредит. Якщо перед інвестуванням приватна компанія захоче зрозуміти, яка ситуація складається в Україні, ми можемо надати грант для відповідного аналізу. За таким же принципом діє Світовий банк: у нього є Міжнародний банк реконструкції та розвитку (IBRD), який працює з урядами, і є Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка працює з приватним сектором.

- З якими країнами JICA співпрацює найактивніше?

- Найбільше проектів технічного співробітництва JICA здійснює в країнах Азії – 39% від загального обсягу. Це за результатами 2017 року. В Африці цей показник складає 18,6%, у Північній та Латинській Америці – 7,2%, на Середньому Сході – 4,8%, а в Європі – 1,5%.

Якщо говорити про обсяги концесійних позик, то на азіатські країни припадає 61,6% Також JICA надає їм і чимало грантів – 39,7%. Це пояснюється географічним розташуванням цих країн і тими зв’язками, які встановлюються з Японією.

Кредити в основному спрямовуються на інфраструктурні проекти, приміром, на будівництво доріг та енергетичних об’єктів. На це йде майже 50% від загального обсягу нашого кредитування.

- Як у цьому контексті виглядає співпраця з Україною?

- Вашій країні ми надали великий пакет підтримки в 2014-2015 роках. У той час вона переживала кризу, українська економіка зазнала великих втрат. І JICA виділила Україні кредит розміром 1,5 млрд. доларів. До цього пакету входив кредит на Бортничі (це майже 1 млрд. доларів), а решта грошей пішли Міністерству фінансів України для покриття дефіциту бюджету.

Для JICA не типово надавати таку велику підтримку для цього регіону. Та оскільки Україна є дуже важливою країною, що забезпечує стабільність у ньому, не лише Японія, але й країни Великої сімки вирішили підтримати її таким чином.

2017 року виповнилося 25 років встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Тоді сюди приїжджали президент і старший виконавчий віце-президент JICA. Це теж винятковий випадок, коли дві перші особи JICA відвідують країну одного й того самого року.

У листопаді того ж 2017 року JICA відкрила своє офіційне представництво в Україні.

- Які ще проекти ваше Агентство веде в Україні?

- Сьогодні JICA продовжує працювати над техніко-економічним обґрунтуванням для будівництва мосту в Миколаєві. Це дуже важливий проект, особливо після того, як Азовське море фактично було закрите Росією. На півдні України необхідно створити нові транспортні артерії. Той міст, який зараз є в Миколаєві, знаходиться в центрі міста, і він дуже перевантажений автотранспортом. Новий міст буде розташований за містом і серйозно розвантажить обласний центр від транспортного потоку.

Як я вже сказав, «Київводоканал» оголосив тендер по Бортничах. Якщо все піде за планом, уже на початку наступного року буде укладений контракт з компанією-переможцем. Період будівництва – 5 років. Тобто до 2025 року Київ повинен отримати сучасну станцію аерації.

У рамках технічного співробітництва ми реалізуємо Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні – UA:Перший. Він, зокрема, націлений на створення освітніх програм та оперативне висвітлення надзвичайних подій, і передбачає експертну підтримку, тренінги, закупку обладнання.

Ще один проект технічної допомоги для вашої країни називається SATREPS (Science and Technology Research Partnership for Sustainable Development). Він передбачає допомогу університетам чи науковим інститутам для проведення різних досліджень.

У рамках цього проекту вчені з України та Японії проводять спільні дослідження в Чорнобилі. Вони дивляться, як поводяться радіоактивні частинки, як вони проникають у повітря, у ґрунт та ґрунтові води. Одночасно вивчають, як можна Чорнобильську зону використовувати в майбутньому. З японського боку в цьому проекті беруть участь університет Фукусіми та університет Цукуби. Як ви знаєте, у Фукусімі теж був подібний інцидент, і для японської сторони дуже важливо подивитися, як радіація поводиться через 30 і більше років.

Торік наші спеціалісти провели в Києві, Харкові та Дніпрі дослідження щодо переробки твердих відходів. Ґрунтуючись на його результатах, ми вирішили цього року відправити сюди нашого експерта. Він має визначити, які технології будуть найприйнятнішими для України.

- Ви згадували про тісну співпрацю JICA з Міністерством фінансів України. В чому вона полягає?

- JICA надала Міністерству фінансів України свого експерта. Він фахівець із реформування державних банків. З Мінфіном працює вже четвертий рік.

Проблема українських державних банків у тому, що вони мають великий відсоток неповернення позик. Український уряд намагається її вирішити.

Японія також знайома з цією проблемою. У 1980-х наша країна стикнулася з явищем «фінансової бульбашки» (bubble economy). Фінансові інститути використовували гроші своїх вкладників для спекуляції землею. Внаслідок цього її вартість дуже швидко пішла вгору. Якби ми тоді продали землю в межах Токіо, то могли б купити США. Ця бульбашка невдовзі луснула. Багато приватних банків та компаній, які займалися цінними паперами, збанкрутували. Тому неповернень за кредитами теж було багато.

Банки дуже важливі для економіки, оскільки приватний сектор позичає у них гроші. Якщо банку нема, то нема кому фінансувати бізнес. Японія робила приблизно те, що зараз робить Україна. Держава націоналізувала приватні банки і фінансовими вливаннями підтримувала їх. Вона дивилася, які компанії заборгували, змушувала їх продавати свої активи, і таким чином отримувала гроші назад.

Багато міжнародних організацій вважають, що для державних банків, у першу чергу, треба організувати ефективний менеджмент. Тому зараз в українських державних банках створюють спостережні ради, які ретельно моніторять їхню діяльність. І японський експерт консультує саме за цією темою. У червні ми хочемо провести за цією проблематикою семінар спільно з Міністерством фінансів України.

- Хто може взяти участь у тренінгах, які організовує JICA?

- Щороку ми запрошуємо українських посадовців на тренінги до Японії. Цього року 25 представників урядових структур будуть запрошені на навчання до Японії. Передбачається, що курси будуть найрізноманітніші – від економіки до екології.

Японська підтримка сфокусована на поліпшення бізнес-клімату у вашій країні, на проведення інфраструктурних перетворень, реформ сектору енергетики та держуправління. А також на боротьбу з корупцією. І такі теми тренінгів ми пропонуємо. Інформацію про них передаємо до українського уряду, і він вирішує, хто буде кандидатом на цей тренінг.

Японія готова прийняти одного кандидата на курси. А Україна подає двох чи трьох. Ми оцінюємо їх за кваліфікацією. Звичайно ж, кандидатам треба знати англійську мову, це – неодмінна вимога. Також враховується досвід роботи та освіта. І тоді ми обираємо найбільш підходящого кандидата для цих курсів.

- Як вам працюється в Україні? Що для вас було найбільшою несподіванкою, коли приїхали сюди?

- Я розпочав свою кар’єру 30 років тому. Працював у Таїланді, у В’єтнамі і на Філіппінах. У цих країнах були проблеми з інфраструктурою. І я там займався розвитком дорожнього сектору, енергетичними та залізничними проектами.

Україна для мене – це абсолютно нове. Я був достатньо здивований, коли приземлився у Борисполі та побачив, що якісна дорога веде від аеропорту до Києва. Тут хороша міська інфраструктура, розвивається будівництво транспортних артерій.

Але в Україні є і проблеми. Деякі інфраструктурні об’єкти вже морально та технологічно застаріли, їх треба модернізувати.

Мене також вразило, що українці дуже високоосвічені люди. Коли ми дали оголошення, що український офіс JICA шукає співробітників, я був чимало здивований високим рівнем кандидатів. В Україні дуже багато IT-спеціалістів, та, на жаль, у вас через кризу 2014 року були збої у роботі деяких секторів. Також в Україні є проблеми з корупцією.

Я вважаю, що у вашій країні дуже великі перспективи для розвитку людського капіталу, інфраструктури, ринку землі та сільськогосподарського сектору. Тому вам дуже важливо продовжувати реформи в цих напрямках.

- У нас різна культура, різна ментальність, різні практики. Як це позначається на вашій роботі з українськими партнерами?

- У нас є проекти, про які ми говорили, і українська сторона долучена до них. Тим самим вона пристосовується до міжнародних стандартів. Я вже казав, що ми проводимо багато тренінгів, надаємо своїх експертів, і таким чином ділимося не лише японськими передовими технологіями, але й нашим мисленням, своєю філософією. Ми хочемо обрати найважливіші ключові моменти для вашої країни, щоб підтримати її.

Перед приїздом до України я вивчав її історію. Вона непроста, багато було всього. Але дуже цікаво, як ваша країна розвиватиметься в майбутньому. Українці мають дуже великий потенціал. Але є моменти, де заважає система. І щойно вони будуть ліквідовані, ви зможете досягти серйозних результатів.

Я б дуже хотів внести свій вклад у розвиток України, поліпшення стандартів життя її людей. JICA хоче покращити співпрацю між нашими двома країнами і вивести її на вищий рівень.

Максим Назаренко, Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Інформація про JICA

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) засноване 2003 року як незалежна адміністративна інституція, покликана налагоджувати ефективну міжнародну співпрацю та сприяти економічному розвиткові Японії та інших країн. Агентство підтримує соціально-економічний розвиток, відновлює економічну стабільність у регіонах, що розвиваються.

Капітал JICA 2018 року склав 8,998 млрд. ієн. Кількість співробітників – 1909.

Президентом JICA є Шінічі Кітаока.

У Європі JICA допомагає країнам, які прагнуть розвивати свою економіку та хочуть оформити членство в ЄС. Агентство працює для досягнення регіональної стабільності через просування інклюзивного розвитку, покликаного поліпшити життя людей. Зокрема, JICA сприяє встановленню міжетнічного діалогу на Балканах, допомагає Україні в здійсненні її фінансової реформи, вдосконаленні механізму державного управління.

JICA підтримує інфраструктурні поліпшення та інновації в таких сферах, як енергетика, транспорт, сільське господарство та іригація, утилізація відходів. Велику увагу приділяє розвитку туризму, малого та середнього бізнесу на Балканах, в Молдові та Україні, оскільки ці країни є багатообіцяючими експортними партнерами для ЄС. Також JICA надає технічну допомогу для проектів, націлених на охорону оточуючого середовища.

У Києві офіс JICA відкрився в листопаді 2017 року. Його очолив пан Такаакі Кавано. Він координує проекти JICA в Україні та Молдові.

Перед тим, як посісти цю посаду, пан Такаакі Кавано був заступником гендиректора Департаменту JICA з питань Південно-Східної Азії. Разом зі своїми колегами він розробляв і адміністрував кредити JICA, програми технічного співробітництва та гранти для Індонезії, В’єтнаму, Камбоджі, Лаосу, Малайзії та Сінгапуру.

Пан Такаакі Кавано має 30-річний досвід роботи в таких організаціях розвитку, як JICA, ADB, JBIC и OECF. До прибуття до України тривалий час жив та працював у В’єтнамі, на Філіппінах і в Таїланді.

Пан Такаакі Кавано має ступінь магістра економіки Йєльського університету та ступінь бакалавра економіки університету Хітоцубаші.

 

З 1 квітня уряд запроваджує допомогу багатодітним сім’ям: 1700 гривень на третю і кожну наступну дитину

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини.

В Україні наразі налічується 160 тисяч багатодітних сімей, в яких є діти віком до 6 років. Уряд для підтримки народжуваності в країні планує до кінця року виплатити таким батькам понад 2,4 млрд. грн. фінансової підтримки.

Як отримати виплату?

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати Заяву на отримання грошей.

При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей.

Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити – за рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину.

Збільшення народжуваності – один з головних пріоритетів Уряду

За три роки Уряд Володимира Гройсмана впровадив три нових фінансових механізми соціальної підтримки родин, в яких народжуються діти.

З вересня 2018 року кожній жінці, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно видається подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами.

З січня 2019 року Уряд надає грошову компенсацію на послугу няні. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я, яка оформила «муніципальну няню», безповоротно щомісяця отримує ще 1 626 гривень.

З квітня 2019 року зростає допомога багатодітним сім’ям.

Володимир Гройсман: «Дитина має добре розвиватися, мати критичне мислення. Всі ті, хто сьогодні інвестують свої зусилля у дітей, мають отримати повагу суспільства, достойну зарплату. Тому Уряд щоразу розширює підтримку сімей, в яких народжуються діти. Наша ціль – щоб українців ставало більше. Це не питання одного року, але якщо ми системно ухвалюємо правильні рішення, то в середній і довгостроковій перспективі побачимо результати».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Кір смертельно небезпечний

В Україні триває спалах кору з 2017 р. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Внаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху – велика кількість людей, не щеплених проти кору.

Єдиний надійний захист від кору – вакцинація.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг.

Щеплення проти кору проводиться уже понад 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.

Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору.

Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:

- підозрюєте, що захворіли (висока температура, погане самопочуття),

- про ймовірність вагітності,

- хронічні хвороби.

 Вакцина проти кору безпечна та ефективна.

Л. В. Янківська, завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького ММВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»Создан 26 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником