Трускавецький вісник № 42 (1777) від 29 березня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 42 (1777) від 29 березня 2019 р.

29.03.2019У номері: Заява ТМО ПП «ВО «Батьківщина» з приводу політичних переслідувань; Мандрівка одного дня; Дельфінарій та соціальні проекти.

Короткі новини

У Трускавці відкриють другий магазин мережі АТБ

На суботу, 30 березня, у Трускавці заплановане відкриття магазину мережі АТБ на вулиці Дрогобицькій. Супермаркет розміщено в приміщенні колишньої автостанції, викупленої в минулому році. Спочатку планувалося, що магазин відкриють на початку року, проте згодом подію відклали до березня. Початок відкриття – о 10.00.

Мережа АТБ завоювала довіру жителів та гостей Трускавця якісними товарами та низькими цінами. Детальніше про всі акції АТБ – на офіційному сайті компанії https://www.atbmarket.com/

Петро Порошенко побував у Дрогобичі та Стрию

Вчора, 28 березня, в рамках свого передвиборчого туру у Дрогобичі та Стрию побував чинний Президент України, кандидат на посаду Президента України Петро Порошенко. Разом з ним прибули віце-прем`єр-міністр уряду Степан Кубів, голова ЛОДА Олег Синютка, голова ЛОР Олександр Ганущин. В Дрогобичі Петро Порошенко поспілкувався з місцевими мешканцями на площі перед Ратушею, згодом провів зустрічі всередині міськради.

З 15 до 16 години Петро Порошенко виступав перед виборцями у Стрию. В зустрічі окрім стриян взяли участь мешканці сусідніх районів – Сколівського, Турківського, Жидачівського, Миколаївського. Також кілька автобусів працівників бюджетної сфери було привезено і з Дрогобицького району. А ввечері відбулася передвиборча зустріч П. Порошенка у Львові.

Нагадаємо, що сьогодні, 29 березня, є останнім днем політичної агітації. Субота, 30 березня – день тиші, а Всеукраїнська Рада Церков оголосила цей день днем молитви за чесні вибори. Перший тур виборів Президента України пройде в неділю, 31 березня. Проголосувати можна буде з 08.00 до 20.00. За підсумками голосування двоє кандидатів пройдуть до другого туру виборів, котрий заплановано на 21 квітня.

Власна інформація

Звернення Трускавецької міської організації партії «Батьківщина»

/З приводу переслідування члена партії «Батьківщина»/

Двадцять восьмий рік незалежності України. Здавалось би, що живемо в країні, котра розвиває демократію, свободи совісті, віросповідання, недоторканість особи, відповідальність за скоєні неправомірні дії чи наклепи. Так ні ж. Замість рухатися до впровадження цих загальнолюдських демократичних цінностей, які є основою права в державах Європейського Союзу, США та інших країнах демократії, маємо доноси, замовні політичні та кримінальні переслідування, незаконне прослуховування телефонних розмов, кишенькові суди, політичних в’язнів.

Безкарність розкрадань можновладців викликає тотальну корупцію на всіх рівнях влади і зубожіння простого народу. Є велика загроза повернення до тоталітаризму, авторитаризму сталінських часів.

Одним з первинних елементів такої системи є чванство, заздрість, «тяга до корита», політичні доноси.

ВО «Батьківщина» стало відомо про один із таких доносів, що поступив до Адміністрації Президента України минулого тижня і зареєстрований під № 22/013978 від 21 березня 2019 р. Автором цього доносу є Дідик Л.І., мешканка Трускавця, голова громадської організації «Рада міста» та фанатична пропагандистка діючого президента П. Порошенка.

Про що йдеться в цьому доносі Лесі Дідик? Якщо коротко, то він спрямований проти ВО «Батьківщина» і члена Трускавецької міської організації партії «Батьківщина» Лева Грицака.

Донос на двох десятках аркушів являє собою компіляцію ряду анонімних статей на сайті «Джерела Трускавця», котрі впродовж останніх кількох років обливали брудом Лева Грицака і намагалися дискредитувати партію «Батьківщина» у Трускавці.

Щоб зрозуміти, наскільки низько і підло може опуститися політичний донощик, процитуємо кілька речень з листа пані Дідик до АПУ, які стосуються участі Юлії Тимошенко в форумі на тему розвитку курортів, який проходив у Трускавці в ГКК «Карпати» 11.02.2019 р.:

- «За кулісами «свята демократії» відбувались абсолютно протиправні речі»;

- «…зомбування населення на предмет перемоги всенародного президента з іменем Юлія Володимирівна…»;

- «Видимість демократії створювали кілька представників від трускавецької громади, що ініціювали запитання…»;

- «Всю відповідальність за втрати, зруйновану економіку, наче за методичкою Кремля, Тимошенко вміло перекладала на Президента держави».

- «Маніпуляції, невігластво, безвідповідальність людей, зрадництво, колабораціонізм, містечковий олігархат – надійні союзники Тимошенко!».

Насамкінець пані Дідик Л.І. назвала Юлію «північною лисичкою з білим пухнастим хвостиком» і … попросила Президента України покарати Лева Грицака за факт прийому в ГКК «Карпати» кандидата в президенти Тимошенко Ю.В.

Інші «актуальні» повідомлення Лесі Дідик в Адміністрацію Президента стосувалися особистого майна Лева Грицака, його сім`ї (дружини, дітей, онуків і навіть мами), бізнесу, кар`єри в органах місцевого самоврядування, дружби з головою ЛОО «ВО «Батьківщина» Михайлом Цимбалюком тощо.

Трускавецька міська організація «ВО «Батьківщина» висловлює обурення фактами політичних доносів та проханням проведення репресій інакодумаючих в Україні. Політичний донос Лесі Дідик є свідченням намагання групи підтримки Петра Порошенка у Трускавці (чи її частини) повернути історію назад, запровадити методи боротьби з представниками інших політичних сил на зразок методів ЧК, НКВС та КГБ. В діях Дідик чітко прослідковуються методи спецслужб ФСБ, які, не виключено, мають свою агентуру і в Трускавці. Заклики переслідувань громадян України за політичною ознакою вважаємо неприпустимими, гідними громадського осуду та розгляду правоохоронними органами.

Після загибелі Небесної Сотні, після того як тисячі українців віддали своє життя на фронті неприпустимо нищити паростки демократичних цінностей в Україні та використовувати свою приналежність до партії влади для політичної помсти чи власних меркантильних інтересів!

Закликаємо громадськість Трускавця надати моральну оцінку діям Дідик Лесі Іванівни, котра сподівалася, що про її лист в Адміністрацію Президента України ніхто не знатиме.

Нехай кожен трускавчанин поставить сам для себе запитання: чи хоче він повернення в часи, коли рішенням однієї людини (Дзержинського, Сталіна, Берії) українських патріотів вели на розстріл чи висилали в Сибір?

В даному випадку Л. Дідик не соромиться звертатися до Гаранта Конституції України, щоб той покарав її політичного опонента тільки за те, що Лев Грицак має відмінну від неї думку щодо майбутнього лідера нашої держави.

Трускавецька міська організація політичної партії «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»

Мандрівка одного дня

Подорожувати легко, досить лише спробувати. І не обов’язково їхати на край світу, щоб отримати душевну насолоду, радість та яскраві враження. Можна один-єдиний вихідний присвятити відпочинку в якості … мандрівки. Не лежання на канапі, не бездумне вдивляння в телевізор, не застілля з майбутнім похміллям і не азартні ігри, а саме мандрівка може внести радість у буденне життя людини.

Якщо хтось думає, що мандрувати дорого, то він помиляється. Можна протягом дня побувати в кількох різних місцях, і витратити на це менше коштів, ніж за один похід в супермаркет. Можна гарно провести день, витративши не більше 200 гривень.

Наведемо кілька прикладів куди можна вирушити. В перших п’яти прикладах маршрут починаємо з Трускавця, в останніх двох – зі Львова.

Приклад 1. Львів. Електричка до Львова коштує 30 грн. 50 коп. Тобто, дорога туди й назад обійдеться менше, ніж в 100 грн. (включно з ціною трамваїв, хоча скільки там того Львова, можна й пішки пройтися). Якщо виїхати рано о 5.59, то можна повернутися навіть через 10 годин, о 15.59. Є й варіанти повернення о 19.46 чи 22.59. Все залежить від того, як собі сплануєте день і що хочете подивитися.

Приклад 2. Закарпаття, Мукачево. Виїхавши вранці з Трускавця, біля 7 год. ви вже в Стрию. До електрички на Мукачево ще півтора години, тож цей час можна присвятити прогулянці ранковими стрийськими вулицями. Вони приємно здивують своєю чистотою.

Електричка «Стрий-Мукачево» доставить вас в одне з найкрасивіших міст Закарпаття о 11.51. 4-5 годин для того, щоб познайомитися з цим чудовим містом, і о 16.06 чи 17.40 ви знову сідаєте на електричку до Стрия, щоб потім стомленим, але щасливим о 22.59 повернутися до Трускавця. Кошт мандрівки – біля 100 гривень (12 грн. з Трускавця до Стрия, 35.50 зі Стрия до Мукачевого плюс автобус по місті).

Приклад 3. Трошки ближче. Якщо взяти за основу приклад 2, то можна зробити чимало варіантів. Для прикладу, не їхати аж до кінцевої в Мукачево, а познайомитися з меншими населеними пунктами Закарпаття чи й Львівщини. Свалява, Воловець, Славське, Сколе – кожне з цих містечок чи селищ має свою неповторну ауру і цікаві місцини. Хоча визначних архітектурних пам`яток в цих містечках небагато, зате є чудові краєвиди, річка, ринок, пам’ятні таблиці і пам’ятники, затишні центральні площі, цікаві кулінарні заклади та інше.

Приклад 4. За Львовом. Прибувши вранці до Львова, можна пересісти на іншу електричку і поїхати в Жовкву, Тернопіль чи інше обране місто. Графік «Укрзалізниці» дозволяє побути у вибраному вами місті кілька годин, яких буде достатньо, щоб відчути ауру, ознайомитися з центральною частиною, подивитися цікаві об’єкти. Головне завжди перед дорогою спланувати що конкретно ви там хочете побачити, як це узгоджується з вашим часом, коли ви маєте бути на вокзалі, щоб повернутися додому без пригод. До речі, це стосується всіх маршрутів.

Приклад 5. Самбір і Самбірщина. Мова не йде про села коло Самбора, а про містечка за Самбором. Для прикладу, Старий Самбір і Турка. Хтось скаже: а що там дивитися? Але ці ж слова можна сказати про будь-яку іншу місцину. Кожен шукає те, що йому любе, що йому до вподоби. Хтось «полює» за скульптурами чи будівлями в певному архітектурному стилі, комусь цікаві сакральні об’єкти, культові споруди, третій крокує шляхами відомих людей, четвертий шукає потрібні ракурси, щоб зафіксувати краєвид, цікаву композицію, певні поєднання чи навіть несмак. Оглянувши Самбір, можна чи то електричкою чи то маршруткою поїхати до поблизького Старого Самбора чи Турки. Бажано перед подорожжю ознайомитися що це за містечка і що цікавого вони пропонують гостям.

Приклад 6. Курорт. Пропозиція добра для жителів великих міст чи й малих містечок, котрі не мають змоги купити путівку на два-три тижні і відпочити на курорті. Ознайомча поїздка до Трускавця, Моршина чи Східниці може залишити неповторні приємні враження у львів’янина чи жителя райцентру через особливу курортну ауру. Спокій, повільний ритм життя, великий вибір послуг, багато локацій для приємного проведення часу. До Трускавця зі Львова їде пряма електричка о 6.55, назад можна їхати о 16.30 чи 20.00. Кого цікавить Східниця, то у Трускавці біля залізничного вокзалу є маршрутки до цього селища (бо до Східниці колія не прокладена). До Моршина натомість можна дістатися через Стрий, звідси регулярно і досить часто їздять маршрутки. Зробивши оглядову екскурсію на один з курортів Львівщини, вам напевно захочеться колись відпочити тут по-справжньому, і ви знайдете можливість все ж придбати путівку в один з санаторіїв хоча б на тиждень.

Приклад 7. Дрогобич. Пропозиція для львів’ян. Електричкою «Львів-Трускавець» можна приїхати до Дрогобича і тут оглянути чимало цікавинок. Як-не-як колись це був обласний центр. Навряд чи ви нудьгуватимете в цьому старовинному місті, а якщо щось піде не так, а часу залишається чимало, то можна принагідно «махнути» до поблизького Борислава чи курортного Трускавця. Щоправда, маршрутками, бо електричка до Борислава не ходить.

Схематичні сім прикладів, наведених вище, показують, що навіть в межах недалекої відстані є на що подивитися. Звісно, такі столиці як Будапешт, Прага чи Відень мають набагато більше «принад», хоча, з іншої сторони, у Львові їх не менше. Невелике Мукачево із замком Паланком, серією скульптурних композицій, річкою Латорицею з чудовою набережною, прекрасною ратушею і не менш чудовими храмами різних конфесій може скласти конкуренцію деяким європейським столицям. А якщо врахувати, що ціна поїздки по українських містах є в рази дешевшою і без проблем на кордоні, то перевага візиту в українські міста є очевидною.

Можливо, слова Тараса Шевченка «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь» варто сприймати не тільки щодо мови, але й щодо туризму?

До речі, мандрівки можуть бути не конче одноденними. У названих вище містах є готелі, так що задоволення можна розтягувати.

Володимир Ключак

P.S. Про подорож електричкою Карпатами рекомендуємо також почитати статтю авторства голови МЦ «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька: http://protruskavets.org.ua/podorozh-elektrychkoyu-osinnimy-karpatamy/

За рік дельфінарій у Трускавці безкоштовно прийняв понад дві тисячі осіб

У період з 2018 року і по сьогодні Розважально-оздоровчий комплекс «Оскар» у Трускавці безкоштовно надав можливість відвідати вистави із дельфінами та морськими котиками для понад двох тисяч людей.

Серед цієї категорії відвідувачів є військовослужбовці, які повернулися із зони бойових дій і які проходили лікування чи оздоровлення у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», та їхні сім’ї. Усього за минулий рік дельфінарій відвідали 698 наших Героїв і ще 28 – цьогоріч.

Також протягом 2018 року і за три місяці 2019 року «Оскар» прийняв 578 дітей зі сходу України, прифронтових зон та маленьких переселенців. Вони приїздили на Львівщину за запрошеннями соціального проекту «Мій тато захищає Україну», Львівської обласної держадміністрації, Трускавецької міської ради і громадських організацій «Ковчег» та Легіон патріотів «Галичина».

«Відвідування подібних закладів з тваринами, особливо з дельфінами, - позитивно впливає на емоційний та психологічний стани людей. Тому перегляд шоу з морськими ссавцями неабияк корисний дітям зі Сходу, де відбуваються бойові дії, та учасникам Операції об’єднаних сил. На якийсь час вони переключаються, забувають про наявні проблеми, про військову агресію і заряджаються від цих тварин гарною енергетикою, яка допомагає подолати пригнічений стан, роздратування, легку депресію», - зазначили в адміністрації дельфінарію.

Варто також додати, що за цей же період шоу з дельфінами побачили 432 дитини з фізичними та розумовими вадами, сироти, вихованці інтернатів та діти, що опинилися в складних життєвих обставинах з Львівської та Івано-Франківської областей. Серед них вихованці Навчально-реабілітаційного центру «Джерело», ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» та Благодійної організації «БФ «Серце Марії».

Загалом за минулий рік дельфінарій відвідало 1816 осіб, а з початку цього року – 334, з яких 121 дитина пройшли на виставу по пільговій ціні.

Дельфінарій й надалі продовжуватиме практику підтримки різних соціальних проектів, а також оздоровлення та реабілітацію військовослужбовців, які повернулися, або наданий час перебувають в ООС.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»Создан 29 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником