Трускавецький вісник № 45 (1780) від 5 квітня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 45 (1780) від 5 квітня 2019 р.

05.04.2019У номері: Нова виставка в музеї історії Трускавця; Математика та психологія; Ціна на газ зменшиться; У Дрогобичі відкривають «Епіцентр».

Короткі новини

«Епіцентр» відкриває новий торговельний центр у Дрогобичі

Національний лідер із роздрібної торгівлі непродовольчими товарами в Україні, компанія «Епіцентр», відкриває новий торгівельний центр на Львівщині – у місті Дрогобич.

Офіційне відкриття ТЦ «Епіцентр» на вулиці Северина  Наливайко, 5 заплановане на 6 квітня.

У дні відкриття на відвідувачів чекають подарунки та розіграші. Перші 100 покупців стануть власниками телевізорів, мікрохвильовок, мультиварок та інших цінних призів. Відбудеться розіграш подарункових сертифікатів на 50 тис. грн.

Новий ТЦ «Епіцентр» у Дрогобичі запропонує відвідувачам спеціальні цінові пропозиції, нові акції, презентації, майстер-класи, розважальні програми для дітей та дорослих.

Це – перший ТЦ «Епіцентр» у Львівській області так званого малого формату, які будує компанія в районних центрах та містах обласного підпорядкування. Його площа складає 4780 м2. З 2016 року в Україні відкрито вже п’ять таких ТЦ – у Дубно, Умані, Шепетівці, Славуті та Старокостянтинові.

З появою ТЦ «Епіцентр» містяни отримають великий вибір товарів для будівництва, ремонту та облаштування оселі і зручний доступ до різноманітних сервісів мережі.

Серед найбільших відділів у новому ТЦ: «Будівельні матеріали» (1280 м2), «Сад та город» (720 м2) і «Вироби з дерева» (750 м2). Є «Деко», «Центр меблів», товари для дітей «Епік». Тут можна придбати покриття для підлоги, сантехніку, плитку, фарби, інструменти, садові меблі, побутову техніку та хімію, автотовари, вироби з металу, спорттовари, канцелярію та зоотовари. Також у новому форматі запрацює мережа спортивних магазинів Intersport.ua, вибрати зручний спортивний одяг та  товари можна буде не лише в магазині а й онлайн.

У приміщенні торговельного центру в Дрогобичі буде розташована форматно-розкрійна дільниця, центр видачі товарів, які покупці зможуть замовляти онлайн, кафе та відділення комерційного банку («Ощадбанк»).

Завдяки появі ТЦ «Епіцентр» у Дрогобичі створено додатково понад 55 нових робочих місць.

Подбала компанія також про благоустрій території, прилеглої до нового ТЦ, і розвиток соціальної інфраструктури: встановлено зупинку громадського транспорту, побудовано пішохідну доріжку на вул. Северина Наливайка вздовж території ТЦ, проведені роботи з озеленення прилеглої території та будівельно-господарські роботи для церкви Різдва Христового.

Власна інформація

Два в одному

Нова виставка в музеї – це як нова обновка в сусіди. Треба побачити, оцінити і зробити висновок.

Нові виставки в музеях Трускавця – не рідкість, а закономірність. Вони свідчать, що музеї працюють добре, виконують свою функцію та місію, дають можливість творчим людям донести себе до широкого загалу, а пересічним людям причаститися мистецтва.

Четвер 4 квітня став для музею історії Трускавця черговим «презентаційним» днем. В цей день тут відкрилася виставка двох львівських митців – Богдана Тихолоза та Віктора Мельника. Поєднав двох чоловіків Іван Франко – геній, досі не зрозумілий та не відкритий українцями, передвісник нашого сьогодення, багатогранний талант, а ще – наш земляк.

Віктор Мельник та Богдан Тихолоз спочатку дружили сім`ями (їхні дружини – однокурсниці), проте згодом виникла ще й чоловіча дружба на ґрунті світоглядно-творчому – під час роботи над книгою Б. Тихолоза «Психодрама Івана Франка». Графічні інтерпретації Віктором Мельником філософських текстів Івана Франка, зроблені спеціально для цієї монографії, можна було оцінити на виставці в трускавецькому музеї. Графічні зображення чітко відповідали певним уривкам творів Франка, і в цьому є якраз просвітницька місія Віктора Мельника.

На презентації виставки двох авторів, котра носить назву «Перехресні стежки», виступили представники влади, музейники, митці, громадські діячі. У кожному виступі лунали різні акценти – то про красу Франкового слова, то про красу Франкового Підгір`я, то про силу мистецтва, то про гармонію робіт Тихолоза та Мельника. Але ці різні акценти не були контрастними, навпаки, вони суголосно єднали творчий простір двох кімнат музею, де розмістилися роботи та люди, в єдине ціле.

Монохромна графіка Віктора Мельника та чорно-білі знімки Богдана Тихолоза – це спосіб сказати деякі важливі для нас речі тоді, коли бракує слів, зауважив хтось з промовців. І з цим важко не погодитися.

Володимир Ключак

«Велети українського духу» у Трускавці

У середу, 10 квітня, у Трускавці відбудеться Свято Української Молоді “Велети українського духу: Андрей Шептицький, Климентій Шептицький, Іван Франко, Йосип Сліпий, Любомир Гузар ... – будівничі, лідери”. Організовують дійство Громадська рада «Святий Юр», Центр національного виховання ім. Андрея Шептицького, Всеукраїнська громадська організація «Союз українок» та Трускавецька міська рада. Захід відбудеться у форматі конференції та пройде у Народному домі Трускавця. Початок о 14.00.

Тематика конференції:

«Андрей Шептицький – провідник української нації», Головей Анна, учениця 9-А класу НВК «СЗШ№2-гімназія», керівник вчитель християнської етики Рой Лариса Григорівна.

«Воїн і ангел… з любов’ю до Бога і ближнього», Іванків Ольга, Тершак Наталія, учениці 11-А класу СЗШ№1, керівник вчитель християнської етики Барабаш Лариса Василівна.

«Нескорений мученик. З любов’ю до Бога і ближніх», Хомин Андріана, Ярош Ольга, учениці 11-А класу СЗШ№1, керівник вчитель історії Губерська Тетяна Зенонівна.

«А віра – то підстава сподіваного, доказ небаченого…», Лепак Аліна, Бунь Мар’ян, учні 8-А класу; Антоник Ольга, Ірас Любомир, учні 11-А класу НВК «СЗШ№2-гімназія», керівник вчитель української мови та літератури Мількович Марія Миколаївна.

«Світова велич Івана Франка», Васурчак Анна , учениця 10-А класу СЗШ№3, керівник вчитель української мови та літератури СЗШ№3 Павелкевич Леся Миколаївна.

«Любомир Гузар про духовне виховання молоді», Печіль Ірина, учениця 10-А класу СЗШ№3, керівник вчитель християнської етики Стець Михайло Васильович.

«Степан Томашівський – історик, публіцист, громадський і політичний діяч», Володимир Томашівський, учень 8-В класу СЗШ№1, керівник вчитель історії Слотило Леся Василівна.

«Листи Андрея Шептицького матері», Ткаченко Ірина, читає учениця 8-А класу НВК «СЗШ№2-гімназія», керівник вчитель української мови та літератури Мількович Марія Миколаївна.

Програма:

14:00 – виставка дитячої творчості “Великдень творчої душі”, БУТ.

14:10 – зустріч учасників Свята з представниками ЗМІ.

14:20 – молебень на прославу велетів українського духу.

14:30 – привітання і благословення учасників Свята.

14:45 – науково-практична конференція «Велети українського духу: Андрей Шептицький, Климентій Шептицький, Іван Франко, Йосип Сліпий, Любомир Гузар ... – будівничі, лідери».

15:45 – фестиваль української духовної пісні вихованців дитячої школи мистецтв ім. Р.Савицького та «Радуйся, Маріє!» центру ім. о. І.Валюха.

16:45 – нагородження учасників Свята.

17:00 – підведення підсумків Свята.

Форма одягу учасників Свята – українська вишиванка.

Контакти: телефон (098) 219-39-17, e-mail: gbrunets@ukr.net

Оргкомітет

Математика та психологія

За Зеленського 30,24%, за Порошенка 15,95%. До 50% Зеленському треба ще 19,76%, а Порошенкові 34,05%.

За Зеленського проголосувало фактично вдвічі більше, ніж за Порошенка (5 мільйонів 713 тисяч 825 голосів та 3 мільйони 14 тисяч 538 голосів відповідно).

Зеленського вже підтримала третина виборців, котрі взяли участь у голосуванні. Інша третина виборців в жодному разі не проголосує за Порошенка, тобто, проголосує за Зеленського або зіпсує бюлетень, або не піде на вибори. Третина, котра вагається, обере або Порошенка, або Зеленського, або зіпсує бюлетень, або не піде на вибори. В підсумку Зеленський перемагає.

Люди завжди з надією дивляться на щось нове. Навіть якщо воно невідоме, несе загрози, створить проблеми. Старе асоціюється з минулим. Інколи навіть добротну стару річ викидають чи відкладають кудись подалі, натомість користуються новою.

Вибори показали, що люди розчарувалися в чинній владі. Вони хочуть нових облич, які ще ніколи не були в політиці, і мають з приходом цих нових облич великі надії. Інше діло, чи справдяться ці надії.

Вибори не програв один лише Порошенко. Їх програла Церква, котра дозволила себе втягнути в політику (мова йде як мінімум про дві великі конфесії), їх програли «моральні авторитети», котрі неодноразово підписувалися під різними відкритими листами-зверненнями до народу з ініціативи діючої влади, їх програли всі старі політичні еліти. Те, що Смешко набрав майже стільки ж голосів, скільки Гриценко – це сигнал. Різниця в неповні 200 тисяч в масштабах України – це червоне світло для старих політиків.

Порошенко сам себе вбив. Своїм оточенням і своєю передвиборчою політикою. Людська пам`ять має здатність в певні моменти видобувати з глибин згадки про деталі, котрі стають визначальними при здійсненні вибору. Таких деталей безліч. Від плювка на закон, коли людину без юридичної освіти призначили генпрокурором (бо він кум), до позиції колишніх губернаторів, ставлеників Порошенка: Саакашвілі, Коломойського, Тарути. Від обіцянок продати бізнес в Росії до запевнень закінчення війни за лічені місяці. Від відпочинку на Мальдівах до «офшорного» скандалу. Від Іловайська до Свинарчука та Гладковського. Від Гордєєва та Рищука до розгонів «Нацкорпусу» в Івано-Франківську. Погане пам`ятається довше та сильніше, ніж добре: безвіз, Томос, стабільність в час війни.

Особливо українці не можуть пробачити Порошенкові зубожіння, коли гривня знецінилася втричі і долар став коштувати не 8 гривень, а 27.

Юлія Тимошенко ще змогла б виграти вибори у Зеленського, Порошенко – ні. Прізвища Гонтарєвої, Кубіва, Авакова, Турчинова, Яценюка та ряду інших навряд чи асоціюються в пересічних громадян України з чимось добрим.

Жодна реформа не доведена до кінця, жодна не дала моральної чи матеріальної сатисфакції українцям. Адмінреформа проводилася мляво, не завершена. Реформи судів де-факто не відбулося. Реформа поліції відбулася лише де-юре. Податковий тиск великий. Відкати не зменшилися. Губернатори нахабні та цинічні. Закордонні міністри в уряді не виправдали сподівань. Пафосні промови йдуть врозріз з реаліями. Пояснення нечіткі та агресивні, обтічні та побудовані на маніпуляції.

А з другої сторони виборець має повну порожнечу. Невідомість. Має Коломойського, котрий попри аферу з «Приватом» запам`ятався як рятівник України, що за власні кошти спорядив добровольчі батальйони та зупинив ворога. Зеленського, котрий в ролі простого вчителя історії Василя Голобородька показав зовсім іншого президента України, ніж ті, які були всі 27 років незалежності. Відсутність команди, в яку зможуть ввійти люди, котрі досі не були в політиці, котрі не заплямовані нічим. Але люди проголосували за цю невідомість. Невідомість не мала газет, не мала палаток, не мала партії та агітаторів, не мала обличчя, мала один лише серіал. Але перемогла всіх інших.

Проти Порошенка – математика. Не може 15% бути сильнішими за 30%. Проти Порошенка – психологія. Не може старе та обридливе бути привабливішим за дівчинку із закритою вуаллю обличчям. Проти Порошенка – його ж прихильники, котрі своєю істерією, панікою, агресією, тиском на інших хочуть викликати симпатію до свого улюбленця.

За Зеленського – молодь. Жарти типу «сховай бабусин паспорт» вже не актуальні. За Зеленського – всі розчаровані. Серед них – окремі прихильники Тимошенко, Гриценка, Бойка, «Нацкорпусу», комуністи та націоналісти, підприємці та соціально вразливі верстви населення. За Зеленського – канонічні православні і протестанти, котрі знають, що жодна країна в світі з православною моделлю не є успішною. За Зеленського – активісти, котрі не пробачили Гаранту вбивство Катерини Гандзюк і масштабні розкрадання держави щурами з його оточення.

Чесній, віруючій, патріотичній людині важко буде йти на вибори 21 квітня. Важко голосувати за російськомовного єврея-клоуна. Але ще важче дати зелене світло злодіям та лицемірам, котрі вже зажерлися під саму зав’язку. Важко підтримати невідоме, котре може призвести до непередбачуваних наслідків. Але не хочеться й давати «добро» на подальші вакханалії придворної камарильї.

У випадку 21 квітня не спрацьовує ні «Голосуй серцем!», ні «Голосуй розумом!». Голосуй не голосуй – все одно отримаєш мінус.

Помолімося за Україну, браття, і за достойний вибір. Нехай дасть нам Господь мудрості хоч зараз, якщо не дав у першому турі. Якби приходилося обирати між Порошенком і Тимошенко, як багато хто надіявся, тоді було б набагато легше…

Володимир Ключак 

P.S. Детальніше про те, чому Зеленському в другому турі буде перемогти легше – у статті на «Українській правді»: https://www.pravda.com.ua/articles/2019/04/3/7211204/

 

Уряд надав можливість Нафтогазу знизити ціни на газ для населення

3 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, яка надає можливість Нафтогазу знизити ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року.

Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживача за умови передоплати. Якщо ціна для промисловості зростає, Нафтогаз має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України.

Субсидії у травні автоматично перепризначать 3 мільйонам сімей

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Ті сім’ї, в яких станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

- орендарям житла,

- внутрішньо переміщеним особам,

- тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб,

- тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати,

- тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів УкраїниСоздан 05 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником